[os Koemans overtuigend vinnaar bij De Munnik Wéinig sfeer op Vidar- regatta Bipt verlies jax Leiden liderdorpse bowlingtitels joor Indrapoera en Approach mé Correljé klopt myLassooy TEAM behoudt leiding in Alphense Sportontmoeting Hermans derde in Goirle Janson tweede PORTTRIBUNE Weer titel en record Moedig Nederlagen „De Volle Bak" LEIDSE COURANT MAANDAG 14 JUNI 1982 PAGINA 15 - itruc voor Sp Schi -Hing gaat^RDORP Met grote 'id lacht heeft Jos Koe- rzon het tennistoernooi tr: e Munnik gewonnen, an sj/oorschotenaar, die besijetitie speelde bij de te|laars, behoefde in Q. 9( jdstrijden geen set af j?,n an. Bij de dames had aren ielien van Wijk het in atieiale nog onverwacht ie kdjk tegen Henny Feh- Bra i-4, 7-6. In C leverde 'oorl loorzettingsvermogen Jtefan Faas hem de plaats op tegen ihrey Stuyver: 6-4, 3- 5. Bij de dames in C is hide hoofdPriis voor nietft van Overloop weg- let "jdl 6-2, 6-4. ift g( tegoemans werkte een ijzer toe loernooi af. In de kwartfi- daclfekende hij vlot met Jan it zei van Dop af, die binnen an fijur de kleedkamer weer toef opzoeken: 6-2. 6-0. In jive eindstrijd ontmoette HOfjek van der Capellen, die een overwinning op Groen, als tweede ge in de halve finale was a atl gekomen. Tegen Groen leek Van der Capellen op een twee sets zege af te stevenen, maar kon het bij de stand 5-4 en 40- 0 en dus drie matchpoints niet afmaken. Dat lukte in de tie break van de derde set wel. Na een 2-4 achterstand won de Leiderdorper die game met 7- 5: 6-1, 5-7, 7-6. Ook Freek van der Capellen kwam er tegen Jos Koemans niet aan te pas. Koemans joeg het tempo re gelmatig hoog op en maakte daarbij bijna geen fouten. In de andere halve eindstrijd re kende Hans Tönjann met Joost van Leeuwen af. Van Leeuwen speelde een uitstekend toer nooi, tikte twee geplaatste spelers uit de strijd, maar red de het tegen Tönjann net niet: 6-4, 7-6. Ook in de finale toonde Jos Koemans zijn goede vorm. Tönjann legde te weinig risico in zijn slagen en Koemans joeg de half-court ballen alle hoe ken in. Bij de stand 6-0 en 5-1 nam de Voorschotenaar gas terug en veranderde Tönjann van taktiek. Hij ging voortdu rend op zoek naar de netposi- tie en de vaak goede volley le verde hem punt na punt op. Bij de stand 5-4 en 15-40 liet hij het initiatief weer aan de te genstander en Koemans maakte het karwei af: 6-0, 6-4. Bij de dames had Jacquelien van Wijk het uitermate gemak kelijk tot de finale. In de halve finale won zij van Christel Ver woerd, die Marijke Guyt uit het toernooi had geslagen en in de finale was Henny Fehling haar tegenstandster. Jacquelien van Wijk:„lk onderschatte haar een beetje en was helemaal niet gemotiveerd." Dat bleek dui delijk want na een gewonnen eerste set liet de Voorschoten- se haar opponente uitlopen naar 5-1, moest ook wat set pointe wegwerken, maar for ceerde toch een tie-break. Na weer wat setpoints voor Henny Fehling trok Jacquelien van Wijk aan het langste eind: 6-4, 7-6. In C behaalde de niet geplaat ste Stefan Faas de eerste prijs. Voor de insiders was dat overi gens geen verrassing, maar het gebeurt maar al te vaak, dat bij de plaatsing van het toernooi geen insiders betrok ken zijn. Zo ook hier. In de fi nale tegen Humphrey Stuyver werkte