n hemisch afvaldepot bij Gorlaeus EBEL JUBILEERTMET FEESTELIJKE PRIJZEN. Toch provinciale subsidie voor studentenhuisvesting Fad EMEENTE WERKT MEE nderpostzegels goed voor 25.000 gulden arobcommissie geeft stichting gélijk LEIDSE COURANT WOENSDAG 16 JUNI 1982 PAGINA 3 -opnamen in Leiden zijn v( roep DA is nroei domrc uit i e omri Het boek „Armoede" Ida Boudier-Bakker wordt door JCRV verfilmd. Verschillende zullen in Leiden worden akt. ■rband met die opnames zullen ,gf maandag 28 juni sommige stra in afgesloten. Geparkeerde au- irorden verwijderd (contact tel. 97660) De opnamen zijn maan- 08.00 en 18.00 uur •rengracht, tussen Groenesteeg Nieuwe Rijn. Dinsdag 29 juni, •nde dezelfde tijd, op de Hoog kerkgracht en 's middags op de orststraat en omgeving. Woens- 0 juni van 08.00 tot 18.00 uur is jskadelsteeg afgesloten, donder- juli de Nieuwsteeg en zaterdag het Rapenburg, tussen Doelen en Nonnensteeg. :p.b« Trapper in wiel: meisje gewond RIJPWETERING Een 13- jarige meisje uit Roelofarends- veen is gistermorgen om streeks tien voor acht, bij een ongeluk op de Ripselaan in Rijpwetering gewond geraakt en naar het Academisch Zie kenhuis in Leiden overge bracht. Het ongeluk gebeurde doordat het meisje, dat met wat vrien dinnetjes naar school fietste, met haar trapper in het wiel van een schoolkameraardje te recht kwam. Zij kwam daarbij zo te vallen, dat onderzoek in het AZL nodig was. Nog geen uitspraak over zaak Pieters LEIDEN/DEN HAAG De geschillencommi- sie van D'66 heeft nog geen uitspraak gedaan over het uit de partij stoten van de voormalige lijsttrekker tijdens de Statenverkiezingen Flip. Pieters. Tijdens de zitting heeft de commissie zowel de opstellers van het rapport op basis waarvan Pieters werd geroyeerd, het hoofdbe stuur, als Pieters zelf gehoord. Daarbij ging het alleen nog om een „terreinafbakening". Tijdens een volgende bijeenkomst zal dieper worden ingegaan op de zaak. Het is niet te verwachten dat daar mededelingen over worden gedaan, omdat de deelnemers aan deze bijeenkomsten hebben afgesproken geen mededelingen te doen over de zittingen. Rijnsburgers geschept RIJNSBURG Op de Voorhouterweg in Rijnsburg zijn gisteravond kort na elkaar twee bijna identieke ongelukken gebeurd. Omstreeks vijf uur werd een 93-jarige man uit Rijnsburg geschept op de kruising met de Waardlaan. Hij stak onverwacht met de fiets aan de hand over en een 21-jarige Katwijkse automobilist kon hem niet meer ontwijken. Het slachtoffer werd met een vierdelige beenbreuk, een hersenschudding en een hoofdwond over gebracht naar het Academisch Ziekenhuis Lei den. Nauwelijks een uur later stak een 52-jarige bromfietser uit Rijnsburg onverwacht de krui sing met de Vinkenweg over. Hij werd ge schept door een 27-jarige automobiliste uit Was senaar. Deze Rijnsburger is met een gebroken onderbeen overgebracht naar het Diaconessen- huis in Leiden. Tunnel Rijndijk in '83 klaar LEIDEN Naar verwachting kan de tunnel voor voetgan gers en fietsers onder de Hoge Rijndijk begin '83 in gebruik worden genomen. Woensdag 23 juni wordt be gonnen met de aanleg van de tunnel die vlak bij de Leider- dorpse brug komt te liggen. Het één en ander zal gepaard gaan met omleidingen voor het verkeer. Het autoverkeer zal in beide richtingen over één weghelft geleid worden. Fietsers worden omgeleid via de Meijestraat-Lekstraat-Bes- jeslaan. n< DEN Het gemeen- ïstuur van Leiden is i plan een hinderwet- unning te verlenen Dat ivan chemische stoffen Pet terrein van de Gor- terwjis Laboratoria in de iwenhoek. van. De gemeente heeft zich nooit zo tevreden getoond met dit depot, omdat de opslag van stoffen niet op de juiste wijze plaats vond. De gemeente stelt bijvoorbeeld de eis, dat de op slag inplaats van in open, in dichte vaten plaats heeft. Toen in 1979 de wet