fervuilde grond bij iemeentekantoor 'log dit jaar afgegraven Busverbinding tussen oud- en nieuw Leiderdorp krijgt prioriteit NZH Schilders weigeren werk aan torenflat J7É DEN/REGIO Fiets tegen auto RS RIJK INSTEMT MET WASSENAARSE PLANNEN eiderdorp accepteert tekorten van RCL 1 oorschotense wethouders aoeten „huiswerk" overmaken W KATWIJKSE WONINGBOUWVERENIGING DREIGT MET ONTSLAG fscheid Lissese brandweermannen LEIDSE COURANT VRIJDAG 11 JUNI 1982 PAGINA 7 vuiinungsmesse /an Willibrordkerk kindj )or d» ?r". 5TGEEST Tijdens cfe eucharis- an dring, zaterdagavond om zeven negjn de r.k. Willibrordkerk aan de ken b Buurt zullen de gemengde ko- ersc^dvendo uit Valkenburg en De ir (alfcm uit Rijnsburg de Krönungs- uder) van W. A. Mozart uitvoeren. I„ Jo oudi» maand hebben de koren deze lingeingsmesse als onderdeel van een oude programma uitgevoerd en toen udei idee ontstaan om de mis tijdens Irw enst te zingen. Behalve de koren 'ensegn mee Marleen van Dijk, so- joeki; Willy Liesveldt, alt; Cees Barn- aor ijtenor en Henk Post, bas. Team Heemskerk wint volleybaltoernooi OEGSTGEEST In de Oegstgeester Sporthal aan de Apollo- laan werd gisteravond een groots opgezet volleybaltoernooi ge houden waaraan maar liefst 18 teams deelnamen. Het initiatief tot dit toernooi werd enkele jaren geleden genomen door de oud-UDO keeper Henk Heemskerk. Aanvankelijk met vier teams begonnen is het intussen uitgegroeid tot een groot sporte venement. Henk Heemskerk: „Met Karei Mens zijn we er we ken aan bezig geweest om deze ontmoeting voor te bereiden". Het leuke van het toernooi is ongetwijfeld dat iedereen die een team vormt mee kan doen. Gisteravond waren er teams van de Brandweer, de gemeenteambtenaren, UDO, de Marine en van onderwijzers. Voor de eerste keer namen deel de in Oegstgeest opgenomen Vietnamezen. Deze bleken zich uitstekend te heb ben voorbereid. Er werd gespeeld in drie poules en rond half twaalf kwam de club van Heemskerk als eerste uit de finale met een score van 146 punten voor en 46 tegen. De onderwijzers ein digden op de tweede plaats met respectievelijk 145 voor en 83 tegen. Vietnam werd nummer drie met 123 voor en 71 tegen. De wethouder mevrouw Blom-de Koek van Leeuwen reikte rond het middernachtelijk uur de prijzen uit. Snel nieuwbouw voor Caspar de Colignyschool KATWIJK De bouW van een kleuter- en lagere school aan de Meerburgkade wordt binnenkort gestart. Dit schoolgebouw dient als vervangende huisvesting voor de Caspar de Coligny school en zal waarschijnlijk met ingang van het schooljaar 1983- 1984 in gebruik worden genomen. De nieuwbouw gaat ongeveer anderhalf miljoen gulden kosten. Opdrachtgever voor de nieuwe school is het bestuur van de Ver eniging voor Christelijk Onderwijs op Gereformeerde Grond slag. Tot de nieuwbouw is besloten omdat het huidige onderko men van de Caspar de Colignyschool aan de Sluisweg totaal ver ouderd is. Wat er gaat gebeuren met het historische pand is mo menteel nog niet bekend. Er zijn inmiddels wel stemmen opge gaan om het in de toekomst een bijzondere bestemming te ge ven. De kleuterschool „De Klaproos" aan de Burgersdijkstraat zal volgende maand wel worden gesloopt. Het gebouw ligt in een wijk waar op korte termijn koopwoningen zullen worden gebouwd. De leerlingen van de kleuterschool zullen, tot de ge reedkoming van de nieuwe school aan de Meerburgkade, zolang onderdak vinden in de oude Caspar de Colignyschool. Salonboot Avifauna stopt bij Wilhelminabrug LEIDEN De salonboot van Avifauna legt tijdens de rond vaarten voortaan ook aan bij de Wilhelminabrug. Met name de passagiers voor wie de laatste loodjes na een hele dag buitenle ven te zwaar gaan wegen, kunnen drie kwartier voor het eigen lijke einde van de tocht voet aan wal zetten. De boot van Avifauna ondervindt nogal eens vertragingen door de spoorbruggen op het traject Leiden-Alphen aan den Rijn. Bo vendien zou een andere thuishaven wellicht lucratiever zijn en dus werd de gemeente om een andere ligplaats gevraagd. In plaats van het Galgewater zou de Haven een goede locatie zijn. Maar