Hinault voelt zich beledigd Gerulaitis moet weer nieuwe truc bedenken Sportwereld Michael van der Berg finalist Hazerswoude TOUR DE FRANCE René Arnoux breekt 300 km u-grens op Zandvoort SPORT LE1DSE COURANT VRIJDAG 2 JULI 1982 PAGINA? RKC toch kampioen ZEIST RKC uit Waalwijk is alge meen amateur-voetbalkampioen van Nederland 1981-1982. Deze uitspraak deed het amateurbestuur van de KNVB gisteravond na een vijf uur durende zitting. De beslissingswed strijd om het algemeen amateurkam pioenschap tussen IJsselmeervogels en RKC werd woensdagavond in Veenendaal gestaakt. De stand was toen 3-2 voor de Brabanders en deze geldt als eindstand. Geen van beide clubs kan aansprakelijk worden ge steld voor de wanordelijkheden op het complex van het Veenendaalse GVVV. Ten aanzien van het wange drag van de supporters alsmede het eventuele falen van de organisatie zal de commissie haar onderzoek voortzetten. KOOPMANS BEGINT KORT GEDING TEGEN EBU DEN HAAG - Rudi Koopmans, de Europese bokskampioen bij de profs in het halfzwaargewicht, heeft een kort geding aangespannen tegen de Europese Boks Unie (EBU). Het kort geding zal dinsdag 10 augustus dienen voor de president van de rechtbank in Rotter dam. Na afloop van het gevecht om het Europees kampioenschap op 2 juni in Chianchiano Terme (Italië) tussen Koopmans en zijn Italiaanse uitdager Cristiano Cavina moesten beide boksers zich aan een dopingonderzoek onderwerpen. Enige tijd later berichtte de EBU de Nederlandse Boks Bond (NBB) dat Koopmans positief op het urine-onderzoek, dat in Rome was uitgevoerd, had gerea geerd. Op 22 juni is in een Laboratorium in Londen een contra- expertise uitgevoerd, waarvan de uitslag overigens nog niet bekend is. Koopmans, zijn advocaat mr. A. N. Huizenga en de speciale on derzoekscommissie, die de NBB heeft ingesteld, zijn van mening dat bij het afnemen van de urine en wat daarna gedaan diende te worden een aantal procedurele fouten is gemaakt en dat op grond daarvan en ongeacht de uitslag van de contra-expertise geen maat regelen kunnen worden genomen door de EBU tegen Koopmans. DEN HAAG Discuswerp ster Ria Stalman (Sparta) on dervindt te veel last van een rugblessure om deel te nemen aan de Westathletics, dit weekeinde in Dublin. Zij wordt vervangen door Isaline Hage van Olympia '48. DARMSTADT Michael Gross heeft tijdens de West- duitse zwemkampioenscahp- pen het Europese record op de 10 meter vlinderslag gebracht op 54.00 seconden. Het record stond op naam van de Olympi sche kampioen Arviddson uit Zweden (54.14). LEIDEN Michael van der Berg, Christel Verwoert en Ivar de Jong hebben als eers ten de finales van het tennis toernooi van Hazerswoude be reikt. Michael van der Berg moest daarvoor tweemaal in actie komen. Eerst klopte de jeugdige Koudekerker Mark Post, vervolgens weest hij een andere De Munnik-speler te rug, Willem-Jan Nijhuis. De goed spelende Ivar de Jong bereikte de finale dankzij een overwinning op Jasper van Marwijk. 