1 Manana '82 Xüf, nu Salvador heeft in pan je niets te zoeken llundial heet Havelange steunt Columbia Topscorers -ORT LEIDSE COURANT WOENSDAG 16 TUNI1982 PAGINA 13 WK VOETBAL OP TV Engeland-Frankrijk (r) West-Duitsland-Algerije (s) Spanje-Honduras (s) BRT 2 17.05 uur Engeland-Frankrijk(r) 20.15 uur Schotland-Nieuw-Zeeland (s) West-Duitsland-Algerije (s) Engeland-Frankrijk (s) 20.50 uur Spanje-Honduras(r) DUITSLAND I 16.45 uur Studioprogramma 17.15 uur West-Duitsland-Algerije (r) 20.15 uur West-Duitsland-Algerije (s) Engeland-Frankrijk (s) Spanje-Honduras (r) NEDERLAND I 17.05 uur Chili-Oostenrljk(r) 20.50 uur Joegoslavië-lerland (r) 20.27 uur Chili-Oostenrijk (s) 22.45 uur Tsjecho-Slowaklje-Koeweit (s) BRT 2 17.05 uur Tsjechoslowakije-Koewelt(r) 20.15 uur Chili-Oostenrijk (s) Spanje-Honduras (s) Tsjechoslowakije-Koeweit (s) 20.50 uur Joegoslavië-N-lerland(r) DUITSLAND 2 16.30 uur Voetbal In de studio 17.05 uur Chili-Oostenrijk (r) 20.30 uur Tsjechslowakije-Koeweit (s) 20.50 uur Joegoslavlë-N-lerland (r) 22.45 uur Joegoslavië-N-lerland (r) ALICANTE - Joao Havelange, de Braziliaanse voorzitter van de FIFA, heeft gisteren de kandidatuur van Columbia als organisator van het WK in 1986 gesteund. Op een pers conferentie in Nuevo Estadio, 23 kilometer ten zuiden van Alicante, verklaarde Havelan ge, dat de FIFA in 1974 Co lumbia had aangewezen voor de eindronde in 1986 en dat die beslissing onherroepelijk is. Havelange ging voorbij aan het feit, dat in 1974 de WK- eindronde met 16 deelnemers gespeeld werd. In Spanje zijn voor het eerst in de WK-histo- rie 24 deelnemers, waardoor er 52 wedstrijden afgewerkt wor den. In Europese kringen, on der andere bij FIFA vice-pre sident Neuberger uit West- Duitsland, bestaat twijfel over de mogelijkheden van de Co- lumbianen een dergelijk groot evenement te organiseren. Ha velange ging aan die kritische waarnemingen voorbij. Hij zei, dat in 1986 in Columbia op nieuw 24 nationale teams tot de eindronde worden toegela ten en dat het Zuidamerikaan- se land in staat moet worden geacht voor een perfekt ver loop zorg te dragen. Voor het toernooi in Spanje had Havelange veel lof. „Tot nu toe loopt het perfekt", zei de Braziliaan opgetogen. Op nieuw liet hij kritische vragen over het gesjoemel met de kaartverkoop en de hotelre serveringen aan zich Voorbij gaan. 1. Kiss (Hon)3 2. Wark (Sch) Fazekas (Hon) Nyilasi (Hon)2 5. Vanden Bergh (Bel) Bal (Sov) Socrates (Bra) Eder (Bra) Poloskei (Hon) Toth (Hon) Szentes (Hon) Dalglish (Sch) Robertson (Sch) Archibald (Sch) Sumner (Nwz) Wooddin (Nzl) Ramirez Sapata (Sal)..1 STANDEN Groep 1 1. Italië 2. Polen 3. Peru 4. Kameroen Groep 3 1. Hongarije 2. Belgie 3. Argentinië 4. El Salvador Groep 6 1. Schotland 2. Brazilië 3. Sovjet-Unie 4. Nw. Zeeland Zakkenrollers Op de eerste twee dagen van het WK heeft de Spaanse politie niet minder dan 28 zakkenrollers gear resteerd. Rond het hotel van de Hongaren maken de dieven overigens geen en kele kans, want daar zijn de veiligheidsmaatregelen zo streng, dat zelfs de vuilnis man zijn werk niet kan doen. Het vuil heeft zich dan ook al aardig opgehoopt naast het vijfsterrenhotel San Juan in Alicante. Brief De voorzitter van de FIFA, de Braziliaan Joao Havelange. heeft de coaches van alle 24 deelnemende landen een brief geschreven waarin hij vroeg de spelverruwing zoveel mo gelijk tegen te gaan. Volgens Havelange hebben alle trai ners een schriftelijke verklaring teruggestuurd waarin zij beloofden het spel zo netjes mogelijk te houden. Kattestaarten De voetbalautoriteiten van Kameroen zijn bijzonder boos geworden over berich ten als zouden kattestaarten en dode muizen de tegen stander op de vlucht moe ten jagen. „Zwarte magie, niets van waar, allemaal verzinsels uit Europa", zegt Roger Milla, de voor Bastia uitkomende spits van Ka meroen. „Deze verhalen zijn verspreid om van ons een exotisch