Centrale post ambulances i^anaf 1 juli in werking 7 ietstocht tegen itoomtaken Valkenburg Vassenaar wil giftige grond p stortplaats aan de loogeboomseweg dumpen Steegh in, steeg uit BURGERLIJKE STAND LEIDSE COURANT MAANDAG 21 JUNI 1982 PAGINA 3 ia|3IDEN Vanaf 1 juli het ziekenwagenver- ler in de Leidse regio ntraal vanuit de brand- Tkazerne aan de Gooi- eerlaan worden gere ld. ar deputeerde Staten van ui id-Holland hebben de pro- De meldkamer van de Leidse brandweer, vol met technische snufjes. vincie in een aantal regio's ingedeeld waarin zogenaam de centrale posten voor am bulance vervoer (CPA's) moeten worden onderge bracht. Aan de Leidse CPA wordt door zeventien ge meenten deelgenomen met in totaal 320.000 inwoners. Praktisch betekent dit, dat de 23 ziekenwagens van de acht ambulance-bedrijven in de Leidse regio slechts hulp mogen verlenen wanneer zij toestemming krijgen van de centrale post in de brand weerkazerne. De meldkamer van de Leidse Brandweer is daarvoor uitgebreid met tal van technische snufjes, die een goed en snel contact met de ziekenwagens en zieken huizen moeten waarborgen. Zo is in één oogopslag te zien welke van de 23 ambulances kan worden ingezet. Tot op heden ontbrak dit overzicht. Ook is het gemakkelijker ge worden contact te leggen tus sen de ziekenwagen en een arts om al tijdens de rit noodzakelijke medische maatregelen te nemen. De Leidse regio is ingedeeld in acht districten waarin (in principe) het ziekenwagen- vervoer door het nu al aan wezige ambulancebedrijf wordt uitgevoerd. Maatstaf daarbij is, dat een patiënt binnen een kwartier door een ziekenwagen bereikt kan worden. Met het oprichten van de CPA wordt getracht het vervoer van zieken en on gevalslachtoffers doelma tiger en beter te laten ver lopen. Het nummer van de brand- en ongevallen- centrale is ongewijzigd: 071-212121. Balletschool De balletschool van mevrouw H. van Dijk-Hendrichs bestaat 1 september 40 jaar. In verband met dit jubile um wordt de balletschool verbouwd en vergroot en worden verschillende krachten aangetrokken van „N7 jazz center" uit Rotterdam. N7 jazz center staat onder leiding van Noes Fiolet, docent aan de Rotterdamse Dansacademie en eigenaar van een balletstudio. Het is de bedoeling dat een deel van zijn docenten les gaat geven in Leiden, onder wie Teresa Kim, die 12 jaar in New York werkzaam is geweest bij het Joffry Ballet en het New York City Opera Ballet. Miguel Angel Ba- rabasch heeft als klassiek danser gestudeerd aan Tea- tre Colon in Buenos Aires. Ellen Dijkstra is afgestu deerd aan de Rotterdamse dansacademie en geeft kin- derlessen, modern en jazz dance. Sonja Tobé heeft bij Benjamin Felixdale gestudeerd en zich daarna gespe cialiseerd in tap-dance en tenslotte heeft Van Dijk- Hendrichs Marjolein Briër gevraagd. Zij heeft haar opleiding aan de Rotterdamse Dansacademie gehad en is zowel staats als academisch gediplomeerd in klas siek- en modern ballet. Kinderfilm In het K&O-gebouw aan de Oude Vest 45 wordt komende woensdag de kinderfilm „Het Toverstokje" gedraaid. De filmvoorstelling begint om half drie. De film gaat over een goede fee die een toverstokje, waar het geluk in dierenland van afhangt, kwijt raakt. Kaartjes kunnen bij K&O, tele foonnummer 141141, besteld worden. Stunt Festival Het internationale stunt