llegale bouwactiviteiten lan banden in Stompwijk Wel brug naar Koudenhoorn REGI0U0UR1NAAL 5e Laura portief an start roblemen rond verdeling ethouderszetels Zoeterwoude Raad moet beslissen over verlenging van Conradstraat „Juf" Seinstra zegt Hofdijkschool vaarwel VVD, D'66 en PvdA vormen Wassenaarse college LODSE COURANT WOENSDAG 7 JUU 1982 PAGINA S dehoeve-bestuur wijst vertoning „Caligula" af IpRSCHOTEN De Voorschotense jehoeve is tussen 12 juli en 13 au- js' gesloten. Het lopende seizoen lt deze week met de nodige activi- n afgesloten. Op het programma >r meer een videonacht. Een van ilms die men daar zou vertonen '„Caligula". Het activiteitenbestuur t echter anders beslist, principiële gronden willen en kun- wij geen verantwoording voor een iate mensonterende film dragen", s het bestuur. In de plaats van „Ca- a", zal nu de film „Conan" ge- id worden. het allemaal zover is, heeft men er nog het nodige te bieden. Mor- treedt de popgroep „Powerplay" Dat begint om half elf. Vrijdaga- vond is er een Midzomernachtfeest. Een grootse barbecue met muziek van de „Invaders Steelband". Een dag later is er disco en kan er gekeken worden naar de films „Saturday Night Fever" en „Grease". Zaterdag is er eveneens disco en zondag wordt de bewuste vide onacht gehouden. Naast de eerder ge noemde film „Conan" staan achtereen volgens de finale van de WK-voetbal in Spanje, de tekenfilm „Asterix en de Helden", de film „The Sting" op het programma. De periode waarin de Lindehoeve ge sloten is, zal worden benut om de stal op te knappen en te verbouwen. Voorts zal het programma voor het nieuwe, tiende, seizoen in elkaar getimmerd worden. GS: GEEN PERMANENT CLUBHUIS NOORDWIJKSE ZEILERS OP STRAND NOORDWIJK/DEN HAAG Zeilvereniging Noordwijk (Z.V.N.) mag ook van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland gedurende wintermaanden geen clubhuis op het Noordwijkse strand hebben. Die uitspraak is het gevolg van een door Z.V.N. ingediend bezwaar tegen een besluit van het Hoogheemraad schap van Rijnland. Rijnland had de zeilers laten weten dat hun clubgebouw niet permanent op het Noordwijkse strand mocht zijn gestationeerd. Z.V.N. beriep er zich echter op oude rechten verworven te hebben. Het clubhuis van de vereniging staat im mers sedert 1947 op het strand. Waarom is dat nu dan niet meer mogelijk en mag de politie en de reddingsbrigade wel blijven? vroegen zeilers zich af. Via een beroep bij Gedeputeerde Staten hoopte de zeilvereniging het besluit van Rijnland ongedaan te maken. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben dat ver zoek echter afgewezen. Wel is men van mening dat beide partij en zeilers en Rijnland opnieuw om de tafel moeten gaan zitten teneinde een passende oplossing te vinden. GS zullen het initiatief nemen tot een dergelijk gesprek. Openbare kleuterschool in Trefpunt VALKENBURG Valkenburg heeft met in- gang van 1 augustus een openbare kleuter school. Tot hoofdleidster is gisteravond door de gemeenteraad mejuffrouw M.J.C. van Roekei benoemd. De school is tijdelijk ondergebracht in een zaal van het Trefpunt achter de gerefor meerde kerk aan 't Boonrak. Tijdens de rondvraag kwam gisteravond in de raadsvergadering het nut van een snelle ver wezenlijking van een fietspad naar Katwijk via het Joght II ter sprake. Burgemeester Van 't Wout stelde dat de voorbereidingen daartoe in volle gang zijn en dat de provincie in ieder ge val niet afwijzend ten opzichte van de plannen staat. DSCHENDAM „De r Van der Made van dierenpension aan de Van Noortstraat woont gaal, bouwt illegaal en