6-1, 6-2. In het damesenkelspel B had Christel Verwoert grote pro blemen met Petra Velzel. De Leiderdorpse speelde een slim met dropshots doorspekt spel letje en ontregelde daardoor de sterke forehand van Petra Velzel: 6-2, 3-6, 6-3. Door dit resultaat bereikte Christel Verwoert de eindstrijd. Anne Jongkind en Evelien Poell ontmoetten elkaar voor de tweede maal dit seizoen. Tijdens de districtsjeugd-kam- pioenschappen won Anne Jongkind. In Hazerswoude kende het duel eenzelfde spel- verloop: de eerste set simpel voor de Ter Aar-speelster, de tweede reeks een goed terug komende Evelien Poell: 6-1, 7- Tijdens het toernooi van Sas- senheim klopte Ingelise Drie huis de Amsterdamse Mariëtte Krijger: 6-1, 6-3. In het dames enkelspel C had Patricia Lafay opvallend weinig moeite met Cynthia Volten: 6-2, 6-0. In het herendubbel B werd de hoog ingeschatte dubbel Frans Grimbergen/Har Meyer on verwacht uit het toernooi ge kegeld door Jan Homan en Anne Jan van der Meer: 6-3, 6-2. „Je kan niet dubbel Frans" voegde regiotraii Arnold van der Capellen/" Lissenaar toe na afloop van> duel. „Je hebt gelijk" was O simpele, doch treffende aT woord van Grimbergen. T René van der Wilk spee„ twee partijen. In C sloot hijl wedstrijd tegen Koos van Hoorn winnend af (6-1, 6-1), B ging hij tenonder tegen Mi. cel Vink (6-2, 6-1), die in x huidige vorm voor grote V|C rassingen kan zorgen. In C reikten verder Stefan Fa Mare Mellema en Miehi Dijkstra de volgende ronde. Tourkaravaan extra groot BAZEL Vanmiddag zijn in Bazel zeventien equipes van elk tien renners van start gegaan voor de 69e editie van de Ronde van Frankrijk. Het totaal aantal van 170 renners betekent een record. De deelnemende ploegen zijn: Renault-elf-Gitane (shirt in .geel, zwart en wit), ploegleider: Cyrille Guimard. Rugnummer 1. Bernard Hinault (Fra), 2. Hubert Arbes (Fra), 3. Charly Berard (Fra), 4. Patrick Bonnet (Fra), 5. Lucien Didier (Lux), 6. Mauri ce le Guilloux (Fra), 7. Mare Madiot (Fra), 8. Pascal Poisson (Fra), 9. Jean-Francois Rodriguez (Fra), 10. Alain Vigneron (Fra). Le Redoute-Motobecane (shirt in groen, wit en blauw), ploegleider: Philippe Crepel. II. Robert Alban (Fra). 12. Pierre Bazzo (Fra), 13. Johan de Muynck (Bel). 14. Etienne de Wilde (Bel), 15. Pascal Guyot (Fra), 16. Christian Jourdan (Fra), 17. Paul Sherwen (Gbr), 18. Bernard Vallet (Fra), 19. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel), 20. Didier Vanoverschelde (Bel). T.I.-Ralelgh-Campagnolo (shirt zwart, geel en rood), ploegleider: Pe ter Post. 21. Johan van der Velde (Ned), 22. Franck Hoste (Bel). 23. Ludo de Keulenaar (Bel), 24. Gerrie Knetemann (Ned), 25. Henk Lubberding (Ned), 26. Ludo Peeters (Bel). 27. Jan Raas (Ned), 28. Leo van Vliet (Ned). 29. Gerard Veldseholten (Ned). 30. Ad Wijnands (Ned). Capri-Sonne-Campagnolo (shirt blauw en oranje), ploegleider: Walter Godefroot. 31. Peter Winnen (Ned), 32. Gregor Braun (Wdl). 33. Ludo Delcroix (Bel). 34 Theo de Rooy (Ned), 35. Ronald de Witte (Bel). 36. Ene McKenzie (NwZ). 37. Rudy Pevenage (Bel). 38. Eric van de Wiele (Bel). 39 Dirk Wayenberg (Bel). 40. Jostem Wilmann (Noo). Peugeot-Shell-Michelin (shirt wit met zwarte blokken), ploegleider Maurice de Muer. 41. Jean-René Bernaudeau (Fra), 42. Phil Anderson (Aus). 43, Bernard Bourreau (Fra). 44. Frederic Brun (Fra), 45. André Chalmel (Fra). 46. Gilbert Duclos-Lasalle (Fra), 47. Michel Laurent (Fra), 48. Hubert Li- nard (Fra), 49 Patrick Perret (Fra), 50. Pascal Simon (Fra). Wickes-Splendor (shirt wit en blauw met rood/gele band), ploegleider: Albert de Kimpe. 51 Claude Cnquielion (Bel), 52. Johnny Broers (Ned), 53. Luc de Smet (Bel). 54. Eddy Planckaert (Bel), 55. Walter Planckaert (Bel), 56 Jos Schipper (Ned), 57. Eugene Urbany (Lux), 58. Benny van Brabant (Bel), 59. Jean-Philippe van den Brande (Bel). 60. Paul Wellens (Bel). Vermeer-Thijs-Gios (shirt wit. groen, geel en zwart), ploegleider: Ro- fer Swerts. 