HansTönjann overtuigend naar districtstitel
1
ijl
fl
y
Regen do«El
Ajax de
das om
sportuitslagen
SPORTTRIBUNE
MARC NAGELKERKEN WEER STERKER DAN MICHAEL STALS
Match-
circuit
NIET WELKOM?
LEIDSE COURANT
MAANDAG 28 JUNI 1982 PAGIN;
LEIDEN Hans Tönjann
en Ingelise Driehuis heb
ben de eerste prijzen weg
gehaald tijdens de
districtstennis
kampioenschappen. Tön
jann klopte in de finale Lis-
senaar Frans Grimbergen
eir won zo voor de eerste
maal een B toernooi.
Ingelise Driehuis, ook al Uni
cum-import, bleef in de eind
strijd voor de tweede keer dit
seizoen Jacquelien van Wijk
vodr. In C waren de hoofdprij
zen weggelegd voor Marcel
van Paridon, die René van der
WilR terugwees en Karin Ro-
sendaal, die Patricia Lafay in
drie sets de baas bleef.
Hans Tönjann was de terechte
winnaar van dit op tennispark
Unicum gespeelde toernooi.
Alleen in de kwartfinale tegen
de steeds beter in vorm ko
mende Ivar de Jong had hij het
moeilijk. Na winst in de tie-bre-
ak"in de tweede set, won hij
vervolgens de derde reeks ge
makkelijk. Een ronde verder
liet. hij tegen Herman van der
Capellen negen games lang
hogeschooltennis zien. Van der
Capellen had geen enkel ver
weer tegen de haarzuivere vol
leys en goed geplaatste pas-
seerslagen van Tönjann. Bij de
stand 6-0, 3-0 kwam Van der
Capellen echter terug, sleepte
nog een tie-break uit het vuur
en kwam daarin met 4-1 voor.
De partij was intussen vooral
van zijn kant in een show voor
het publiek veranderd en ter
wijl Tönjann de concentratie
vasthield, slaagde Van der Ca
pellen daar niet in: 6-0, 7-6.
In de andere halve finale re
kende Frans Grimbergen met
Marinus Brooshooft af. Grim
bergen speelde sterk, maar
ook Brooshooft bewees, dat
de vorm weer terugkomt. De
Lissenaar besloot de partij uit
eindelijk fraai met een lob over
zijn tot dan toe overigens pri
ma smashende tegenstander:
6-4r 6-4.
De eindstrijd was een partij
tussen twee tegenpolen: Tön
jann geladen en enorm gecon
centreerd, Grimbergen non
chalant en clownesk. Tönjann
pakte de eerste set (6-4), gaf
de tweede reeks bij 0-4 verder
cadeau (0-6), maar ging er in
het beslissende gedeelte weer
voluit tegenaan om vervolgens
me.t 6-2 te winnen. Tönjann:„lk
was van plan een service-vol-
Opnieuw de sterkste. Een blije Ingelise Driehuis stijlvol op weg
naar verslagen tegenstandster Jacquelien van Wijk.
Hans Tönjann: geconcentreerd op
weg naar de districtstitel.
Karin Roosendaal (rechts) en Patricia Lafay, de nummers een en
twee bij de C-dames op Unicum.
ley spelletje te spelen op z'n
backhand, omdat die vaak niet
doorkwam. Dat lukte aardig. Ik
heb hier het hele toernooi ont
zettend fel gespeeld, gelopen
op iedere bal en dat levert dan
tegen nonchalantere spelers
wel eens wat punten op."
Bij de vrouwen bewees Ingelise
Driehuis duidelijk de sterkste
te zijn. Jacquelien van Wijk liet
vooral in de tweede set haar
kansen liggen, toen zij bij de
stand 3-0 verzuimde naar 4-0
en later naar 4-1 door te druk
ken. Ingelise Driehuis vocht
goed terug en won verdiend:
6-4, 6-4.
De finale in het herendubbel
spel was uiteindelijk de meest
aantrekkelijke partij van de fi
naledag. Herman van der Ca
pellen en Bub van der Zee ma
ken herhaaldelijk gebruik van
de „Australische opstelling",
delen elkaar dan in een onbe
grijpelijk brabbeltaaltje mee,
hoe er geswitched gaat wor
den. Ook tegen Hans Tönjann
en Freek van der Capellen
werkte dit concept uitstekend
6-4, 3-6, 6-4.
Bij de mannen in C kende het
toernooi een verrassend ver
loop. De ene geplaatste speler
na de andere werd het toer
nooi uitgekegeld. Zo werd de
als eerste geplaatste Stefan
Faas door Hazerswoudenaar
Rob Lucas aan de kant gezet.
Marcel van Paridon, als twee
de genoteerd, bleef uiteindelijk
oppermachtig overeind. In de
eindstrijd had hij in de eerste
set nog moeite met het takti-
sche spelletje van Renè van
der Wilk, maar rekende daar in
het tweede gedeelte overtui
gend mee af: 7-6, 6-2.
Bij de vrouwen ging de titel
naar Karin Roosendaal. Zij
bleef in de halve eindstrijd de
Noordwijkse Winneke den Ot
ter duidelijk voor en bleef in de
finale Patricia Lafay in drie
sets de baas: 4-6, 6-1, 6-1. Pa
tricia Lafay was in de finale ge
komen dankzij een 6-3, 6-2
overwinning op Juliëtte Grim
bergen.
Bij de veteranen won Jan de
Groot van Ton Grimbergen: 6-
3, 6-0. Bij de vrouwen ging de
eerste prijs naar Jolly Drok, die
Alle Snellenberg in twee sets
terugwees: 7-6, 6-4. Bij de
mannen in D stonden dezelfde
spelers tegenover elkaar, die
vorige week ook op TEAN om
de eerste prijs streden. Op
nieuw toonde Mare Nagelker-
ken zich sterker dan Michael
Stals, die na afloop minuten
lang bovenop de scheidsrech-
tersstoel zijn nederlaag ver
werkte: 6-3, 5-7, 6-3. Ook bij
de vrouwen een ellelange fina
le. Trees van der Voort won in
drie sets van Willie den Hollan
der. De finale gemengd dubbel
D was de enige partij, die niet
outdoor gespeeld werd tijdens
dit toernooi. In de Dekker-hal
won het duo Monfils/Van Dam
van Han Wallaart en Wilna Rin-
zema.
Overige uitslagen: DDB: Driehuis/Mei
er - Velzel/Kaalen 6-0, 6-1; GDB: Van
Wijk/H. van der Capellen - M. Guyt/I.
de Jong 6-2. 3-6, 6-1; GDC: Van der
Willige/Roodenburg - Volten/P. van
Paridon 2-6, 6-3, 6-3; DDC: Bennin-
k/Weare - Grimbergen/Weyermans
6-1, 6-1; HDC: Heemskerk/Van der
Wilk -Bljleveld/Homan; HDVet: Van
der Gen/Wolters - Lacourt/Kallen-
berg 6-2, 6-3; DDD: Eymaal/Meerman
- Hogervorst/De Ruyter 6-4, 6-3;
HDD: Kip/Ponsioen - De Jong/De
Jong 7-5, 4-6, 6-1.
