mededelingen gemeentebestuur 21 tm 25 juni '82 eiden iltt :r Diversen Vj Vergadering over de toekomst van de Leidse Woning Stichting Voor alle huurders van de L.W.S. en overige belangstellenden is er op woensdag 23 juni a.s. om 20.00 uur 's-avonds een belangrijke vergadering die gaat over de toekomstige structuur van de Leidse Woningstichting. De vergadering vindt plaats in buurthuis 't Spoortje aan de Bernhard kade 40. Zoals bij velen inmiddels bekend heeft het Ministerie van Volkshuisvesting het gemeentebestuur laten we ten een verplichting te stellen aan de reorganisatie van de L.W.S. In verband hiermee werd in de maand mei en begin juni j.l. een aantal vergaderingen belegd met de bewo nerscommissies en bewoners over die toekomstige reorganisatie. Op de vergadering van de 23ste a.s. zullen de standpunten van commissies en bewoners van de Advies raad van de L.W.Sworden meegedeeld Deze Adviesraad bestaat uit vertegenwoordigers van vijf politieke partijen. Aan hen zal gevraagd worden wat ze van deze standpunten vinden en wat aan de gemeenteraad geadviseerd zal worden. 1 Gemeenteraad vj Maandag 21 juni a.s. om 19.30 uur. Onderzoek geloofsbrieven van nieuw benoemde le den van de Gemeenteraad. Voorstel benoeming hoofd Willem de Zwijger- school. Voorstel benoeming hoofdleidster van de kleuter school "De Margriet". Verdere behandeling van het volkshuisvestings plan 1982 tot en met 1985. Voorlopige vaststelling van de rekening 1977 van het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Behandeling van woonruimtezaken c.a.; intrekking van de verordening op de Adviescommissie inzake het huisvestingsvraagstuk en wijziging van de ver ordening op de commissie voor de beroep- en be zwaarschriften. Voorlopige vaststelling van de rekening 1978 van het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Vaststelling van de rekening 1979. Hernieuwde vaststelling verordening op de winkel sluiting 1977II. Plan 1982/1985 en programma 1982 Kinderdagver blijven. Het doen van afstand van een zakelijk recht van ge bruik, gevestigd op een perceel grond aan de Oegstgeesterweg te Rijnsburg. Regeling voor het gebruik van grond aan de Was- senaarseweg door de Stichting Paardrijden voor Gehandicapten voor Leiden en omstreken. Vestiging van een zakelijk recht ten gunste van de N.V. Electriciteitsbedrijf Zuid-Holland ten behoeve van het gedeeltelijk ondergronds brengen van de hoogspanningsleiding in de Merenwijk. Wijziging raadsbesluit van 11 december 1978, no. 335, betreffende beschikbaarstelling krediet voor de huisvesting van de Brandweer aan de Lange- brug. Vaststelling verordening bescherming persoons gegevens. Wijziging Verordening cursusgeld Bedrijfstechni- sche School. Wijziging Verordening rechten ziekenvervoer. Geldelijke steun woonwagens. Beschikbaarstelling krediet voor de renovatie van 140 woningen in complex 4 van de woningbouw vereniging "De Eendracht". Verlening aanvullend gemeentelijk subsidie in de kosten van de restauratie van de Pieterskerk. Krediet voor de aanleg van een riolering c.a. in de Vrouwenweg en de Vlietweg. Aanvullend voorbereidingskrediet voor de bouw van een nieuw politiebureau. Voeren van verweer tegen jegens de gemeente in rechte gestelde eisen. Wijziging A.P.V. (waterplaatsen; motie 601/1982). Verzoek om medewerking voor de uitbreiding van de kleuterschool P.C. Hooftlaan 12 met één werk lokaal. Wijziging verzoek om medewerking tot stichting van een bijzondere kleuterschool (Stichting Rudolf Steiner School). Verzoek om uitbreiding bijzondere b.o.-school De Weerklank, Robijnstraat 1. Verzoeken van schoolbesturen om medewerking. Wijziging van de gemeentebegroting en de begro tingen van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1982. Krediet voor de aanschaf van tekstverwerkende apparatuur t.b.v. de Directie Maatschappelijke Dienstverlening (G.S.D.). Verkeerscirculatieplan (V.C.P.) Actieplan. Parkeren in de Leidse Binnenstad III. Wijziging Verordening op de commissie voor de scholen "De Ducdalf" en "De Loopplank" (expe riment bestuursvorm openbaar onderwijs). Wijziging statuten van de Stichting Leidse Scho lengemeenschap voor l.a.v.o.