49.- 29.- 49.- Van der Luit Patiëntenvereniging en artsen op de bres voor doktersapotheek e Oud-Zoeterwoude heeft bijna 500 donateurs 1 Beraad over structuu Woqbrugse commissi II Familieberichten Begrafenissen -Crematies Transporten In het rouwcentrum is gelegenheid tot opbaring in onze aula's. Koffiekamer beschikbaar. Ruime parkeergelegenheid. Willem de Zwijgerlaan 179 Postbus 432, 2300 AK Leiden, Telefoon 071 -213231' REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 16IUNI1982 PAG# Huldiging bij Avanti HAZERSWOUDE De tafeltennisvereniging Avanti gaat vrijdagavond tussen 20.00 en 21.00 uur een leden huldigen, die zich op nationaal vlak hebben onderscheiden. Het gaat in eerste instantie om de spelers van het eerste jongens team dat, begeleid door Wim Smits, kampioen van Nederland werd. De ploeg bestond uit Rob Turk, Tim van Steenbergen en Gerard Bakker. Rob Turk eiste trouwens ook de nationale titel bij de aspiranten voor zich op. Het bestuur van Avanti wil tevens in de hulde betrekken: Joop van de Niel, die landskampioen bij de gehandi capten in de klasse B-c werd, Ellen Bakker, ti- telhoudster bij de aspiranten, José Bakker, win nares van het Nederlandse kampioenschap bij de pupillen. Overigens: Gerard Bakker, Ellen Bakker en José Bakker zijn kinderen van Avanti-trainer en damesbondscoach Gerard Bakker en Truus Bakker. Viswedstrijd bij „De Weipoort'' ZOETERWOUDE Buurthuis „De Weipoort' sluit vrijdagavond het seizoen af met een vis wedstrijd. Tussen de woning van de heer T. Ammerlaan aan de Uiterdijk en S. van der Salm aan de Noord Aa kan men vanaf 19.30 tot 21.30 uur een hengeltje uitgooien in de hoop een of meer vissen te verschalken. Er zijn en kele leuke prijzen beschikbaar. Om aan de viswedstrijd te kunnen deelnemen dienen leden en donateurs van buurthuis „De Weipoort" één gulden te betalen terwijl niet-le- den 1,50 moeten neertellen. Onlangs werd in het buurthuis een tentoonstel ling gehouden met als extra attraktie een gratis loterij. Daarvan zijn nog een aantal prijzen niet afgehaald. Dat kan alsnog geschieden bij me vrouw A. Berk, Uiterdijk 3. Het betreft de lot nummers: 1015, 1062, 1082, 1109, 1120, 1126, 1160, 1164, 1166, 1182 en 1192. Manifestatie Stop Rijksweg 11 HAZERSWOUDE De manifestatie „Stop Rijksweg 11" op za terdag 26 juni vindt omstreeks 13.30 haar hoogtepunt bij het voormalige station Hazerswoude/Koudekerk aan de Stations straat in Hazerswoude-Rijndijk. Daarvóór zullen zij die tegen de aanleg van de rijksweg 11 zijn, zich per fiets hierheen begeven. Startplaatsen zijn in Alphen aan den Rijn (Burgemeester Visser- park, 13.00 uur), Bodegraven (station, 12.00 uur) en Leiden (Stadhuisplein, 13.00 uur). De organisatie van de actie berust bij de werkgroep Milieubeheer Leiden, de Echte Nederlandse Fiet sers Bond, het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie en de Vereniging Milieudefensie. Bij het voormalige station te Hazers woude zal het woord worden gevoerd door twee leden van de Tweede Kamer: de PvdA - er ir. F. D. Andreoli en de D'66 - er dr. D. K. J. Trommel, C. J. Kerkvliet, in de komende zittingspe riode van de gemeenteraad een CDA-zetel bezettend in de Ha- zerswoudse raad, zal het woord voeren namens de verontruste veehouders van de Rijndijk. Drs. W. J. ter Keurs van de Werk groep Milieubeheer zal eveneens van zich doen horen. Alphense partijen: afspiegelingscollege ALPHEN De politieke