Uitbreiding nieuwbouw gemeentewerken Noord wijk kost een miljoen gulden H Recordpoging geslaagd Noordwijkse maakt bezwaar tegen plaats zomerkermis Noordwijk REGIOMOURINAA Nieuwe garage Nieuwkoopse brandwe gaat ruim vi jt ton kost<» REGIO ■mzm. LEIDSE COURANT DINSDAG 22 JUNI 1982 PA< CDA-er eist duidelijkheid over „milieuschandalen" ALPHEN AAN DEN RIJN De Evangelische Volkspartij moet „man en paard noemen" aldus het CDA-raadslid drs. ing. J. de Jong. Hij zegt dit naar aanleiding van een paragraaf in het ge meentelijk verkiezingsprogramma van de EVP, waarin gezegd wordt dat „de overheid reeds aanwezige milieuvervuilers niet de hand boven het hoofd moet houden door milieuschandalen te verzwijgen (bijvoorbeeld de vuilnisbelt)?" Aan het college de vraag of het bereid is, „gezien de ernst van de beschuldiging" van de EVP te eisen dat deze partij meedeelt waar, wanneer, door wie en in welke mate de verzwegen milieuschandalen met betrekking tot de vuilnisbelt veroorzaakt zijn. De Jong wil geen vaagheden. De CDA-er wil dat de raad geïnformeerd wordt over de juistheid van de beweringen en indien het college hier aan geen gehoor geeft, een verklaring voor dit gedrag. Ook wil De Jong dat, wanneer de EVP de beschuldiging niet hard kan maken, er maatregelen getroffen worden om verder geruchtvorming zoveel mogelijk te beperken. Inbraakbeveiliging Zoeterwoudse bedrijven beter ZOETERWOUDE Het blijkt dat de bedrijven op het Zoe terwoudse industrieterrein zich beter houden aan de richtlij nen met betrekking tot de inbraakgevoeligheid. Tot die con clusie is de Zoeterwoudse politie gekomen nadat men, in sa menwerking met de collega's van Leiderdorp, een controle heeft uitgevoerd bij 93 bedrijven in het kader van de voorko ming van misdrijven. Nadat drie maanden geleden de bedrij ven eveneens werden gecontroleerd en toen in negen geval len „een rode kaart" werd uitgedeeld, werden nu slechts twee bedrijven te licht bevonden. Zij zijn gewezen op hun verantwoordelijkheid en zullen de vereiste aanpassingen aanbrengen zodat ook die bedrijven zich zo goed mogelijk te gen inbraak beveiligen. En dat is nodig ook, want zeer recent nog werd bij een wijnhandel op het industrieterrein voor een bedrag van honderd vijftigduizend gulden aan geestrijk vocht ontvreemd. Nog geen overeenstemming over Alphens college ALPHEN AAN DEN RIJN De twee grootste politie ke partijen in Alphen aan den Rijn, te weten het CDA en de VVD zijn het nog niet eens geworden over de zetelverdeling binnen het college van B en W. De twee partijen willen eerst nog beraad houden in eigen kring, alvorens met definitieve voorstellen te komen. Wel is overeenstemming be reikt over de zetelverdeling van de 8 vaste commissies van bijstand. Alle zeven par tijen zullen in iedere com missie vertegenwoordigd zijn. Per commissie is het NOORDWIJK De ge meenteraad wordt van avond een krediet van ruim een miljoen gulden gevraagd voor de tweede fase nieuwbouw gemeen tewerken op de Losplaats- weg. Het plan valt duur der uit omdat B en W nu niet alleen de begane grond, maar ook een eers te verdieping wil bebou wen. Hierin kunnen dan de administratie, de boek houding en de afdeling woningen en gebouwen van gemeentewerken worden gehuisvest. In het oorspronkelijke plan werd uitgegaan van de bouw van drie gebouwen voor gara ges, werkplaatsen, bergingen, smederij, het personeelsonder- komen, - de kantoorruimten van de buitendienst en opzich ters, het magazijn en de schil der- en timmerwerkplaats. Hiervoor stelde de raad in de- rember 1980 een krediet van 1.170.000 gulden beschikbaar. De vraag werd'toen opgewor pen of ook niet de administra tie van gemeentewerken in deze ruimten moest worden opgenomen. Gezien de huidige slechte huisvesting beatwoor- den B en W die vraag positief. Wel is gebleken dat de admi nistratie niet op de begane grond, maar wel op de eerste verdieping ondergebracht kan worden. Daarnaast hebben B en W zich beraden over de huisvesting van de afdeling woningen en gebouwen van gemeentewerken. Deze afde ling „woont" nu aan de Goow- eg 7, maar gezien de toestand van dat pand en de ruimte, wordt deze situatie onhoud baar genoemd. Omdat deze dienst bovendien veel contac