Opening Noordwijks badseizoen werd ongekend zonnig festijn Zoeterwoudse sterrit telt 2547 deelnemers REGI0(J0UR)NAAI Cock van der Hulst snelste van Zoeterwoudse wielrenners Opknapbeurt nodig voor „Santhorst r>r> LEIDEN LEIDSE COURANT MAANDAG 7IUNI1982 PA< EERSTE EXPOSITIE KUNSTKRING POELGEEST SASSENHEIM Burgemeester Kret opende zaterdag de eerste expositie van Kunstkring Poelgeest. Hij deed dit door een knop in te drukken waarop een pijl naar de toegang van de „Vrije Acade mie" wees waarin de werken van de zeven deelnemende kunstenaars wor- 'den getoond. 44 Kunstwerken van uit eenlopend karakter worden geëxpo seerd. Dit zijn etsen van Ab Steen, olie schilderijen van Anneke van Kesteren, bewegende objecten van Henk de Vroon, kleurtekeningen van Giel Lan- geveld, fotocollages van Paul Bakker, sculpturen van Jonathan Ellender en werken in keramiek, beton en staal van Frans v.d. Velde. De opening werd muzikale luister bijgezet door Peter Clazing op de doeldelzak. Huldiging pastoor Van Vugt HOOGMADE De parochie O.L.V. Geboorte stond gisteren in het teken van de viering van het gouden priesterfeest van oud-pastoor L. van Vugt. Pastoor Van Vugt woont in Bergschen- hoek, maar had laten weten zijn jubileum te willen vieren temidden van zijn oud-parochia nen. De Hoogmadese parochiekerk was gisteren feestelijk versierd. Geassisteerd door deken Van Zoelen en pastoor Schoonebeek droeg de jubilaris om tien uur een plechtige Hoogmis op. Onder leiding van de heer R. Schalma werd door het koor de Markus mis met wisselende gezangen ten gehore gebracht. In een korte toe spraak memoreerde pastoor Schoonebeek de ontwikkelingen in de kerk gedurende de afge lopen vijftig jaar en roemde de deelname van de jubilaris daarin. Aan het einde van de vie ring zorgde de harmonie voor een muzikale hulde. Vervolgens werd een druk bezochte re ceptie gehouden. Lopen voor Noordierse kinderen HAZERSWOUDE Ruim tienduizend gulden is zaterdag in Hazerswoude bijeengebracht door de deelnemers aan de „Loop voor Noordierse kinderen". Wandelend brachten zij dit bedrag bijeen voor de gedeeltelijke financiering van het samenlevingsproject waarmee Koudekerk aan den Rijn en Hazerswoude van 21 juli tot 11 augustus worden geconfronteerd. Dan immers komen er veertig jongens en meisjes uit de Noordierse stad Belfast voor een vakantie. De ■werkgroep Hulp aan Noord-Ierland (HUNI) is na de wandeling van de ruim driehonderd jon gens en meisjes, plus een aantal ouderen, die volgens een sponsorsysteem de kilometers door Het Rietveld aflegden, financieel uit de zorgen. Het geraamde bedrag dat nodig is voor het sa menlevingsproject (f 40.000,-), is immers door het succes van de „loop" in de kas van de werkgroep. Actie Nieuw Dak: 26 mille HAZERSWOUDE Zesentwintigduizend gulden be draagt de opbrengst van de rommel- en antiekmarkt, die zaterdag werd gehouden op het Raadhuisplein in Hazerswoude. Het bedrag is voor de „Actie Nieuw Dak". Deze werd in het leven geroepen om geld te verzamelen voor het herstel van het dak van de Nederlandse Her vormde Kerk, waarvan de kosten worden geraamd op een miljoen gulden. De hervormde gemeente moet hier van minimaal tweehonderdduizend gulden opbrengen. De 26.000, die zaterdag tussen 10.00 en 17.00 uur werden bijeengebracht, overtroffen de opbrengst van de rom melmarkt van vorig jaar, toen er duizend piek minder door de leden van „Actie Nieuw Dak" konden worden