rtreedt tientallen ma de bepalingen van de derwet. Hij houdt de r van zijn dierencre- orium niet dicht waar de buren overlast ervinden van de her- Op sommige zonda- Hemelvaartsdag en Pinksterdag was zijn rijf in werking hoewel dit verboden is. In april bereikte de illegale bouw het hoogste punt waarop voor iedereen zichbaar de vlag werd gehesen. Dit kan en mag de gemeente niet langer goedkeuren." Aldus een verontwaardige PvcLA-fractievoorzitter Frits IJmkers in de Leid- schendamse gemeenteraad naar aanleiding van het' antwoord van burgemees ter en wethouders op zijn schriftelijke vragen. IJmkers eiste een scherpere controle op de bepalingen van de Hinderwet die bovendien met een verbod voor het ver branden van radio-actieve ka davers moet worden aange past. Omwonenden willen ver huizen maar kunnen wegens de overlast hun huis niet kwijt. Een tweede voorbeeld van het gebrek aan controle van het college is volgens de PvdA-man de buurman van de heer Van der Made, de heer S.C. Nell, die het met het ille gaal bouwen van een paarden stal en hooischuur en het aan leggen van een paardenbaantje „nog bonter" maakt. Zijn bouwvergunningen zijn door college en raad afgewezen. Hij heeft niet eens de moeite ge nomen een AROB-procedure te beginnen en is brutaalweg gaan bouwen. Als wij zeer nauwkeurig bepalingen in be stemmingsplannen maken, moeten die ook worden nage leefd, aldus IJmkers. Verbaasd Wethouder H.L. van Dongen zei het in grote lijnen met IJmkers eens te zijn. Wat het verbranden van kadavers be treft was het zo dat ziekenhui zen en universiteiten landelijk geen mogelijkheden meer tot verbranding hadden en zich toen tot dierencrematoria heb ben gewend. Het college heeft het advies gekregen de Hin derwet met bepalingen hier over aan te vullen. Wat het bouwen bij Van der Made aan gaat zei de wethouder „bijzon der verbaasd" te zijn. Omdat een AROB-procedure gaande is werd nog niet ingegrepen. Tegen Nell zal onverkort wor den opgetreden, aldus Van Dongen, die dit geval „de bru taliteit ten top" noemde. Effec tieve controle is gewenst maar politie en gemeentewerken kunnen niet elke dag controle ren. Overtredingen van de Hinder wet, zoals bij Van der Made, zouden door omwonenden on middellijk bij politie of ge meentehuis moeten worden gemeld zodat paraat kan wor den opgetreden. De wethouder beloofde zijn opvolger te_vra gen regelmatig verslag "over beide kwesties uit te brengen aan de raadscommissie voor openbare werken en ruimtelij ke ordening. Musical Leerlingen van de zesde klas van de Koudekerkse la gere school De Rank voeren vanavond en morgen avond een musical op. Dat gebeurt in de gemeenschap pelijke ruimte in de school. Gespeeld wordt „Radio Flierefluiter". Beide voorstellingen beginnen om acht Opbrengst De fancy fair in Hoogmade is het afgelopen weekend weer een succes geworden. Dat is gisteren gebleken bij het tellen van de opbrengst. Slechts een paar honderd gulden minder dan vorig jaar werd er bij elkaar gebracht, en toen was het resultaat 38.000 gulden, het geld is bestemd voor de vier grote Hoogmadese verenigingen, te weten: de voetbal- en handbalafdelingen van MMÖ, de Harmonievereniging De Heerlijkheid en voor het Cultureel Centrum. Fietsclub (1) Na de oprichting van de fiets- en fietscrossclub „De Rakkers van Leiderdorp"gaat nu ook een toerafdeling draaien. Het enthousiasme voor een toerafdeling is dermate groot, dat zondag 22 augustus al de eerste gro te rit voor leden van „De Rakkers van Leiderdorp" en belangstellenden wordt uitgeschreven. In principe gaat de club elke zondagmorgen