Jos Koemans ook in Lisse niet te stuiten e Flamingo's te sterk voor Ajax René van der Horst indrukwekkend Schalkers klasseert zich voor NK wielrennen jPORTTRIBUINIE TIJDENS „BOWLINGSTRIJD DER KAMPIOENEN" rtine ylen ihens ortvrouw %tfederatie |B9t lenkomst LEIDSE COURANT MAANDAG 21 JUNI 1982 PAGINA 13 LEIDEN Voor de eerste keer werd dit weekeinde een ont moeting georganiseerd tussen de kampioenen van de Leidse en Leiderdorpse bowlingbonden. De thuisspelende bond uit Zuid West kwam duidelijk als sterkste uit de strijd. De helft van de acht te verdelen officieuze 'Leidse' kampioenschap pen bleven achter in de Hans Menken Bowling. Met name René van der Horst was opvallend bezig. Hij scoorde in de single-klasse maar liefst 1245 (6 games) en bleef daarmee de eveneens sterk bowlende Karei Boehlee (1167) en Thijs Kor- bijn (1153) voor. Van der Horst had eerder al met zijn Men- kenploeg ten koste van You Never Can Tell en Tettero 11 de triotitel binnengesleept. Ironisch genoeg gingen de AII-Events-overwinningen naar de jongste bond. Leiderdorper Thijs Korbijn, die bij de 'singles' niet verder kwam de derde plek, was in de eindstrijd te sterk voor Kees Plaizier (Holiday Inn) en Hans van de Burg (Hans Menken). Petra Zuidmeer, ook al uitkomend voor Leiderdorp, won na spannende strijd van Bennie Scheffer. De imponeren de eindsprint van Scheffer (223 tegen 182 van Zuidmeer) bleek net niet toereikend om de eindzege te grijpen. Het eindverschil was 16 pins (1078 om 1094). De Zuid-Westse bowlster kwam ook in de single-categorie niet verder dan een tweede plaats. Daarin bleef Hennie Klom (Holiday Inn) haar voor. Scheffer legde wel beslag op de doubletitel. Met Rita Veefkind gooide zij zelfs meer dan de heren in die klasse (1029). Het herendubbel van Zuid-West, bestaande uit Hans van de Burg en John Hensing, had in de laatste game af te rekenen met Pieter Vis en Cees van der Zwan uit Leiderdorp. Na precies gelijk de slotgame te zijn ingegaan, waren het de thuisspelers, die de partij afmaakten (1012 om 940). De vijf- manstitel werd een prooi voor TZN. Ondanks de hogere pin- fall van Strike-kwintet/Menken IJs, veroverde de formatie van captain Kees Plaizier meer wedstrijdpunten. Uitslagen 'Ontmoeting der Kampioenen": Vijfmans: 1. Team Zonder Naam (Hl) 5 punten - 3331; 2. Strike Kwintet/Menken IJs (ZW) 4 punten - 3476; 3. Indrapoera (L'dorp) 0 punten - 2898. Trio's: 1. Hans Menken 1 (ZW) 6 punten - 2206; 2. YNCT (Hl) 3 punten - 1964; 3. Tettero 11 (L'dorp) 0 punten - 1784. Singles heren: 1. JRené van der "Horst (ZW) 1245; 2. Karei Boehlee (Hl) 1167; 3. Thijs Korbijn (L'dorp) 1153. Singles dames: 1. Hennie Klom (Hl) 996; 2. Bennie Scheffer (ZW) 942; 3. Anja de Jong (L'dorp) 933. Doubles heren: 1. Hans van de Burg/John Hensing (ZW) 1012; 2. Pieter Vis/Cees van der Zwan (L'dorp) 940; 3. Kees Plalzier/Karel Boehlee sr. (Hl) 861. Doubles dames: 1. Bennie Scheffer/Rita Veefkind (ZW) 1029; 2. Petra Zuldmeer/Henriëtte vd Hoeven (L'dorp) 944; 3. Hennie Klom/Marijke Schroder 856. Alle Events heren: 1. Thijs Korbijn (L'dorp) 1050; 2. Kees