Wilander slaagt voor vuurproef okken op en buiten nbaan valt tegen ;t Debuut Zijerveld in Tour onzeker 'i etemann Marcel Vink zet Henny Koemans aan de kant Tijdelijke Auto Cascoverzekering SPORTWERELD Sportlokaal Tips voor Duindigt De bank vlakin de buurt Reis- en Eurocheques LEIDSE COURANT DINSDAG 22 JUNI 1982 PAGINA 11 HAAG De opbrengst et gokje op het postkan- waar men het supertrio renbaan kan voorspel- tegen. Na een hoop- start, in juni 1981 imzet van een kwart gulden is de omzet elijk teruggelopen tot waarbij de kosten ho- n dan de opbrengsten uit oudingen. «ft minister De Koning ndbouw en visserij mee 1 n alt ker ■dt idJ gedeeld aan de Tweede Kamer in een notitie, waarin hij on der meet- de sector draf- en rensport onder de loep neemt. Behalve de tegenvallende re sultaten van het supertrio geraamde omzetdaling ten minste vijf miljoen gulden zijn er ook een stagnatie en een terugval van de omzet bij het wedden op de renbanen te constateren. Gezien de tot op heden behaalde resultaten moet ook daar rekening wor den gehouden met een omzet daling van tenminste 3 miljoen gulden ten opzichte van 1981. De Nederlandse Herstructure ringsmaatschappij (NEHEM) stelt op verzoek van de minis ter, na overleg met de stichtin gen Totalisator Nederland en Nederlandse Draf- en Ren sport, een structuuronderzoek in. De belangstelling voor het Ne derlandse rijpaard is, volgens minister De Koning, in het buitenland stijgende. Dit méde door de spectaculaire resulta ten van de paarden die naar het buitenland geëxporteerd zijn. Wat de fokkerij betreft kan worden geconstateerd, dat de hengstenhouderij in een moeilijke positie verkeert. Cricketteam passief BIRMINGHAM Het Nederlandse cricketelftal heeft tot dusverre in het toernooi om de ICC-Trophy als grootste tegenstander de weergoden ontmoet. Na de verregende wed strijd tegen Oost-Afrika viel ook de ontmoeting met Singapore letterlijk in het water. De verwachtingen wa ren, dat Oranje met deze zwakke te genstander gemakkelijk had kun nen afrekenen. In plaats van 40 werd het nu echter 22, waardoor de Nederlandse ploeg na drie wed strijden op acht punten is gekomen in plaats van de geraamde twaalf punten. LOCARNO Het is uiterst onzeker geworden of Peter Zijerveld op 2 juli zijn debuut maakt in de Ronde van Frankrijk. In de zesde etappe van de Ronde van Zwitser land, moest de Zuidhollander de strijd staken. Op de top van de Lucmanier (tweeduizend meter) werd het hem zwart voor de ogen. Vandaag onderging de ongelukkige renner van de Belgi sche formatie van Fred de Bruyne een bloedonderzoek Zelf had hij de indruk, dat hij de ziekte van Pfeiffer onder de leden heeft. In dat geval is de zesde etappe in de Ronde van Zwitserland het laatste wapenfeit van Zijerveld in de profwielrennerij geweest. „Als het bloedonderzoek mijn vermoeden bevestigt, zet ik een punt achter mijn carrière' als beroepsrenner", aldus de teleurgestelde Zijerveld. Nederlanders vooraan in Kieler Week KIEL De Nederlanders Nico Cortlever en Hans Eller- meijer hebben gisteren op de tweede dag van de „Kieler Week" de tweede race in de Tornado-klasse gewonnen. In de Kieler Bocht leverde het duo een nog betere prestatie dan de in de eerste race op de vierde plaats geëindigde Willy van Bladel en Huub Lambriks. Markt Neeleman zeilde in de tweede wedstrijd van de Finn- jollen naar de tweede plaats. achter de Sovjet-Rus Oleg Tsjoperski. In de niet-Olympi- sche klassen ging de Nederlan der Erik Frech bij de Draken in derde positie door de finish. De Engelsman Anthony Smith heeft gisteren op het IJssel- meer voor Medemblik de eers