beeld op te hangen Exocet De Rode Duivels worden nu al de „exocet" van België ge noemd, naar het gevaarlijke wapen dat de Britter\ in de strijd om de Falkland-eilanden gebruikten. De wijze waar op de equipe van Guy Thijs de Argentijnen in hun voetbal- hart raakte en afblufte heeft veel respect in de voetbalwe reld afgedwongen. Drie dagen na de openingswedstrijd zijn de Spanjaarden nog steeds diep onder de indruk van de manier waarop outsider Belgie Zich verkocht en prompt tot de favorieten voor de halve finales wordt gerekend. Geen Stones Gisterochtend ontplofte er een „bom" in de Mundial van de cultuur. Naast het WK voetbal worden, op verzoek van de koning Juan Carlos, ook in geheel Spanje culturele manifesta ties onder de noemer „Cul tural '82" gehouden. Sinds gisteren kent ook deze Mundial al haar eerste schandaal. Het optreden van de Rolling Stones, op 9 juli in het stadion van Es- pagnol, gaat namelijk niet door. De firma die het con cert zou organiseren, blijkt zich nu niet aan de gestelde voorwaarden gehouden te heben. Er is nu al voor 800.000 gulden aan kaartjes verkocht en men verwacht dan ook geweldige beroe ring onder de fans van de Rolling Stones. Eeerder weigerde Julio Iglesias al deel te nemen aan de cultu rele activiteiten. Grasmat De grasmat van Barcelona verkeert momenteel in een de plorabele staat. Tijdens de openingsceremonie van het WK 82 liepen 5000 mensen over het veld op schoenen die niet geschikt zijn voor het gras dat in Nou Camp is gebruikt. Vervolgens werd de openingswedstrijd afgewerkt. De ter reinknechten hebben gisteren verklaard dat het veld meer geleden heeft dan na vier achtereenvolgende wedstrijden. Ontevreden Zetmachine In Valladolid verschijnt de krant Norte de Castilla, die elk dag drie pagina's in het Arabisch publiceert, die zijn ge schreven voor het elftal van Koeweit en zijn supporters. De krant wordt gemaakt in samenwerking met de Arabi sche krant Al Watan, waarvan een aantal redacteuren naar Vallodalid is gekomen om de redacteuren ter plekke bij te staan. De zetmachines waarmee de tekst voor dit sup plement wordt gemaakt, zijn speciaal vanuit Koeweit over gevlogen. Lawaai De spelers van West-Duits- land, die vandaag voor het eerst in actie komen tegen Algerije, klagen over de lig ging van het hotel waar ze al sinds vorige week in af zondering zijn. Tony Schu macher, de doelman van het Westduise team: „Het lijkt wel of er iedere nacht tientallen vrachtauto's door mijn slaapkamer dende ren". Wilfried Hannes, het slapie van Schumacher: „Als je de ramen sluit, stik je door de hitte, doe je ze open, dan kun je niet slapen door het lawaai". Karl-Heinz Rummenigge en Paul Breitner delen de me ning van hun twee collega 's blijkbaar niet, want zij had den zich gisteren verslapen en kwamen een half uur te laat op de training. De spelers van Noord- -Ierland zijn ontevre den over de accommo datie waar ze elke dag trainen. De Ieren ver richten hun trainingsar- beid op het veld van Levante, de club die grote bekendheid kreeg toen Cruijff er een aan tal duels voor speelde. Omdat de rekeningen voor water en electrici- teit niet zijn betaald door de club, moeten de spelers bezweet in de bus stappen naar hun hotel waar ze zich pas kunnen verfrissen. De Ieren hadden ook graag in de avonduren willen trainen, maar omdat de lichtinstallatie niet werkt, moeten ze van de avondtraining af zien. Norman Whiteside van Noord- lerland is met zijn zeventien jaar na Pelé de jongste speler die ooit in een WK uitkwam. White side, op de foto tijdens een trai ning in het stadion van Valencia, staat onder contract bij Man chester United. De Braziliaanse pers was gisteren niet weg te slaan bij Eder (links) en Socrates. De twee spelers hielpen Brazilië aan de zege van 2-1 tegen de Sovjet-Unie. Dat het manana nog niet zo slecht is bewijst Luc Millecamps, die het er twee dagen