Generatiekloof kardinaal Alfrink en jeugd te groot Onderzoek wijst uit: kabelabonnee verlangt meer gekleurd gezien RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT DINSDAG 22 JUNI 1982 PAG1 AMSTELVEEN In Nederland zijn bijna drie miljoen (2.800.000) abonnees op een tv- en ra dio-kabelnet aangesloten, die met hun allen aan de kabelexploitanten ongeveer 340 miljoen gul den per jaar afdragen. Nederland 1 en 2 ont vangt elke abonnee, 97 procent van hen ont vangt ook Duitsland 1 en 2, 77 procent Duits land 3 WDR en 31 procent Duitsland 3 NDR. Drieënzeventig procent ontvangt België Vlaams 1 en 62 procent België Vlaams 2. Dan kan ook nog 4 tot 10 procent één van de Engelse tv-zen- ders ontvangen. De kabelabonnee wil echter meer. Dat heeft een onderzoek, dat het Bureau Intomart BV in Hilversum heeft gehouden in opdracht van de auteursrechtenorganisatie BUMA-Stemra uitge wezen. Van alle kabelabonnees is 81 procent tamelijk tot zeer tevreden over het aantal zenders dat kan worden ontvangen. De 19 procent kabela bonnees die ontevreden is over het aantal te ontvangen zenders, geeft de volgende redenen: te weinig zenders: 70 procent; slechte ont vangst: 11 procent; slechte programma's: 9 pro cent. Voor uitbreiding van het aantal buiten landse zenders heeft 34 procent veel belangstel ling, 28 procent weinig en 38 procent in het ge heel geen belangstelling. Uit het onderzoek blijkt ook, dat 80 procent van de abonnees tevreden is over de inhoudelijke kwaliteit van de programma's van de buiten landse zenders. Daarentegen is slechts 55 pro cent tevreden over de inhoudelijke kwaliteit van het Nederlandse programma-aanbod. Een verrassende uitslag iri het onderzoek is, dat 67 procent van de ondervraagden van de regio nale of lokale zenders, programma's met meer regio-informatie verlangt. Amusementspro gramma's scoren betrekkelijk laag, in tegenstel ling tot de programmawensen met betrekking tot meer buitenlandse zenders en uitbreiding van de zendtijd op de Nederlandse zenders, waarvan men vooral amusement verlangt. Er mag ook best meer reclame komen op de buis. Negenentwintig procent heeft geen be zwaar tegen reclame tussen uitzendingen op Nederlandse zenders. De verklaring voor de hogere score met betrekking tot reclameblok ken op lokale en regionale zenders zou kunnen zijn, dat deze vorm van reclame als een onder deel van de gewenste regio-informatie wordt gezien. BUMA-Stemra concludeert uit de gegevens, dat er technische mogelijkheden voor de consu ment beschikbaar moeten komen, die tegen ge ringe kosten afstemming op een groot aantal te ontvangen kanalen door middel van een voor- keurtoets mogelijk maken en dat er een markt bestaat voor uitbreiding met buitenlandse zen ders. Wat de regionale en lokale zenders betreft, die kunnen er belangrijk toe bijdragen juist de la ger opgeleiden te informeren. Inkomsten zijn noodzakelijk, waarbij reclame niet moet wor den uitgesloten. HILVERSUM Het idee van KRO-medewerker Jan Nieuwenhuis om kin deren te confronteren met bekende Nederlanders was, hoewel van Duits land afgekeken, een ftis idee. „Vertel de kinderen niet met wie ze te m^ken krijgen", was zijn uit gangspunt. „Anders pro grammeer je ze". Hoe goed dat uitpakte was vo rige keer te zien, toen twee meisjes van dertien geen haarbreed wilden wijken voor minister Hans van Mierlo en hem zelfs stevig wisten aan te pak ken. Volgende keer wor den twee