Voetbal hangt me nu al de keel uit ADVOCAAT HELPT KOOPMANS Oosterbosch in achterhoede Marijke Guyt m vorm Drie koplopers bij NK golf r>r> DUITSE SUPPORTERIN GIJON: ESTEC ORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 18 JUNI 1982 PAGINA 15 SE jaar ook orsinS ;anv eur De Wrede HAAG De raad van appèl van de ng Nederlandse Draf- en Rensport >t jheeft de beroepstrainer en pikeur de Wrede uit Ureterp met ingang van r uit af> fiestra^ met uitsluiting als deelne- itrifuroor een Per'°He van vijf jaar. Met als v, ïende straf ontzegging van de toegang ns iEe wedstrijd- en trainingsbanen en de Lei j behorende gebouwen en terreinen )cent dezelfde periode. Eerder strafte het elft ollege van de NDR De Wrede met uit- lor j g voor een periode van zeven jaar, Van twee jaar voorwaardelijk met een ijd van drie jaar. Tegen deze straf ging we8 rede in beroep. [eert S FC Den Haag in contact met Wot te DEN HAAG - FC Den Haag heeft contact met Mark Wotte, die bij Feyenoord geen con tract meer aangeboden heeft gekregen. Wot te, die voor hij bij Feyenoord ging spelen bij FC Vlaardingen onder contract stnd, speelde al eerder in het Zuiderpark. Inmiddels heb ben Bram Rontberg en Dido Havenaar hun contract bij FC Den Haag verlengd. Met het Belgische Germinal Ekeren wordt nog ge praat over een transfer van Harry Melis en Chris Treling. De overgang van Ahmet Kelo- glu naar het Turkse Galatasaray hangt af van de financiële middelen van deze club. René den Os, die aan het begin van het vorige sei zoen i de allereerste wedstrijd een zware en kelblessure opliep en niet meer speelde, gaat terug naar zij oude club BEC. Betty Stöve uitgeschakeld EASTBOURNE Betty Stöve heeft de halve finales van het dames enkelspel in Eastbour ne niet gehaald. De Nederlandse werd met 6- 0, 3-6, 0-6 uitgeschakeld door de Britse Jo Du- rie. Na de stand van 3-2 in Stöves voordeel in de tweede set, raakte de Rotterdamse vrijwel geen bal meer. De Amerikaanse Andrea Ja ger trok zich terug voor haar partij tegen de Westduitse Bettina Bunge. Indien Jager ge noeg rust neemt en goed wordt behandeld aan een blessure, kan zij volgende week wel op Wimbledon spelen. In Bristol plaatste Rus- sel Simpson, die een dag eerder John Kriek uitschakelde, zich voor de halve eindstrijd. De Nieuwzeelander versloeg de Spanjaard Jose Lopez Maeso met 7-5, 6-3. Tips voor Duindigt WASSENAAR Drie rennen en acht draverijen zon dagmiddag op Duindigt. De eerste start om 13.00 uur. Onze tips. VAKANTIEPRIJS: Valinor du Bois, Viola Wittestein en Unica. ZEELANDPRIJS: Vip D, Vincent Fortuna en Varna Pluto. PAARDENDAGENPRIJS(l): Redress, Caruso en Circuit Judge. WADDENPRIJS: Ted Olivier.Urban en Uniek Fortuna. PAARDENDAGENPRIJS(2): Liana Raaphorst.Crimson en Blue King. VELUWEPRIJS: Teetje Ossewaard, Theo Albo en Rusty Oostwijck. MERENPRIJS: Ursin, Tony F en Urica Marijke. NAAVPRIJS. Lusty, Country House en Sacha. TRIBINEPRIJS: Kaho des Óastelets, Monty Buitenzorg en Greatest Action. STRANDPRIJS: Une Jeannine.Rob Alkestis en Spooky. ZOMERPRIJS: Ster Buitenzorg, Terry N en Rianne N. PN 's Avonds BBie smadelijke ne- THBag tegen Algerije ^^henen voor het ^^iaine hotel Prin- ~ht'PJAstonas in Gijon, rresplonderkomen van it mwestduitse equipe, feldj supporters met phaipandoek, waarop dl „Deutschland nadafmeister". Alleen, donej het woord Wel- '""'llster met flinke doorgestreept ®taj|eranderd in „Ba- te 9. (Register ident bracht de bonds- upp Derwall tot razer- zeer ongewoon is voor £>rgaans rustige keuze- ,Maar de afgelopen vier i. «peft hij ook alleen maar g: Dr. gekend en werd nog twóor joor een Europees land 'en. Dat het