chemische afvalstoffen in werking trad, weigerde de gemeente dan ook de benodigde hinderwetver gunning af te geven. Door het ontbreken van deze vergun ning weigerde het ministerie van Volksgezondheid en Mili euhygiëne toestemming te ge ven voor het houden van een afvaldepot. De zaak kwam gis teren voor de Raad van State waar universiteits-vertegen- woordiger R. in 't Veld wees op het belang van handhaving van het depot: „Wij slaan ook het chemisch afval op van een aantal kleinere bedrijven in de regio. Zij leveren te weinig af val om door de grote vervoer ders te worden opgehaald en verwerkt. Wanneer ons afval depot gesloten moet worden, laat zich raden wat er met het afval van die bedrijfjes ge beurt". Zijn betoog had echter geen enkel succes. Staatsraad Van Schaik liet er geen ondui delijkheid over bestaan, dat het depot slechts gehandhaafd kan worden wanneer de ge meente een hinderwetvergun ning verstrekt. Ook de Raad van State heeft zich immers te houden aan de wet die een dergelijk vergunning verplicht stelt. Gemeente en universiteit heb ben inmiddels overeenstem ming bereikt over een nieuw op te richten afvaldepot in de Leeuwenhoek. Het ontwerp- bestemmingsplan voor dit ge bied ligt momenteel ter visie. Wanneer het plan door de raad is goedgekeurd, zal de universiteit een hinderwetver gunning voor het nieuwe de pot aanvragen. De gemeente heeft de universiteit maandag laten weten voor het huidige depot een tijdelijke hinderwet- op handhaving van het depot. Vertegenwoordigers van de Provincie hebben de universi teit zelfs verzocht de klanten kring uit te breiden, zodat meer regionale bedrijfjes hun afvalstoffen kwijt kunnen. De verwachting is, dat de Raad van State bereid zal zijn de beslissing over het beroep vergunning te willen verle- wat uit te stellen. Gemeente nen. Zodoende zou het depot en universiteit krijgen dan de kunnen blijven bestaan, totdat kans de hinderwetvergunning een nieuw depot is gebouwd, rond te krijgen zodat een uit- Ook van de zijde van Provin- spraak van de raad niet meer ciale Staten is aangedrongen nodig is. op 1 juni geopende lercentrum Merenwijk de Milanenhorst werd i8.fermiddag verblijd met subsidie van 25.000 inschalen. De heer M. Crama overhandigde namens de pap 10 Voor school IQ Zoni ,30 en elk h( Hilve het Nederlands Comité Kinderpostzegels de cheque aan mevrouw C. Driessen van het kinder dagverblijf. De 25 mille is afkomstig van de verkoop van kinderpostzegels van vorig jaar en wordt be steed voor de aanschaf van speelgoed, dat kinde ren helpt om hun verblijf in het centrum door te bren gen. Oudercommissie tegen sluiting Drie Octoberschool LEIDEN De oudercommis sie van de Drie Octoberschool en kleuterschool De Margriet (beide gevestigd aan de Drie Octoberstraat) heeft er bij bur gemeester en wethouders op aangedrongen de scholencom binatie nog een kans te geven. „Sluiting van onze school zou betekenen dat de Staalwijk, Fruitbuurt en Tuinstadwijk verstoken zouden zijn van openbaar onderwijs", aldus de oudercommissie. B en W stel len zich voor de openbare la gere scholen Lucas van Ley- den en Drie October alsmede de kleuterscholen De Boter bloem en de Margriet samen te voegen tot één school. Een nieuw schoolgebouw zou op de Kaasmarkt verrijzen. De fusie zou noodzakelijk zijn om de scholen thans over te weinig leerlingen zouden beschikken. „Wij hebben goede hoop dat door de verjonging van de wijk het aantal leerlingen weer toe zal nemen", aldus de oudercommissie van de Drie Octoberschool. De oudercom missie pleit voor handhaving van de Drie Octoberschool naast nieuwbouw op de Kaas markt voor de Lucas van Ley- den school. Inmiddels zijn de plannen van het college ver anderd. Het nieuwe schoolge bouw moet nu niet op de Kaasmarkt maar op de Garen- markt komen. De