festival, waaraan deelnemen de luchtacrobatengroep Les Lemoine en de auto- en motorstuntgroep de Hell Drivers, wordt op woensdag 23 en donderdag 24 juni op het terrein van de Leidse Groenoordhallen gehouden. De Hell Drivers doen stunts met auto's en motoren en de groep Les Lemoine is een groep koorddansers uit Frankrijk, die acroba tiek vertonen op stalen kabels en masten, waaronder het rijden met een motor over een staalkabel. Het fes tival begint om acht uur. LS PROVINCIE TOESTEMMING GEEFT JASSEN AAR De ge- lente Wassenaar wil de nderdvijftig kubieke afgegraven gif- ond van het terrein w ast het gemeentekan- or, dumpen op de oude i ilstortplaats aan de logeboomseweg. nor de storting moet de ovincie echter nog ver- nningen afgeven. Het at om een vergunning emische afvalstoffen te 'en jgen dumpen en een nderwetvergunning. De i K)geboomseweg is kort geleden gesloten als offi ciële vuilstortplaats. Al leen particulieren mogen daar nog tuinafval in de containers op het terrein werpen. Vorige week donderdag maak te de gemeente bekend dat er op het terrein van de voorma lige gasfabriek aan de Johan de Wittweg in Wassenaar on aanvaardbare hoeveelheden cyanides (giftige afvalproduc ten, die vrijkomen bij kolen- vergassing) gevonden waren. De vervuiling kwam aan het licht bij het graven van een werkput voor de bouw van het nieuwe gemeentekantoor. De gemeente besloot toen hon derdvijftig kubieke meter ver vuilde grond in plastic te ver pakken en voorlopig op het gemeenteterrein op te slaan. Volgens een woordvoerder van de provincie is er een aan tal manieren om de grond te reinigen. Zo kan men de grond in een oven te verhit ten, waardoor de cyanides zich van de schone grond losma ken. Deze, in verhouding niet al te dure methode, is al eens eerder en met succes toegepast bij een terrein van een voor malige gasfabriek in Den Hel- 1IDEN Een comité, vormd uit vredeswerk- oepen in de regio Lei- n, organiseert zaterdag juli demonstratieve fiets tochten naar de marine- sis Valkenburg, ider het motto „Fiets de vrede, tegen oomtaken Valkenburg" p, rtrekken die dag groe- oe n fietsers vanuit Lei- in, Den Haag en tal van illenstreekgemeenten. marinevliegbasis is een mi- 3® lir doelwit in een situatie >or, n internationale spannin- oir n. Het is een uitwijkhaven wr vliegtuigen met kernta- in. De nu daar gestationeer- Neptune heeft kerntaken zijn opvolger, de Orion die dit moment wordt ingevlo- i in het buitenland, is bij w0 tstek geschikt voor kernta- n. de beslissing over deze ta- e« n van de dertien Orion- iegtuigen is vooruitgescho ven naar het voorjaar. Voor de vredesbeweging reden om druk uit te oefenen en een „nee" tegen atoomtaken .van Valkenburg af te dwingen. De fietstocht krijgt het karak ter van een estafette, de start is om 11.00 uur in Leiden bij Molen De Valk, waarna de stoet via Oegstgeest (parkeer plaats Leijtweg, 11.30 uur). Warmond (gemeentehuis, 11.45 uur), Sassenheim (R.K.Kerk, Hoofdstraat 12.05 uur) en Voorhout (hoek Engel selaan/Berch van Heemstede- weg, 12.15 uur) in Noordwij- kerhout aankomt, dat gebeurt rond 12.45 uur bij het Witte Kerkje. Daar sluiten fietsers uit Noordwijkerhout. Nieuw- Vennep, Lisse en Hillegom zich bij de stoet aan. De fiet sers uit Hillegom en Lisse ve- trekken om 12.00 uur bij de CNB-hal aan de Lissese