gehoordgeziet Geen woord over wie het goed had in Groenestein BEELD SPRAAK RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT i MAANDAG 21IUN11982 PAGljE- door Ton Oliemuller Filmer Hans Koekoek en producente Henny van Aurich aan het werk. Hoe bestaat het, dat NOS-tv een documentaire op tv (Een lege plek in Den Haag) zet met de meest afschuwelijke verhalen van mensen, die hun kinderjaren in het Haagse weeshuis Groene stein hebben doorgebracht, en dat pal daarop telefonisch en schriftelijk honderden re acties loskomen van mensen die beweren, dat al die ver halen klinkklaar gelogen zijn? Voor dit soort ver schijnselen heeft men een mooi woord gereed liggen: communicatiestoornis. Enig onderzoek brengt aan het licht, dat dit meegespeeld moet hebben bij het maken van deze documentaire door de Hilversumse filmer Hans Koekoek. Hij kreeg nl. wel contacten met mensen met klachten over Groenestein, terwijl die het er goed gehad hebben niet of althans in on voldoende mate van zich lie ten horen. Daar begon de fout in deze tv-film. Van het bestaan van die mensen hoorde hij eigenlijk pas ach teraf. De filmer vertelt, dat toen enige jaren geleden bij hem het plan rijpte om de ge schiedenis, het verleden, van het toen pas afgebroken weeshuis in een documentai re vast te leggen, hij zon op een middel om met ex-pupil len in contact te komen. Hij liep tegen een journalist van een willekeurige krant op, die bereid bleek een oproep te plaatsen. Op dat moment ontstond communicatiefout nummer één. Hij bereikte daarmee een beperkt en ui teraard eenzijdig geïnfor meerd publiek. Dit had hij kunnen voorkomen door meer kranten in te schake len. Hij kreeg ook te maken met vroeger in Groene stein, die vertelde niet gele den te hebben in zijn jonge jaren. Integendeel, er was volgens hem wel een „kwaadaardige" broeder, uit wiens handen je moest zien te blijven, dat wisten alle jongens, maar voor de rest liepen er ook toffe broeders rond, die een voetbalelftal vormden van weeshuisjon gens, 's winters de speel plaats onder water zetten om er te kunnen schaatsen, en 's zomers drie weken met de jongens op vakantie op een boerderij doorbrachten. Hij kreeg er ook zakgeld, waar mee zij moesten leren om gaan in het eigen gestichts snoepwinkeltje. Geen ge sticht is leuk voor een kind, maar gegeven dé omstandig heden had hij geen klagen. Dit heeft hij Koekoek ver teld, maar niet teruggezien in de documentaire. GUNSTIG Bovendien, geen woord over de sociale functie van het weeshuis, onderdak en eten voor kinderen, die door wel ke omstandigheid ook tussen wal en schip waren gevallen en zeker in de crisis- en oor logsjaren aan honger en ver waarlozing zouden zijn over geleverd. Dickens schreef daarover op het eind van de vorige eeuw al een klem mende roman, jeugdmisdaad die onder verschoppelingen in de grote steden welig tier de, met name in Londen. Ook werd voor de Groenes- teinkinderen onderkomen en werk gezocht op hun achttiende jaar. Geen werd aan zijn lot overgelaten. Dat er ook kinderen terecht kwamen in dienstjes. waar ze werden uitgebuit, kan men de weeshuisleiding niet verwijten. Toezicht op nale ving van de sociale wetten ligt op het terrein van ande re instanties. Koekoek: „Inderdaad hoor de ik een paar gunstige ver halen ook, maar die wogen niet op tegen alle ellende waar