i De liefde van Lawrence ter plekke uitgeleefd gekleurd gezien 5 RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT MAANDAG 7IUNI1982 PACT^ m^ar De Engelse schrijver D.H. Lawrence, nog steeds besproken en om streden vanwege zijn ro man „Lady Chatterley's Lover" uit het begin van deze eeuw, komen we vanavond op VARA-tv tegen. In Engeland werd zijn boek „De overkant" (The Tresspasser) op de beeldband gezet. Op Ned. II om 22.00 uur zal men opnieuw zijn inte resse gewaar worden voor de in zijn tijd hy permoderne theorieën van Freud: diens kijk op de betekenis van de menselijke sexualiteit voor ae persoonlijkheid, gelijk lady Chatterley en haar minnende tuinman. VARA-tv heeft deze uitzen ding geplaatst in de intussen opgestarte zomerreeks, afwis selend gebracht onder de noemers „Film thuis" en „Theater thuis". Uit verschil lende landen zijn hiervoor tv-produkties aangekocht, zo dat men tevens een aardige staalkaart krijgt, niet alleen van wat elders gemaakt wordt, maar tevens hoe er el ders over het leven wordt ge dacht. Zijn boek „De overkant", ge schreven in 1912, stoelt op een ware gebeurtenis in het leven van een vrouw, met wie hij zelf een jaar eerder een korte affaire had. La wrence wist dus niet alleen, waarover hij schreef, maar kon dit verhaal ook door de ogen van de vrouw bekijken. Deze vrouw, Helen Corke, hield namelijk een dagboek bij, geschreven als het ware op de huid van haar eigen er varen. Lawrence kreeg dit dagboek ter inzage, maakte zijn eerdere emoties opnieuw door en schreef zijn roman in een toestand die men als trance zou kunnen omschrij ven. Hier kwam nog bij, dat hij juist in dat jaar ook voor zijn stervende moeder te zor gen had. Het heengaan van zijn moeder vindt men als het ware tussen de regels door terug in het verloren gaan van de liefde. De hoofdpersoon, muziekle raar Siegmund (Alan Bates) gaf jarenlang les aan het meisje Helena (Pauline Mo- ran). Wat er tussen die twee groeit in die jaren mondt uit in een korte vakantie naar het eiland Wight, waar onder zomerse omstandigheden de bestaande genegenheid over gaat in passie, die de muziek leraar vervreemdt van zijn eigen gezin in Londen. De idylle beleeft slechts een Pauline Moran als de kortstondige bloei, verdwijnt met de vergankelijkheid van het seizoen. DE NATUUR Literair gezien zou men La wrence een nabloeier van de Romantiek kunnen noemen, waarvoor hij een bevestiging vond bij Freud. Zijn verzet tegen de verburgerlijking, zijn hoger aanslaan van de menselijke natuur dan leefre gels sloten aan bij diens op vattingen over de verdrin ging van het lustleven. Hij bracht die in direct verband met het zieleleven, de gees tesgesteldheid om het eigene aan anderen mee te delen, in dit geval zoals in de meeste van zijn boeken vooral ook de sexualiteit, omdat de mens juist hierin het meest zichzelf is of naar zijn trant van den als de verliefde muziekleraar ken heet te zijn. Lawrence geldt vooral ook als een ont- leder van de ziel, een be kwaam tekenaar van karak ters, zij het dat humanitaire ideeën bij hem meer waarde ring vonden dan de span kracht van de menselijke geest. Hierin ging hij als schrijver, als schepper van een stuk verbeelding, aan zienlijk verder dan de weten schapper Freud, die zijn leer vooral hierom verder uit werkte, omdat