t) Weer spelbreker bij stratenmakersshow Voor Pietje Precies. Muziekfestival verregend Gezellig concert in Warmond Eigen clubhuis voor Alphense surfers REGIO LEIDSE COURANT A' Ccickxz Sou/tant Braderie op Castellumplein 1 Sfeervolle Taptoe 82 in Hazerswoude MAANDAG 21IUNI1982 PAGIN Regisseur gezocht Toneelvereniging Maskerade uit Rijpwetering is op ,'i zoek naar een regisseur. Noodzakelijk, omdat de huidi ge regisseur, de heer P. Möllers, vertrekt. Kandidaten worden verzocht zich zo spoedig mogelijk schriftelijk aan te melden bij mevr. A. van der Berg-Borst. pit be- kit stuurslid van Maskerade woont aan de H.P. van dei i g Poellaan 4, 2375 XH in Rijpwetering. Het nieuwe to- pre neelseizoen van Maskerdade begint eind augustus, de iar repetities worden op maandagen gehouden. Klaverjassen Klaverjasavonden worden morgen en maandag 28 juni res pectievelijk in het Michelshuis (Hazerswoude-dorp) en ca' ..De Hoek" (Koudekerk aan den Rijn) gehouden. In bek gevallen is de opbrengst voor de actie „Hulp aan Noor ierse kinderen voor de kinderen die van 21 juli tot 11 au gustus een vakantie in de dorpen aan de Oude Rijn zullen doorbrengen. Op beide avonden klinkt om acht uur het be- ginsein; er is dan ook een loterij. Pastoraal Pastoraal werker H.G. de Groot gaat Hillegom verla ten na drieëneenhalf jaar werkzaam te zijn geweest in de St. Martinus- en de St. Jozefparochie. In overleg mei het bisdom Rotterdam gaat de heer De Groot met in gang van 1 juli naar twee parochies in Den Haag, in de wijken Marlot en Mariahoeve. Voorlopig is er in Hille gom geen opvolger voor hem en de inwoners zien hem node vertrekken. De heer de Groot probeerde namelijk R] veel voor de jeugd van de grond te krijgen en deed veel voor de bejaarden, met name in de huizen „Sonne- vanck" en „Parkwijk". In Hillegom preekte hij eens in de twee weken in beide kerken en verder was hij op ne oecumenisch terrein erg actief als voorzitter van defed Hillegomse Raad van Kerken. Afscheid Ds. Van der Meer neemt woensdagavond afscheid van de hervormde gemeente in Sassenheim. Tussen acht uur en 1(j! half tien 's avonds is er in Ontmoetinggelegenheid de heer en mevrouw Van der Meer de hand te schuddei Zondag 27 juni is er 's morgens een kerkdienst en vonds een gemeenschappelijke afscheidsdienst om vijf uur in de gereformeerde kerk. Ds. Van der Meer zal zondag 11 juli in de hervormde gemeente in Apeldoorn worden be vestigd. Rode Kruis De jaarlijkse huis-aan-huis-collectie voor het Neder landse Rode Kruis heeft in Sassenheidm f 6.959,12 op gebracht. .WARMOND Muziek- en toneelvereniging St. Matthias zorgde afgelopen zaterdag voor een echt gezellig dorpsgebeuren. In en om de muziektent werd een populair concert gegeven door de afdeling harmonie onder leiding van de heer Meij. De muziek tent bleek bijna te klein voor alle leden van de steeds groeiende muziekvereniging. Ondanks het feit dat de muzikanten erg dicht op elkaar gepakt zaten, brachten zij toch een prima concert ten gehore. De mini- rettes brachten een vrij ingewikkelde show. De majorettes had den pech omdat de bandrecorder het af liet weten. Met begelei ding van de drumband lieten zij evenwel toch zien dat zij ook hun beste beentje kunnen voorzetten. De afdeling toneel speelde een vrolijk wagenspel waarbij vooral de jeugd volop genoot. ALPHEN AAN DEN RIJN Vijftien windsurfers, waarvan 14 met de bekende fel gekleurde zeilen en één met de verenigings- vlag hoog in de mast gehesen, zeilden zaterdagmiddag over de Zegerplas regelrecht op hun nieuwe clubhuis af. Aan de oever wachtte burgemeester Paats de zeilers op. Door de verenigingsvlag van de plankmast te nemen en deze in de mast voor het nieuwe clubhuis te hijsen, opende hij het nieuwe club huis officieel. Een uniek gebeuren in Nederland, want er is vrij wel geen surfclub met een