1. Fons de Wolf (Bel). 62. Roger de Cnijf (Bel), 63. Franky de Gendt (Bel). 64. Jos de Schoenmaecker (Bel), 65. Jos Jacobs (Bel). 66 Louis Luyten (Bel). 67. Danny Schoonbaert (Bel), 68. Adrie van Houwelingen (Ned), 69. Jan van Houwelingen (Ned), 70. Pol Verschuerc (Bel). Sem-France Loire-Campagnolo (shirt oranje en wit met groene band), ploegleider: Jean de Gribaldy. 71. Sean Kelly (Ier). 72. René Bittinger (Fra). 73. Jonathan Boyer (VSt). 74 André Chappuis (Fra), 75 Jean-Francois Chaurin (Fra), 76. Patrick Clerc (Fra). 77, Guy Gallopin (Fra), 78. Dominique Garde (Fra). 79. Hu- bert Graignic (Fra). 80. Marcel Tinazzi (Fra). Sunair-Colnago-Campagnolo (shirt wit en rood), ploegleider: Guillau- me Driessens 81 Daniel Willems (Bel). 82. Alain de Roo (Bel), 83. Werner de Vos (Bel). 84. Ludo Frijns (Bel). 85. Guy Janiszewski (Bel), 86. Francois van Vlierberghe (Bel). 87. Gery Verlinden (Bel). 88. Patrick Versluys (Bel), 89. Jan Wijnants (Bel), 90. Ludwig Wijnants (Bel). DAF Trucks-TeVe blad-Rossin (shirt wit met blauw/oranje banden), ploegleider: Fred de Bruyne. 91. Hennie Kuiper (Ned), 92. Hendrick de Vos (Bel), 93. Mare Dierickx (Bel), 94. Marcel Laurens (Bel). 95. René Martens (Bel), 96. Guy Nulens (Bel), 97. Bert Oosterbosch (Ned), 98. William Tackaert (Bel), 99. Adri van der Poel (Ned), 100. Peter Zijerveld (Ned). Coöp-Mercier-Mavic (shirt violet en blauw), ploegleider: Jean-Pierre Danguillaume. 101. Joop Zoetemelk (Ned). 102. Kim Andersen (Den). 103. Yvon Bertin (Fra), 104. Regis Clère (Fra), 105. Jean-Louis Gauthier (Fra), 106. Pierr^ le Bigaut (Fra), 107 Christian Levavasseur (Fra), 108. Raymond Martin (Fra), 109. Pierre-Henry Mentheoor (Fra), 110. Jacques Michaud (Fra). Teka (shirt wit turquoise), ploegleider: Domingo Perurena. III. Marino Lejarreta (Spa), 112. Bernardo Alfonsel (Spa). 113. José-Ra- mon Albelda (Spa), 114. Juan-Carlos Alonso (Spa), 115 Antonio Coll (Spa). 116. Alberto Fernandez (Spa). 117. Ismaél Lejarreta (Spa), 118. José-Luis Rodriguez (Spa), 119. Modesto Urrutibeazcoa (Spa), 120. Feli pe Yanez(Spa) wolber-Spidel (shirt oranje), ploegleider: Marcel Boishardy. 121. Sven-Ake Nilsson (Zwe). 122. Dominique Arnaud (Fra). 123. Jean Chassang (Fra). 124 Mare Durant (Fra), 125. Marc Gomez (Fra), 126. Gerard Kerbrat (Fra), 127. Jean-Francois Rauli (Fra), 128. Christian Se- znec (Fra), 129. Pierre-Raymond Villemiane (Fra), 130. Claude Vincen- deau (Fra). Puch-Eurotex-Campagnolo (shirt groen met violet/zwarte banden), ploegleider: Werner Arnold. 131. Stephan Mutter (Zwi), 132. Raimund Dietzen (WD1), 133. Mike Gut- mann (Zwi), 134. Siegfried Hekimi (Zwi), 135. Hans Kaenel (Zwi), 136. Erwin Lienhard (Zwi), 137. Harald Maier (Oos), 138. Hans Neumayer (WD1). 139. Klaus-Peter Thaler (WD1). 140. Josef Wehrli (Zwi). Inoxpran-Pentole-Posate (shirt rood en wit), ploegleider: Davide Boi- 141. Giovanni Battaglin (Ita). 142. Giuliano Biatta (Ita), 143. Guido Bon- tempi (Ita). 144. Alfredo Chinetti (Ita). 145. Alfonso dal Pian (Ita). 146. Bruno Leali (Ita). 147 Luciano Loro (Ita), 148. Luigino Moro (Ita), 149. Amilcare Sgalbazzi (Ita). 150. Carlo Tonon (Ita). Cilo-Aufina (shirt rood, wit en zwart), ploegleider: Auguste Girard. 151. Beat Breu (Zwi). 152. Thierry Bolle (Zwi), 153. Serge Demierre (Zwi), 154. Antonio Feretti (Zwi). 155. Gilbert Glaus (Zwi), 156. Jean- Mary Grezet (Zwi). 