Plaizier (Hl) 1041; 3. Hans van de Burg (ZW) 1015. All-Events dames: 1. Petra Zuidmeer (L'dorp) 1094; 2. Bennie Scheffer (ZW) 1078; 3. Hennie Klom (Hl) 688. LEIDEN De uit Noordwijk afkomstige amateur Martin Schalkers heeft zaterdag met een 5e plaats in de klas sieke Kersenronde van Mierlo de laatste kans aangegre pen om zich te kunnen klasseren voor het Nederlands Kampioenschap voor amateurs, dat zaterdag in het Lim burgse Geulle zal worden verreden. Schalkers, evenals clubgenoot Teeuwen opgenomen in de ROKS-ploeg, bleek zaterdag in goede doen. Na de gebruikelij ke schiftingen in de aanvang- suren wist hij ook in de finale goed overeind te blijven en kwam hij terecht in een kop groep van zes man. Hij zag weliswaar geen kans met de gedemarreerde Wim Jennen en Fons Schootman mee te rij den, maar nadat hij ook Jen- nens ploegmaat Bas van La moen in de ultieme koersfase nog moest laten lopen, werd hij achter René Haast tweede in de spurt om de vierde stek. En daarmee had de nog jonge amateur zijn doel bereikt: clas sificatie voor het N.K. Enkele regionale renners de den het niet slecht in Neder landse en Belgische criteriums. Ron Kok werd 5e in een zware wegwedstrijd in het Belgische Moerbeke, waar hij zich met o.a. Michel Meere in een ze venmans kopgroep bevond. Na 112 km. onder koude en rege nachtige omstandigheden te hebben gefietst zat er voor Meere niet meer in dan de 7e plek. Hans Steekers werd zaterdag 11e in Oud Beyerland, waar Jan Klomp de hoogste trede van het erepodium bezette. Steekers ging met 10 man in de achtervolging op 6 koplo pers. die echter weg zouden blijven, waarop hij 5e werd in de spurt om de 7e plaats. Een dag later in Moerdijk draaide de Bollenstreker opnieuw goed. Ditmaal werd hij 8e, na dat tijdens de laatste rondes 6 man de benen hadden geno men. Winnaar werd Krijn Sint- nicolaas. Junior Gertjan Zwaan kende een pechvol weekeinde. Zater dag braken in Oud Vossemeer de nodige spaken in zijn wiel, gisteren viel hij in Hilvarenbeek' door een lekke band terug uit een kopgroep van 12 man. Desondanks werd de Voor schotenaar nog 15e. Swift hield zaterdag zijn revan che-wedstrijden van het club kampioenschap Lange Af stand. Na 100 km. bleek ama teur Jan van Straaten opnieuw de sterkste. Hij won de spurt van een kopgroep van zes man. De volgende plaatsen werden bezet door de ama teurs Evelein, Kooijman, Gijs Zandbergen. Joris Zandbergen en veteraan Overdevest. Lief hebber Stokkel was op de 7e stek de eerste achtervolger. Bij de nieuwelingen, die 40 km. re den, was Ruud Bos de sterk ste. Op grote achterstand ein digde Johan van Rossem als tweede. Hans van Egmond maakte als derde de uitslag compleet. KEES HEEMSKERK VERRASSENDE WINNAAR IN C jN AAN DEN RIJN nster Martine van Zuylen geroepen tot Alphens rouw van het seizoen Van Zuylen werd vorig iderands jeugdkampioe- floret en behaalde dit »n tweede plaats op die discipline. Sportman van r werd Alphense zweef- Cees Musters. Musters rde de Nederlandse titel igde tijdens de wereld- anschappen op een twaalfde plaats, ie Boys werd door de r dige