te race in de strijd om de open Nederlandse zeiltitel in de Contender gewonnen. Zijn landgenoten Jim MacKono- chie, Tony Poole en Paul Stainsby maakten deze eerste wedstrijd tot een complete En gelse triomf door respektieve- lijk als tweede, derde en vier de te eindigen. De beste Ne derlander was Kors Meijer op de achtste plaats. dinj IDEN De eer- op jag van Wimble- 'ftl John McEnroe zijn uiterste best '"Je maatjes te wor- met alles wat tan ibledon heet. ny Connors her- dujert zich niets van zijn uit- "heilak dat hij slechts aal> neemt om te win- Vitas Gerulaitis ;t zijn afkeer van hele evenement nii een van de vlót- nmi eges van de ope- q0, sronde. Maar de kaïp van de incrowd de Londense in'ïch Road zijn toch dzakelijk gericht 5 [ats Wilander.' red miswereld heeft de 17- aar Zweed aan de borst ge lleb zoals dat gebuikelijk is is g en nieuwe vedette. Ein- il ik eens iemand anders tis in aureolen te voorzien, ntjerwerp te zijn van nverering. De Britse ïdbladen van gisteren er al een voorproefje [gegeven. Eén van de Is „serieus" te betitelen en. publiceerde over iart-pagina's een inter- Rnet de ontloken tennis- wiens aardigste uit- t was, dat hij soms .een ie hekel aan de pers fde pers, die overigens jag lij mag zijn met de op- OSIT van een tennisser als Wilander, die sinds zijn sen sationele triomf onlangs in Parijs de bijnaam „Game, Set Mats" draagt. Want de nog uitgebreid vari jeugdpuistjes voorziene Scandinaviër mag dan nog niet zo'n magistraal arsenaal aan slagen etaleren als zijn illustere landgenoot Borg. hij heeft door zijn spec taculaire opmars naar de we reldtop (inmiddels zeventien de) wel zeer nadrukkelijk de aandacht op zich gericht en voor nieuwe impulsen ge zorgd. Aandacht Met welke aandacht Wilan der zelf niet zo bijster is in genomen, zeker niet als dat resulteert in inmenging in zijn privé-leven. Vooral het feit dat/ijn vriendin Annette sinds vier jaar wordt meege sleept in de publiciteit, zint hem maar matig. Maar hij accepteert het tenslotte als onderdeel van het hele ver anderde levenspatroon, waaraan hij sinds enige we- V ken steedè meer heeft moe ten wennen. En waardoor hem bijvoorbeeld van links en rechts al eenzelfde aan trekkingskracht bij de kost schoolmeisjes is toegedicht als Borg bij diens entree op Wimbledon, inmiddels al weer zes jaar geleden. Maar Wilander is Borg niet, wil het ook eigenlijk nooit worden, en was gisteren bij zijn opkomst op het Center Court ook geenszins het doelwit van gillende en schreeuwende kinderen. Een geruststelling wellicht voor Wilander. die vorig jaar nog een naamloze was, die vanuit het kwalificatietoernooi de derde ronde bereikte in zijn eerste seniorentoernooi op gras. En v^n wie niemand kon bevroeden, hijzelf in het minst, dat hij twaalf maan den later een wereldtopper en speler op Wimbledons meest begeerde baan zou zijn. Exponent Mats Wilander, zelf terdege overtuigd van zijn nog aan wezige tekortkomingen („Mijn forehand is nog niet zo goed en ik ben veel min der snel dan Borg"), is een product van de Zweedse aan pak om tennissers te „ma ken" en tevens een exponent daarvan. Hij mocht ten over staan van een kleine twaalf duizend toeschouwers zijn vuurproef als geplaatste spe ler afleggen tegen de Zwitser Heinz Günthardt. De Hel- veet, ooit winnaar van het Wimbledon-jeugdtoernooi, maar vervolgens ie(wat stil gevallen in zijn race naar de top, is het toonbeeld yan ele gance en souplesse. Totaal andere eigenschappen dan van de plotsklaps doorgesto ten Viking, die meer een re sultaat is van noeste arbeid gecombineerd met een dosis aanleg, een goede