geteld. Na de acties is er nu ongeveer 106.000,- in kas. Ter voorkoming van misverstanden: de toren van de Nederlandse Hervormde kerk wordt gerestaureerd in opdracht van de burgerlijke gemeente. Want de toren van Hazerswoudes eigen monument uit een zeer ver verleden is eigendom van de gemeente. Momenteel ligt de restauratie „stil", omdat er geen geld meer is. NOORDWIJK De on gekend grootse opening van het badseizoen in Noordwijk heeft heel wat mensen in vuur en vlam gebracht. Dat kwam niet alleen door de fel bran dende zon. Op het strand, in de zee en in de lucht viel zoveel te beleven, dat de ontelbare toeschouwers ogen tekort kwamen. Neem daarbij het perfecte weer en iedereen zal be grijpen, dat een gouden bladzijde aan de Noord- wijkse badhistorie is toe gevoegd. Het was zaterdag voor het eerst, maar zeker niet voor het laatst, dat het badseizoen met een massale happening werd geopend. Noordwijk beleefde een dag, die velen nog lang bij zal blijven. Klokslag twaalf uur werd een serie groene lichtkogels afgevuurd dopr de Konink lijke Noord-Zuid-Hollandse Reddingsmaatschappij. Tege lijkertijd kwam een vliegtuig in zicht. De reclamesleep vermeldde kortweg: „Ope ning badseizoen 1982". Het snorrende vliegtuigje cirkel de gedurende drie kwartier boven de overbevolkte bad plaats. Terwijl de schepen van de Zeilvereniging Noordwijk en de Kustsurfvereniging Noordwijk massaal de bran ding doorkliefden, simuleer de de reddingsbrigade een ongeval. Een plankzeiler kwam in moeilijkheden en de brigade speelde voor red der. De kern van waarheid lag er dik bovenop, want niet zelden laveren surfers zich zelf in moeilijkheden. Ook de strandpolitie had het zee gat gekozen. De agenten, die op de vaste grond langs de vloedlijn bleven, behoefden niets in scene te zetten. Zij hadden de handen vol aan zoekgeraakte kinderen en andere gangbare strandtafe relen. De Maatschappij Zee bad nam eveneens aan de festiviteiten deel: vele kinde ren lieten een ballon op en weldra was de lucht vol ge kleurde stippen. De rond vaartboot van zeerob Jo van der Lippe stal de show. Aan boord was de Noordwijkse band 'Kleintje Crescendo'. De musici waren gestoken in antieke gestreepte badpak ken uit grootmoeders tijd. Tenslotte droeg 'De Sportvis ser', de vereniging van zee vissers, bij aan het welslagen van de openingsfestiviteiten. Lang voor het afschieten van de lichtkogels om twaalf uur, hadden de schepen het zee gat gekozen en de vaste vis gronden opgezocht. Gepavoi- seerd en met een rijke vangst kwam de vloot om twee uur terug naar de Noordwijkse thuishaven. Het was een spectaculair schouwspel. Door dit alles werden de ba ders zo geboeid, dat men het liggen staakte en halsreikend probeerde alles in zich op te nemen. Hier en daar sprong iemand van louter plezier op en neer in het hete zand. Maar niet alleen de badgas ten waren zo enthousiast. De heer W. Rovers van de Stichting Evenementencom missie Noordwijk: „Het is een stuk Noordwijk-promo- tie geweest, zoals we het ons niet beter hadden kunnen voorstellen." ZOETERVVOUDE Voor de Zoeterwoudse rijwieltocht - in de volksmond beter bekend als „sterrit" - kwamen dit weekeinde in totaal 2547 men sen aan de start, waarvan 1363 de tocht over 75 kilometer vol brachten en 1184 fietsers de afstand van 40 kilometer wis ten te overbruggen. Hoewel het deelnemen belangrijker is dan het winnen, zijn er toch voor de mensen met de