eigen clubhuis. Het initiatief tot de bouw van dit gezellige „home" werd door de leden zelf geno men. In samenwerking met twee werkloze bouwvakkers, droe gen vrijwel alle leden hun steentje bij. Door de uitgifte van obli gaties kwam de vereniging in het bezit van de nodige financiële middelen voor de bouw. Motorrijder breekt heup NOORDEN Een 22-jarige motorrijder uit Ter Aar is fisteravond met een heup- ractuur in het Academisch Ziekenhuis Leiden opgeno men. De man reed op de Uit weg in Noorden toen plotse ling een fietser aan de ver keerde kant van de weg voor hem opdoemde. Deze 76-jari- ge inwoner van Noorden wilde in de bocht overste ken. Hij kwam er met lichte verwondingen vanaf en kon volstaan met doktersbehan deling. Clubfinale „Rijnegom" ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse biljart vereniging „Rijnegom" speelt vanavond de eerste wedstrijden in de finale van het club kampioenschap. In het clublokaal aan de Hoge Rijndijk komen de zes mensen die zijn doorge drongen tot de eindstrijd in een volledige com petitie tegen elkaar in actie op het groene la ken. Naar verwachting zal het een spannende ontknoping worden omdat de zes finalisten moeten trachten in dertig beurten hun gemid delde aan caramboles plus tien de scoren. Dat betekent voor Jos Brouwer 28 caramboles, voor Siem Heemskerk 116, Jan Kliffen 33. Ad Klui- ters 71, Dick Tijssen 40 en Jan Zandbergen 90. Na vanavond kan een tussenbalans worden op gemaakt en kunnen de biljarters even op adem komen voor de tweede en beslissende finale ronde. vrijdagavond. Plaats van handeling is dan uiteraard opnieuw café Rijnegom. Op beide avonden beginnen de wedstrijden om acht uur. Valkenburgse peuters naar Dorpshuis VALKENBURG De Valkenburgse peuters zullen in de toekomst worden gehuisvest in het gerenoveerde Dorpshuis. Door de directeur ge meentewerken zal een plannetje voor een speelplaats aan de voorzijde van het Dorpshuis worden gemaakt. De raadscommissie welzijnszaken ging onlangs ook akkoord met de suggestie van de plaatselij ke verenigingenraad om achter de Mar. Post- straat een speelterrein te creëren voor de jeugd. Mevrouw A. van der Broek (PvdA/PPR) kwam met het voorstel om tijdens de boeken week 1982 de schooljeugd te betrekken bij een bepaald project. Een en ander zou kunnen wor den betaald uit de pot „culturele vorming voor de jeugd", waarvoor op de begroting f 2.500,-- is gereserveerd. Weer actie voor El Salvador in Hazerswoude HAZERSWOUDE De groep „Hazerwoudse solidair met El Salvador" wil binnen niet al te lange tijd opnieuw, zij het in alle bescheidenheid, vrn zich doen horen en spreken. Op vrijdag 3 en zaterdag 4 september wil het gezelschap weer samenkomen om met elkaar te bidden en te vasten. Zoals bekend was de groep „Hazerswoude solidair met El Salva dor" met anderen samen in Het Anker van 8 april 's avonds (Witte Donderdag) tot en met zaterdag 10 april (Paaszaterdag) ,'s nachts. Vasten en bidden voor het Midden-Amerikaanse land stonden toen centraal, naar aanleiding van de moord op de vier Nederlandse (IKON-)journalisten. Joost Koster, broer van de vermoorde journalist Koos Koster, was er eveneens, samen met zijn vrouw Sophie. Theo Koeieman, een van de leden van de actiegroep: „Het is de bedoeling dat we als een soort estafete verder gaan met deze vorm van actie voeren. Deze estafette zou dan door het gehele land opgepakt moeten worden zodat er elke week ergens in Ne derland een paar dagen wordt gevast en gebeden voor El Salva dor." ADVERTENTIE NOORDWIJK De para chutisten landden niet, de heteluchtballon ging niet omhoog en het vuurwerk kon niet worden afgesto ken. Dat waren de enige negatieve punten zater dag, veroorzaakt door het najaarsachtige weer, die de Noordwijkse „Straten- maker-aan-zee-show", op leverden. Verder honder den vrolijke gezichten