eren Unicum verspelen landstitel embrandt SG eerste Njord geklopt door Aegir i wenRoodakkers wint strafschoppentoernooi Teeuwen op weg terug PORTTRIBUME (MOTIE VOOR TWEEDE TEAM ZIAN Vitesse sterkste jeugd- ploeg Ellen Hoogeboom haalt limiet Holswilder derde op NK LEIDSE COURANT MAANDAG 7 JUNI 1982 PAGINA 13 IS 0| Het herenteam van is tijdens de op het ei- ionnoark gespeelde Neder- kampioenschappen, omeerder gekomen dan een plaats en verspeelde ,e de vorig jaar in de gesleepte landstitel. De plaats was weggelegd ïtbafee Warande uit Ooster- Leefiet Apeldoornse Mane zaterdag Unicum met te, werd tweede. In te- d ling tot het herenteam Unicum II er wel in het sakeinde door de Leidse uitz rereniging gevierde 25 p v bileum luister bij te zet- Hilversum sleepte de doeg een 1-5 op HLTC winning uit het vuur en Veert door dit resultaat ordide overgansklasse A. gesa slaagde er niet in de ingsklasse B te bereiken, joy Mozaiek leed de jeester formatie een 3-5 J tag. ladden voor honderd op een overwinning id" zei captain Har lan het slot van de Ne- Ise titelstrijd, die voor eg een derde plaats op- De Leidenaar was verrast door het ni- an de andere teams:,,Er hier drie goede teams werk, die niet veel in verschilden. De ploeg, de breedte het meest heeft gewonnen." ioreoeg was De Warande, sled^erdag in de halve finale uit Nijmegen met 6-0 indere halve finale ging met 4-2 tenonder te- Manege. Het was te lend, dat in dat duel zo wel Willem Pufkus als Philip van der Kwast er niet in slaag de een enkelspel te winnen. Pufkus verloor in drie sets van Broekhuis, terwijl Van der Kwast met 6-3, 7-5 van Stene- ker verloor. Har Meier won al leen de eerste set van A. Rob bers en Jan Pieter Hop redde het niet tegen M. ter Riet. Mei- er:„ln dit soort wedstrijden moeten Philip en Willem voor de punten zorgen en Jan Pie ter en ik voor de sets. Het was jammer dat Philip en Willem zaterdag niet goed op dreef waren, want in de dubbels red den we het altijd." In de strijd om de derde en vierde plaats trok Unicum wel aan het lang ste eind. Dat gebeurde tegen de zwakste broeder van het viertal, Rapiditas. Alleen de dubbel van Har Meier en inval ler Marcel van Paridon ging verloren. Unicum II droeg wel haar steentje bij aan de feestvreug de door via een 1-5 overwin ning op Hilversum III de pro motie naar de overgansklasse A te bewerkstelligen. Hans Tönjann haalde het eerste punt binnen voor de Leidse ploeg tegen Gert-Jan Wijman. De Leiderdorper moest in de eers te set nog wel een 4-5 achter stand wegwerken, maar kwam in de tweede reeks niet meer in gevaar. Maureen Meier sleepte vervolgens een belang rijk punt in de wacht tegen Marjolijn de Raad. Zij verloor de eerste set nog kansloos, maar haalde met het haar ver trouwde schaaktennis de twee de set binnen. In de derde set ging de Unicum-speelster op dezelfde voet door. Bij de stand 4-2 in haar voordeel kreeg zij een opgelegde kans de stand op 40-40 recht te trekken, zij miste, maar haar opponente moest vervolgens wegens kramp opgeven. Anne Jan van der Meer slaag de er als enige niet in te sco ren en verloor met 6-4, 6-4 van Michèl Vorstman. Dat Ingellse Driehuis haar hand niet meer omdraait voor een potje in de overgansklasse B is al een competitie lang bekend (6-1, 6-1 tegen Marion Wijman), zo dat met een 1-3 voorsprong aan de dubbels begonnen kon worden. De damesdubbel le verde een vlot punt op, waarna de spanning tot het kookpunt steeg in de herendubbel van Ivar de Jong en Hans Tönjann. De tie-break moest in de derde set de beslissing brengen en die werd door het Unicum duo gewonnen: 1-5. Unicum