-l.e.a.o. Wijziging verordening Afvloeiingsregeling gemeen telijk kleuter-, gewoon lager en buitengewoon on derwijs. 15.50 uur: Hoorzitting inzake bezwaarschrift van de heer P. Haanen betreffende het verlenen van subsidie voor de verbetering van het riool van het pand Haagweg 46. 16.10 uur: Hoorzitting inzake het bezwaarschrift van de heer R. de Graaff tegen het verlenen van een muziek- vergunning en een ontheffing sluitingsuur voor het café Oude Vest 97. 16.30 uur: Hoorzitting inzake het door JAKOGEHU B.V. i.o. ingediende bezwaarschrift tegen een weigering tot het vestigen van een amusementshal. 17.00 uur: Hoorzitting inzake het door de Vereniging Open School Leiden ingediende bezwaarschrift betref fende het beheer van financiële middelen. Overige Commissie- en Projectgroep vergaderingen Werkgroep Emancipatie Leiden Maandag 21 juni a.s. om 13.00 uur in kamer 212 van het Stadhuis. Agenda: Concept I WONEN, voor zover gereed Bestuursraad Schooladviesdienst Leiden Dinsdag 22 juni a.s. om 14.00 uur in het gebouw Stationsweg 28. Agenda: Wederzijdse informatie: Van de directeur: - verdere informatie over de bezuinigingen - W.P.R.O. informatie van de heer Dijsselbloem: Bespreking van de concept statuten. Bespreking resultaat raadpleging achterbannen i.v.m. aanblijven als Bestuursraadleden. Eerste ronde over de uitgebrachte OMC-nota. Mededelingen vanuit het C.P.L. Projectgroep Maredijk Dinsdag 22 juni a.s. om 20.00 uur in het speel tuingebouw aan de Maredijk. Agenda: Voortgang rioleringswerkzaamheden herbest ra- Stand van zaken NMB-terrein Voortgang aanpak verbetering particuliere wonin gen Stand van zaken terrein Nijssen Deelcommissie stedelijk molenmuseum "De Valk" Vrijdag 25 juni a.s. om 16.30 uur in het molen museum De Valk. Agenda: Verzoek Rijnlandse Molenstichting de molen De Valk incidenteel graan te laten malen Publiciteit Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Commissie vergaderingen Verkeerscommissie Woensdag 23 juni a.s. om 15.30 uur in de kantine van het stadsbouwhuis. Agenda: Verkeersmaatregelen ingevolge de zgn. hoorproce dure Reactie op het provinciaal fietspadenplan Nota verkeerslichtenbeleid Leiden Burgemeester en wethouders hebben op 15 juni 1982 de volgende bouwvergunningen verleend: Breestraat 107, verbouwen bovenwoning tot twee woningen; Wasstraat 34, plaatsen loggia met dakkapel; Schelpenkade 29, plaatsen duivenhok; Bilderdijkstraat 17, vernieuwen huisriolering; Plesmanlaan/Lage Morsweg, bouw van een kan toorgebouw; Melchior Treublaan 59, plaatsen erfafscheiding; Coornhertstraat 7, verbouwen en uitbreiden wo ning; Stationsplein 7, wijziging indeling beganegrond en eerste verdieping; Draadzegge 16, plaatsen dakvenster. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1,2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen bij Bouw- en Woningtoe zicht, Stadsbouwhuis. Langegracht 72. Postbus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071-254911). Nieuw gemeenteraadslid Commissie voor Maatschappelijke Aangelegen heden, Volksgezondheid en Cultuur Woensdag 23 juni a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Diskussienota vrijwilligersbeleid Nota verbouwing streekmuziekschool GSO-INFO Eindrapportage Voorgeest 1982 Commissie voor Economische Aangelegenhe den en Personeelszaken Commissie Maatschappelijke Aangelegenheden en Volksgezondheid Donderdag 24 juni a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Gezamenlijke vergadering. Agenda: Nota Zicht op Werk Commissie voor Economische Aangelegenhe den en Personeelszaken Donderdag 24 juni a.s. in de raadzaal van het stadhuis. Na afloop van de gezamenlijke vergadering. Agenda: Nota Vleeskeuringsdienst Nota Bedrijfsverzamelgebouw Stadspolderweg Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschriften Vrijdag 25 juni a.s. in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: 15.45 uur: Uitspraak op het beroep van de heer M. Zaki inza ke voorwaarden opgenomen in een lozingsvergun ning. Verleende bouwvergunningen Natuurpad door het Heempark