na de verrassende triomf van de Belgen tegen Argentinië even lekker van neemt in Elche. Deze vier hostesses kijken nog vrolijk. Het is de vraag of ze dat ondanks de goede verdiensten over een paar weken nog doen, want er moet hard worden gewerkt en de organisatie is verre van vlekkeloos. danks de vele problemen, dan daag en morgen, mafiana dus, ook: „Wie nakaart over giste- niet". ren, ziet zijn troeven voor van- THEO VAESSEN IELONA „Dulce" Koster is één van onderd hostessen in ilona die tijdens de lial '82 elke dag staat om mensen die e vragen of te wen- hebben te helpen, standplaats is Nou waar het momen- rustig is, omdat de [rijden in de eerste zich in andere ste- vjafspelen. Paula Kos- een Nederlandse, die jaar geleden naar e verhuisde, trouwde ien Spanjaard en in- v|els een zoon van 9 eeft. Ze woont in het stejum van de stad. king aan het WK-toernooi te verlenen. Werkzaam bij een uitzendbureau, ingeschreven als hostess die vier talen spreekt (naast haar moedertaal Duits, Engels en Spaans) werd ze voor twee maanden uitge leend aan het koninklijk orga nisatiebureau, dat haar ook be taalt. Per dag, niet per uur want afgelopen weekeinde werkte ze met haar collega's zowel zaterdag als zondag 18 uur zonder een minuut pauze. Maar ook zonder een hap en een snap, alleen cola en limo nade was voorhanden. Nou Camp heeft geen restau rant en dat is voor een stadion dat tot de mooiste van Europa mag gekend worden, toch wel Een testcase een gemis. Klagen doet ze nog niet, de blonde Paula Koster, want ze vindt haar werk boei end en het betaalt nog goed' ook. Dat er veel kritiek is op de organisatie verdriet haar, maar omdat ze maar een heel klein radertje is in het geheel, kan zij de machine ook niet aan het draaien krijgen zoals zij en haar collega's graag zou den willen. „Weet je", zegt ze lachend, „dat ze de Mundial '82 nu al Manana '82 noemen. De Span jaarden trekken het zich heus wel aan dat er zo veel kritiek is op de organisatie, die niet vlekkeloos verloopt. Iedere dag moet ik artikelen uit een aantal Nederlandse en Belgi sche kranten vertalen, die handelen over het WK-toer nooi. Alles wordt hier gelezen en bewaard". Spanje wil graag de Olympi sche Spelen in 1992 organise ren en daarom is de Mundial '82 een testcase. Zal de komen de weken nog meer in het honderd lopen, waaraan dan zonder meer het bureau Mun- dispana debet is, dan kan Spanje deze eeuw de organisa tie van de Olympische Spelen wel vergeten. Zelfs Spaanse journalisten zijn verre van mild in hun kritiek. Gisteren verklaarde een collega van EFE, het Spaanse persbureau, ronduit dit: „De Mundial is al mislukt in zijn organisatie en hoopt nu maar dat het slaagt in zijn improvisatie". De groep hostessen die in to taal 12 verschillende talen be heerst (Nederlands, Engels, Duits, Frans, Spaans, Cata laans, Portugees, Italiaans, Roemeens, Russisch, Pools en zelfs Arabisch, proberen de Mundial, buiten de wedstrij den, nog goed te verkopen. Hetgeen enige moeite kost, want als je het 6000 journalis ten, die geaccrediteerd zijn, naar hun zin wilt maken, moet je een huid hebben van een olifant en steeds maar glimla chen. Hun slogan blijft, on- IE El Salvador, isteravond met 10-1 longarije verloor, wil anje als volwaardige emer worden be- wd; Bondsvoorzitter Castillo Mallarca, ppepk chef d'equipe van 'op vaardiging is, ergert iien'nateloos, aan wat hij ,de sprookjes", die zijn ploeg de ronde Met name de bewe- dat zijn organisatie peseta heeft om uit nc^ven is hem in het erde keelgat gescho- vertelde dat er op nkele manier bezuinigd de afvaardiging. „Het i, dit we maar twintig spe- i hi bben meegenomen naar tra]in plaats van de 22 die toestaat, heeft niets ild te maken. Het leek oon beter mensen, die niet aan de slag zouden i, thuis te laten. Met 22 llers op pad gaan zou 'erspillen zijn geweest, iat is een andere zaak". ;"til Duitsland