Grachtweg. De stoet gaat daar na verder naar Noordwijk (Vuurtorenplein, 13.30 uur) en Katwijk (Vuurbaakplein 14.00 uur). Hier sluiten fietsders uit de Haagse regio zien aan dij ae demonstranten, waarna het richting vliegveld Valkenburg gaat. Daar begint op de parkeer plaats tegenover het kamp om drie uur een manifestatie met optredens van de blazersgroep „De eeuwigdurende bijstand" en de folkgroep Rapaille. Ook voeren sprekers bvan „Stop de N-bom" en het Interkerkelijk Vredesberaad het woord en wordt op ludieke wijze aan de commandant van het vlieg kamp het protest overge bracht. Het middagprogramma wordt om vijf uur afgesloten, waarna er in het Dorpshuis in Valkenburg gelegenheid is iets te eten en te drinken, 's Avonds gaat de manifestatie verder met onder meer een tentoonstelling, een optreden van een cabaretgroep en een discussie over een actueel punt in de vredesstrijd. Voor meer informatie kan men contact opnemen met C. Blankesteijn, Floralaan 25, Oegstgeest, 071- 154428. lecordpoging langste schooldag gestart ISSENHEIM De 28 ;êfi erlingen van de tweede as van het Sassenheimse jnlands Lyceum zijn ani inmorgen om half negen elgemoed aan hun we- ldrecordpoging „langste 'J 'hooldag" begonnen. De 7! holieren zullen trachten morgenochtend half een onafgebroken les- ogramma af te werken. Begonnen werd met met een les wiskunde. Leraar Niesen, een van de 23 onderwijskrach ten die hun medewerking aan de recordpoging verlenen, was de eerste lesgever. Daarvoor had mr. Van Dirven, mede werker van het Notariskan toor Noordraven, een proces verbaal opgemaakt. Alle na men van de deelnemende leer lingen werden gecontroleerd en genoteerd. Om eventuele moeilijkheden het hoofd te bieden, is een me disch team aanwezig. De arts Schmidt en zijn echtgenote, een psychologe, zullen de leer lingen bijstaan in geval van li chamelijke en geestelijke nood. Op het programma staan onder meer een uur zwemmen (vanavond) en een les gymnas tiek (van 2.00-3.00 uur). De laatste les is voornamelijk be stemd om na afloop een ver frissende duoche te kunnen nemen. De Kloksteeg is door de jaren heen niet veel veranderd De Lange Bouwenlouwensteeg (van Oude Vest naar Van der Werfstraat) die nu de Druckerstraat heet. GESCHIEDENIS VAN LEIDSE STEEGJES IN: 99 99 LEIDEN Een nieuw boek werk van Herman Hooidonk „Steegh in, steeg uit" is ver schenen en is in alle Leidse boekwinkels te koop. Dit fraaie stegen boek geeft een overzicht van de veranderin gen in de Sleutelstad. Op elke bladzij staat een oude foto of prent van één van de vele steegjes die Leiden rijk was en daarnaast een plaat van de huidige situatie. In veel geval len zijn de steegjes door de ja ren heen niet veel veranderd, maar andere zijn soms weer geheel verdwenen. Herman Hooidonk wilde in eerste instantie het boek „De Leidsche straten" van ir. G.L. Driessen in een vernieuwde uitgave uitbrengen. Maar bij het Gemeentelijk Archief kwam zoveel en mooi foto materiaal tevoorschijn, dat het onmogelijk in één boek samengebracht zou kunnen worden. Hij besloot een begin te maken met dit boekje over de Leidse stegen. De rest, waaronder de poorten en ho ven, zal in één of twee vol gende delen worden behan deld. In de foto-onderschriften gaat de schrijver in op het ontstaan van de steegjes, hoe deze wer den genoemd, of dat