WILLEM SPIERDIJK
LEIDEN Na vier toer
nooien is Herman van
der Capellen lijstaan
voerder bij het Match
circuit met een geringe
voorsprong op Hans
Tönjann. Bij de vrouwen
gaat Ingelise Driehuis
aan kop.
Stand mannen: 1. H.
van der Capellen 58
punten: 2. H. Tönjann
56; 3. F. van der Capel
len 48; 4. J. Koemans
46; 5. A. van der Capel
len 28; 6. B. van der Zee
22; 7. F. Grimbergen 20;
8. B. van Overbeeke 16.
Vrouwen: 1. I. Driehuis
32; 2. J. van Wijk 28; 3.
H. Fehling 20; 4. M. de
Groot, M. Guyt, M.
Oudshoorn, A. Meinin-
ger 16.
LEIDEN Voor Freek van der Capellen, Hans Tön
jann, Henny Koemans en Herman van der Capellen
was het een grote verrassing, dat zij niet op de
deelnemerslijst van het deze week in het verschiet
liggende toernooi van HTC te Hazerswoude voor
kwamen. Herman van der Capellen, de winnaar in
de B-categorie vorig jaar, had een aantal spelers
weliswaar een dag na sluiting der inschrijving tele
fonisch opgegeven, maar zonder het de betrokken
spelers te laten weten en daarmee de mogelijkheid
te geven voor het toernooi in Sassenheim in te
schrijven, hanteerde de wedstrijdleiding dezelfde
strenge regels voor B-spelers als voor D-spelers.
Dat is op zich redelijk, maar In strijd met de gewoonte,
omdat B-spelers vaak zelfs op de avond van de loting
gevraagd worden of ze alsjeblieft mee willen doen. Daar
bij wordt het deelnemersveld er zo niet sterker op. De
spelers zelf, die dankzij souplesse van de organisatie in
Sassenheim toch daar in actie kunnen komen, denken
nu in Hazerswoude niet welkom te zijn. Vorig jaar raakte
de wedstrijdleiding daar namelijk door wangedrag van
sommige spelers tijdens de toernooiweek enigszins
overspannen. Een toestand waarin die leiding dit jaar
blijkbaar niet wenst te geraken...
ROTTERDAM Door re<_
geboren tijdnood, heeft
cricketers van het Leidse
zaterdag de das omgedaj
het uittreffen met VOC 2.
dat de regen spelen langi
onmogelijk maakte, werd
battinginnings van Ajax
negen overs ingekort. Ge
ceerd wicketverlies deed
vervolgens stranden op
terwijl VOC daarvoor al een
taal van 184 runs had gere
De eerst battende Rotterd®
mers hadden op dit bij uiljf
geschikte battingwicket 1|
zeer goede opening met
voor 2. Het sterk bowleL
Ajax kwam echter sterk tel
en via 141 voor 5 werd
alsnog voor 184 runs aan!
kant gezet. De score vanl
Rotterdammers werd dl
Ajax zeker niet als onhaaltl,
gezien. Doordat de wedsl
evenwel na een toch al min
goede opening (30 voor]
Eddy Fifield 17) wegens z\i
regenval gedurende lange
gestaakt moest worden,
het wedstrijdritme van de I
denaars, zeker toen wegerq
„regentijd" een negental c
van de Ajax-innings werderil
getrokken. Geforceerd bal
veroorzaakte toen ook onncf
wicketverlies. Alleen
Gordinou speelde aan bati
53 runs nog een weldoorda
te partij. Hoewel ook debul ITTE
Cohen Tervaert (13) nog in iten
dubbele cijfers kwam, stra j0rt
de Ajax op een totaal van 1
zv,
>af
Door deze nederlaag is de
geerde tweede, op pron
rechtgevende plaats in
overgangsklasse nu duideliji zi
>0t
asd
enli
het gedrang gekomen.
;h ir
n w<
De stand: 1. VOC 2 7-12; 2. W\4 Eqi
10; 3. Quick Haag 2 7-8; 4. Hilver i c
9-8; 5. Ajax 7-6; 6. Sparta 8-er
Wit 2 6-4; 8. HCC 3 64
Coachingdag
In het kader van de jubili
activiteiten van Ajax,
donderdag een coachim
gehouden op de door de Li
se cricketclub bespeelde
reinen van LMHC. Op h>
jaarlijks terugkerende da; jng
door de KNCB georganisee]
zullen zo'n honderdvijftig
lentvolle spelers uit heel
derland onderricht krijgem
alle betaalde coaches inil^pf
derland. De dag, waarop%rC)e
onderdelen van de crickets; |jng
ruimschoots aan de orde zujg.os
komen, begint om 09.30
en zal omstreeks 16.30
worden besloten.
:il
ng V
derlê
ATLETIEK
Nederlandse jeugdkampioen
schappen
100 m.: 1. Nellie Cooman (AVR)
11.79. 2. Gretha Tromp (Hera)
12.15, 3. Sandra Weslera (Fortis)
12.32.
800 m.: 1. Ingrid Stoot (Sprint)
2 09 1, 2. Leanne Troisfontalne
(Kimbrla) 2.14.4. 3. Carla Hertog
(Spado) 2.16.2.
100 m. horden: 1. Marlon Wljnsma
(Linitas) 14.16. 2. Bianca Cltteur
(PEC) 14.32. 3. Ingrid van Ungen
(Olympla 48) 14.45.
400 m. horden: 1. Marlon Wljnsma
(Lionitas) 62.2. 2. Relna Rona
(GVAV) 63.2. 3. Lijsbeth Gljsen
(Spado) 64.2.
Kogelstoten: 1. Mireille Stadwijk
(Atmodes) 13,52 m.. Marlon van
Wessel (Swift) 12,70 m.. 3. Mirjam
de Groot (Edam) 12.55 m.
OlScus: 1. Mireille Stadwijk (Atmo
des) 42.44 m.. 2. Mirjam de
(Edam) 40.90 m.. 3. Bern
Franssen (AVR) 39.04 m.
-200 m.: 1. Nellie Cooman (AVR)
24.64, 2 Marlon Wljnsma (Lloni-
tas) 24.73, 3. Gretha Tromp (Hera)
24.87.
400 m.: 1. Ingrid Stoot (Sprint)
54,79. 2. Inge Rouwenhorst (For
tls) 56.45, 3. Dorlen ten Bosch
(Olympia 48) 56.78.
1500 m.: 1. Boukje Hlemstra (Llo-
nltas) 4.38.9, 2. Reglna van Duyn
{Holland L.) 4.42.4, 3. Marjai
terkamp (GVAV) 4.46.8.
Ver 1. Ingrid van Llngen (Olympia
48) 5.93 m., 2. Ina de koster (Typ
hoon) 5.83m„ 3. Nellie Cooman
(AR) 5.76 m.
Hoog: 1. Ella Wljnants (Sparta)
t75m„ 2. Marion Wijnsma (Llonl-
tas) 1.70, 3. Sandra Pommerel
{Nea Volh.) en Monique ter
(Daventrla) 1.60 m.