Stefan Faas een 1-5 achterstand weg en won die derde set nog met 7-6. Stuyver was overigens met de grootste moeite in de eindstrijd geraakt. Tegen de jeugdige Koudekgr- ker Michael van der Berg over leefde hij een viertal matc hpoints. Bij de dames werkte Margot van Overloop een pri ma toernooi af. in de finale won zij met 6-2, 6-4 van Patri cia Lafay. Unicum jeugd Merenwijk Het dubbeltoernooi van de Merenwijk is bij de heren in C een overwinning geworden voor het Unicum koppel Jan van Duyn/Marcel van Paridon. In de eindstrijd versloegen zij de favoriete thuisploeg Fred Goemans en Hans Thuis. Bij' de dames in C ging de eerste prijs naar het duo Nolly Ben- nink/Weare. Zij klopten Bosch en Lepelaar in drie sets. De mixed in C leverde een hoofd prijs op voor Nolly Bennink en Han Lacourt. In D ging de zege bij de heren naar Ger Lepelaar en Mathieu van Marwijk, die de heren Spruitjes in twee sets te rugwezen. Bij de dames won het duo Renner/Van Sprongen, Het jeugdteam van Unicum heeft via een 5-3 zege op Pijn- acker een plaats in de eerste klasse veilig gesteld. Eric We- nink, Bart Krans, -Mariëlle Hop en Diana Lacourt strijden nu verder om de Nederlandse ti tel. Tegen Pijnacker leverde de twee jongenssingels twee pun ten op. Ook de meisjes en jon- gensdubbel waren voor Uni cum, waarna het beslissende vijfde punt door Mariëlle Hop en Bart Krans in de wacht werd gesleept. Overige uitslagen De Munnik: HDB: H. van der Capellen/B. van der Zee - F. van der Capellen/J. Koemans 7-5, 6-4. GDB: H. van der Capellen/J. van v,:" I de Jong/M. Guyt 6-3, 6-2. HOC: De Elzen/Stuyver - Ollvier/Die-, len 7-6. t 2. GDC: Stuyver/Jansen - Paaaw/P» uw 6-3, 6-3. DDC: Winkel- /Den Ho1 .nder - Paauw/Hennipman 6-4. 6-3 HED: O. de Jong - H. Gesta 6-3. DED: R. van Leeuwen - S. van Ark 7-5. 7-6. DDD: Citroen/De Vries - Meershoek/Meershoek 7-6. 6- 3. GDD: Knol/Kollerie - De Jong/Vis ser 6-1. 6-2. HDD: Grunenwald/Van der Poel - Van Wijk/Walraven 6-0. 6- 4. HEV: J. de Groot - F. van Duinen 6-4, 6-4. DEV: M. Liefbroer - B. Hee- zen 6-3, 7-5. HDV: Van Duinen - Men- Jos Koemans besloot een ijzersterk toernooi met een fi nalezege op Hans Tönjann: 6-0, 6-4. Spaargaren/Reems 6-2, 6-0. Jos Koemans heeft ook de lei ding genomen in het Match cir cuit. Met 26 punten voert hij de ranglijst aan voor Hans Tönjann met 20 punten. Freek van der Cappelen vergaarde 18 punten en broer Herman 16. Bij de dames verzamelde Jacquelien van Wijk 16 punten en Henny Fehling 12. ISUM De cricketers van Ajax Leiden leden gisteren een i «.ederlaag bij Hilversum. Hoewel de Leidenaars lange tijd Ik kansrijk in de strijd lagen, bleek het totaal van de thuis- id dfteindelijk toch iets te hoog: 169 om 151. rst fieldende Ajax kerde in eerste instantie weinig proble- jet de batsmen van Hilversum. Na 57 voor 6 kwam Hilver- Jmder aanvoering van haar speler/coach (92 runs) meer tetekend terug: 169 voor het verlies van acht wickets werd hdresultaat. ver )arta]jdenaars hadden er echter nog altijd alle vertrouwen in en |dat eenmaal aan bat ook in de score tot uiting komen. Flfield (25) en Danny Eldering (18) openden gedegen en Jo- lordinou (31) en Mark Verbeek (19) gingen goed door: 101 Toen kwam evenwel de klad in de Leidse battingside. Al- 