zelfvertrou- en fikse deuk heeft op- eimuin, erkent ook de hyper- (ize Derwall: „Het is een it dieptepunt", zei hij de persconferèntie er op. „Maar ik weiger praktièhopen. Pas wanneer wij St®!van Chili verliezen, i wij onze koffers pak- •aar hou ik me maar aan Hillef' spoe< reek: •gat n - Lt ichot^je Apotl Loo 3 Katw ok voor de Westduitser j norm zijn geweest. Voor 'ernooi rekende ook hij loeg, en wie eigenlijk Dt de favorieten. Type- oor het geloof in eigen was de opmerking, onmiddellijk de trein is zou nemen als West- ind van Algerije zou „Dan moet er een in het veld zitten", •erwall toen weten. een Westduitse jour- ia afloop van het duel is|uis van gisteravond terugkwam en opmerkte dat de Westduitse équipe waarschijnlijk compleet in dat ene gat was gevallen. De sfeer op de persconferentie was grimmig. Paul Breitner, die zijn meester vergezelde, wilde eigenlijk liever helemaal niets kwijt. „Het gaat de pers niets aan, hoe de situatie in het Westduitse kamp momenteel is", knorde hij. Flink gesneden Het is evenwel voor de hand liggend, dat er flink zal wor den gesneden in de équipe van onze oosterburen, waar het in geslopen superioriteitsgevoel klap op klap krijgt. In de afge lopen Europa cuptoernooien verloren Bayern München en HSV hun finales en nu dit weer. Breitner: „Ik ga niets zeggen over mijn positie in dit elftal. Dat laat ik aan de bondscoach over. Ook over de andere spelers zal ik me niet uitlaten". De Münchener middenvelder trok vervolgens de vergelij king (en die zijn in dit soort si tuaties uiteraard altijd voor handen) met 1974, toen de Westduitsers in Hamburg een klap kregen van Oost-Duits- land. „Ook toen brak de hel los in het Westduitse kamp. Maar het is een sprookje, dat Franz Beckenbauer destijds met de vuist op tafel zou heb ben geslagen. Dat zijn verzin sels geweest, die een eigen le ven zijn gaan leiden. Het enige verschil van toen met nu is, dat wij destijds al waren ge kwalificeerd voor de tweede ronde en nu staan wij met de rug tegen de muur". Chauffeurs Castelldefels, een badplaats nabij Barcelona, is een tref punt van vele Duitste vracht wagenchauffeurs die op weg naar Madrid of andere Spaan se steden, in dit plaatsje over nachten. Omdat de wedstrijd West-Duitsland-Algerije woensdagavond niet via de Spaanse televisie werd uitge zonden, maar wel via de radio, hadden zich enkele chauffeurs in de cabine van één der vrachtwagens verzameld om te luisteren naar de reportage van het duel dat, daarvan wa ren ze overtuigd, in een ecla tante zege voor de Mannschaft zou eindigen. Ze waren bij voorbaat erg en thousiast, want de Duitsers zouden de Arabieren van het kastje naar de muur sturen en laten zien dat alleen in hun West-Duitsland het echte voet bal wordt gespeeld. Rumme- nigge werd de hemel ingepre- zen, Hrubesch de beste spits van de wereld genoemd en Tony Schumacher zou straks als de beste doelman van de Mundial worden uitgeroepen. Anderhalf uur later, nadat ze met groeiend omgeloof de we reldomroep hadden gevolgd, was er van het aanvankelijke enthousiasme van de Westdui- ters geen spatje meer over. Vloekend en tierend verlieten ze de vrachtwagen. „Scheiss- kerle", riepen ze vertwijfeld. „Als wij ons werk zo slecht zouden doen als de voetballers, dan werden we na twee ritten buiten gesmeten". De weinige Duitse toeristen, die zich in Castelldefels koes teren in een plezierig zonnetje, waren gisteravond in het cen trum van het stadje, onder één hoedje te vangen. De Duitse trots had zo'n knauw gekregen dat de supporters van de Mannschaft 's avonds niet naar het duel Spanje-Hondu- ras hebben gekeken, maar troost zochten in een plaatselij ke discotheek. „Het voetbal hangt ons nu al de keel uit", zei een inwoner van Hamburg, die voor hij van huis vertrok, had gewed dat West-Duitsland ongeslagen de finale van de Mundial zou bereiken. HENK WAGEMAN "rtwereld 1AAG Het honkbal- an ADO heeft-gisteren een oefenwedstrijd te- irvard High School met iwonnen. 