Gold Cup met glimp van kwaliteit BEPERKT LEVERBAAR: FAMILIE METRO EN TRIUMPH ACCLAIM MET E1200,-VOORDEEL Zware taak hockeyteam in Champions Trophy ACCLAIM METRO AUSTIN SPORT Sint Adelbert College, Wassenaar Schoutbij Nacht Doormanschool voor Mavo, Wassenaar Patrick Adriaens. Hans Akerboom, Michel v.d. Ark. Els Bakker. Jolanda v.d. Berg. Pa trick Boers. Edwin Broekes. Franske Bou- ma. Hans Buis. Arturo Bijlaard. Charles Donk, Oèsirée Donkers. Harald Feijth. Paolo Graziosi, Aad de Groot. Marcel v.d. Ham, Eduard Holman. Edwin v.d_ Hout. Cindy Houtman. Kiki de Jong. fiudi de Jong. Chris Jongeneel. John Jonk. Berdinald Juddu. Je roen Kentte. Reinoud Lampe. Erik Ouds- hoorn, Petra Oudshoorn. Jacqueline Pan der. Lilian v.d. Peet. Timo Petri. Piet-Hein Poelman. Hans Prins. Arno Quak. Natascha Rakit. Taco Rietveld. Rob Robeerts. Stella Scheepbouwer. Werner Schwab. Jan Spek. Saskia Spierenburg. Eric v. Steen. Andy Strous, Marjan Terlouw. Marietta Timmer mans, Marlska v.d. Togt, Esther de Veer, Anatole v.d. Ven. Hans Visser. Charles Vo gelzang. José Voorham. Robert Weber, Mark v. Weezen beek. Veurs College, Leidschendam Mavo: Jaap-Jan de Back. Monique Bax. Sandra Boers. Monique Bolleboom, Robert Bolleboom. Peter Bregman, Robert de Bruljn. Marjolein Buckets. Angela Caspars. Jeflrey van Dijk. Hèlèoe den Elzen. Dirk van Gestel. Fiona Groenewegen. Peter Q. J. de Groot. Ruud de Groot. Monique Halverhout. Maurice Houdijk. Carla van der Hulst. Mi randa Huurman. Annemfck van Kempen. Peter Kleij. Caroline de Konink. Miranda van Kuljeren, Dortth van der Laan. Monique Maas. Marijke Medenblik. llonca Mortier. Paut-Peter Otterman. Jolanda van Ommen. Mar lette van Oosterhout. Rachel Opdam. José Peters. Jan Rijk. Gerrit-Jan van Ri|s- wijk. Adri Storm. Ronnie Teunlssen. Hans Timmermans. Martlne Vergeeer. Roland Vergeer, Marinka van der Voort. Saskia Voswinkel. Kees Vijfhuizen. Ingrid Weerden burg, Jolanda van den Ussel. Nanda van Zeijt. Havo: Karin Bekkering. Shelley van den Berg, Ellen Bleijs. Ellen van den Bosch. Ing rid van der Burgt. Altons Buys. Desirée Carl- qulst. Karin van Deurzen. Inge Doesburg, Jurgen Elberlse. Dick Eikhuizen. Hans van Gaaien. Eric Gahrman, Cecil Gutz. Gert van Haaster, Marianne Hol. Ada Keller. Vincent Koek, Petra Kok. Leon van de Konijnen burg. Ingrid Korver. Inge Lamb. Mariene Lintel. Paul van Luxomburg. Karin Machiela, Jacqueline Mandemaker, Iris Matla. Stetan van Mierio. Ruud Nelemans. Marco vin Nie- rop, Leendert-Jan Nleulant. Melissa Slmo- mt. Marcel Spieksma. Arjan van der Vee ken, Monique Verdegaal. Ineke Vermeulen. Jacqueline Vieveen. Gita Viset. Jan-Willem Wagener. Jeroen Warmerdam. Monique Wescher. René Wlettering. Patrick van Wie- ringen, Hans Yperlaan. Martin Zwitser. Atheneum: Ronald Beemster. Angela Beer- ta. Angela van den Berg, Sonja Biard, Mary Bleijs. Ingmar Boolj. Paula Bouwens. Els van Boxtel. Lydia Broekarts. Llesbeth Claassen. Paul Corten. Henrik Ekama, Jos Fransen. Miriam van der Geest. Karin Gruson. Loes Heiwig. Angela Hoogweg. Ellen van der Hulst. Sasja Hunnego. Karei Huynen. Berna- dette Kommer. Frank de Koning. Ed van Konlngsbruggen. Yvonne de Korte. Mirjam Kusse. Chris Lans. Guus van Leeuwen. Erik Lebevetd. Fablenne Marchau. Anneke van der Meer. Ronald Meester. Cor Mouthaan. PauHne Portegies. Caesar ine van Riet, Caro line Schouten. Marco Schwegler. Paul Spaas. Erik Vieveen. And ré van der Voort LEIDSE COURANT VRIJDAG 4 JUNI 1982 PAGINA -G1NA5? Uw British Leyland dealer geeft u gaarne alle informatie. Leiden, B.V. Automobielbedrijf L.A.G., van Oldenbarneveldtstraat 37. tel. 071-154909. Leiden Auto-Home Leiden B.V., Lammenschansweg 132, tel. 071-721008. Valkenburg, Poot's Automobielbedrijf. Hoofdstraat 104-106, tel. 01718-16947. Alphen a/d Rijn, Thomas Autobedrijf B.V., Pr. Hendrikstraat 99-105, tel. 01720-92848. Christelijke School voor Mavo, Leidschendam Mavo-3: Monique Becker. Sylvia Klooster man. Anne-Marit Kosters. Son|a van Linden, Jolanda v.d. Meer, Jacqueline Nortier, Jo landa Olsthoom. DEN HAAG Kijken naar de strijd om de Ennia Gold Cup vereist bovenal geduld. Wie alle heisa van het gecompliceerde eve nement over zich heen laat komen en zijn kans afwacht om zo nu en dan een glimp kwaliteit op te vangen, is het beste uit. Eenvoudig is dat bepaald niet. Juist bij deze sporten dient de toeschouwer op de hoogte te