op de Konining Wilhelmina- boulevard tijdens deze na tionale stratenmakers- wedstrijd op de Zeereep. Het weer met de forse wind en grotendeels overdrijvende re genbuien was de grote spelbre ker bij de wedstrijd, die met veel evenementen werd opge luisterd. Door de flinke regen val in het binnenland, in Noordwijk vielen maar twee buien, kon het vliegtuig met parachutisten niet opstijgen vanuit Hilversum. De grote heteluchtballon op het strand werd in eerste instantie wel gedeeltelijk opgeblazen, maar door de aanwakkerende wind, durfde men toch niet op te stij gen. Het vuurwerk werd in verband met de stormver- wachting voor zaterdagavond ook maar uitgesteld. Desondanks veel vrolijke en ook een paar verbeten gezich ten in Noordwijk. De vrolijke van het vele publiek dat zich opperbest vermaakte bij de vijf oude stoomwalsen op de boulevard. De drie Engelse en twee Nederlandse zwaarge wichten uit vroeger tijden trokken veel bekijks. De stoomtoeters ook, zij het niet bij de allerkleinste bezoekers, die het na dat geluid prompt solidair op een brullen zetten. Wel amusant was weer „De Puftukker", die de half jaar oude Wegenbouwkapel bege leidde bij de Promenadecon certen op de straat. De verbeten gezichten waren te zien op de Zeereep waar veertien kandidaat-stratenma kers zich in het zweet werkten om de nationale titel binnen te slepen. De jongens, in de eind fase van hun opleiding aan de verschillende streekscholen /an de Stichting Bevordering Wegenbouw, werkten twee aan twee hard aan hun „straatjes" op de duinrand. Uiteindelijk werd het team P. Sloos (Leiden) en F. Theijm (Den Haag) van de streek school Leiden eerste. De twee de prijs werd door G.J.H. van Gennip (Gemert) en J.D.J.M. Mommers (Berkel-Enschot) van de school uit Den Bosch in de wacht gesleept. Derde werd het koppel bestaande uit H.M. Oppenhuis (Amsterdam) en N. Lammers (Monnickendam) van de streekschool uit Am sterdam. Zij kregen hun prij zen uit handen van burge meester mr. J.M. Bonnike, die 's morgens ook het startsein van de manifestatie had gege ven door de eerste steen te leg gen. Overigens kan iedereen de werkstukken nog bewonde ren. De straatjes blijven ge woon in de Zeereep ter hoogte van het voormalige Palaceho- tel liggen. Het hoogheemraad schap Rijnland heeft in zijn voorschriften de straatjes ge lijk gesteld aln helmbeplan ting voor een zeewering. Een van de stratenmakers in actie op de Zeereep. Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een schroevedraaierset naar: Naam Adres Plaats/Postcode Telefoon I Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden I Dit setje mini schroevedraaiers, variërend in maat van 0,8 tot 3,8 mm, krijgt u toegestuurd als dank voor de moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee. Ruim dertig verenigingen uit Valkenburg hebben zich het afgelopen weekeinde tijdens een braderie gepresen teerd op het Castellumplein. Burgemeester N. van 't Wout, die de braderie opende, prees de grote inzet de de verenigingen altijd bij elke gelegenheid aan de dag weten te leggen. Leden van enkele verenigingen gaven tijdens de braderie demonstraties. Een aantal fikse re genbuien wierpen een lichte schaduw over het overigens zonnige en vrolijke gebeuren. Koudekerkse kermis De Koudekerkse kermis en braderie heeft, mede door hel toch nog gunstige weer. een flink aantal bezoekers ge trok ken. Veel belangstelling was er vrijdagavond ook voor de demonstratie met zes politiehonden afkomstig uit het dis trict 's-Gravenhage van de Rijkspolitie. Diverse oude am bachten waaronder tin gieten, klompen maken en het be-- schilderen van aardewerk werden zaterdag op de braderie uitgeoefend. Het jaarlijkse terugkerende evenement werd vrijdagavond om elf uur besloten met een vuurwerk in hel Hofstedepark. NIEUWKOOP Het mu ziekfestival dat zaterdag