Geen appartementen aan oever Braassem 1 Kosten van aanleg riolering vallen me „Voorschotense lieverdjes worden naar ons geschoven REGI0U0UR1NAAL Acht jaar geëist tegen overvaller P REGIO LEIPSE COURANT VRIIDAG 18 JUNI 1982 PAGIN, Nieuwbouw in Hazerswoude HAZERSWOUDE De BV Egbo. aanne mingsbedrijf uit Hazerswoude, gaat in Zonne veld drieënvijftig premiewoningen'bouwen. De prijzen hiervan variëren van 141.000 tot f 160.000. De huizen zullen door burgemeester en wethouders bij voorkeur aan ingezetenen van Hazerswoude worden toegewezen of aan degenen die sociaal of economisch aan deze ge meente zijn gebonden. Wanneer zij eenmaal een woning hebben gekocht, is het verboden het huis of de grond gedurende een periode van vijf jaar te verkopen. Bij overtreding wacht een fikse boete. B. en w. adviseren de gemeente raad, die komende donderdagavond in vergade ring bijeenkomt, de grond waarop <le 53 huizen zullen worden gebouwd, te verkopen tegen een prijs van 1.060.000. De kavelprijs voor deze woningen bedraagt 20.000. Pauselijke onderscheiding ROELOFARENDS- VEEN De H. Mis, die woensdag werd ge houden voorafgaand aan het uitreiken van een pauselijke onder scheiding aan de heer J. Bakker, werd geleid door pastoor J. Vel- thuijse uit Alphen aan den Rijn. Deze krant vermeldde abusievelijk pastoor W.J. Wortel als voorganger. Pastoor^ Velthuijse is directeur* van de Rijnlandse Be devaartvereniging. Bekeuringen op Hoge Rijndijk ZOETERWOUDE Bij een snelheidscontrole op de Hoge Rijndijk ziin 14 automobilisten door de Zoeterwoudse politie getrakteerd op een bekeuring, omdat zij de toegestane snel heid van 50 km/u ruim had den overschreden. Een Am sterdammer die werd gekon- troleerd had dubbel pech toen aan het licht kwam dat hij nog een bedrag van 200 gulden aan boetes moest voldoen. Op het politiebureau is orde op zaken gesteld en kon de bestuurder zijn schuld voldoen. Gedenkteken in Leimuiden LEIMUIDEN Naar het zich laat aanzien krijgt Leimuiden binnenkort een gedenkteken voor de gevallenen in de Tweede Wereldoorlog. B en w van Leimuiden willen daarvoor een hardhouten kruis oprichten. De plaats waar het gedenkteken zal wor den opgericht, staat nog niet vast. VVD'er Jwisk had hierom onlangs (niet voor het eerst) gevraagd. Tijdens de dit iaar gehouden dodenherdenking bleek hem opnieuw hoe node Leimui den een dergelijk gedenkteken mist. De gedenkplaat in de hal van het gemeen tehuis, waarin de namen van de geval len zijn ingemetseld, zal in stand wor den gehouden. Twaalfde editie wandel vierdaagse Ter Aarse school TER AAR De oudervereniging van de r.k. lagere school „Aeresteijn" organiseert van 28 tot en met 1 juli een avondwandelvierdaagse. Deze wordt dit jaar voor de twaalfde maal ge houden. De avondvierdaagse begint maandag 28 juni op het schoolplein van de „Aeresteijnschool" aan de Langeraarseweg. Het slot van dit evene ment, donderdag 1 juli, belooft een ware happe ning te worden. Muziekvereniging „Arti et Re- ligioni" zal de intocht van de wandelaars muzi kaal omlijsten. De start van de intocht is om 20.00 uur op het parkeerterrein van de firma Lek aan de Langeraarseweg. Kaarten voor de slotdag kosten vier gulden en zijn verkrijgbaar bij de start, de scholen en de plaatselijke melk handel. RIJNSATERWOUDE De gemeenteraad heeft gisteravond afwijzend ge reageerd op het plan voor de bouw van 15 apparte menten aan de Venelaan. De woningen zouden moeten verrijzen op het door de firma Boer aange kochte stuk grond aldaar. De firma Boer heeft het stuk grond aan de Venelaan enige tijd geleden overgenomen van de gemeente Rijnsaterwoude. Het oorspronkelijk plan was daarop twee of drie grote bun galows te bouwen. Gezien de