157. Patrick Moerlen (Zwi), 158. Cedric Rossier (Zwi), 159. Marcel Russenberger (Zwi), 160. Julius Thalmann (Zwi). Noonved-Bottecchia (shirt wit met blauw/rode banden), ploegleider Dino Zandegu. 161. Mano Beccia (Ita). 162. Fiorenzo Aliverti (Ita). 163. Antonio Bevi- lacqua (Ita). 164. Giuseppe Faraca (Ita), 165. Daniel Gisiger (Zwi), 166. Silvestro Milani (Ita). 167. Luciano Rui (Ita), 168. Enzo Serpelloni (Ita), 169. Didi Thurau (WD1), 170. Rik van Linden (Bel). TOURVRAAG 5: Op welke plaats eindigt de ploeg-Post in de ploegen tijdrit van de vijfde etappe Orchies-Fontaine au Pire (73 km). Antwoord: (uw antwoord moet 6 juli in ons bezit zijn) INZENDER: Adres: Postcode:Woonplaats: Spelregels: 1. Dagelijks het antwoord op de vraag in de krant opsturen. Bij voorkeur per briefkaart (frankering 50 cent), door het invulformulier uit de krant te knippen en op de achterzijde van de briefkaart te plakken of over te schrijven. Daarbij moet vooral niet worden vergeten het juiste vraagnummer te vermelden. Het invulformulier kan ook worden inge stuurd per brief (open enveloppe frankering 60 cent. geslo ten enveloppe frankering 70 cent). 2. Per vraag slechts êèn inzending op dezelfde naam. om een eerlijke puntentelling mogelijk te maken. 3. Halverwege de Tourprijsvraag een rebus en een extra vraag over de eindtijd van de Tourwinnaar oplossen. 4. Inzendingen aan de Leidse Courant. Postbus 9. 2501 CA Den Haag. U mag uw antwoord ook (zonder postzegel) in de bus doen op ons adres Apothekersdijk 34. Leiden, maar dan wel vóór de bij de vraag vermelde datum. 6. Alle inzendingen moeten uiterlijk op de datum die ver meld staat bij de vraag in ons bezit zijn. BAZEL Hij was vanaf zondag nauwelijks meer aan spreekbaar. Zijn verhouding met de pers, het publiek en ook met vele renners, is ernstig verstoord. De sup porters nemen het niet langer dat Bernard Hinault slechts enkele keren per jaar, als het hem uitkomt, zijn ware gezicht laat zien, en voor de rest lak heeft aan de hele wereld. „Waardeloze kerel, oplichter, leegloper", riepen duizenden toeschouwers zondag tegen Hinault tijdens het nationaal kampioenschap in Bailleul in Noord-Frankrijk. De landstitel interesseert Hi nault al enkele jaren niet meer. Hij demonstreerde dit op niet mis te verstane wijze in Bailleul, waar de Breton 30 kilometer voor het einde af stapte en in de Renault-Gitane bus klom, die meteen omringd werd door een woedende me nigte. „Dik betaald en niets preste ren", riepen de opgewonden supporters, die door de gen darmerie op afstand werden gehouden. Juist op dat mo ment baande een televisie-re porter van TF 1 zich door de menigte, gevolgd door een ca mera-man. Het duo. stapte de bus in en de reporter duwde meteen Hinault de microfoon onder zijn neus. De grote favo riet voor de vanmiddag begon nen Tour de France reageerde onmiddellijk zijn woede af op het publiek. „Ik ben hier de hele dag door beledigd", bries te hij, „als ik de strijd staak, dan doe ik dat, daar heeft nie mand iets mee te maken. Er waren tientallen renners, die ook niets ondernamen en die er weer op wachtten dat ik hen naar de eindstreep zou brengen. Ik doe niet meer mee aan dat spel, ik ben het zat, ze zoeken het maar uit". Nerveus en knorrig hield Hi nault een tirade tegen ieder een. Nooit eerder had men de Breton publiekelijk zo kwaad gezien. De last van zijn positie als Frankrijks meest geappel leerde topsporter, begint zwaar op hem te drukken. Hooghartig Nadat zondagavond het inter view