jury tot sportploeg Met seizoen uitverkoren, inleiding van het kampi- ap dat de de voetbal de derde klasse reali- i. Ruud van Maurik (at en Maureen Kemeling tenslotte „veroverden"- s sportjongen en sport- 3IS van het seizoen. e kl eis Ise en m< Ti Nu de statuten no- voorzijn gepasseerd, meent rlbpige bestuur van de Sportfederatie dat de omen is leden te gaan onder de sportvereni- vanuit Leiden. Mede vanuit ipunt, heeft het bestuur de k ich ten doel heeft ge- lass( Je belangen van de 'P d< Leidse sporters en re- 4 m^n te vertegenwoordigen woensdag 30 juni een i^amst belegd in het res- van zwembad De Zijl g 20.00 uur). Clubs zich dan als lid van de e opgeven. Tevens zul- eeds vastgestelde sta- die avond nog kunnen doorgenomen. lix verhuist f heef ehad ige i' De korfbalvereni- n 0?mix vertrekt in de loop ierjkf komende seizoen defi- rnePn de Leidse Hout. Deze 31 w2nodatie, in 1965 al ge- Óefei,s een noodoplossing jprifjaximaal tien jaar en na eidifireidin9 van de atletiek- vere|)ok te klein geworden, an b(erru''d voor bet terrein )e Groenoordhallen. zal daar een clubhuis luwen met daaraan vier 'imers, die met de huidi- peler van het complex idag (Noorderkwartier) iten worden gedeeld, lesliste de ledenverga- 'an de Leidse zaterdag- eide verenigingen krij- beschikking aver twee terwijl uitbreiding met de veld tot de mogelijk- 'lehoort. De vrijkomen- te op de Leidse Hout Jen gebruikt als inloop- lor de atletiekbaan en s parkerrterrein. 1. Jos Koemans (rechts) en Freek van der Capellen bereik ten de finale van het toernooi van Lisse. Koemans won met 6-2, 6-2. LEIDEN Jos Koemans heeft tijdens het toernooi van Lisse bewezen onbet wist 'Leidens' sterkste ten nisser te zijn. In Lisse be hoefde hij in vier partijen wederom geen set af te staan en klopte hij en pas sant ook nog de winnaar van het Masters-toernooi, Marco Winter. In de finale kwam Freek van der Ca- pelle tot niet meer dan vier games: 6-2, 6-2. Bij de da mes is Ingelise Driehuis dan wellicht de sterkste van dit district, tegen Miri am de Groot ging zij toch in twee sets onderuit: 6-3, 6-0. een echte schande is dat overigens niet, want Miriam de Groot moet tot één van de sterkste B- speelsters van Nederland gerekend worden. Jos Koemans rekende in Lisse met tal van gerenommeérde tegenstanders af. In de kwartfi nale werd de plaatselijke favo riet Frans Grimbergen, die zijn zinnen op de toernooioverwin- ning had gezet, met 6-3, 6-3 geklopt. Een ronde verder had de Metselaars-spéler geen par don met clubgenoot Marco Winter: wederom 6-3, 6-3. In de finale was Freek van der Capellen de tegenstander van Koemans. Van der Capellen had in de halve finale opmer kelijk vlot Hans Tönjann aan de kant gezet: 6-3, 6-1. In de finale ond.ervond Jos Koemans opnieuw niet echt tegenstand. Het temp hoog opjagend van uit het achterveld dwong hij zijn opponent te veel fouten af: 6-2, 6-2. In de finale van het gemengd dubbel was Freek van der Capellen wel succes vol. In een uitermate matig duel bleef de Unicummer met Marijke Guyt het duo Astrid Veenman/Cornel Schrama voor. De derde