Speer 1 Bernadette Franssen
(AVR) 44.04, 2. Annemiek de Jon
(Haarlem) 39.40 m„ 3. Yvonr
Bouman (PSV) 38.52 m.
Jongens A: 100 m.: 1. Pierre Mor
te (VLTC) 10.88, 2. Andrè Bulsman
(Spero) 10.99, 3. Guido van di
Sluis (AAC) 11.02.
1500 m.: 1. Jeroen Kramer (AAC)
403.8. 2. Frank Geuzenbroek
(AAC) 4.05.3. 3. John Jansse
(Caesar) 4.06.3.
110 m. horden: 1. Guido van d<
Sluis (AAC) 14.0. 2. Rob Fok (Spi
rit) 14.5, 3. Wicher Theui
(Holland H.) 14.8.
400 m. horden: 1 Marco Beuken
kamp (Trias) 54.5. 2. Rob van
Wees (Holland H.) 55.4. 3. Henk
de Jonge (Schelde Sport) 55.9.
Kogelslingeren: 1 Erik de Bruir
(De Typhoon) 56,06 m. (Ned.rec.).
2. Theo Sippel (AV 34) 44.30 m.. 3
Erwin Suvaal (AVR) 44.24 m.
2000 meter steeple chase: 1. Her
man Hofstee (Dos) 5.57,5, 2. Jo:
Verwey (PH) 6.03.6. 3. Michiel
Hpudijk (Spado) 6,11,5.
Speerwerpen: 1. Marcel B
(AAC) 70,60 meter. 2. Rob Bi
ma (Castricum) 69,42, 3. Theo Sip-
pel (AV34) 61,20.
200 m. 1 Andre Buisman (Spero)
22.48, 2 Kees Toussalnt (De Spar
taan) 22.59, 3. Pierre Monte
(VLTC) 22.61
400 m- 1. Erik Ulrlch (Holland L,
49.52, 2. Marcel Korff (AV"23)
49.57, 3. Jim v.d. Mee (Zeemacht)
50.02.
800 m.: 1. Jeroen Kramer (AAC)
15.38.9. 2. Piet Meyer (Lycurgus)
1.55.72, 3.Fred v. Kaam (Dem.)
1.56.10.
3000 m.: 1. Herman Hofstee (DOS
K) 8.36.1. 2. Jan J3nsen (Holland
L.) 8.36.4, 3. Marc Soeteman
(Argo 77) 8 48 5.
Hoog: 1. Donald Waterreus (PEC)
2.00 m.. 2. Cor Schmidt (Altls)
3. Winfred Peters (PEC)
1.90 n
Ven 1. Erik de Bruin (Typhoon)
7.10 m„ 2. Hans Drechsler (VLTC)
7.02 m.. 3. Guido v.d. Sluis (AAC)
Polshoog: 1. Maurice Penders
(Unitas) 4.60 m.. 2. Perry de
Paauw (VLTC) 4.50 m.. 3. Roland
Huizer (AV 34) 4.00 m.
Kogelstoten: 1. Erik de Bruin
(Typhoon) 19.07 m.. 2. Harjan van
Berlo (HAC) 15.89 m.. 3. Casper
Evers (Sprint) 14.81 m.
Discuswerpen: 1. Erik de Bruin
(Typhoon) 58.72 m.. 2.
(HAC) 49.66 m.. 3. Harjan van Ber
lo (HAC) 49.56 m.
Nationale wegwedstrijden
Oss
Heren: 1. Cor Vriend (PSV) 49.43,
2. Keith Brackstone (Afcent) 50.07.
3. Steef Kijne (Metro) 51.23, 4.
Harry Drlessen (PSV) 51.42. 5.
Peer v.d. Ven (PH) 52.19, 6. Theo
Thelosen (HAC) 52.36.
Dames: 1. Annie van Stiphout
(HAC) 56.35. 2. Marian Hooger-
houd (Olympus'70) 62.57.
Heythuysen
1. Tjabel Ras (PAC) 1.41.37, 2.
Harry Schmltz (Attlla) 1.42.43. 3.
Relnoud v. Gastel (Clfla) 1.47.18,
Hilbert v.d. Boom (HAC)
1.58.25.
20 KM Zeeland Sport, Vlisslngen
Heren: 1. Klaas Lok (Phoenix) 1
uur. 0 min. en 31 sec.; 2. Jacques
Valentin (Olympus '70) 1.01.41; 3.
Hugo van Duyse (RKHAV) 1.03 28;
4. Kim Reynlerse (Dyn. '70)
1.04.10; 5. Lou Polak (Metro)
1.05.31; 6 Dick van Santen (PAC)
1.05.35; 7. Wlm van Miltenburg
(Hellas) 1.06.04; 8. Marcel Klevith
(Thor) 1.06.24; 9. Charles Franc-
ken (Spado) 1.06.57, 10. Jan van
Laarhoven (RKHAV) 1.07.09.
Veteranen: 1Gees Westrate (Ma
rathon) 1.08.53; 2. Jan van Haren
1 09.08; 3. Ron Abuys (Dyn.'70)
1.09.33; 4. Louw Dingemanse
(Zeeland Sp.) 1.10.37.
Dames: 1. Trljnie Smeenge
((Dyn.'70) 1.18.16; 2. Greet de
Wolf (Belgié) 1.21.10; 3. Marianne
Kayser (PAC) 1.27.14; 4. Anja Sln-
ke (België) 1 34.27.
HONKBAL
Hoofdklasse: NeptunusSpar
taan 114. Haarlem N.Giants
5—4, Amstel T.—Sparta 3—8, Pi
rates—UVV 2—12.
Eerste klasse A: PSV—Twins 2—
3. Quick ASchoten 172,
Sparks—Storks 0—5, DOS'32—
Kinheim 9—0, DOS'32—Kinhelm
4—8.
B: Odiz-FrogsFeyenoord 54.
Bl'daalHerons 7—16, RCH
Thamen Gest 11. Hoofddorp
TT Tijgers 06, Hoofddorp—TT
Eerste klasse A: TwinsPSV
11—1, Schoten—Quick A 16.
SparksStorks 02.
B: FeyenoordOdiz-Frogs 47.
Herons—Bloemend. 11—3, Tha
men—RCH 1—0.
Tweede klasse B: VUC—Jeka 1—
4. Vlaardingen Holy—Wassenaar
58. Compri Zwijndrecht—Tilburg
8—12, Celerltas—Euro Stars 5—1.
West III, standaardklasse: Blue
Birds—Hawks 14—6, Laakkwar
tier— MSV'71 10—4.
SOFTBAL
Eersfe klasse: VUC—Hyglea 8—
10. Storks IIAlphens 57, Wes
terkwartier II—ADO II 8—7, Celerl-
Tweede klasse: Wassenaar III—
Kokolishl 010. Red LionsTe
Werve 10—15, Storks III—VUC II
Volmac 32.
Vierde klasse: Westerkwartier 5—
VUC 4 1310. Celerltas 3Storks
4 13—3. Birds 3—Storks 5 2—16.
