Politie grijpt overvaller in bosjes Lage Morsweg &sc8aii|weB ia 400huizen minder inplan Stevenshof iDiZIWIEKI OUDE PR9S Eerste hulp bij kleefvingers enijsmondjes. Ccïdóc Qoïvüwt èp VER VALLEN WINKELIER LAN GELAAT rEWOND IJ HANDHAVING SCHRAMA EN RUIMTE VOOR RIJKSWEG 11: f[]§ï§l!lk DIGROS Cornelis Joppensz beeldje voor L. Harms hEIDEN/ZUID-HOLLAND LEIDSE COURANT WOENSDAG 7 JULI 1982 PAGINA 3 faste ligplaats voor pleziervaartuigen Het college van B en W wil ple- •tvaartuigen in de Leidse wateren een vaste [plaats geven. Een plan voor de markering !n deze ligplaatsen is momenteel in voorberei- -|ng- lit antwoordt het college op vragen van het jadslid G.M. de Vries (VVD). Het raadslid had ragen gesteld over de drastische verhoging )pn de liggelden. Daarbij opperde de heer De ie'ries, de mogelijkheid om de verhoging van de liggelden vergezeld te laten gaan van een con- r,-ete tegenprestatie in de vorm van een vaste ?1gplaats. Het college zegt in het antwoord op de 3ragen ook, dat de belastingplichtigen de ver- jkoogde tarieven in termijnen kunnen voldoen. f4 totaal kan men in drie termijnen betalen. Mobilofoon reden voor veranderen buslijnnummers LEIDEN Het veranderen van de buslijn nummers is wel degelijk noodzakelijk. Dit schrijft het Verenigd Streekvervoer Westne derland in antwoord op de brief van de Leidse afdeling van Rover. De nummers zijn gewijzigd omdat binnenkort het hele streekvervoer wordt voorzien van een speciale mobilofoon. Bij dit systeem moet elke bus afzonderlijk herken baar zijn. Om dit te bereiken krijgt elke bus een nummer en wordt ook elke buslijn van een apart nummer voorzien. In een brief aan Westnederland zei Rover het te betreuren dat de buslijnnummmers zijn ver anderd. Volgens deze vereniging voor consu menten is de situatie voor busreizigers zeer on overzichtelijk geworden. Volgens Rover was er geen aanleiding om over te gaan tot het wijzi gen van de nummers van de buslijnen. Streekvervoer Westnederland betreurt het op haar beurt, dat Rover niet op de hoogte is met het project van de landelijke buslijnnumme ring. Alle bussen worden uitgerust met een mo bilofoon. Met deze mobilofoon, ook wel esofoon genaamd, staan bussen in verbinding met een centrale. De bussen kunnen ook onderling con tact onderhouden. Omdat het lijnnummer als identificatie wordt gebruikt, mag hetzelfde lijn nummer niet tweemaal voorkomen. Daarom moest Westnederland overgaan tot het veran deren van lijnr.ummers. Westnederland is van mening dat het invoeren van het landelijke systeem ten goede komt aan de reizigers. De busonderneming stelt, dat een verandering met ingrijpende gevolgen voor de reizigers alleen wordt ingevoerd, wanneer daar belangrijke argumenten voor zijn. Brand verwoest 3000 kilo wasgoed LEIDEN Drieduizend kilo wasgoed van ho tel Novotel uit Amsterdam is gisteravond in vlammen opgegaan. Dat gebeurde op het ter rein van wasserij Nijssen aan de Admiraal Banckertweg. Door onbekende oorzaak brak rond zeven uur brand uit in een van de twintig containers op het terrein van de wasserij. De brand kan zijn ontstaan door zelfontbranding (broei in een container), maar kan ook zijn aangestoken. Alle twintig containers met elk 150 kilo wasgoed gingen verloren. Ook een deel van het bedrijfs pand van Nijssen liep schade op. In totaal wordt de schade geraamd op zo'n honderddui zend gulden. IIDEN Door snel in- ijpen van de politie is steren de dader van een ofoverval op het posta- •ntschap aan de Mors- eg in de kraag gegrepen, e man, een 20-jarige Ha- tnaar, was 's middags om over half een het [entschap/sigarenhandel jnnengekomen. Na een korte worsteling, hield de overvaller een gaspistool voor het gezicht van de winkelier en loste een schot. De eigenaar, de heer M.H de Vreede, raakte gewond in het ge laat. De overvaller deed vervolgens een greep in de kas en ging er lopend vandoor. De politie kon hem bij het viaduct over de Lage Morsweg inreke nen. De overvaller had zich daar in de bosjes ver stopt. Ook de buit, die be stond uit tienduizend gul den, werd in het stads- groen aangetroffen. Toen de overvaller de zaak binnenstapte, waren drie per sonen aanwezig: de heer M. de t Veenstra wijst de plek aan waar de overvaller zich schuil hield, Vreede, zijn zuster en een achtjarige klant. Terwijl de be heerder de jongen hielp, vroeg de nieuwe klant aan de zuster een doosje lucifers. Toen de vrouw zich omdraaide om het gevraagde doosje te pakken, trok de