beleidswijzi ging heeft te maken met het feit, dat wanneer de aanwezige PC-school in Tuinstadwijk wordt opgeheven er toch een markt is voor het openbaar onderwijs in deze wijk. De ou dercommissie ziet, ondanks de tegemoetkoming van het colle ge, niets in het plan. „Voor de ouders is het onaanvaardbaar om hun kinderen langs ver- keersintensieve straten als de Herenstraat, Doezastraat, Wit te Singel, Zoeterwoudsesingel en Jan van Houtkade te stu ren", aldus de oudercommissie. Zij hebben een handtekenin- gen-aktie in de wijk georgani seerd om de Drie October school te behouden. Siebel bestaat 70 jaar. Alle Feden voor een ir lang feestelijkheid. Alle reden ook om u daarin laten meedelen via een keur van schitterende, aandelijks wisselende aanbiedingen uit Siebel's llectie goud, briljant en horloges. Kunt u zich een mooiere gelegenheid voor- :llen om daarvan te profiteren dan juist nu met aaïf'uuffcderdag? Er is zeker wel iets van zijn gading bij. M SIEBEL HEEFT ERMEERVAN. Zilveren tandenstoker van 65,- voor 49,- Goud op zilver 99,- Goud 395,- Grote variatie in praktische en originele vaderdag- geschenken in zilver. 20 Ideeën! Zie verder onze speciale vaderdag-etalage. Borrelglas 35.-, geldclip 45,-, bladwijzer 55,-, ball point 59,-, vulpotlood 59,-, servetband 65.-, viltstift 69.-. champagneklopper 75,-, vulpen 85,-. sigarettepijpje 85.-, flesopener 109.-. kurketrekker 115,-, pillendoosje 119,-, sigareknipper 125,-, zakmes 135,-. zakkam 185,-, pijpestopperl89.-, dubbel fotolijstje 215,-, karaf 350,-, bureauset 495,- Gouden dasspelden, knoopje met briljant 225,-, zonder briljant 139,-, cultivé parel 79,-, muzieksleutel met briljant 185,- Knoopje in zilver 29,- Doublé Seiko Quartz Doublé Seiko Quartz dames- herenhorloge, model horloge met doublé band, 2 jaar 1982,5 jaar batterij, van batterij en kristal glas. model 325,- voor 198,- 1982. van 475,- voor298,- In staal 179,- Ook in wit-doublé 298,- Bovendien: van elk Quartz-horloge bij Siebel gekocht verwisselen wij, op vertoon van garantiebewijs, uw leven lang gratis de batterij. Gouden auto sleutelketting met graveerplaat voor b: bloedgroep of monc gram van 525,- voor 395,- In zilver vanaf 60,- Speciaal voor vaderdag, nu als jubileumaanbieding alle gouden en zilveren heren monogram- en zegelringen met 25%korting. In goud nu vanaf 298,- In zilver vanaf 48,- 'long de v Herenkettingen in goud vanaf 1295,- In zilver vanaf 175,- Bijpassende (identiteits)armbanden. In goud vanaf 695,- zilver vanaf 69,- 1 t Den Haag, Lange Poten 9-11. Rotterdam, Stadhuisplein 24-28. Utrecht, Bakkerstraat 27-29. Haarlem, Grote Houtstraat 63-65. Amsterdam, Kalverstraat 121-123. Lid van de Beurs voor den Diamanthandel. Kritiek op tekort begroting van vuilverwerking VOORSCHOTEN De heer Bleijie (CDA), lid van de algemene raad gemeenschappelijke vuilverwerking Leiden en omgeving had gistermiddag op de vergadering van de algemene raad kri tiek op het tekort van de begroting voor 1983 van de gemeen schappelijke regeling. Het raadslid vroeg het dagelijks bestuur om meer inspanningen om het tekort, groot 400.000 gulden, weg te werken. Bij de vuilverwerking bestaat momenteel een ondercapaciteit voor ongeveer 10.000 ton afval, dat voor een groot deel het te kort op de begroting veroorzaakt. Dat zou kunnen worden opge lost door de gemeente Leidschendam bij de gemeenschappelijke vuilverwerking te betrekken. Gesprekken daarover hebben on langs echter niets opgeleverd. De provincie wil dat Leidschen dam blijft deelnemen aan het experiment met de scheidingsin stallatie in Zoetermeer. Ook staat het provincinciaal bestuur niet toe, dat buiten de provinciegrenzen naar een potentiële deelne mer wordt gezocht. „In feite betalen we nu behalve een bedrag voor de vuilverwerking ook mee aan een stukje provinciale