par tijen in Alphen spreken de voorkeur uit voor de vorming van een afspiegelingscollege. De partijen maakten dat giste ren in een gezamenlijk com muniqué bekend. De partijen waren het er ook over eens, dat er eerst een college moet worden gevormd en dat er daarna pas een beleidsplan kan worden gemaakt. Voorts werd bedacht dat het beter is de commissies niet te overbe- mannen. Verder werden er gisteren geen afspraken ge maakt, voorkeuren uitgespro ken of anderszins spijkers met koppen geslagen. NIEUWKOOP/NOOR DEN De patiëntenvere niging Nieuwkoop/Noor dén wil actie gaan voeren voor het behoud van de doktersapotheek op het platteland. Men wil deze actie met de huisartsen opzetten. Vanavond wordt getracht het „Actie-comité tot behoud van de dokter sapotheken in noord-oost Zuid-Holland" van de grond te krijgen. De op richtingbijeenkomst wordt gehouden in het Nieuw- veense gezondheidscen trum en begint om acht Eerder al werd getracht een actie binnen het ziekenfonds Alphen aan den Rijn en om streken aan te zwengelen. Tij dens een enkele weken gele den in Nieuwveen gehouden bijeenkomst bleken de plaatse lijke vertegenwoordigers van, de ziekenfondsraad echter niet direct enthousiast. Vandaar waarschijnlijk deze nieuwe op zet; artsen en patiënten voor behoud van de doktersapo theek. De geneesmiddelenvoorzie ning wordt in de plaatsen, die de patiëntenvereniging bij de actie wil betrekken (Noorden, Nieuwkoop, Zevenhoven, Ter Aar, Woubrugge, Rijnsater- woude, Aarlanderveen, Lei- muiden, Nieuwveen en Lange- raar), thans verricht door apo- theekhoudende huisartsen. Over het gehele land bezien, krijgt een kwart van de bevol king zijn medicijnen via de huisarts. De KNMP, de organi satie van apothekers, stelt ech ter pogingen in het werk daar verandering in te brengen. De KNMP wil dat apothekers het werk van de apotheekhouden- de huisartsen overnemen. Dat doet men onder meer door vestiging van een zogenaamde „penetratie-apotheken". Een voorbeeld daarvan is te vinden in Nieuwkoop. Daar vestigde zich anderhalf jaar geleden de Alphense apothe ker Tupamahu temidden van apotheekhoudende huisartsen. Aanvankelijk hoopte deze apo theker, dat de Nieuwkoopse artsen bereid zouden zijn hun „winkels" aan hem over te doen. Toen dat niet het geval bleek en de bevolking ook niet direct op de nieuwe apotheek afkwam, heeft Tupamahu een verzoek om intrekking van de vergunningen van de artsen Sluis, Brinkman en Essens in gediend bij de Provinciale Commissie voor Gebiedsaan- wijzing, een instelling die be kijkt welke gebieden „apo- theekrijp" zijn. Nieuwkoop stond niet als zodanig geregis treerd. Als de Alphense apotheker in zijn opzet slaagt, raken de he ren Sluis en Brinkman per 1 januari komend jaar hun ver gunningen kwijt. Maar dan nog heeft de apotheek te wei nig cliëntele om bestaansrecht te hebben. Men gaat namelijk uit van 8000 10.000 mensen per apotheek. Om dat aantal te halen, heeft de Commissie voor Gebiedsaanwijzing be dacht, dat een deel van de pa tiënten van de Noordense arts Essens voor hun medicijnen naar Nieuwkoop zullen moe ten en de overigen die gewoon bij de huisarts kunnen afha len. Dat zou tot gevolg hebben, dat mensen in Zevenhoven, die patiënt zijn van de Noor dense huisarts Essens zo'n 8 kilometer moeten reizen om hun pilletjes en zalfjes etc. in Nieuwkoop af te halen. Dat is een situatie, die de Pa tiëntenbelangenvereniging Nieuwkoop/Noorden niet