mededelingen gemeentebestuur m m leiden 7 tlm 11 juni'82 P P leiden 071-122244 E n r» L< „KLEINTJES" Volvassenenonderwijs Vakoncerwijs Volwassenen? Onderwisinstituut MEAB B.V. „de Koekodi; Tuincentrum LEIDSE COURANT VRIJDAG 4 (UNI Gemeenteraad Maandag 7 juni a.s. om 19.30 uur. Agenda: Eervol ontslag aan het hoofd van de openbare lage re school "De Meerpaal II". Vaststelling Inspraakverordening. Voorstel volkshuisvestingsplan 1982 tot en met 1985. De Behandeling van woonruimtezaken c,a.; intrek king van de verordening op de Adviescommissie voor het huisvestingsvraagstuk en wijziging van de verordening op de commissie voor de beroep- en bezwaarschriften. Krediet voor de bouw van 24 woningen aan de Haarlemmerstraat (vrml. Overdekte) door de wo ningbouwvereniging "Eensgezindheid". Verdaging beslissing tot vaststelling van het be stemmingsplan Vreewijk. Ruiling bedrijfscomplex met bovenwoning G. Dou- straat 41/41a en 14 tegen een perceel industrieter rein in de Meren wijk. Beschikbaarstelling krediet voor het treffer» van voorzieningen ten behoeve van openbare scholen. Verzoeken van schoolbesturen om medewerking. Voorlopige vaststelling van de rekening 1979 van de Centrale Antenne-Inrichting Leiden. Beschikbaarstelling bedrag voor de uitvoering van de Verordening Steun bedrijven stadsvernieuwing 1980. Voorlopige vaststelling van de rekening 1977 van het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Voorlopige vaststelling van de rekening 1978 van het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Voorlopige vaststelling van de rekening 1979. Hernieuwde vaststelling van de verordening op de winkelsluiting 1977 II. Presentiegeld commissieleden, niet raadsleden met betrekking tot de kredietbeoordelingscommissie. Uitgifte in erfpacht van grond in de Waard aan de Hema Bakkerijen B.V. Beschikbaarstelling krediet voor de aanschaf van een buitenboordmotor voor de blusboot van de brandweer. Oninbaarverklaring ontvangsten voor het dienst jaar 1979. Beschikbaarstelling krediet ter voorfinanciering van de Klussenbank. Vaststelling vari het rampenplan. Bestuursvorm Reinwardt Academie. Uitbreiding werkterrein Stichting Welzijn. Plan 1982/1985 en programma 1982 Kinderdag verblijven. Wijziging van de gemeentebegroting en van de Centrale Antenne Inrichting c.a. voor het dienst jaar 1981 (overbrenging restantkredieten). commissie vergaderingen Commissie "Endegeest" c.a. Woensdag 9 juni a.s. om 17.30 uur in het rekreatie- gebouw van het psychiatrisch ziekenhuis "En degeest" c.a.. Endegeesterstraatweg te Oegst- geest. Agenda: Mededelingen over o.a. Afbouw Voorgeest Nieuw overleg met Gemiva inzake overneming van bewoners Endegeest Onderzoek rechtspositie bewoners Endegeest Begeleidingscommissie 1 Globaal plan psychiatrie Zuid-Holland 2. Overcapaciteit van A-bedden Extra financiële ruimte t.b.v. bepaalde knelpun ten 1982 Voorstel inzake ombudsfunktie Verhouding gemeente Leiden-AZL-RUL inzake Jel- gersmakliniek Struktuurplan Endegeest Benoeming lid Stuurgroep Organisatie Beleidsplan Endegeest; eerste oriëntatie Commissie Onderwijs en Samenlevingsopbouw Woensdag 9 juni a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Verzoeken om medewerking Krediet extra voorzieningen en inrichting nieuw bouw Rembrandt Scholengemeenschap Uitbreiding kleuterschool, Eerste Leidse School vereniging 'Wijziging medewerking stichting van 2- en 3-klassi- ge kleuterschool t.b.v. de Rudolf Steinerschool Uitbreiding b.l.o.