po litiek. Ik zou willen dat er een beroep op de provincie werd ge daan om ook eens oog te hebben voor onze belangen", aldus Bleijie. De suggestie van het raadslid werd door het dagelijks be stuur meegenomen, de begroting werd overigens door de alge mene raad goedgekeurd. Orgelconcerten De Hooglandse kerk heeft een serie van 14 orgelconcer ten op het programma staan. Tot en met 15 september wordt het orgel elke woensdagmiddag bespeeld door jonge talentvolle leerlingen van een aantal conservato ria. Het eerste concert wordt woensdag 16 juni ver zorgd door Rijk Jansen en duurt van half één tot kwart over één. Promotie De heer W.K. Taconis uit Laren is vanmiddag aan de Leidse Universiteit gepromoveerd op het proefschrift „Fi- brosarcoom van het skelet, een klinisch radiologisch on derzoek" Fibrosarcoom van het skelet is een tumor. In het onderzoek is de meeste aandacht gericht op patiënten met tumor van de langepijpbeenderen. Onderzocht werd of röntgenstralen een gunstige invloed hebben op dergelijke gezwellen. Symposium racisme De Werkgroep voor de geschiedenis van de Europese Expansie houdt morgen in „Het Arsenaal" een sympo sium, dat is gewijd aan het onderwerp „Racisme in theorie en praktijk". Deze bijeenkomst, die om 14.30 uur begint, is georganiseerd naar aanleiding van het onlangs verschenen boek „Colonialism and Racism". Onder voorzitterschap van professor dr. I Schöffer, te vens voorzitter van de werkgroep, discussiëren profes sor D. van Arkel, Adriaan van Dis, dr. P.C.Emmer, professor dr. A. Kobben, drs H.A. Molleman en dr. R.J. Ross. „Het Arsenaal" is gevestigd in het Witte Singel- /Doelencomplex, Rembrandtstraat 29. Chemie Olympiade De sectie scheikunde van de Nederlandse vereniging voor het onderwijs in de natuurwetenschappen maakt morgen om 15.30 uur in het Gorleaus Museum van de Leidse Uni versiteit de uitslag van de Nationale Chemie Olympiade voor middelbare scholieren bekend. Tevens worden dan door ir. A Beverloo, rijksinspecteur voor het middelbaar onderwijs, de prijzen uitgereikt. De vier hoogst geëindigde scholieren worden uitgezonden naar de internationale che mie olympiade, die van 3 tot 12 juli in Stockholm wordt gehouden. Sexueel geweld De organisatie Vrouwen tegen Sexueel Geweld roept vrouwen op ervaringen te melden over het gedrag van de politie bij aangiften van sexueel geweld. Met deze informatie willen de vrouwen, indien nodig, druk uit oefenen om het politionele beleid te verbeteren. De vrouwen vragen bovendien om informatie over vor men van hulpverlening aan slachtoffers van sexueel geweld. Het is de bedoeling dat aan de hand van deze informatie een folder wordt samengesteld over waar vrouwen terecht kunnen na een verkrachting of aan randing. Tenslotte stellen de vrouwen zich voor akties tegen sexueel geweld te organiseren. Vrouwen kunnen bellen tel. 071- 214778 of 213032. LEIDEN/DEN HAAG De Stichting Leidse Stu denten Huisvesting (SLSH) krijgt toch subsi die van de provincie Zuid- Holland voor de restaura tie van monumentale pan den. De AROB-commissie van de provincie heeft het bezwaarschrift van de stichting tegen de beslis sing van de provincie om met subsidiëring te stop pen, gegrond verklaard en adviseert Gedeputeerde Staten (GS) de SLSH als nog subsidie te verlenen. De restauratie en het onder houd van de monumentale panden van de SLSH liep ge vaar door bezuinigingen bij de provincie. Met name het res taureren en voor één- en tweepersoonshuishoudens ge schikt maken van monumen tale panden die door de stichting voor dat doel vooral in de binnenstad worden aan gekocht leek ommogelijk te worden. Eén en ander is het gevolg van een nieuwe subsi dieverordening van de provin cie. In die verordening staat, dat de provincie stichtingen subsidieert die geen winst ma ken en die