trainings- koers en gestimuleerd door post-Borg-effecten in zijn land. Interessant was vooral de hernieuwde kennismaking van Wilander met het gras, waarop zijn vaak op minu tenlange slagenwisselingen gebaseerde spel nauwelijks uitvoerbaar zou zijn, waarop zijn opslag en vlijmscherpe passeerslagen echter wel ui terst doeltreffend zouden kunnen werken. Mats Wi lander slaagde voor zijn test, die extra zwaar was door de druk die zijn Parijse titel en zijn plaatsing als zevende op hem legde. Met bijna dezelf de onbevangenheid die hem kenmerkte tijdens zijn op mars op Roland Garros, sloeg hij de illusies van Günthardt aan flarden. Na die algemeen als moeilijk beschouwde ope ningspartij moet het voor Wilander mogelijk zijn door te dringen tot de laatste zes tien. Daarin zou hij de als elfde geplaatste Brian Tea- Uitslagen cher tegenover zich moeten vinden. Verdiensten Voorlopig houdt nog nie mand rekening met een her haalde sensatie van de jonge Zweed, die inmiddels al te kennen heeft gegeven ook een milder fiscaal klimaat te willen opzoeken, net als Borg. Wellicht dat zijn ver diensten zich zo langzamer hand ook dermate hebben uitgebreid, dat hij zijn ouders (vader voorman in een be drijf en moeder werkzaam in een autofabriek) kan laten meegenieten van zijn nieuwe status. „Mijn ouders zouden hier niet heenkomen, want ze moeten beiden werken", verklaarde ^ilander. „Maar als ik nog een stuk verder kom, laat ik ze misschien overkomen. Het zou toch wel leuk zijn als ze dit kunnen meemaken". Wie Wimbledon niet meer meemaken zijn Andres Gomez, de kampioen van Rome, die werd verslagén door Wimbledon-titelhou- der van 1972, Stan Smith, en Yannick Noah. De donkere Fransman moest zich afmelden voor zijn duel tegen Bob Lutz van wege eeh beenblessure. FRANK WERKMAN Heren-enkelspel eerste ronde; Vitas Gerulaitis (Vst)-Brent Pirow (Zaf) 6- 4, 6-1, 6-1. John McEnroe (Vst)-Van Winitsky (Vst) 6-2, 6-2, 6-1, Jimmy Connors (Vst)-Mike Myburg (Zaf) 6- 0, 6-2, 6-2. Bob Lutz (Vst)-Yanniek Noah (Fra) walk-over Lutz. Stan Smith (VSt)—Andres Gomez (Ecu) 6- 4. 6-3, 5-7, 7-6. Drew Glitlin (VSt)- Andreas Maurer (WD1) 7-5, 7-5, 6-4. Fritz Buehning (VSt)-Mike Estep .(•VSt) 6-3, 6-3, 7-6. Chris Johnstone (Aus)-David Schneider (Isr) 7-6, 6-3, 7-6. Jonathan Smith (GBr)-Juan Avendano (Spa) 2-6, 6-1, 6-4. 7-6. Andy Andrews (VSt)-Charlie Fan- cutt (Aus) 6-1, 7-6, 7-6. Mats Wilander (Zwe)-Heinze Günt hardt (Zwi) 6-4. 6-3. 3-6. 6-3. Ramesh Krishnan (India)-Andrew Jarrett (Gbr) 6-4. 2-6. 4-6. 7-6. 6-2. Bernard Boileau (Bel)-Vince van Patten (VSt) 6-4. 3-6. 2-6. 7-5. 6-1. David Carter (VSt)-Jerome Potier (Fra) 6-2. 6-3, 6- 4 Colin Dowdeswell (Zwi)-Georges Goven (Fra) 6-2. 3-6, 6-3. 6-2. Sashi Menon (India)-Pavel Slozil (Tsj) k6-2, 7-6. 6-0. Brian Gottfried (Vst. 13) - Gilles Moretton (Fra) 7-6, 7-6,*6-2. Steve Denton (Vst)-John Sadri (Vst) 6-7. 7-6. 6-4, 3-6. 6-3). Sandy Mayer (Vst)-Haroon Ismail (Zim) 7-5, 6-2. 6- 3. Eddie Edwards (Zaf)-Greg White- cross (Aus) 6-4. 6-7, 6-2, 7-5). Claudio Panatta (Ita)-Rick Fagel (Vst) 2-6. 6- 0. 6-1. 6-2). Kevin Curren (Zaf)-John Feaver (Gbr) 6-2, 6-2. 6-2. Nick Sa- viono (Vst)-Angel Gimenez (Spa) 6-2. 6-2. 7-6. Roscoe Tanner (yst)-Henri Lcconte (Fra) 6-4. 7-5. 6-4. Russell Simpson (Nwz)-John Lloyd (Gbr) 3- 6. 4-6. 7-6. 6-4. 6-4. Tim Mayotte (Vst)-Peter Fleming (Vst) 6-7, 6-4, 6-3, 6-4. Cassio Motta (Bra)-Freddie Sauer (Zaf) 3-6. 6-2, 6- 4, 6-4. Bruce Derlin (Nwz)-Danie Vis ser (Zaf) 5-7. 7-6. 6-3, 7-5. Johan Kriek (Zaf)-Craig Wittus (Vst) 6-3, 6- 1. 