economische teruggang en de daarmee gepaard gaande da ling van de prijs van huizen heeft de bouwer-in-spé daar echter van af gezien. Gisteren kregen de leden van de raad eeta alternatief bouwplan voor premie-A woningen ter goed keuring voorgelegd. Het fiat van het gemeentebestuur bleef echter uit. Men had nog al wat bezwaren tegen het bouwplan. Een van de voornaamste daarvan gold de plaats waar de huizen zou den komen. In tegenstelling tot dat wat de consulent van het bureau Stad en Landschap had verkondigd, vonden de le den van de raad de woningen op die plaats, de oever van de Braassem, niet passend. Bo vendien was men niet enthou siast, omdat duidelijk werd, dat voornamelijk mensen van buiten Rijnsaterwoude op de (prijzige) appartementen af zouden komen. Bovendien zou de bouw van 15 huizen ineens' het de gemeente onmogelijk maken in de komende jaren te bouwen, daar men immers aan een maximum aantal per jaar gebonden is. De firma Boer krijgt nu dus nul request. Toch konden de leden van raad begrip opbren gen voor de moeilijke situatie gekocht waarop men dure hui zen wilde bouwen, hetgeen door de recessie geen doorgang kan vinden. Gesproken werd over het terugkopen van grond. Iets wat eerder al in Alphen aan den Rijn is ge beurd. Of dat inderdaad zal gebeuren, is nog maar de vraag. Terugkopen van de grond gaat immers gepaard met verliezen en de gemeente, noch de firma Boer zitten daar op te wachten. Nieuw De Rijnsaterwoudse raad ziet er sinds gisteravond wat an ders uit. Door het overlijden van de heer P.J. Wenmakers was er een wethoudersschap vacant en moest er een nieuw raadslid geïnstalleerd worden. De heer A.L. Boogaard van de Lijst Wenmakers werd de nieuwe wethouder en me vrouw A.M. van der Zee-Dub bel van diezelfde partij trad toe tot de raad. Zij zuHen deze raadsperiode afmaken. Me vrouw Van der Zee stelde gis teravond reeds haar eerste daad. Tijdens een discussie over de hoge snelheden, die in de oude dorpskern worden ge meten en de naar aanleiding daarvan noodzakelijk geachte maatregelen, pleitte zij voor een bord met de tekst „Denk aan onze kinderen". Haar woorden vonden weerklank. Het bord zal ter hoogte van de Het Woudse Hout, waar het midden terrein nog altijd niet is afgemaakt. Voorlopig blijft dat ook zo. De raad kwam niet tot een beslissing. In september valt die wel te verwachten. aan de Herenweg gelegen scholen worden geplaatst. Te vens zullen er op de Herenweg borden worden aangèbracht, waarop een adviessnelheid van dertig kilomter per uur staat vermeld. Voorts zal er in de toekomst strenger gecontro leerd worden. Een niet be paald overbodige luxe. Tijdens een onlangs gehouden controle werden de nodige bekeurin gen uitgedeeld. De hoogst ge meten snelheid op de weg door de dorpskern waar men 50 mag rijden, was 80 kilometer per uur. Woudse Hout Pas in september zal een be slissing worden genomen over de herinrichting van het mid denterrein van het Woudse Hout. Gisteravond kwam men. er niet uit. CDA'er Van Rijn was het niet eens met het col lege-voorstel hiervoor 56.000 gulden uit te trekken. Hij vond dat bedrag veel te hoog. „In een tijd waarin er almaar over bezuinigen wordt gespro ken, kunnen we zoiets gewoon niet doen. Zeker niet, omdat je niet van een herinrichting kunt spreken. Dat is het na melijk helemaal niet. Het mid denterrein moet gewoon een keer afgemaakt worden en 56 mille om iets af te maken, vind ik veel te veel", aldus Van Rijn. Gemeentebelangen bleek die mening te delen. Bo vendien was deze fractie het met het CDA eens, dat er eerst maar eens een duidelijk plan moest worden voorgelegd, al vorens men tot een beslissing komt. Besloten werd wel reeds een krediet, groot 