het restaureren van monumentale panden tot doel hebben. De statuten van de SLSH komen erop neer dat jMÈ- Het trottoir voor het pand aan de Oude Singel 58. zonder winstbejag, wordt ge probeerd studenten te huisves ten. Dit louter formele ver schil heeft de provincie aange grepen om een verzoek van de SLSH om bij te dragen in de restauratie van de stoep van het pand Oude Singel 58 af te wijzen. Tegen deze beslissing is de SLSH in beroep gegaan bij de AROB-commissie in een poging niet alleen voor de stoep van Oude Singel 58, maar voor elke restauratie provinciale subsidie te krijgen. De AROB-commissie blijkt nu met de SLSH van mening, dat de provincie zich wat al te for meel heeft opgesteld. In de statuten van de SLSH staat weliswaar niet met zoveel worden- dat het doel restaure ren van panden is, maar in de praktijk komt het daar wel op neer. De oude verordening van de provincie gaf de SLSH wel recht op subsidie. De provincie subsidieert maximaal zeven en een half procent van de totale kosten van de restauratie van een appartement. Dat kleine percentage is voor de SLSH noodzakelijk om subsidie van het ministerie van volkshuis vesting te krijgen. Het minis terie betaalt 89.000 gulden voor elk appartement dat de SLSH in een monument maakt, maar in de praktijk is dat niet voldoende. Wanneer de SLSH er niet in slaagt de overige gelden elders te ver werven, betaalt het ministerie niets. Volgens de SLSH zou het gevolg zijn dat het onder houd van monumentale pan den volledig in het slop zou ra ken. Precedent De beslissing van de AROB- commissie kan nog door GS worden .teruggedraaid. Vol gens een woordvoerder van de provincie is dat niet denkbeel dig. „Met dit advies, wordt een geweldig precedent geschapen. Ik moet nog zien dat GS dit accepteren". Mocht GS het ad vies van de AROB-commissie naast zich neer leggen dan gaat de SLSH in beroep bij de Raad van State. Ruzie over portefeuilles binnen VVD OEGSTGEEST Het raadslid mevrouw J.M. van Vloten-Wareman (VVD) zal haar benoe ming voor de volgende raadsperiode niet aan vaarden. Aanleiding tot deze beslissing zou one nigheid zijn binnen de VVD-fractie van Oegst- geest over de wethouder sportefeuille. Momenteel is mevrouw T.L. Blom-De Koek van Leeuwen wet houder van onder meer binnen het huidige afspie gelingscollege. Normaal gesproken zal zij dat ook in de aankomende raad speriode weer zijn in het nieu we afspiegelingscollege. Een gedeelte van de fractie zou echter liever in de volgende raadsperiode de zware porte feuille ruimtelijke ordening en openbare werken willen behe ren. Deze portefeuille komt vrij nu de huidige CDA-wet- houder J.J. Thorn niet meer meer in overeenstemming zijn met de huidige positie van de liberalen, die tijdens de ver kiezingen twee zetels wonnen en nu met zeven zetels de grootste partij zijn geworden. Het bewuste gedeelte van de fractie wil nu de heer Rijks naar voren schuiven als nieu we wethouder, omdat me vrouw Blom niet geschikt zou zijn voor de portefeuille ruim telijke ordening. Uit protest te gen deze gang van zaken zou mevrouw Van Vloten haar be noeming niet willen aanvaar den. Zij blijft wel beschikbaar onderwijs en huisvesting terugkeert in de raad. Dat zou schuivingen binnen de partij. Gewond na slippartij OUDE WETERING Bij een slippartij voor de brug aan de Van Alkemadelaan in Oude Wetering is vanmorgen om streeks half acht een inwoner van Leiden gewond geraakt en naar het Diaconessenzie- kenhuis overgebracht. Hij liep hoofdwonden en inwendig let sel op. De auto raakte in de flauwe bocht in een slip en botste daarna tegen het muurtje van het brugwachtershuisje. Daar na kaatste hij terug tegen een naderende auto op de brug. De bestuurder van deze laatste auto raakte niet gewond.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 3