6-0. Thierry Tulasne (Fra)-Mike Fancutt (Aus) 6-3, 6-4, 3-6, 7-5. Mats Wilander, op wie alle ogen waren gericht tijdens de eerste dag van Wimbledon. rELI iRNO Gerrie Knete- dafljis er niet in geslaagd de van de Ronde te winnen. In yan .Laax naar Locarno Lucmanier, een col ntelij e eerste categorie (twee- meter hoog) heeft er alles aan ge- zege te behalen. Het omdat zijn Belgische Guido van Cal- de eindstreep sneller Zwitser Beat Breu be de leiding in het alge klassement. Hij zal het in het verdere verloop stellen zónder knecht strai t Seiz, die na een zware >rskistrijd moest staken. twee seconden scheid vluchters van de eerste waarvan de Freuler de sprint voor de eindsprint in een waarbij ook Johan Velde was betrokken, had geluk en er geen noemenswaardi ge Iho'iii K zesde etappe: 1. Guido van 1 "(Bel) 141 km. in 3.17.1; 2. Knetemann (Ned) z.t.; 3 Urs (Zwi) op twee seconden; 4. Keiler (Zwi) z.t5 Stefan z t8 Henk Lubberding 16. Theo de Rooy z.t.; 18. 1. Beat Breu Roberto Visen- op vier seconden; 3. Jean- (Zwi) op negen secon- Guiseppe Saronni (Ita) op 20; Gorospe (Spa) op 31; 12. op 1.14; 14. Van der Velde Guido van Galster gaat juichend over de eindstreep na Gerrie Knetemann in de sprint te hebbèn verslagen. LEIDEN De districts-' tenniskampioenschappen zijn verrassend begonnen. Henny Koemans, als der de geplaatst, verloor in de eerste ronde van Hille- gommer Marcel Vink. Vink had op zijn beurt in de voorronde weer alle moeite gehad met Jan van der Geest en vier matchpoints moeten wegwerken in de tie-break van de derde set. Koemans, die sinds zaterdag het grote Prihce-racket hanteert, had tegen Vink duidelijk moeite met het vinden van de juiste lengte in zijn slagen en ging daarom in twee sets tenondej-: 7-5, 6-4. Marinus Brooshooft is boven aan de lijst gezet. Hij heeft die gunstige plaatsing te danken aan zijn overwinning van vo rig jaar op Unicum. Gezien zijn huidige vorm, een neder laag tegen Roy.Mooyman in Lisse, is prolongatie van zijn titel hoogst twijfelachtig. Her man van der Capellen is als tweede geplaatst. Omdat Hen ny Koemans er dus uit ligt, is Hans Tönjann vermoedelijk zijn tegenstander in de finale. Tönjann wordt overigens in een fauteuil naar de halve eindstrijd gedragen. Na zijn 6- 2, 6-3 overwinning op L. Ver- heeg wachtte hem John Assel- bergs als tegenstander en die moest zich wegens tijdgebrek terugtrekken. In de kwartfi nale treft hij nu niet Henny Koemans, maar heeft hij af te rekenen met Ivar de Jong. Freek van dpr Capellen en Frans Grimbergen zijn de voornaamste kanshebbers om Marinus Brooshooft uit het toernooi te 'kegelen, zo dat al niet in een eerdere ronde door bijvoorbeeld Arnold van der Capellen gebeurt. Bij de vrouwen ontbreekt ti- telhoudster Monique Lembeck op het appèl. Ingelise Driehuis 2al nu met Jacquelien van Wijk de strijd aangaan om de eerste plaats. Henny Fehling en Liselotte van der Bijl moe ten het dit tweetal lastig gaan maken in de halve finale. In C is Stefan Faas favoriet. Er liggen echter tal van kapers op de kust, zoals Marcel van Paridon, Jan de Groot, Rob van der Wilk, Michael van der Berg en Cees Heemskerk. Bij de vrouwen is Margot van Overloop de grote kanshebster op de eindzege. Ingrid Chau- dron, Patricia Lafay en Karin Roozendaal volgen haar in deze volgorde op de plaatsings lijst. Bij de mannen in D is Cock Zevenhoven uit Hazerswoude boyenaan de deelnemerslijst geplaatst. Hij zal alle moeite hebben de concurrentie zoals Marc Nagelkerken, die op TEAN won, en Rob Schouten v^n zich af te houden. Bij de vrouwen is een finale tussen T. van der Voort en de jeugdi ge Irma van Seeters gepland. een rustig vakantie-gevoel. Verkeersregels