„Stortplaats blijft open bij gebrek aan alternatieven Z1B IIBGIO GS NA VRAGEN OVER NOORDWIJKERHOUT: „N oord wi jkerhout kernwapenvrije gemeente P< Warmundastraat wil eenrichtingsverkeer Lokale uitzendingen in Katwijk onzeker REGI0U0UR1NAAL Wassenaar koopt grond aan de Hogenboomseweg LEIDSE COURANT VRIJDAG 4 JUNI 1982 PAGINA 7 Imiraal opvolger thouder Jansen IRDWIJK Het VVD-raadslid A.E. Ad- al zal tot de installatie van de nieuwe ge- nteraad de vacature van wethouder Jansen illen in Noord wijk. De heer Jansen moest verleden week terugtrekken uit de raad »ns zijn benoeming tot gedeputeerde van -Holland. leer Admiraal is financieel uitermate des- jig en wordt door zijn fractie zelfs „een deraar met cijfers" genoemd. Hij neemt de rotefeuille financiën, sport en recreatie en bedrijven over. In de raad wordt zijn plaats ivuld door merouw G.S. Kok-Visser. De ge- nteraad zal 22 juni de geloofsbrieven van en onderzoeken en hen in een speciale ver ging op 30 juni benoemen. Fietsen voor missionaris WARMOND De Werkgroep Missie en Ontwikkeling van de Sint Matthiasparochie in Warmond organiseert zondag een fiets- puzzeltocht. De opbrengst is bestemd voor het onderwijsproject van pater Van de Beek in Bissok-Medune in Gabon. De fiets tocht heeft een lengte van 45 kilometer en voert door het pol derlandschap van Zoeterwoude en Alphen. In de routebeschrijving is een aantal vragen verwerkt en dege nen die de juiste oplossing inleveren, hebben kans op een prijs. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ3 voor volwassenen en ƒ1,50 voor kinderen tot en met 16 jaar. Meer betalen is ook mogelijk en komt dan het missiewerk extra ten goede. De tocht start bij de lagere school De Leerhoeve aan de Endepoellaan 1 in Warmond. Er kan worden gestart tussen 10.00 en 13.00 uur. Alle deelne mers krijgen een herinnering aan het einde van de tocht. Pater van Beek kan ook zonder te fietsen worden gesteund: banknum mer 36.77.08.035, Rabobank Warmond, ten name van Missie en Ontwikkeling per adres M. Welsink, Julianastraat 40 in War mond. Openbaarheid in Sassenheim een feit SASSENHEIM De commissie ver keer vergaderde gisteravond voor het eerst in het openbaar. Aan de orde kwam onder meer het gebied Wilhel- minastraat, Westerstraat, Teijlinger- laan, waar parkeerruimte moet wor den gewonnen. Burgemeester Kret bestempelde deze behoefte aan par keergelegenheid als een „probleem". „De verschillende locaties die in aan merking zouden kunnen komen voor een dergelijke parkeermogelijkheid, brengen ook weer de nodige nadelen met zich mee", aldus de heer Kret. Besloten werd om op de Charbonlaan eenrichtingsverkeer in te stellen in het gedeelte Westerstraat/Jacoba van Beie- renlaan, in oostelijke richting, met in de rijrichting (dus rechts) parkeergele genheid. Het bezwaar dat door de Kompasschool reeds in de hoorzitting van enkele weken geleden naar voren werd gebracht en inhield dat de school geluidshinder zou ondervinden door de voorbijrijdende bussen werd door de commissie verworpen. Aanleiding hier voor waren de geluidsproeven die de gemeente had genomen in de school tij dens de constante „heen en weer" rit van een speciaal hiervoor ingezette bus. Een en ander heeft tot doel de ver keersstroom door de Hpofdstraat min der intensief te maken.'Dit in het ka der van de realisering van een winkel promenade in de Hoofdstraat. erkbezoek r. Vrolijk HMOND De commissa- er koningin in Zuid-Hol- mr. M. Vrolijk brengt udag met zijn echtgenote werkbezoek aan War- d. Hët