jongens, May- chel en Guus, geplaatst te genover kardinaal Al frink; de jongens van elf en twaalf jaar vormen echter minder partij. Enerzijds omdat het leef tijdsverschil wat erg groot is (de kardinaal is 82 jaar) en anderzijds omdat de ondervragende jongens zich nauwelijks kunnen interesseren voor het ge loofsleven van de kardi naal. Van Mierlo moest zich fel ver dedigen; kardinaal Alfrink zal enkele keren moeten stellen: „Daar zijn jullie nog te jong voor". Ook moet de kardinaal jongens ver boven petje gaan. Wat is theologie? Wat is filosofie? Kardinaal Al frink, in wezen de beminne lijkheid zelve, kan niet voor komen dat er stilten vallen. Ook de jongens doen hun best, maar voelen zich duidelijk niet betrokken bij het onder werp. „Zou u weer van onze leeftijd willen zijn?" vraagt een van hen. De kardinaal moet er lang over nadenken en ant woordt dan: „Iedereen wil oud worden. Maar oud zijn is moei lijker. Aan oud en jong zijn zit ten voordelen. Als je oud bent en gezond dan is dat prachtig. Maar als je oud bent gewor den, maar ook ziek, misschien dement...." De kardinaal zwijgt in nadenken, de jongens voe len zich wat verloren tegen over de voor hen te oude man. Niettemin, al hebben de jon gens nogal wat bedenktijd no dig, blijven ze hun vragen stel len, waarop nogal consequent een antwoord komt waarmee de jongens niet uit de voeten kunnen. „Bent u er trots op, kardinaal te zijn geworden?" Weer denkt de kardinaal lang na om het wel afgewogen ant woord te geven: „Ik ben er niet trots op. Ik ben wel blij. Zoals ik blij ben met de dingen die je in het leven kunnen overkomen". De ondervragen de jongens doen hun best, maar er volgt geen contact. Alfrinkschool Dat er geen boeiende dialoog zou ontstaan, wordt tijdens het begin van het programma al duidelijk. De jongens hebben aanvankelijk geen idee wie de man in het zwarte pak is. „Bent u soms dominee?" De 'kardinaal kan er om glimla chen. „Nee, geen dominee, maar je zit een eind in de goe de richting". Een van de jon gens, die beiden op de Kardi naal Alfrinkschool in Alphen aan de Rijn zitten, krijgt een helder moment. „Kardinaal Alfrink?" Pas dan gaat de kar-* dinaal, opgelucht wellicht, er bij zitten. Maar wat een kardinaal is, moet nadrukkelijk worden uitgelegd; en dan nog begrij pen de jongens er niet zo veel van. Van Paus Johannes 23 hebben de twee nog nooit ge hoord en kardinaal Alfrink kijkt daar toch van op. „Hij was toch erg bekend..." De kardinaal lijkt vervolgens meer tegen oudere kijkers thuis te praten, nadat een van de jongens vroeg wat de moe der van de kardinaal ervan had gevonden dat haar zoon priester wilde worden. Kardi naal Alfrink legt uit, dat zijn moeder overleed toen hij een jaar was. „Ik heb haar dus nooit gekend, maar ik denk dat zij het heel goed zou heb ben gevonden". Een stilte volgt opnieuw, als de kardinaal uitlegt dat hij uit een gezin met zeven kinderen komt, waarvan behalve hijzelf, slechts twee broers ziin over gebleven. Later verklaart de kardinaal, dat hij misschien geschiedenis zou gaan stude- Kardinaal Alfrink: „Als ik het over kon doen, zou ik misschien voor geschiedenis kie zen". ren, als hij alles over kon doen. Maar de jongens kunnen hem niet goed volgen, ook niet als de kardinaal uitlegt dat hij het prettiger had in zijn ambt van priester vóór hij tot bis schop en later tot kardinaal werd benoemd. „Want ik had toen minder verantwoordelijk