Middelburg weer eens in zandbak Triomf voor Stalman r SLECHTE GENERALE KAH0 DES CASTELETS Twee records voor Annemarie Verstappen Roei-jeugd in opmars NavratHova dt sterkste t M SPORTTRIBUIME IEIDSE COURANT MAANDAG 21 JUNI 1982 PAGINA Volleybaldames matig op dreef OPHEUSDEN De Neder- landse volleybaldames hebben in het weekeinde tweemaal verloren van Tsjechoslowakije. Het matige Nederlandse team ging zaterdag in Opfreusden met 3-1 ten onder. De setstan den waren 7-15, 15-4, 5-15 en 10-15. Gisteren verloren de Nederlandse dames, van wie alleen Caroline Keulen redelijk speelde, in Woerden weer met 3-1. Ditmaal waren de setstan den 14-16, 5-15, 15-7 en 5-15. Ter voorbereiding op het WK, dat van 4 tot 25 september in Peru wordt gehouden, gaat het Nederlandse damesteam in au gustus twee weken in trai ningskamp in Papendal. Daar na worden nog oefenwedstrij den gespeeld in Zweden en Mexico. Gelijkspel in titelwedstrijd SPAKENBURG In de strijd om het algemeen Nederlands kampioenschap bij de voetbal amateurs hebben IJsselmeer- vogels en RKC de eerste ont moeting zaterdag in Spaken burg met een stand van 1-1 af gesloten. De zondagkampioen uit Waal wijk was aanvankelijk sterker en drukte dit uit met een doel punt van Tonny van den Bosch in de vierde minuut. Kort voor rust zagen de 3000 toeschou wers zaterdagkampioen IJssel- meervogels vla Henk de Graaf op gelijke hoogte komen. Komende zaterdag wordt in Waalwijk de return gespeeld. Eindigt deze ontmoeting gelijk, dan volgt op 30 juni een be slissingswedstrijd. Monsterzege Toronto NEW YORK Toronto Bliz- zards heeft dit weekeinde in de Amerikaanse voetbalcompeti tie voor een monsterzege ge zorgd. De ploeg won thuis met liefst 7-0 van een kansloos San José Earthquakes. Vancouver Whitecaps won moeizaam met 3-2 van Chicago Sting en Fort Lauderdale Strikers deed het Iets royaler tegen San Diego Sockers: 3-1. Wessel Zimmermann uitstekend op dreel RENENS Wessel Zimmer mann heeft in het Zwitserse Renens een internationale schoonspringwedstrljd gewon nen. De springer van de Haag se vereniging De Randstad, die niet geselecteerd is voor de wereldkampioenschappen, toonde zich de sterkste met 445,80 punten. Zijn clubgenoot Edwin Jongejans werd vijfde met 409,50 punten. Bij de dames kwam een B- ploeg voor Nederland aan de start. Jolanda van Ruyven (De Randstad) was met een vijfde plaats met 347,05 punten de beste Nederlandse. Dubbel van Panathinaikos ATHENE Panathinaikos is zaterdag winnaar geworden van de Griekse beker en vero verde daarmee de felbegeerde ..dubbel". De formatie die eer der al landskampioen was ge worden, zegevierde in de be kerfinale met 1-0 tegen Laris- sa. De winnende treffer kwam In de 49e minuut van de voet van Harambidis. Ebben en Eras delen BLARICUM Anton Ebben met Jumbo Design en Rob Eras met Isocrates S hebben gezamenlijk het hoofdnummer om de Grote Prijs van Neder land gewonnen tijdens het in ternationale concours hipplque in Blaricum. Beide combinaties behaalden in drie manches ze ventien punten. Henk Nooren werd met Opstalan Poseidon vierde. Prijsvragen lotto: 4-10-19-27-33-36. Re servegetal: 3. Deelnemers: 606.163 inleg: ƒ3.283.449;--; prijzen: ƒ.1.688.338,00. Cijferspel: 634666 Westduitse lotto: 1-2-6-11-22- 48. Reserve: 26. Spiel '77: 487456. Belgische lotto: 2-3-7-9-30-39 Bijkomend: 37. Supertrio: 5-12-14 Niet ge start:^ Omzet: ƒ.183.214; uitkering: ƒ916. DONINGTON Zes dagen voor de TT van Assen ging Jack Middelburg, bij een ge nerale repetitie voor alle we reldtoppers in Donington, voor de zoveelste keer in zijn motorsportloopbaan onder uit. Na in de eerste manche op de derde plaats geëindigd te zijn, leek de Nederlander in de tweede reeks van de in ternationale 500 cc-wegrace op weg naar de