ten heeft met de onderhoud- safdelingen aan de Losplaats- weg, ontstond het idee deze dienst ook naar de nieuwbouw te verhuizen. Tot slot werd ook de huisvesting van de boekhouding van gemeente werken onderzocht. Ook deze is verre van ideaal. Bovendien werken deze afdeling en de administratie steeds vaker sa men onder meer omdat zij de zelfde computer gebruiken. Een voor de hand liggend idee dus om ook deze dienst in de nieuwbouw onder te brengen. Het architectenbureau D. T. van Manen b.v. heeft nu het plan zo aangepast dat de be treffende drie afdelingen op de eerste etage onderdak kun nen vinden. De ruimten zullen worden voorzien van ver schuifbare wanden, zodat in verband met eventuele ont wikkelingen de ruimten kun nen worden aangepast. De bouwkosten hiervan worden geschat op 755.00 gulden en de inrichtings-, bestratings- en aansluitingskosten worden sa men met de sloop van het oude gebouw op 287.000 gul den geraamd. Daarnaast wordt opgemerkt dat de huur van de voormalige Geertruida-kleu- terschool aan de Schoolstraat kan worden opgezegd en dat wordt overwogen het noodon- derkomen, het huidige admi nistratiegebouw van de nuts bedrijven, te gaan verhuren. Ondanks protesten mes in vakonderwijs LEIMUIDEN Het aan- tal uren vakonderwijs op de Leimuidense scholen zal worden teruggebracht. Het college zal de raad donderdag voorstellen hiertoe te besluiten. De bezuinigingen in het on derwijs werden reeds aan gekondigd in de voor jaarsnota, een opsomming van tussentijdse bezuini gingen en ombuigingen. Tegen de in de voorjaarsnota gedane bezuinigingsvoorstel len ten aanzien van het aantal uren vakonderwijs, rezen pro testen. De oudercommissie van de protestants-christelijke school „De Schakel" stuurde een door velen ondertekende brief naar de gemeente. Daar in schreef men, dat de ge meente „op een heilloze weg" was. Ook uit de hoek van het onderwijzend personeel kwam kritiek op de aangekondigde bezuinigingen. Voorts wezen de schoolbesturen op een bij het minsterie van Onderwijs en Wetenschappen in voorbe reiding zijnde regeling. Een regeling op basis waarvan de voor de gemeente blijvende kosten van het vakonderwijs te verhalen zouden zijn op het ministerie. Naar aanleiding daarvan besloot de gemeente raad de beslissing over het al dan niet snoeien, uit te stellen en eerst eens na te gaan of de door de schoolbesturen bedoel de regeling soulaas zou bieden. Dat, is nu gebleken, is niet het geval. Contact tussen het mi nisterie en de gemeente heeft dat uitgewezen. Er bestaat wel een regeling, maar die heeft niet het door de schoolbestu ren (en de gemeente) gewenste effect. Vandaar dat B en W de raad donderdag zullen voor stellen inderdaad het mes in de uren vakonderwijs te zet ten. SASSENHEIM De record- poging van klas 2C van het Sassenheimse Rijnlands Ly ceum is geslaagd. Vanmorgen om tien minuten over half elf pakten de 28 leerlingen moe maar voldaan hun tas sen in, nadat zij er 26 uur school op hadden zitten. Tij dens deze langste schooldag hebben de leerlingen een on afgebroken lesprogramma af gewerkt dat gistermorgen om half negen begon met een les wiskbnde. Aan de recordpo ging werkten 23 onderwijs krachten mee. Het wel en wee van de tweedeklassers tijdens de recordpoging wordt zaterdag om twëe uur uitgezonden via het radiopro gramma „Tussenuur" van de NCRV op Hilversum 3. Gis teravond om elf uur arri veerde een radioverslagge ver, die tot het eind toe bij de leerlingen bleef. Vanmorgen werd de recordpoging afge sloten met een les natuur kunde. Er deed zich tijdens de record poging een inci dent voor: Rob Ruygrok kneusde een vinger tijdens de gymnastiekles. Vanmor gen rond zeven uur verslap ten de leerlingen even, maar zij herstelden zich snel. Na de natuurkundeles werden de leerlingen afgehaald door rector Hietbrink, die hen en mentor Nöoy in de aula in aanwezigheid van hun ou ders in de bloemen zette. Daarna was het snel huis waarts geblazen om van een welverdiende nachtrust te genieten. De geslaagde re cordpoging levert klas 2C van het Rijnlands Lyceum een vermelding op in het Guiness Book of Records. Overigens kwam Sassenheim daar al eerder in voor. In 1974 waren er vier klaverjas sers van de