Marco Winter „fluitend,, bar Sassenheimse titel iarste blik voor lichte acht van Asopos de Vliet Ajax: winst op de valreep ichalkers vijfde Hoogkarspel PORTTRIBUNE MGELISE DRIEHUIS OPNIEUW DE STERKSTE DAME IJDENS SLOTWEDSTRIJDEN OP DE BOSBAAN eslaagd Junioren- renement op Kagerplassen Karei Bouwens naar FC Den Haag Nederlaag Rob Clere Verhoeven derde LEIDSE COURANT MAANDAG 5 JULI 1982 PAGINA 13 oj 30i iSSENHEIM/HAZERS- DUDE Evenals vorig Izoen komt Marco Win- zo af en toe even langs h*'het Leidse tennisdistrlct /in\ daar een toernooltje al iti6 werken. De „Leidse" aanisbanen zijn vanuil atjemstede niet echt lastig Jjbereiken en daarbij zijn °'in deze regio nu al en- Ie jaren punten te ver- n voor het aan het van het seizoen te telden, aantrekkelijke ar>sters-toernooi. *ejiter won dat evenement vo- jaar en zo'n zege smaakt naar meer. ook dat de tegen woordig voor Metselaars spe lde Winter twee weken terug ar!naar Lisse trok om daar de '3is te leggen voor een her- ®®ujwde deelname aan het ^s!)pers-toernooi. Die over- iepjht liep echter op een mis- le5king uit. Marco Winter stuit- ,olial in een vroeg stadium op eribgenoot Jos Koemans en a,!f latere toernooiwinnaar Ullagde er vrij eenvoudig in nter uit het toernooi te tik- h. Jos Koemans. eerder al rste bij De Munnik, is even- li, zo bleek afgelopen week- ide zeer overtuigend, de eni- die het de gedegen base-li- Winter in dit District echt (tig kan maken. Hoewel vrij- erjl de volledige Leidse B-top aanwezig was.' Marco Winter bijna flui- beslag op de Sassen- ise titel én de aan die zege l6irbonden Match-punten. In i drie partijen vergende aan- >p naar de finale behoefde (met partner Weddens k nog eens tweede in het |endubbel) in totaal slechts f. games af te staan aan Roy toyman en Freek en Herman 1 der Capellen, terwijl de idstrijd tegen Frans Grim- Henny Koemans (links) en Herman van der Capellen maakten er in Sassenhelm met Winter/Beddens een spectaculaire dubbelfinale van. Van der Capellen/Koemans won nen in twee sets. dSTERDAM De Ne- rfandse roeitop liet zich weekeinde bijna niet n op de slotwedstrijden de Bosbaan. Het zware weid van Aegir en de ite selectie bereiden, h voor op de voor hen langrijker Nereus Inter- tional en lieten daarom rstek gaan. Voor de ieste roeiers echter, be tenen de slotwedstrijden Een superieure rondgang waar Marco Winter bijzonder tevre den mee was. „Je kan wel zeg gen dat ik nauwelijks tegen stand heb gehad, maar toch is zo'n toernooi als dit uitstekend voor mijn zelfvertrouwen. Vooral, omdat ik de laatste twee weken minder heb ge speeld, echt naar m'n vorm heb gezocht." Stoomde Winter derhalve heel simpel op naar de even simpe le eindstrijd, Frans Grimbergen ontmoette aanzienlijk meer problemen op zijn weg. De kwartfinale tegen Marcel Vink werkte Grimbergen nog wel in twee sets af (6-4, 6-2), maar in de halve eindstrijd tegen Hans Tönjann liep het duidelijk stroever. Desondanks kreeg Grimbergen via 5-7, 6-3 en 2-6 zijn revanche voor de vorige week verloren districtsfinale. Tönjann had om de laatste vier te bereiken wel oud-districts kampioen Henny Koemans aan de kant moeten zetten. Een partij die tot aan de derde set meer dan aantrekkelijk was (7- 6, 4-6), maar wat zuur eindig de, omdat de geïrriteerd ge raakte Koemans de laatste set al te gemakkelijk weggaf: 6-2. Bij de B-dames was die irritatie met name in de finale duidelijk aanwezig. In de beslissende set tegen verrassend sterke Henny Fehling, wenste Ingelise Driehuis op de stand 4-4 een let na een onhaalbare, winnen de slag van Fehling. De let werd door scheidsrechter Mooyman terecht niet ver strekt, maar het vijf minuten durende oponthoud