heden". Even lijkt het gesprek op te vlammen, als de jongens vra gen of de kardinaal heeft mèe- gevochten in de oorlog. „Ik was veertien toen de eerste wereldoorlog uitbrak. Toen was ik dus te jong. Bij het uit breken van de tweede Wereld- Deze tweede uitzending in de serie van zes levert toch een goed totaalbeeld op, gevormd, door drie welwillende mensep die tenminste trachten een brug te slaan. Het is hen niet gelukt, een rake dia loog bleef uit. En toch een goed programma, waarin de kardinaal onder deze omstandigheden het moei lijker moet hebben gehad dan in menig ander tv- programma. En toch over eind bleef. FRITS BROMBERG Viktor Kortsjnoj. SCHAAKTWEEKAMP TIMMAlfe KORTSJNOJ OP KRO-RADIO bot HILVERSUM - KRO-radio zet een schaaktweekamp op sen Jan Timman en de Rus Viktor Kortsnoy, resp. tweed derde op de wereldranglijst. Het wordt een serie van zes tijen, die zullen worden uitgezonden tussen 6 en 12 dec ber. Het initiatief hiervoor ging uit van de saenstellers van „Ma: jUsk paard", de KRO-schaakrubriek. Beide schaakmeesters wei ig rr onmiddellijk bereid gevonden dit spel mee te spelen. Ze |igg( schouwèn deze wedstrijd als een voorbereiding' voor de kon dde de kandidaatswedstrijden voor het wereldkampioenschap. >ces bliek kan de wedstrijden dagelijks bijwonen. Internatioi ileid meester Hans Böhm zal het commentaar bij de uitzending v verzorgen. De duur van elke partij wordt op zeven uur gest dse 4nd |U! 'di ,.L€ he Het regent herhalingen op de buis. Elk mondiaal doelpun uff( Spanje een keer of drie, zij het niet al te prompt en veelal verwege gestuit, zodat de bal niet in het net, maar in het vlak blijft hangen. Daar voegt ter opening van het officiële meruitblaasseizoen ook de NCRV zien nog eens bij. Gisteren j Swiebertje en The Blue Diamonds, ofschoon, echte herhalii van Swiep zijn het niet, want vroeger kreeg je ook de schud de beelden erbij van de cameraman, die in lachen was uitge sten. Swiebertje wordt trouwens niet alleen herhaald, hij herhaalt voortdurend zichzelf. Hij hangt van herhalingen aan elkaar, uitgestreken snoet, die altijd verbaasde blik/ die olijke I Swiep vervalt tot herhalingen, omdat hij aldoor als nieuw z zelf blijft, meer een man van de toekomst. Op veelvuldig verzoek dook Swiebertje op uit de archiefkas m"oe er loopt slechts één Nederlander rond, die dat minder er vindt. Dat is de heer Joop Doderer, acteur en woonachtig op n Kaageiland, aan alle kanten omgeven door water, in de hoop, dat de kijker hem als Swiep zal vergeten, zodat hijT... eens aan andere rollen kan gaan werken. Dat hebben de suiL^g] zoete Saartje, de brommerige Bromsnor en de begripsvolle gemeester ook gekund. En zoals John uit de Bogaard toen all de hand van de nuffe nicht Thérèse een persiflage schreeL' aa. wat als inspraak nu nog omstreden heet... Als dergelijk üje ook nu nog in Hilversum werd ontwikkeld, zou er waarsclL lijk niet zo'n grote vraag om Swiep bestaan. L*ei En dan óók bij de NCRV Ruud en Riem de Wolff, alias hetL „The Blue Diamonds", openend en sluitend gisteravond „Ramona, I want you my own", al twintig jaar een wereldhit j, in Japan toe, waar hun schijven nu nog over de toonbank a' Als jongens van twintig kregen zij destijds van hun vadert jaar om zich waar te maken. Het zijn er inmiddels twintig worden, jaren waarin zij zichzelf en het succes aldoor herS den. Als je herhalingen wil bieden, moet je het goed doen,j