1AAG Uitslagen soft- ipofdklasse: EDO - DSS rste klasse: Zuidvogels - T2, Zuidvogels - UW inkbal: tweede klasse C: ïezellen - Flying Petrels 'RG Eeredivisieclub II zal bij de rechtbank da uitstel van betaling de maximale ter- De Westduitse da- :tiekploeg heeft een in- wedstrijd tegen Bulga- "loren met 91-68 punten, gaarse Jordanka liep de 4er horden in 12,67 se- Het Nederlandse Wallach Calypso is het paard, dat zal deelne- an het CHIO in Aken. nerikaans syndicaat tel- tgeleden anderhalf mil- ilden neer voor het dier. tECHT Na zeven Carla Bruinen- Corrie Vreeken samen leiding in de strijd om ionale sckaahtitel voor pAAG Minister de Landbouw en |j heeft besloten een on- in te laten stellen in |or draf- en rensport. Er ;r aandacht wor- teed aan de werkgele- 1 in deze bedrijfstak en labiliteit van de koers- DEN HAAG Rudi Koop- mans, de Europese bokskampi oen in het halfzwaargewicht, heeft zich naar aanleiding van het feit, dat hij positief heeft gereageerd op een doping-on- derzoek, verzekerd van juridi sche bijstand. Na afloop van het titelgevecht op 2 juni in Chianchiano Ter- me tegen de Italiaan Cristiano Cavina moesten beide boksers urinemonsters inleveren voor een controle op het gebruik van stimulerende middelen. Bij het onderzoek van het monster van Koopmans werd de verboden stof fencanfamin, een psycho-motorisch stimu- lantium, aangetroffen. Koop- mans ontkent enig preparaat te hebben gebruikt voor het gevecht dat slechts 75 secon den duurde. De Europese kampioen bestrijdt dat het af nemen van de urine op de juiste wijze heeft plaats gevon den. Pas geruime tijd na de af loop van de partij kreeg de bokser te horen dat hij urine- stalen moest produceren. Daarbij is een Italiaanse arts, maar geen vertegenwoordiger van de Europese Boks Unie aanwezig geweest. Bovendien is Koopmans van het moment af dat de partij afliep tot de dopingcontrole niet begeleid door een vertegenwoordiger van de EBU. Koopmans stelt verder dat de Italiaanse arts enige tijd met de urine-mon- sters alleen is achtergebleven in de ruimte waar de urine werd afgenomen. Binnenkort zal een contra-ex pertise worden uitgevoerd in Gent of Chelsea en niet zoals de EBU wilde in hetzelfde la boratorium, waar de eerste controle heeft plaatsgevonden. Mr. A. N. Huizenga, de Haagse advocaat die de belangen van Koopmans behartigt, zal na mens de bokser de betrouw baarheid van de gevolgde pro cedure bestrijden en alle juri dische stappen 'nemen, die hem gewenst voorkomen in dien de EBU besluit strafmaat regelen te nemen tegen Koop mans. EMMEN De eerste etappe in de Ronde van Zwitserland heeft gisteren grote verschil len teweeggebracht. Guiseppe Saronni werd winnaar en liet weer eens zien, dat hij een van de snelste mannen in de wie lersport is. Zes Nederlanders wisten stand te houden in het geweld, dat met name door de Zwitserse Cilo-ploeg en de Ita lianen werd ontketend. Hen- nie Kuiper, Johan van de Vel de, Steven Rooks, Theo de Rooy, Bert Pronk en Peter Winnen hadden een antwoord op het hoge tempo dat door de 33 man tellende kopgroep werd ontwikkeld. Bert Ooster- bosch, die de proloog op schit terende wijze had gewonnen en derhalve de gouden leiders trui om de schouders had, kwam in de tweede groep over de streep met een achterstand van zes minuten