finale eindigde weer in yeflies voor Van der Capelle. In het herendubbel ging hij met partner Jos Koe mans tenonder tegen Wilson en Winter: 6-7, 6-1, 6-0. De damesenkelspel B finale was minder interessant dan verwacht. Ingelise Driehuis was Ingelise Driehuis kwam er in de finale tegen Miriam de Groot niet aan te pas: 0-6, 3-6. niet voldoende in vorm om door het op vastheid geba seerde spelletje van Miriam de Groot heen te prikken. Vooral in de openingsfase kreeg de Lissese kansen genoeg om tenminste een aantal games te pakken. Door matig smash- werk lukte dat niet en de eers te set eindigde in 6-0. De twee de set ging nog gelijk op tot 2- •2, waarna de Hoofddorpse snel doordrukte tot 6-3. Ingelise Driehuis was niet echt tevre den over het door haar ver toonde spel:„ln de tweede set heb ik het nog wel geprobeerd met spinballen op haar slice backhand. Ik haalde toen nog op van 0-2 naar 2-2. Maar over het algemeen heb ik niet goed gespeeld, ook de opslag liep slecht." Het herenenkelspel in C kende een verrassende winnaar. Cees Heemskerk van Zee en Duin won niet alleen het toernooi, hij deed dat met verbluffend gemak, omdat hij het gehele toernooi geen set tegen be hoefde te incasseren. In de fi nale bleef Hij Stefan Faas met 6-4, 6-3 voor. Bij de dames ze gevierde Patricia Lafay. In de eindstrijd wees zij Karin Roo- zendaal terug: 7-5, 6-4. Bij de dames in D ging de zege naar A. Jünger, bij de heren in D behaalde E. de Graaf de eerste prijs. TEAN Was Freek van der Capellen in Lissfe nadrukkelijk aanwezig met drie finaleplaatsen, in Al phen aan de Rijn heersten zijn broers Arnold en Herman op het TEAN-toernooi. Beiden ontmoetten elkaar in de finale van het herenenkelspel en stonden ook in de herendub belspel-eindstrijd tegenover el kaar. Herman van der Capellen bereikte de finale dankzij een zege op Robbert-Jan van der Feen, Arnold stond tegen Bob van Overbeeke verloren, maar zijn opponent gaf op match point op, omdat hij op de fina ledag op vakantie ging. De eerste plaats ging uiteindelijk naar Herman, die zijn broer in twee sets klopte 6-4, 7-6. Ook de herendubbel was voor die zelfde speler. Met Hennie Koe mans wees hij Arnold van der Capellen en Peter Klein terug: 6-4, 6-3. Bij de dames won A. Meininger van Nieuw-Vennep in de finale van M. Oudshoorn: 6-2, 6-1. Het deelnemersveld was niet al te sterk, het verdiende eigen lijk nauwelijks de kwalifikatie B-toernooi. Bij de heren haalde Michael van der Berg de eerste finale zege in een C-toernooi. De jeugdige Koudekerker klopte D. van Ingen met 6-4, 6-4, bij de dames won Marion Hooge- veen van Ter Aar voor M. Lief broer: 6-3, 6-0. Ook in de D enkelspelen over heerste de jeugd. Bij de dames behaalde Anne Jongkind, ook al van Ter Aar de eerste prijs. In de finale klopte zij Van der Akker: 6-4, 6-2. Bij de heren pakte de jeugdige- Mare Nagel- kerken de hoofdprijs. Hij won van M. Stals: 6-4, 6-2. Estec Jan de Groot is de winnaar ge worden van het eerste Estec toernooi. De Katwijker bleef in de eindstrijd clubgenoot Piet Parlevliet de baas: 6-1, 6-4. Bij de dames