man een vuurwapen. Hij richtte het gaspistool op de heer De Vreede en loste van korte afstand (slechts vijf cen timeter) een schot. De beheer der liep daarbij brandwondjes in en rond de mond op. Knal De overvaller greep de heer De Vreede vast en smeet hem in de hoek van het postagent schap. Daarop vroeg hij de ei genaar: „Waar is de kassa". De heer De Vreede gaf geen ant woord. De overvaller liep het agentschap in en vond de geldlade. Hij deed een greep in de la en rende weg. De moe der van de beheerder, die zich in de huiskamer bevond, was toen ze de knal hoorde, de winkel in gekomen. Ze zag de man in de richting van de Lage Morsweg rennen en liep hem na. Naar twee werklieden, die in een huis aan de overkant van het agentschap bezig waren, riep de moeder: „Overval". De twee werklieden besloten met de zus van de beheerder de achtervolging in te zetten. Het drietal stapte in de auto van mevrouw De Vreede en reed richting Lage Morsweg. De overvaller was inmiddels ver dwenen en de speurtocht le verde geen resultaat op. V olkstuincomplex De heer De Vreede belde on- Het postagentschap aan de Morsweg. middellijk de politie. De politie arriveerde met enkele auto's. Met één van de werklieden reed men richting Lage Mors weg. Bij het Morsviaduct werd de omgeving door vier agen ten uitgekamd. De overvaller werd tenslotte aangetroffen in de bosjes bij de ingang van het volkstuinencomplex. De man had het geld en het vuurwa pen nog op zak. De Hagenaar is gistermiddag al voorgeleid aan de officier van justitie. SIDEN In het nieuw- Duwplan Stevenshof zul- fcn wellicht 400 huizen linder kunnen worden ebouwd, dan oorspron- elijk werd geraamd. Dit omt, doordat het bestuur kn de provincie geen me ewerking geeft aan de erplaatsing van het vee- erderbedrijf Schrama kn de Rijndijk en tevens mening is, dat Leiden kkening moet houden iet de aanleg van rijks- eg 11. Dit antwoorden B W op vragen van de adsleden F. van Oosten (PPR) en J. Hoekema (D'66). Het college heeft inmiddels besloten zich neer te leggen bij het standpunt van de provin cie. Door het geringere aantal te bouwen woningen komt de fi nanciële exploitatie van het bouwplan in gevaar. De ge meente komt door de afwij kingen van het plan zo'n dui- Cirkel zend gulden tekort op de door het rijk toegekende lokatiesub- sidie van 4.698 gulden per wo ning. Overigens is de gemeen te nog in onderhandeling met de verschillende departemen ten over de hoogte van de lo- katiesubsidie, vanwege enkele complicaties zoals het bekosti gen van zogenaamde randwer ken, de minder snelle bouw door de lagere toewijzing van de aantallen te bouwen wonin gen (de zogenaamde contigen- tering), de ontsluiting van Schrama en mogelijke andere voorzieningen bij handhaving van het bedrijf. Nu G.S. de verplaatsing van het veevoerderbedrijf Schra ma heeft afgewezen, dient het bestemmingsplan ter plekke opnieuw te worden bezien. Daarmee moet wordt uitge gaan van een cirkel van hon derd meter rondom het bedrijf waar geen woningen mogen worden gebouwd, vanwege de geluid-, stank- en stofoverlast van het bedrijf. Overwogen wordt om rond Schrama ruim te voor andere bedrijven te creëren. Voorts zal een aparte ontsluiting van de Rijndijk naar de Stevenshof dreef moe ten worden aangelegd om Schrama goed bereikbaar te houden. Door de andere opzet van de wegenaanleg zal onder meer de brug van de Stevens- hofdreef over de Dobbewate- ring breder moeten worden en moet ruimte voor wegenaan leg worden vrijgehouden in het geprojecteerde groenge bied langs en evenwijdig aan de spoorbaan. Ie aanleg van rijksweg 11, blijft vooralsnog agrarisch. De gemeente acht het niet uitge sloten, dat deze gebieden in de toekomst alsnog voor woning bouw in aanmerking kunnen komen, indien wordt gekozen voor een meer zuidelijk tracé van de rijksweg 11. Gedepu teerde Staten van Zuid-Hol land hebben het Leidse college geadviseerd hierover nader te onderhandelen met de ge meente Wassenaar en Rijks waterstaat. ADVERTENTIE. JONGE DUBBELE GRAANJENEVER Films Ferreri In het Kijkhuis aan de Vrouwenkerkkoorstraat 17 worden volgende weck films van regisseur Marco Fer reri vertoond. Maandag 12 juli 'Het zaad van de mens' met in de hoofdrol Annie Giradot Vrijdag 16 en zater dag 17 juli staat 'Het wagentje' op het programma over een oude man die zich nuttig maakt door zijn invalide vriend rond te rijden. De man voelt zich overbodig als zijn vriend een gemotoriseerd wagentje krijgt. Op