niet zoals de Spaanse tv traag en trekkerig. TON OLIEMULLER erlij Televisie vandaag NEDERLAND 1 NOS 20.00 20.27 22.45 23.00 WK Voetbal. Vanuit het stadion van La Coruna een rechtstreeks verslag van de wedstrijd Peru- -Polen. Commentaar: Ivan Sonck. Tijdens de rust: Journaal. EO-zomerkrant. Deze aflevering van de EO- kinderkrant komt uit Texel, waarin o.m. een getekend verhaal van Bas en Barbara en een onderwerp uit de bijbel. Second chapter of acts. Een programma rond de Amerikaanse gospelgroep 'Second chapter of acts' met Anne Herring, Nelly Greisen en Mattheu Ward. Presentatie: Jan van den Bosch. Journaal. WK Voetbal. Samenvat tend verslag van de vanmiddag gespeelde wedstrijd Peru-Polen in het stadion van La Co runa. WK Voetbal. Recht streekse reportage van de in Elche gespeelde wedstrijd België-Honga- rije. Rik de Saedeleer zorgt voor het commen taar. Den Haag vandaag. Parlementair nieuws. WK Voetbal. Samenvat tend verslag van de wedstrijd Rusland- -Schotland, die in het stadion van Malaga wordt gespeeld. Com mentaar: Evert ten Na pel. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.35 Sesamstraat. 18.50 Jeugdjournaal. AVRO 19.59 Archibald. Tekenfilmse rie voor de kleintjes. 19.05 De Dukes uit Hazzard. Serie over de lotgeval len van de Duke-famille. Met: Tom Wopat, John Schneider, Catherine Bach, Denver Pyle, Son ny Shroyer, Ben Jones, James Best en Sorrell Booke. Boss Hogg, de burgemeester van Haz zard wil zijn maffia-rela ties imponerön. Hij biedt ze voor een van hun ille gale meetings een on derkomen aan. NOS 20.00 Journaal. AVRO 20.27 22.50 22.55 NOS 23.25 23.40 Dallas. J.R. voert zijn strijd op vele fronten. Zijn samenzweringen hebben invloed op alle leden van de Ewing-fa- milie. Alleen Sue Ellen is zich van geen kwaad bewust. Het wil er bij haar niet in, dat ze op bevel van haar man wordt gevolgd. Mount Everest 1982. Een Nederlandse expe ditie gaat dit jaar probe ren de Mount Everest te beklimmen, vergezeld van een camerateam van de AVRO. Behalve een kennismaking met de expeditieleden, geeft deze documentaire ook een overzicht van de ge schiedenis van de Mount Everest, die men sinds 1922 heeft trach ten te bedwingen. Televizier magazine. Actualiteitenrubriek on der eindredactie van Jaap van Meekren en Will Simon. De toestand in de we reld door mr. G.B.J. Hll- terman. Alice. Een nieuwe Ame rikaanse serie met Lin da Lavin, Polly Holliday, Vic Tayback, Beth How- land, Philip McKeon, Lurene Tutle, Jennifer Billingsley, Jogn Myhers en Cletus Young. De man van Alice komt plotseling te overlijden. Haar verdriet slaat om in woede als ze ontdekt, dat de levensverzeke ring die haar man heeft afgesloten naar een an dere vrouw gaat. Alice rust niet voor ze weet wie die andere vrouw is. Honderd beroemde schilderijen. 'Onze Lie ve Vrouw met de kanse lier Rolin' van Jan van Eyck (1390-1441). Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Drie boeren onder een hoed je. Landbouwpolitiek in de BRD. 17.00 De roestbruine ridder. Kinder programma. 17.50 Journaal. 18.00 Vriendinnen. Serie. 18.30 Plezier met Ahrle. Serie. 18.40 Mr. Carlia. Serie. 19.15 Actualiteiten. Regionaal nieuws. 19.45 Wat Karei de Kale inderdaad kaal? Over historische bijnamen. 20.00 Journaal. 20.15 Hermelijn, haas en andere on derdanen van de Bondsrepubliek. Dierendocumentalre. Duizenden Jaren geleden werden hermelijnen als huis dier gehouden, tot ze door de kat verdrongen werden als muizevanger. 