Opnieuw overleg over tracé Insteekweg in Zoeterwoude REGIO! JOURIM A AL Gemeentehuis Alkemade krijgt toch een traplift COMMISSIE RUILVERKAVELING UITERST TELEURGESTELD Herstel brug Rijnsaterwoude Koelgarage moet afgebroken worden Commissiestructuur in Woubrugge ongewijzigd REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 2 JULI 1982 PAGINA Jarige vernieler in de kraag gevat NOORDWIJK Op zijn verjaardag is een 22-jarige Leidenaar gisteren door de Noordwijkse politie in de kraag gevat. De man was samen met een 21-jarige vriend, ook uit Leiden, bezig parkeermeters in de Hoofdstraat te vernie len. De vrienden zijn na verhoor weer naar huis gestuurd en ze zullen de rekening van de toegebrachte schade over enige tijd kunnen verwachten. Brandweer naar smeulende autobanden VOORSCHOTEN De Voor- schotense brandweer rukte gisteren met groot materieel uit, om een grote autobanden- brand in de nieuwbouwwijk Noord Hofland te blussen. Met gillende sirenes kwam de brandweerwagen op de plaats des onheils, de straat de Zeven Provinciën, tot stilstand. De brandweerlieden hoefden ech ter niet in actie te komen. De „uitslaande brand" bleek ver oorzaakt te worden door drie smeulende autobanden. Voor roofoverval Zoeterwoude: 6,5 jaar gevangenisstraf DEN HAAG/ZOETERWOUDE Zeseneenhalf jaar gevangenisstraf heeft rechtbankpresident Reisig gisteren twee Rotterdammers opge legd. Het tweetal krijgt deze straf onder meer voor hun aandeel in de roofoverval van 5 februari op een assistent-bedrijfsleider van het grootwinkelbedrijf Lijnbaan bv in Zoeterwoude. Tegen R.C (26) en J.M. (28) werd twee weken geleden door de offi cier van justitie acht jaar gevange nisstraf geëist. Behalve aan de roof overval, waarbij zij de assistent-be drijfsleider beroofden van geldcas- settes met ongeveer 25.000 gulden, hebben zij zich schuldig gemaakt aan een reeks van dergelijke roofo vervallen, poging tot moord, inbra ken, wapenhandel en diefstallen. De twee maakten deel uit van een groep van vijf. De drie andere da ders zijn wegens gebrek aan bewijs niet veroordeeld voor de roofover val in Zoeterwoude, maar wel voor tal van andere delicten. Zij hoor den respectievelijk vrijspraak, tweeëneenhalf jaar en vier jaar ge vangenisstraf tegen zich uitspre ken. Tegen hen was achtereenvol gens vijf maanden, tweeëneenhalf jaar en vijf jaar geëist. LEERLINGEN NEMEN „VOSSEND" AFSCHEID VAN DE HEER SMIT NOORDWIJK Met een echte „vossenjacht", waarbij het feestvarken zelf „de vos" was, heeft adjunct-directeur C.J.C. Smit gistermiddag afscheid genomen van de leerlingen van de Willibrord Mavo-School in Noordwijk. De heer Smit treedt ver vroegd uit zijn schoolloopbaan. Het grootste deel daarvan heeft hij doorgebracht op de mavo in Noordwijk, ruim 27 jaar. Voor de heer Smit zitten de feesten er overigens nog niet op. Vanmiddag krijgt hij nog tal van handen te schudden tijdens een receptie voor belangstellenden van vijf tot zeven uur in de aula van de school. Dinsdagmiddag neemt hij in besloten kring nog eens afscheid van het lerarenkorps. De leerlingen speelden overigens naast de „vossenjacht" gistermorgen zelfgemaakte to neelstukjes met het meest favoriete onderwerp van hun adjunct- directeur: aardrijkskunde. In snel tempo zetten zij stukjes over de landen van Europa op de planken. De heer Smit gaf op de mavo les in aardrijkskunde en handel en was daarnaast belast met de eindexamenregeling. Bovendien is hij al 20 jaar directeur van de plaatselijke Middenstandscursus. ZOETERWOUDE Het ziet er niet naar uit dat de Insteekweg ter ontsluiting van de Grote Polder in Zoeterwoude-dorp zal ko men nabij het zogenaamde „Rijnsburger pad". De raadscommissies openbare werken, financiën en al gemene zaken bogen zich gisteravond voor de zo veelste maal over deze zaak. Er zal opnieuw overleg moeten komen over de uiteindelijke keu ze van de insteekweg. De ruilverkavelingscommis sie en diverse belangheb