zijn in elk land anders. Soms kan dat minder prettige gevolgen hebben. Sluit daarom een tijdelijke Auto Cascoverzekering af. Uw auto Is verzekerd tegen de dagwaarde. De Rabobank maakt 't voor u in orde.Ook uw Reisverzekering, Reis- of Eurocheques, Buitenlands geld, Internationale Reis- en Kredietbrief of Europeesche Automobilistenhulp P«|||(|||«||||« F*Q Verzekering, Safe-loket. Vraag ook eens naar het handige Koerskaartje. lIQUUIIOlIn LJHD MIJDRECHT Uitslagen tiende ronde NK schaken voor dames: Van Eist-De Greef 1-0, Pluymert-Van der Giessen 1- 0, Bruinenberg-A. Cameron 1-0, Mulder-Belle 0-1, Willemse- P. Cameron 0-1, Van Parreren-Nagel 1-0, Vogel-Vreeken 1/2-1/2. Stand: 1. Bruinenberg 8 punten, 2/3. Van Parreren en Vreeken 7 punten. UTRECHT De nieuwe stichting Amsterdam wil via een kort geding, dat vrijdag dient voor de Utrechtse rechtbank, het sectiebestuur van de KNVB dwingen toe te laten tot de competitie voor de eerste divisie. Een verzoek daartoe was door het sectiebestuur en in tweede instantie door de bonds vergadering van de KNVB afgewezen. LOKEREN De Poolse oud-international Lubanski gaat voetballen voor de Franse tweede-diVisieclub Valenciennes. Aanvankelijk zou Lubanski stoppen met voetballen en zich gaan bezig houden met jeugdbegeleiding bij SC Lokeren, de Belgische eerste-klasser, waarvoor hij de laatste jaren uit kwam. DEN HAAG Olympia '48 en V&LTC. organiseren vrij dag weer -een prestatieloop voor het hele gezin. Om 19.05 'uur wordt gestart met de kortste afstand (l'/t km). DEN HAAG Aansluitend aan de Paardendagen worden aanstaande zaterdagavond op het Lange Voorhout jeu-de- boules-toernooien gehouden voor prominenten, recreanten en wedstrijdspelers. RIJSWIJK De zwemvere nigingen Excelsior, Inter Ami- cos, RZV, DES, HWV en BZV organiseren van maandag 28 juni t/m vrijdag 2 juli een zwemvijfdaagse in het meer van Te Werve. De start is elke avond tussen 18.30 en 19.30 uur. WASSENAAR Twee rennen en negen draverijen staan morgenmiddag op het programma van de Wasse- naarse baan Duindigt. De eerste start is om 14.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden. een rustig vakantie-gevoel. VanTexel tot Vaals, van Scheveningen tot Winterswijk: er is altijd een Rabobank dicht in de buurt. Waar u ook met vakantie bent. Rustig gevoel. Want stel dat u Dnkn|»qn|i HQ zonder geld zit, dan stapt u zo naar binnen en wordt 't snel geregeld. nuUUUulaVI LHB DIEPPEPRIJS (eerste afdeling): Vulgaris du Bois, Vigoni en Valimor du Bois. COMPIEGNEPRIJS: Viva Uithuizen, Varianta K, Vico Spencer. VICHYPRIJS: Wanda Pluto, Waldomes en White Power. GUERNSEYPRIJS: Gigi, Boxberger Salut en Lady Sarah. PAUPRIJS: Vrogan Albo, Udo Buitenzorg en Ted Olivier. BORDEAUXPRIJS: Usta Hanover, Vic Hanover en Vanadis Hanover. JERSEYPRIJS: Lady Valentine, Loika en Boxberger Squaw. BIARRITZPRIJS: Trijn Buitenzorg, Special Rara en Treize Star. LYONPRIJS: Tiger Hanover, Reine de Pomme en Uniek West- frisia. TOULOUSEPRIJS: Tim Bush, Ulaan Voorne en Shirley Mac. DIEPPEPRIJS (tweede afdeling): Vioca Buitenzorg, Verdi KJandia en Vansein. een rustig vakantie-gevoel. gebeuren dat vlugge vingers uw-portemonnee kapen. Dan is hotel of tent te klein. Steek Reis- of Eurocheques bij u. Verzekerd tegen verlies of diefstal.De Rabobank regelt 't. ok uw Reisverzekering, Buitenlands geld, Europeesche Automobilistenhulp Verzekering of Internationale Reis- en Kredietbrief,tijdelijke Auto Casco- |{'|l|g|lRa|||> zekering of Safe-loket. Vraag ook eens naar het handige Koerskaartje. nailüliaBIII IMKi

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11