tweede posi tie achter WK-ranglijstaan- voerder Franco Uncini. Met drievoudig wereldkampioen Kenny Roberts op de hielen, kreeg de winnaar van de En gelse Grand Prix van 1981 echter iets teveel haast, waarna hij onderuit schoof. De snelheid afremmende zandbak naast de baan van het circuit van Donington Park zorgde ervoor, dat Mid delburg voor de TT-races van zaterdag niet hoefde af te schrijven. De Suzuki-coureur, die tegen eerder afspraken in Engeland, nog geen beschik king had over het beste fa- brieksmateriaal, kwam er zonder noemenswaardige blessures van af. De Italiaanse verrassing van dit seizoen, Franco Uncini. werd in Engeland tot totaalwinnaar uit geroepen. In de eerste manche kon de Italiaan zich niet bij de eerste drie plaatsen. Crosby, die in Italiaanse dienst rijdende Nieuwzeelander. blufte Kenny Roberts af, terwijl Jack Mid delburg secuur sturend derde werd voor Uncini en Sheene. Boet van Duimen haakte al vlot af in Donington, toen hij vlak voor zijn neus de Amerikaanse toprijder Randy Mamola (voor de zoveelste keer dit seizoen) van zijn machine zag duikelen. Van Duimen heeft bovendien, grote problemen zijn Suzuki- productieflets competitief te maken. Voor Assen zal de Am- merzoder ongetwijfeld voor de Italiaanse Cagiva-machlne kie zen. In de tweede manche nam Jack Middelburg vanaf de start de leiding. HIJ moest echter Roberts, Crosby en Uncini op hun veel snellere racemachines voorbijlaten. Uncini ging op jacht naar de twaalf seconden voorsprong die hem de totaal zege kon brengen. Graeme Crosby, die de Italiaanse aas wilde bijsloffen, ging rechtuit de zandbak in. Roberts, in duel met Middelburg, volgde dat voorbeeld bijna, maar wist op tijd de zaak te corrigeren. Mid delburg kon dat ook een keer met zijn bokkende Suzuki, maar ging de tweede keer roemloos en volgens het hem bekende recept onderuit. Unci ni trok zich van de moeilijkhe den van zijn concurrenten wei nig aan en claimde de totaalo verwinning met een voor sprong van zeventiende secon de op Roberts. Zijspancross Nederlands zijspancrosskam- pioen Jan Bakens heeft met bakkenist Jaap van Vliet de Holland Cup gewonnen. Ba kens werd in Oss totaalwin naar van de over vijf wedstrij den uitgesmeerde zijspanserie door twee van de drie machi nes te winnen. In de eerste manche was Bakens, bij de start ranglijstaanvoerder, met machinepech uitgevallen. Bang voor het verspelen van de hoofdprijs in deze Holland- Cupstrijd ging Bakens in de volgende twee reeksen op het circuit „De Witte Ruysheuvel" tot op de bodem van zijn mo gelijkheden en won beide ke ren. De Belgische motorcrosser Eric Geboers heeft in de strijd om het wereldkampioenschap In de 125 cc-klasse de leiding overgenomen van zijn landge noot Mare Velkeneers. Ge- boers, winnaar van de eerste manche, scoorde in de Grote Prijs van Tsjecho-Slowakije 27, punten tegen Velkeneers 21. De Franse motorcoureur Pierre Samin en Dominique Pernet wonnen gisteren de 1000-kilo- meterrace op de österrelch- ring in Zeltweg. De Suzuki- equipe had aan de streep een voorsprong van anderhalve mi- De pechvolle Nederlanders in Donington: Jack Middel burg, die met zijn machine van de baan schoof en naast hem Boet van Duimen, die machinepech had. nuut op fabrieksgenoten Moi- neau en Hubin. De Nederlan ders Pieter Blaauboer en Ge rard Flameling eindigden in deze derde wedstrijd uit de strijd om het wereldkampioen schap lange-afstandrace op de zesde plaats. Annemarie Verstappen: twee nationale records. BREDA Bij de Kringkampioenschappen van Noord- Brabant heeft Annemarie Verstappen (BZV Solar) in Breda een Nederlands record gezwommen op de 100 meter vrije slag dames. Zij legde de afstand af in 56.00 seconden. Annemarie Verstappen was ook houdster van het oude