-school, Robijnstraat 1 Huisvesting Vrije School Leiden-Noord Verlenging verordening bestuurscommissie Duk dalf/Loopplank Welzijnsaccomodatieplan voor de binnenstad Renovatie/nieuwbouw Leids Volkshuis Brief CPL over de relatie met de gemeente Brief Vrouwenhuis over aktiviteiten Thema: Volwasseneneducatie Commissie voor Volkshuisvesting. Bouwzaken, Sport en Recreatie Donderdag 10 juni a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Toewijzing van woningen aan vrouwen die tijde lijk in opvanghuizen verblijven. Afstand van zakelijk recht gebruik grond aan de Oegstgeesterweg te Rijnsburg. Gedeeltelijk ondergronds brengen van hoogspan ningsleiding Merenwijk. Renovatie 140(125) woningen Borneostraat e.o. wbv De Eendracht. Beschikking geldelijke steun wqonwagens. Beschikbaarstelling grond aan de Stichting paard rijden voor gehandicapten voor Leiden e.o. Grondafgifte Haver- en Gort. Overige Commissie- en Projectgroep vergaderingen Commissie Percentagegelden/kunst- opdrachten Maandag 7 juni a.s. om 10.00 uur in kamer 112 van het stadhuis. Agenda: Informatie over lopende en te re- aliseren projecten 11.30 uur. Installatie van de commissie door wethouder P.H. Schoute Projektgroep Hogewoerd e.o. Dinsdag 8 juni a.s. om 20.00 uurin het gebouw van de Stichting Welzijn, Breestraat 117. Agenda: Stand van zaken m.b.t. a. Bestemmingsplan Hogewoerd e.o. b. Busbanenplan Ci Parkeerlokatie Sanders Voorstel van de buurt over "Verkeer en parkeren"". Bouwaanvragen Vergadering van het' gestruktureerd overleg ouderenberaad op 9 juni a.s. om 14.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Vervoer van ouderen in de avonduren Advies, informatie- en ombudsfunktie t.b.v. oude ren De wenselijkheid van een advieskommissie huis vesting ouderen Bestemmingsplannen en wijkcentra voor ouderen Werkgroep Pancras Oost Woensdag 9 juni a.s. om 15.30 uur in de Pancrat op het Ir. Driessenplein Agenda: Stand van zaken met betrekking tot: a) het bestemmingsplan b) de voortgang van de nieuwbouw op het van Wijk/Zaalbergkomplex c) de kopbebouwing aan de Ir. Driessenstraat. d) de nieuwbouw- en restauratieplannen voor het Sjardinkomplex. e) de uitvoering van de werkzaamheden aan de Herengracht en de Kerkpleinbrug. Bouwplannen o.a. - toelichting op het plan van de studentenwo ningen aan de Hooigracht en de Middelste gracht. - voorstel (op eigen initiatief) van bebouwing van het Ir. Driessenplein van het architek- tenbureau Roelands B.V. Werkgroep Emancipatie Leiden Donderdag 10 juni a.s. om 13.00 uur in kamer 212 van het stadhuis. Agenda: Concept II WERK (A) hoofdstuk V, par. 2.6. Enke le bijzondere groepen Concept I WONEN Projectgroep De Camp Donderdag 10 juni a.s. om 14.00 uur in kamer 11 van het Leids Volkshuis aan de Apothekersdijk. Agenda: Stand van zaken met betrekking tot: a) de werkzaamheden aan de Turfmarkt en de Oude Vest; b) de voorbereidingen van de nieuwbouw aan de Ursulasteeg en de restauratie van het Stevens hof; c) de aanleg van een plateau op de plaats van de voormalige Vrouwekerk en de restauratie van de nog aanwezige muurresten; d) .de plannen voor de verbouwing van het Film huis; e) het onteigeningsplan; f) het herstraten van de Haarlemmerstraat. Nieuwbouw/restauratie van het Leids Volkshuis. Bouwvergunningen en bouwplannen. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in- formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Verkeers maatregelen Burgemeester en Wethouders brengen ter kennis van belanghebbenden dat zij voornemens zijn de hierna te noemen verkeersmaatregelen vast te stellen: Pieterswijk Instellen van éénrichtingverkeer in de Nieuwsteeg, voor zover gelegen tussen de Zonneveldstraat en het Pieterskerkhof in de richting van het Pieterskerkhof. Haagwegkwartier Aanleg van een voetgangersoversteekplaats op de Haagweg ten zuid-westen van de Potgieterlaan. Tuinstadwijk Verwijderen van de voetgangersoversteekplaatsen'op de Herenstraat bij de kruising met: a. de Witte Singel; b. de Leliestraat de Drie Oktoberstraat. Verwijderen van een voetgangersoversteekplaats op de Drie Oktoberstraat bij de kruising met de Heren straat. Aanwijzing als laad- en loshaven van een aantal par keervakken aan de westzijde van de Herenstraat ter hoogte van de panden 3 en 5, 39 en 87a. Maredorp Instellen van een parkeerverbod aan beide zijden van de van der Werfstraat, voor zover gelegen tussen de Janvossensteeg en de Lange Mare. Voor zover nodig zullen de nu op bo vengenoemde wegen geldende ver keersmaatregelen worden aangepast. De op de voorgenomen verkeersmaatregelen betrek king hebbende tekeningen liggen, voorzien van een bijbehorende korte toelichting, met ingang van heden gedurende 14 dagen ter inzage op het Bureau Voor lichting van het stadhuis. Gedurende die periode be staat de gelegenheid tot het indienen van schriftelijke bezwaren tegen het vaststellen van die maatregelen. Belanghebbenden worden voorts in de gelegenheid gesteld te worden gehoord in de openbare vergade ring van de Verkeerscommissie, die zal worden ge houden op woensdag 23 juni aanstaande in de Kan tine van het Stadsbouwhuis, aanvang 15.30 uur. Diversen Begin.... @S£Ü Einde. Parkeren vrachtauto's beperkt Vanaf 1 juni is het in Leiden verboden om buiten de werktijden vrachtauto s te parkeren in de bebouwde kom. Het verbod geldt niet voor een aantal met na me aangewezen straten en straatgedeelten. Al enkele jaren werd er uit alle delen van de stad bij het gemeentebestuur op aangedrongen maatregelen te nemen tegen het onbeperkt parkeren van vracht auto's in woonwijken. De klachten waren: belemme ring van het uitzicht, verstoring van de nachtrust door de zware motoren, opslokken van de schaarse parkeerruimte en gevaar voor kinderen die tussen of achter de wagens spelen. Daarom verklaarde de gemeenteraad zich in januari jl. akkoord met een voorstel om een nieuw artikel in de Algemene Plaatselijke Verordening op te nemen. Daarin staat letterlijk: "Voertuigen van grote afme- tingen. 