wordt een dagvul- 1 bezoek waarop de meeste pten van de gemeente aan fcullen komen. )eer Vrolijk arriveert om uur 's morgens. Op het ramma staan een vergade- met het Warmondse col een bezichtiging van in- rieterrein Zuid, drukkerij irg en het eiland Kouden- jn, een vaartocht over de frplassen, een buitenge- B vergadering van de ge- hteraad en een openbare inkomst in de hal van het Bentehuis. Op laatstge- hde bijeenkomst kunnen nigingen, instellingen en ajven en verder alle bewo- I het echtpaar Vrolijk ont- ten. Om kwart over vijf in piddag wordt het bezoek sloten. NOORDWIJKERHOUT Door het ontbreken van alternatieve lokaties, voor het storten van puin en agrarisch afval heeft de provincie moeten ac cepteren dat de Noordwij- kerhoutse stortplaats open is gebleven. De stortplaats- nabij het Steengrachtka- naal had 1 januari 1978 dicht gemoeten, maar door het ontbreken van alternatieven mocht er met een bijgestelde hin derwetvergunning puin werden gestort. Een nieu we vergunning hiervoor is aangevraagd en wordt nog behandeld. Dit ant woorden Gedeputeerde Staten (GS) op vragen van het statenlid C.Th. Smit ui: Zoeterwoude. H«t statenlid Smit heeft vra gen gesteld over het voldoen aan de hinderwetvergun ning, uitbreiding, hinder en bcdemonderzoek van de stortplaats. Volgens GS wordt een onderzoek gedaan naar de kwaliteit van de bo dem en het grondwater, maar zijn de resultaten daar van nog niet bekend. Om hinder van aan- en afrijden de auto's te verminderen, denken GS aan het beperken van de openingstijden van de stortplaats en het kiezen van een goede in- en uitrit. Volgens de gedeputeerden wordt overwogen de plaats met vier hectare uit te brei den. Hiervoor is nog geen vergunning aangevraagd. Aan de uitbreiding zullen wel eisen worden gesteld, hoewel de uitbreiding al bij na helemaal is gerealiseerd. Mogelijkheden om de stort in te passen in het landschap zijn er volgens GS niet. „De plaats ligt in een open land schap. Bovendien heeft de stort inmiddels een zodanige hoogte (tien meter meer dan toegstaan) bereikt en zijn de taluds zo steil, dat het ook bij een behoorlijke afwerking een landschapsvreemd ele ment blijft", aldus GS. Als tijdelijke oplossing om het afvalstoffenprobleem in de regio op te vangen, wordt uitbreiding van de Noordwij- kerhoutse stort overwogen. Er zijn namelijk nog geen terreinen waar bijvoorbeeld het bouw- en sloopafval naar behoren kan worden ver werkt. Een op handen zijnd plan moet daarvoor oplossing gaan bieden. Op langere ter mijn willen GS andere stort- mogelijkheden vinden, bij voorkeur in toekomstige re creatiegebieden. Voor het agrarisch afval zijn op korte termijn geen oplossingen. aanbieding van het bord aan burgemeester Winkel NOORDWIJKERHOUT De werkgroep „Stop de N-bom/Stop de kern wa penwedloop" wil dat de gemeente Noordwijker- hout door het plaatsen van borden aan de invals wegen er duidelijk voor uitkomt, dat zij een kern wapenvrije gemeente wil zijn en blijven. Daartoe bood een delegatie van de werkgroep gisteravond een eerste bord aan. De werkgroep wenst de aan bieding van het bord overi gens niet te zien als een eind van de discussies over deze kwestie. De gemeenteraad moet beslissen of het bord ge plaatst wordt en of er nog meer aangeschaft worden. De heer Winkel verwachtte, dat dit besluit in de raadsvergade ring van deze maand al geno men kan worden. Het aangeboden bord is overi gens blauw van kleur en draagt in gele, lichtgevende letters (dag en nacht goed zichtbaar) de