re cord (56.10), dat zij begin dit jaar in Amersfoort had gezwom men. De tijd van 56.00 seconden is de beste wereldprestatie van het seizoen. Het wereldrecord staat op naam van de Oost- duitse Barbara Krause met 54.79 seconden. Annemarie Verstappen vestigde gisteren weer een Neder lands record, ditmaal op de 200 meter vlinderslag dames. Haar tijd was 2.16.40, hetgeen toch nog 2,4 seconden boven de limiet is om te kunnenv deelnemen aan WK, waarvoor eind deze week in Rotterdam selectiewedstrijden worden gehou den. Sinds mei 1981 was Annemarie Verstappen op deze af stand al recordhoudster met een tijd van 2.16.69. KNOXVILLE In de Vere nigde Staten, waar zij in maart en april het Neder landse record discuswer pen driemaal verbeterde (63,60 m, 64,32 m en 66.58 m), heeft Ria Stalman een van de grootste triomfen uit haar carrière behaald. De 30-jarige Haagse, die enkele jaren aan de uni-' versiteit van Tempe stu deert, werd zaterdag In Knoxville Amerikaans kampioene discuswerpen. Zij zegevierde met een worp van 62,14 meter. Niet alleen het feit dat zij de ti tel veroverde maar veel meer dat zij nauwelijks meer hinder ondervond van de schouderblessure, die zij op 25 april in Wal nut bij haar recordworp van 66,58 meter opliep, zal Rla Stalman plezier heb ben gedaan. De Neder landse recordhoudster versloeg haar voornaam ste concurrente, de Ameri kaanse Leslie Deniz met bijna vier meter. De grote ster op de tweede dag van de titelstrijd was de 20-jarige Carl Lewis. De Ameri kaan veroverde evenals een jaar geleden titels op de 100 meter en het verspringen met respectievelijk 10-11 seconden en 8,48 meter. Evelyn Ashford zorgde bij de dames voor de beste wereldseizoenprestatie op de 100 meter met een tijd van 10.96 seconden. De don kere Amerikaanse Is ervan overtuigd dat zij tijdens de Eu ropese toernee met succes een aanval kan doen op het we reldrecord van 10.88 secon den, dat sedert 1 juli 1977 op naam van de Oostdultse Mar lies Göhr staat. De prestatie van Ashford was de vijfde aller tijden. Lewis, die op 16 mei in Modes to de 100 meter voor de twee de keer in zijn carrière in 10.00 seconden liep, kwam pas in de laatste 40 meter langs landge noot Calvin Smith, die in 10.16 seconden tweede werd. „Ik kon het mij niet permitteren op de 100 meter verslagen te wor den", aldus Lewis, die dit sei zoen zijn zinnen heeft gezet op de wereldrecords op de 100 meter en het verspringen. Bei de records zijn inmiddels veer tien jaar oud en werden geves tigd tijdens de Olympische Spelen van 1968 in Mexico- stad. Een verrassing bij de heren was de nederlaag van Willie Banks bij het hinkstapsprin- gen. 'Banks moest de kam pioen van 1981, Dave Cannon (16,78 m) en Jordan (16,73 m) laten voorgaan. Banks werd derde met 16,72 m. Hij heeft dit seizoen al 17,36 m gehaald. De Amerikaan neemt daarmee de tweede plaats op de we- reldseizoenranglijst in achter de Engelsman Keith Connor, die enkele weken geleden bij de Amerikaanse studenten kampioenschappen in Provo het Europese record op 17,57 meter bracht, de 21,27 meter waarmee de Amerikaan Dave Akins het kogelstoten won be tekende eveneens een beste wereldseizoenprestatie. De kwalificaties leverden enke le verrassingen op. Del Davies, die met .2,32 meter de wereld- seizoenranglijst hoogspringen aanvoert, haalde de kwalifica tiehoogte van 2,21 meter niet en Al Oerter, de viervoudige Olympische kampioen van Melbourne (1956), Rome (1960), Tokio (1964) en Mexico Stad (1968) plaatste zich op 46-jarige leeftijd voor de finale. Zevenkamp De 23-jarige Oostduitse Ramo- na Neubert verbeterde giste ren in Halle in het kader van de meerkamp-interlandwedstrijd tussen Oost-Duitsland en de Sovjet-Unie het wereld- en Eu ropese record zevenkamp en bracht