wenst. Men is een duidelijke voorstander van continuering van de huidige situatie, dat de geneesmiddelen via de huis arts worden verstrekt. Woubruggenaar Arie van der Laan wordt smid WOUBRUGGE Arie van der Laan, zoon uit een geslacht van scheeps bouwers kiest een ander beroep, dan dat van zijn vader. Dat is natuurlijk niet zo bijzonder, want dat komt met de regelmaat van de klok voor. Het vak dat de 17-jarige Woubrug genaar heeft uitgekozen, is echter niet alledaags. Hij wil smid worden en is heeft zijn opleiding nu bij na afgesloten. Arie van der Laan werd rond zijn dertiende geconfronteerd met het smidsvak. Zijn vader bezat toen wat pony's en paar den en Arie werd lid van een manege, waar hij met veel be wondering naar het werk van de hoefsmid keek, die daar re gelmatig de paarden besloeg. Dat vak leek de jonge Arie wel wat. Met de handen bezig zijn en meestal in de buiten lucht. Dat was precies wat hij zich wenste. Het geluk was met hem. Het gelukte de agrarische school, waarvoor Arie stage moest lo pen, hem bij smid Van Zoest in Zwammerdam te plaatsen. Daar werden de eerste stappen op het smidspad gezet. Na het behalen van het diploma van de agrarische school, meldde hij zich bij één van de twee Nederlandse hoefsmederij- scholen. Daar kon hij echter niet geplaatst worden. Intus sen was Arie weer terugge keerd bij smederij Van Zoest in Zwammerdam. Een hoef smederij in België trok Arie intussen ook zeer aan. Daar wordt alles nog op de oude ambachtelijke manier ge maakt. Donderdags en vrijdags verblijft hij nu in Brussel. Vol gende week hoopt hij over gangsexamen te doen. In het afgelopen jaar is er al veel ge leerd. Arie's eigen paard heeft al hoefijzers, die vervaardigd zijn door zijn baas. Thuis in Woubrugge is Arie ook aktief. Hij heeft een velds- mederij, die in een grijs verle den nog dienst heeft gedaan op de werf van zijn grootva der. Daar werden toen nagels op „gepiept", heetgemaakt. Het is een lust voor het oog de smid „in spé" aan het werk te zien. Zijn handen tonen al dui delijk de sporen van het oude vak met eelt en littekens. Daar maalt Arie echter niet om. Over enige tijd hoopt hij ook kunstsmeedwerk te gaan ma ken, want dat is een vaardig heid, die hij zeer hoog aan slaat. Zijn leermeester Van Zoest beheerst dat onderdeel van het vak al jaren en Arie bewondert hem dan ook zeer. Smid Arie van der Laan slaat er op los op het aambeeld. ZOETERWOUDE Voor de Stichting Oud-Zo<j| woude is 1982 een heel bijzonder jaar. Op 12 augn bestaat de Stichting precies twaalf en een half jaar. 4 september wordt de Zoeterwoudse Oudheidskai officieel geopend. Bovendien kan het bestuur zich i heugen in een groeiend aantal donateurs en lezers; het kwartaalblad Suetan. Belangrijk is het steeds toenemend aantal zakenrelaties en naast het feit, dat sinds vorig jaar Oud-Zoeterwoude meer 60 nieuwe donateurs heeft mogen verwelkomen, waarmei totaal inmiddels de 500 nadert. Behalve de verzorging van ressante excursies en lezingen, wordt viermaal per jaar het Suetan uitgegeven, waarvan omstreeks deze tijd het 44e i mer verschijnt. In die editie staan artikelen over "De weg Zoeterwoude door de eeuwen", dit in verband met de ope van de nieuwe provinciale weg 17 die als Burgemeester mersweg wordt aangeduid, de rubriek "Zoeterwoude een .tel geleden" waarin de levensloop van Cornelis Lagerberg, wet der van Zoeterwoude gedurende 33 jaar, wordt beschrevec