volgende tekst: Noordwijkerhout kernwapen- vrije gemeente. Naast de tekst is in het wit een gestileerde vredesduif afgebeeld. Rianne vaü Schreeven deed de burge meester de suggestie het bord zo snel mogelijk te plaatsen aan de Gooweg. Zij verwoord de ook de motieven óm aan de invalswegen van Noordwijker hout een aantal van deze bor den te plaatsen. „De Noordwijkerhoutse bevol king is er langzamerhand van doordrongen, dat het zo niet langer meer kan", aldus me vrouw Van Schreeven, De heer Sluis en Wil Hof hadden allebei veel respect en waarde ring voor het werk van de werkgroep. Sluis maakte nog eens zijn ongenoegen kenbaar over het feit dat bepaalde mensen (hij doelde hierbij op de raadsleden van de EZP) wel de motie D'66 steunden, maar later niet in de forumdis cussie over het onderwerp wil den meedoen. Zij motiveerden dit als volgt: „De gemeente raad is niet de plaats om dit onderwerp te behandelen". Sluis vond dit getuigen van in consequent handelen en wilde ook nog kwijt, dat dit onder werp zeker wel in een raad kan worden behandeld. Wil Hof verklaarde al bij voorbaat, dat haar fractie zeker steun zal 'geven aan het verzoek van de werkgroep het bord te plaat sen en op kosten van de ge meente nog meer borden aan te schaffen. aarschijnlijk t jaar nog twee pon wagen - mpjes in UD)orschoten DRSCHOTEN Het ziet Jiaar uit dat Voorschoten 4 dit jaar twee van de drie inwagenkampjes kan reali- Deze mededeling deed louder J. van Leeuwen ÜA) tijdens de vergadering ne|j de raadscommissie voor f 5nbare werken. Het woon- onienkampje bij de Noord- landbrug heeft de goed- --jring gekregen van de pro- bfJie en ook het woonwagen- .Qjpje bij Allemansgeest zal '(ej goed keuring wel krijgen, aanzien van het derde ipje op het tracé Rijksweg 4ördt nog overleg gepleegd: de PTT is overeenstem- bereikt betreffende 'de j|eg van een parkeerterrein fV bevoorrading van het gkantoor aan de achterzijde het gebouw. Hierdoor dt de Voorstraat ontlast, o eerdere plan tot een grote bouwing van het postkan- f, waardoor de hoofdingang de huidige achterzijde zou Jen, vindt in het kader van 8 rijksbezuinigingen geen wang. '4rschoten heeft vorig jaar iepen moeten rooien in ver- ejd met de gevreesde iep- rite. Twaalf gemeentelijke Jen en de andere bomen ijlden op particulier terrein. nieuwe aanplant van bo lt is inmiddels gebeurd, Jr tijdelijk is gekozen voor J ander soort straatboom, ^lat de iep wel bijzonder Di maar ook erg kwetsbaar gemeente Voorschoten ft schaderekeningen ge- ird aan het bestuur van de Q 3 en „De Lindehoeve". Bei- QF groeperingen hebben ge- I kt op openbare gebpuwen zelfs met verf reclame voor :n „erf" gemaakt. Wethou- Van Leeuwen deelde mee het aanzienlijke rekenin- zijn, want vrijwel geen nbaar gebouw bleef gevrij- ^^rd van de plaklust. WARMOND De bewoners va» de Warmundastraat hebben aangedrongen op het instellen vin eenrichtingverkeer in hun woonstraat. Gisteren boog de radscommissie openbare werken zich óver de oplossing van de verkeersproblemen in de War mundastraat. Volgens de bewoners is de verkeerssituatie levensgevaarlijk om dat er (ondanks de woonerf-bordjis) veel te hard wordt gereden. Onlangs verzamelden enkele bevoners handtekeningen in de straat die werden gezet onder eé» verzoek om eenrichtingsver keer in te voeren. Vooral het verkeer dat uit de Dorpsstraat komt, heeft de neiging de eerste islag richting Herenweg te ne men en dat is de Warmundastrait. Het inrijden vanaf de Burgemeeter Ketelaarstraat zou dus on mogelijk