Er is weer een natuurpad uitgezet in het Heempark. Aan de hand van een natuurpadboekje kunt u zich wat laten vertellen over een aantal bomen en planten langs de route. De boekjes zijn verkrijgbaar in het Heempark, vanaf zondag 20 juni. Prijs f 0,25. De be schrijving sluit het best aan bij een wandeling in eind- juni. Het Heempark ligt aan de Oegstgeesterweg tegen over de Boerhavelaan. Openingstijden: het hele jaar op werkdagen van 8 -16 u. Van mei tot oktober tevens op zondag van 2 - 5 u. Vanaf heden is mevrouw J.S.M. Boot benoemd ver klaard tot lid van de gemeenteraad. Mevrouw Boot (Anneke) is lid van de P.V.A. en volgt hiermee Joop Maat op. Het besluit van haar benoeming is voor een ieder ter inzage gelegd bij de Direktie Burgerzaken in het stad huis, kamer 10. Instituut burgerraadslieden Woensdag 23 juni a.s. houdt het Instituut geen spreekuur. Wel is het buro telefonisch tot 12.30 uur bereikbaar. In noodgevallen kan men zich wenden tot de overige in Leiden gevestigde hulpverlenende instanties. 2. Oude Vest tussen Lange Mare en Schouwburg. Hier begint op maandag 28 juni de restauratie van de walmuren rioolvernieuwing. Daarmee raakt de straat afgesloten voor doorgaand verkeer. Tijdens de bouwvakvakantie kan het verkeer gebruik maken van een tijdelijke rijbaan. Over het vervolg van de werkzaamheden na de vakantie zullen de bewo ners nog verder ingelicht worden. N.B. voor de bewoners: Wilt u de huisvuilzakken zolang op een goed bereikbare straathoek zetten? Informatieavond her-inrichting Morskade - Bothastraat Dinsdag 22 juni a.s. om 20.00 uur wordt een infor matieavond gehouden voor bewoners van Morska de en Bothastraat. Onderwerp van deze avond is de her-inrichting van genoemde straten. Plaats van bijeenkomst is het ge bouw van speeltuinvereniging Morskwartier aan de Lage Morsweg Aanmelding gegadigden voor nieuw te bouwen huurwonin- start werkzaamheden gen op het Doelenterrein Met de her-inrichting kan begonnen worden, als de Herhaalde oproep vernieuwing van de riolering achter de rug is. Onlangs is begonnen met de voorbereiding van Volgens planning begint men met het rioleringswerk nieuwbouw van woningwetwoningen op het Doe- en de gelijktijdige vernieuwing van de walkant-be- lenterrein, tussen Witte Singel en Doelengracht. Be schoeiing, begin november a.s. gin 1983 zal daar de eerste paal geslagen worden Vermeld moet worden, dat per abuis in de brief aan de bewoners als startdatum september staat aange geven. Dat moet dus november zijn. Opengraven Trekvliet/Aanleg Verlengde Dr. Lelylaan Maandag 21 juni a.s. begint het opengraven van het zuidelijk gedeelte van de Trekvliet, tussen Groenho- venstraat en Wouterenbrug. Het zand uit de Trekvliet wordt gebruikt voor de aan leg van de Verlengde Dr. Lelylaan tussen de Haagse Schouwweg en de Dr. Lelylaan, aan de achterzijde van de flats aan de Opaalstraat. Grofvuilop haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 17 en 19 maandag 21 juni Wijk 18 en 22 woensdag 23 juni Wijk 21 en 23 donderdag 24 juni Wijk 20 en 26 vrijdag 25juni Tunnel onder Hoge Rijndijk Rijkswaterstaat begint woensdag 23 juni met de aan leg van een tunnel voor voetgangers en fietsers onder de Hoge Rijndijk bij de Leiderdorpse brug. Dat bete kent dat het autoverkeer in beide richtingen over één weghelft (aan de Leiderdorpse zijde) gevoerd zal wordèn. Voetgangers en fietsers zullen op die plek via het lusje Meijestraat-Lekstraat-Besjeslaan worden omge leid. In het najaar zal de andere weghelft onderhanden genomen worden. Begin 1983 wordt de tunnel in gebruik genomen. Straatafsluitingen in de Camp Binnenkort beginnen er op twee plaatsen werkzaam heden in de binnenstadswijk de Camp. Dat zal tot (tijdelijke) straafafsluiting leiden, waarmée bewoners en andere gebruikers van het gebied rekening zullen moeten houden. Kort samengevat gaat het om: 1. Caeciliastraat tussen Turfmarkt en de Ursulasteeg. Maandag 21 juni a.s. begint hier het eerste deel van de rioolvernieuwing van het binnengebied. Voor het begin van de bouwvakvakantie op 16 juli kan dit werk gereed zijn. Tot zolang zal