Alphiens 3—VUC 4 9—17, Red
18—9, ADO—VUC 14—13, Storks
CCelerltas 12—18.
Aspiranten: Storks—ADO 27—7.
VUC B—ADO 15—12, Wasse-
Eerste klasse: Kokolishl 1
Storks 1 7—1, Kokolishl 2—ADO 1
12—7, Storks 1—Kokolishl 1 0—8,
Blue Birds 1—Westerkwartier 1
Tweede klasse: ADO 3Hyglea 1
3—3, Red Lions—Alphiens 15—3,
Wassenaar 1—Storks 2 5—6.
Derde klasse: Storks 3Kokolishl
3 19—18, Hyglea 2—ADO 4 6—22,
ROLHOCKEY
Eerste klas: Dordt—Lichtstad 3—
6, Dennen berg—ZRC 11—0, Resi
dentie—Marathon 12—12.
Tweedo klas: Marathon 3—Rot
terdam 9—12, Residentie 2—Zoe-
termeer 16—2, ZRC 2—Lichtstad
5—14. Dennenberg 2—Marathon
2 9—12.
CRICKET
Hoofdklasse
HCC—VRA 0—2, HCC 135, VRA
171 voor 7; ACC—HBS 2-0. ACC
102 voor 3. HBS 101; VOC—Ex
celsior 2—0, VOC In 54 overs 237
voor 7, Excelsior 250 voor 6.
Eerste klasse: HCC 2—VUC 2—0
HCC 2 143 voor 3. VUC 142,:
Quick HQuick N 2-0, Quick H
216 voor 8. Quick N 102; Kam
pong—Kieviten 0—2, Kampong
7; VUCHercules
TENNIS
Dames enkelspel
4. 3-6. 7-5; Jane Preyer (Vst)—Ma-
nuela Maleva (Bul) 6-3. 6-3; Kate
Latham (Vst>—Barbara Hallquist
(Vst) 7-6, 6-3; Kathy Jordan
(Vst)—Nancy Yeargin (Vst) 6-3, 6-
4; Pam Teeguarden (AusH—Barba
ra Jordan (Vst) 6-4, 6-4; Yvonne
Vermaak (Z-Afr)—Sharon Walsh
(Vst) 6-3. 6-3. Corinne Vanier
(Fra>—Wendy White (Vst) 6-7, 7-6,
7-5.
Derde ronde: Billle Jean King
(Vst)Tanya Harlord (Z-Afr) 5-7.
7-6, 6-3; Betinna Bunge (Wdl>—
Marjorle Blackwood (Can) 6-3, 2-1
(teruggetrokken); Wendy Turnbull
(Aus)—Pat Medrado (Bra) 6-2, 6-4;
Virginia Ruzicl (Roe)-Sab!na Sim-
monds (Ita) 6-7 (5-7), 7-6 (8-6), 7-
5; Zina Garrison (Vst)—Lucia Ro
manov (Roe) 6-0, 6-4.
Heren enkolapol
Tweedo ronde: Buster Mottram
(Gbr)Victor Amaya (Vst) 6-4, 5-
7, 6-4, 6-4; Paul McNamee (Aus)—
Bob Lutz (Vst) 6-1, 1-6, 6-3, 7-6;
Vitas Gerulaltls (Vst)Bruce Derlin
6. 6-3. 3-6, 6-0. 6-4; Kevin Curren
(Z-Afr)—Bernard Boileau (Bel) 6-4,
6-3, 6-2; Lloyd Bourne (Vst)—Cas-
slo Motta (Bra) 6-4, 6-4, 1-6, 5-7,
6-3; Larry Stefanki (Vst)-Erlc
Fromm (Vst) 6-3, 4-6, 6-4. 7-6;
Hank Ptister (Vst)—Stan Smith
(Vst) 6-4, 7-6 (7-3), 7-6 (7-4); Chris
Lewis (Nw-Zee)—Tom Gulllkson
(Vst) 7-6. 7-6. 7-6.
Heren dubbelapel
Eerste ronde: Peter Fleming/John
McEnroe (Vst)Brod Dyke/Peter
Johnston (Vst/Aus) 6-2, 6-4, 6-4.
ZWEMMEN
Selectiewedstrijden
100 meter vrije slag: 1. Annemarle
Verstappen (BZV) 56.01 sec.. 2.
Wilma van Velsen (TZV Vahalis)
57.47, 3. Connie van Bentum
(DWK) 57.87.
400 meter vrije slag: 1. Annelles
Maas (KNZB) 4.13 53. 2. Yolanda
van der Meer (Raket) 4.31.65, 3.
Reggie de Jong (AZPC) 4.32.45.
200 meter rugalag: 1. Yolanda de
Rover (DJK) 2.15.98. 2. Daphne
Demuln (VZC Veenendaal) 2.20.61,
3. Juliette de Vries (Raket)
2.27.58.
200 meter wisselslag: 1. Annema
rle Verstappen (BZV) 2.20.32, 2.
Judith Anema (Laga) 2.28.86.
200 meter vrije slag: 1. Annelles
Maas (KNZB) 2.01.49, 2. Annema
rle Verstappen (BZV) 2.02.60, 3.
Connie van Bentum (DWK)
2.03.61.
200 meter schoolslag: 1. Petra
Staveren (De Steur) 2.40.75,
schuimers) 2.44.63.
100 meter vlinderslag: 1. Anne
marle Verstappen (BZV) 1.02.34.
2. Wllma van Velsen (TZC/Vahalls)
1.02.56, 3. Marijke de Groot
(Zwemlust/Den Hommel) 1.03.83.
400 mater wisselslag: 1. Marijke
de Groot (Zwemlust/Den Hommel)
504.73.
100 meter vrije alag: 1. Hans
Kroes (HPC) 51.11 (nationaal re
cord). 2. Edward Maasdijk (De
Zijl/LGB) 51.82, 3. Kees Vervoorn
(Zian/Vitesse) 52.76.
1500 meter vrije slag: 1. Cees-Jan
Winkel (RZV) 16.15.10. 2. Edwin
Kooijman (HPC) 16.35.73. 3. Jack
Takken (Hoorn) 16.51.86.
200 meter vlinderslag: 1. Frank
Drost (AZPC) 2.02.72, 2. Gerard
de Kort (HPC) 2.03.03, 3. Okke
Tissing (Zeemacht) 2.13.01.
200 meter rugslag: 1. Edzard
Schlingemann (Zevenhulzen)
2.09.24 (aspirantenrecord). 2. Pe-
tro Stalman (ZKE'71) 2.09.93. 3.
Oico Engel (HPC) 2.11.29.
400 meter vrije slag: 1. Frank
Drost (AZPC) 3.59.43 (Ned. re
cord). 2. Hans Kroes (HPC)
4.00.09, 3. Cees-Jan Winkel (RZV)
4.06.80.
100 meter rugslag: 1. Fred Eeftlng
(AZPC) 58.59 sec.. 2. Edzard
Schlingemann (Zevenhulzen) 59.68
(evenaring nar), 3. Oico Engel
(HPC) 1.01.12.