23dam Kuper (12) bereikte nog de dubbele cijfers en veel Pm; ,ls nemend strandde Ajax uiteindelijk op 151 runs all out. De Dooyiigcijfers van Ajax (dat zaterdag een jubileumwedstrijd te- a Bu,1amingo's zal afwerken): Frits de Jongh 1 voor 29; Ton El- i.2g 2 voor 2°: Johan Gordinou 2 voor 43; Peter van Rood 1 "m.p; Danny Eldering 2 voor 25. ïwegll 7.59 iOM Hoewel isöjomstandigheden tijdens "'week verslechterd zijn, Ie kringkampioenschap- een aantal zeer zwakke ^x) toch nog interessant ge- Toni in. Zaterdagmiddag ,a!e^1om vielen een aantal uit- 2o.pde tijden te noteren. Het verrassend was de over ig die René Correljé ~B) op meervoudig na- kampioen Jimmy Las- (AZC/M) boekte. Beide lers bleven op de 200- ir voor jongens onder 14 m: i.pnder de NK limiet. Het rajfl tussen het tweetal was 2.ioijk verrassend groot 2°. nJ om 2.35.9. Ook Ingrid i nn ^een, eveneens van de ede) ps kwam tot een uitste- 'hen' p tijd. Bij de meisjes on- 2.oo|0 jaar zwom de jongste lit de zwemfamilie van naar een overwinning op 1-vlinder in 1.25.1 (limiet Ook voor de andere vereniging LZ'86 viel er een limiet voor de NK te note ren. Bas Willemse was hier verantwoordelijk voor op de d00-vlinder voor jongens o. 10. Willemse eindigde op dit sterk bezette nummer als derde in 1.32.0 (limiet 1.34.0). 1 Jolanda v.d. Kr;___ (Boskoop) 2.26.6. Idem meisjes o. 16. 1 Carla Meywaard (Sasscnheim) 2.17.6. Idem da mes: 1 Janny Dijkstra (Katwijk) 2.32.6. Idem jongens o. 14: 1. Wilfred Bontje (Bos koop) 2.12.1. Idem o. 16: 1 Gijsbert Mattheeuwscn (AZC/M) l'38.2. Ide Mireille Correljé (Zijl/LGB) 1 28 6. Idem Jongens 71: 1 Dennis v. Ravenswaay (BZPC) 1.36.6 Idem 70: 1 Pascal Bontje (Boskoop) 1.26.2 (limiet NK) 200-vlinder meisjes o. 14: 1 Jolanda Laterveer 2.53.0 (Zijl/LGB) Idem o. 16: 1 Karin v.d. Linden (LZ'86) 2.5L0. Idem dames: Ellen Hooge- hcfe^l Edw 100-vlinder jonf Houte (BZPC) 2.29.0. 10: 1 Jan Willem v.d. Hoek (Boskoop) 1.29.6. 2 Jan Sonneveld (AZC 1.30.4 (beide NK limiet) 4x100 vrij 1 AZC/M 4.09.0. :nheim 4.29.4. Idem jor Spelmoment uit het voetbaltreffen tussen AZC en Tempo dat door AZC met 3-1 zou worden gewonnen. ALPHEN AAN DEN RIJN Hoewel TEAN zaterdag slechts op een onderdeel actief was, behield de ten nisclub de leiding in de vijfde Alphense Sportont moeting. Titelverdediger BVO rukte op naar de tweede plaats en DAC handhaafde zich in de top 3. Omdat direct achter deze koplopers maar liefst drie teams volgen die min der onderdelen hebben af gewerkt (DOS, Alphense Boys en Flair) zal de ko mende dagen in die volg orde ongetwijfeld nog wel verandering komen. BVO herstelde zich op de der de dag van de zeer matige start. De basketbalclub eindig de bij alle onderdelen bij de eerste drie en werkte zich door die prestaties' van de 25ste naar de tweede plaats op. Op het onderdeel handbal diende BVO Tempo en ARC voor te laten gaan. DOS en Alphense Boys werden vierde en vijfde. Ook bij het surfen een derde plaats voor BVO. DOS (onder aanvoering van B. de Vreeze) en Flair (met een sterke P. van Deuren) bleven de basketbal lers de baas. Het (nieuwe) sur- fonderdeel leverde de deelne mers, mede door de vrij stevi ge wind, overigens wel de no dige problemen op. Bij het blessuregevoelige voetbal nes