21.00 Monitor. Actualiteiten. 21.45 Dailaa. Amerikaanse serie over de Ewing-familie. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Hedenavond. Clown Lortot te gast bij Joachim Fuchsberger. 23.45 Journaal. DUITSLAND 2 65-plussers. 16.35 Strandpiraten. Canadese avonturenserie. Met: Bruno Gerussi, Juliet Randall en Stefan Winfield. 17.00 Journaal. 17.05 WK Voetbal. Rechtstreekse re portage van de wedstrijd Peru-Polen. Tijdens de rust: Journaal. 19.00 JournaeL 19.30 Betti, de dochter. Een verhaal uit Hamburg. Met: Herta Fahrenkrog. Hartmut Reck, Claudia Schermutzki en Hans Hessllng. De familie Wede- meier leeft In een Hamburgse voor stad in een typische eengezinswo ning. Vader heeft een verantwoorde lijke positie bij de container-terminal in de haven. Voor de zomervakantie overweegt hij samen met zijn zoon te gaan duiken. Betti. de zeventienjarige dochter heeft besloten met een vrien din liftend naar Griekenland te gaan. 20.45 WK Voetbal. Een keuze wordt gemaakt: ofwel Belglè-Hongarlje, of wel Sovjet Unie-Schotland. 22.45 ZDF-WK-Studio Madrid. Beel den van de tiende speeldag. 22.30 Kenny Rogera. Een optreden van deze Amerikaanse superstar met als gaste Dottle West. Op het pro gramma staan: The gambler. She be lieves in me. Sing a song en Lucille. 00.15 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.30 Schooltelevisie. 17.30 Electronics in plaata van pa- ptor. 18.00 Sesamstraat. 18.30 Tv-cureus vectoralgebra. 19.00 Attentie... Oberhausen. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Cultuur en wetenechap. Per adres: Lotte-huis, Wetzlar. 21.00 Naar Frankrijk en terug. Een reis met Walter Sedlmayr. 21.45 Monitor in het kruisvuur. 22.30 Vrouwen-uur. Overgangsjaren. 23.15 JoumeaL BELGIE BRT 1 18.00 Emilia. Tekenfilmserie voor de 18.05 Er was eens... de mens. Fran se kinderserie over de geschiedenis van de mensheid naar een idee van Albert Barllle. Vierde all.: De vrucht bare valleien. 18.30 De tweede golf. Engelse docu mentaire over het Industrlalisatlepro- ces In Queensland, Australië. 18.57 Open studio: Vakantie In zicht. In de serie Uitzending door derden een programma van de Katholieke Radio- en Televisie Omroep. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's, mededelingen en lotto-uitsla- 20.15 From Requel with love. Een show rond Raquel Welch, waarin ze allerlei avonturen beleeft. Ze onder neemt een muzikale odyssee om haar Ideaal te ontdekken en wordt bijge staan door Mickey Rooney, Douglas Fairbanks jr. en James Coco. 21.05 Het lange zoeken. Dertiendeli ge serie van Peter Montagnon over godsdiensten In de wereid. Vierde aft.: Rome. Leeds en de woestijn. 21.55 Take It eeey. Korte (ilm: fanfa- 22.05 Wimbledon highlighta 1981. Hoogtepunten uit het tennistoernooi van Wwmbledon In 1981 verteld door James Hunt. 22.55 Journaal BELGIE BRT 2 17.00-19.00 WK Voetbal Recht streekse reportage van Peru-Polen vanuit La Coruna. Commentaar: Ivan Sonck. Samenvattingen van de wed strijden Honduras-N. Ierland, com mentaar Theo Reitsma en Peru-Po len. 20.50 WK Voetbal. Rechtstreekse re portage van de wedstrijd Belglë-Hon- garije vanuit Elche. Commentaar: Rik de Saedeleer. 22.45-23.35 WK Voetbal. Samenvat tende reportage van de wedstrijd Sovjet Unie-Schotland. Commentaar: Evert ten Napel. BELGIE FRANS 1 17.45 La meeure du temps. Zwitser se documentaire. 18.15 Cine-vecencee. Kinderpro gramma. 