gemaakt moeten wordei volgens de bewoners. Burge meester Hendrickx betoogde datdaarmee het principe van een woonerf wordt aangetast. In een jvoonerf zijn alle verkeersdeel nemers gelijk als je voor een gnep weggebruikers een verbod instelt, is die gelijkheid verdweren. Mevrouw Hendrikcx stelde voor het de automobilist onmogëijk te maken harder dan stap voets te rijden door de straat oi verschillende plaatsen d.m.v. bloembakken of andere obstakes nog meer te versmallen. De meeste commissieleden noemder meer obstakels geen goede op lossing maar zagen meer in flinte drempels. Daarnaast zou het trottoir langs de Burgem. Keteliarstraat doorgetrokken moeten worden. De bewoners van de Warmundatraat, die ruim waren vertegen woordigd op de publieke tribun*, zagen echter het eenrichtings verkeer" als de beste oplossing. KATWIJK Wethouder J Bergman (gemeentebedrijven is er van overtuigd dat de Ver eniging Lokale Omroep Ka) wijk er niet in slaagt om 11 juni een lokale uitzending ti verzorgen. Tijdens de vergadf ring van de raadscommissé voor de bedrijven noemde l}j het streven van „dat stellete radio-enthousiastelingen" niit haalbaar. Over de plannti van VLOK om een lokale on- roep in Katwijk op poten ;e zetten zei de wethouder: „Ve voelen geen moer voor lolde uitzendingen. Het idee allen al is de grootste nonsens dieer bestaat." De uitspraken van de wethlu- der zijn des te opmerkelijler omdat bestuursleden van de VLOK een week geleden le den voorkomen alsof de oga- nisatie van een kabelvrije lag „al zo goed als rond was" Er waren inmiddels opnamenge- maakt van Katwijkse poitici als Marius de Vries ('rije Lijst) en Jaap Haasnoot (PvdA), terwijl van de kant van B&Wde gemeentebedrij ven weinig tegenstand te duchten viel. Er zou op 12 juni de hele dag kunnen worden uitgezonden vanuit een school in de Van Lierstraat met ge bruikmaking van eigen stu dio's en facilitèiten van de ge meentebedrijven. De heer Bergman maakte gis termiddag aan al deze schone illusies van de VLOK een ein de. Lokale omroep-activiteiten zijn volgens de CDA-bewinds- man nog een veel te kostbare zaak om er zelfs maar serieus over te denken. Op 15 juni is het progrèmma- aanbod van de CAI namelijk compleet met de aanbieding van BBC 2. Ook de beeldkwa liteit van deze Engelse zender kan niet worden gegarandeerd en zal voor slechts zo'n 30% van het aantal uitzenduren goed te noemen zijn. Burgemeester Van der Wouw dreunt de eerste paal de grond in. Vuurwerk luidt bouw Spoorlaan 2 in VOORHOUT Vergezeld door knallend vuurwerk ging gister middag om drie uur precies de eerste paal de grond in voor het nieuwe plan Spoorlaan 2. Deze handeling werd verricht door burgemeester M.Th. van de Wouw, die zittend in de cabine de heimachine in werking stelde. Met doffe dreunen verdween de veertien meter lange paal in de grond. Aanschouwd door een flink aantal genodigden, onder wie de heer H. Bas, directeur Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, de heer Brard, lid van het provinciaal bestuur, de heer A. de Groot, voorzitter van de wo ningbouwvereniging, leden van de raad en velen andere geno digden, onder wie de kopers van de 25 premie-A-koopwoningen. Deze zijn de eerste van een bouwplan voor 172 woningen van het Bouwfonds in samenwerkig met de woningbouwvereniging Voorhout. Na het buitengebeuren begaf het gezelschap zich naar restaurant Boerhaave voor een korte bijeenkomst vergezeld van een koele dronk. Tijdens deze bijeenkomst sprak burgemeester Van de V/ouw de toekomstige