ik zo diep van onder de indruk raakte, dat mijn documentaire als het ware vanzelf die kant opging". Bij de mensen die achteraf reageerden behoorde een Haagse onderwijzeres, wier ouders evenals vele anderen gehoor gaven aan de oproep van de preekstoel om dp zondag een of meer Groe- nesteinkinderen in huis te nemen om die het gezinsle ven te laten meebeleven. Met als motief dat het niet góed is voor een kind alleen het tehuis-leven te kennen. Vertelde die onderwijzeres, dat zij tien, twintig jaar lang vele zondagen met Groenes- teinkinderen optrok en nooit iets heeft gehoord of ge merkt van mishandeling. Zij meldde dit ook aan Koekoek tijdens de honderden telefo nische reacties na afloop van de uitzending. Koekoek heeft hierop gereageerd met de opmerking: „Als ik dat had geweten, zou ik het an ders hebben aangepakt" of woorden van soortgelijke strekking. Koekoek nu: „Dat kan ik best gezegd hebben, maar er was die avond zo'n overstel pende hoeveelheid telefoon tjes, dat ik me niet elk ant woord meer kan herinneren. Maar een feit is, dat ik voor af overwegend negatieve verhalen te horen kreeg, die mij zeer aangrepen, en dat andersluidende verhalen pas achteraf binnen kwamen. Ik had vooraf liever wat meer van dergelijke verhalen wil len horen". Zoals we al schreven ont stond ook eenzijdigheid door verhalen over straffen in die tijd niet te plaatsen naast wat toen als algemeen gang baar gold bij de opvoeding van kinderen. Op alle scho len bestonden lijfstraffen. Het Spaanse rietje dankt daaraan nu nog zijn kwalij ke naam. Men kan nu dus niet speciaal Groenestein verwijten wat er in de sa menleving van toen mis INSPECTIE Zeker, er zijn in honderd jaar opvang van een kleine 50.000 verstoten kinderen fouten gemaakt in Groene stein. Er zal niet voor zijn taak berekend personeel rondgelopen hebben.. Die dingen gebeurden. Maar ook Groenestein viel onder de wet. Er verschenen regelma tig inspecteurs, die wel zien de blind geweest moeten zijn, als zij niets van mishan delingen zouden hebben ge merkt. En in al die honderd jaar moeten ook al die mi nisters van justitie, bij wie die rapporten binnenkwa men. in dat opzicht gefaald hebben. Koekoek: „Er zijn zeker za ken verdoezeld. Ziekenhui sartsen kregen kinderen met door mishandeling ontstane kwetsuren. Die praatten daar verder niet over".- Hij moet bekend zijn met het feit, dat ziekenhuizen zo lang ze al bestaan gekwetste kinderen krijgen gestuurc door ouders, dje zeggen, dal het kind van de trap geval len is. Zolang een dokter zijn vermoeden van mishande ling niet kan staven met een medisch bewijs laat hij het daarbij. Anders zou elke ou der in de beklaagdenbank terecht kunnen komen. Die rechtsbescherming geldt voor iedereen. Ook voor weeshuispersoneel. Koekoek kreeg na de uitzen ding van de documentaire nogal eens het verwijt, dat hij een „papehater" zou zijn. Koekoek: „Ik ben geheel a- religieus opgevoed. Ik weet van geen geloof en geen godsdienst. Later kreeg ik wel interesse in wat er 's zondags in de kerken ge beurt. Daar ben ik regelma tig binnen wezen kijken. Maar ik weet niet wat pries ters doen. Weet niet eens wie of wat er met „paap" wordt bedoeld. Kan dus geen kwaad woord over ze zeggen, laat staan ze haten. Die beschuldiging begrijp ik dan ook helemaal niet". Tal van opmerkelijke tv- films kwamen