en 43 secon den. Dat de schifting al in de eerste etappe zo nadrukkelijk zou plaats hebben, had niemand verwacht. Natuurlijk is het zo, dat allerhande premies onder weg het peloton actiever maakt dan anders. In totaal is een prijzengeld van rond 250.000 gulden voorhanden in deze sjieke ronde. Dat levert per kilometer het lucratieve bedrag van 160 gulden op. Ook een verklaring is dat met name de Italianen in goede conditie zijn. Zij hebben de Ronde van Italië achter de rug en het grootste gedeelte waagt zich niet nog aan de Tour de France. Het parkoers in de eerste rit, van Volketswil naar Emmen, kende echter weinig echt lastige obstakels. Het was meer het gebrek aan competi tie, dat o.a. Jan Raas, Gerrie Knetemann, en Leo van Vliet opbrak. Zij bevonden zich in het peloton van circa zestig renners, dat veertien minuten verspeelde op de kopgroep. Uitslag eerste etappe: 1. Saronni (Ita> 184 km in 4.31.37 (gem. 40.645 km/u), 2. Gavillet (Zwi), 3. Demierre (Zwi), 4. Van der Velde (Ned), 5. Argentin (Ita). 6. Renosto (Ita). 7. Van Calster (Bel), 8 Hekimi (Zwi). 9. Keiler (Zwi), 10. Nulens (Bel), 14. Kuiper (Ned). 15. Pronk (Ned), 17. Peeten, (Bel) allen dezelfde tijd als Saronni. Algemeen klassement: 1. Grezet (Zwi) 4.36.58, 2. Thalmann (Zwi) op 2 sec., 3. Visentini (Ita) op 4 sec., 4. Seiz (Zwi) op 5 sec., 5. Mueller (Zwi) z.t., 6. De Rooy (Ned) z.t.. 7. Rooks (Ned) op 6 sec., 8. Peeters (Bel) op 7 sec., 9. Zwiefel (Zwi) op 8 sec., 10. Demierre (Zwi) op 9 sec. De eerste etappe van de Midi Libre leverde een indrukwek kend duel op tussen de Franse vedette Jean-René Bernau- deau en de Italiaanse aas Francesco Moser. Beide ren ners werden voor hun arbeid in de zware koers van Carcas sonne naar Millau beloond. Moser verdiende in de eind sprint de ritoverwinning en Bernaudeau kon zich na afloop hullen in het leiderstricot. Uitslag eerste etappe: 1. Francesco Moser (Ita) 194.5 km in 5.29.04, 2. Marc Gomez (Fra), 3. Jean- René Bernaudeau (Fra). 4. René Bit- tmger (Fra), 5. Kim Andersen (Den), 13. Joop Zoetemelk (Ned). Allen z.t. Algemeen klassement: 1. Jean-René Bernaudeau (Fra) 5 uur 31 minuten en 31 seconden, 2. Francesco Moser (Ita) op 1 seconde. 3. Kim Andersen (Den) op 0.03, 4. Michel Laurent (Fra) z.t., 5. Marc Gomez (Fra) op 0.04, 12. Joop Zoetemelk (Ned) op 0.06. De Westduitse Rolf Golz heeft de wielerronde van Sleeswijk Holstein gewonnen. Hij be hield een voorsprong van een minuut en twaalf seconden op zijn landgenoot Ralf Hofeditz. De Nederlander Peter Hoonert deelt de derde plaats met de Westduitser Frank Plambeck, op 1.24. LISSE Verrassingen bleven ook op de vierde speeldag van het tennistoernooi van Lisse uit. De favoriet in de B-klasse Mar co Winter liet Jan Willem van Dop een set lang uitrazen, maar nam daarna het heft vast en zeker in handen: 1-6, 6-1, 6-3. Jos Koemans bewees opnieuw in grote vorm te steken. Joost van Leeuwen, vorige week nog halve finalist bij de Munnik, moest zich nu met vier games tevrdeden stellen: 6-2, 6-2. Freek van der Capellen had ook al niet te veel problemen met R. El lenbaas (6-2, 6-3), terwijl Bub van der Zee aan Hans Tönjann wel goede, maar niet voldoende tegenstand bood: 7-5, 6-4. Dit viertal kwalificeerde zich naast Anne Jan van der Meer en Frans Grimbergen voor de kwartfinale. Bij de dames kwam alleen Marijke Guyt in actie. Haar partij te gen Georgette Demminck was overigens niet veel meer dan een opwarmronde: 6-0, 6-1. Bij de heren in C bereikten Wil Albers en Han de Jong de volgende rond door overwinningen op res pectievelijk Gerard Suurenbroek en Simon Luxen. Bij de dames had favoriete Patricia