via TF 1 was uitgezon den, kreeg Hinault in het No- votel in Lille- Lesquin, waar hij logeerde, een hooglopende ruzie met Maurice Champion, die sinds zes jaar verantwoor delijk is voor de public rela tions van de Renault-ploeg. „Je bent hooghartig en je bent niet capabel om de belangen van de firma op de juiste wijze bij het publiek over te bren gen", schreeuwde Champion in het restaurant. Hij dreigde op staande voet ontslag te ne men, als zich een dergelijke wanvertoning nog eens voor een der media zou voordoen. De sfeer in de Renaultploeg was die avond om te snijden. Ploegleider Cyrille Guimard mompelde: „Bernard is toch oud en wijs genoeg om zijn verantwoordelijkheid zelf te dragen, ik moet hem toch niet op zijn plaats zetten". Gisteren*keerde Hinault met een strak gezicht in Bazel te rug. Hij had met de ploeg even de spieren losgegooid. Hij keek allerminst vriendelijk in zijn hotel International. „Ik heb van de winter al verteld, dat er weinig begrip is voor de wijze, waarop ik naar grote evenementen toeleef. Ik ga nu eenmaal vijf dagen voor de, start van de Tour de France niet alles uit de kast rijden voor een nationale trui, die ik toch weer moet uittrekken, zo dra ik de Gele Trui verover. En geel is uiteindelijk mijn streven. Ik ben mischien in mijn boosheid te ver gegaan. Zolang ik blijf winnen, zullen de mensen me nog wel aan vaarden, maar ik weet nu ze ker dat als het op een dag minder gaat, ik beter zo snel mogelijk voorgoed kan afstap pen", EN DAAR GAAR GAAT IE... zotendag 3juli-1eetappe. 208km De langzaamsteTour werd in 1924 gereden, gemiddelde van 24 km p.u.e Door een simpel zinnetje af te maken hebt u kans dat u het bedrag dat u voor uw Union fiets met Basta-slot uitgaf, terug wint Haal een deelnameformulier bij uw Union winkelier en wie weet kost uw Union fiets u niets De „Zes" van start 99' LEIDEN Voor de vijfde maal gaat zondag weer de „Zes van Rijn en Gouwe" van start. Een over zes dagen uitgesplits te wielerkoers, bestemd voor profrenners die geen uitnodi ging hebben gekregen om aan de Tour de France mee te doen. De winnaar van de laat ste twee jaar, Jos Lammertink, is ook dit keer een van de grootste favorieten. De zes start zondag met een proloog en een eerste criteri um in Nieuwkoop. Vervolgens zal het veld van veertig pro fessionals Boskoop, Waddinx- veen, Alphen, Bodegraven en Gouda aandoen. Rondom de prof-wedstrijden is in elk' plaats een aantrekkelijk voo» programma gerealiseerd. De koers voor broodrijders gaat op elke avond om 19.15 uur van start. Onder die professio nals, behalve Lammertink, ook bekende namen als Theo Smit, de gebroeders Fons en Piet van Katwijk, André Ge vers en Herman Ponsteen. DEN HAAG Nederland heeft zich voorlopig als enige kandidaat opgegeven voor het WK-veldrijden in februari 1984. Bij toewijzing vindt het evenement plaats in Oss. ALKMAAR Wielrenner Chris Koppert uit Poeldijk heeft zich gisteravond in Alk maar gekwalificeerd voor de halve finales achtervolging NK-junioren. LEEUWARDEN Mede on der druk van de actiegroep „Nieuw Bestuur Cambuur" zijn vijf van de negen be stuursleden van Cambuur gis teren opgestapt. ALKMAAR Hugo Hoven- kamp heeft een beschadigde meniscus en wordt binnenkort waarschijnlijk geopereerd. De speler van AZ '67 had het let sel opgelopen in de laatste wedstrijd van het vorig sei zoen tegen FC Den Haag. ZANDVOORT Komt dat zien. Vorig jaar nog 1.18 en nu al gedaald tot 1.14. Een