is maar met ien spelers in Spanje, ir is toch ook niemand, nnj troept: wat zielig, die hebben zo'n arme dat ze maar met een groep naar hier konden El Salvador is gekomen werken en daartoe zijn t deze groep volledig in in het trainingskamp .Jo Amor", waar we zijn ikken. We smijten niet ld, maar we hebben ons 't beperkt tot de nood- ce uitgaven. In de twee drie maanden, dat we Spanje hebben vóórhe ld er 1,5 miljoen dollar iljoen gulden) in de hu [eïnvesteerd. De spelers k tot de laatste cent be- on lun premie voor het be- van de eindronde be- naast hun gewone ver- ert< ïen, 10.000 gulden de anjpet is niet terecht, dat _>oester van dit we- grJfopioenschap worden i bf 'rde en land als El Salvador latuurlijk, ook om heel redenen dan voetbal, Irag van bijna vier mil- [ulden goud geld. Te Tibor Niylasi kopt de eerste treffer van de Hongaren in, terwijl de spelers van El Salvador verontrust toekijken. meer daar El Salvador voet ballend in Spanje niets te zoe ken heeft. Hongarije heeft aangetoond, dat er voor deze Assepoester geen prins zal komen. Van meet af aan speelden de Hon garen met de gedachte, dat het doelsaldo in de concurrentie strijd met België en Argentinië belangrijk zou kunnen zijn en binnen tien minuten was het door Nyilasi en Poloskei al 2-0. Door goede acties, die vol maakt leken, omdat er geen georganiseerd verweer was. Fazekas maakte er met een af standschot 3-0 van en daarna werden de Hongaren even wat zorgeloos. Handig Gonzales en Hernandez, han dige dribbelaars, vonden zelfs een paar openingen in de ver dediging. Zij kwamen echter niet voorbij doelman Meszaros, een van de vijf Hongaren die in West-Europa zijn geld ver dient. Hongarije, dat al in zijn gouden voetbaljaren graag te gen zwakke tegenstanders oe fende, ging na rust weer iets geconcentreerder verder. De jacht op de doelpunten werd hernieuwd ingezet, terwijl te gelijkertijd aanvalsvariaties, met de opkomende flankver dedigers Martos en Toth, wer den uitgeprobeerd. Het lever de weer twee doelpunten in tien minuten op door Toth en Fazekas. Coach Meszoly stuur de Kiss en Szentes voor Toroc- sik en Muller in het veld, maar hij had natuurlijk zonder enig probleem zijn complete tweede keus in de zwoele (32 graden) zomeravond kunnen sturen om met El Salvador te stoeien. De Middenamerikanen, speels, maar volstrekt chaotisch, ston den Hongarije vrijwel alles toe. De ploeg was dolgelukkig met de treffer van Ramirez Zapata, het eerste echte WK- doelpunt nadat El Salvador in Mexico twaalf jaar geleden niet een keer had gescoord. Tegendoelpunten vielen er ook meer. In de drie Mexi caanse duels waren het er ne gen. In de negentig minuten van Elche tien. Want Kiss (3), Szentes en Nyilasi zetten de produktie voort tot in de laat ste minuten, waardoor een re cordscore voor de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal werd bereikt. Scheidsrechter Al-Doy uit Bahrein, geassisteerd door on der andere Charles Corver, was gelukkig maar overbodig. Hij deed vrijwel alles ver keerd, maar gaf wel gele kaar ten aan Nyilasi en Fazekas, die even uit het veld stapte om een slokje water te drinken. Ook dat heet voetbal in de eindronde van het wereld kampioenschap. Hongarije heeft wel officieel geprotes teerd. Hongarije-El Salvador 10-1 (3*0), 4. Nyilasi 1-0, 11. Poloskei 2-0, 24. Faze kas 3-0, 50. Toth 4-0, 54. Fazekas 5-0, 65. Zapata 5-1, 69. Kiss 6-1, 71. Szen tes 7-1, 73. Kiss 8-1, 77. Kiss 9-1, 83. Nyilasi 10-1. Scheidsrechter: Ebrahim Yoessoef Al-Doy (Bah) Toeschouwers: 3000. Gele kaart: Nyilasi (Hon) en Fazekas (Hon). Hongarije: Meszaros; Martos, Balint, Garaba, Toth; Muller (69 Szentes), Nyilasi, Sallai; Fazekas, Torocsik (57. Kiss), Poloskei. El Salvador Quevara Mora; Castillo, Jovel, Rodriguez, Recinos; Rugamas (14. Zapata), Ventura, Huezo, Rivas, Hernandez, Gonzales.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13