het op 6772 punten. Het oude wereldrecord stond met 6717 punten (27 en 28 juni 1981, Kiev) ook op naam van de Oostduitse. Steve Ovett, de Olympische kampioen op de 800 meter, heeft zaterdag op de baan van Crystal Palace in Londen zijn eerste wedstrijd van dit sei zoen gelopen. De Engelsman, die in december tijdens de training een ernstige blessure opliep en daarvoor zelfs een operatie moest ondergaan, won de 1500 meter tijdens de kampioenschappen van de zui delijke graafschappen in 3 mi nuten en 47.25 seconden. De Brit toonde zich na afloop ui terst tevreden. „Normaal loop ik de eerste wedstrijd van het seizoen aanmerkelijk langza mer". De Oostduitse dames- en he ren atletiekploeg heeft zater dag in Londen de drielanden- wedstrijd tegen Groot-Brittan- nië en België met ruim verschil gewonnen. De Oostduitsers vergaarden 211,5 punten in de strijd met Groot-Brittannië (160-,5). België ging met 256 119 ten onder en de Britten versloegen België met 262 115. Gerard Nijboer (Daventria) heeft zaterdag in Lelystad de „over de bodem van de zee loop", een wedstrijd over 12,2 kilometer, gewonnen. De zil veren-medaillewinnaar op de marathon bij de Olympische Spelen in Moskou, liep de af stand in 36 minuten en 29.4 seconden. De Schot John Gra ham, vorig jaar winnaar van de marathon van Rotterdam, ein digde met zeven seconden achterstand als tweede. Gra ham bleef op zijn beurt de Ne derlandse marathonkampioen Cor Vriend (PSV) zestiende se conde voor. Jan Cortenbach (Olat) werd gisteren In Veghel Nederlands kampioen, 50 kilometer snel wandelen. Op het zware par koers in Brabant zorgde Cor tenbach voor de beste tijd ooit irf Nederland gemaakt: 4 uur 27 minuten en 32 seconden. De prestatie kan evenwel niet als nationaal record worden erkend omdat het een weg wedstrijd betrof. ZAANSTAD Gertjan Leb bink en Ron Stevens hebben de 24e Zaanregatta beheerst. Belangrijker was echter de op mars van de Nederlandse jeugd. Lebbink en Stevens ble ven met overwinningen op de tien kilometer, de duizend en de vijfhonderd meter ongesla gen. In alle drie races was de Nederlandse k2 oppermachtig. Op de tien kilometer werd geen tegenstand ondervonden. Twee en een halve minuut voor de naaste concurrent werd de finish bereikt. Op de duizend meter was het verschil, zeven seconden, opmerkelijk en op de vijfhonderd meter bedroeg de voorsprong aan de finish een vijftal lengten. De opmars van de jeugd, al aangekondigd in het voorsei zoen, ging door. Jan Baayéns ondervond dat hij veel zal moeten doen om Nederlands sterkste k1-vaarder te blijven. Hij moest op de vijfhonderd meter Toirkens en op de kilo meter Daman laten voorgaan. Een uitermate goede prestatie leverden Nagelkerken, Regtien, Van Hezel en Nijkamp door de tien kilometer te winnen en tweede te worden op de vijf honderd meter. De jeugd heerste ook op de lange af stand. Getuige de zege van Nagelkerke en de tweede plaats van Nuijs op de k1 tien duizend meter. Aan de Nederlandse succes sen kan overigens vooralsnog slechts een beperkte waarde worden toegekend. De trek van topvaarders naar perma nente wedstrijdbanen maakt dat het woelige water van de Voorzaan steeds nadrukkelij ker gemeden wordt. Frankrijk, Finland en Australië deden voorts hun inschrijvingen niet gestand. Slechts Belgische, Westduitse en Luxemburgse kanovaarders waren het afge lopen weekeinde tegenstan ders van de Nederlandse top. Tekenend was dat Gertjan Lebbink en Ron Stevens hun sterkste rivaal hadden in een boot die onder meer werd be mand door Paul Hoekstra. De nu voor België varende 37-jari- ge veteraan boekte voor Ne derland Olympische successen in 1964 en 1968. Toen was Hoekstra, met Anton Geurts, op het Meer van Sagami goed voor zilver en voor een vierde plaats op