dat is al de thuishaven van de rederij Slingerland en dus achtte het college dit geen geschikte plaats. Uiteindelijk werd de keuze bepaald op een soort tussenoplossing, waarmee de vertra gingen als het ware rendabel gemaakt kunnen worden. Voor de Wilhelminabrug aan de Hoge Rijndijk maakt de boot nu een ge plande stop. TER AAR Een 34- jarige inwoner van Leiden is gisteravond met een hoofdwond in het Academisch Ziekenhuis Leiden opgenomen. De man reed met zijn race fiets op de Aardam- seweg in Ter Aar en botste op een gepar keerd staande auto. Spectaculaire opening Tiroler festival Toren Adventskerk bedwongen ALPHEN AAN DEN RIJN Het Tiroler Festival dat tot en met zaterdag 12 jyini in het centrum van Alphen aan den Rijn wordt gehouden, is gisteren op het parkeerter rein van de Rabobank aan de Pieter Doelmanstraat offi cieel geopend. Burgemeester M. Paats, van Alphen, Herr Doktor F. Wei- chinger, burgemeester Van Mieders uit het Stubaital in Ti- rol en Herr Doktor W. Muller, directeur van het Nationaal Oostenrijks Toeristisch Ver keersbureau openden het eve nement met het hijsen van de Oostenrijkse, de Nederlandse en de Alphense vlag. Hierna volgden één van de meest spectaculaire onderdelen van het Tiroler Festival: de 40 me ter hoge toren van de Ad ventskerk werd bedwongen. Tijdens het Tiroler Festival, dat georganiseerd wordt door de Alphense Middenstandsver eniging in samenwerking met de VVV, zullen vele activitei ten plaatsvinden. Volksdans groepen, muzikale duo's en trio's, glasslijpers en een houts nijder verzorgen deze dagen op verschillende plaatsen in Alphen optredens en demon straties. Bovendien worden er Glühweindemonstraties gege ven en kan men op een lan glaufbaan de latten onderbin den. Het Festival wordt zater dag besloten met een grote Ti- roleravond in de Rijnstreek hal. Een keur van Oostenrijk se artiesten verleent hieraan medewerking. Se vai ~m ir (SENAAR/DEN De vervuilde rond het gemeente- j jor in Wassenaar zal 'ogelijk nog dit jaar en afgegraven, als rijk hier tenminste instemt. Het terrein aangemeld bij het ,^Jterie van volksge- ^«eid en milieuhygië- ^;oor het zogenaamde lillllllde deel van het sane- iprogramma 1982. Dit betekent, dat als de ver vuiling een gevaar blijkt te zijn voor de volksge zondheid, het rijk geld be schikbaar kan stellen voor verwijdering van de sterk verontreinigde grond. Volgens de provincie Zuid- Holland moet echter eerst een aanvullend onderzoek worden verricht door pro vinciale waterstaat. Het door Wassenaar ingeschakelde particuliere onderzoeksbu reau Fugro heeft in totaal drie monsters genomen op het terrein. Daaruit bleek dat de grond is vervuild met cy anide. Hoe groot de vervui ling echter is en over welk gebied deze zich uitstrekt, is nog niet bekend. Wel bekend is dat öp de plaats waar het kantoor zelf moet komen geen cyanide is aangetroffen. Nog onduidelijk is of de ver- vtiiling een bedreiging vormt voor de bouw van het ge meentekantoor. De bodemverontreiniging werd geconstateerd bij het graven van een bouwput voor het te verplaatsen gas distributiestation. Dit station moet in verband met de bouw van het gemeentekan toor op een andere plaats worden herbouwd. De bij deze werkzaamheden reeds afgegraven grond, zo'n 150 kubieke meter, is inmiddels op door deskundigen goedge keurde wijze „verpakt" op geslagen. hel t leden van de Lissese illige brandweer heb- fiistermiddag afscheid lt0Jmen. De heer C.W. per Mark deed dat als ■oercommandant en de ing. P.W. Eveleens jl(ommandant. De heer der Mark (61) heeft 42 jaar deel uitgemaakt van de vrijwillige brandweer. Zijn voormalige chef zette er gisteren na 17 jaar dienst om gezondsheldsre- denen een punt achter. Beiden ontvingen uit han den van burgemeester mr. R.w.M. Gerrits (rechts) een gravure van een in structie voor brandweerlie den uit de zeventiende eeuw. Deze werd door Jan van der Heiden gemaakt aan de hand van een schets uit het gemeente archief. ialf Noord-Hofland. Daarvoor ko men enige recreatieve voorzie ningen ten bedrage van I RSCHOTEN Onder ittcrschap van