supportersvereni ging van Ter Leede, die 42 uur aan een stuk speelden. NOORDWIJK De twee discussieavonden in de ge meenteraad, in januari en februari, over de plaats van de zomerkermis, heb ben een staartje gekregen. Mevrouw H.G.M. Bouvy- Loggers aan de Prins Hendrikweg heeft name lijk alsnog een bezwaar schrift tegen het raadsbe sluit over de plaats inge diend. Zij meent dat de gemeente met de aanwij zing van het parkeerter rein van het Bollenbad als kermisterrein in strijd handelt met de hinder wet. Het bezwaarschrift wordt vanavond aan de gemeenteraad voorgelegd. De raad krèeg in 26 januari het voorstel van B en W de zo merkermis van 28 juli tot en met 4 augustus plaats te bieden op het noordelijkste deel van de Koningin Wilhelminabou- levard. Een deel van de raad, de CDA-fractie, was tegen die plaats in verband met even tueel omzetverlies van de res tauranthouders aan en bij de boulevard. De VVD wist het niet meer en de PvdA was voor maar wilde wel de alter natieve CDA-locatiè, het par keerterrein bij het Bollenbad, laten onderzoeken. De raad ging verward en zonder meer derheid uiteen. Een maand la ter, 23 februari begon de dis cussie opnieuw. Het CDA was voor het Bollenbad, de VVD ook, maar op proef, de PPR voor het Wantveld en de PvdA voor de boulevard. Met elf stemmen voor werd het uiteindelijk het parkeerterrein van het Bollenbad. Vanavond komt de discussie opnieuw terug in de raad. Er moet namelijk beslist worden over het bezwaarschrift van mevrouw Bouvy. Zij stelt dat met betrekking tot de geluid hinder en -overlast van het zwembad maatregelen moes ten worden getroffen. De voor de kermis verleende vergun ning zou echter in strijd zijn met de hinderwetvergunning voor het zwembad omdat daarbij niet aan de voorschrif ten wordt voldaan. Verder wijst zij op het vorig jaar ge houden popconcert op hetzelf de parkeerterrein, dat voor flinke geluidoverlast zorgde. B en W stellen dat het be zwaarschrift te laat is binnen gekomen en willen het niet- ontvankelijk verklaren. Het had uiterlijk 2 april binnen moeten zijn en werd pas 20 april ontvangen. Volgens het college heeft mevrouw Bouvy uit artikelen in de dagbladen en het weekblad gelezen dat de raad tot de Bollenbadlocatie heeft besloten. Haar argument dat de notulen van de betref fende raadsvergadering pas veel later uitkwamen, mag volgen B en W geen argument zijn om pas later een bezwaar schrift in te dienen. „Zij had het raadsbesluit direct op kun nen vragen. Zij is volop in de gelegenheid geweest om tijdig met een bezwaarschrift te ko men, maar dat heeft zij (en zelfs bewust) nagelaten", aldus het college. aantal zetels gestegen van 8 naar 11. Dit omdat anders niet elke partij aan zijn trek ken zou komen en dat zou niet in overeenstemming met het afspiegelingsidee zijn. Vastgesteld is nu dat per commissie het CDA 3 zetels krijgt, de VVD 2. de PvdA 2 en de overige vier partijen ieder één. Er is ook nog ge sproken over het beleidsplan voor de komende vier jaar. Besloten is na het bereiken van overeenstemming over de samenstelling van het col lege een beperkt „raam werk" op te stellen. De par tijen die geen zitting hebben in het college mogen punten in het raamwerk inbrengen. Het is immers niet de bedoe ling kleine partijen uit te sluiten. Later kan het plan dan inhoudelijk beoordeeld worden. Expositie De heer A. A. Labordus, lid van de Oegstgeestse At commissie opent donderdagavond in het kunstcent „Lange Voort" een nieuwe expositie. Dit gebeurt i kwart voor acht. Aan de nieuwe expositie nemen Jan van den Bos (metaalplastieken), Monica l (bronsplastieken), Kitty Langenberg-v.d. Krogt tekeningen en schilderijen), Ineke Pijn (portrettei stillevens) en Leo Vogelenzang met fraaie na tut to's. De opening wordt opgeluisterd door een jeu, trio bestaande uit Liesjè Elias (cello), Natas ja de ter (dwarsfluit) en Iris Harteveld (viool). Afscheid „Juf" J. Verhage heeft meer dan veertig jaar het ondei gt' gediend. In verband met pensionering gaat zij nu dil ra derwijs verlaten. Vrijdag is er daarom in de Leidse h wl school een afscheidsreceptie van half acht tot negen 1[U Iedereen die zich juf Verhage goed herinnert is natuui ast van harte welkom in de