broodoorlogNadert de prijs van een half gesneden wit de bodemprijs van een gulden? NeeB molenaars en bakkers, schrik maar niet. Met julie gezondel produkten heeft het niets te maken. Het gaat hier om deI rondetijden van de formule 1-coureurs op Zandvoort. Inm '1961 startte de latere winnaar van de Grote Prijs van JVe-1 derland, Alain Prost, op de eerste rij dank zij een trainings-R tijd van 1.18.76. Stalgenoot René Arnoux realiseerde giste ren met zijn Renault 1.14.23 seconden. pioen Piquet (Brabham/BMW) en Pironi (Ferrari) goei profiteerden. Dank ook aan de magische kwalifica tieban-^ den, die de bolides aan de weg doen kleven, maar slechtss_. enkele supersnelle rondjes overleven. Dat laatste gold" helaas ook voor Villeneuve, die tijdens de training van 1£ Zolder sneuvelde. Op 25 juli is de Grand-Prix van Frank- rijk en daar zal men een startbewijs moeten versieren in groepjes van zes wagens. Dus minder dringen en op gelijkeW banden, maar trager zal het zeker niet gaan. Disk walifica-g] ties, schorsingen, stakingen en dodelijke ongevallen ten- spijt. En terwijl Arnoux als eerste in Nederland op het rechte stuk de 300 km/u-grens doorbrak, twee dagen voor de Grand-Prix, die morgen om 12.30 officieel met 26 renners van start zal gaan, hobbelde Jan Lammers in een Theodore*R over de baan. Zijn voorlopig 26e tijd (1.19.274) staat wan- kei. Een Theodore is niet bepaald een „merk" dat associa ties oproept met lauwerkransen. Leuk wagentje voor in de' stad, een beetje toeren, proberen een file bij te houden, dat?j werk. Mocht Lammers er vandaag in geslaagd zijn zijn po-' sitie te handhaven, dan wel te verbeteren, kunnen we hem in zijn 21 GP voor de vijfde keer echt zien vertrekken. j_ Meedoen met de grote jongens, of liever gezegd, de grotef wagens. Kleine Jantje is geen minne coureur, zeker niet.h Maar hij mist dat beetje extra durf, het grote kapitaal en(e| dus een kanon van een wagen. Er vielen genoeg gaten in-d topstallen dit seizoen. Bij Williams vertrokken Jones en P* Reutemann, bij Ferrari betreurde men het verlies van Vil- 'S: leneuve, etc. Maar voor Lammers geen plaats. Wel voor deP Fransman Patrick Tambay, die gisteren zijn geërfde Ferra- lr ri naar een fraaie zesde trainingstijd stuurde. Voor de Ne- |e: derlander rest slechts het op de loer liggen, elke Grand-10 Prix weer. Kijken of er een plekkie vrij is, of er misschien Pr nog een gulden op straat ligt, racegekke miljonairs ompra-p1 ten tot sponsoring. Lammers' schuldenlast aan de stal Theodore is groot, maarke eigenaar Teddy Yip helpt zijn rijder persoonlijk in en uit |iv de wagen. Yip kan wel even wachten op zijn geld. De Chi- hr nese zakenman is schat- en schatrijk. Loopt in keurig kos- [rl tuum tussen zijn mecaniciens, met onder zijn colbert een ng zijden shirt met zijn wagen en het nummer 33 erop. Door ge zijn geringe postuur en grote vierkante kin lijkt de Chinees £ti Yip sprekend op een beroemde Amerikaan, Joe Dalton, de id kleinste van de vier Western-boefjes. S Aan de gouden ketting om zijn hals hangt een gouden drie-1 hoek, met daarop de afbeeldingen van een Boeddha, een Davidster en het kruis van Jezus Christus. Wat religie be lli» echter maar één: Jan Lammers. Een hele eer voor laatstgenoemde, maar de Ne derlander verlangt meer naar de eer die smaakt naar Champagne. Hoewel, roem is ook betrekkelijk. De Noordier John Wat- 5 son, reed jarenlang rustig zijn baantjes, in de schaduw van de groten. Maar