in de loop der jaren uit de camera van Hans Koekoek, die voor de prodüktie en begeleiding al die tijd al samenwerkt met Henny van Aurich. Zij maakten zeer onlangs een prachtige film over de ster vensbegeleiding in het Utrechtse St. Antoniuszie- kephuis. Op zijn naam schreef hij ook een door wrocht werkstuk over joods leven in Nederland. Een zeer aangrijpend portret ver vaardigde hij over het Haag se jongetje Henri Dat. dat door zijn vader, verstoten werd, toen zijn moeder stierf. Henri Dat kwam via Groenestein en wat omwe gen als tuinier bij een kloos ter terecht. Zijn sterven aan een ernstige ziekte later had iets overweldigends. In het ziekenhuis zei hij op zeker moment tegen zijn verzorg ster: „Ik wil nu liever dat je weggaat. Ik voel, dat Onze Lieve Heer me komt halen. Dan ben ik liever alleen". Een kwartier later was hij dood. KRO-tv zou die film nog eens moeten herhalen. Koekoek zegt ook. dat hij aan de Groenesteinhistorie meer recht- had kunnen doen als hij op allerhand his torisch terrein deskundigen zou hebben kunnen raadple gen. Die liggen weliswaar niet voor het oprapen, maar dat is nou net een van de moeilijke kanten van het journalistieke vak. Bovendien hadden oud- Groenesteinbewoners hem eerder met hun gunstige verhalen moeten kunnen overstelpen. Dit had gekund^ als Hans Koekoek ook eens' te rade zou zijn gegaan bij voorbeeld bij de vereniging van voormalige Groenes- teinbewoners. Of bij een reünie van dezen. 'V» KRO's Frank Kramer be gint komende zaterdag met iets nieuws. Op KRO- tv. Een spelprogramma, dat de titel „Hints" mee krijgt en waarin bekende Nederlanders zich van een andere, onbekende kant zullen laten zien. Er staan, vier van dit soort onthul lende spelen op het pro gramma. Dit valt het best te omschrijven als mime- kwis. Er voor in het krijt treden komende zaterdag tegen elkaar figuren als Marina de Graaf, Annet Nieuwenhuijzen. Marjan Berk en Sjoukje Hooy- maayer, die het opnemen tegen een Willem Nijholt, Bill van Dijck. Wim Neij- man en Kick Stokhuyzen. In deze kwis spelen een belangrijke rol titels van boeken, films, theaterstuk ken en schilderijen, maar ook begrippen en spreek woorden, die niet mogen worden uitgesproken, maar al mimend elkaar moeten worden toege speeld. Er worden zelfs beelden bijgehaald in de trant van: ik zie wat jij niet ziet. Wat gezien wordt, moet per mime worden overgebriefd en door anderen geraden. Alle kans dus, dat er door genoemde bekende Nede landers tal van gekke 1 ken zullen worden getro ken. Het is de bedoelin de spelers er plezier j krijgen, maar vooral d dit plezier overkomt na: de huiskamer, want daaEID voor wordt tv voornam lijk gemaakt. ntr; eerl eer! id. Dichter-schrijver Simon Vinkenoog hield onlangs in Amsterdam een man ide] thon, waarin hij 24 ui lang zichzelf centraal ste de voornamelijk door i. eigén werk voor te leze L zich te laten interviewe en anderszins en ten ovei vloede zich als exhibit» nist te laten kennei KRO-radio gaat daar mo genavond op in op Hilve sum 2 om 20.30 uur. Vr gen zullen o.a. van Ja Vrijman op hem afkomei Zijn jaren als journalis nadien als provo en a dwepende levensfilosoo zullen niet onbesprokt 1 blijven. Kan ook want zijn gedrag is ni bepaald onbesproken. Televisie vandaag NEDERLAND 1 NOS 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.58 Journaal. NCRV 19.00 Rollebol. Franse pop- penfilmserie voor de kleintjes. 