voorts de zesde aflevering van de serie „Van de hel naar dtp"€ mei". Verder in Suetan een nieuwe serie onder de noemer der het oor van de barg" met herinneringen van ingezetene oud-ingezetenen) van Zoeterwoude, geboren rond de eeuwv ling. Geïnteresseerden, ook uit de door Leiden geannexeerd len van Zoeterwoude en uit aangrenzende gemeenten, kui contact opnemen met het secretariaat van Oud-Zoeterwoud heer A. H. H. Geux, Lebuïnusstraat 16, 2382 XP Zoeterwi telefoon 071-894983. WOUBRUGGE In de voorbije raadsperiode ker>p Woubrugge een andere commissie-structuur dan voorgaande jaren. Kritiek bleef deze structuur niet spaard. De raadscommissie algemeen bestuurlijke ken liet gisteravond alles nog eens de revue passt om voor de komende vier jaar de zaak te regelen, Woubrugge kent vier raadscommissies en vier zogena; overlegorganen. Het besluit om tot deze constructie te koi kwam vier jaar geleden maar moeizaam tot stand. Het ston raad destijds ook niet helder voor de geest waar m De commissie milieu achtte zich gedegradeerd en ageerde v< durend tegen de status van overlegorgaan, aangezien de van ambtelijke zijde zeer verminderde. Andere overlegorgi maakten daar niet zo'n punt van en deden gewoon hun wi De commissie algemeen bestuurlijke zaken was van mening elke raadscommissie of overlegorgaan zich wel tot zijn eiger bied moet bepalen. In de praktijk komt het er op neer, dat raadscommissies zich over de onderwerpen buigen. In de e plaats een technische commissie en in de tweede plaats de missie financiën, die zich moet uitspreken over de finan haalbaarheid van de betreffende zaak. De salariëring van de burgercommisie- en overlegorgaanli vormde ook een probleem. Mevrouw De Lange wilde geen u schil maken. De mening om de vergoeding voor de overleg gaanleden maar te schrappen, werd ook gehoord. Verschil inzicht leidde niet tot e^n duidelijk voorstel aan b en w. I boezem van het college zal dus het verlossende woord m< worden gesproken. De situatie zal vermoedelijk wel bij het blijven. De raadsvergadering van volgende maand heeft i aard het laatste woord. BEGRAFENISSEN X CittCTrtC' CREMATIES ,,4U LAMMERMARKT 43 LEIDEN TEL. 071 12 66 18 ADVERTEREN DOETVERKOPEN! Heden is zacht en kalm, in de leeftijd van 89 jaar, van ons heengegaan, voorzien van het H. Sacra ment der Zieken, onze lieve zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder ELISABETH TAMBACH weduwe van Jacob Boere Hazerswoude: L. Boere H. Boere-van Leeuwen J. van Nierop J. van Beek-Boere W. van Beek Rodesië: Th. Boere J. Boere-Benschop Nieuw Zeeland: C. Boere M. Boere-Kouwenhoven Australië: W. Boere W. Boere-Veen Nieuw Zeeland: J. Boere L. Boere-Rosamund Hazerswoude: J. Boere C. Boere-Gordijn P. Boere A. Boere-Fase Klein-en achterkleinkinderen 15 juni 1982 Correspondentie-adres: L. Boere Pieter de Hooghstraat 26 2391 VL Hazerswoude De avondwake voor de overledene wordt gehouden op donderdag a.s. om 19.00 uur in de parochiekerk van de H.H. Engelbewaarders, Dorpsstraat 250, Hazerswoude-dorp. De Eucharistieviering zal plaatsvinden op vrijdag 18 juni a.s. om 10.30 uur in bovengenoemde kerk, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op het R.K. Kerkhof aldaar. Gelegenheid tot condoleren na de avondwake in de kerk. Nog vol verwachting over een veelbelovende loop baan in de Elektrotechniek overleed ten gevolge van een tragisch ongeval onze leerling en vriend uit de examenklas