telde BVO zich op een tweede plaats. Slechts de Alphense Atletiekvereniging bleek ster ker. AZC, Tempo en Avanti volgden. De tweede dag van de Alphen se Sportontmoeting had een imponerende opmars van vol leybalvereniging DAC te zien gegeven. DAC won het nieuwe onderdeel softbal en legde ver volgens beslag op de tweede plaats bij het tafeltennis. Het softbal-onderdeel werd overi gens toch beheerst door vol leybalverenigingen. Achter DAC eindigde Ridderveld (kansloos in de finale) als twee de. TEAN verstevigde haar koppositie met een derde posi tie, terwijl HCA en AZC als vierde en vijfde volgden. De meest opmerkelijke speelster echter, kwam uit voor de gym nastiekvereniging Wilskracht. Maribel Coco Perez sloeg maar liefst drie homeruns. Het in de Rijnstreekhal afge werkte tafeltennis kende in Al phense Boys een sterke win naar. In de finaleronde bleken de tafeltennissende voetballers veel te sterk voor de overge bleven concurrenten. DAC, dat op de eerste dag niet in actie was gekomen, bleef echter uit stekend bij met de knappe tweede plek. Flair (derde), Ze- gerplas (vierde) en weer TEAN schaarden zich verder onder de eerste vijf. Tussenstand na drie dagen: 1. TEAN 2309 punten (5 onderde len); 2. BVO 2092 (4); 3. DAC 1974 (4); 4. DOS 1850 (3); 5. Alphense Boys 1792 (3); 6. Flair 1786 (3); 7. AZC 1750 (5); 8. Tlempo 1732 (3); 9. ARC 1582 (3); 10 Alphians 1369 (3). TILBURG Voor het grootste gedeelte van de Nederlandse seniorroeiers zit het roeiseizoen, met al leen de slotwedstrijden nog te gaan, er al bijna op. Door een ongelukkige planning van de wedstrijd kalender en het feit dat de Koninklijke dit jaar is ver vangen door de Nereusre- gatta, die alleen toeganke lijk is voor de top, is het aantal wedstrijden voor de niet-topploeg dit jaar be perkt. De Vidarregatta, ge organiseerd op de baan bij de Beekse Bergen, is een van die wedstrijden. Desal niettemin viel het aantal in geschreven ploegen, even als het aantal deelnemen de verehigingen tegen. Hoewel de wedstrijden lu strumwedstrijden werden ge noemd, waren er geen festivi teiten te bespeuren. Geen feestnummers, noch activitei ten erbuiten waren er georga niseerd. Tel daar bij op de vele scheepvaartpauzes en het wei nig aanlokkelijke weer en het geheel zal bij de meeste roei ers geen bijzondere herinne ring achterlaten. Van de drie Leidse verenigingen ontbrak Die Leythe in z'n geheel, maar wisten Njord en Asopos de Vliet enkele goede klasserin gen te bereiken. Asopos de Vliet: De derdejaars lichte vier van Michel Floor, Chris Bauer, Maarten Esselink en Ruud Grim wist In de L04, een bijzonder spannende race tegen Argo op de laatste me ters in haar voordeel te beslis sen. Het roeien van de ploeg bevindt zich de laatste weken in een stijgende lijn; de halen zijn langer geworden en de re- cover beheerster, het is echter wel de gewoonte tijdens het roeien naar voren te kijken in plaats van opzij. Een goed weekeinde hadden ook Doro- tee Dezaire en Mieke van de Meer. In een zware race met een straffe wind tegen wonnen zij op mentale hardheid het nummer DN2x van Phocas en Euros. Eerder hadden zij laten zien ook in de overgangsklasse van voren te kunnen varen. Njord: Allereerst de LSA2. Van Ouwendorp en Dullaard