minste strafpunten prijzen beschik baar. Het jeugdige duo Astrid van Leeuwen-Diana Turk zorgde daarbij voor een bijna unieke prestatie door de tocht van 75 km af te leggen met slechts één strafpunt, hetgeen in de historie van de sterrit nog nooit is vertoond. Alvorens men op pad ging kon men voor een luttel bedrag een handig leesplankje op het stuur laten monteren door ij verige leden van Scouting Zoeterwoude die door deze ak- tie de nodige financiële arm slag trachten te krijgen voor de realisering van een nieuwe behuizing. Ongevallen hebben zich nau welijks voorgedaan. Een fiets die was gestolen werd later door de eigenaar ontdekt waarna de jeugdige dieven het hazenpad kozen en van schrik de fiets achterlieten! Aan het einde van de sterrit werd af scheid genomen van de heer Jan van der Geer. Hij is vanaf het allereerste begin in 1952 aktief geweest bij dit voor Zoe terwoude zo kenmerkende fietsfestijn. Volgend jaar wordt de 32e uit gave van de sterrit gehouden op zondag 5 juni. Zondagavond werden in 't Centrum de prij zen uitgereikt aan diegenen die de minstens strafpunten hadden behaald. Dat waren, 40 km: 1. Mevrouw Witte-Flaat en Jolanda Witte-Vollmar, 2 strafpunten; 2. Martin Neder- hof en Sonja Nederhof, 3 straf punten; 75 km.: 1. Astrid van Leeuwen en Diana Turk, 1 strafpunt; 2. Jaap Hofman en Alie Hofman-van Leeuwen, 2 strafpunten; 3. Sjaak van Leeuwen en Lenie van Leeu wen-Wijnands, 2 strafpunten (na loting). Aanvang van de sterrit. Ruilavond De Sassenheimse Postzegelvereniging houdt mo/j weer een rui\-veilingavond in gebouw „Ontmoeti, aan de Narcissenlaan. De jeugd is welkom om z< uur en de ouderen om acht uur. De veiling telt i tachtig kavels. Verder informatie is verkrijgbaarfe G. Marinus, 02522-11932. Tour de Lisse (1) De Tour de Lisse wordt dit jaar weer gehouden van j| en met 10 juli. Het is voor de 26ste achtereenvolgende il dat dit wielerspectakel voor de jeugd wordt gehouderX de voorbereidingen zijn al in volle gang. Het Tourcor zit echter nog met de handen in het haar, want de dee mers zijn nog niet allemaal aangemeld. Men zoekt dus jongeren uit Lisse. Sassenheim, Hillegom, Noordwijl hout. Rijnsburg en de omgeving om mee te doen. Er w gereden op het Spekkelaanparcours op doodnormale sen zonder race-assecoires. De fietsen worden voor de Tj grondig gekeurd. 35 Tour de Lisse (2) Ieder jaar stelt het Tourcomité tien ploegen samen i elk zes deelnemers. In totaal kunnen dus zestig jer ge deelnemers meedoen. Jongeren van 10 tot en mi jaar kunnen zich daarvoor opgeven op de volg adressen: Engelkade 8 in Lisse. Oude Haven 7 in senheim, Gentialaan 18 in Noordwijkerhout, Wil heli nastraat 44 in Noordwijk en Talmanstraat 8 in HiJ gom. Tijdig opgeven is belangrijk in verband met programmaboekjes, die van tevoren moeten wori gemaakt. Milieubus in Alkemade ck De dubbeldeksbus van de Vereniging Milieudefensie st donderdag 10 juni in Alkemade. Deze gemeente is één tien plaatsen, die de bus in even zoveel dagen aandoet, toer houdt verband met het 10-jarig bestaan van de Ve niging Milieudefensie. De jubilerende vereniging heeft n -V< men teel verspreid over het hele land 40 kerngroepen. I at van die groepen zetelt in Alkemade. De bedoeling van jc^ bustocht langs de gemeenten is meer bekendheid te gei aan het werk van de locale milieuorganisaties. In de bu een onder meer fototentoonstelling ingericht over 1 werk. dat de vereniging