wethou- Marselis (CDA) begon (zamenlijke vergadering 40000 Het gehele plan kost commissie welzijn, fi- echter bijna 400.000. Drs. C. Meershoek (CDA) concludeer- de dat het voorstel zou moeten heten: aanpassingen van het plantsoengedeelte in die wijk met daarnaast enige recreatie ve voorzieningen. Het voorstel tot renovatie van het huidige Culturele Centrum werd uitvoerig toegelicht door architect De Bruin. De com- jeve voorzieningen nabij missieleden hoorden het alle- jbraham van der Hulst- maal aan en vonden het eerst prachtig. De stemming sloeg om toen wethouder J. van Da- aal voor 225 jonge kinde- len (VVD) de plannen finan- P dat deel van de wijk cieel ging vertalen De hele re Jn en openbare werken pvond in een zeer ge- i|en sfeer. De wethouders 1 voor de voeten gewor- lat de drie te behandelen e nodige informatie, ferste voorstel betrof novatie zal uitkomen op een bedrag van twee miljoen. Eni ge maanden geleden was nog begroot op 1,4 miljoen. Drs. Willemsen (VVD) constateerde dat eerst maar eens uitgezocht moet worden of al die ruimte wel degelijk nodig is. De wet houders kregen de raad om hun huiswerk maar ten dele over te gaan maken. De commissieleden besloten over te gaan tot de bouw van een wijkgebouv^tje aan Leidseweg voor de wijk Noord-Hofland. De kosten voor het gebouwtje bedragen rond 50.000.-. De buurt wordt volgende week donderdag voor een hearing uitgenodigd. KATWIJK De vier schilders van de woning bouwvereniging De Brit tenburg dreigen hun ont slag te krijgen. Zij zijn in opstand gekomen tegen het bestuur van de vereni ging. Zij weigeren name lijk aan de zijkanten van de drie torenflats met der tien verdiepingen de ra men te schilderen. Gister morgen, toen bleek dat er niemand van het bestuur van De Brittenburg aan wezig was bij de drie flats, zijn de schilders naar een andere klus gegaan. De vier schilders, die in dienst zijn bij de Brittenburg, hebben deze week een brief ontvang en, waarin zij op straffe van ontslag gedwongen worden het schilderwerk aan de toren flats uit te voeren. Zij verwij ten het bestuur een „regenten mentaliteit". Volgens hen wil het bestuur op deze manier proberen de schildersgroep op te heffen en het werk voor taan uitbesteden aan particu liere schildersbedrijven. De schildergroep bestond oor spronkelijk uit acht man, maar in de loop van de tijd zijn er vier met VUT gegaan en niet vervangen door jonge krach ten, waarvoor volgen? de schilders de VUT-regeling toch bedoeld is. De overblij vende groep is nogal verou derd. De gemiddelde leeftijd is 45 jaar en één van de vier is al 17 jaar in dienst bij De Britten burg. Bij hun aanstelling zou zijn afgesproken, dat zij geen werk op grote hoogte behoe ven te doen. „Sommigen dur ven niet meer zo hoog. Vier of vijf verdiepingen gaat nog wel, maar naarmate je ouder wordt, daalt je hoogtegrens", aldus voorman-opzichter D. van Duijn. De heren Veldhuizen (techni sche leiding) en Van Kesteren (administrateur) van de Brit tenburg hebben gesteld dat de schilders zich schuldig maken aan werkweigering als zij de kozijnen van de flats niet schilderen. Een logisch gevolg van die weigering is volgens hen ontslag. De schilders ech ter zeggen, dat zij het werk niet weigeren om dwars te lig gen, maar gewoon omdat zij niet in een „bakkie" zo hoog durven. Een timmerman van De Brittenburg zou aangebo den hebben het werk uit te voeren, maar dat zou het be stuur afgewezen hebben De schilders noemen de opstelling van het bestuur „onbegrijpe lijk hard", temeer daar de he ren Veldhuizen en Van Keste ren volgens hen gewoon colle ga's en geen werkgevers zijn. )ERDORP De nissie Financiën heeft ravond een streep ge- bnder de afrekening ie subsidievoorschot- n an de voetbalvereni- RCL over de jaren tot 1979. De commis- accepteerde daarmee oorstel van het RCL- ur om de tekorten en ichotten met gesloten beurzen te verrekenen. Een probleem voor de commissie was, dat deze niet in staat was de jaarre kening op haar juistheid te beoordelen. De financiële gang van zaken bij RCL was enkele jaren gele den een beetje uit de hand