bende agrariërs zijn zeer teleurgesteld in deze han delswijze. Tijdens de gecombineerde ver gadering werden de raadscorrt- missieleden gewezen op geda ne beloften aan de agrariërs en de ruilverkavelingscommis sie. Het gemeentebestuur stelt evenwel dat nooit beloofd is „op" het pad van Rijnsburger een insteekweg te maken. Daarbij blijkt dat er in het ge heel geen sprake is van het simpel aanbrengen van ver harding op het pad want de gevolgen zijn dermate ver strekkend dat van het boezem water tussen het Rijnsburger pad en de Laan van dokter Kortmann vrijwel niets over blijft. Dat is in het verleden niet voorzien en omdat het een onaanvaardbare aantasting is van het dorpsgezicht ter plaat se wil het gemeentebestuur bij voorkeur weer terug naar het oorspronkelijke plan dat voor ziet in realisatie van de weg ter hoogte van perceel Mie- ning 33. Wijziging De heer J. ten Heuvelhof, voorzitter van de ruilverkave lingscommissie, maakte ander maal duidelijk dat het uitein delijke tracé is gekozen nadat bezwaren waren ingediend te gen het oorspronkelijke plan. Die bezwaren zouden afkom stig zijn van zowel de belang hebbende agrariërs als het ge meentebestuur. In dat kader wees de heer ten Heuvelhof op een passage uit een verslag van een vergaderingvan Gedeputeerde Staten van april 1978. Daarin wordt melding gemaakt van de wijziging van het tracé na nauw overleg tus sen belanghebbenden en het gemeentebestuur. Boos was de heer Ten Heuvelhof met name omdat op het verzoek van de ruilverkavelingscommissie of men nu wel niet kan beginnen met realisatie van de Insteek weg geen antwoord is gege ven. Alleen het progressieve com- Het Pad van Rijnsburger. missielid Kees Straver had oren naar hetgeen Ten Heu velhof betoogde. Zijn partijge noot Piet Lansbergen schaarde zich achter de zienswijze van het college terwijl mevrouw Annemarie Kolff het onjuist vond terug te komen op een eerder genomen besluit maar zou het ook betreuren als een mooi stukje landschap verlo ren gaat. De VVD-er Piet Kre- rper was van oordeel dat de ruilverkavelingscommissie door de destijds aangebrachte wijziging van het tracé er in goed vertrouwen van uit mocht gaan dat de insteekweg zou worden aangelegd nabij het Rijnsburger pad. „Dat is dus mijn uitgangspunt. De agrariërs mogen niet de dupe van eventuele vertraging wor den. Wat dat betreft mag de schoonheidsprijs voor dat hoekje best onder tafel gescho ven worden. Voor mij is even wel, niet aanvaardbaar dat de insteekweg uitmondt op de kruising Miening/Noordbuurt- seweg", aldus Kremer. Erfenis Koos van der Geest (CDA) sprak van een „kwalijke erfe nis". Ook hij wees op de on vermijdelijke aantasting van de omgeving. „Er blijft een ge drocht van die wijk over. Ook als de weg over het gehele pad zou worden aangelegd want dan blijft er weinig van de sloot over. Ik blijf dus pleiten voor een andere plaats waarbij met goed overleg de vertra ging tot het uiterste beperkt kan blijven", aldus Van der Geest. De christen-democraat Nico Minekus wees erop dat alleen door de gemeenteraad een beslissing genomen kan worden en dat pas sinds kort •de laadsleden met deze mate rie zijn geconfronteerd. „Wij hebben nooit anders begrepen dan dat er een weg zou komen op (weer de klemtoon op het woord „op", red.) het Rijns- burger pad onder voorbehoud dat het technisch mogelijk zou zijn. De vraag is wat we win nen als we nu ja zeggen. Zul len er dan géén bezwaarschrif ten worden ingediend?" aldus Minekus. De brug In Rijnsaterwoude is deze week hersteld. Een en ander is noodzakelijk, doordat een hydrolische graafmachine op 8 april van dit jaar de bovenbouw van de brug volledig ver nielde. Het opknappen van de brug heeft een week in beslag genomen. Geduren de die periode was gemo toriseerd verkeer overdag onmogelijk. Voetgangers en fietsers konden Rijnsa terwoude wel via de He renweg in de richting Al-, phen uit en vice versa. De kosten