35.000 gul den, te voteren, maar de plan nen voor de herinrichting eerst nog eens voor te leggen aan de commissie ruimtelijke ordening. In september zal de gemeenteraad zich buigen over de adviezen van deze commissie. Chemie Olympiade nek-aan-nek race De prijsuitreiking was gistermiddag de afsluiting van de Nederlandse Chemie Olympiade, die in de afgelopen da gen In het Leldse Gorleaus Laboratorium werd gehou den. Negentien VWO leerlingen waarvan vier leerlin gen, die pas in september aan hun examenjaar begin nen streden om de eer. De negentien jongens vrouwen deden dit jaar niet mee ontliepen elkaar niet veel. De nummers elf tot en met negentien eindigde met een gelijk aantal punten en hetzelfde geldt voor de num mers vijf, zes, zeven en acht. De eerste vier mogen mee doen aan de Internationale Olympiade, die volgende maand in Stockholm wordt gehouden. Op de foto van rechts naar links de nummers één, twee, drie en vier: Rob de Jeu uit Pernis, Andries Boon uit Oisterwijk, Erik Hakvoort uit Delft en Mark Hollanders uit Heino. Ze kre gen een boek, een oorkonde en een replica van de wis selbeker, die tot de volgende Olympiade op de school van winnaar Ron de Jeu mag staan. Vrouwen (1) 2S n het vormingscentrum de Mast Noordwijkerhout organiseren zaterdagavond groots feest voor alle vrouwen uit de regio. De wenband FASTO zal een anderhalf uur durend opti den verzorgen. Verder zal een vrouwelijke DJ. de rei van de avond de muziek verzorgen. De vrouwen van d Mast willen hiermee het seizoen feestelijk afsluiten e£'e"r tegelijkertijd zoveel mogelijk vrouwen uit de regi en kennis met elkaar laten maken. Alle belangstellendei uW zijn zaterdagavond dan ook welkom vanaf acht uur L De Mast, Vlashove 21. De entree kost drie gulden. Vrouwen (2) In het Vrouwenhuis Balsemien in Alphen wordt zaterdag als laatste aktiviteit voor de zomervakantie, een vegetari sche maaltijd georganiseerd voor vrouwen en kinderéi Wie hieraan wil deelnemen dient dit tevoren op1 te ge vei bij Iris de Smit, tel. 74814. Filmhuis Het Filmhuis Lisse heeft weer een nieuw proi voor na de zomer. Het lidmaatschap (25 gulden) geld voor de periode van 1 september tot en met 31 decern ber en geeft recht op toegang tot zeven films. Van de ii totaal tien vertoonde films zijn er zes „bioscoopfilms en vier „filmhuisfilms", de voorstellingen zijn alh ,H< maal in Artopa. De vaste vertoningsavonden zijn d eerste en derde maandag van de maand. Verder zijn twee extra voorstellingen op 13 september en 29 t vember. Aanmeldingen voor het lidmaatschap moetei 15 juli binnen zijn. Voor inlichtingen kan men bij hefaT] secretariaat terecht, Heereweg 440 in Lisse, 02522-2345 in{ Een greep uit de films: „Satansbraten" van Fassbindei en „The Blues Brothers" van John Landis, „Dressed tc ise kill "'van Brian de Palma en „Chinatown" van Romar f Surfen er, Watersportvereniging Leidschendam en omstreken en de ze Vereniging Winkelcentrum Leidsenhage organiseren zajg h terdag een windsurfdag in het winkelcentrum en op de vij ver bij restaurant Chagall. Er zal een recordpoging ivorc/tv ondernomen om te blijven staan op vijf op elkaar gestaper de surfplanken. Iedereen kan een poging wagen en heelien kans op een eervolle vermelding in Guiness Book of Re ch cords. Verder zijn er demonstraties van korte wedstrijdei el 1 free style en jumpen waar ook iedereen aan kan deelnt men. In een aantal kramen kunnen de liefhebbers hun ^ejeiru bruikte surfspullen aan de man pogen te brengen. Mefa C! kan verder terecht voor zo ongeveer alles wat met surfen samenhangt. Om twaalf uur en half twee worde jet i modeshows met surfkleding gehoudpn. De windsurfda ing duurt van elf tot vijf i erk Geldroof