ge lopen maar een reorganisatie commissie heeft inmiddels orde op zaken gesteld. „Er zit niets anders op dan ons verlies te nemen", verzuchtte wethou der J. Bezemer (PvdA), hoe wel hij vond dat de schuld ook deels bij de gemeente lag van wege de vertraging in de af doening van de subsidie-aan vragen. Het RCL-bestuur droeg ook zijn steentje bij om het oud-zeer weg te werken door af te zien van een bedrag van 1300,waar het nog aanspraak op meende te mo gen maken. De basketbalvereniging Lei derdorp moet voortaan de boe tes die spelers krijgen opge legd door de Basketbalbond voor het niet spelen in het juiste shirt op de spelers zelf verhalen. Dat was de bood schap die de vertegenwoordi ger van het BVL-bestuur mee kreeg. De commissie financiën voelde er weinig voor boetes subsidiabel te stellen, waar door de burgers voor fouten van spelers moeten opdraaien. De beklimming van de toren (inzet: de het uurwerk is bereikt). LEIDERDORP De NZH zal proberen dit jaar nog een voorstel in te die nen bij de Rijksverkeer sinspectie om te komen tot een busverbinding tus sen oud- en nieuw Leider dorp. De heer B. Leeu- wenbergh, districtschef Zuid-Holland van de NZH deed deze toezegging gis termorgen naar aanlei ding van de overhandi ging van een petitie met 6366 handtekeningen door de vrijwilligers van de Leiderdorpse afdeling van de UW. In de petitie wordt gevraagd om een betere verbinding met de bus tussen het oude en het nieuwe Leiderdorp. Momenteel zijn er twee om slachtige mogelijkheden om van oud naar nieuw Leider dorp te komert! een busrit waarbij bij het station Leiden overgestapt moet worden en een busrit waarbij op de Acaci alaan in Leiderdorp lange tijd op aansluiting moet worden gewacht. Voor de oudere Lei derdorpers is het daarom moeilijk contacten met leef tijdgenoten en kinderen in het andere dorpsdeel in stand te houden. De vrijwilligers van de UW krijgen daardoor steeds meer aanvragen van de ouderen om hen met de auto te vervoeren. Besloten werd een verzoek bij de NZH in te dienen om te komen tot betere verbinding met het openbaar vervoer. In de week van 16 april tot 3 mei gingen 130 da mes en heren langs de onge veer 7000 deuren in Leider dorp om handtekeningen te vragen tot steun van het plan. Het overweldigende resultaat werd gisteren aangeboden. De NZH moet de situatie in Leiderdorp bekijken aan de hand van het busreizigerson- derzoek dat in november 1981 werd gehouden. Tijdens deze enquête werd aan de busreizi gers in Leiden en de randge meenten onder meer gevraagd waar ze Vandaan kwamen, waar ze heen gingen en hoe vaak ze moesten overstappen. Dat leverde 22.650 reacties op Computers verwerkten deze voren te halen. Niettemin moeten toch de resultaten van de gehele enquête worden be keken omdat tegen een nieu we buslijn in Leiderdorp waarschijnlijk weer een ande re onrendabele lijn moet weg vallen. Uitgangspunt is dat het geen extra inzet van personeel mag kosten. Als het lukt om voor december van dit jaar de zaak rond te krijgen, kan de nieuwe Leiderdorpse lijn wor den opgenomen in de dienstre geling van mei 1983. Het is echter ook heel goed mogelijk dat het een jaar langer gaat duren. De heer Leeuwenburgh toon de zich gisteren onder de in druk van het resultaat van de enquête. Wethouder J. Beze mer, die ook bij de overhandi ging aanwezig was. deed de toezegging dat de gemeente haar aandeel in de procedure om te komen tot een nieuwe buslijn zo snel mogelijk zal af wikkelen De heer Bezemer maakt ook deel uit van de Be geleidingscommissie Lijnon- derzoek van de. NZH. Leider dorp is de enige gemeente die gebruik heeft gemaakt van de uitnodiging van de NZH om een afgevaardigde zitting te la ten nemen in deze commissie. gegevens en aan de hand van de uitslag zal worden bekeken welke buslijnen moeten wor den gewijzigd. De NZH is be reid het Leiderdorpse gedeelte van het onderzoek wat naar NZH-directeur Leeuwenburgh (2e v.l.) ontvangt de handttekeningen van wethouder Bezemer (midden) en enkele UVV-vertegenwoordigsters.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7