19.05 Swiebertje. Tweede af levering: Swiebertje vindt een stel jonge ka tjes. Hij neemt de beestjes mee naar Saartje en wil ze een paar dagen bij haar on der dak brengen. Met: Joop Doderer, Rien van Nuoen, Lou Geels, An nie Leenders, Hella Faassen en Jan Hahn. 19.40 De Blue Diamonds, zin gend tussen twee werel den. Naar aanleiding van het twintigjarig be staan van de Blue Dia monds maakte de NCRV een programma met en over de twee broers Ruud en Riem Wolff tegen de achter grond van Indonesië, waar ze geboren wer den en Nederland. 20.35 Cum laude. Tweede af levering van een kwi- sprogramma, waarin drie kandidaten op ken nis getest worden door Eddy Becker. 21.05 Kerkepad '82. Toeristi- sch-religieus program ma, waarin wandelwe gen worden uitgestip peld langs kerken, kloosters, kapellen enz. Vanavond: Groningen- -stad. NOS 21.37 Journaal. 21.55 WK Voetbal. Samenvat tende verslagen van de wedstrijden: Algerije- -Oostenrijk, commen taar: Hugo Walker; Frankrijk-Koeweit, commentaar: Hans Kraay en Honduras- -Joegoslavie, commen taar: Theo Reitsma. 23.00 'Socutera. Een druppel op de goede plaats. 23.15 Journaal. 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.30 Staatsloterij. Tweede trekking van de 714de loterij. 18.35 Sesamstraat. 18.50 Jeugdjournaal. VARA 18.59 Dieren in beweging. Natuurserie voor de jeugd met de tekenaar Keith Shackleton. Afl.: Bouwers. Shelley. Engelse serie over de belevenissen van een onaangepast mens. Met: Hywell Ben net, Belinda Sinclair, Jo sephine Tewson, Sylvia Kay en Nicholas Court ney. Achtste afl.: Hét vooruitzicht van het ou derschap brengt Shelley en Fran er toe eens naar een ruimere wo ning uit te kijken. NOS 20.00 Journaal. VARA 20.27 NOS 23.05 23.15 Achter het nieuws. Ac tualiteitenrubriek onder eindredactie van Joop van Zijl. Poldark. Zestiendelige Engelse serie naar de gelijknamige boeken van Winston Graham. Met: Robin Ellis, Angha- rad Rees, Clive Francis, Jill Townsend, Norma Streader en vele ande ren. Vijfde afl.: Ross trpuwt met Demelza, die in de sloppen van lllu- gan is opgegroeid. Bij de geboorte van hun dochter levert hun ver schil in afkomst reeds problemen op. Daarbij heeft Ross ook nog an dere moeilijkheden, want het koper brengt niet genoeg meer op. Theater thuis. Prettig weekend, meneer Meij er. In de serie tv-spelen voor de zomeravond brengt de VARA de her haling van een Neder landse productie van Dirk Ayelt Kooiman. Met: Gerard Thoolen, Bram van der Vlugt, Ju dith Hees. Cees Linne- bank, Elisabeth Hoytink, Marine de Graaf, Mi- chiel Kerbosch, Joop Admiraal en Peter Fa- ber. Meneer Meijer is vrijgezel, omdat hij te verlegen en te onzeker is om een meisje te ver overen. Maar als het vrijdag wordt en het weekend voor de deur staat, groeit er een merkwaardige opwin ding in meneer Meijer. Dan staat hij op de drempel van een andere wereld- Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Plazlar moet er zijn. Geva rieerd kinderprogramma. 16.45 WK Voetbal. Achtergrondin formatie. 17.05 WK Voetbal. Rechtstreekse re portage Algerije- Oostenrijk. 18.00 Journaal (tijdens de rust). 19.05 WWF. Jeugdprogramma. 19.15 Actualiteiten. 19.45 Was Karei de Kale inderdaad kaal? Afl.: Pepijn de Korte. 20.00 Journaal. 