Geen ruimte voor Vrije Kleuterschool REGIOUOURINAAL Ons Huis in Zoeterwoude met recht „multifunctioneel" 'b Motorrijder gewond ALPHENS COLLEGE: Verkeersdiploma's Nieuwkoopse jeugd Pauselijke onderscheiding in Roelofarendsveen Waterschap De Ommedi jck wil goedkopere klei Enquête over behoef aan doktersapotheek VRIJDAGMIDDAG OFFICIËLE OPENING REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 17 JUNI 1982 PAGI] Kermis en braderie Klassieke muziek in KOUDEKERK AAN DEN RIJN - Donderdag, vrijdag en zaterdag organi seert de oranjevereniging in samenwer king met winkelcentrum Middenwaard een kermis en braderie. Op vrijdaga vond om half negen wordt op de Euro pasingel een demonstratie gegeven met politiehonden, afkomstig uit het district 's-Gravenhage van de Rijkspolitie. Zaterdag, op de braderie, kan men ken nismaken met een zevental oude am bachten. 's Avonds zal muziekvereni ging Kunst na Arbeid een rondgang maken, terwijl vanaf negen uur de Rammeljetsers optreden. Ter afsluiting: vuurwerk. De braderie is geopend don derdag- en vrijdagavond van zeven tot half elf, zaterdag van drie tot half elf. Zoeterwoudse dorpskerk ZOETERWOUDE In de Zoeter woudse dorpskerk wordt zondagmid dag om half drie weer een muziekmid-' dag gehouden. Ditmaal in het teken van de klassieke muziek. Zo zal de blokfluitgroep van Ineke Coenders zich presenteren, terwijl de heer De Vries op hobo en met begeleiding van Coby Dijkman op piano van César Franck „Pièce 5" en van Joseph Haydn een trio zal spelen. Geen onbekende is Ma- riëlle Hofmans, mezzo sopraan, die ook deze middag van de partij zal zijn en, begeleid door piano, enkele liederen zal zingen. De toegang tot dit door de jeugdraad georganiseerde muziek-eve- nement is gratis. KATWIJK Een 23-jarige motorrijder uit Rijnsburg is gisterochtend bij een aanrij ding op de Ambachtseweg in Katwijk ernstig gewond ge raakt aan het rechterbeen. De man reed rechtdoor toen hij werd aangereden door een vrachtauto, bestuurd door een 28-jarige Amster dammer, die een inrit wilde inrijden. De Rijnsburger moest naar het AZL in Lei den worden vervoerd. Nieuwkoop in teken van muziek NIEUWKOOP In het kader van het 700-ja- rig bestaan van Nieuwkoop en Noorden wordt er morgen en zaterag weer het nodige georga niseerd. Vrijdagavond kan men vanaf half negen in de gerefomeerde kerk aan de Achterweg luisteren naar het Gemini Ensemble. Dit muziekgezel schap bestaat uit 6 personen, die vrijdag mu ziekstukken uit verschillende periodes ten ge hore zullen brengen. Het sportterrein aan de Achterweg fungeert za terdag als.decor van een muziekfestival, dat wordt gerganiseerd door de muziekvereniging „Eensgezind". Aan dit evenement doen 23 mu ziekkorpsen mee waaronder de befaamde Beat- rixband uit Hilversum. Het festival begint om half vijf. ALPHEN AAN DEN RIJN - Het college van Alphen wil geen mede werking verlenen aan de stichting van een Vrije Kleuterschool in de ge meente. De aanvraag hier toe van de Vereniging Vrije School Alphen ging gepaard met een lijst met, handtekeningen, voldoen-- de om te voldoen aan de wettelijke eisen. Een na dere toetsing van de handtekeningen, leerde dat ouders getekend had den die hun kind niet op een eventuele Vrije kleu terschool wensten te plaatsen. De leden van de commissie onderwijs bo gen zich gisteren over het advies van het Alphens college en opperden te vens de vraag of het ge meentebestuur wettelijk wel bevoegd is een lijst met handtekeningen te controleren. De wettelijke norm voor het stichten van een kleuterschool is het potentieel van vijftig leerlingen. Navraag leerde, dat het wettelijk vereiste aantal niet klopte. Daarom voelt het college er weinig voor