bewoners toe. Hij memoreerde, dat het weer zes jaar geleden was dat Voorhout van start ging met de plannen voor Spoorlaan 1 en dat daarna de aandacht in Voorhout gericht was op plan Oosthout, een plan dat garanties biedt om een regelmatige bouwstroom in gang te zetten en dat waarborgt dat Voorhout de komende jaren in de huisvestingsbe hoeften kan voorzien. „Spoorlaan 2 is vanaf het besluit tot de aankoop van grond en heden binnen drie jaar tot uitvoering ge komen. Dat is erg snel", aldus de burgemeester. De heer Bas, directeur van het Bouwfonds, vond het een „mira kel" dat alle problemen weer overwonnen waren en dat zoveel mensen weer aan een huis geholpen konden worden. Hij over handigde de burgemeester een lijvig boek „Uit in Eigen Land", omdat „er nog meer mooie plaatsjes zijn in ons land dan alleen Voorhout", zo sprak hij. Winkeliers laten krachtig protest horen LEIDERDORP Winkeliers vereniging „Rond om de Kerk" heeft in een brief aan het college van B en W van Leiderdorp geprotesteerd te gen de verkoopactiviteiten van het pas aan de Engelen- daal gevestigde Mobil Selfser- vice-station. De winkeliersver eniging vindt dat er sprake ls van branche-vreemde verko pen hetgeen in strijd is met de vestigingswet voor het mid den- en kleinbedrijf. In de brief aan het college wordt er op gewezen dat de verkoop plaats vindt tijdens de openingsuren van het benzine station die niet in overeen stemming zijn met de winkels luitingswet. De winkeliersver eniging vreest dat ook andere servicestations in Leiderdorp zullen volgen wanneer de ge meente niet optreedt. In het verleden zijn met succes acties door de middenstand gevoerd tegen soortgelijke branche vreemde verkopen bij het au tomobielbedrijf Kamsteeg. De winkeliersvereniging „Rond om de Kerk", waarbij de win keliers in het oude dorp zijn aangesloten, verlangt van het college dat de nodige maatre gelen worden genomen. Oud Zoeterwoude De Stichting Oud Zoeterwoude houdt morgen een ex cursie per fiets door Zoeterwoude. Belangstellenden kunnen zich verzamelen om half twee bij de Grote Mo len aan de Ommedijkseweg, aan het einde van het Mo lenpad. Alvorens de fietstocht begint wordt eerst de molen bezichtigd. Daarna wordt naar de firma Elder- horst in het dorp gereden waar uurwerken voor torens worden vervaardigd en gerestaureerd. Na een rondlei ding wordt de excursie om half vijf afgesloten. De zeven leden van de Kunstkring Poelgeest. Kunstkring Poelgeest De leden van Kunstkring Poelgeest, onderdeel van de Kunststichting tussen Dever en Poelgeest, treden morgen en zondag voor het eerst naar buiten. Dat gebeurt tijdens een expositie van hun werk in de Vrije Academie aan de Kerklaan in Sassenheim. De Kunstkring is opgericht met als doel door de verdieping van de eigen kusntbeleving een versterkte bijdrage te leveren aan het maatschappelijk cul tureel gebeuren. De exposanten zijn: Ab Steenvoorden uit Noordwijk met tekeningen en etsen, Frans van der Velde uit Lisse met brond, keramiek en dergelijke, Giel Lange- veld uit Sassenheim met potlood- en inkttekeningen, Jona than Ellender uit De Kaag met pottenbakkunst en etsen, Anneke van Kesteren uit Lisse met olieverf- en inktwer- ken, Henk de Vroom uit Lisse met beweegbare construc ties en paul Bakker uit Lisse, die zichzelf beeldend bouwer noemt. Hij verbouwt woningen en bedrijven en laat zien hoe. De toegang tot de expositie is gratis. Zomerconcert Het Muziek Ensemble Hazerswoude onder leiding van Alfred Snel brengt morgenavond een