school aan de Adriaan Pauwsi 1 te Leiden. Opening De kunstenaars Rob van 't Zelfde en Roger Bussel laai uit Leiden gaan tot en met 11 juli exposeren in de J leei Kapel aan de Noordwijkse Hoofdstraat. Noordw ere burgemeester mr. J.M. Bonnike zal de tentoonstelde, van sculpturen en monotypes vrijdagavond om laa uur opnenen. iloe eel NOORDEN KRIJGT RIOLERING f* "I ^ha NIEUWKOOP De ge meenteraad van Nieuw koop zal zich in één van zijn laatste vergaderingen in deze samenstelling nog over ingrijpende investe ringen buigen. Donderdag aanstaande heeft men on der meer te beslissen over de bouw van een nieuwe brandweergarage van 575.000,- op de gemeen- tewerf aan de Achterweg en de aanleg van een rio lering in Noorden waar mee een investering van 5.425.000,- is gemoeid, terwijl voorts een geldle ning van 1.500.000,- dient te worden afgeslo ten voor het niet-subsidia- bele deel van de bouw kosten van het bejaarden centrum „Aar en Amstel". Met het ontwikkelen van het bouwplan van de nieuwe brandweergarage is belast het architectenbureau ir. Haak BNA te Delft. Dit 'bu reau is ook de ontwerper ge weest van de vier loodsen van gemeentewerken op de gemeentewerf aan de Ach terweg. De nieuwe brand weergarage voldoet geheel aan de eisen voor brand weerkazernes afgestemd op het vrijwilligerskorps. Op verzoek van dat korps wordt de garage gecombineerd met een kantine en instructielö- kaal boven de bijruimten van gebouw. Dat thans ook een voorstel aan de raad kan worden aangeboden voor de riolering in Noorden is het gevolg van een intensieve ja renlange voorbereiding. Aanvankelijk is gekozen voor een zogenaamd vrijver- valsysteem; dit omdat ten tij de van de rapportage 1978 nog weinig bekend was over het alternatieve va cuümsysteem. Thans wordt de raad voorgelegd om toch voor het vacuümsysteem te kiezen hetgeen aanmerkelijk ■P' goedkoper is. Nader zoek heeft uitgeweze inmiddels in den lan ar nodige ervaringen ra vacuümsysteem zijn or daan en deze zijn mere ru positief. Niettemin zal i eei aanleg toch nog een in aa rfng zijn gemoeid 5.425.000,-. Van hetiovi terie van Volksgezon er wordt evenwel een s T verkregen van 951 kader van de regeling?' bare rioleringswerkenrtï Met de herbouw van I jaardencentrum „Aa^ Amstel" tenslotte .is vestering gemoeid f 8.137.085,30. GroteL^ geschiedt de finan<en door het ministerie eer Volkshuisvesting, doel je een bedrag van 1.50 en. dient de gemeente de ciering te verzorgen, voor zal een geldleninj eri ten worden aangegaan gezien de gemeente nii|jd< over de middelen bescl Te vroeg afgestoken vuurwerk bezorg\ wethouder schrik van zijn leven DE KAAG Wethouder N.J. Verhaar van Alkemade zal zich het slaan van die eerste paal, gistermiddag op Kaagei land, nog lang heugen. Na af loop van dat ceremoniële ge beuren kreeg de heer Verhaar de schrik van z'n leven. Nog maar net was de dertien meter lange paal de Kaagse bodem ingedreven, of er ontstond een hels kabaal. Dat werd voortge bracht door een grote hoeveel heid aaneengeknoopt vuur werk, dat direct .na het uit schakelen van de heimachine werd ontstoken. Luide knallen en in het rond vliegende papierresten waren daarvan het gevolg. De be langstellende Kagenaars zoch ten zo snel mogelijk een veilig heenkomen. De enige, die dat niet kon, was wethouder Ver haar. Hij zat op dat moment nog steeds in de heimachine, waaraan het exploderende goedje was bevestigd. Pas na tientallen seconden kon hij, met nog steeds de handen voor het gelaat, zijn zo veilig lijken de post verlaten. Wat bleekjes keek hij naar zijn werk, de eerste paal voor vier wonin gen, die door de Nieuw Ven- nepse bouwer Hulzenbos in opdracht van het Kaagse be drijf Van Lent worden ge bouwd. Van deze grootste werkgever van de Kaag ver nam hij, dat de huizen over zo'n tien maanden gereed zul len zijn. Ook werd de met sui zende oren toehorende Ver haar verteld, dat de aanvanke lijk ingediende bezwaren te gen de bouw van de bedrijfs woningen zo goed als van de baan waren, nu de bouwplan nen waren aangepast. Alkemade's wethouder N.J. Verhaar druk doendpgi eerste paal de Kaagse bodem in te slaan, zich i bewust van de dingen, die komen gaan.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4