200 meter schoolslag: 1. Frank
Vijver (Het Y) 2.31.21, 2. Theo de
Graaf (RZC) 2.37.19
100 meter vlinderslag: 1. Edward
Maasdijk (Zijl/LGB) 54.87 sec.
(Ned. record). 2. Kees Vervoorn
(Zian) 54.95, 3. Gerard de Kort
(HPC) 57.78.
SCHOONSPRINGEN
NK Schoonspringen 3-meter-
plank
1. Daphne Jonge|ans (Randstad)
428.05 punten. 2 Caroline Lint
huls (Morgenstond) 425.30, 3. Yo
landa van Puyven (Randstad),
Meisjes onder 16 jaar
1. Marjan Haarsma (Den Bosch)
299.75 punten. 2. Angelique de
Vroome (Den Bosch) 283.55, 3.
Brenda den Broeder (Saltor)
250.65.
1. Wessel Zimmermann (Rand
stad) 565.10 punten, 2. Frits Adel-
meljer (Den Bosch) 430.35, 3. Ger
hard Onink (Zenith) 361.75.
Jongens onder 16 jaar
1. Edwin Jongejans (Randstad)
558.60 punten. 2. Johan van Al
phen (Zenith) 262.20. 3. Mathieu
van den Bosch (Zenith) 243.50.
KANO
Wedau regatta
KI 500 meter 1. Eva Rakusz
(Hon.) 1.55.80. 2. Agneta Anders-
son (Zwe.) 1.56.45, 3. Beatrice
Knopf (Fra.) 1.58.17.
K2 500 meter 1. Katalln Povasza-
n/Erika Geczi (Hon.) 1.46.70. 2.
Susanne Wiberg/Eva Kartsson
Duitsland 1.42.81.
K1 500 meter 1. Grayson Boume
(Gbr.) 1.46.07. 2. Einar Rasmussen
(Noor.) 1.46.08. 3. Andrew Wheriff
(Gbr.) 1.46 78.
K2 500 meter 1. Moberg/Bengt-
sson (Zwe.) 1.35.67, 2. Merk/Wena
(Pol1.36.99, 3. Olh
s Seack (Wdl.) 1.37.18.
Duitsland 1.30.79.
K1 1000 meter 1. Elnar Rasmus
sen (Noor.) 3.40.34, 2. Alan Tomp-
1000 meter 1. Menendez/Ra-
mos (Spa.) 3.25.88, 2. Lefoulon-
/Brogeon (Fra.) 3.26.27, 3. Szabo-
/Doth (Hon.) 3.27.27.
K4 1000 meter 1. Zweden 3.02.32,
2. Nleuw-Zeeland 3.03.75, 3.
West-Duitsland 3.03.98.
K1 10.000 meter 1. Einar Rasmus
sen (Noor.) 42 50.27, 2. Kevin
Smith (Gbr.) 42.52.94. 3. Philippe
Boccara (Fra.) 42.54.18.
K2 10.000 meter 1. Szabo/Toth
(Hon.) 39.14.07, 2. Stevens/Leb
bink (Neerland) 39.15.57, 3. Dlm-
mock/Ayres (Gbr.) 39.17.51.
K4 10.000 meter: 1. Noorwegen
35.55.25. 2. Polen 36.00.33, 3.
Zweden 36.02.27.
ROEIEN
De Nederlandse kimpioenschap-
Skiff: 1. Florijn (Die Leylhe)
7.05.93, 2. Goebei (De Hoop)
7.13.72. 3. Delhy (Theta) 7.15,69,
4. Rienks (De Zwolsche) 7.21,03.
Vier-zonder-stuurman: 1. Aeglr
6.08,76, 2. Nereus/Orca 6.11,41,
3. Skadl 6.14,11, 4. Nereus
6.26.87.
Lichte twee-zonder-stuurman: 1.
Gyas 6.57,20 (nieuw nationaal
baanrecord, oud was 6.58,11 van
Gyas In 1981) 2. Asopos/De Vliet
7.00,61, 3. Theta 7.04,73. 4. Okea-
nos 7.05.84.
Lichte dubbel-vler 1. Rlc/Skol-
eus/Okeanos 6.17,23 (nieuw
6.19.34 van Die Leyhte/Theta-
/De Hoop In 1977), 2. DDS
6.35.96.
Dubbel vier 1. De Hoop/Theta-
/Die Leythe/Zwolsche-combinatie
6.09.52, 2. Nautilus/Die Leythe-
Combinatle 6.27,10.
Lichte acht: 1. Laga/Theta/Aso
pos/De Vliet-Comblnatie 5.55,96,
2. Orca 5.59,75, 3. Gyas/The-
ta/Asopos-comblnatie 6.07,46. 4.
Nereus 2 6.07.94, 5. Nereus 1
6.12.32.
Vier-met-stuurman: 1. Nereus/Or
ca 6.12,85 (nieuw nationaal baan
record. oud was uit 1972 van Ae
glr 6.17,71). 2. Njord 6.13.23. 3.
Skadl 6.21,73, 4. Aegir 6.27,24.
Lichte vier-zonder-stuurman: 1.
Gyas/Willem 3/Nereus 6.14,10, 2.
Laga 6.17,56, 3. Theta/Asopos-De
Vliet 6.25,41. 4. Orca/Argo
6.28,17.
Lichte aklff: 1. Emke (RIC)
7.14,17, 2. Boernick (De Hoop)
7.15,41, 3. De Meere (Skol)
7.20,26, 4. Vlastuln (Cornells
Tromp) 7.29,54.
Lichte twee met stuurman: 1.
Willem III Nereus 7.46,61, 2. Laga
7.53,38, 3. Njord 7,55.42.
Dubbel twee: 1. Die Leythe/De
Zwolsche 7.21.61 (nieuw nationaal
baanrecord, oud sinds 1972 met
6.24,99 op naam van Nereus/Ska-
di). 2. RIC 6.41,46, 3. De Hoop-
/Theta 6.52.42.
Achten: 1 Aeglr 5.40,15, 2. Ska-
di/Njord 5.43,65, 3. Laga 5.45,54,
4. Nereus 2 5.56,06, 5. Nereus 1
Dubbel-twee: 1. Willem 3/Okea-
nos 3.17.13 (nieuw nationaal
baanrecord, oud was 3.22,13 van
De Hunze in 1982), 2. De Hunze
3.19,78, 3. Triton 3.29,82, 4. Orca-
/Laga 3.35,46.
Vier met stuurvrouw: 1. Orca
3.21,61, 2. Nereus/Oe Laak/Orca-
combinatie 3.28,60, 3. RIC/Aegii
Skiff: 1. Nelleke Donkervoort
(Okeanos) 3.44,04, 2. Ans Meeu-
wlsse (De Laak) 3.45.17. 3. Jos
Compaan (Willem 3) 3.53,01. 4.
Lenle van der Veld (Die Leyhte)
4.00.27.
Achten: 1. Orca/Nereus/De Hunze
2.59.88 (nieuw nationaal baanre
cord. oud sinds 1979 met 3.02,64
op naam van Nereus/Phocas/Vi-
dar/Okeanos/De Hunze), 2. Or-
ca/Argo/Phocas/Laga/Nereus/Het
Spaarne/RIC 3.13,97, 3. Nereus
3.19,41, 4. RIC 3.21,16, 5. Okea
nos 3 33.47.