zal nu volgend seizoen met twee teams in de overgangsklasse A uitkomen. OLTC redde het niet tegen Joy Mozaiek. Toch heeft de ploeg van coach Jan Vonk wel kan sen gehad tegen de Amster damse ploeg. Vooral één van de herensingels had een punt moet opleveren, maar zowel Jasper van Marwijk als Marcel Gerritsen konden na een ge wonnen eerste set de juiste voortzetting niet vinden. Nancy Toole boekte wel een driesets overwinning en Qarolien ten Bosch kon een 4-1 voorsprong in de tweede set niet vasthou den: 4-6, 4-6. De spanning bleef er lang in, want via winst in de damesdubbel en de mixed van Marcel Gerritsen en Nancy Toole werd het 3-4, waarna de Amsterdammers in de tweede gemengdubbel toe sloegen: 3-5. Unicum speler Philip van der Kwast stelde enigszins te leur door in het enkelspel tegen Manege niet tot winst te komen. Zijn team kwam tijdens de Ne derlandse ti telstrijd niet verder dan een derde plaats. LEIDEN Door een 9-8 overwinning op HZC/De Robben heeft De jeugd- ploeg van ZIAN/Vitesse het nationale jeugdtoer- nooi van De Zijl/LGB ge wonnen. De derde plaats was voor LZ'1886. Dit team won in de troostfina le met 15-13 van stadge noot De Zijl/LGB. AZC/Mi- crolife werd vijfde. De finale was tevens de mooiste wedstrijd van het kwalitatief zeer goede toer nooi. Tot in de vierde periode ging de strijd tussen De Rob ben, met international Ro nald Hermsen, en ZIAN gelijk op. In de laatste periode nam ZIAN een beslissende 9-5 voorsprong. HZC/De Robben kwam terug tot 9-8. Verder liet ZIAN het echter niet ko men. In de strijd om de derde en vierde plaats moest een ver lenging de beslissing bren gen. Bij de stand 8-8 moes ten De Zijl/LGB, met Arno van Winkel in de ploeg, en LZ'1886, dat speelde met Wilco van der Zeeuw, op nieuw het water in. De Zijl nam een 11-9 voorsprong maar het was LZ dat bewees over een langere adem te be schikken: 15-13. N Vele honderden icto eren bevolkten zater- e sportvelden aan de bl jomerystraat, waar gj ar weer het school- /foernooi werd afge- A/a een lange speel- ider welhaast tropi- omstandigheden !n als winnaars uit js de Rembrandt |eT| ngemeenschap in )fdafdeling voor het ezet onderwijs en, 4-1 overwinning in ile tegen Het Kom- orjet Carillon bij het la gerwijs. dagen voorafgaande rijd aan dit jaarlijkse evenement werd de organiserende schoolkorfbal-commissie ge teisterd door afzeggingen. Het toernooi bond daardoor wel in omvang in en er moes ten nogal veel programma wijzigingen worden doorge voerd. Zo verdween de tradi tionele grote finale bij het voortgezet onderwijs en speelden de vijf ploegen een halve competitie. De Rem brandt SG bleef daarin onge slagen en pakte derhalve de wisselprijs, op de tweede plaats gevolgd door de Loui se de Coligny SG, dat met 1- 3 verloor van de winnaar. Achter deze ploegen eindig den de MEAO, het Stedelijk Gymnasium en de Duinzicht SG uit Oegstgeest. In de eerste klasse van het voortgezet onderwijs werd de Vlietschans eerste, voor het Rijnlands Lyceum Oegstgeest en de Prins Willem Alexander Mavo. terwijl het Stedelijk Gymnasium 2 winnaar werd in de aspirantenafdeling. De finale voor de ploegen uit het lager onderwijs ging tus sen het Carillon en Het Kom pas, twee scholen die in de laatste weken intensief bege leid werden door Leidse korf balverenigingen Het Carillon toonde zich duidelijk de sterkste en verwees middels ■een 4-1 overwinning Het Kompas naar de tweede plaats. De Zijlwijk werd derde door de Julianaschool met 1- 0 te kloppen in de kleine fina le. Uitslagen kwart-finales: Zijl- wijk-Pestallozi 3-0, Pr. Irene- Juliana 2-3, Carillon-Oranje (Katwijk) 3-0, Apollo-Kompas 1-2, halve finales: Zijlwijk-Caril- lon 0-1 en Juliana-Kompas 0- 2. Kwartfinales reserveploegen: Oranje 2-Kompas 2 2-0, Apollo 2-Carrillon 2 1-4, Merenwijk 2- Telders 2 3-0, Oranje 5-Kon. Emma 0-7, halve finales: Oran je 2-Merenwijk 2 0-5, Carillon 2-Kon. Emma 2 0-2, finale: Merenwijk 2-Kon. Emma 2 0-2, 3/4e prijs: Oranje 2-Carillon 2 Carillon 2 wint na strafworpen. y La Ling neemt een strafschop. Onder toeziend oog van Lau van Ravens lijkt Hans van Breukeien ae goede hoek te kiezen. i.i i*y De twaalfjarige g Roodakkers van ssta afgelopen zaterdag r geworden van het i) e voetbalvereniging georganiseerde hoppentoernooi. Bij sjes was het Mireille JJeenen (10) die de penalties verzilver- |l hadden 1000 jongens en 250 meisjes zich voor het strafschoppentoernooi inge schreven. Vorig jaar waren er 1100 Inschrijvingen. Deze deel nemers vochten gedurende de afgelopen week in drie voor ronden om 24 plaatsen (18 voor de jongens) op de finale dag. Op die warme finaledag, er waren ruim 2500 toeschou wers aanwezig, was het Steven Roodakkers die de eerste plaats voor zich opeiste. Roodakkers werd gevolgd door Pete- Pret (Lelden, 13 jaar oud), Maurice van Berkel (Leiden, 10), Hans van Marwijk (DOCOS, 13), Richard Onstenk (Roodenburg, 10) en Ronnie de Bruin. De drie beste meisjes zijn alledrie geen lid van een vereniging. Mireille van Reenen werd eerste, de elfjarige So phia van Tongeren eindigde als tweede en Sophia van der Broek (9 jaar oud) belandde op de derde plek. Behalve de junioren was ook een aantal prominenten uit de Nederlandse voetbalwereld ac tief op strafschopgebied. On der scheidsrechterlijke leiding van Lau van Ravens namen Leo van Veen (hij zat met het rechterbeen in het gips), Tscheu La Ling, Martin Haar, Wouter Holverda en het Mis kend Talent het door Hans van Breukeien verdedigde doel op enigszins ludieke wijze onder vuur, dit alles onder begelei ding van enthousiaste com mentator Theo Koomen. Bodegraven De tweede ronde van de Kringkampi oenschappen zwemmen, gaven een voor de Leidse regio gebruikelijk beeld te zien. In de jongere leef tijdsgroepen wordt al jaren redelijk goed gezwommen, maar de progressie stokt naarmate de zwemmers ouder worden en de natio nale top wordt op enkele uitzonderingen na nooit gehaald. Ook de wedstrij den in de Bodegraafse Kuil vormden hierop geen uit zondering. De enige senior die tot een li miet voor de Nederlandse Kampioenschappen kwam, was de LZ'86 zwemster Ellen Hoogeboom die de 100- school dames in 1.20.4 (limiet 1.21.0) winnend afsloot. De beste Leidse prestatie kwam echter als zo vaak de laatste jaren op naam van Zijl/LGB- er René Correljé, die de con currentie op ruim 8 seconden hield op de 100-school voor jongens '68. De tijd van Cor reljé was 1.16.1 (limiet NK 1.20.0). De 100-school voor jongens onder 10 jaar was het sterkst bezette nummer. In een nek aan nek race was het uiteindelijk Martin Bartels van LZ'86 die een fractie van een seconde eerder finishte dan Zijl/LGB-er Berend van Aken en Jan Willem v.d. Hoek van Boskoop. De tijden bleven alle drie juist onder de Nk limiet (resp.1.37.3, 1.37.4, 1.37.7). De belangrijkste overige uitslagen: 400-wissel meisjes o. 14: 1 Sylvia Bakker (LZ'86) 5.52.5. Idem meisjes o. 16: 1 Rianne den Duik (Katwijk) 5.42.6. Idem dames: 1 Ellen Hooge boom (LZ'86) 5.35.0. Idem jongens onder 14: 1 Wllfried Bontje (Bos koop) 5.28.2. Idem onder 16: 1 Gljs- bert v.d. Leeden (LZ'86) 5.13.4 (Li miet NK). Idem heren: 1 Edwin v. Houten (AZC/M) 5.13.2. 