de afgelopen tien jaar heeft v richt. Overigens is de dubbeldekker een dag later in Boi 1 graven te vinden. Afscheid De Lissese vrijwillige brandweer neemt donderdag scheid van twee trouwe medewerkers. Commandi ing. P.W. Eveleens en ondercommandant C.W. van Mark verlaten na respectievelijk 19 en 42 jaar korps. In Lisse vermoedt men dat de heer Van Mark wel het absolute record heeft gebroken door i 42-jarig lidmaatschap. De heer Eveleens moet om zondheidsredenen de brandweer verlaten. Na een sloten gedeelte kan iedereen tussen half zes en zes in De Voorhof afscheid nemen van beide heren. PA Fietsavondvierdaagse ds Vanavond start de zesde fietsavondvierdaagse die door Kindervakantiewerk in Zevenhoven wordt georganiset Er zijn weer. evenals vorige jaren, drie verschillendeYei.' standen te rijden van respectievelijk 15. 25 of 40 km avond. De tochten voeren de deelnemers langs de moo de plekjes rond Zevenhoven. Er kan gestart worden tus ;ch half zeven en kwart over zeven vanaf café De Kruik het 'winkelcentrum aan de Albrechtshof. Inschrijving kosten per deelnemer 6 gulden, deelname voor één avi kost 2 gulden 50. De opbrengst is ten bate van het Kinó vakantiewerk Zevenhoven. ZOETERWOUDE Het initiatief van enkele Zoe terwoudse recreatiewiel renners om eens in een onderlinge wedstrijd de krachten met elkaar te meten is - ondanks de wat tegenvallende opkomst - toch een succes geworden. Het uitermate warme weer werkte namelijk niet bepaald inspirerend om aan de wedstrijd van één uur plus drie ronden te beginnen. Aan de start kwamen 23 wielrenners. Grote man zou worden Cock van der Hulst. De oudste deelnemer won niet alleen met overmacht de wedstrijd maar was ook nog eens het meest succesvol bij de premie sprints. Het wielerparcours bij het in dustrieterrein is uitstekend te berijden met geen moeilijke obstakels. Toch is het te wei nig selectief om echt als scher prechter te kunnen fungeren. In het verleden bij het „echte" Zoeterwoudse wielerkampi oenschap (13 en 15 augustus is het weer zover) bleef de groep tot het einde compleet en ook zaterdagavond was er nauwe lijks sprake van serieuze po gingen een splitsing te be werkstelligen. Na 25 minuten gooide Bert van der Hulst de eerste knuppel in het hoender hok maar verder dan 50 meter kwam hij niet. Na driekwart van de race probeerde het trio Leonard Vogelaar, Kees Kerk vliet en Adrie van Diemen, weg te komen maar één ronde later was de hergroepering een feit. Vervolgens hield Nico van der Salm het twee ronden vol maar zijn maximale voor sprong van 13 seconden was te gering om uit de greep van de achtervolgende groep te blij ven. Cock van der Hulst haal de persoonlijk Van der Salm terug. Enkele minuten voor het einde van de strijd waag den Jos Mooijman, Cees Jan maat en Hans Bos nog een po ging maar ook die liep op niets uit zodat in de eindsprint de beslissing zou vallen. Cock van der Hulst vond evenwel het juiste moment, demareerde uit alle kracht en had op de meet tien meter voorsprong op de hele meute die fel Spurtte om de andere ereplaatsen. Daarbij was de jeugdige Hans Kok de rapste, gevolgd door achter eenvolgens Bert van der Hulst, Leonard Vogelaar, Adrie van Diemen, Kees Kerkvliet, Frans Cortenbach, Nico van der Salm, Hans Bos en het kersverse gemeenteraadslid. Wil Ooijendijk. LEIDERDORP Er be- staan plannen om het winkelcentrum „San thorst", dat door de komst van concurrent Winkelhof