WIELRENNEN
conden, 2. Leontlen van der Llen-
den (Bosch en Duin) op 2 secon
den, 3. Wil Bezomer (Alphen a/d
Rijn), z.t.. 4. Erlja Oomen (Schljn-
del) z.t., 5. Joke Mlchorlus (Nijver-
dal) z.t., 6. Stella van Kuyen
(Naaldwijk) z.t.. 7. Els Gottschal
(Groningen) op 13 sec., 8. Joke
Menkveld (Apeldoorn) op 24 sec.,
9. Heieen Hage (Arnhem) op 2.50,
10. Els van Leeuwen (Llsse) z.t.
Amateurs: 1. Hans Boom (Marke-
lo) 200 km 5.04.15. 2. Peter Hof
land (Roosendaal) op 50 sec.. 3.
Hans Daams (Valkenswaard) op
55. 4. Ron Snijders (Zwanenburg)
op 1.05, 5. Gerrit Solleveid (De
Lier) z.t.. 6. Johan Lammens (Ber
gen op Zoom) op 1.10, 7. Ad van
der Poel (Hoogerheide) op 1.25, 8.
Mare Manders (Geldrop) op 1.30,
9. Jannes Slendebroek (Geldrop)
op 2.15, 10. Toon van der Steen
(Etten-Leur) z.t„ 11. Jac van der
Poel (Hoogerheide) op 2.20. 12.
Henk Manders (Drunen) op 2.25.
13. John van Asten (Geldrop) op
2.30. 14. Peter Damen (Drunen) op
15. Jan de Nljs (Amsterdam)
(Nijverdal) op 4.25. 19. Frans Plan-
taz (Son) z.t., 20. Han Vaanhold
(Haaksbergen) z.t.
Profs: 1. Johan van der Velde
(Rijsbergen) 226 kilometer In 5 uur
51 minuten en 5 seconden. 2. Pe
ter Winnen (IJsselsteln) op 1 mi
nuut. 3. Joop Zoetemelk (Germlg-
ny L'eveque) op 1.30. 4. Jan Raas
('s Heerenhoek) op 2.20, 5. Henk
Lubberding (Voorst) z.t., 6. Bert
Pronk (Turnhout) z.t., 7. Jos Lam-
mertink (Wierden) op 3.00. 8. Ad
Wijnands (Maastricht) op 3.25. 9.
Adrie van Houwellngen (Heesselt)
op 3.50. 10. Frits Pirard (Breda)
z.t.. 11. Leo van Vliet op 6.45. 12.
Steven Rooks. 13. Jan Jonkers.
14. Gerrie Knetemann, 15. Bert
Oosterbosch. 16. Johnny Broers,
17. Jos Schipper, 18. Adrl van der
Poel. 19. Martin Havik en Fons
van Katwijk, 21. Emlcl Kerstens.
Ad van Peer. Ad Tak en Peter Zlj-
erveld, 25. Co Moritz.
Profkampioenschappen buiten-
Frankrijk
1. Regis Clere, 252 kilometer In 6
uur 21 minuten en 16 seconden, 2.
Bernard Vallet op 1.02, 3. Jacques
Mlchaud. 4. René Bittlnger, 5.
Pascal Slmon, allen In dezelfde tijd
als Vallet.
Itali*
1. Plerlno Gavazzl, 263,8 kilometer
in 6 uur 25 minuten en 58 secon
den. 2. Claudio Torelli, 3. Glanbat-
tlsta Baronchelli. 4. Paolo Cerruttl.
5. Palmiro Masciarelli, allen dezelf
de tijd als Gavazzi.
West-Duitsland/Zwitserland-
/Luxemburg
1. Gilbert Glaus (Zwl) 5 uur 25 mi
nuien en 5 seconden. 2. Bruno
Wolfer (Zwi). 3. Hans Neumayer
(Wdl). 4. Daniel Muller (Zwi). 5. Da
niel Gislger (Zwl), allen in dezelfde
MOTORSPORT
De uitslag is: 50 cc: 1. Stefan
Doerfllnger (Zwl) Kreidler 32.00,30.
2. Eugenio Lazarini (Ita) Garelli
32.08,11, 3. Ricardo Tormo (Spa)
Motul 32.28,21, 4. Giuseppe Asca-
reggl (Ita) Mlnarelll 23.04.04, 5.
Hans Hummel (Oos) Sachs
33.13.54, 6. Claudio Lusuardi (lta)e
Villa 33.13,82. 7. Theo Timmer
(Ned) Bultaco 33.20.00. 8. Reiner
Scheldhauer (Wdl) Kreidler
33.23,38. 9. Hans Spaan (Ned)
Kreidler 33.35,89. 10. Paul Rlm-
melzwaan (Ned) Roton 33.47,99,
12. Rinl Vrijdag (Ned) Kreidler
34.19,53, 16. Jos van Dongen
(Ned) Kreidler 34.49.33. 22. Wlm
de Jong (Ned) Kreidler 35.21.79.
Stand wereldkampioenschappen:
1. Doerflinger 45 punten, 2. Lusu
ardi 25. 3. Lazarini 24. 4. Ascareg-
gl en Tormo 22. 6. Timmer 12, 9.
Spaan 5. 11. George Looyestein
(Ned) 4. 17. Rimmelzwaan en Henk
van Kessel 1.
350 cc: 1. Jean-Frangois Balde
(Fra) Kawasaki 48.12,11 (gem.
152.956 km p/u), 2. Anton Mang
(Wdl) Kawasaki 48.13,28, 3. Alan
North (Zaf) Yamaha 48.16,56, 4.
Patrick Fernandez (Fra) Bartol
49.05,91, 5. Christian Sarron (Fra)
Yamaha 49.10,26, 6. Gustav Rei
ner (Wdl) Blmota 49.10,50, 7. Eric
Saul (Fra) Chevalier 49.24,37, 8.
Tony Head (Gbr) Yamaha
49.30.78. 9. Pierre Bolle (Fra) Ya
maha 49.31,13, 10. Relno Eskell-
men (Fin) Yamaha 49.31.C
1. Balde 42 punten. 2.
Rodigues (Bel) 37. 3. Saul eii
Mang 32. 5. Carlos Lavado (Ven)
27. 6. Mar Schouten (Ned) 1.
125 ec: 1. Angel Nieto (Spa) Garelll
44.29.45 (gem. 145.095 km p/u).
2. Eugenio Lazzarinl (Ita) Garelll
44.30.53. 3. Pier-Lulgi Aldrovandi
(Ita) MBA 44.47.27. 4. Hans Muel
ler (Zwl) MBA 44.51.04, 5. Ricardo
Tormo (Spa) Sanvenero 44.54,33,
6. Ivan Palazzeze (Ven) MBA
45.05.90, 7. Jean-Claude Selini
(Fra) MBA 45.15,85, 8. Hugo Vig
nette (Arg) Sanvenero 45.17,19, 9.