haalde Doris Knott Weer eens een toernooizege binnen. Ada Frachon-Dugas ging in drie sets tenonder: 3-6, 6-4, 6-2. In D was er bij de da mes een eerste plek voor Mevr. Van Spronsen, die Ver min terugwees: 6-3, 3-6, 6-3. Bij de heren eindigde Zaidi als eerste door Tomazelli te klop pen: 1-6, 6-4, 6-2. Jeugdteam Unicum Het jeugdteam van Unicum, bestaande uit Mariëlle Hop, Di ana Lacourt, Eric Wenink en Bart Krans, heeft de volgende ronde in de strijd om de Ne derlandse titel niet kunnen be reiken. Tegen Leeuwenberg liep het Leidse viertal een 8-0 nederlaag op. Alle partijen le verden twee sets zeges op voor de zeer sterke Voorbur gers. Uitslagen toernooi Lisse: HDB: Wilson/Winter - Van der Capel- len/J. Koemans: 6-7. 6-1, 6-0; GDB: F v.d. Capellen/M. Guyt - C. Schra- ma/A. Veenman; 6-2, 3-6, 6-4; HDC: Van der Wilk/Heemskerk - Crépin- /Van Marwijk: 6-4, 7-5; DDC: Meer- man/Schoutsen - Driessen/Van der Haak 1-6, 6-3, 6-4; GDC: Jansen /Stuyver - Van Balen/VAn Balen 1-6, 6-3, 6-4; DED: A. Jünger - W. van der Meer 6-1, 7-6; HED: E. de Graaf - L. van der Geest 6-4, 6-7, 6-4. HDD: De Ridder/De Ridder - Bik/Brinkman; 6- 1. 6-4. GDD: Steenhof/De Graaf - Castien/Boukers; 7-5, 6-2; DDD: Pag- ter/Storm - Rinzema/Hanrath. 6-2, 3- 6. 6-1; Uitslagen toernooi TEAN: HDB: H. van der Capellen/H. Koe mans - P. Klein/A. van der Capellen 6-3, 6-4; GDC Koolen/Everts - Lief- broer/Koolen 4-6, 7-6, 7-5; HDC: Bo den/Rutten - Kardinaal/Van der KLei; HED: M. Nagelkerken -M. Stals 6-4, 6-2; DED: A. Jongkind - Van der Ak ker 6-4, 6-2; HDD: Kip/Ponsioen - Ze venhoven/Verdaasdonk 3-6, 6-2, 6-2; DDD: De Groot/Vreeswijk - Van Ree wijk/Holdert 6-4. 6-2; GDD: VAn Ree wijk/Verdaasdonk - V^n der Merwe- /Verduin 7-5, 4-6, 7-6. Uitslagen toernooi ESTEC: Salman/Hooghoudt - Wilder/Bec- kwith 6-3, 6-4; GDC Berg/Heneman - Remmerswaal/DuivenVoorden 6-4, 6- 1; DDC: Knott/Faasel - Wijnveld/Ben- nink 0-6, 7-5, 6-2; DDD: Van der Laar/Lacourt - Hawkyard/Hughes 7- 5, 1-6, 6-3; HDD: Spruyt/Renner - Van Ree/Balken 6-3, 7-6; GDD: Lel- brand/Leibrand - Remmerswaal/Van Duivenvoorden 6-4, 6-1; - Het eerste cricket- Ajax kwam zaterdag ader van de viering van jarig bestaan in actie Flamingo's, een cric- Ejingclub van spelers van in eerste klasse vereni- De Leidenaars gingen - it hoort in een erewed- Bervol ten onder. oud-Ajacied Maarten (77 runs) kwam Fla- aan bat niet tot top is. In de beschikbare s realiseerde Flamin- runs voor het verlies ♦ickets. 40 ering bov/lde voor Ajax goed: 3 voor 40. )Jongh (1 voor 21), Ar- ohen Tervaert (1 voor Jongfer van Rood (1 voor 22) s Reijer de Wit (2 voor ten de overige wickets, jong ander Mark Verbeek en aordinou, verloor op de )al van de eigen innings iet wicket van Eddy Fi- 4.4 ankzij' scores van Her- zartevelt (13) en Ton El- J (24) kon Ajax nog aan amp taal denken (41 voor 3). uitzondering van de 20 Adam Kuper bleef het hierbij, waardoor Ajax t totaal van 84 runs all veld diende te ruimen. Voor de jubHeum(cricket)slag. De teams van Ajax en De Flamingo's broederlijk bijeen.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13