de Vrije School de beschikking te ge len. De commissie onderwijs had toch wel wat moeite met. dit advies. Vooral van de kant van de VVD, D'66 en de PPR kwamen tegenwerpingen. Deze partijen vinden dat alle onderwijsvormen een kans moeten hebben en zien de stichting van een vrije kleu terschool niet als overbodig. Het CDA en PvdA hadden minder moeite met het colle gevoorstel. Tussen al deze par tijen ontstond een discussie over het recht van de gemeen te om de handtekeningen te toetsen. Het is niet zeker of de gemeente dat mag, behalve bij de afdeling burgerzaken om te kijken of de geboortedata kloppen en de kleuter niet minder dan zes maanden op een andere bijzondere kleuter school geplaatst is. Hoewel een aantal ouders hun handteke ningen terug wil trekken, is het nog maar de vraag of dit kan. Volgens het Koninklijk Besluit van 1963 mogen ouders, hun kind bij een school in schrijven en het later op een andere plaatsen. Besloten werd de discussie over dit on derwerp op te schuiven naar de raadsvergadering. Hierbij zal dan wel in acht genomen worden de manier waarop de Vrije School aan haar handte keningen is gekomen. Taptoe ''82 Hazerswoude HAZERSWOUDE Het Ambachtsplein is zaterdag het decor van Taptoe '82. Een muziekevenement dat wordt georganiseerd door Drumfanfare Tamboer- en Trompetterkorps Hazers woude (TTH) en waaraan, onder meer ook de Zoeter woudse Rijntamboers deelne men. De Taptoe '82 begint om 20.00 uur. De Show- and Marching Band „K&G" uit Leiden is net als tijdens het taptoefestival van vorig jaar te gast op dit mu ziekfestijn, dat wordt gepre senteerd door Arend Bos. „K&G" brengt een luchtvaart en een statige Engelse show. De Rijnmond Band uit Schie dam, een gezelschap dat even als „K&G" in binnen- en bui tenland een bekende faam ge niet, verzorgt een internatio naal getinte show. De Rijn- monders zullen onder meer een Russische programma op het plein in Hazerswoude-dorp neerzetten. Vervolgens is ei;, het twirlteam van het Rotter dams Majorettenpeloton, dat van zich laat zien en horen. Drumfanfare De Rijntamboers uit Zoeterwoude, in 1981 win naar van het taptoefestival dat de Drumfanfare TTH op touw zette, is eveneens van de muzi kale partij. De organiserende vereniging zelf, TTH dus, ver zorgt een geheel nieuwe show in een nieuw jasje. Het christe- koor Zang en woude verleent tijdens de fi nale van de taptoe vocale me dewerking; dirigent van dit gezelschap is Ger Hovius. Zo'n 250 schoolkinderen wa ren gisteren bijeen in de Nieuwkoopse sporthal De Steupel. Reden daarvoor was de uitreiking van de verkeers diploma's. Dit doorgaans so bere gebeuren had dit jaar on der meer ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van Nieuwkoop een wat feestelijk karakter gekregen. Leerlingen van alle Nieuwkoopse scholen bestreden elkaar in verschil lende op het verkeer geënte spelletjes. Het een en ander was opgezet door opperwacht meester De Feij van de Nieuw koopse rijkspolitie, die tevens plaatselijk consulent van Veilig Verkeer Nederland is en de heer Van der Wee, regionaal consulent van VVN is. Zij hoopten op deze wijze de jeugd spelenderwijs de ver keersregels te laten leren. De vijfdeklassers van de Van Vel- zenschool bleken daarin het beste te slagen. Zij wonnen de dagprijs en ontvingen die uit handen van wethouder mevr. Van der Most (rechts). De wis selbeker voor de school, die de beste resultaten bij de ver- keersexamens had geboekt, ging naar de Pieter de Graaf- school. „Opper" De Feij, ge huld in historische kledij, reikte de door de plaatselijke mid denstand beschikbaar gestel de beker uit. Macht over stuur kwijt LEIMUIDEN Een jonge vrouw uit Kudelstaart is gis teravond na