van het herstel van de brug bedragen een ton. Het Hoogheemraadschap van Rijnland, eigenaar van de brug, verhaalt die kos ten op de verzekering van het bedrijf waaraan de graafmachine toebehoort. RIJNSBURG Aan de nu vijfeneenhalf jaar sle pende zaak betreffende de koelgarage van de heer A. de Mooij van de Wilhel- minalaan lijkt nu binnen kort een einde te komen. Burgemeester De Roos stelde de gemeenteraad gisteravond tijdens een extra-vergadering voor de heer De Mooij een brief te sturen waarin deze drin gend wordt verzocht uit voering te geven aan de uitspraak van de Raad van State. Dit college heeft beslist dat de koelgarage voor 2 augustus moet worden afgebroken. Wanneer dit niet gebeurt kan de gemeente per 16 augustus op kosten van de heer De Mooij zelf tot afbraak over gaan. De juridisch adviseur van de heer De Mooij, mr. Beerling, betoogde gisteravond dat de uitspraak van de Raad van State niet inhield, dat ook tot afbraak moest worden overge gaan. Volgens de informatie van burgemeester de Roos moest wel degelijk tot afbraak worden overgegaan. Na een kwartier schorsing kwam het CDA met het voor stel, de sloop een maand uit te stellen, om de heer De Mooij een kans te geven een andere ruimte te zoeken of een even tuele toenaderingspoging te ondernemen voor een schik king. De heer Oudshoorn (RPF) was het hier mee eens evenals W. van Egmond (GPV). De PvdA en de VVD vonden dat de zaak al veel te lang ge duurd had en dat per augustus tot de actie moest worden overgegaan. Na stemming bleek dat het voorstel van het CDA werd aangenomen. kruid tussen de stenen te wie den en op te ruimen. ALKEMADE Ondanks een negatief advies van burgemeester en wethou- ders adviseerde de raads- Pe toestand van de riolering in het oude deel van Oude commissie openbare wer- wetering is met behulp van ken gisteravond ten gun- video vastgelegd. Van het re- ste van een goedkope tra- sultaat is men erg geschrok- plift in het Alkemadese ken, want belangrijke gebre- gemeentehuis. Met name ken ziJn aan het 1Jcht geko- raadscommissielid Paul men, zoals betonnen rioolbui- jw/r«r\A\zer* die aan de bovenzijde hun van der Meer (CDA) ver- stijfheid kwijt waren Jkapotte zette zich fel tegen een aansluitpunten en grote gaten, oorspronkelijke afwijzing Met behulp van de modernste van de lift ten behoeve apparatuur weet men nu op de van minder goed ter been halve meter nauwkeurig waar zijnde personen, die een mankementen aan de r.ole- J ,..f nngsbuizen zitten. Binnen nu huwelijksplechtigheid in en vjjf jaar za\ de riolering in de raadszaal Willen bijwo- Oude Wetering hersteld en ge nen. Hij kreeg bijval van deeltelijk vernieuwd dienen te zijn fractiegenoten Aker- worden, boom en Van der Hulst, zodat het voorstel gehand- haafd bleef. Kegenboogschool Nabij de nieuwe Regenboog- Het gaat overigens met om een schooi in Nieuwe Wetering is echte lift, dat zou een veel te vorige week een ernstige kostbare zaak worden, maar grondverzakking geconsta- om een zogenaamd tandheu- teerd Met het herstel ervan vel-stoellift of „glijderlift za\ met Spoed begonnen moe met opklapbare stoel, die via ten worden. De grondverzak- een rails aan de zijkant van de king is veroorzaakt door de trap automatisch omhoog gaat. hevige regenval van vorige Zo'n stoel kan boven aan de Week. Het zand onder het trap opgeklapt weggeborgen schoolplein is onder de funde- worden in een kast, zodat het ringsbalken van de school geval geen obstakel hoeft te weggelopen. Op sommige zÜn- plaatsen hangt het zandtalud al veertig centimeter vrij van de funderingsbalken. Er zal nu Onkruid aan de zijkant van de school een damwand moeten worden Het gemeentebestuur heeft in aangebracht en het schoolplein overleg met de Kerngroep Al- dient opgehoogd en hertegeld kemade van de Vereniging *e worden. Milieudefensie besloten om chemische onkruidbestrijding slechts beperkt toe te passen. Het tot nu toe gebruikte be