rijden. Er wordt nog onderhandeld met de manége Liethorp in De Bloemerd om vanuit die kantine de tochten te laten starten. Fietsclub (2) Overigens groeit het ledental van de crossafdeling van „De Rakkers van Leiderdorp" gestaag. Inmiddels hebben al 90 leden van 5 tot en met 17 jaar zich ingeschreven. De aanleg van het 300 meter lange parcours in De Bloemerd is in vol le gang. Het gras is net ingezaaid en er mag dus nog niet gereden worden. Zaterdag 2 oktober zal het parcours fees telijk worden geopend door B en W. Om dit financieel haalbaar te maken wordt een dezer dagen een grote loterij gehouden. 35e Laura, de bekende hense fietsvierdaagse, is eren van start gegaan. De :iële opening van dit fiets- euren had echter de id daarvoor al plaats op terrein van AAV '36. Hier d een zeskamp gehouden raan zestien ploegen namen. jeveer 1500 deelnemers, aronder ook dit jaar weer aantal buitenlanders (5 jelsen. een Belg en een erikaan), verschenen op eerste Lauradag aan de rt om naar keuze 100 of Ikm. per dag te rijden. De ste dag werd er traditie- rouw gefietst in de rich- van de kuststreek (op dé enige fietsers onderweg), deelnemer uit Den Haag de rit niet uitrijden. In len bij de bocht in de isburgerweg kwam hij ten toen twee dames piotse de weg overstaken. Hier- liep hij een lichte hersen schudding op. Vandaag voer de de route de fietsers naar Loosdrecht en Haarzuilens en terug langs de Meye en Nieuwkoop. Morgen gaat de rit naar het oosten. De laat ste dag, vrijdag 9 juli, wordt gestart in de richting Gouda en gaat de tocht via het „Lage Bergse Bos" en Rot terdam, weer terug naar Al phen, waar in Parkrestaurant Avifauna de beloning in ont vangst kan worden genomen. Na afloop van elke fietsdag is er een evenement. Zo wordt er vanavond bingo gehouden in gebouw „Nabij". Morgen avond is er een grote feesta-, vond in Avifauna, waarbij de Miss Laura bekend zal wor den gemaakt. Vrijdagavond 9 juli wordt de afscheidsavond gehouden in „Nabij". De Me lody Mixers zullen hieraan hun medewerking verlenen. ETERWOUDE De e Zoeterwoudse politie- partijen hebben nog i overeenstemming inen bereiken over de deling van de wethou- szetels voor de nieuwe dsperiode, die begin tember begint. Van- ind zitten de vertegen- ordigers van CDA, Pro-, ssief Zoeterwoude en VVD opnieuw om de ;1 om te trachten tot i oplossing te komen, i voorstel van de pro- ssieven om het aantal ils uit te breiden van ee naar drie lijkt op ts uit te lopen omdat wettelijke mogelijkhe- 1 daartoe vrijwel nihil spijtig dat een derde wethou derszetel er niet in zit. Hoewel de Gemeentewet in het derde lid van artikel 86 wel zo'n mo gelijkheid open laat als de ge meenteraad daartoe besluit, moet tevens goedkeuring wor den verkregen van Gedepu teerde Staten. Maar die toe stemming zal er niet komen omdat slechts uitzonderingen op de regel worden gemaakt bij groeigemeenten. PZ-lijst- trekker Frans de Graaff: „Wethouders krijgen het steeds drukker. Met een gewo ne' werkkring is het nauwe lijks te combineren. Dat wil zeggen dat de keuze al bemoei lijkt wordt. Vrijwel dagelijks wordt gesproken over deeltijd arbeid. Voor een wethouder zou dat een goede oplossing zijn. Overigens zou de gehele operatie rond een derde wet houder budgettair neutraal moeten verlopen. De vergoe ding die nu voor twee wethou ders geldt zal dan door drie mensen gedeeld moeten wor den. Een groot politiek voor deel is tevens dat een afspiege lingscollege gevormd kan wor den met van alle partijen één wethouder". De wens van PZ zal evenwel de komende periode niet in vervulling gaan. Dat