Gerhard Weibel (Wdl) MBA
45.36.93. 10. Johnny Wlckstroem
(Fin) MBA 45.37,42, 17. Anton
Straver (Ned) MBA 47.08,47, 20.
Theo Timmer (Ned) MBA 47.40,95,
21. Kees van der Ven (Ned) MBA.
22. Hans Spaan (Ned) MBA. 24.
Jan Huberts (Ned) Sanvenero. al-
Stand wereldkampioenschap: 1.
Nleto 75 punten. 2. Aldrovandi 34,
3. Mueller 29. 4. Lazzarinl en Pier-
paolo Bianchl (Ita) 27. 6. Selini 25.
350 cc: 1. Anton Mang (Wdl) Ka
wasaki 47.00,31 (gem. 147.047 km
p/u), 2. Jean-Louis Tournadre
(Fra) Yamaha 47.02,76, 3. Jeffrey
Sayle (Aus) Armstrong 47.03,07. 4.
Jean-Louis Gulgnabodet (Fra) Ka
wasaki 47.03,51. 5. Patrick Fer
nandez (Fra) Bartol 47.24.95. 6.
Graemo McGregor (Aus) Waddon
47.25,74, 7. Martin Wimmer (Wdl)
Yamaha 47.27.50, 8. Roland Frey-
mond (Zwl) MBA 47.34,81, 9.
Thierry Espie (Fra) Pernod
47.37,65. 10. Gabriel Grabia (Fra)
Yamaha 48.01.66. 21. Dick van
Logchum (Ned) Yamaha 48.32.12.
Stand om het wereldkampioen
schap: 1. Tournadre 49 punten. 2.
Mang 4. 3. Freymond en Sayle 23.
5. Gulgnabodet 18. 6. Carlos La
vado (Ven) 15, 22. Mar Schouten
(Ned) 1.
500 cc: 1. Franco Unclnl (Ita) Su
zuki 3 punten. 2. Kenny Roberts
(Vst) Yamaha 4. 3. Barry Sheene
(Gbr) Yamaha 7. 4. Graeme Cros
by (Nw-Zeel.) 8. 5. Randy Mammo-
la (Vst) Suzuki 13 (47 10,00). 6.
Boet van Duimen (Ned) Yamaha
13 (47.10.71), 7. Kork Ballington
(Zaf) Kawasaki 17. 8. Takashuml
Katayama (Jap) Honda 18. 9. Marc
Fontan (Fra) Yamaha 19. 10. Ray
mond Roche (Fra) Yamaha 19. 24.
Henk de Vries (Ned) Suzuki 51
(49.40,02), 28. Peter Looijesteijn
(Ned) Suzuki 60. 29. Rinus van
Kastoren (Ned) Suzuki 62.
Stand wereldkampioenschap: 1.
Unclnl 63 punten. 2. Roberts 60,
3. Sheene 46. 4. Crosby 35. 5.
Fred Sprencer (Vst) Honda 22. 6.
Katayama 21. 9. Van Duimen 13.
24. Middelburg 2.
Zijspannen: 1. Blland/Waltisperg
(Zwl) LCR Yamaha. 2. Mlchel/Bur-
kart (Fra) Seymaz Yamaha
40.58,45. 3. Schwarzel/Huber
(Wdl) Seymaz Yamaga 40.59,86, 4.
Thomas/Fresc (Fra) Seymaz Ya
maha 41.16.26. 5. Streuer/Schnle-
ders (Ned) LCR Yamaha 41.17.05.
6. Taylor/Johansson (Gbr) Wlndle
Yamaha 41.34,08, 7. Bingham-
/Blngham (Gbr) Yamaha 41.45,82,
8. Glesemann/Riedel (Wdl) LCR
Yamaha 41.54,11. 9. Berger/Ber-
ger (Wdl) Yamaha 41.59,54. 10.
Monnin/Kalauch (Zwl) LCR Yama
ha 42.06,00.
Stand wereldkampioenschap: 1.
/Takashima (Jap) Yamaha 6.
Zijspannen: 1. Biland/Waltlsperg
(Zwl) LCR Yamaha. 2. Mlchel/Bur-
kart (Fra) Seymaz Yamaha
40.58,45, 3. Schwarzel/Huber
(Wdl) Seymaz Yamaga 40.59,86, 4.
Thomas/Fresc (Fra) Seymaz Ya
maha 41.16,26, 5. Streuer/Schnle-
ders (Ned) LCR Yamaha 41.17,05.
6. Taylor/Johansson (Gbr) Wlndle
Yamaha 41.34.08, 7. Bingham-
/Bingham (Gbr) Yamaha 41.45,82.
8. Glesemann/Riedel (Wdl) LCR
Yamaha 41.54,11, 9. Berger/Ber
ger (Wdl) Yamaha 41.59.54, 10.
Monnin/Kalauch (Zwi) LCR Yama
ha 42.06,00.
Stand wereldkampioenschap: 1.
Biland 30 punten. 2. Michel 24. 3.
Schwarzel 20. 4. Taylor 13. 5. Tho-
MOTOCROSS
Ven (Bakel) KTM, 3 Peter
Nieuwenhof (Son) Suzuki. 4. Bert
Kuipers (Noordbroek) Suzuki.
Tweede manche: 1. Van der Ven.
2. Van Mierlo. 3. Van den Nleu-
Eindstand: 1 Van'Mierlo. 2. Van
der Ven. 3. Van den Nieuwenhof.
4. Kuipers. 5. Vincent Haaker
(Badhoevedorp) Suzuki. 6. Plet
van Engelen (Zoetermeer).
Stand Nederlands kampioen
schap: 1. Van der Ven 177 punten.
2. Van Mierlo 161, 3. Van den
Nieuwenhof 142, 4. Kuipers 114.
PAARDISPORT
Koersen Duindigt
Eerste'koers, 2040 meter. 1. Vi
tesse Fortuna (J. Kroon) 2.47.5
1.22,1 2. Vino Buitenlust. 3. Udo
Winnend 10,10 plaats 3,70
8,00 11,90 koppel 33,60
trio 2810,10.
Tweede koers, 2120 meter. 1. Vic-
trix (A. H. Suykerbuyk) 2.52,5
Oornjum. 3.
f 1.20 15,40 koppel 7,40 tr
1 105,80.
Derde koers, 2040 meter. 1. Vi\
Grackajack (H. W. Schoonhoven)
2.47,3 1.22.0. 2. Ursela. 3. V.te
Prlde.
Winnend 7,00 plaats 2.30
3.20 4,50 koppel 12.40 trio
254.00.
Niet gestart: Sllia Bronstee en Un
Phantom.
Vierde koers, 2040 meter. 1. Us-
mien van Epse (M. L. van der
Togt) 2 46.8 1.21,8. 2. Ukkie Hol-
landia. 3. Tres Chique.
Winnend 13,20 plaats 4,70
5,50 5,30 koppei 72,60 trio
644,50.
Niet gestart: Sawirie.
Vijfde koers, 2040 meter. 1. Ulaan
(L. Dooper) 2.45.5 1.21.1. 2. Van
couver. 3. Sylvain Hanover.