hij naar gene zing zocht van door verdrin ging ontstane frustraties en geestelijke afwijkingen. Men moet het tv-spel „De over kant" dan ook als meer zien dan zomaar een liefdesge schiedenis. Het gaat in wezen over het onbewuste leven van de mens, drijfveren die hij wel voelt, maar uit zijn verstand niet direct verkla ren kan. Daarom ook krijgt zulk een tv-spel gauw teveel uiterlijk vertoon, ziet men in het handelen van de persona ges de in hen heersende sfeer verloren gaan. Uit wat zij doen moet hun innerlijke ge steldheid verklaard (kunnen) worden. ANDERE SPELEN Minstens een dozijn spelen en films trekt deze zomer op het VARA-scherm voorbij. Over een week ziet men de Zweedse „Jackpot", een spel met een sociale inslag. Kurre, een jonge vrijgezel in de hoofdrol, vangt als verhuis- hulp goed, omdat hij als zwartwerker belasting noch sociale premies betaalt. Hij ontmoet Elsa, een jonge we duwe, met wie hij een relatie aangaat. Dan ontekt hij wel ke nadelen „zwart werken" niet alleen voor hem, maar ook voor zijn vaste relatie heeft. Uit Rusland komt voorts het „Verhaal van een onbekend mens" met name Vladimir Ivanovich, die leeft in de tachtiger jaren van de vorige eeuw, toen neigingen tot re volutie alom bespeurbaar wa ren, maar nog in de kiem werden gesmoord. Een tijd die juist daarom werd erva ren als een overgangstijd, een soort maatschappelijk va cuüm, met in de harten van de mensen overwegend te leurstelling en apathie. Het verhaal komt overigens van Tsjechow. De Britse schrijver Jack Ro senthal leverde de plot voor het tv-spel „The Knowled ge", over een maand op VARA-tv. De kennis in de ti tel van dit minidrama slaat op het examen, dat een taxi chauffeur moet afleggen om in Londen zijn werk te mo gen doen. Deze chauffeurs moeten beschikken over een preciese kennis van alle stra ten en van de verkeersregels welke daar gelden., Het ver werven van die kennis houdt in, dat men bijzonderheden leert kennen van de Londen- se mens en van de omstan digheden waaronder deze leeft. Dit leidt tot een indrin gend en eigenlijk ook onthul lend beeldenspel. Verderop in de zomer komen er tv-spelen uit Oost-Duits- land, Zwitserland, Engeland en Amerika. In het Britse „The Comedians" krijgen zes gewone jongens kans carrière te maken in het showvak. Uit de V.S.' komt „Woens dag", waarin Jack Lemmon een omroepman speelt, die door vrouwen met proble men gebeld kan worden, het geen veelvuldig gebeurt en waaruit pakkende levensvra gen en antwoorden naar bo ven komen. In hetzelfde zomerprogram- ma staan ook nog speelfilms en documentaire rolprenten op het programma. Maar eerst vanavond het spel van Lawrence, die vindt, dat lief de waar zij onstaat terstond en ter plekke uitgeleefd moet worden! Wat is het verschil tussen Mozart en een majorette? NoP®J? verhitte vertogen over het vóór van het één en het teg^w"G het ander. Zwaartillende tv en hoogzomers weer verdra#* kaar niet. Mozart trok er ook niet altijd even zwaar aanjre b weer een compositie uit zijn kanten mouw had geschud,lwe, hij er 's anderendaags een komisch operaatje tussendoc huiswerk van een muzikaal wonderkind. Gisteravond liet de KRO de „Lyrische Komedie" opdravt jg in diens luchtig zangspel „Impresario" de draak te steken L ge; mensen, die artiesten voor hun karretje