betekent dat de verdeling van de zetels nog open is, al ligt het voor de hand dat de christen-democra ten hun huidige wethouder van openbare werken en ruimtelijke ordening, de heen A.R. van der Heijden, opnieuw naar voren schuiven. Hoe dan ook zal er toch een nieuwe wethouder komen omdat VVD-er W. Maan, na een achtjarige periode, zijn finan ciële portefeuille ter beschik king heeft gesteld. De ver wachting is dat het CDA - bij de verkiezingen terug van acht naar zes zetels - één wet houder zal leveren. De beide andere partijen, die elk één ze tel wonnen, claimen eveneens een wethouderszetel. ALPEN AAN DEN RIJN Een weg tussen de Con radstraat en de Hefbrug aanleggen of dit plan opschor ten. Dat is de keuze waarvoor het Alphense gemeente bestuur morgen tijdens een extra raadsvergadering staat. Indien men het plan opschort, krijgt Alphen geld van het rijk om een en ander in een later stadium zelf uit te voeren. Aanleiding voor deze beslissing is de problematiek rond de door Alphen lopende wegverbinding Leiden-Bodegraven. Om de Prins Hendrikstraat in de toekomst van het doorgaande verkeer te ontlasten, heeft de raad besloten de huidige Conradstraat te reconstrueren en deze als vervangende doorgaande route aan te wijzen. Tegen deze reconstructie is door de „Stichting Actieco mité van Hef- tot Havenbrug" bezwaar aangetekend. Eerst bij de gemeente en nadat deze de bezwaren niet honoreerde, bij de provincie. Verwacht wordt, dat Gedeputeerde Staten in augus tus uitspraak zullen doen. Als G.S. de bezwaren van het actieco mité naast zich neerleggen', dan stapt „Van Hef- tot Havenbrug" vermoedelijk naar de Kroon. Een actie die niet kan worden ondernomen indien de gemeente raad kiest voor verlenging van de Conradstraat. De plannen voor de verlenging van de Conradstraat zijn namelijk door de provincie goedgekeurd via een zogenaamde artikel 11 procedu re. Dat betekent, dat bezwaarhebbenden alleen bij de gemeente terecht kunnen. De gemeente heeft een overeenkomst met het rijk. Daarin is vastgelegd dat het rijk de verlengde Conradstraat zal aanleggen. Dit is het stuk weg tussen de Hefbrug en de Maasstraat. Afge sproken is dat dit stuk voor 9 januari 1983 klaar moet zijn, zodat Rijkswaterstaat na de bouwvakvakantie met de werkzaamheden kan beginnen. Alphens ex-wethouder Haanstra bleek gedurende zijn ambstpe- riode echter een tegenstander van doorgaand verkeer door de Conradstraat voor deze gereconstrueerd is. Dit moet echter wel gebeuren als het verlengde stuk door Rijkswaterstaat is aange legd. Samen met Rijkswaterstaat is nagegaan of er andere ma nieren waren, bijvoorbeeld door het verkeer om te leiden, zo lang de reconstructie geen feit is. Deze oplossing kan niet van toepassing zijn, omdat dat in strijd is met het daar geldende be stemmingsplan. Samen met de fractievoorzitters van de raad en Rijkswaterstaat is nu overeengekomen de gemeente de gelden te geven die het werk Rijkswaterstaat kosten zodat de gemeente hiermee op een later tijdstip, dus na de reconstructie van de Conradstraat, zelf de verlenging kan realiseren. De raad zal hierover morgen een beslissing nemen. Noordse Dorp en Noordse Buurt krijgen riolering ZEVENHOVEN De gemeenteraad van Zevenhoven heeft gis teravond een krediet van bijna 1,2 miljoen gulden beschikbaar gesteld voor het aanbrengen van een riolering in het Noordse Dorp en de Noordse Buurt. Dit echter wel onder de voorwaar den dat een provinciale bijdrage van de provincie Utrecht bin nenkomt dit in verband met de gelijktijdige aansluiting van woonhuizen aan het Woerdense Verlaat (gem. Wilnis) en dat de rijksbijdrageregeling, de zogenaamde verfijningsregeling toe gepast zal worden. In het Noordeinde, ter hoogte van de rk kerk, dreigt een gedeelte van de weg in de Ringsloot weg te zak ken. De raad ging akkoord met het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van een houten damwand. Na 41 jaar voor de klas te hebben gestaan, heeft juf frouw A. Seinstra gisteren af scheid genomen van de Oegstgeestse Hofdijckschool. In totaal 25 jaar is zij als on derwijzeres werkzaam ge weest aan deze school. Leer lingen, ouders en onderwij zers bereidden haar gisteren een groots feest. „Juf" Sein stra werd vroeg met de auto van huis opgehaald en een maal op school aangeland kreeg zij van alle klassen een boekje met foto's van de leerlingen. Daarna was er een uitgebreide „spelletjesdag" en tijdens een goed voorzie ne maaltijd kreeg mej. Sein stra een enveloppe met in houd aangeboden namens het schoolteam. Mevrouw Van Beek, voorzitter van de oudercommissie, overhandig de gisteravond tijdens de af scheidsreceptie een fraai af scheidsgeschenk in de vorm van een zeer mooie penteke ning van de chr. Hofdijck school (zie foto). Namens het schoolbestuur overhandigde de heer Labordus de schei dende onderwijzeres een „reisbon" omdat ze veel van reizen houdt. Daarna werden er ontelbare handen ge schud. DEN HAAG/WARMOND De fiets- en voetgan gersbrug over de War- monder Leede in War mond komt er, ondanks de bezwaren, die ertegen zijn ingediend. Gedepu teerde Staten hebben de bezwaarschriften van wa tersporters tegen de brug afgewezen. De bezwaarschriften zijn inge diend door de Koninklijke Watersportvereniging „De Kaag", de Verenigde Water sportbedrijven Warmond, de Roeivereniging ,;De Laak", de jachthaven Houweling en nog /twaalf anderen. Deze hebben gesteld dat de brug een belem mering zal zijn voor het water verkeer. Gedeputeerde Staten stellen echter dat voorrang ge geven moet worden aan ande re (dan water-) recreanten, waarvoor de ontsluiting van het eiland Koudenhoorn van groot belang is. „Het streek plan Zuid-Holland West geeft Koudenhoorn aan als te ont wikkelen gebied voor landre- creatie met vooral dagrecre atie. Voor wat voor soort vorm ook wordt gekozen, een oever verbinding moet er in ieder geval komen", stellen GS. Volgens de commissie AROB (Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen) heeft de watersport in elk ge val mogelijkheden voldoende om overal naartoe te varen. De Groote Sloot is verbreed, zodat men kan omzeilen van uit de aan de zuidwest-Leede gelegen jachthavens naar 'r Joppe en De Kaag. Het Zo- mergat wordt binnenkort ook verbreed, zodat ook vanaf die kant van de brug de plassen goed bereikbaar zijn. Op die manier wordt de situatie zo ten voordele van de water sport, dat niet langer strikt hoeft te worden vastgehouden aan het bestemmingsplan Zwanburg. „Overigens voor ziet De Kroon ook de nood zaak van een brugverbinding als het eiland voor recreatie- doeleinden wordt bestemd", aldus de commissie AROB. erkoopbeleid premie-A- oningen in Alkemade gehekeld ■KEMADE „Het gaat de verkeerde kant op met de wo- igbouw in Alkemade" deze stelling poneerde W. Klerks DA) gisteravond in de raadscommissie financiën. Het commis- lid doelde hierbij op de bouw van premie-A-woningen. In de aktijk blijkt dat het overgrote deel van deze huizen naar niet-' kemadenaren gaat. ïthouder Van Duykeren bracht hier tegenin: „Als je helemaal .'ts bouwt, komen ook de „eigenheimers" niet aan bod". Het 1 een welles-niets-discussietje, waaruit de teleurstelling van commissieleden