op Zoeterwouds industrieterrein ZOETERWOUDE/DEN HAAG De Haagse officier van ji/J tie, mr. A.E. Dek, heeft gisteren gevangenisstraffen van jaar geëist tegen de Rotterdammers R.C. (26) en J.M. (28) onder meer hun aandeel in de roofoverval op de assistent drijfsleider van het grootwinkelbedrijf Lijnbaan bv in Zoe woude. Het slachtoffer werd op 5 februari beroofd van geldcassettes met een inhoud van ongeveer 25.000 gulden, De aanklager vroeg de rechtbank twee andere Rotterdamn vor hetzelfde delict vrij te spreken, omdat hij tegen hen over voldoende bewijs beschikte. Wel achtte hij het duo schi aan een reeks andere strafbare feiten, die zich voornamelij de Maasstad en Dordrecht hebben afgespeeld. In deze za 'vorderde de officier vrijheidsstraffen van respectievelijk WWI ënhalf jaar en vijf maanden, waarvan zevenënveertig da en voorwaardelijk. Een vijfde Rotterdammer hoorde in dit verb ig. vijf jaar gevangenisstraf tegen zich eisen. litti De beroving van de assistent-bedrijfsleider in Zoeterwop? b vormt een schakel in een lange reeks.van roofovervallen, poging tot moord, inbraken, wapenhandel en diefstallen, telkens dezelfde groep Rotterdammers betrokken was. D dent van de rechtbank, mr. D. Reisig, vond dat de strafz 0 gi gonsde van de intimidatie en ongerechtigheid. Angst voor ling pressailles, vooral onder de getuigen, zou in het proces de if ventoon hebben gevoerd. WOUBRUGGE - De kos ten van de aanleg van rio lering in het oostelijke deel van Woubrugge zijn meegevallen. Dit bleek gisteravond tijdens de ver gadering van de raads commissie financiën. De totale kosten van de rio lering in Woubrugge-oost zijn ongeveer drie ton lager dan was begroot. De rijksbij drage in dit werk komen per jaar ook ongeveer een ton gunstiger uit door het grotere aantal aansluitingen (479 in plaats van 351). Deze twee meevallers maken het Wou brugge mogelijk de aanleg van de riolering van de Vrouwgeestweg en de Ker- kweg ter hand te nemen. Dit werk gaat ongeveer 1.3 mil joen kosten. De commissie fi nanciën ging akkoord met de uitvoering van dit werk. De woningwetwoningen in Woubrugge zijn dringend aan onderhoud toe. Vóór het verven kan worden volstaan met een greep uit de gewone onderhoudspot. Reparaties kunnen daaruit echter niet meer worden betaald. De commissie financiën wilde wel 80 duizend gulden vote ren voor deze hoognodige klus. Over de noodzaak van openbare verlichting het begin van de GrojTc wegh- in Hoogmade ,1 men het dadelijk etris Voor zevenduizend den is in de toekomst J gedeelte van het W.n ti brugse wegennet aan dat duisternis onttrokken. LEIDEN AREN TIJDENS HOORZITTING: VOORSCHOTEN We hebben met open vizier gestreden en geprobeerd onze straatjes aan de Vliet ^schoon te houdeiv Uitein delijk komt het buurthuis toch aan de Leidseweg- Noord en daar leg ik me bij neer. Ik wens het be stuur van de vereniging Noord Hofland succes met hun nieuwe buurtge- bouw". Dit zei de heer' H.J. Hensing gisteravond tijdens de tweede door de gemeente georganiseerde hoorzitting over het buurthuis. Volgende week vrijdag beslist de gemeen teraad ovér de bouw. De betrokken raadscommis sies zijn voorstander van de bouw aan de Korte Vliet. Voordat de heer Hensing de strijdbijl begroef, werd er flink wat gemord door ongeveer dertig bewoners van het be trokken gebied. De meesten onder hen waren Leidenaren die aan de overkant van de Vliet wonen. „Ze schuiven de Voorschotense lieverdjes naar onze kant toe. Dat nemen we niet" aldus een Leidse. Bewo ners uit Leiden Zuidwest en met name uit de flat langs de Schubertlaan toonden zich verbolgen en verontrust. Zij kijken nu uit op een stukje oud-Voorschoten met koeien en zij gaan kijken tegen