bleek voor Henny Fehling toch fataal. Hoewel na haar service-verlies nog een fanatiek herstel en een „break" volgde (5-5), was de nederlaag onafwendbaar: 5-7. Een verliespartij evenwel, met mogelijkheden op meer; Ingelise Driehuis had immers dit seizoen tot nu toe tegen speelsters uit het Leidse dis trict nog geen set behoeven af te staan. Twee partijen die er op de fi naledag In Sassenheim even eens uitsprongen waren de eindstrijd van de herendubbels B en de finale heren enkel C. Herman van der Capellen en Henny Koemans zetten Marco Winter en Bonno Meddens in twee zeer spectaculaire sets aan de kant, terwijl de slijtage slag tussen Stephan Faas en Kees Heemskerk (na De Mun nik, tweede toernooiwinst voor Faas) eveneens bijzonder aan trekkelijk tennis bracht. Hazerswoude Het zwak bezette toernooi in Hazerswoude, kende wel een leuke finale bij de B-heren. Ivar. de Jong en Arnold van der Ca pellen hielden elkaar de eerste twee sets in evenwicht (6-3, 2- 6), voordat De Jong conditio neel zwakke Van der Capellen ruim .terugwees: 6-0. Christel Verwoert won zoals verwacht de dames B-titel. Hanneke van der Klis werd na een aanvan kelijk moeizaam begin gedeci deerd naar de tweede plek verwezen: 7-5, 6-2. De C-fina- les leverden twee jeugdige ta lenten eenvoudige overwinnin gen op. De heren enkel C bracht Michael van der Berg zijn tweede toernooizege (6-1 6-2 tegen Robbert Lepelaar), terwijl ook Margot van Over loop voor de tweede maal won, nu door Marianne Everts te verslaan. Uitslagen Sassenhelm: Heren enkel B: Halve finales: Marco Winter - Herman van der Capellen 6- 1, 6-0. Frans Grimbergen - Hans Tön jann 7-5, 3-6, 6-2. Finale: Winter - Grimbergen 6-1, 6-0. Dames enkel B: Halve finales: Ingelise Driehuis - B. van der Linden 6-4, 6-1. Hennie Feh ling - Nancy Toole 6-3, 6-3. Finale: Driehuis - Fehling 6-3, 2-6, 7-5. Heren dubbel B: Halve finales: Henny Koe mans/Herman van der Capellen - Hans Tönjann/Freek van der Capellen 6-2, 7-6. Marco Winter/Bonno Med dens - Anne Jan van der Meer/Jan Homan 6-2, 7-5. Finale: Van der Ca pellen/Koemans - Winter/Meddens 7- Stephan Faas: weer nummer één In C. Herman van der Capellen behoudt leiding LEIDEN Herman van der Capellen heeft voor Hans Tönjann de leiding behouden in het klassement van het Match-circuit. Marco Winter zag zijn sterke prestaties op Sassenheim beloond met 26 punten én een vijfde plaats op dit moment. Heren: 1. Herman van der Capellen 78 punten; 2. Hans Tönjann 72; 3. Freek van der Capellen 60; 4. Jos Koemans 46; 5. Marco Winter 40; 6. Arnold van der Capellen en Frans Grimbergen 36; 8. Bub van de Zee en Ivar de Jong 22. Dames: 1. Ingelise Driehuis 48; 2. Henny Fehling 32; 3. Jacqueli ne van Wijk 28; 4. Miriam de Groot, Marijke Guyt en Christel Verwoert 16. 5, 6-4. Dames dubbel B: 1. Ingelise Driehuis/Henny Fehling, 2. B. van der Linden/M. Krijger. Gemengd dubbel B: 1. Henny Fehling/Frans Grimber gen, 2. Ingelise Driehuis/Peter Klein. Heren enkel C: Halve finales: Stefan Faas - René van der Wilk 6-4, 5-1 w.o. Kees Heemskerk - Bob Bijleveld 6-0, 6-2. Finale: Faas - Heemskerk 6- 1, 6-7, 6-4. Dames enkel C: Halve fi nales: Eveline Krul - Patricia Lafay 6- 3, 6-4. Juliëtte Grimbergen - Liest- beth Hoogervorst 6-1, 6-0. Finale: /Mlke Ruysenaars - Eitel Homan/Fred Timmer 6-2, 7-6. Dames dubbel C: Fi nale: Nollie Bennink/Liz Waere - Lies- beth Hoogervorst/Ellen de Jong 7-5, 6-3. Gemengd dubbel C: Finale Ju liëtte en Ton Grimbergen - Mirjam Borsje/Dick van der Meer 6-3, 6-1. Heren enkel D: Finale: Eric de Graaf - Marco Bik 7-5, 6-4. Dames enkel D: Finale: Annemarie Jünger - Madeion Verdegaal 7-6, 6-4. Heren dubbel D: Finale: Leon van der Geest/Fred Mei- land - Jeroen Koppert/Arthur Volten 6-2, 6-4. Dames dubbel J. van der Linden/R. van Overschot - U. Klin- ge/L. Stern 3-6, 6-2, 7-6. Gemend dubbel D: Jacqueline Willems/Arnold van Dam - Rita Voskuil/Arthur Volten 2-6. 