1Het is verboden een voertuig met een lengte van meer dan 6 meter en/of breedte van meer dan 2.05 meter op de weg binnen de ingevolge de We- genwet en de Wegenverkeerswet vastgestelde be bouwde kom te parkeren, elders dan óp de daar toe door Burgemeester en Wethouders aangewe zen wegen of parkeerterreinen. 2. Dit verbod geldt niet cp werkdagen van maandag t/m vrijdag, dagelijks van 08.00 tot 18.00 uur. 3. Burgemeester en Wethouders kunnen ontheffing verlenen van het in het eerste lid vermelde verbod." Inmiddels hebben B W de straten en straatgedeel ten aangewezen, waar 's-avonds, 's-nachts en in het weekeinde wél mag worden geparkeerd. Dat zijn: 1. Lammenschar.sweg, oostzijde van de oostelijke ventweg, tussen Lorentzkade en Zoeterwoudse Singel, over een lengte van 30 meter vanaf Lo rentzkade; Nieuwe parkeerschijf pei 1 juli a.s. Per 1 juli a.s. wordt een nieuw type parkerschijf in gevoerd. Vanaf die datum is de oude schij niet meer geldig. U kunt de nieuwe parkeerschijf v>or f 1,.— kopen op de volgende adressen: Administratie Politie, Nieuwsteeg 6 (O) werkda gen, tijdens kantooruren.) Balie Stadhuis (In de hal.) Balie Stadsbouwhuis (Langegracht 72.) VVV, Stationsplein 210 Kenmerken van de nieuwe schijf, die blauv met een witte "P" is, zijn: 24 uur bruikbaar (In sommige gemeentengeldt, an ders dan in Leiden, de blauwe zóne ookop koop avonden.) Geeft alleen tijdstip van aankomst aan. Afronden van aankomsttijd mag in eigen foordeel. Is bij verschillende toegestane parkeertijlen bruik baar (In de Leidse blauwe zón^maximaalluur.) Zal ook in andere Europese landen ingevoerd wor den. Schaf u tijdig de nieuwe schijf aan. Hoorzitting werkgelegen heidsbeleid Eind april heeft de gemeente de nota 'Zicht op Werk" uitgebracht. Deze nota geeft aan vut de ge meente van plan is te doen aan de werklooaeidspro- blematiek en hoe zij wil inspelen op initiatiwen van uit de bevolking. Dit kan onder meer dooi het bie den van de mogelijkheid om met behoud \an uitke ring deel te nemen aan scholingsprojecten ;n diver se (nog op te zetten) werk- en bezigheidspojecten, of door steun aan mensen die een eigen btirijf wil len beginnen. Als vervolg op deze nota (die voor f 2,50verkrijg- baar is bij bureau Voorlichting van het Stadiuis) or ganiseert de gemeente een informatie- en dïcussie- bijeenkomst in de Stadsgehoorzaal. Breestra* 60, op maandag 7 juni a.s. om 16.00 uur. Na een korte toelichting op de gemeentelijke beleids voornemens is er alle gelegenheid om over de plan nen van gedachten te wisselen, om schriftelijke re- acties toe te lichten en om suggesties te doen voorjp. op te zetten projecten. r Ook is er gelegenheid om contact te leggen met*^ mensen die in projecten willen deelnemen en bij deLjn c uitvoering daarvén betrokken willen zijn,0}ge nz •jizen 2. Lammenschansweg, westzijde van de westelijke ventweg, tussen Lammenschansviacuct en Vei lingkade; 3. van Vollenhovenkade, tussen een punt op 125 meter uit de Burggravenlaan en Asserstraat, aan de waterzijde; 4. Willem Barentszstraat, J.C. de Rijpstraat, adm. Helfrichweg, van Huisweg, Admiradsweg, adm. Banckertweg, Karei Doormanweg (bedrijfsterrein de Waard); 5. Flevoweg en Flevodwarsweg (bedrifsterrein ten westen van de Gooimeerlaan); 6. Blauwe Vogelweg, gelegen tussen de Wasse- naarseweg en de Leeuwerikstraat (egenover de Mytylschool in de parkeerstrook); 7. Parkeerterrein bij de kantoorflat Vondïllaan 47; 8. Hoge Morsweg, tussen Smaragdlaai en Haagse Schouwweg, in de vakken aan de noadzijde; 9. Saffierstraat, westzijde, tussen Opaalstraat en Topaaslaan; 10. Toussaintkade, zuidzijde, tussen Ttr Haarkade en Churchilllaan; 11. Rooseveltstraat; 12. 