200-wissel meisjes onder 12: 1 Jolanda Later- veer (Zijl/LGB) 2.46.4, 2 Mireille Cor reljé (Zijl/LGB) 2.48.9. Idem jongens: 1 Pascal Bontje (Boskoop) 4.45.3 (li miet NK) 100-rug meisjes o. 10: 1 Jessica Rebel (Katwijk) 1.29.9. Idem jongens: 1 Jan Sonneveld (AZC/M) 1.24.3 (limiet NK) 100 school meisjes '69: 1 Yvonne de Kier (LZ'86) 1.26.0 (limiet NK). Idem '68: 1 Sandra War merdam (Noordw.'hout) 1.28.6. Idem'67: 1 Petra de Jong (Donk). Idem '66: 1 Anco v. Lente (Woerden) 1.29.3. Idem jongens '69: 1 Marco v.d. Haar (Baanders) 1.23.4. Idem '67: 1 Peter Sterk (BZ&PC) 1.17.2, 2 GIJsbert v.d. Leeden (LZ'86) belde li miet NK. Idem '66: 1 Relnier Haas noot (Zljl/LGB) 1.15.6 (limiet NK). ALKMAAR Sam Holswilder van LKV De Spartaan Is tijdens de Nederlandse kampioen schappen powerliften (eerste klasse) op de derde plaats ge- ieïndlgd. Holswilder, die uitkwam In de zwaargewichtklasse, haalde op het onderdeel kniebulgen 285 kilo. De Leidse powerlifter bracht bij het bankdrukken 125 kilogram omhoog en be haalde bij de deadiift een to taal van 270 kilo. AMSTERDAM De sterkste troeven bij het zware boor- droeien liggen momenteel bij Aegir. Een jarenlange stroom yan goede sterke eerstejaars achten heeft bij de Gronin gers een ouderejaarspoten- tieel doen ontstaan waarmee ]nu geoogst kan worden. Niet 'bij techniek alleen, kracht igeeft macht, luidt zo'n beetje hun devies. Een sterk voor- (beeld hiervan leverde op za- Iterdag de wedstrijd in de ge- Istuurde vieren, welke een co- Ipie leek van de Varsity. Tot |op 1500 meter leidde Njord |een halve lengte op Aegir, 'maar in een tiental snoeihar- jde halen die waarneembaar longelijk waren, wisten Hoek- Jstra, de Braauw, Adema en Stoop de rollen om te draai en, terwijl Njord bleef steken jop mooi roeien en niet echt omhoog kwam. Mocht coach Munneke voor dit (weekeinde nog getwijfeld heb- |ben in welk nummer (2-, 4+ of 8+) hij zijn mannen internatio naal zou voorbereiden, nu, na jde A.R.B. zal hem een hoop duidelijk zijn geworden. De oude vier trok zowel gestuurd als ongestuurd geen geweldige tijden, daarentegen leverde het slagenpaar (Hoekstra, De Braauw) zijn visitekaartje af door in de twee zonder een nieuw nationaal baanrecord neer te zetten in 6.39.80. De halen zijn qua lengte niet lang, maar uiterst compact, waarbij de rug het benenwerk al vanaf de inzet ondersteunt. Schreu- der en Van Dorp (Orca/Dudok) werden in dit nummer tweede op zeventien seconden en At- sma/Bongers (Die Leythe) kwamen pure kracht tekort en finishten als vijfde. De strijd bij de zware scullers leverde een wisselend beeld op. Beide dagen ging het in de skiff tussen Ronald Florijn (Die Leythe), Nico Rienks (Zwol- sche) en de weer teruggeko men Karei Delheij (Theta). Met zeer degelijk waterwerk ging op zaterdag de eerste prijs naar Florijn, op zondag kwam hij met zijn zware, energiever slindende stijl tekort tegen een ontketende Delheij wiens eind- haal nog altijd zwak verzorgd is maar die met 7.07 een goe de tijd neerzette. De prestaties van de lichte top bleven hierbij duidelijk op achter. Allereerst de scullers, d.w.z. de skiffeurs, want sterke dubbels ontbraken dit weekeinde bij de heren. Op zaterdag ging de zege naar Mark Emke (RIC) in een niet bijster snelle tijd en met gerin ge voorsprong op clubgenoot Marcel Vervloet, die dit jaar een sterke progressie maakt. Op zondag hield Emke het hal verwege de race bij de zware broeders voor gezien, maar toen lag hij al in kansloze posi tie. De tweede lichte skiffeur met aspiraties, Paul Paulssen leek toen de weg vrij voor de zondagse uitvoering in de LSA 1x. Pol Bonick, de slag van de befaamde gouden Noorse