de hooggelegen Olympische baan van Xochi- milco. Vast staat inmiddels ook dat de Nederlandse dames de aansluiting met de subtop ver loren hebben. Ineke Bakker en Marijke Kegge zijn door werk zaamheden niet meer in staat een straf trainingsschema door te voeren. De eerste werkelijke internationale test voor de Ne derlandse ploeg volgt het ko mende weekeinde. Dan zullen in de Wedauregatta van Duis burg, met boten uit 27 landen, de tickets voor Belgrado, waar volgende maand de wereld kampioenschappen worden gehouden, moeten worden ver diend. Lebbink en Stevens hielden op de 1000 meter bij de K2 tijdens de Zaanregatta de concurrentie ver achter zich. WASSENAAR Kaho des Castelets stelde gistermid dag op Duindigt teleur. De zesjarige Franse hengst in Nederlands bezit sprong gistermiddag in de Gas- tentribuneprijs vlak na de start In de fout en was meteen kansloos met Jan van Dooyeweerd op de sulky. Ondanks het terrein- verlies bij de start kreeg Kaho des Castelets toch nog aansluiting bij de ove rige paarden. Maar op nieuw maakte de import van de Haagse eigenaar Buitelaar een fout en werd terecht uitgeschakeld. Kaho des Castelets. die op 8 mei tijdens een kwalificatie- proef op Duindigt een kilome- tertijd van 1.15.5 op de klok ken bracht en daarmee het baanrecord van de Wasse- naarse baan brak, staat inge schreven voor de Grote Prijs der Lage Landen van komende zondag op Duindigt. Het Is twijfelachtig of de hengst na deze matige generale ook daadwerkelijk zal starten in de Grote Prijs. Mede door het fa len van Kaho des Castelets won de elfjarige Monty Buiten zorg met de Limburger Sjeng Hendrikx voor Greatest Action en Prizefighter. Jan van Dooyeweerd was trou wens toch niet erg gelukkig gistermiddag. Een uur voor het falen met Kaho des Castelets kwam de Hoofddorper in de baan met Ursin. De vierjarige ruin van de Rijnsburgse stal De Kromme kon op papier moei lijk verliezen. Maar in de eind strijd sprong Ursin plotseling in de fout en kwam in het stuk niet meer voor. Tres Chique won voor Urica Marijke en Up- salin Fortuna. Bij de volbloeds deden de fa vorieten hun plicht. Sinds kort is Redress in training bij Sabil- le Kalisvaart. Deze verandering heeft de hengst goed gedaan. In handen van Malcolm Riley won Redress de eerste afde ling van de Haagsche Paarden- dagenprijs voor Caruso met Mario van Gisteren die bij de gehele afstand van 1900 meter aan de leiding ging. Ook de tweede ren van de middag bracht Malcolm Riley op zijn naam. Geheel volgens de ver wachting bracht hij de kleine Liana Raaphorst als eerste over de finish. De derde en laatste ren was voor de amatri- ces en amateurs. Stal Van Dijk had voor deze gelegenheid speciaal uit Belgie Henry Van- devuer aangetrokken. Met Lusty nam hij de kop en stond deze in een geweldige stijl niet meer af en won Sacha en Go Go. Supertriotip In supertrio 26 van komende zondag op de Wassenaarse baan Duindigt komen veertien paarden aan de start. Tot en met woensdag op de postkan toren en zaterdag op de wed strijdbanen is het mogelijk de wedformulieren in te leveren. De supertrio, op de dag van de Grote Prijs der Lage Landen, gaat over 3200 meter. Favoriet Ossian start met een handicap van twintig meter In handen van Jan Wagenaar. Ossian won vijf keer achtereen maar liet het bij het kampioenschap van Nederlandse paarden op Duindigt vorige week door een fout lelijk afweten. Aan kop vertrekken Trust Skoatter en Tony The Butler in kansrijke positie. Onze favorieten: Ossi an (9), Trust Skoatter (2) en Tony the Butler (3). Onze outsi ders: Rabbani (8), Rieka Hano ver (7) en Nanouk (14). ARTHUR VAN RIJSWIJK EASTBOURNE Martil vratilova heeft zaterdag? nale van het international nistoernooi in Eastbouni wonnen. De Amerikaan» sloeg