voor de vijfde maal door muziekvereniging „Eens gezind" werd gehouden, is een beetje in het water gevallen. Over het bezoe kersaantal viel niet te kla gen. Dat was ongeveer even hoog als vorig jaar, maar de organisatie had dit jaar op meer publiek gerekend, aangezien deze keer de Beatrixband kampioen van Nederland en tweede op de wereld kampioenschappen in Nieuwkoop optrad. Voor degenen, die een regen bui zo af en toe op de koop toe namen, was het in ieder geval een boeiende dag. Een bonte mengeling van unifor men en instrumenten trok aan hun ogen voorbij. Zo wa ren er Crescendo uit Nieuw- veen, V.I.O.S. uit Mijdrecht, Concordia uit Vinkeveen, Uno Amino uit Wilnis, enz. enz. In totaal stonden er wel 24 attracties op het program ma. Ook het wedstrijdele ment ontbrak op dit festival niet. Er waren vier wisselbe kers te verdelen. De beker voor de groep met het hoogst aantal punten van de dag, ongeacht welke groepering of klasse, kwam in handen van majorettenkorps „Klein maar Dapper" uit Maarn. De tweede beker wordt gege ven aan de harmonie of fan fare met het hoogste aantal punten, welke eer te beurt viel aan V.I.O.S. uit Mij drecht; V.I.O.S. mag deze be ker nu houden omdat zij voor de derde achtereenvol gende maal de beker kon be machtigen. Wisselbeker nummer drie is voor de drumband/fanfare met het hoogste aantal punten. Drumband „Klein maar Dapper" uit Maarn sleepte deze in hun macht. Het majorettekorps „Klein maar Dapper" deed de naam eer aan, want dit korps kwam tevens in aanmerking voor de wisselbeker, die werd gegeven aan het beste majorettekorps van het festi val. Hoogtepunt van het festival was ongetwijfeld het optre den van de Beatrixband, ui teraard buiten mededingii |Se< welk optreden een genoeg was om naar te kijken. „Jammer dat er niet me 'en mensen zijn komen k 9ra ken", aldus voorzitter V Zwieten van „EensA— zind". „Kijk, zo'n band de Beatrixband moet betaald worden en doj! de verkoop van prograi ma's dek je dan weer e deel van de onkost< U5 Maar eigenlijk wilden ook nog wat overhoud voor volgend jaar, wa dan bestaat „Eensgezin 19j 75 jaar en dan moet 1 toch ook weer iets bijzo ders georganiseerd wo den." HAZERSWOUDE De drumfanfare TTH uit Ha zerswoude kan terugzien op een alleszins geslaagde Taptoe '82. De hele zater dagavond lang dreigde re gen het muzikale feest te verstoren. Welnu, Pluvius leek als* het ware de toe gang tot het Ambachts-- plein, waar ruim vijfent wintighonderd belangstel lenden opeengepakt zaten, versperd. Zodat een ieder met volle teugen koi> ge nieten van de uitstekende muziek die werd vertolkt en de grandioze shows die werden weggegeven. De Show and Marching Band K G uit Leiden, met tam bour maitre Simon Dubbelaar, bevestigde voor de zoveelste maal de reputatie die zij in binnen- en buitenland geniet. Vooral de „statige Engelse show" ontlokte bij het publiek veel applaus. De Rijnmond band uit Schiedam, ook al een naam in de wereld van de show en muziek, deed vooral van zich horen en zien tijdens een wervelend Russisch getint spektakelnummer. Het twirl- team van het Rotterdams ma- jorettenpeloton, nummer 1 van Nederland in 1980 en 1981, zorgde niet alleen voor show, maar ook voor een tikkeltje sensatie Dan was er tevens de K G in actie op het Hazerswoudse Ambachtsplein. drumfanfare De Rijntamboers uit Zoeterwoude, met tambour maitre Sjaak Kriek, die de Ha- zerswoudenaren nog eens de monstreerde dat de vorig jaar in Hazerswoude gewonnen eerste prijs op het taptoefesti val niet voor niets was toege kend. Drumfanfare TTH, met Ellen van Goozen als de vrou welijke tambour maitre, en het zangkoor Zang en Vriend schap zorgden 'eveneens veel kijk- en luistergenot. Zuidamerikaanse festival het Hazerswoudse korps was een surprise van de venste plank.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4