FRED VAN OUDHEUSDEN Met diepe verslagenheid namen wij kennis van zijn verscheiden. Hij zal in onze herinnering blijven voortleven als een sympathieke leerling en onver getelijke schoolvriend. Wij wensen zijn naaste familie toe dat zij het onher stelbare verlies met de nodige kracht kan dragen. De directie, overige medewerkers(sters) en leerlingen van de MTS van Zeer veel blijken van deelneming hebben wij ont vangen na het zo plotseling overlijden van mijn geliefde man, onze vader en opa JOOP HOOGDUIN Ook het uwe was daarbij, wij danken u daarvoor. Het is ons een troost dat man, vader en opa zulk een grote plaats in veler harten innam. Mede namens,kinderen en kleinkinderen J. A. Hoogduin-Verhaar Mededeling VOOR DE ADVERTEEROERS VAN DEZE KRANT Het is helaas- niet mogelijk van tevoren toezeggingen te doen over de plaats waar advertenties in de krant zullen worden opgenomen. LAAT VADER NIET op 'n droogje zitten met vaderdag. Verras hem met Iets lekkers, Iets dat goed Is. U hoeft dan niet lang meer te zoeken, want wij zijn gespecialiseerd in binnen- en buiten lands gedistilleerd. Tevens hebben wij 'n groot assortiment goede kwaliteitswijnen in diverse prijsklassen. WIJN VAN DB MAAND: 1980 Rloja Pedregal A fta. é'n volle rode wijn uit het zonnige Spanje flesO Kistje wijn; inh. 3 flessen Chateau Bellevue 1979 MONIQUE A C Bordeau,< 29.95 s Al onze artikelen ■t frï worden leuk verpakt! IJl Haa VJTERU WIJNHANDEL ("Haarlemmerstraat 204 - Telefoon: 121611. PEEK C10PPENBURG Voor de belangstelling van zovelen, ondervon den tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, onze lieve zorgzame vader, en schoonvader en opa WILHELMUS JOHANNES SMITS betuigen wij langs deze weg onze welgemeende dank. Mede namens de kinderen en kleinkinderen: Mevrouw Chr. Smits-Pouw Leiden, juni 1982. Voor uw belangstelling en medeleven ondervonden tijdens de ziekte en na het heengaan van mijn lieve man, onze vader en opa JOHANNES PETRUS ROTTEVEEL zeggen wij u oprecht dank. Uw gebed en medeleven hebben ons gesterkt en getroost. C. A. Rotteveel-van der Salm Kinderen en kleinkinderen Lisse, juni 1982 de Ruyterstraat 5 Kuitbroek. In o.a. wit, rood en turquoise. Mt. 38 t/m 44. Slechts Blouse met kontrast. In o.a. rood, turquoise en wit. Maten S-M-L. Slechts Bandplooibroek. In o.a. turquoise, wit, rnintgroen en rood. Mt. 38 t/m 46. Slechts Waarom zou je nog verder zoeken. Bij beschikking der arr- rechtbank te 's-Gravenha- ge d.d. 7/6/1982 werd on der curatele gesteld: Maria Theresia Efemia Felix, ge boren 25/2/1920, wonende te Noordwijk (dr. mr. W. v.d. Berg Stichting) met benoeming van mevr. C. M. Vermaat-Felix, de Hoek nr. 10, Vledder, tot curator en van mevr. I. Ob- deijn-Felix, Bachlaan nr. 103, Nijverdal, tot toeziend curator. Mr. H. C. v.d. Woerdt, advocaat te Meppel. Bij vonnis van de Arrondis sementsrechtbank te "s-Gravenhage d.d. 10 juni 1982 is in staat van faillis sement verklaard de beslo ten vennootschap Sota B.V., gevestigd te Roelofa- rendsveen, gem. Alkema de, aan de Sotaweg 42, 'met benoeming van mr. F. C. H. H. Robbers tot rechter-commissaris en van ondergetekende tot curator. De curator mr. A. R. M. Berntsen advokaat en prokureur kantoor „de Kort - partners- advoka- ten" Burgemeester Vis serpark 15 Postbus 263 Alphen aan den Rijn Blouse met koordsluiting. In o.a. wit, aqua en rood. Maten S-M-L.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4