strijdingsmiddel wordt ver vangen door een minder ge- subsidie over de brug zou zijn gekomen. De financiële mid delen van de provincie laten deze subsidie echter nog steeds niet toe, zodat het Alkemadese gemeentebestuur heeft moeten besluiten om nog vóór de ko mende winter de uitvullingen met asfalt aan te pakken en de weg van een nieuwe slijtlaag te voorzien. Provinciale Wa terstaat heeft de gemeente Al kemade als onderhoudsplichti ge gewezen op haar aanspra kelijkheid in geval van onge lukken. Ook in een onlangs verschenen zwartboek van Wegenbouwers (zie ook pagina 5) is de Alkemadelaan als een van de slechtst onderhouden wegen gekenmerkt. Alkemadelaan Nog dit jaar wordt de Alkema delaan opgeknapt, want de vaarlijk middel. Bovendien is kwaliteit van de weg is inmid- besloten om in de Vogelwijk dels dusdanig slecht dat het nog een jaar langer geen che- onverantwoord is nóg langer mische onkruidbestrijding te te wachten. Zoals bekend wil doen plaatsvinden. De bewo- de het gemeentebestuur wach- ners van de wijk zullen wor- ten met een grondige opknap- den opgeroepen zelf het on- beurt tot de provincie met een Gemeen tegids De nieuw gemeeniegids van Katwijk is gisteren ver schenen. Het eerste exemplaar werd aangeboden aan burgemeester mr. C.A. Bos. De nieuwe gids is compleet bijgewerkt en bevat zoveel mogelijk actuele informa tie op het gebied van gemeente, verenigingen, instellin gen en dergelijke. De gids, die heel anders is ingedeeld dan voorgaande jaren, zal elk jaar worden bijgewerkt. In de loop van deze maand wordt het boekwerkje in Katwijk huis-aan-huis verspreid. Continental Singers De wereldberoemde Continental Singers uit de Verenigde Staten treden morgen op in de Pauluskerk aan de Ruis- hornlaan in Lisse. Het concert begint om acht uur 's a- vonds en de toegangskaarten zijn tegen betaling van tien gulden verkrijgbaar aan de zaal. Op speciaal verzoek zal het programma een aantal hoogtepunten van de afgelopen veertien jaar bevatten. De Continental Singers worden de beste genoemd op het terrein van de moderne gospelliede ren. Wielerronde Nieuwkoop De wielerronde van Nieuwkoop wordt zondag verre den. De dames, waaronder natuurlijk de plaatselijke favorieten Gonny Koert en ex-wereldkampioene Petra de Bruin, bijten om twaalf uur de spits af. Om half twee vertrekken de liefhebbers en om kwart voor drie is het de beurt aan de trimmers. Het echte werk begint drie kwartier later. De profs maken dan hun opwach ting. Het parcours wordt gevormd door de Achterweg, het Hoogt, de Dorpsstraat en de Kennedylaan. De ron de van Nieuwkoop maakt deel uit van een serie van zes wedstrijden. De overige vijf wedstrijden worden el ders verreden. Mel Brooks Tijdens het videocafé in de Voorschotense Lindehoeve wordt zondag aandacht besteed aan de film High Anxiety. Een film van en door Mel Brooks opdragen aan Alfred Hitchcock. Waarover de film gaat, kan het beste worden aangegeven met de reclame-achtige zin: „Hitchcock's ver rassingen in Brooks verpakkingen". De filmvoorstelling begint om negen uur. Fietsen De VVV-Noordwijk heeft voor dit vakantieseizoen in samenwerking met de Ren- en Toervereniging De Bol lenstreek uit Lisse vier nieuwe fietsroutes samenge steld. Er is keuze uit drie afstanden: 35, 40 en 55 kilo meter en de vier routes kunnen qua gebied en bestem ming als volgt worden samengevat: Haarlemmermeer, Zandvoort, Wassenaarseslag en het Hollands Waterge bied. Het setje van vier fietstochten is verkrijgbaar bij het VVV-kantoor aan De Grent voor de prijs van twee gulden vijftig. Nieuw bestuur Woningbouwvereniging Alphen heeft een nieuw bestuur. Tijdens een onlangs gehouden ledenraadsvergadering wer den de volgende mensen gekozen: A.D. Boot, J. Naber, J.A. Schiiper, P. Smits en C.J. Engelen. Laatstgenoemde werd vrijwel unaniem tot voorzitter gekozen. Met de installatiej van het nieuwe bestuur is een eind gekomen aan de be stuurlijke