in de verdrukking is ge komen, een opknapbeurt te geven. Het Algemeen Burgerlijk. Pensioenfonds (ABP), eigenaar van het kleine winkelcentrum, heeft het gemeentebe stuur van Leiderdorp om medewerking voor de uit voering van de plannen gevraagd. Het ABP vindt, dat gezien de ontwikkelingen op het vlak van de winkelstand „San thorst" aantrekkelijker moet worden gemaakt. De attracti viteit van het centrum moet worden verhoogd door koppe ling van de bestaande kiosken en de bouw van een grote en een kleine kiosk. De kiosken moeten door overkapping een geheel met het centrum gaan vormen. Verder wil men aan de kant van de Laan van Ou derzorg er een flink aantal parkeerplaatsen bij hebben. Het college van B en W staat niet afwijzend tegenover het idee om „Santhorst" een face lift te geven, maar men vraagt zich wel af of het in deze vorm moet. Met name worden de nodige vraagtekens gezet ten aanzien van de bouw van de extra kiosken en uitbreiding van het aantal parkeerplaat sen. De aarzeling van het col lege is gebaseerd op het distri butie-planologische onderzoek dat enkele jaren geleden door het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) werd uitgevoerd met het oog op de komst van Win kelhof. De resultaten van dit onderzoek waren niet direct hoopgevend voor de toekomst van „Santhorst". Volgens het CIMK-rapport moest met een grote omzetdaling rekening worden gehouden. Een voor spelling van het CIMK dat er na de komst van Winkelhof leegstand in het winkelcen trum „Santhorst" zou gaan ontstaan is echter niet uitgeko men. De renovatieplannen voor het winkelcentrum San thorst worden vanavond besproken in de raads commissie voor economi sche aangelegenheden. Bedrijfsvoetbal Hazerswoude HAZERSWOUDE Het team van de Burgemeester Smits- weg heeft zich geplaatst voor de eindronde van het Hazers- woudse bedrijfsvoetbalkampi- oenschaptoernooi. De boom kwekers plaatsten zich ten koste (10) van de combinatie Roelants/Bouwer/Batelaan, die nu morgenavond mag meedoen aan het troosttoer- nooi met Hoogvliet B.V. en Van de Meer/Schrier/De Boer. Behalve de ploeg van de Burgemeester Smitsweg staan in de eindstrijd, ook morgen avond op het complex van Bernardus, T.I.B., De Boer en Nedairco B.V. Auto in brand VOORSCHOTEN De auto van een 70-jarige man uit Leidschendam is gisteravond in de Schoolstraat in Voor schoten geheel uitgebrand. De brand moet omstreeks half elf ontstaan zijn door een lekken de benzineleiding. De man had het voertuig op tijd verlaten en raakte niet gewond. De bestuurder vond de auto nogal vreemd ruiken en stapte even uit om te kijken wat er aan de hand was. Nog maar net was hij uitgestapt of de vlammen sloegen reeds onder motorkap vandaan. De brand weer is ter plaatse geweest om het vuur te blussen Economisch wel en wee Het ind. restaurant „Toko Pasar" aan de Haarlemmer straat 315 is opgeheven. De winkel in vrijetijdskle- ding „Stuntboetiek" aan de Hoogstraat 5 is opgeheven. De winkel in meubelen „Schnitzler's b.v." aan de Haarlemmerstraat 54b is ge start met de opheffingsuitver koop. Alcoholcontrole in Alkemade en Nieuwkoop ALKEMADE/NIEUWKOOP Bij een alcoholcontrole op een aantal plaatsen in Alke made en Nieuwkoop heeft de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag 138 auto's aange houden. Tegen vijf automobi listen werd proces verbaal op gemaakt en zes maal werd een rijverbod opgelegd. Hertelling stemmen Zevenhoven