5 Meilaan, zuidzijde, van de zuideljke rijbaan, tussen een punt 25 meter oostelijk var de Debus- systraat en een punt 25 meter voor Je Obrecht- straat. JAM Tentoonstelling schaap wol Op de kinderboerderij in de Merenwijk wordt op het F0.15' ogenblik wat extra aandacht geschonken aan het =£le( schaap. Dat Ongeveer 900 derde klassers komen deze weken 2 |te£* keer naar de boerderij. De eerste keer voor een excur- [g e' sie "schaap en wol" en de tweede keer om het scha- yja penscheren bij te wonen. ya Voor de excursie "schaap en wol" is er in de stal van \e q de boerderij een tentoonstelling ingericht. Er kan hier ,ed niet alleen gekeken wo:den naar veel dingen die met tor het schaap te maken nebben, er kan ook gewerkt yin worden met wol. vies De ruwe vacht kan uitgeplozen en onder de micros- rten coop bekeken worden; er kan worden gekaard met nerl kaardplankjes en kaardmolen en gesponnen met spinstok, spintol en spinnewiel; ook een klein weef- de raam is aanwezig. on ledereen die deze tentoonstelling "schaap en wol" wil bezoeken is welkom op: woensdag 9 juni en zondag 13 juni van 14.00 -17.00 uur. Ook tijdens het schapenscheren is de tentoonstelling open. Het schapenscheren vindt plaats op woensdag 16 juni. 's Morgens tussen 9.30 en 12.00 uur komen de scholen kijken; 's middags van 14.00 - 15.00 uur is iedereen welkom op de toerderij. Muziekvergunningen Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben op 4 mei 1982 goedkeuring verleend aan artikel 58 van de Algemeen Plaatselijke Verordening van de gemeen te. In dit artikel is onder meer bepaald dat degene die een inrichting (b.v. een café) exploiteert een vergun ning van de Burgemeester nodig heeft voor het ma ken of ten gehore brengen van muziek. Met de komst van de Wet Geluidshinder was dit ar tikel formeel vervallen. Nu is de voor Leiden gebrui kelijke situatie weer hersteld. Werkzaamheden Oude Rijn Ter voorbereiding van de walmuurVernieuwing en rioolaanleg op de Oude^ijn beginnen binnenkort en kele nutsbedrijven met het verleggen van kabels en leidingen. Gedurende vier weken zullen de uiteinden van de even zijde van de Oude Rijn niet toegankelijk zijn voor rijdende en/of parkerende auto's. Het betreft de stukken tussen Donkersteeg en Hoog- langse Kerksteen en tussen Pelikaanstraat en Haven plein. Tijdens de werkzaamheden zal het éénrichtingverkeer op de oneven zijde van de Oude Rijn tussen Hoog landse Kerkgracht en Hoogstraat ten behoeve van het bedienend verkeer worden opgeheven. Met omleidingsborden zal de verkeerssituatie ter plekke worden aangegeven. Grofvuilop- haaldienst Volgeride week zijn aan de beurt: Wijken 1 en 3 maandag 7 juni Wijken 2 en 8 Wijken 5 en 7 Wijken 4 en 6 dinsdag 8 juni donderdag 10 juni vrijdag 11 juni -felijl bei -Ie 'e j leb Llie T.k. van part.: bijzonder mooie Renault 5 Tl km.stand 68.000, in uitst. staat, bj. 1975. kleur oranje. Vr.pr. 2750.