impasse waarin de woningbouwvereniging' maanden lang verkeerde. Vakantiespeien De vakantiespeien in Roelofarendsveen en Oude Wete ring beginnen morgen met een viswedstrijd voor alle jongens en meisjes tot en met 14 jaar. Deelnemers die nen zich morgenochtend om negen uur te verzamelen bij de Noordhoek. De kosten voor deelname aan deze viswedstrijd bedragen slechts drie kwartjes, leder zorgt zelf voor deeg en een hengel. De organiserende visclub ,,'t Looze Vissertje" stelt de deelnemers een traktatie in het vooruitzicht. Concours Een concours voor pony's en paarden wordt morgen ge houden op het terrein van de manege aan de Achterweg in Nieuwe Wetering. Het concours wordt gehouden ter gele genheid van de viering van het tweede lustrum van pony club „De Weteringruiters". De paarden gaan morgenoch tend om half negen van start, 's Middags vanaf twee uur is j het de beurt aan de pony's. Na afloop worden de prijzen uitgereikt door niemand minder dan de nieuwe burge meester van Alkemade, de heer J.S. Wagenaar. Open huis Het biologisch dynamisch tuinbouwbedrijf „De Vier Jaargetijden" in Nieuwe Wetering houdt morgen een open middag. Iedereen die hiervoor belangstelling heeft is vanaf half twèe welkom op het bedrijf aan de Voorweg nummer 56 te Nieuwe Wetering. Na een inlei ding door Dick de Boer wordt een rondleiding gegeven over het biologisch dynamisch tuinbouwbedrijf. Daaz na is er gelegenheid om groente van biologisch-dyna- mische teelt en literatuur hierover te kopen. WOUBRUGGE Na drie was van mening, dat de over- kwartier discussie en drie le8or|anen „onderwijs" maal stemmen de „sport" niet functioneerden,. maar trok de consequentie raadsvergadering van gis- niet; „ze maar op te heffen", teravond bleef de com- Het raadslid De Lange (Ge- missiestructuur in Wou- meentebelang) deed dat wel. brugge ongewijzigd. De commissiestructuur in Woubrugge is een zaak van weinig „ups" en veel „downs". Ook de VVD had wel een me ning, maar het idee om de ver goeding van de burgerleden van de commissies in een an der jasje te steken, haalde het De huidige structuur is destijds tock ®ok niet. De algemene tot stand gekomen als compromis, maar niemand was er echt gelukkig mee. Het onderscheid van raadscommis sies en zogenaamde overlegor ganen doet ook wat kunstma tig aan. Zeker voor een kleine gemeente als Woubrugge. Kri tiek was er dus genoeg. Vooral De bewoners van het gebouw „Thuisweide" staat een aange name verrassing te wachten. De bewoners van de flats beta len 300 gulden huur in de maand. Nu de definitieve omdat de taakomschrijving stichtingskosten bekend zijn, van de commissies en overle gorganen niet zodanig was, dat doublures in de behandeling van de onderwerpen voorko men werd. Het raadslid Noordam (C.D.A.) blijkt die huur wat aan de hoge kant te zijn geweest. Elke huurder krijgt nu ongeveer 600 gulden terug en dat is toch een aardige meevaller in een tijd, dat huren alleen nog maar omhoog gaan. Straattoneel bij braderie Oude Wetering OUDE WETERING Tc neelvereniging Sint Theodu fus zorgt tijdens de braderie i Oude Wetering, die op 10 ju wordt gehouden, voor straattc neel. Het toneelgezelscha| geeft twee voorstellingen, oil twaalf uur en om drie uur. De voorstellingen op straa moeten gezien worden als eej aanloop tot de viering van hé 60-jarig bestaan van de veren ging, dat in mei van het vo gend jaar gevierd gaat wordei Gespeeld wordt het numorist sche stuk „Ik heb een jasje kocht", dat zo'n drie kwartii duurt. Naast toneel biedt vereniging het publiek ee blik achter de schermen, zoa het schminken van de speler De voorstellingen zijn grat bij te wonen. Voorts bestaat d mogelijkheid zich aan te me den als lid van Sint Theodu fus of als donateur. Het don; teurschap kost tien guide (vijfenzestig-plussers halv prijs). In ruil daarvoor on vangt men per voorstellin twee entreekaarten.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4