lieten Dudok/Breda de eerste kilo meter uitrazen, terwijl zij zelf veel rustiger roeiend, er een lengte achter bleven hangen. De tweede baanhelft werd be nut om de achterstand om te zetten in elf seconden voor sprong. Boreel, Bronsweijk, Wappel en Schellingerhout lie ten hun coach tot de 1500 m in spanning. Tot op dat moment lagen zij in het nummer L04+ nog precies gelijk met Orca en Nereus. Een sterke eindsprint bracht hun toch nog een vrije ruime voorsprong en een blik. Wat eerder afstand nemen van hun concyrrentes deden de dames Koch, Haverkate. Inne- mee en Schoorl in de D04+. Zij finishten in een acceptabele tijd van 3.51.13. Hun eerste echte blik (d.w.z. klasserend) trokken de eerste jaars zware acht. Na de over winning op de Head dacht ie der hun een geweldig seizoen toe, maar de resultaten op de korte baan vielen wat tegen. Gisteren beslechtten zij op de laatste 500 meter de strijd te gen Okeanos en hun clubgeno ten, die combineerden met Ae- gir, in hun voordeel. Het zwaarste nummer was gisteren met recht de gestuurde twee. Door de harde wind waren tij den in de buurt van de 10 mi nuten geen uitzondering. Jas pers en Geusen drukten na 9.38.60 minuut zwoegen hun voorinliggende stuurman als eerste over de finish. Michiel Roemer 1ERDORP De vijf- ,9,;™ Sèquipe Indrapoera en rlo van Approach heb- zaterdag beslag ge- op de Leiderdorpse ingtitels voor teams, maandagkampioen, uit Hans Ou- Erica en Hennie der Zeeuw, Hans Ijekind en Helmi en Vis, wees favoriet o 2 verrassend terug kwalitatief matige, wel zeer spannende itie. Approach van Zeist, Thijs ijn en Bep Mul) deed eigenlijk wat werd ver wacht. Spaarbankteam 11 kon de dinsdagkampioen maar moeilijk bijbenen en verloor met 3-1. Het zag er na twee games spe len naar uit, dat het gerouti neerde Tettero 2 de Leider- dorpse vijfmanstitel gemakke lijk zou behalen. Ondanks de zwakke start van 787 tegen 673 (Indrapoera kende een handicapvoordeel van 87 pins) was het eerste punt voor de Tetteroformatie. Tijdens de tweede game steeg het niveau enigszins. Het teamtotaal 861 was wederom ruim voldoende om Indrapoera (756) van zich af te houden. Pieter Haanstra, Herman Roedoe, Hennie, John en Rudy Zandbergen lieten het in de slotgame echter volledig afweten, waardoor het door de extra-handicappunten ge steunde Indrapoera weer in de wedstrijd terug kon komen. Toen na het laatste spel van 736 tegen 772 de stand kon worden opgemaakt, bleek In drapoera niet alleen de laatste game te hebben gewonnen, maar ook in totaal het beste resultaat te hebben gerali- seerd. Waarmee de eerste Lei derdorpse titel voor Indrapoe ra derhalve een feit was. voorzien. Niet met sterk spel, maar wel overtuigend sleepte Approach de eerste twee ga mes binnen. Na 507 tegen 481 (het handicapverschil was 8 in' het voordeel van Spaarbank 11) klapte de maandagkampi oen volledig in elkaar. Als ant woord op de 489 van Van Zeist cs. konden de roodwitten slechts 389 plaatsen, hetgeen de nekslag betekende voor de titelhouders van de maanda gleague. Het betere slot van de verliezende ploeg, Folkert-Jan Geertsma liet toen nog een 200 noteren, mocht niet meer baten. Het laatste gamepunt was dan wel voor Tettero, de overtuigende 3-1 winst voor Approach. De