een ongeval, ge wond overgebracht naar het Alphense Rijnoord ziekenhuis. Het ongeluk gebeurde even voor half zeven op de provin ciale weg tussen Alphen en Leimuiden. Op de Drechtbrug raakte de vrouw door onbe kende oorzaak de macht over het stuur kwijt en reed tegen de brugleuning aan, waardoor de auto kantelde. De auto van de Kudelstaartse werd zwaar beschadigd. De heer J. Bakker (midden) ontving gisteravond uit han den van de Roelofarendsveense pastoor W.J. Wortel de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice. Deze onderscheiding dankt de heer Bakker aan zijn 50- jarig jubileum als broedermeester van de Rijnlandse Be devaartsvereniging, die tochten naar het Duitse Keve laar organiseert. De onderscheiding werd uitgereikt in café restaurant „De Vier Heemskinderen". Daaraan vooraf ging een H. Mis in de parochiekerk Sint Petrus Banden. Deze dienst werd voorgegaan door pastoor Wortel. Voor kadeverbetering Weipoortse Vliet ZOETERWOUDE De verenigde vergadering van waterschap „De Om- medijck", gisteravond bij een in Ons Huis te Zoeter woude had als belangrijk ste agendapunt een voor stel van het college van dijkgraaf en heemraden over het beschikbaar stel len van een krediet van 900.500,voor de ver betering van de kade van de Weipoortse Vliet in Zoeterwoude. De hoofdin gelanden plaatsten enige kanttekeningen bij de hoge kosten van leveren, overslaan en verwerken van klei. Daarmede is na melijk een bedrag, ge moeid van 442.629,-. De klei in totaliteit circa 10.000 m3 is noodzakelijk voor de aanvulling onder de waterlijn, ophoging van de kade en ophoging van de klei- dammen. Op voorstel van de verenigde vergadering gaat het dagelijks bestuur van wa terschap „De Ommedijck" trachten op een aanzienlijk goedkopere manier aan de klei te komen. Dat is wel mogelijk. Op weilanden aan de boorden van de Weipoortse Vliet liggen „klei-bulten"; Alvorens die echter afgegraven kunnen Worden, zullen de eigenaren van de betreffende percelen akkoord moeten gaan en daar voor een aanvaardbare prijs vragen, terwijl ook de provin ciale overheid een ontgron dingsvergunning moet afge ven. De verbetering van de kade is hard nodig en het is dan ook van belang dat de werkzaam heden op redelijk korte ter mijn worden uitgevoerd. Het betreft overigens uitsluitend de kade aan de zijde van de Weipoortseweg. De kade aan de andere (over-)zijde van de Weipoortse Vliet is namelijk eigendom van waterschap „Noordwoudé" want de Vliet is precies de scheiding tussen beide waterschappen. De Nachtegaal Staatssecretaris P.H. van Zeil van economische zak#11 zal vrijdag het hotelgedeelte van het party en congrtj centrum De Nachtegaal van Lisse officieel openen. Ht 'r geheel verbouwde, gemoderniseerde hotel-motel-resta\ rant-zalen-barcomplex werd enige tijd geleden al in gv bruik genomen. De opening gebeurt tussen half drie ef,r kwart over drie en daarna is er een receptie. 0 lyei Ms Jaarvergadering ')n De woningbouwvereniging Het Gezinsbelang in Liss 'de houdt vrijdagavond haar jaarvergadering. Tijdens dei g 47ste vergadering zullen bestuursverkiezingen worden gi houden. De vergadering begint om acht uur en wordt houden in het verenigingsgebouw De Beekbrug. Hoogleraar De Valkenburger prof.dr. A. van de Beek aanvaart vrijdag het ambt van kerkelijk hoogleraar in de dog matiek en bijbelse theologie aan de rijksuniversitei Leiden. Dat doet hij door het uitspreken van een red in het Groot Auditorium van de universiteit aan ht Rapenburg in Leiden. Prof. Van de Beek (35) was eel der predikant in Lexmond, Vriezeveen en Raamsdonï Aan de universiteit volgt hij prof.dr. H. Berkhof oj 1 die inmiddels met pensioen is gegaan. Afscheid De