6-4, 6-4. Hazerswoude: Heren enkel B: Finale: Ivar de Jong - Arnold van der Capellen 6-3, 2-6. 6-0. Dames enkel B: Finale: Christel Ver woert - Hanneke van der Klis 7-5, 6- 2. Heren enkel C: Finale: Michael van der Berg - Robbert Lepelaar 6-1, 6-2. Dames enkel C: Finale: Margot van Overloop - Marianne Everts 6-2, 6-0. Heren dubbel C: Finale: Rob Lucas- /Cees Kuyt - Mattie Kantebeen/Jan van Duyn 6-4, 3-6. 6-3. Dames dub bel C: Finale: Els de Groot/D. van der Plas - Alie Snellenberg/Henny Verha- ge 6-1, 6-1. Gemengd dubbel C: Fi nale: Ingrid Chaudron/Renè Cardinaal - Els de Groot/Hans Olivier 7-6, 4-6, 6-2. Heren enkel D: Finale: MarceL Lolling - Cees van Velzen 6-2. 7-6. Dames enkel D: Finale: Trees van der Voort - Tilly van Overloop 6-4, 6-2. Heren dubbel D: Finale: Olav de Jong/de Jong sr. - Van Oei/Edwin van Bemmelen 6-2, 6-0. Dames dub bel D: Finale: Van Reeuwijk 2x/Tilly van Overloop/Ineke Knol 6-2, 3-6. 6- 4. Gemengd dubbel D: Finale: Van Reeuwijk 2x/R. Linke/Wil Beijen 6-1, 6-4. de laatste kans In het sei zoen om een blik te trek ken, zodat er vooral in de lagere velden fanatiek ge vochten werd. Zo won de lichte acht van Asopos De Vliet eindelijk het felbe geerde nieuwelingenblik en lukte het ook de zware eerstejaars vier van Njord om de gehate beginnelin- genstatus achter zich te la ten. Ook de eerstejaars zware acht van Njord wist nog een nieu welingenblik te bemachtigen. De uit die acht afkomstige M. Algie en Larsson roeiden zich zelfs overtuigend de nieuwelin genklasse binnen. De oude vier van Njord roeide niet in de grote nummers. Tijdens de Argo sprint werden zij op de vijfhonderd meter door Laga verslagen. Verder pakten zij eerste plaatsen op de twee met en de twee zonder. In deze laatste discipline benaderden Algie en Van Groningen, mede door een fikse storm, het Bos baanrecord. In de lichte velden werd door de Leidse ploegen goed geroeid. De jongerejaars lichte roeiers van Njord heb ben een sterk seizoen achter de rug en bevestigden dat ge geven ook nu weer. De twee dejaars lichte vier won haar ei gen overgangsveld en werd tweede in het hoogste veld. De eerstejaars lichte acht trok zo waar een senioren B-blik. Zo te zien dus genoeg perspectief voor het lichte roeien op Njord voor het volgend seizoen. De derdejaars lichte vier van Aso pos won in een combinatie acht de Argo overgangsklasse sprint, maar komt verder niet zo goed uit de verf. Voorde Leidse dames resteerde slechts een schamele oogst. Een tweede plaats voor de Njord boordvier in het over gangsveld, twee goede tweede plaatsen voor de eerstejaars dames boordvier van Asopos in het nieuwelingen- en senio ren B-veld - een prima presta tie voor de dames die tot voor kort slechts in de acht roeiden. Van groter formaat was echter de zege van de dames Dezaire en Van der Meer van Asopos de Vliet. In de dubbeltwee ver sloegen zij tot ieders verras sing de sterke ploeg van Pho- cas in het overgangsveld en wederom tot ieders verrassing verloren zij een dag later in hetzelfde veld van Argo. Al met al toch een prima seizoenslot van de dames. In de hogere nummers viel er weinig te beleven. Alleen de zware Laga-acht liet zich zien en veegde het overigens zwak ke veld. Volgende week, op de Nereus International, zullen echter pas de ware krachtsver houdingen duidelijk worden. Dan immers komt ook Aegir, dat in de acht wil worden uit gezonden, naar de internatio nale wedstrijden. MICHIEL ROEMER