20.15 Het Boheems uurtje van pro fessor Muliar. Tweede deel van een 'taalcursus' door Fritz Muliar:...over de Boheemse keuken. 21.00 Contrasten. 21.45 Onze man uit Planegg. Docu mentair programma over Karl Valen tin en zijn films. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 WK Voetbal. Samenvattingen en commentaren van de wedstrijden: Frankrijk-Koeweit en Honduras-N. 23.45 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Inleiding tot het erfrecht. Aansluitend: Nieuwsoverzicht. 16.35 Follyfoot. Jeugdserie. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 18.05 Ruimteschip Enterprise (Star Trek). Amerikaanse SF-serie met Wil liam Shatner, Leonard Nlmoy en Ja mes Doohan. De Enterprise bevindt zich op honderden lichtjaren van de aarde en ontvangt een boodschap van een dood gewaande planeet. 19.00 Journaal. 19.30 Disco '82. Hits met llja Richter. 20.15 Welke beslissing zou u ne men? Rechtszaken' beoordeeld door burgers. Met: Bernard Helfrich, Wer ner Asam, Thorwald Lossl e.a. Afl.: Hoe beoordeelt men zware overtre dingen bij het voetbal. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 Vijanden. Tv-spel naar het ge lijknamige stuk van Maxim Gorki. Met: Innokenti Smoktunowski, Regi- mantas, Adomaitis, Jelena Solowej e.a. Kort voor het uitbreken van de revolutie van 1905-1906 is de labiliteit onder de arbeiders ook op het platte land merkbaar. De arbeiders van de fabriek van Jakow Bardin eisen het ontslag van een meesterknecht, om dat hij de arbeiders pest en uitzuigt. 22.30 Aspecten extra. Reportage over Docurnenta 7. 23.30 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. 18.30 Repetitie scheikunde. 19.00 Cultuur en wetenschap. Re portage over de betrouwbaarheid van kermisattracties 19.45-Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Het tv-spel van de maand mei. Aansluitend: Telefoontje ver zocht en Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Emilie. Tekenfilmserie voor de kleuters. 18.05 Sesamstraat. 18.20 Klein, klein kleutertje. Pro gramma voor de allerkleinsten. 18.35 De Romeinen in Brittannie. Tweede aflevering van een serie do cumentaires van prof.dr. A. van Door- selaar met advies van prof.dr.B. Cun- liffe. Afl.: De Romanizering. 19.05 Telegym. Bewegingsoefenin gen voor jong en oud. 19.20 De moddermensen. Uitbeel ding van een legende uit Nieuw-Gui- Op België Vlaams 1 om 20.15 uur film „De speurder" (Sleuth) met Michael Caine en Laurence Olivier. 19.30 Juke-box. Met Blondie: Raptu- 19.37 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 De speurder (Sleuth). Ameri kaanse thriller van Joseph Mankie- wicz (1972). Met: Laurence Olivier en Michael Caine. Andrew Wyke, be roemd auteur van detectiveverhalen vindt het best dat zijn vrouw een ver houding heeft met Milo Jindle. kap per van volkse en Italiaanse afkomst als hij maar haar Juwelen steelt en ze in Amsterdam verpand, zodat ze sa men het geld van de verzekering kun nen opstrijken. 22.30 Cultuur en beschaving. Engel se documentaire serie over het ont staan en de geschiedenis van de wes terse beschaving. Derde afl.: Roman tiek en realiteit. In deze uitzending neemt Sir Kenneth Clark de kijker mee op een tocht langs de Loire, naar Toscane en Umbrie tot aan de kathedraal van Pisa. 23.20 Journaal. BELGIE BRT 2 17.00-19.05 WK Voetbal. Recht streekse reportage van*de wedstrijd Frankrijk-Koeweit vanuit Valladolid. Commentaar: Hans Kraay. 