veran derde en hoe het dagelijkse leven in die steegjes er vroe ger uitzag en thans is. Het fraai uitgevoerde stegenboek- je is voor 34,95 in de boek handel te koop. De Koornbrugsteeg is ook veranderd. Deze steeg werd reeds in 1381 genoemd toen het stadhuis in vlammen opging. De Corenbreggesteegh (1578) was vroeger een smalle doorgang van de Breestraat naar de Rijn, waar geen rijtuigen mochten komen. De steeg werd daarom in 1473 (toen al) door paaltjes afgesloten. Koe dood door trein HAZERSWOUDE Een koe is zondagmorgen over.^den na een botsing met een ti in. Het dier stak anderhalve k meter ten westen van de sp< 'ego- vergang Gemeneweg d«. oor- baan over. Hij werd gi >en door een trein, die op u as naar werkzaamheden. Lit e was op slag dood. Het treii. verkeer liep geen vertraging op door het gebeuren. Mannen beroofd op Haarlemmerstraat LEIDEN Twee mannen zijn in de nacht van zaterdag op zondag in de Haarlemmer straat mishandeld en beroofd. Het tweetal reed om kwart over twee op de fiets door de Haarlemmerstraat toen ze een groepje jongelui tegen kwa men. Enkele jongens trokken de mannen van de fiets en mishandelden ze. Ook werden de tassen van het fietsende tweetal meegenomen. In de tassen zaten onder meer porte monnees met 80 en 650 gulden. Professor Van Lenteren wint Akzo-prijs ARNHEM Professor dr. J.C. van Lenteren heeft vrij dag uit handen van dr. Kra mers de Akzo-prijs 1982 ont vangen. Van Lenteren is werkzaam als hoogleraar die- renoecologie aan de Leidse Universiteit. Professor Van Lenteren, die zich bezighoudt met de biolo gische insektenbestrijding, kreeg de prijs voor zijn onder zoekingen over de interactie tussen parasitaire wespen en hun gastheren. Een onderzoek dat vooral van belang is voor de bestrijding van insektenpla- gen in de glastuinbouw. Het belangrijkste proefobject was hierbij de kas-witte vlieg. Voor de bestrijding van die vlieg kan de zogenaamde sluipwesp worden gebruikt. Aan de Akzo-prijs is een be drag van twintigduizend gul den verbonden. LEIDEN Overleden: P E. Tak- kenberg, geb. 10-5-1908, vrl. geh. gew. met A. Rosmolen. A. J. Som- mer, geb. 28-10-1930, vrl. echtg. van W. H. van Paasschen; P. R. van Mot man. geb. 29-9-1915, man; L. P Los. geb. 30-1-1892, vrl.; J. Horee, geb. 16- 10-1906, vrl. echtg. van C. D Ligt- voet; G. C. M. Zalm, geb 21-3-1976, man; A. Vuik, geb. 5-11-1905, man; B. C. L. Meijer, geb. 10-9-1959, man; B. Schmidt, geb. 12-4-1960, vrl.; D J. Hijmering, geb. 1-9-1936. man; M. Rijsbergen, geb. 2-9-1896, vrl. ge- h.gew. met P. Simonis; C. Lardé, geb. 20-8-1909, man; J. Gijsman. geb. 15-6- 1918, man; J. P. J van Puijvelde. geb. 9-1-1919, vrl. echtg. van H J P Schoone; W. J. J. Peters, geb. 14-9- 1906, vrl. echtg. van J. C Cool. Gehuwd: W. J A. M. Zwetsloot en M. H. L. van Eijk. W L. Siebrecht en E. Ligthart, J. M. M Snijers en M. J. H. Kallenberg, C R. G. Hoogervorst en P. M. T. E. H. Onderwater. M A. M J. C A. de Hoon en E M J G. Bruyniks, G. A. Klomp en VV Hol- verda, N. P. Massaar en A. Braam- zeel. W. van Saarloos en N Smits, V P. L. M Bus en C. F E. M Went, J. C. M. van der Zon en J M Laman, J F J. Deppe en A. M E. Kapteijn, J. Blikman en C. H. Rietkerken, P J van Amersfoort en C M. M T van Diggele, B. J. Abbink en J E. M. Montanus.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 3