Lafay drie sets nodig tegen Ellen de Jong: 6-4, 1-6, 6-2 en klopte Corine Jansen, als vierde geplaatst. W. Lokhorst met 7-5, 6-1. Bij het toernooi van ESTEC zijn al een aantal verrassingen ge vallen. De favoriet bij de mannen in C is Katwijker Jan de Groot. De als tweede geplaatste Beckwith werd al door Hein Jan Salman aan de kant gezet, de laatste werd weer door Piet Parle- vliet uitgeschakeld. Bij de vrouwen sneuvelde de als eerste ge noteerde De Gunst. Zij verloor van Frachon-Dugas. Doris Knott is nu de grote kanshebster voor de eindzege. In D werd bij de mannen lijstaanvoerder Zeilemaker het toer nooi uitgetikt door Leveill, die op zijn beurt weer door Saidi werd dwarsgezeten. De nummer twee geplaatste Dahlhaus handhaafde zich tot nu toe goed. Bij de vrouwen in D is een finale tuusen Van der Akker en Wenink gepland. DOS wint Alphense sportontmoeting ALPHEN AAN DE RIJN Gymnastiekvereniging DOS is de winnaar geworden van de vijfde Alphense Sportontmoeting en is daarmee de opvolger van BVO, dat vorig jaar de titel in de wacht sleepte en dit jaar als derde eindigde. Een derde plaats bij het badminton en een zevende plaats bij het volleybal waren ruim voldoende voor DOS om vanaf een vierde plaats van de ranglijst naar de koppositie op te schuiven. De slotavond in de bomvolle sporthal de Arena werd nog opgeluisterd door een de monstratie van de vier gymnastiekverenigingen Hou Vast, Wils kracht, UDI en DOS. Het badminton eindigde in een overwinning voor TEAN, de tennisvereniging, die die zege voornamelijk te danken had aan ex-Nederlands kampioene Félice Ponsioen. AAV'36 eindigde op een tweede plaats voor DOS. Aarlanderveen en DAC. Er namen 16 ploegen aan dit onderdeel deel. De strijd om de bovenste plaats in de eindrangschikking was be slist toen DOS bij het volleybal in de strijd moest voor de vijfde t/m achtste plaats. De gymnastiekers waren daardoor onbereik baar geworden voor de concurrenten Alphense Boys en BVO. die elkaar in de volleybalfinale ontmoetten. BVO won die eind strijd, AZC werd derde voor AAV'36 en Rijnstreek. Eindstand van de Alphense sportontmoeting (28 deelnemers): 1 DOS 4446 punten; 2. Alphense Boys 4246; 3. BVO 4188; 4. DAC 3792; 5. TEAN 3779. Groenendaal voor Nederland in actie WASSENAAR Het Ne derlands kampioenschap golf voor professionals, dat ditmaal op de fraaie duinbaan van de Haag- sche Golf en Country Club in Wassenaar wordt gehouden, kent na de eerste dag een drietal koplopers. Naast de erva ren Jan Dorrestein vol brachten gisteren ook Wilfried Lemmens en D. Armour de eerste ronde met een totaal van 72 sla gen, oftewel één slag on der het algemeen baange- middelde. Philip Coleman verbruikte één poging meer, waarna een fors aantal spelers met 74 sla gen volgt. Vandaag wordt het kampioen schap voortgezet, waarna zon dag de beslissing zal moeten vallen wie de opvolger wordt van de vorig jaar succesvolle Wilfried Groenendaal. Van daag vindt in Wassenaar de gebruikelijke Pro-Am plaats, waarbij teams van één prof en drie amateurs de strijd aanbin den. Bij laatstgenoemde cate gorie bevinden zich ditmaal onder meer mr. Pieter van Vollenhoven, de ex-autocou- reurs Gijs van Lennep en Bert Pon, alsmede twee van de drie gewoonlijk hockey spelende gebroeders Kruize. Van de drie aan de Haagsche Golf en Country Club verbon den professionals staat Alex Loesberg met 76 slagen er het meest florissant voor. Mike Palmer verbruikte 77 pogin gen en Simon van den Berg (die op dezelfde baan in 1979 de nationale titel veroverde, maar nu matig in vorm bleek) had 78 slagen nodig.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15