spannen. Hij zegeze zangeressen als gehoepelde barokdames tegenover elkaar 0( kaar vocaal vliegen af te vangen. Twee primadonna's, d gend en zwierig aan de hand van een pedante partituur de efte ste toonladders beklommen. Blazers en strijkers wakker 0i drama aan. Dit leidde tot duetten, trio's en nog meer rneeftwe mig gezang, even gekund als gekunsteld. Puur muzikaal met een wervelende inslag. Een speelse oplossing maakt lijk, dat er eigenlijk geen bijrollen bestaan. De één is vj rend op het toneel. De ander bepaalt ingrijpend het verll Zaterdagavond raapte de NCRV in „Charmonie" even J kelijk als Mozart muzikanten en majorettes bijeen om me' gende vaandels en zoevende sticks in de (warme) weer te| Nationale korpsen, maar ook de Rijnsburgse Floraband r Katwijkse DVS zaten allerminst bij de fraaie pakken neei ene swingende mars na de andere. Wervelden de majore hun fleurige dracht zwierig door de Groenoordhal, de m van de Rijnsburgse Flora speelden het spel van cowboys dianen en DVS kwam even artistiek voor de dag met e toonzet toneelstukje rond Tirolerbuben, Spaanse boerenklompendansers. Zodoende liepen Mozart en de majorettes door elkaar. aan het warme weer gelegen hebben. Verder popgroep „S met „Hiphaphop - vertel mij wat" (Can you tell me). NC KRO tapten uit hetzelfde vaatje. Of de fusie tussen deze omroepen is dichterbij dan je denkt. TON OLIEMU ai kl i OW de: In het kader van het Holland Festival besteedde de VP samenwerking met de Meervaart in Amsterdam gistei aandacht aan „Die Neue Deutsche Welle" ofwel de nieuwe se popmuziek. Deze nieuwe stroming is min of meer vergelijkbaar met gelse punkperiode rond 1977. Dat betekent zoveel als dat uitgekeken op het oude en op zoek is naar iets nieuws in i ziek. Het gevolg ervan is onder meer dat allerlei plater schappijen groepen onder contract nemen en hopen dat het goede paard gokken. Het brengt dus allerlei goede en s bands^voort, die terecht of ten onrechte tot „Die Neue De Welle" behoren. De term stond in elk geval voor popr waarin de synthesizer en drums de belangrijkste rollen en de teksten uitsluitend in het Duits worden geschreve iesl groepen, die de VPRO liet zien, zijn een slechte afspieien daarvan. De omroep toonde tevens dat er ook hele slecht! m, ziek gemaakt wordt in Duitsland. Waar waren groept ,pf Rheingold, Fehlfarben, Palais Schaumburg of Trio? Romy die deze ledenwervingsactie van de VPRO „Ze hebbe 50.000 leden nodig. Als u nu belt, krijgt u mij aan de lij telefoonnummer is kan zelf ook nauwelijks exponeidui die nieuwe richting worden genoemd, met haar chansoitd was wel, samen met de Neonbabies, de enige, die het aan r meer dan waard was. Bij de vrouwengroep Malaria bijvoo waren nauwelijks muzikanten te ontdekken. De groep is 1 beïnvloed door de Engelse Siouxsie and the Banshees, ma "e veel slechter, dat je je bij beluistering afvraagt hoe zo'n gr< zo'n festival terecht komt. Waar de groepen vooral men leken te zijn, was met het uiten van hun agressie. Einstüi ie Neubauten deed het op een manier, die je naar de knop ifes televisietoestel doet grijpen om een andere zender te zi&ijn „Oefen doen we nooit, want dat heeft helemaal geen zin" de leden onlangs weten. Het slaan en blazen op buizen onverstaanbare geschreeuw lijkt geen kunstvorm. HANS d( e v '>r de Televisie vandaag NEDERLAND 1 NOS 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.58 Journaal. TROS 19.00 Elmer de olifant. Te kenfilmpje van Walt Dis ney. 19.10 De goudzoekers van Brazilië. Zwitserse do cumentaire van Yvan Butler (1981) over de goudkoorts in de Serra Pellada in Brazilië. 