-. Tel. 02522-14817. VW Golf D 1978, km.stand 93.000. Heel goed en zeer mooi. Lindelaan 35. Leimuiden. Tel. 01721-9805 LEIDSE COURANT Austin Allegro eind'76 Hoogste prijs voor uw auto Wij kopen uw auto zonder aankoop andere auto tegen vrijwa- ringsbewijs. Bovag Autobedrijl Cor v.d. Berg. Middelstegracht 71, Lelden. Tel. 071-120950. na 18.00 uur 761351. T.k. aangeb. alleen voor part. Chevrolet Caprice de luxe '77 5.000 - 10.000 km. beurten v.a. f 75.-. reparaties met prijsopgave onder Bovag-gar. Kleine reparaties klaar terwijl u wacht. Bovag Autobedrijf Cor v.d. Berg, Middelstegracht 71. Lelden. Tel. 071-120950. Citroen OS 23 Pallas'75 5 versn.. carross. geh. gerest., nwe banden. Pr. n.o.t.k. Tel. 070-896926. Datsun 100 A bj. 10'76 Fiat sportwagen X/9 '79 l.z.g.st., grijs met., 23.000 km. Vaste pr. 10.000,-. Tel. 070- 475380. T.k.: Mercedes 200 1977 LPG. Pr. 12.000.-. Tel. 070- 231341. na 19.00 uur 070- 652036. Tot 50% KORTING op banden, accu's, uitlaten, schokbrekers. trekhaken. Jansen. Nijverheids- weg 5 bij de PTT-toren Alphen a/d Rijn. tel. 01720-33648. Te koop: Mercedes 200 D'75 RENAULT 5 GTL, bj. '79. 58.000 km. i.z.g.st. zeer mooi, cass. rad 8000,-. 070-231760. Ford 1600 Combi Mini 1000 i.z.g.st. Simca 1100 '74, i.g.sl Tel. 070-550057 na 19 uur. Talbot Simca 1308 GIS Honda Civic L 5 speed 5 mnd., 4500 km, I.v.m. vertrek buitenl. Vr.pr. 13.500,-. Na 18.00 u. 01751-11647. Opel Ascona 1975 Ipg. i.g.st. Tel. 071-764702. Mazda 929 1977 goed onderh. auto. weg. over compleet. Vaste pr. 3500,-. Tel. 070-974810. Peugeot 104 '76 29.000 km. ben. 1:14, Lz.g.st Vr.pr. 1950.-. Tel. 070- 989610. T.k.a. wegens vertrek naar bui tenland Horizon Talbot 1.5 GL net 1 jaar oud, goed onderh.. met stereo install. Vraagpr. plm. 12.500,-. Tel. 070-855238. Mercedes 230'78 17.000.-. Tel. 070-805208. Renault 20 TL beige, bj. '76 Triumph Spitfire 1500 '76 Polyester voor het bekleden van boten, goten, douchebakken enz. Langdurige garantie. D. Segaar, Rijn en Schiekade 1,16b. Tel. 071-133874. Bereikbaar via Rooseveltstraat. motorfiets Wij geven een leuk inruilprijsje voor UW OUDE FIETS bij aan koop van een.nieuwe Batavus - Gazelle - Sparta - Peugeot fiet sen. Tweewielerspecialist Pola- nen, Haarlemmerstraat 201, 5 Meiplein 128. LESSIN EN CLUBS Inderwijsinstituut MEAB B.V. Herengracht 4, Leden. Tel. 071-130660, doet dit al meer dan 35 jaarl Studiewijzer iratis verkrijgbaar. Qderwijsinstituut MEAB B.V. voor: middenstandvak en/of management, cursussen ijzerwaren en sportartikelen, teroepsgoederenvervoer. Herengracht 4, Lei den. Tel. 071-13060. Vraag vrijblijvend inlichtingen. Gespecialiseerd voltassenenonderwijs voor: steno, talen, boek houden, MBA, SPDA.A.. A. Marketing, alg. ontwikkeling, mid denstand en andere estigingsdiploma's. Herengracht 4, Leiden. Tel. 071-130660. Stiliewijzer gratis verkrijgbaar. a leze side Persoonlijke aandacht bfftij leg en onderhoud van ui Hel verlrouwde adres mei fijn lijke prijzen. Deze week <?o'n ummarkt, billijke prijzerfVak div. perkplanten. inan Westeinde 9. Roelofaiat 1 veen. Tel. 01713-2384. en f

Leidse Courant | 1982 | | pagina 8