alle avonden beginnen de voorstellingen om acht uur en kwart over tien. Pelgrimstocht Vanuit Noord wijk en Leiden vertrekt zaterdag 16 juli een eendagspelgrimstocht naar Banneux-Notre-Dame in de Belgische Ardennen. De kosten voor deelname bedragen zeventig gulden. Deelnemers moeten zich voor 10 juli aan gemeld hebben bij mevrouw Van Houten, Jeroenspark 38 wen, Noord AA 2 in Zoeterwoude, tel. 01715 -1277. Volkenkunde Het Rijksmuseum voor Volkenkunde heeft voor een aantal zondagen in de zomermaanden filmprogram ma's samengesteld. Komende zondag wordt om drie uur 's middags de Chinese film „Blote voeten dokters" vertoond. De film geeft een beeld van de hedendaagse gezondheidszorg in China en de diverse alternatieve geneeswijzen. Voor zondag 18 juli staat een film over Peru op het programma, aanvang eveneens om drie uur. Bekende theatergroepen komend seizoen in de Leidse Schouwburg LEIDEN „Wie is bang voor Virginia Woolf?". Met dit bekende stuk opent het Publiekstheater woensdag 15 september het nieuwe theaterseizoen in de Leidse Schouwburg. Het programma van dit nieuwe seizoen meldt veel bekende gezelschappen zoals de Haagse Comedie en het Publiekstheater. Veel blijspelen zullen op de planken worden gebracht. Het Theater van de Lach van John Lanting en de Mounties komen met kluch ten naar Leiden. Cabaret wordt verzorgd door Jan Blaaser, Fons Jansen, Paul van Vliet, Seth Gaaikema en Natascha Emanuels. Volksto neel is er met het Amster damse Volkstoneel met „De Jantjes" en „De gebochelde". Connie Stuart komt weer met een musical van Annie M.G. Schmidt naar de schouwburg. Na het succes volle „Madame" dit keer met „De dader heeft het gedaan". De Hoofdstad Operette doet Leiden aan met „Victoria und ihr husar". Voorts is er het Scapino bal let, het Nationale Ballet, Han Ebbelaar en Alexandra Radi us en het nationale ballet van Bali. Muziek wordt in de schouwburg gebracht door Chris Hinze, Thijs van Leer met „Dona Nobis Pacem", de heilige mis op rockmuziek en er is een hernieuwd optreden van Skirted Issue met „Boog- Cursussen Zoals gebruikelijk biedt K&O ook een schat aan cur sussen, uiteenlopend van ta len tot creativiteits-onder- richt. Het talenpakket biedt behalve de bekende moderne talen gelegenheid voor les in bijvoorbeeld Pools, he breeuws, Nieuw Grieks, Noors, Zweeds en Deens, Russisch, enz. Het pakket cursussen creatieve vorming is zeer veelomvattend. Een greep daaruit: pottenbakken, pantomime, boekbinden, jazzballet, yoga, weven, bloemschikken, etsen, bin nenhuisarchitectuur, siera den maken, poppen maken, enz. Voor inlichtingen hier over kan men bellen naar K&O, tel. 071-141141 of een gratis jaarprogramma halen aan de Oude Vest 45. ADVERTENTIE. NOGVOOR faa&hjetbjf. Veelgehoorde noodkreet tijdens weekend-uitstapjes: Buitenshuis? Wetties mee! Nü te koop bij drogist en benzinestation. Nieuw! Gratis autohouder bij aankoop duo-pak! LEIDEN De heer L. Harms ontving gisteren uit handen van burgemeester C. Goekoop het Cornelis Joppensz beeldje. De heer Harms kreeg het beeldje wegens zijn grote ver diensten voor. de Stichting Dierentehuis voor Leiden en omstreken. De heer Harms nam gisteren afscheid als voorzitter van die stichting. De heer Harms was van 1976 tot 1979 bestuurslid en voorzit ter van de Nederlandse vere niging tot bescherming van dieren, afdeling Leiden. Van 1977 tot juni 1981 was hij pen ningmeester van de Neder landse vereniging tot bescher ming van dieren. De heer Harms is vanaf de heropening van het Leids dierenasiel aan de Besjeslaan in 1976, voorzit ter van dat tehuis. Mede door de inzet van de heer Harms was het mogelijk dat het die renasiel kon blijven bestaan. De heer Harms zette zich in voor het geven van voorlich ting op scholen. Ook zorgde hij ervoor dat asiel goed voor de dag kwam op evenementen als Beestenspul, Flora en Leidato. De heer Harms wordt opge volgd door de heer W.J.P. van Winterswijk, die gelijktijdig zijn functie van secretaris van de Intergemeentelijke Advies commissie voor de Stichting Dierentehuis neerlegt. Zegge en schrijve vragen wij slechts één nieuwe abonnee voor de handige 4-kleurenbalpen. van de Leidse Courant _als nieuwe abonnee Adres Postcode/Plaats. Betaald wordt D per maand (met automatische afschrijving) C per kwartaal Stuur een vierkleurenbalpen naar: Naam Adres Postcode/Plaats_ Telefoon Burgemeester C. Goekoop overhandigt het beeldje. Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 3