zomerconcert in de N.H.Kerk in Woubrugge. Het concert begint om kwart over acht en de toegang kost kinderen tot 10 jaar en donateurs niets en anderen vijf gulden. Op het programma staan werken van Hertel, Fauré, Britten, Vivaldi en Mozart. Solisten zijn Beatrijs Korevaar (Trompet), Willy Streefkerk (hobo), Setske Mostaert (sopraan) en Maarten Vonk (fagot). NKJB-Hoogmade Jeugdleden van de Hoogmadese NKJB voeren zondag 6 juni een toneelspel op in De Stal. Het gaat om een zelf ge ïmproviseerd stuk met de titel: „De toverketting". De voorstelling duurt een half uur en begint om kwart over acht. De entreeprijs bedraagt twee kwartjes. Toertochten Ben- en toervereniging De Bollenstreek in Lisse heeft weer een toerkalender voor de maand juni opgesteld. Zondag begint het met de fietstocht over 35 kilometer Aerdenhout-Zandvoort en over 75 kilometer Haarlem mermeer kris-kras. Donderdag 10 juni is er een avond- rit over 40 kilometer enb de start is vanaf half zeven. Zondag kan er tussen acht uur en half negen 's mor-' gens worden gestart bij het clubhuis van De Bollen streek aan de Spekkenlaan. Donderdag is de start ook bij het clubhuis. Altesa De drumband Altesa uit De Zilk gaat zondag met de majo rettes naar een concours in Poeldijk. In het kader van het 10-jarig bestaan heeft Altesa voor twee onderdelen inge schreven: de paarswedstrijd voor de band en de showwed strijd voor de majorettes. Zij treden voor het eerste zelfs tandig op met mechanische muziek, die zij zelf hebben uit gezocht. Streekcommissie De streekcommissie voor de Bollenstreek vergadert maandagavond in De Witte Raaf in Noordwijk. De vergadering begitn om acht uur en op de agenda staat in ieder geval de inspraakprocedure bij de evaluatie van het streekplan Zuid-Holland-west. Op aandringen van de streekcommissie vindt de inspraak pas na de zomervakantie plaats. Hoe dat allemaal moet, wordt maandagavond besproken. Rommelmarkt De recreatiecommissie „De Poel" houdt morgen een rom melmarkt voor de jeugd in ,,'t Poelhuys" De markt beging om tien uur. Hij biedt kinderen de mogelijkheid speelgoed, boeken en andere artikelen te verkopen of te ruilen. Wielervierdaagse In Aarlanderveen wordt deze week voor de derde maal een wielervierdaagse gehouden. De route voert de deel nemers door het fraaie polderlandschap. Zo gingen de fietsers, 215 in totaal, gisteren richting de Wijde Aa om zo via Alphen aan den Rijn weer terug te keren. WASSENAAR Voor een bedrag van 83.375.- heeft gemeente Wassenaar grond gekocht aan de Ho genboomseweg. Het ge bied van 33.-350 m2 zal worden gebruikt voor het storten van organisch, mi lieu-vriendelijk, afval. Voorts komt er een fiets pad. De leden van de raadscommissie financiën gingen gisteravond voet stoots akkoord met de transactie. De verzekeringsmij. Ennia is eigenaresse van de percelen grond aan de Hogenboomse weg. De grond wordt gepacht door H. Nell. De Ennia ging akkoord, maar de pachter stel de enkele voorwaarden aan de gemeente wanneer hij afstand doet van zijn pachtrechten. Naast het bedrag van 83.375.- voor overname van de grond van de Ennia, betaald de ge meente de pachter 100.050.- als schadevergoeding. Verdere kosten van de gemeente zijn: kosten van ontbinding van pacht, eventuele „belasting- schade" door H. Nell geleden, plaatsing van hekwerk alsme de het onderhoud. De werkelijke kosten voor de aankoop zijn dan minimaal 183.375.- zodat de werkelijke m2-prijs op ƒ5.50 komt te lig gen.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7