20.15 WK Voetbal. Samenvattende reportages van de gisteren gespeelde wedstrijd Spanje-Joegoslavie in Va lencia met commentaar van Theo Reitsma en van Frankrijk-Koeweit. 20.50 WK Voetbal. Rechtstreeks ver slag van de wedstrijd Honduras-N. Ierland uit het stadion van Saragos- sa. Commentaar: Theo Reitsma. BELGIE FRANS 1 17.45 Le aommeil est-il necessaire? Zweedse dooumentalre. 18.15 Cine-vacances. Kinderpro- 18.45 Faites vos jsux-vacances. Spelprogramma. 19.00 Documentaire. 19.25 Toto special mundial 82. 19.30 Journaal. 19.55 Inedits. Documentaires, ge maakt door amateurfilmers. 20.35 Ambulances tous risques (Mother, jugs and speed). Amerikaan se speelfilm van Peter Yates (1976). Met Bill Cosby. Raquel Welch, Harvey Keitel, Larry Hagman, Roger Nichols, Brian Wilson en Paul Jabara. In de straten van Los Angeles leveren twee ambulancemaatschappijen een strijd op leven en dood om niet failliet te gaan. Ze grijpen alle middelen aan om hun bestaan te verzekeren, het geen tot vele komische verwikkelin gen leidt. 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 16.00-17.05 Zie Belgie Frans 1. 17.05 WK Voetbal. Rechtstreeks ver slag van Frankrijk-Koeweit. 19.05 WK Voetbal. Reportage van Duitsland-Chili. 20.50-22.45 WK Voetbal. Recht streeks verslag van Honduraa-N. Ier land. ENGELAND BBC 1 17.20 Play school. 17.40 Tekenfilm. 18.00 John Craven's newsround. 18.05 Blue Peter. 18.35 Tekenfilm. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.45 WK Voetbal. Flitsen van Fran krijk-Koeweit en Algerije-Oostenrijk. 20.15 Triangle. Serie. 20.40 Comedy. 21.10 Panorama. 22.00 Journaal. 22.25 Play of the month. On appro- 23.58 Nlei 00.00 WK Voetbal. Flitsen duras-N. Ierland. 00.55 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 20.40 Journaal. 20.45 Museum of the year. 21.10 Tony Bennett's world of mu sic. 22.00 The hitch-hikers guide to ga laxy. Humoristische SF-serie. 22.35 Human brain. Laatste afleve- Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. 14.00-14.20 Taal foar mlnggebiet. Fakansje'. 17.05 WK Voetbal. Vanuit het sta dion van La Coruna een rechtstreeks verslag van de wedstrijd Peru-Polen. Commentaar: Ivan Sonck Tijdens de rust: Journaal. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08.30 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 10.00 Journaal. 10.03 WK Voetbal. Overzicht va gisteren gespeelde wedstrijden. 12.10 Contrasten. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Journaal. 16.10 Journaal. 16.15 Drie boeren onder een hoed je. Landbouwpolitiek in de BRD. 17.00 De roestbruine ridder. Kinder programma. 17.50 Journaal. 18.00 Vriendinnen. Serie. DUITSLAND 2 10 00-13.15 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Mozaiek. Programma voor 65-plussers. 16.35 Strandpiraten. Canadese avonturenserie. Met: Bruno Gerussi, Juliet Randall en Stefan Winfield. 17.00 Journaal. 17.05 WK Voetbal. Rechtstreekse re portage van de wedstrijd Peru-Polen. Tijdens de rust: Journaal DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.30-11.40 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 17.00-17.30 Schooltelevisie. 