dubbeltwee, toonde echter aan dat het niveau van de lichte Nederlandse top nog onvol doende is, want ondanks matig trainen zegevierde hij vrij moeiteloos. Over naar het lichte boordroei- en. Malaise troef. Na de Head leek de „voorlopige" lichte acht volop perspectief te bie den. Maar in plaats van naar elkaar toe te groeien bleven de tweetjes volharden in hun ei gen stijltje, mede doordat op de Randstad Regatta nog een beslissende (en achteraf bleek, een weinig verhelderende) se lectiewedstrijd moest worden gevaren. Een teleurstellend re sultaat in Vichy betekende de doodsklap voor de acht als zo danig, waarna er meer gepraat lijkt te zijn dan geroeid. Er is op de A.R.B. geëxperi menteerd met viertjes. De op papier sterkste vier van Aso- pos/Gyas legde het zeer lauw roeiend op zaterdag af tegen een Laga viertje dat niet meer is dan van subtopniveau. Een dag later combineerde Asopos met Theta en Gyas met Ne- reus/Willem III. Door beide ploegen werd er heel wat geïn- spireerder geroeid en eindigde de Gyascomb. een lengte voor de Asoposcomb. in een accep- tabefe tijd van 6.19. Maar wil men internationaal nog wat te vertellen hebben dan is de tijd van experimente ren afgelopen en dienen er duidelijke ploegen geformeerd te worden. Op een wat lager niveau werd er door Leidse ploegen heel aardig gepresteerd, waarbij vooral Njord vaak aan het langste eind trok. Liefst drie maal legde de DSA 4x van De Laak/Njord aan, aan het ere- vlot. Het wordt voor deze ploeg tijd eens tegenstand van niveau te ontmoeten; de ge trokken tijden zijn bepaald nog niet van senior niveau, en nau welijks sneller dan die van de Njord dubbeltwee Wytse Fok- kens en Heieen Heckman die het overgangsveld beheerden, maar op de nationale top ruim tien seconden moeten prijs ge ven. Mieke van de Meer en Dorotee Dezaire trokken hun eerste nieuwelingen blik dankzij een sterke tweede baanhelft. De eerste overwinning van dit sei zoen vierde de dubbelvier van Njord/Asopos (de dames Spaans, Van de Waa, Dreiling en Dekker). Erg succesvol was de derdejaars lichte vier van Njord. De LO 4+ en de LSA 4+ werden beheerst roeiend gewonnen, hoewel het water op het eind nog wel wat beter vast gehouden mag worden. De tweedejaars zware vier van Njord (Deykers, Van Heurn, Heymeyer en Meyer) slaagde erin de derby met hun stadge noten van Asopos met een lengte in hurl voordeel te be slissen. Frank Weber en Henk van de Putten (Die Leythe) lie ten nu hun stuurman aan de kant staan en probeerden het (ook al) in de dubbeltwee. En met succes roeiden zij zich af van de beginnelingenstatus. De eerstejaars lichte acht ten slotte zullen wel met gemeng de gevoelens terug kijken op de A.R.B. Eerst een blik zon der noemenswaardige tegen stand, en vervolgens een blik missen na halverwege nog de leiding gehad te hebben. Michiel Roemer LEIDEN Amateur-wiel renner Karei Teeuwen uit De Zilk lijkt na een bles sure weer op de weg te rug. In een criterium te Nibbixwoud bezette hij de derde plaats achter Vis ser en Baars. Teeuwen bevond zich giste ren in een kopgroep van ne gen man, waarin ook Martin Schalkers en Hans Stee kers, beiden uit Noordwij- kerhout, een plaats hadden gevonden. Visser en Baars ontsnapten hieruit, maar werden vlak voor de finish teruggepakt. Dat zij toch de eerste twee plaatsen bezet ten kwam omdat de achter volgers geen energie meer over hadden na hun achter volging. Daarop eigende Teeuwen zich de derde plaats toe, met Schalkers en Steekers op de vierde en zesde stek. Schalkers werd een dag eerder al zesde in Hoorn.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13