19.55 De lijdensweg van dr. Mudd. Amerikaanse tv- film in twee delen van Paul Wendkos (1980). Met: Dennis Weaver, Susan Sullivan, Richard Dysart, Michael McGui- re, Nigel Davenport, Ar thur Hill, Bill Gribble e.a. Eerste deel: Plattelands dokter Samuel Mudd uit Maryland wordt op een ochtend gewekt door een gewonde man en zijn metgezel. De ge wonde man is de acteur John Wilkes Booth, die zojuist president Lincoln heeft vermoord. Omdat Booth vermomd is her kent Mudd hem niet. Later op dag hoort Mudd van de moord op de president en hij be gint zich het een en an der af te vragen. Hij waarschuwt de Union Army. Wanneer Booth tenslotte wordt neerge schoten, arresteert men Mudd, waarna de grote lijdensweg voor de dok ter begint. 21.37 Journaal. 21.55 Misdaad op de ren baan. Laatste aflevering van een serie Engelse verhalen uit de wereld van de paardesport, ge schreven door Dick Francis. Met: Mike Gwi- lym, David Harries. Bert Oxley, Charles Hodgson en Michael Wardle. Toptrainer John Fenby is ervan overtuigd, dat zijn paarden worden 'bewerkt'. Hij vraagt Sid Halley om hulp. 22.45 TROS sport extra. Champions Trophy Hoc- key. Samenvattingen van de wedstrijden India - Sovjet Unie. West Duitsland - India, Pakis tan - Sovjet Unie. Com mentaar: Paul Litjens en John Worries. 23.50 Journaal. 00.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 18.50 Jeugdjournaal. VARA 18.59 Dieren in beweging. Natuurserie voor de jeugd, met medewer king van de tekenaar Keith Shackleton. Van daag: Vissen. 19.25 Shelley. Engelse serie over de belevenissen van een onaangepast mens. Met: Hywell Ben nett, Belinda Sinclair, Frederick Jaeger, Rowe- na Roberts en Rowena Cooper. Natuurlijk kan Shelley een ontmoeting met de vader van Fran niet eeuwig uit de weg gaan. 20.00 Journaal. 20.27 Achter het nieuws. Ac tualiteitenrubriek onder eindredactie van Joop van Zijl. 21.10 Poldark. Engelse serie naar de gelijknamige boeken van Winston Graham onder regie van Christopher Barry. Met: Robin Ellis, Norma Stre- ader, Jonathan Newth, Angharad Rees, Step- han Jack, Clive Francis, Frank Middlemass en Jill Townsend. Derde afl.: Met toestemming van Ross gebruiken Verity en kapitein Bla rney Nampara als ont moetingsplaats. Zo schept hij onbewust de voorwaarden voor een uitbarsting van geweld, die hun leven vele jaren zal blijven beinvloeden. 22.00 De overkant. Engelse verfilming van de gelijk namige roman van D.H. Lawrence. Zie ook „Beeldspraak" op deze pag. 23.35 Journaal. 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Wat nu? Familiekwis. 17.50 Journaal. 18.00 Theatar in Kaffaagartan. Ludi- lou naar Henrl Rochefort. 18.30 Griezelige varhalen. Een zwar te kat. 19.00 Hits. Shakin' Stavena. 19.15 Actualiteiten. 19.45 Was Karal da Kale inderdaad kaal? Over historische bijnamen. 20.00 Journaal. 20.15 Een stukje hamel. Achtste deel van een serie over een Pools joods kind in de oorlog. 21.15 48 uur actualiteiten. 21.45 Ustinova coulissenapel. Im provisatieshow van Peter Ustinov. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 De vader en zijn zoon. Satiri sche familiekroniek van Fong Yuk Ping (Hongkong 1981). Met: Shi Lei, Zhu Hong, Li Yu Tian en Rong Hui Wen. 00.35 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Inleiding tot het erfrecht. Aansluitend: Nieuwsoverzicht. 16.35 Follyfoot. Engelse jeugdserie. Gitarist Jan Akkerman vanavond op Duitsland 3 om 21.10 uur in een concert met pianist Joachim Kühn. Dennis Weaver in een hoofdrol in de film „De lijdensweg van dokter Mudd", van avond op Ned. I om 19.55 uur. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 18.05 Ruimteschip Enterprise (Star Trek). Amerikaanse SF-serie met Wil liam Shatner, Leonard Nimoy èn Ja mes Doolian. Drie bemanningsleden van de Enterprise worden op een tot nu toe onbekende planeet geplaatst. 19.00 Journaal. 19.30 Hitparade op ZDF. Presenta tie: Dieter Thomas Heek. 20.15 Het mandaat. Reportage over de inbreng van nieuwe politieke afge vaardigden In Bonn. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.30 De goedmoedige mopperaar. Komisch tv-spel van Werner Schlech- te. Met: Toni Berger. Henner Quest en Thekla Mayhoff. Het verhaal draait rond Sebastian Scharonter, een goedmoedige Beier, die regelmatig in allerlei gekke situaties terecht komt. 22.50 De vuurvogel. Ballet van Igor Strawinsky met het balletcorps van het American Ballet Theatre en het American Ballet Orchestra. 23.30 Journaal. DUITSLAND 3 NDR 16.30-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. 18.30 Na de achoolberg (5). 19.00 Praktische tips. Duikbril-snor kel-zwemvliezen. 19.15 Documentair# over het non- -verbale in de communicatie. 20.00 Journaal. 20.15 Het venster op Berlijn. Junl-e- ditie. 21.00 Voor lezers en liefhebbers. Boekentlps over het thema: Amerika. 21.15 Boy Gobert en de Staatlichen Schauspielbuhnen van Berlijn. 22.00 Een erfgenaam wordt ge zeefd. Vragen over het onderzoek naar Duitse ballingschap in Oost en West. WDR 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. 18.30 Chemie les 11. 19.00 Cultuur en wetenschap. Ski- paradijs Obergurgl. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Maandagavond op drie. Wat is zo fascinerend aan voetbal? 21.45 Wij antwoorden. 22.00 Het WDR-televisieepel. Herin nering. Film over Curt Bois en Ber nard Minetti. 23.20 Laatste nieuws. SWF 17.25 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. 18.30 Tv-cursus scheikunde. 19.00 College ondernemingsraad (6). 19.35 Bonanza. 20.25 Mensen onder ons. Filmrepor tage over een ontmoeting met de Braziliaanse werkelijkheid. 21.10 Jazz op maandagavond. Joa chim Kuhn, piano en Jan Akkerman, 22.10 Aan de verkeerde kant van de vijftig (5). BELGIE BRT 1 18.00 Willem de Woudgeest. Engel se kinderfilmserie. Afl.: Een verwarde lentedag. 18.05 Sesamstraat. 18.20 Klein, klein kleutertje. Pro gramma voor de kleuters. 18.35 De Romeinen in Brittannie. Herhaling van een documentaire serie van prof. dr. A. van Doorselaar. Eers te deel: Verovering en organisatie. 19.07 Telegym. 19.22 Uitzending door derden. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De Manions. Amerikaanse tv- -serie in drie delen onder regie van Charles Dubin naar het boek van Ag nes Dixon. Met: Kathleen Beller, Pier ce Brosnan, Peter Gilmore. Nicholas Hammond, Simon MacCorkindale, Kate Mulgrew, Linda Purl en David Soul. Laatste deel: Na de Amerikaan se burgeroorlog keert Rory weer te rug naar Philadelphia, naar de bus kruitfabriek. David komt met ene John Carpenter aanzetten ,die het evenbeeld is van Rory's gestorven tweelingbroer Padraic. Intussen slaagt Rachel erin de liefde van Rory terug te winnen. Ze verneemt dat ze zwanger is. 21.40 Cultuur en beschaving. Her haling van de Engelse serie waarin Sir Kenneth Clark een reis door de Euro pese Beschaving maakt. Tweede deel: De grote dool. 22.30 Journaal. BELGIE BRT 2 Zie Belgle BRT 1 BELGIE FRANS 1 17.45 ONEM: informatie voor werk zoekenden. 18.00 Asa redonda. Portugese docu mentaire over arenden. 18.25 Cine-vacances. Kinderpro gramma. 18.45 Faites vos jeux-vacances. Spelprogramma. 19.00 Lundi-sports. Sportprogram- 19 30 Journaal. 19.55 Inedits. Actualiteitendocumen ten, gefilmd door amateurs. 20.25 Le Mans. Amerikaanse gero mantiseerde documentaire van Lee H. Katzin (1970) naar een scenario van Harry Kleiner. Met: Steve McQueen, Elga Andersen, Siegfried Rauch e.a. Terwijl de Amerikaanse autocoureur Michel Delaney zich in de vroege ochtend naar Le Mans be geeft voor de 24-uurs race, ziet hij de gebeurtenissen van vorig jaar weer voor zich, toen zijn mederenner Piero Belgettl verongelukte. Onder de in druk van die herinneringen gaat hij de baan op, slipt en botst op een rivaal, die aan zijn verwondingen sterft. Na een aanvakelljke uitschakeling, mag hij later toch weer meedoen en be haalt zelfs nog de tweede plaats. 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 ENGELAND BBC 1 16.15 Songs of praise. 16.55 Play school. 17.20 Chegger plays pop. 17.40 Tekenfilm. 16.00 John Craven's newsround. 18.05 Blue Peter. 18.35 Tekenfilm. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.55 Triangle. Serie. 20.20 Brett Maverick. Serie met Ja mes Arness. 21.10 Panorama. 22.00 Journaal. 22.25 Chicago. Tv-film. 23.55 The world of golf. Serie. 00.23 Nieuwsoverzicht. 00.25 Computer programme. Docu- ENGELAND BBC 2 ties. 19.35 Souvenirs of Sidmouth. 19.55 Better than new. Knutselru- briek. 20.20 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechthorenden. 20.25 A moment to talk. 20.40 Appeal. 20.45 museum of the year. 21.10 Marti Webb special. Showpro gramma. 22.00 Hitch-hikers guide to the ga laxy. Sf-serie. 22.30 Human brain. 23.30 Documentaire. 23.45 Newsnight. Radio vandaag NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. HILVERSUM 1 16.02 Cafe chantant - 16.30 De tien om kindershow - 17.02 Herman Em- mink met Pierewaaien in Schevenin- gen - 18.06 Viola van Emmenes - 18.42 Buitelkruid (luisterspelserie) 19.02 Country- en westernshow - 20.02 Lichte muziek en informatie uit Frankrijk - 20.30 Cabaretkroniek van Han Peekei - 21.02 Een klein uur mu ziek en een interview met Samantha Jones - 22.02 Aktua - 23.05 (NOS) Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 16.15 Nederlandse muziek - 16.32 Klanken van weleer - 17.00 Promena de - 17.36 Actualiteiten - 18.10 Thea terorgelbespeling - 18.30 Vrije ge dachte - 18.45 Bond zonder Naam - 19.00 Leesoefeningen in de Bijbel - 19.15 Britse bijdrage aan het lied boek voor de kerken - 19.30 Theolo gische etherleergang - 20.03 Rede voeringen die geschiedenis