Winnend 5.80 plaats 1,20
1.40 1.70 koppel 3.70 trio
143,00.
Zesde koers, 2150 meter. 1. Ma-
dria (J. H. Smith) 2.22,0 2. Hapy
r. 3. Swi
Winnend 5,60 plaats 1,90
2,30 3,30 koppel 13,40 trio
Zevende koers, 2500 meter. 1.
Rob Alkestis (J. J. Glimmerveen)
3.33,0 1.21,9. 2. Reine de Pomme.
3. Sheridan.
Winnend 2,50 plaats 1.60
f 2,80 koppel 4,60 trio 31,00.
Niet gestart: Sorry H.
Achtste koers, 2100 meter. 1.
Olympus (J. M. Swaab) 2.28,6
1.19,5. 2. Perry Anjo. 3. Rio Tinto.
den) 2.47,3 1.22,0. 2. Sandor. 3.
Shirocco Norta.
Winnewnd 3,80 plaats 1,30
45,00 1,40 koppel 15,10
trio f 289,20.
Tiende koera, 1609 meter. 1. Bay
Song (H. Gulden) 2.02.1 1.25,9. 2.
Monty Buitenzorg. 3. Nesstar
Winnend 2,90 plaats 2,20
2,30 2,20 4,00 koppel
4,50 trio 166.40.
Elfde koera, 2040 meter. 1. Ursin
(J. van Dooyeweerd) 2.47,7 1.22,2.
2. Terry d'Aster. 3. Sandros Hano-
Winnend 1,80 plaats 1,10
1,50 2,70 koppel 14,60 trio
121,20.
Totalisatoromzet: 502.599,00.
Eerste koers, 2040 meter. 1.
Uniek Maaldrift (H. W. Langeweg)
2.45,2 1.21,0. 2. Urchin Norton. 3.
Urana.
Winnend 3,40 plaats 1,60
3,20 3,00 koppel 23,40 trio
323,10.
Niet gestart: Trotter Voorne.
Tweedo koera, 2600 meter. 1. Va
lentin Melodie (J. van Dooye-
rd) 2.43,3 1.22,4. 2. Upsalin. 3.
2,10 3,70 koppel 4.6C
158,80.
Derde koera, (1e afd.) 2040 me
ter. 1. Terence Hill (F. van Klave
ren) 2.45.2 1.21.0. 2. Tommy. 3.
Winnend 11,50 plaats 2,10
2,70 1,50 koppel 39,80 trio
606,50.
Niet gestart: Vriend.
Vierde koers, 3200 meter. 1. Na-
nouk (M. Vergay) 2.25,6 1.22,0. 2.
Ricino du Bopis. 3. Tony the But-
Winnehd 15,30 plaats 4,30
5,70 2,90 koppel 793,10
trio f 14.537,50.
Vijfde koers, 2000 mater. 1. Deto
nation (E. Bloem) 2.09,0. 2. Sacha.
3. Mal Pensato.
Winnend f 9,20 plaats 3,10
2,60 5,50 koppel 31,10 trio
1000,50.
Zesde koers, 2040 meter. 1. Unie
Loe (T. Smeding) 2.42,5 1.19,7. 2.
Sio van de Lente. 3. Teetje Osse-
Wlnnend 3,60 plaats 1,80
4,00 2,60 koppel 32,20 trio
562,60.
Zevende koers (Grote Prijs der
Lage Landen) 2600 meter. 1. Ino
1 3.50 plaats
lome
i.8o 1,60 koppei 5,oo i eers
snda
d) n
D.I
r wc
I.60
phen
thiei
rech
36.50
Niet gestart: Keystone Patriot.
Achtste koers, 2100 meter.
Amend (K. Davies) 2.16,6. 2. C<
ky Dundas. 3 Long Meadow.
Winnend 5.90 plaats
2,70 5.30 koppei 42.40 l ssel
623,70.
Niet gestart: Marrr
Negende koers, 2100 mater.
Winnend 1.40 plaats
1.40 1,50 koppel 5,30
Tiende koers, 1609 meter.
Single Belle (R. Kromkamp)
1.17.3. 2. Padisjah. 3. Orn
Winnend 2,10 plaats 'fcjDiO
1,70 1,60 koppel 8.40 I K
66.00. >gejc
Elfde koers, 2040 r
Zuidvelde (A. J. Mollem.
1.20.3. 2. Urlce H.
Winnend 5,30 plaats IJ
3,40 f 3,90 koppel 71,701
803,50. re
Niet gestart: I
van Alphen.
Twaalfde koers (2e afd.) i
meter. 1. Uresco Double (W. i
Buytene) 2.25,8 1.21,3. 2. V
du Bosl. 3. Unieke L.
Winnend 28,80 plaats j l flnyé
1,80 6,80 koppel 54,601 h \J.
j 1604,80.
Niet gestart: Utahbon.
Totalisatoromzet: 1.160,961,
Military Holten
1. Theo Doekman (Wdl) Temp QKan
tion minus 85,33 seconden. 2 I 7f
Topp (Wdl) Ballygar minus 95,!
3. Horst Karsten (Wdl) Stroen ZOl
minus 96,80, 4. Harry Klugmr led fi
(Wdl) Henry 113,53, 5.
Specht (Wdl) Amsell 71 1"
u bger
'rijn'Buit nn-
orbij
Da
x iLin
lensc
(Ned) Solferlno,
(Ned) Autumn Haze.
Brugman (Ned) Austin.
in
Gerd Meier (Ned.) n
mir en Walter Gabalthuler u
met Typhoon, 4 strafpunten ln_
1e barrage. 4. Wilhelm Bed |ffl
ger (Wdl Domlerche en Gl >111
Bertran de Ballanda (Fra.) 0
quette. 4 strafpunten In de de ISTE
Jachtspringconcours:
1. Markus Fuchs (Zwi.) Truth-0 fclut
mond 67.71 seconden. 2 M
Laskin (Can.) Middle Man 72.0t '"a"
Lionel Dunning (Eng.) Gondd here
74.91, 4. Piet Raymakers (N* ats i
Teleprint 75.96.
Galuksspringen: 66 f>
Eric Wauters (Bel.) met Jagfi doK
RM 8C„"i J- 1 w<
24.64.17.' 3. Thomas'Fuchs"(Zl| golf
W. Swiss 24.65.19.
De laatata kana:
Jean-Marc Nicolas (Fra)' "ClUt
Hazard 0 strafpunten, 67.30 Idrpu
conden; 2. Soenke SoenH ,n*
(Wdl.) Rangpur 0 - 68.17, 3. Vi
Gabathuler (Zwl r
70.28; 5. Piet Raymakers (Nd
Computex 0 - 72.54.
Dressuur:
Grand Prix:
1. Reiner Kllmke (Wdl.) met A
rich 1759 punten. 2. Brlela C
(Wdl.) Galapago 1727, 3.
Schulten-Baumer (Wdl.) SlibO lt<v
1716, 6. Annemarle Sanders-W
zer (Ned.) Amon 1634.
Landenwedstrijd:
Id 00t-f
'ijs