DEN Dit weekeinde boekten de diverse wielrenners uit Lei en omstreken weinig, succes. Slechts Noordwijker Martin lalkers was nadrukkelijk van voren te vinden. Hij werd vijfde Hoogkarspel. ROKS-renner Schalkers bevond zich in een kop- ep van zeven man, waaruit Nieuwdammer Rick Moorman wist ontsnappen. In de spurt om de tweede plaats bezette Schal- s vervolgens de vierde rang. lior Gertjan Zwaan uit Voorschoten demonstreerde tot twee- al toe zijn kunnen. Zaterdag ontsnapte hij in Zwijndrecht tij- is de slotfase van zijn wedstrijd uit het peloton, waaruit al elf n waren weggereden. Zo werd hij juist voor het peloton nog alfde. Gisteren gooide een lekke band roet in het eten. Na emaal van fiets te zijn gewisseld zat er dan ook niet meer ip i een 15e plaats, temeer daar ditmaal 7 man reeds de benen Iden genomen. Zijn vader zat bij de amateurs net buiten de zen, terwijl deze op zijn beurt in Zwijndrecht met een lekke id de pijp aan Maarten had moeten geven, is Steekers was minder succesvol dan in voorgaande weken, renner uit Noordwijkerhout werd zaterdag in Zuidland 16e, in jrtruidenberg moest hij gisteren met de 17e stek genoegen nen. fts wekelijkse clubkoers kwam op naam van amateur Gijs idbergen, die zijn twee medevluchters Jansen en Huigsloot in eindgalop achter zich liet. DEN Op de Kagerplas- werd dit weekeinde het op idringen van de Permanen- Samenwerkings Commissie C) sterk uitgebreide Junio- -evenement gehouden. Er d door bijna honderdvijftig jdige zeilers en zeilsters in alf klassen gezeild. Bij de imisten kwamen Lennard Dssen en Mark van Weizen als winnaars uit de strijd. Overige uitslagen: Vaurien: 1. Jan van der Steeg. F.J: 1. Dirk Jan Peters. Stern: 1. Jan van Housselt. Solo: 1. Rob van Homburger. 420: 1. Frank Mul ler. Jeugd B: Jan Jaap Sarlet. Cadet: 1. Rob Drontmann. La ser M! 1. Sandra van der Lans. Europe: 1. W. van Leeuwen. LEIDEN Ajax cricket mag zich weer kandidaat noemen voor een van de promotie plaatsen naar de eerste klasse. Het Amsterdamse VVV werd in een uiterst spannende partij teruggewezen. De zege werd overigens pas bij de voorlaatste bal van de wed strijd een feit. Ajax-captain Ton Eldering sloeg zijn ploeg toen met een knappe „vier" langs het totaal van VVV. De Amsterdammers hadden eersl battend 157 runs op het bord gebracht. Een totaal dat veel lager had kunnen liggen als de Ajax-fielders wat zorgvuldiger met de nodige vangkansen wa ren omgesprongen. Johan Gordinou bowlde een sterke partij (6 voor 32) en ook nieuw komer Arnout Cohen Tervaert deed het met 3 voor 17 bijzon der goed. Eddy Fifield droeg vervolgens de battinginnlngs van Ajax. Met een persoonlijke score van 59 runs, diende Fifield pas bij een Ajax-totaal van 110 runs het veld te ruimen. Omdat Gordinou en Peter van Rood (21) daarop besloten ook hun wickets maar te verspelen, kwam Ajax toch nog in de pro blemen. Problemen die via 133 voor 7 (Danny Eldering 13) tot aan de voorlaatste bal voort duurden. Toen echter sloeg Ton Eldering (23) de bal het veld uit, waarmee de winst als nog een feit was. Frits de Jongh neemt namens Ajax het VVV-wicket „onder vuur". De Leidse cricketers zouden de wed strijd pas bij de voorlaatste bal beslissen... ROTTERDAM Karei Bou wens zal het komende seizoen voor de eerste-divisieclub FC Den Haag uitkomen. De ex- Feyenoorder tekende afgelo pen weekeinde een tweejarig contract. De transfersom be draagt anderhalve ton. Guido Pen, die vorig seizoen geen vaste basisplaats kon veroveren, heeft zijn contract verlengd. Overschrijving Ed Nienhuis DEN HAAG De ijshockey- club Amsterdam, die twee jaar geleden sponsor de Bisschop en de Zweedse coach Hans Westberg kwijtraakte, moet