halverwege dit seizoen is hij plotseling lei der in het WK-kïassement. Dertig punten bezit Watson, c liefst tien meer dan de nummer twee, Didier Pironi. En is hij nu gelukkig? Vroeger wilde niemand met hem praten en nu is alle drukte hem plotseling te veel. Het leidt hem af van zijn werk. Tenminste, dat had men hem in een bar kunnen horen zeggen. Tja, als het publiek al zoveel geld t moet betalen om in het rennerskwartier van het circuit te y mogen komen kijken naar hun stugge, zwijgende helden, is de beurs te leeg voor een bezoek aan een dure bar. Maar daar praten formule 1-coureurs tenminste nog met Jan en alleman. En voor niets. Praten is zilver, zwijgen is goud. HERMAN JANSEN I TEACHER OVERSPEELT WILANDER .LONDEN Vitas Gerulaitis moet maar weer gaan werken aan een nieuwe „truc". Sinds enige maanden had hij aan zijn repertoire van soorten bijgeloof, waartoe al sedert jaar en dag het voortdurend vernieuwen van de bandage van het handvat van zijn racket be hoorde, een curieuze tic toegevoegd. woord voor over dat de orga nisatie zijn partij tegen Geru laitis op de „begraafplaats" had (bij-)gezet. „Dat is abso luut de slechtste baan van het hele complex", liet de Austra liër direct na afloop weten, to taal niet de indruk wekkend ingenomen te zijn met zijn eerste zege in acht duels tegen Gerulaitis. „Ik begrijp dan ook niet dat men een kwartfinale partij op zo'n baan zet". Mark Edmondson heeft met het zich kwalificeren voor de laatste vier eindelijk een belof te ingelost door in het heren- enkelspel voor de grootste ver rassing tot dusver te zorgen met de uitschakeling van de als derde geplaatste Gerulaitis. De typisch uit de Australische school stammende Edmondson leek een „grote" te worden, toen hij in 1976 als eerste on geplaatste speler in de historie de open titel van zijn eigen land voor zich opeiste. Een zege die nog meer grond Voordat hij serveerde wierp hij bij het opheffen van de op- slagarm een blik achteruit, naar een denkbeeldige coach, die hem een signaal zou moe ten geven waar de bal te plaat sen. Maar Vitas Gerulaitis, die het inmiddels alweer enige weken doet zonder coach Fred Stolle, vond er gisteren geen baat bij. De Newyorker, door velen (inclusief de afwezige Björn Borg) getipt als groot kanshebber op de titel op Wimbledon, vond zijn Water loo tegen de Australiër Mark Edmondson. Deze haast uit een klomp massief uranium opgetrokken Aussi voegde daarmee een hoofdstuk toe aan de historie van baan 2, de bekende „begraafplaats". Die met de nederlaag van Gerulai tis opnieuw een illuster slacht offer in de registers kon opne men. Mark Edmondson, die er tien jaar ouder uitziet dan zijn 28 jaar, had er echter geen goed kreeg, omdat hij tot stand was gekomen met onder meer overwinningen op Newcombe en Rosewall. De toen 22-jarige Mark Ed mondson heeft dus lang moe ten wachten voor hij opnieuw een gedenkwaardige prestatie leverde. Op Wimbledon ge noot hij inmiddels al de repu tatie een veteraan te zijn die weliswaar topspelers aan de rand van de afgrond kon brengen, maar het laatste duwtje nooit kon geven. Daar heeft de, zoals veel van zijn landgenoten, wat nors ogende en erg binnensmonds pratende Australiër nu dan een eind aan gemaakt. Maar uiterlijk leek het hem weinig te hebben gedaan. Hij klaagde liever over het feit dat de partij door regen moest worden afgebroken. „We heb ben in een afgesloten ruimte zitten wachten tot we weer konden