een houten geval en krijgen ge luidsoverlast door de brom mers van de jongeren. Bewo ners van Leidseweg-Noord hebben zich in meerderheid neergelegd bij het voornemen van net gemeentebestuur aan de rand van de wijk Noord- Hofland een jeugdhuis te bou wen, makr ze zijn er niet ge lukkig mee. De voornamelijk oudere bewo ners van de Lèidse kant van de Vliet zijn vooral bang, dat de brommers waarmee de jeugd naar het buurthuis rij den, voor grote overlast zor gen. Het al in de plannen op genomen sleutelwerkplaatsje voor brommers was voor hen eveneens onverteerbaar. Een van de aanwezige tegenstand sters van het buurthuis be schuldigde op een gegeven moment zelfs de de voorstan ders ervan banden lekgesto- ken te hebben. Ook zouden er rotte eieren naar een wagen van een Vlietbewoner gegooid zijn. Maar ook de Voorschotense kant kwam met bezwaren. „Nu slaap ik nog met mijn raam open 's nachts. Als dat jeugdhuis er in november staat, dan kan ik mijn nacht rust wel vergeten" aldus een jonge bewoner, die tijdens zijn betoog door de aanwezige Noord Hoflandse jeugd flink op de hak werd genomen. Ga ranties van de toekomstige ex ploitanten, dat de toekomstige bezoekers van het buurthuis in toom gehouden gaan worden, werden door de omwonenden van de hand gewezen. „Dat lukt een of twee weken en dan zitten we met het gelazer" al dus een bewoonster. Ook maakte zij bezwaar tegen het op het terrein geplande bas ket-ball veldje.„Dan krijgen we eindeloos stuiterende bal len te horen". AppL aus Wethouder Marselis raakte op een gegeven moment nogal ge ïrriteerd door de weinig soepe le houding van de omwonen-. den. Zijn opmerking „Iedereen vindt een jeugdhuis prima en noodzakelijk, maar niet bij hen voor de deur", ontlokte een stormachtig applaus van de aanwezige jongeren. Ook de aanwezige Jan Versleyen_ door hem geconstateerde on verdraagzaamheid. „De omwo nenden verwarren democratie met eigen belang. Als ze be zwaren hebben, dan hadden ze die bij de behandeling van het bestemmingsplan naar buiten moeten brengen". De bewo ners brachten hier echter te gen in dat zij altijd in de ver onderstelling- geleefd hebben dat er een padvindershuis zou komen. Onderwijzers Het bestuur van de vereniging Noord Hofland kreeg de gele genheid uit te leggen wat de plannen zijn met het clubhuis. per week open te zijn voor de jeugd. Van drie uur 's middags tot tien uur 's avonds. Verder wil de vereniging voorlich tingsavonden voor de jeugd gaan verzorgen en eens per maand een disco organiseren. Een zestal werkloze onderwij zers uit Leiden heeft zich al beschikbaar gesteld om de jon geren te begeleiden. Om onge wenste elementen, waar de omwonenden erg bang voor zijn, te weren, wil de vereni ging alleen jongeren met een lidmaatschapspasje binnenla ten. Dat lidmaatschap gaat volgens de bestuurders onge veer tien gulden per jaar kos ten. Jan Versieyen voegde daar aan toe dat de omwonen den invloed kunnen krijgen op het buurthuis door lid te wor den. Ook na de uitleg van de bestuurders van d was een aantal VlietbewoJI nog niet tevreden, wethouder Marselis lag aan het feit, dat sommigen N goed begrijpen wat zitting is. „Op een hoorzi erea luistert de gemeente naa I fi bewoners. Het is niet zo da n Oi mand op zo'n avond gelijk krijgen of zijn mening op dringen. Suggesties vanfnde aanwezigen nemen naar de gemeenteraad".^,!,^ zegde toe volgend jaar streeks deze tijd weer hoorzitting te organiseren het functioneren van -. buurthuis wat er dan een °™s, jaar staat. „Als er in de ti tijd problemen ontstaan, de telefoon dan onmiddellijk" aldus3* wethouder. tej UI Tl. n IC veek door inge onis loff in in t«

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4