gemeentepolitie van Katwijk neemt vrijdagmiddag al scheid van de jeugdverkeersbrigadiertjes van de Groeiz. van Prinstererschool en de Oranjeschool. Tussen twee vijf uur 's middags wordt daarom een spelmiddag gehou den in de kleine zaal van sporthal Cleijn Duin. Een team 1 kwis, superkwis. verkeerscollage, puzzelen, een vaardig ;r heidstest en een zaalkwis, waarin verkeerskennis, -veilig jd< he id en -opvoeding centraal staan, worden gespeeld. Ron kwart over drie wordt er gepauzeerd en krijgen de brigi diertjes orkondes en presentjes uitgereikt door korpschs mr. P.B.N. de Jong. De school, die de spelmiddag win krijgt bovendien een beker uitgereikt Greater Memphis Chorale Het Amerikaanse koor The Greater Memphis ChoralT~ treedt vrijdadavond op in de Petrus en Paulusket \- aan de Sluiskant in Leidschendam. Verder verleent oi ganist Wim van der Pannen zijn medewerking aan ht i concert. Hij zal enkele bekende orgelwerken ten geho - re brengen. The Greater Memphis Chorale uit Tennei see trad twee jaar geleden al een keer met veel succt r in Leidschendam op. Het koor staat onder leiding vu mrs. Gail Howard. Op het programma staan klassiek koorwerken, negrospirituals en Amerikaanse volki liederen. De entree is vrij. Wel wordt een collecte gi houden aan de uitgang ter bestrijding van de onkot ten. ACTIECOMITÉ WIL APOTHEEK- HOUDENDE HUISARTSEN BEHOUDÏ NIÈUWVEEN Hét ak- tie-comité tot behoud van de doktersapotheken in noordoost Zuid-Holland is sinds gisteravond een feit. In het gezondheidscen trum in Nieuwveen waren gisteravond een honderd tal geïnteresseerde patiën ten en artsen aanwezig om te komen tot een georga niseerde aktie tot behoud van de apotheekhoudende huisartsen in hun dorpen. Vertegenwoordigers uit Noor den, Nieuwkoop, Zevenhoven, Ter Aar, Woubrugge, Rijnsa- terwxjude, Aarlanderveen, Lei muiden, Nieuwveen en Lange- raar warden opgeroepen om binnen hun gemeente propa ganda te voeren voor de dok tersapotheek. De bedoeling is om de mening van de bewo ners te peilen (ioor een groot scheepse enquête te houden. De initiatiefnemers vinden, dat er te weinig rekening wofdt gehouden met de be langhebbenden, de patiënten en artsen, en willen door een opiniepeiling met harde cijfers komen. In een brief die op alle tafels lag, gaven zij te kennen dat er door de commissies, gebiedsaanwijzing en doo Raad van State een te een ge uitleg wordt gegeven het wetsartikel dat wanneer een vergunning het houden van een ap door een huisarts kan 1 ingetrokken. Voor de uitvoering van dj quête meldden zich zi moeite uit elk dorp een a vertegenwoordigers. G« beerd zal worden om volgende maand een enqi formulier in een lokaal a tentieblad te krijgen en gevulde formulieren b mensen thuis persoonlijk halen. De aanwezigen pleitten er om bij het formulier argui ten te plaatsen, die aang wat de voor- en nadelen van de apotheek los val huisarts; graag had men dat de apotheker in Ni koop zijn argumenten er] bij zou zetten, maar deze in een brief laten weten medewerking te willen nen aan een enquête waar! de uitkomst al vast staat: Hst ligt wel in de bedoeling het actie-comité om bij he plaatsen enquêteformulier igr pro's en contra's te vermei ZOETERWOUDE - Het verenigingsgebouw Ons Huis mag met recht vanaf vrijdag het predikaat mul- ti-functioneel dragen. Morgenmiddag wordt na melijk om vier uur het aanzienlijk uitgebreide ge bouw officieel geopend. Die feestelijke handeling betekent het einde van een half jaar lang, dag in dag uit, intensief werken waaraan ontelbare han den van vrijwilligers te pas zijn gekomen. Ons Huis is niet alleen uitge breid met fwee zalen, maar ook de ontmoetings ruimte en bar zijn volledig gerenoveerd en