bleek over de niet-Alkemadese herkomst n de meeste kopers van de onderhavige premiekoopwoningen Alkemade. raadscommissie financiën stelde gisteravond een bedrag van Ï07.000,- beschikbaar voor het herstel van de Alkemadelaan. por dit bedrag worden de gaten opgevuld een nieuwe slijtlaag igebracht en een onderzoek gedaan naar nog te verwachten sten. De broodnodige reconstructie van de Alkemadelaan isten 1.360.000,-) wordt nog een poosje uitgesteld tot de pro- icie met een bijdrage over de brug is gekomen. WASSENAAR De VVD en D'66 en PvdA gaan ge drieën de komende vier jaar Wassenaar besturen. De liberalen leveren drie wethouders, D'66 en PvdA samen een wethou der. Het CDA is buiten spel gezet. Voor het eerst in de Wassenaarse ge schiedenis zit er geen christen-democraat in het college van het dorp. „Van de VVD mochten we een wethouder leve ren en dan nog een met de minst zware portefeuil le. Dat noem ik de arro gantie van de macht" al dus CDA-fractieleider C. van Rij in een eerste reac tie gisteravond. Hij ver klaarde dat zijn partij niet als „versiersel van het col lege" wil fungeren en dat hij alleen als volwaardig partner naast de liberalen wil staan. „De VVD doet hiermee aan kiezersbe drog" aldus Van Rij Het nieuwe college presenteer de zich gisteravond in het raadhuis. De kandidaten voor het nieuwe college zijn me vrouw Van der Wiel-Van der Flier voor welzijnszaken, C. Barning voor financiën, H F. Dijkstal voor ruimtelijke orde ning. De PvdA en D'66 krijgen de socialist J.Greep op de post onderwijs, personeel en orga nisatie en huisvesting. Een van de liberalen staat kandi daat voor het loco-burgemees- tersschap. Des duivels Volgens de CDA'er Van Rij bestaat er ook in de VVD veel bezwaar tegen de combinatie met de progressieven. „Met name Nieuwzwaag en Van Vuure zijn des duivels over deze combinatie". Van Rij zegt daarbij dat Nieuwzwaag waar schijnlijk aan gaat kondigen af te treden als fractievoorzitter van de liberalen als het nieu we college wordt geïnstalleerd. De christen-democraat steekt zijn woede niet onder stoelen of banken. „Met deze samen stelling is echt de waanzin ge kroond" aldus Van Rij. Formatie Meteen na de verkiezingen was de VVD, als grootste par tij, begonnen met de formatie van een nieuw college. Vanaf het begin hebben PvdA en D'66 laten blijken dat zij sa men wel een wethouder wil den leveren. Daarna kwamen de liberalen op twee wethou ders van eigen partij, een van het CDA en een van D'66 en PvdA. Partij Wassenaar wilde óf zelf een wethouder leveren of twee VVD'ers en twee CDA'ers in het college. Bar ning benadrukte gisteravond het CDA er zeer graag bij ge had te willen hebben. „Echter wel met één wethouder, want ze hebben in de nieuwe raad slechts zes zetels. Wethouder Van der Klaauw (CDA) ver klaarde al direct na de verkie zingen dat zijn partij twee wet houderszetels opeiste. In het gisteravond gepresen teerde beleidsplan van het nieuwe college hebben vooral PvdA en D'66 enorm veel wa ter bij de wijn gedaan. Zo gaat toch de woningbouw op de Hoge Klei niet door. Bollenkwekers Volgens Greep zijn de woning bouwplannen die nu op tafel liggen „Beter dan wat het hui dige college tot nu toe heeft gepresteerd. Die zijn alleen nog met nota's en bestem-- mingsplannen gekomen" aldus de socialist. Meteen na de in stallatie van het nieuwe colle ge in september gaan de nieu we B en W voorstellen de Hoge Klei een agrarische be stemming te geven. Greep- :„Dat doen we om de bollen kwekers eindelijk uitsluitsel over de toekomst te geven".

Leidse Courant | 1982 | | pagina 5