komend seizoen opnieuw een veer laten. Doelman Ed Nien huis heeft overschrijving aan gevraagd naar de veelvoudige landskampioen Heerenveen. Revanche vanDidah BREDA Tijdens windhon- denrennen op de 370 meter- baan in Breda kwamen hon den van de ZHWRV sterk voor de dag. Van de negen finales werden er twee gewonnen. Bij de Whippets B-klasse zege vierde Glesias in 25.2 secon den van de heer Breeman uit Klaaswaal. In de Whippets A- klasse nam Didah revanche voor de nederlaag in de derby van vorige week. Nu werd Ais- jan van de familie Tellekamp tweede. Bright White (Van Gaal-Den Haag) zegevierde bij de Greyhouds A-klasse. Sportwereld BIRMINGHAM Het Neder lands cricketelftal heeft het beslissende duel voor een plaats in de halve finales van het WK in Birmingham verlo ren. Bangla Desj voltrok het vonnis. INDIANAPOLIS De Neder landse herenploeg is achter de Verenigde Staten als twee de geëindigd tijdens het we reldkampioenschap goalbal voor visueel gehandicapten. De dames werden derde in hun kampioenschap. MEDEMBLIK Anthony Smith (Gbr) is op het IJssel- meer voor Medemblik wereld kampioen zeilen in de Conten- der-klase geworden. Wentholt was als negende de beste Ne derlander. DARMSTADT Mikhael Groos heeft tijdens de West- duitse zwemkampioenschap- pen opnieuw een Europees re cord gezwommen. Hij legde de 200 meter vlinderslag af in 1.59 sec. TEUGE Bram Lasschuyt en Michel Bizot behaalden in Teuge een nationale titel para chutespringen en vertrekken in augustus met Nijhuis, Vijf- vinkel en Voskamp naar de WK in Tsjecho-Slowakije. SNAGOV Het duo Lebbink- /Stevens heeft tijdens een in ternationale regatta in Roeme nië een zilveren medaille be haald op de K2 1000 meter. Hun tijd van 3.23,9 betekent een Nederlands record. DEN HAAG Enkele dagen had het toptoernooi van de Vriendendamkring een nieu we leidor. nadat Rob Clerc in een klein zetje gelopen is te gen Peter van der Stap en verloor, ging outsider Willem Vrijland met slechts één ver- liespunt aan de leiding. Deze koninklijke klassering raakte hij echter tijdens de vijfde ronde tegen een op winst be luste Rob Clerc direkt weer kwijt. Grootmeesters verliezen bijna nooit. De eigenaars van deze allerhoogste damtitel staan zover boven de gewone dam mers, dat alleen ongelukjes nog wel eens voor een sensa tie kunnen zorgen. Het laatste ongelukje dat Rob Clerc over kwam vond veertien maanden geleden plaats tijdens het kampioenschap van Neder land in de partij tegen de late re kampioen en grootmeester Jannes van der Wal. Peter van der Stap degene die de span ning in het Vriendendamkring- toernooi terugbracht heeft maar kort van zijn vreugde kunnen genieten. Een neder laag tegen Frits Luteyn zette hem weer met beide benen op de grond. Uilslagen: Clerc—v.d. Stap 0—2; v.d. StapLuteyn 02 VrijlandClerc 02; Poppev.d. Kooij 0—2; De Klein—Heusdens 1—1. Stand: Clerc 10 (uit 6); Vrijland 7; Luteyn en v.d. Kooij 6; Vermin 5 (uit 4); Vrolijk 4 (uit 4); De Klein en v.d. Stap 4; Heusdens 3; Poppe 1. HDDB-cup: Fung 7; Ja- cobsen, v. Geel. Storm en Vorsel- man 6; Simons 5; Bruyns 4 Anders, v. Kleef en de Koning 3; HAKO-cup: Fung 9; N. Mondt en A. Storm 6; An ders en J. Mondt 5; v.d. Hout 4 (uil 4); Visser 3 (uit 4); Jagram en H. Storm 3; Troost 2. LEIDEN Veteraan Koos Ver hoeven van Bataven Leiden liep een sterke race tijdens de in lersel gehouden Nederland se kampioenschappen over vijfentwintig kHometer. De Ba taven-atleet kwam met 1 uur, 24 minuten en 37 seconden tot een derde plaats. Bij de dames scoorde Karin van der Berg ook uitstekend. Haar tijd (1.41,36) bleek even eens goed voor een derde plek.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13