het doorgaand verkeer naar de Turfmarkt gestremd zijn. Het verkeer kan het gebied dan verlaten via andere route's, zoals bijv. de Lijsbethsteeg en Oude Vest. Na de bouwvak ver plaatst het werk zich verder de wijk in. De bewoners zullen hier nog nadere berichten over krijgen. Korte en Nieuwe Mare drie weken afgesloten In verband met de rioleringsvernieuwing is zowel de Korte als de Nieuwe Mare voor de duur van drie we ken afgesloten voor doorgaand verkeer. Omleidingsborden Alle verkeer zal via Lammermarkt-Valkbrug worden geleid. Als alternatieve route, is tijdelijk de mogelijkheid op genomen om via de Verversbrug, linksaf naar de He rensingel te rijden. Bij de Pelikaanstraat komen omleidingsborden met opschrift, zo ook in de omgeving van Lammermarkt. voor de bouw van ongeveer 60 woningen. De woninl" gen komen t.z.t. in beheer van de L.W.S. Er zullei] 40 45 3-, 4- en 5-kamerwoningen worden gebou* (waarvan een aantal gestapeld en een aantal met ei tuin), terwijl 15 20 gestapelde woningen zijn doeld voor 1- en 2-persoonshuishoudens. Overwogen wordt om afhankelijk van de gegadigdei in het plan een rolstoelwoning op te nemen. Er wordt naar gestreefd om de parkeergelegenheii op eigen terrein te realiseren. Om de inspraak van toekomstige bewoners bij di projekt zoveel mogelijk tot zijn recht te laten komen wordt nu gegadigden opgeroepen. Het planvoorbereidingsteam wordt binnenkort Sc mengesteld, toekomstige bewoners kunnen daarii plaats nemen met een vertegenwoordiging. )nm ullel 'UwA i t eemf i beW dei ïeii Wie komen voor deze woningen aanmerking? 1. Stadsvernieuwingsurgenten; 2. Woningzoekenden, die een woning van een woP ningbouwvereniging achterlaten rrjjet een kalzes 1 huur van max. 350, per maand; 3. Zij, die geregistreerd staan bij Buro Huisvesting volgens de huidige woonruimteregeling geregi treerd kunnen worden en voldoen aan de bezel tingsnorm. N H zes de r iifge< Waar kan men zich aanmelden? Gegadigden kunnen zich tot en met 2 juli a, schriftelijk opgeven bij Direktie Woonruimteverdi ling (Buro Huisvesting), Langegracht 74, 2312 NI' Leiden, met vermelding van bovengenoemd koi plex, huishoudensamenstelling en eventueel hun ki respondentienummer bij Buro Huisvesting Na de selektie door de Direktie Woonruimteverdeli en de toekomstige beheerder, de LWS, wordt z spoedig mogelijk een inspraakgroep van toekom: ge bewoners gevormd. Degenen die zich reeds voor deze woninge hebben opgegeven behoeven dit niet nogmaal te doen. j nilj Ir Aanmelding gegadigden voo i-, 35 nieuw te bouwen huurwo ningen in Groenoord H Herhaalde oproep w In de loop van 1983 zal worden gestart met de bom Iter van 35 woningwetwoningen, verdeeld over 4 blol jes, in de Pasteurstraat, Madame Curiestraat en Muf Di schenbroekstraat. Er komen 7 eengezinswoningen (4 kamers), 14 twe kamer-bejaardenwoningen op de begane grond 14 vierkamer bovenmaisonnettes. De huren zullen, afhankelijk van het woningtype, k( men te liggen tussen f 350, en 580, per maan (kale huur). ld Wie komen voor deze woningen in aai merking? 1Bewoners uit Groenoord die in verband met slot of renovatie de huidige woning moeten verlaten. Zij die geherhuisvest moeten worden vanwet stadsvernieuwing elders in de stad. Zij die een woning van een woningbouwverei ging of de Leidse Woningstichting achterlatt met een kale huur van maximaal f 350, maand. 4. Zij die geregistreerd staan bij de Directie Woo I) ruimteverdeling of volgens de huidige woonruii teregeling geregistreerd kunnen worden en vt doen aan de bezettingsnormen. Waar kan men zich aanmelden? Gegadigden kunnen zich tot en met 2 juli a. schriftelijk opgeven bij de Directie Woonruimtevi deling, Langegracht 74, 2312 NH Leiden met ding van bovengenoemd complex, huishoudens 1 menstelling en eventueel het correspondentienu mer waaronder men is ingeschreven als woningzo kende. Vervolgens zal de Directie woonruimteverdeling i kandidaten selecteren en zo spoedig mogelijk b fW richt sturen. t m Degenen die zich reeds voor deze hebben opgegeven behoeven dit niet te doen.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 8