ZEVENHOVEN Nadat woensdagavond de stemmen voor de gemeenteraadsverkiezingen geteld waren, heeft vrijdagmorgen toch een hertelling plaatsgevonden. Het CDA was met 5 zetels en GBZ was met 2 zetels uit de bus gekomen. Maar aangezien het slecht één stem scheelde waar de zevende zetel naar toe ging, werd herteld. Er kon niet worden gediscussieerd over het wel of niet geldig zijn van de reeds ongeldig verklaarde stem men; zij bleven ongeldig. Na hertelling kreeg het CDA 4 zetels (rest 34 4/7) en GBZ 2 zetels (rest 34 2/7), waardoor de restzetel automatisch toeviel aan het CDA, en er na woensdag geen ver andering plaatsvond. De jubilerende pastoor Saers maakt met de heer Hogenboom een rondrit in cu rijtuig. Overweldigend jubileum pastoor Saer ROELOFARENDSVEEN- /NIEUWE WETERING Pastoor A. Saers van de Veen- se parochie „Maria Presenta tie" vierde het afgelopen weekend zijn 40-jarig priester feest. Het drie dagen durende feest is een overweldigend blijk van eensgezinde Véense en Nieuwe Weteringse harte lijkheid geworden. Vrijdag al waren de feestelijkheden be gonnen op de Nieuwe Wete ringse Regenboogschool, de Veense Sint Josephschool en Kleuterhof Sint Anna. Zaterdag was de pastoor, geze ten in een open rijtuig naast penningmeester Theo Hogen boom van het kerkbestuur het middelpunt van een grootse optocht, die voerde vanaf de Meerbrug te Nieuwe Wete ring, naar de parochiekerk van Maria Presentatie in Roe lof arends veen. Overige deel nemers aan de optocht waren de „Speedhogs"-fietscrosser- tjes, muziekvereniging „Door Gunst Verkregen", de school jeugd van de Regenboogschool, de volksdansgroep „Alkema de", ruitervereniging „De We tering Ruiters", diverse sport verenigingen en de leden van het parochiebestuur. In de pa rochiekerk aangekomen trad het pas opgerichte kinder/jon- gerenkoor van de parochie, onder leiding van mevrouw Van Scheppingen, voor het eerst in de openbaarheid tij dens een feestelijk danklof. Gisteren werd het jubileum gevierd tijdens een plechtige mis wederom in de parochie kerk. De pastoor werd vanaf de pastorie verwelkomd door eerste communicantjes met een ereboog. De mis werd mede gecelebreerd door de pastoors van Rijpwetering en Oud Ade, de heren Juffer mans en Schrama, door pater Komen van „Maria Presenta tie" en door pater Oonk uit Delft. De H. Eucharistievie ring was de Latijnse mis van Drievuldigheidszondag, de driestemmige gemengd gezon gen „Missa Caecilia" van orga nist Hein van Berkel. Het pa rochieel koor stond onder lei ding van de heer G. Kuipers. Na de mis bood Jeroen V< vol ter, zijnde de eerste dop SA in de Veen van pastoor het parochiegeschenk aan was een jute zak, met dcl de financiële bijdragen v;?1}3 parochianen. Het samelg werd ontroerend besloten vlc „Te Deum". De gistermi in „De Alkeburcht" gehc v'l receptie werd enorm dru mer zocht. Een voortdui Mc stroom van mensen d n t pastoor Saers de hand. ziekvereniging „Liefde Harmonie" gaf een aubai nse het gazon en „Vox Laeta p-.P zorgde een prachtige zal voering Diverse voerden het woord en deaus werden overhai Als afsluiting van de ree zong het kersverse paroc^ro jeugd- en jongerenkoor "~l leiding van mevrouw Scheppingen, enige gra e' liedjes. De jubilerende pa A. Saers was bijzonder de indruk van alle onde den hartelijkheid en brac in zijn dankwoord woorden. i vel »e "han rfalle ,ri rkoi kerl

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4