maakten - 20.30 Radio Kerkepad - 20.45 Even het hoofd bij het nieuws - 21.00 Op voedingsproblemen - 21.30 Teleac - 22.40 Historische mono-opnamen: werk van Haydn - 23.00 Voor Surina- HILVERSUM 3 16.03 Toppop Disco - (17.30 Radio- journ.) - 17.56 Per Saldo - NOS: leder heel uur nws 18.04 De Avondspits - AVRO: 19.02 Proefdraaien - 20.02 Folk live - 21.02 Elpee-uur - 22.02 Candlelight - 23.02 AVRO's Swingti- HILVERSUM 4 16.00 Collage van alledaags en zeld zaam - 17.00 Sluiting - 20.00 Holland Festival 1982 - 21.15 Avondconcert - 22.30 Muziek op het spel. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuwe voor doven en slecht horenden. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven horenden. DUITSLAND 1 08.30 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 10.00 Journaal. 10.03 Een stukje hemel. 11.05 Ustinov» coulissenspel. 11.50 Umschau. 12.25 48 uur. 12.55 Pereoverzicht. 13.00 Journaal. 15.40 Prix Jeunesse. Internationale jeugdprogramma's. 16.10 Journaal. 16.15 Duitse landsensppen. Het ge bied tussen Bayreuth, Nurnberg en Bamberg. 17.00 Avonturen tegenwoordig. Do cumentaire voor kinderen. 17.50 Journaal. 18.00 Vriendinnen. Serie: Lord Chesterfield. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Mozaiek. Programma voor 65-plussers. 16.35 Strandpiraten. Canadese avonturenserie. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 17.50 Dieren onder de hete zon. Do cumentaire serie: het gedrag van oli fanten. DUITSLAND 3 ■13.05 Schooltelevisie. 17.30 Schooltelevisie. Sesamstraat. Gymnastiek. ■11.40 Schooltelevisie. Sesamstraat. >17.30 Schooltelevisie. Sesamstraat. -09.45 Schooltelevisie. Schooltelevisie. Sesamstraat. BELGIE BRT 1 BELGIE BRT 2 Zie Belgie BRT 1. BELGIE FRANS 12.00 Teletekst. 17.30 ONEM: informatie zoekenden. 17.45 La chasse aux renner fi documentaire over de rendie ENGELAND BBCl 07.40-13.05 Schooltelevisie i 15.00 You and me 15.15 Junior Craft, design nology 15.40-15.55 Descubra: Espar 16.55 Play School 17.20 The all new Popeye 17.40 Record breakers. Over en records ENGELAND BBC 07.40-12.25 Schoolt.Isvi.i. Radio morgen HILVERSUM 1 0.02 (AVRO) Jerry van RooijerOn) Round midnight - 2.00 Service - 6.02 Auto In? Avro aan Steunpunt - 9.08 Arbeidsvitai 10.03 Zandbakshow - 10.10 Arbeidsvitaminen - 11.03 Luis serie Biels Co - 12.03 Pirn platenscala - 13.06 Radlojou^J 13.20 De Avro-diligence - 11 het platenboek van Wim Hi J 15.52 De zandbakshow - 16.4 volg programma Wim Harsma HILVERSUM 2 7.20 (KRO) Het levende woorJ Actualiteiten - 9.33 Het wei enpfj Nederland - 11.00 Fictie e held - 11.33 Ratel - 13.10 14.33 Open school - 15.32 E A( gramma over misdrijven - 16. sa. sen verwondering, verbijster woede. HILVERSUM 3 7.02 (VARA) Felix Meurdt goeie pop - 9.30 Jeroen So pop van nu en toen - 12.03 muziek - 15.30 Popkrant t Meurders. HILVERSUM 4 7.02 (TROS) Gerard de VriesC Het Nederlands klarinet kw 9.30 Met Laguestra naar v landen - 10.00 Opus tien tot Het Amsterdams Philharmonl# kest met John Clayton (contra Leo van Oostrom (saxofoon) Intermezzo - 13.05 Een overzi de best verkochte klassieke 13.30 Eerste Landsmeerse A r onverenlging o.l.v. Bep Hefyjrf 14.00 Belcantorium met HayiLi zart en Donizetti - 17.00 Sluit itai__ "«Ai M gei

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2