beginnen. Je kon van binnenuit niet eens zien of het alweer droog was geworden", verdrong hij elk gevoel van triomf. Die zege had Vitas Gerulaitis opnieuw weer eens tot grote boosheid gebracht. De Ameri kaan, die in het toernooi had mogen aantreden dank zij een beroep dat hij had aangete kend tegen een boete uit Parijs die hem normaal gesproken de toegang tot Wimbledon zou hebben ontzegd, weigerde na afloop de persconferentie te bezoeken. Hetgeen hem op nieuw een boete oplevert en hem weieens uit „Flusing Me adow" zou kunnen houden. Tegen Connors Mark Edmondson ontmoet nu in de halve finale Jimmy Con nors, die gisteren afrekende met Gene Mayer. „De laatste keer dat ik tegen Connors speelde", vertelde Edmondson, „was onlangs op Queens. Daar liet hij me alle hoeken van de baan zien. Ik zal hem daarom nu tactisch anders moeten be- spèlen. Connors houdt er van tegen hard slaande opponen ten te staan. Dat doe ik ge woonlijk. Nu moet ik dan maar iets anders proberen. Dat ik tegen Connors speel maakt me niets uit. Dat het de halve finale van Wimbledon is vind ik belangrijker". Waarop Mark Edmondson, met wie na diens verrassende opmars nu toch serieus reke ning dient te worden gehou den, liet weten dat hij er geen notie van had hoe het thuis front heeft gereageerd op zijn successenreeks. „Ik heb nog geen kaart of telegram gekre gen. Ze dachten kennelijk dat ik elk moment weer thuis kon zijn. Wel, nu zien ze wel wan neer ik me weer in Australië meld". Waarna er eindelijk een lachje op het gezicht van de kalende Australiër door brak. Is de ene halve finale bij de mannen inmiddels bekend, in de andere helft van het speel schema is men pas tot de kwart-eindstrijd doorgedron gen. Daarin rekende gisteren de ongeplaatste Amerikaan Tim Mayotte af met Enge- lands-hoop-in-bange-dagen. Buster Mottram, en vond Mats Wilander zijn meester in Brian Teacher, die daarmee tevens zijn beste Wimbledon-prestatie leverde. Teacher en Mayotte ontmoeten nu elkaar en de wi- naar komt uit tegen de triom fator van het duel McEnroe- Kriek. Bij de dames bereikte de „mul tinationale" Bettine Bunge de laatste vier door een zege op Anne Smith, eveneens in een inhaalpartij. Bunge, die in Zwitserland werd geboren, na vier maanden naar Peru ve 1 huisde, daar veertien ja i woonde en zich vervolgens o) i danks haar Duitse nationality1 in de Verenigde Staten vesti 1 de, ontmoet nu Martina N vratilova. In het jeugdtoernooi kwalil ceerde zich de ook tot zijn 4 gen verbazing als derde g t plaatste Eric Wilborts voor t tweede ronde door een zege I de Nieuwzeelander Lewis. FRANK WERKMA Uitslagen Herenenkel vierde ronde: Mayot (Vst)-Mottram (Zwe) 6-2. 7-5, 6-3, T acher (Vst)-WUander (Zwe) 6-4, 6' 6-3. Kwartfinales: Edmonson (Aus)-O rulaitis (Vst) 7-6, 3-6, 6-4, 6-3; Co» nors (Vst)-Gene Mayer (Vst) 6-1, 6- i 7-6. Damesenkel kwartfinales: Bettil Bunge (Wdl)-Anne Smith (Vst) 6- 2-6, 6-0. Damesdubbel derde ronde: Betti) Bunge/Claudia Kohde (WDl)-Mai Lou Piatek/Wendy White (VS) 7 (7-5), 6-2; kwartfinales: Rosie C sals/Wendy Turnbull (Austr)-Joanl Russell (VS)/Virginia Ruzie» (Roe)i 1. 6-4. Herendubbel kwartfinales: Pet Fleming/John McEnroe (VS)-Mard Hocevar/Joao Soares (Braz) 6-7 (1 12), 6-3, 6-4. Gemengd dubbel eerste rond McMillan (Zaf)/Stöve (Ned) wi tweede ronde: Charles Strof (VS)/Andrea Temesvari (Hong) Vijay Amritraj (Ind)/Virginia Wal (GB) 6-2, 3-6, 6-2.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 10