18.45 Faitea vos Jeux-vacancee. Spelprogramma. 19.00 Antenne-aoir. Actualiteiten, editie Henegouwen. 19.25 Lotto-berichten. 19.30 JournaaL 19.50 Toto special mundial 82. 19.55 Las eentiers du monde. Re portage over het profane en heilige India. 21.10 Ardechoia coaur fidele. Tv-se- rie van Jean-Pierre Gallo. Met: Syl- valn Joubert, Claude Brosset, Erika Beer, Max Dorla, Paul esser e.a. Zes de en laatste afl.: In Anglers, waar hij Pujol terugvindt, verneemt Ardechols dat er een onderzoek naar hem Inge steld wordt. 22.10 Les contes de mardL Het handboek van het huwelijk. Fragment uit 'Contes du Far West' van O'Henry. 22.25 Ugna rock. Rock and rollpro- gramma met o.m. Grace Jones. 23.15 BELGIE FRANS 2 17.05 WK VoetbaL Rechtstreeks ver slag van Peru- Polen; 19.00 WK Voetbal Reportage van Algerije-Oostenrljk. 20.50-22.45 WK Voetbal Recht streekse reportage van Belglë-Hon- ENGELAND BBC 1 17.20 Play school 17.45 Takanfilmpja. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Take two. Kinderfilmpje. 18.35 Kinderfilmpje. Raquel Welch is vanavond een mythische filmvedette, die haar eigen plaatsje komt opeisen in het „para dijs" New York op België 1 om 20.15 uur. Foto links: Linda Lavin speelt de hoofdrol in de Amerikaan se serie „Alice" op Ned. II om 22.55 uur. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. Regionaal nieuws. 19.45 Documentaire. 20.15 Triangle. Serie. 20.40 WK Voetbal. Beelden van de wedstrijden: Schotland- Sovjet Unie en België-Hongarlje. 23.05 Journaal 23.30 Wogan. Showprogramma. 00.10 Harry O. Serie met David Jans- 01.00 Weerberichl ENGELAND BBC 2 20.35 Journaal. 20.40 Four lor Texas. Amerikaanse westernparodie van Robert Aldrich (1963). Met: Frank Sinatra, Dean Mar tin, Ursula Andress e.a. 22.30 Strawinksy. Psalms of psalms. 22.55 Tennis Wimbledon. Overzicht hoogtepunten. 23.45-00.35 Newsnight Televisie morgen NEDERLAND 1 VARA 15.30 VARA's filmclub. Met de films: Het bed en de mierenhoop. Captain Caveman, Scooby Doo Scrappy Doo en Nikkolina. 16.50-17.22 De film van Oma Wil lem. Teuntje, Toon. August en Ome Willem maken hun opwachting bij de kleintjes. Vandaag leren de clowns zwemmen. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 10.00 Journaal 10.03 WK Voetbal. Overzicht van de gisteren gespeelde wedstrijden. 11.40 MozaYek. 12.10 Monitor. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Journaal 16.10 Journaal 16.15 Dieren voor de camera. Die rendocumentalre serie. Afl.: Mussen. 17.00 Het Duitse poppentheater. Een gesprek met prof. Gerhard Men- sching, theater- en poppenkastex- 17.30 Twee oude hazen ontdekken wat nieuws. Kinderprogramma. 17.50 Journaal. 18.-00 Nils Holgersaona fantastische reis. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal 16.04 Anderiand. Kinderprogramma. Aansluitend: Nieuwsoverzicht. 16.35 Smokkelaars. Jeugdserie. 17.00 Journaal 17.08 Tele-illustratie. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastisk. 08.10-11.40 Schooltelevisie. Om 09.25 Sesamstraat. 14.00-14.45 Schooltelevisie. 15.00-18.00 Finale van het Interna tionaal Springconcours. 18.00 Sesamstraat. BELGIE BRT 1 17.00 Op het Schildpadplein. Pro gramma voor jongeren met als the ma: Onze vrienden in de EEG: Duits- 17.30 Het zwaard van Ardoewaan. Jeugdserie van de BRT onder regie van Bert Struys en Senne Roufaer. Twaalfde afl.: Opstand In Ardoewaan. 