in minder dan zesï nuten in twee sets (6-4, q 20-jarige Hana (Tsj). Na afloop van de partiji Mandlikova, die zij enkj ken geleden in de finale 1 open Franse kampioenf pen in Parijs, ook vt verklaarde Navratilova: nog nooit zo goed in vorj weest. Ik hoop dat ik mende veertien dager goed speel". In de afgj tien maanden heeft Navratilova slechts vijl haar 87 wedstrijden vel In de periode verdien] ruim twee miljoen guldef Pam Shriver behaalde 2 de eerste plaats in het d dubbelspel. Het tweetal 1 twee sets (6-3, 6-4) de tegen het Amerikaans! Kathy Jordan/Anne Smit De Australiër John Alei HE won zaterdag in Bristol d Ie van het heren enkelsp versloeg de Amerikaan Mayotte in twee sets: 6-1 4. De finale in het dubb Nl€ werd in Bristol gewonnei ee de Amerikanen Tim en 1.1 Gullikson. De broers v< ei gen het Australische duo Edmondson/Kim Warwl twee sets: 6-4 en 7-6. ie' De Beverwijkse tennisse'>9a Hak heeft gisteren het to e van Etten-Leur op zijn gebracht. Hij zegevierde finale over de Brat Maarten Keunen met 7-fi al 1-0 bij welke stand Keur 'ens strijd staakte. Hij had la kramp, die hem in de iebt schoot, toen hij bij 7-6 tiebreak op setpoint stonind optreden van de 25-jarigi '9SV nen in de finale was ee krne rassing. De Brabander e kelde in de tweede ron 'eet als eerste geplaatste!n 9 Thung uit met 7-6, 6-0 e 9d in de halve finales met 6 5 P' van de Nieuwzeelanderer Hibbert. Rob Hak schakr,n de halve finales met ev< erel 6-3, 6-3 de als tweede gr,lan ste Theo Gorter uit. ce~^ met hel "en. FC Amsterdam niet toegelaten ZEIST De bondsverga van de KNVB heeft za een voorstel van een stichting betaald voetbr sterdam om toegelaten f den tot de competitie eerste divisie afgewezen, mee steunt de bondsve ring het besluit, dat het bestuur betaald voetbal KNVB in een eerder s had genomen. voornaamste arrfeAO van het sectiebestuur verzoek van de nieuwe ting af te wijzen was h dat geen bevredigende ling was getroffen schulden van de opg< eerste-divisieclub FC A^nw dam over te nemen. De stichting was van menir zij als een nieuwe reel soon aanspraak wilde op een vakante plaats eredivisie en waarvan In lijkheid en in billijkheir' kan worden verlangd, da^en de schulden van FC A dam zou overnemen. D !pai deed de advocaat van df we stichting volgens de menten een beroep bondsvergadering, die h ZICI pèl met algemene stemrr Bn B V aat: Ie'rsjc t 2— !oe cis Sportwereld MUNCHEN Nederlan een internationale handboogschieten in Mi als tweede geëindigd in taalklassement. West- land werd eerste met 12 ten meer dan Nederlam GIETHOORN wereldkampioen Stefar der Berg uit Hoorn heeft ren bij Giethoorn het opi derlands kampioer plankzeilen gewonnen lichtgewichtklasse. E zwaarderen was John vt Starre de snelste en bij mes Jolanda de Jong. BREDA Het bridgeto om het Nederlands kar schap individueel heeft gelopen weekeind een winning opgeleverd vo( dakker uit Heeren\>een DORTMUND Han Val is tweede gewórden wielerwedstrijd over 101 meter in Dortmund. W 50F was de West Duitser N)en Sydlik. DIEPENBEEK Peter H uit Sibbe won in het afg weekeind in het Belisch penbeek een wegwe Hak over 105 kilometer. MOSKOU Bijna 400 jfcg listen hebben voor de r keer Wladislaw Tretjak,-^ hockeydoelman van de 5 n' Unie uitgeroepen tot dep Europese speler. BAZEL In Bazel is Dr|talii Koch overleden. De die de leeftijd van 78 jaLg reikte, was tussen 1"^ 1967 voorzitter van de Internationale Schaatsun1 MIJDRECHT In de strijd" om het Nederfloel schaakkampioenschap dames heeft Carla Bruin* de leiding behouden. 2 loor gisteren weliswaar telverdedigster Erika maar ook Corrie Vreeki een steek vallen. Zij brak Hanneke van Parreren al wonnen positie. his i an H, ft I1 ;en, de G mir dekt

Leidse Courant | 1982 | | pagina 10