Leiderdorpse teamkampioenen, Approach en Indrapoera, samen op de foto. LEIDEN Axel Hermans was deze week behoorlijk op dreef in twee criteriums. Nadat de Union-Markthof amateur eer der deze week al dederde plaats bezette in Delft, waar ook de leidersprijs zijn deel werd. kwam hij gisteren in Goirle tot eenzelfde resultaat. Ook de uit Noordwijkerhout af- - komstige Hans Steekers blijft goed presteren. Zaterdag werd hij vierde in Langedijk, waar Zilkenaar Karei Teeuwen bij zonder sterk voor de dag kwam zonder zich in de prijzen te rijden. In Goirle bevond Hermans zich in een kopgroep van 15 man, waaruit Van Lamoen en Doh- men ontsnapten. Geholpen door groepjes achterblijvers in hun laatste ronde konden deze twee renners de achtervolgers, van wie Hermans als eerste de streep passeerde, voorblijven. waarop Van Lamoen de zege naar zich toetrok. In Langedijk speelde Karei Teeuwen de hoofdrol. Voortdu rend betrokken bij de ontsnap pingen eigende de ROKS-ren- ner zich dan ook de leiders- prijs toe. De beslissende ont snapping 12 ronden voor 't einde werd echter door hem gemist. Wél daarbij zat Hans Steekers. en die spurtte naar de vierde stek achter Egbert Koersen. Hans v.d. Putten en Ron Smit. Swift-amateur Paul Kooijman maakt dit seizoen een opval lend debuut door na zijn lief hebbersperiode. Na een 8e plaats in Delft (woensdag) en een 5e in Groot-IJsselmonde (vrijdag) werd hij zaterdag 18e in Nieuwerkerk a.d. IJssel. Zijn clubgenoot Eddy Kouiss werd derde in een nieuwelingen- koers te Lepelstraat. Amateur Aertssen won Swifts wekelijkse clubkoers. MEIE Tijdens een competi tiewedstrijd van de Polsstok- bond Holland, slaagde Han - Janson van Leeuwenhorst Noordwijkerhout er in de top klasse dit keer niet in tot een eerste plaats te komen. Het to taal van 16,02 meter bleek bij lange na niet toereikend om Jaap de Boer uit Groot Am- mers te stoppen (17,02). Aarth 1 de With uit Benschop beland de mét 15,82 meter op de der- de plek. Bij de senioren A legde thuis springende Chris Domburg met 15,83 meter beslag op de eerste positie. Bij de senioren B was die plek gereserveerd voor Leen de Jong, eveneens uit Bodegraven: 15,73 meter. Overige winnaars: Junioren A: Lambert Janson (Noordwijk) I 15,42. Junioren B: Alphons van Midden (Benschop) 14,26. Jon- gens A: Ronald Overbeek (Benschop) 13,24. Dames: Ma rian de Groot (Kamerik) 13,04. - SPIJKENISSE Invalide rol stoelatleet Andrë Moedig gaat gewoon door met het verzame len van Nederlandse titels en dito records. Dit weekeinde pakte de Leidse atleet in Spij- kenisse weer de Nederlandse Meerkamptitel in klasse drie. Met name zijn resultaat op de 1500 meter mocht er volledig zijn. Moedig kwam op dit on derdeel tot een tijd van 5.21,3 min. en verbeterde met die prestatie zijn oude Nederland se record met vier seconden. LEIDEN De soft balvereni ging De Volle Bak kende geen winstgevend weekeinde. Zowel het damesteam als de incom pleet opgekomen herenforma tie ging ten onder. De dames gaven tegen ADO 3 een voor sprong uit handen (14-21), de heren deden hetzelfde tegen Birds: 11-17. Ondanks die ne derlaag doen de heren overi gens nog wsl degelijk mee in de strijd om de eerste plek.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15