18.00 Emilie. Tekenfilmserie voor de kinderen. BELGIE BRT 2 17.00-19.00 WK Voetbal Recht streekse reportage van de wedstrijd Italië-Kameroen vanuit Vigo met com mentaar van Ivan Sonck. BELGIE FRANS 1 12.00-14.30 Teletekst. 17.45 Cin*-vacances. Kinderpro gramma. BELGIE FRANS 2 12.00-17.05 Zie België Frans 1. 17.05 WK Voetbal. Rechtstreeks ver slag van Italië- Kameroen. ENGELAND BBC 1 07.40-12.15 Schooltelevisie en cur sussen. 14.00 Journaal. 14.30 Over the moon. Educatief kin derprogramma. 14.55 Tennis Wimbledon. 17.20 Play school. 17.45 Grandad. ENGELAND BBC 2 07.40-14.20 School televisie en cur- 15.01 Watchl 15.18 Near and fear. 15.40 Merry-go-round. 16.00 Tennis Wimbledon. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 18.06 (AVRO) Radiojournaal Toppers van toen - 19.02 Mua musicals en operettes - 20.03 0 cho\ mont Hoorneshow - 22.02 Sp< norama - 23.02 (NOS) Met het morgen. HILVERSUM 2 - 16.32 (KRO) Tussen verwond verbijstering en woede - 17.36 A liteiten - 18.10 Buitenlands con taar - 18.20 Politieke uitzend 18.30 Humanistisch Verbond - Kinderen In de liturgie - 19.2 cht- kerk in de samenleving - 20.03 d li weging - 20.10 Spoorzoeken i sche achterland van de KRO - 20.30 de der mensen' van Pramc Ananta Toer - 21.30 Teleac - Wetenschapsbeoefening - 23.Ö rege muziek - 23.40 Met het oog n g °n!,Le HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) Deavondspits - (VARA) Popdonder - 21.02 i dogs. HILVERSUM 4 rre, 17.00 Sluiting - 20.00 (NOS) H( v jal v eir Festival 1982. Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (VARA) Elpee-tuin - 2.02 licht: live- nachtprogramma Truck - 7.02 (VOO) Veronica naar je toe... - 9.03 Muziek tei werkt - 10.03 Kletskop - (VPRO) Villa-VPRO - 13.05 We lichte kringen - 13.35 Een klap kop - 14.20 (EO) Theologie na Heilige Schrift - 14.35 Radio ki t F krant - 15.03 Gesprek en ve - 16.02 Non stop muziek Woord en lied - 16.55 EO-Mette - 17.00 Actualiteiten - 17.45 Be geving over het zendingswerk HILVERSUM 2 - 7.20 (VARA) De wekkerradio De vooruitgang - 9.05 Gymni) voor de vrouw - 9.15 De werkb m Wnnr haar S Ddele gu. be 'N id 'ge kla 9.30 Teleac - 10.03 Hoor haar Het dagboek van Anne Frank Switch on -11.43 Rechtstreeks i ld Rheden-centraal - 14.00 ed.' schoolliedjes van De Merels - De schuurpapier - 14.50 Infor over uw kind - 15.32 Leef-tljd g - 16.32 Radiorechtbank - 17.C actualiteit van deze woensdag weg- Onder vuur HILVERSUM 3 - 7.02 (KRO) Manneke Pop en van Dam - 8.34 Paraplu - 10.34 Bouwman: Muziek, zang en dans nu. heden en thans - 12.34 Pop nbre 13.30 Weeshuls - 14.35 K-Rü uffe 16.34 Nieuws-box fo HILVERSUM 4 [,K - 7.02 (NCRV) Het levende wo (bus 7.10 Preludium - 8.45 Het kooi wa het St. John's College te Cambri teld< 9,15 Pastoraal-muzikaal beza )r 10.00 Vanuit Nederland in de Ni ni Kerk te Den Haag - 12.10 Divert Je to - 13.07 Sturm und Drang I Haydn - 14.00 Kerkconcert vam Htnei Verlosserkerk te Jeruzalem - j De kamermuziek van W.A. Wlrs toegelicht door prof. dr. Marlus huls - 15.50 Muziek van eiges door 'Fusion Moderne' - 16.30 l ma-woensdag (1) - 17.00 Sluitln Ulgs' NIEUWSBERICHTEN r Nieuwsuitzendingen zijn op Hilvi 1 elk heel uur, 24 uur per dag. 0! versum 2 op elk half uur van 7.3 tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22.30 en uur. Op Hilversum 3 op elk het van 7.00 tot 24.00 uur en Hilverl om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. r$ mi n: „F

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2