17.30 Electronics in plaats v. 18.00 Sesamstraat. BELGIE BRT 1 BELGIE BRT 2 17 00-19.00 WK Voetbal Recht- streekse reportage van Peru-Polen vanuit La Coruna. Commentaar Ivan Sonck. Samenvattingen van de wed strijden Honduras- N. Ierland, com mentaar Theo Reitsma en Peru-Po- BELGIE FRANS 1 12.00-14.30 Teletekst. 17.45 La mesure du temps. Zwitser se documentaire. BELGIE FRANS 2 12.00-17.05 Zie Belgie Frans 1. 17.05 WK Voetbal. Rechtstreeks v slag van Peru- Polen. ENGELAND BBC 1 07.40-12.15 Schooltelevisie i 14.55 Tennis Wimbledon. 17.20 Play school. 17.45 Tekenfilmpje. ENGELAND BBC 2 07.40-11.30 Schooltelevisie en cur- 15.00 You and me. 15.15 Junior craft, design en tech- 15.35 Tennis Wimbledon. Radio vandaag De tien om kindershow - 17.07 man Emmink presenteert Piere* 'l* in Scheveningen - 18.06 Viol(0nd Emmenes - 18.40 Luisters 'Buitelkruid' - 19.02 Country a ternshow - 20 02 Lichte muziek 0ri formatie uit Frankrijk - 20.30 retkroniek - 21.02 Petula 22.02 Aktua - 23.05 (NOS) f oog op morgen. HILVERSUM 2 - 16.15 (NCRV) Nederlandse n 16.32 Klanken van weleer - Promenade Orkest - 17.36 Actilgt ten - 18.10 Theaterorgelbespe 18.20 Politieke partijen - 18.45 zonder naam - 19.00 Leesoefen ogei in de bijbel - 19.15 Britse bijd* - aan het liedboek voor de kei1 19.30 Kerk en gemeente In Amerika - 20.03 Redevoeringe geschiedenis maakten - 20.30 Kerkepad - 20.45 Even het hoe het nieuws - 21.00 Kinderen lichamelijke klachten - 21.30 Tt 22.40 Historische opnamen. HILVERSUM 3 - 16.03 (AVRO) Toppop disco 18.03 (NOS) De avondspits - (AVRO) Nieuwe platenruiters - Folkgroove - 21.02 Nieuwe pees - 22.02 Candlelight Swingtime. HILVERSUM 4 - 17 00 (KRO) Sluiting - 20.00 Holland Festival 1982. ilsti lD0g< Radio morgen iDi Ivori oept n, uli idei oom 'P: rtre 1 he in, HILVERSUM 1 - 0.02 (AVRO) Jerry van maakt een portret van Cole 0.45 Round midnight - 2.00 S legb station - 6.02 Auto in? Avro 9.03 Steunpunt - 9.08 Arbeidsv nen - 10.03 De zandbakshow Vervolg Arbeidsvitaminen - Biels Co (luisterspelserie) - Soundtrack - 12.03 Karei 13.06 Radiojournaal - 13.20 D« n Diligence - 14.03 Muziek uit tenrek van Wim Harsma HILVERSUM 2 - 7.20 (KRO) Het levende 7.35 Actualiteiten - 9.00 Scb i, praat - 9.05 Gymnastiek vo:üi vrouw - 9.15 Werkbank - 9 33 V ,c wee in Nederland - 10.33 Voor, n en met ouderen - 11.00 School' n. 11.33 Over radio en televisie Actualiteiten - 13.10 Rondom 13.33 Schoolradio - 14.33 j school - 15.03 Omroeppastor 1 15.10 Boekenwijsheid - 15.32 misdrijven en overtredingen, I en verordeningen - 16.32 Tuscefn i wondering, verbijstering en wo 17.36 Actualiteiten ieK HILVERSUM 3 - 7.02 (VARA) Felix Meurders pop - 9.30 Jeroen Soer met po| iegtu nu en toen - 12.03 Het VIP-s 13.03 Peter Holland - 15.30 F met Fellx Meurders HILVERSUM 4 - 7.02 (TROS) Gerard de Vries' Aandacht voor jonge i Met Laguestra naar vreemde laif 10.00 Opus tien tot twaalf: Kan ^SSI kest van de Poolse radio - i Roma suite van Bizet en Concer* ert twee piano's en orkest van Mcjlas V 13.05 De best verkochte kil platen - 13.30 Ensemble o.l.v. beth Cooymans - 14.00 Belcanl Ullïl( - 17.00 Sluiting NIEUWSBERICHTEN !Wre Nieuwsuitzendingen zijn op Hllvi hou 1 elk heel uur. 24 uur per dag. 0 l 1;' versum 2 op elk half uur van 7.3 1U11< tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en uur. Op Hilversum 3 op elk h* van 7.00 tot 24.00 uur en HilverS Oglc om 7 00, 8.00 en 13.00 i le

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2