aangepast aan de wensen van deze tijd terwijl de toiletgroep is verbeterd. De officiële opening wordt verricht door de heer en mevrouw H. van den Berg, het echt paar dat in de loop der ja ren een belangrijk stem pel heeft gedrukt op de activiteiten van de her vormde gemeente waar van Ons Huis hét centrale ontmoetingspunt is. Het huidige Ons Huis dateert van 1968 nadat de eerste ver sie van het gebouw werd gere aliseerd in 1948. Het pand is centrum van activiteiten van de meest uiteenlopende aard. De vraag naar ruimte kon al lang niet meer adequaat wor den beantwoord. Karei van Muijden, voorzitter van de jeugdraad die Ons Huis exploi teert: „Al in 1977 zijn we ge start met de voorbereidingen rond een mogelijke uitbrei ding. Toen was er sprake van uitbreiding met één zaal paral lel aan de grote zaal. Op esthe tische gronden en omdat het in strijd was met het bestem mingsplan is dat toen afge ketst. Later is er nog sprake geweest van aanbouw van een toneelzaal op de kopse kant van de grote zaal. Toen echter de Werkgroep Accommodaties Dorp met de activiteiten begon en ineen later stadium ge bouw 't Centrum aan de Schenkelweg weer in de pictu re kwam, is ook dat plan afge voerd. Het derde plan, twee zalen aan de zijde van de Loe- the en verdere aanpassingen aan bar, garderobe, ontmoe tingsruimte en toiletgroepen, is uiteindelijk uitgevoerd". Vele handen In september vorig jaar, bij de start van het nieuwe seizoen voor de jeugdraad, is uitge breid van gedachten gewisseld over de plannen. „We zijn toen echt de boer op geweest om vaklieden te strikken die hun schouders onder het kar wei wilden zetten. Het is op vallend dat zo'n dertig mensen hun steeirtje wilden bijdragen. En dat was nodig want anders was het njet haalbaar", aldus Van Muijden. Dankzij die zelf-_ werkzaamheid is 100.000 gul-' den bespaard. De totale stich- Het nieuwe gedeelte van Ons Huls. tingskosten waren geraamd op bijna 250.000 gulden. Het ge meentebestuur van Zoeter woude heeft een renteloze le ning verstrekt van nog eens 100.000 gulden zodat de jeugd-» raad zelf het resterende be drag van 50.000 gulden bijeen moest zien te brengen. Behoudens heiwerk en staal constructies is alles in eigen beheer uitgevoerd. Op 17 de cember 1981 ging op feestelijke wijze de eerste paal de grond in. Dat gebeurde door het echtpaar Fr. Hulsbos, de be heerders van Ons Huis. Rond 1 maart was het nieywe ge deelte glas- en waterdicht en ,kon met de (zeer arbeidsinten sieve) afwerking worden be gonnen. Tijdens de bouw en renovatie vonden alle activi teiten normaal doorgang. De overlast bleef tot een mini mum beperkt. Onder auspiciën van de bouwcommissie (be staande uit Ina Vis-van der Loo, Bert Hulsbos, Karei van Muijden, Jan Hulsbos Azn., Kees Potter en Nijs Hulsbos) werd dagelijks hard gewerkt. Het tijdschema kon uitstel worden gevolgd. Nu de uitbreiding geree )rfc kan Ons Huis optimaal f |)jt tioneren. Aan de zijde vai ,n Loethe zijn twee zalen aar* gebouw "geplakt". Een circa 56 vierkante metei een van 35 vierkante mfcen ile (en «UI kle Naast de drie dames- en herentoiletten is er een I voor invaliden. De uitbreii biedt meer mogelijkh 'e« voor het jeugdwerk en plannen voor een jeugi 'n kunnen wellicht gestalte e8{ gen. Ook peuterspeelzaalner Floddertjes zal zich beter Ir nen ontplooien en niet alk gen behoeft alles te wo p1 ontruimd omdat de loka voor andere doeleinden bruikt moet worden. Na denc ficiële opening wordt het *v geheven om een toost u ls brengen op het succes. c dagavond zullen de veren :ht( gen die in Ons Huis actiefen zich in een bonte mengiers presenteren met een g riëerd programma.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4