zijn. Zodra Iliana Ravea (Roe) op de MRG-mat verschijnt is er geen probleem, haar top niveau is bekend. En voor turnster Julianne McNa- mara (Vst) geldt hetzelf de. Maar daar tussendoor is het vaak een kwestie van geluk. Hoeveel van de slechts 200 kijkers zul len gisteren op de eerste avond bijvoorbeeld de paardsprong van de Roe meense Ectarina Sabo (9.60) hebben gezien? En wie zat er niet net naar een zeer middelmatige touwoefening bij de MRG te kijken toen de Chinees Hung Yubin 9.55 scoorde bij het paardvoltigeren? Het grote gevaar van de Gold Cup is versplintering van de aandacht. Pas na afloop, als de waardering bekend is, blijkt er ineens iets fraais gepresteerd te zijn. Daartegenover staat dan weer dat in de Haagse Uithof een naar Nederlandse begrippen buitenaards ver schijnsel valt waar te nemen. De overgrote groep buiten landse subtoppers en midden moters realiseren oefeningen waar hier slechts over wordt gedroomd. Bij het damesturnen, gisteren gestart met paardsprong en brug ongelijk, scoorden de eerste zes meisjes 9.40 of ho ger. Daarnaast landde natio naal kampioene Therese Wil mink bij het paard op haar achterste (8.550, zeventiende plaats). Op de brug was ze met Sportwereld DEN HAAG Voetballer Marco de Vroedt heeft giste ren zijn contract bij FC Den Haag verlengd. ATHENE De Frangaise Mi- chèle Mouton in een Audi Quattro heeft gisteren als eers te vrouw uit de geschiedenis de Acropolisrally gewonnen. Wereldkampioen Röhrl werd tweede. een gedegen oefening beter in vorm, maar 8.950 en een der tiende positie is in dit gezel schap nauwelijks de moeite, de Amerikaanse McNamara maakt (evenals Raeva bij de MRG) haar faam daarentegen royaal waar door de leiding te nemen. Met overigens maar ééntiende punt voorsprong op de Russische Elena Pomaren- ko. Bij de heren is de aanwezig heid van de Nederlandse top meer een aardigheidje, want ook in dit allesbehalve topge- zelschap staat nationaal kam pioen Dick Ooykaas nog maar op een zeventiende plaats. De Zoetermeerder is weliswaar langdurig geblesseerd geweest en ontzegt zichzelf inmiddels lang niet alles meer voor zijn sport, het geeft toch aan waar het nationale herenturnen mo menteel moet worden ge plaatst. Schrijnend Schrijnend is het verschil met turners die zich internationaal tot de subtop of iets daaronder mogen rekenen. Zoals de Chi nese afvaardiging van Hung Yubin en Xiong Songliang. Twee beheerste, bovenal krachtige turners, die na paard, ringen en vrije oefe ning (op een experimentele, verende mat) de Oostduitser Ulf Hoffmann overigens nog moeten laten voorgaan. Hoff mann, vorig jaar winnaar van de individuele titel, steunt op zijn constante turnen (bijna 9.40 gemideld). Hij zorgde bo vendien voor het enige pro test, omdat zijn voortreffelijke vrije oefening met slechts 9.45 werd gehonoreerd. Een ara bier gevolgd door een salto met schroef en direct na de landing weer een salto voor over is inderdaad niet alle daags. Zijn presteren zou straks Oost-Duitsland wel eens aan de Gold Cup kunnen hel pen. Daaraan vooraf ^aat echter een ingewikkelde berekening, want alleen de landen die in ten minste drie van de vier disciplines uitkomen, dingen mee naar het kleinood. China, dat alleen voor het turnen in teresse had, valt daardoor al af. Het ziet ernaar i uit, dal Oost-Duitlsland de meeste concurrentie krijgt van Tsje- cho-Slowakije, bekerhouder Sovjet-Unie en de Verenigde Staten. Vrijdagnacht rond een uur of één is die uitkomst al bekend, als ten minste niet net als gisteren de uitslagen ver werkende computer het. op een cruciaal moment totaal laat afweten. Maar in feite zijn de individuele titels en toestel finales (morgenmiddag) veel aantrekkelijker. Omdat het bij de Gold Cup juist om een landenklassement gaat, leggen ook de MRG en het trampolinespringen ge wicht in de schaal. Twee on derdelen, die een beetje als het vijfde wiel aan de wagen wor den beschouwd, maar lang zaam maar zeker aan popula riteit winnen. De Moderne Ritmische Gymnastiek vooral vanwege de gratie en schoon heid, hoewel dat slechts de ui terlijke kant is van een sport die zich in de (ongezonde) richting van het turnen ont wikkelt. Suzanne Knip en Irma Borgsteede handhaven zich redelijk op internationaal niveau, zo ook bij de Gold Cup met een zusterlijk gedeelde achtste positie. Borgsteede ver baasde zelfs met een vijfde plaats op het onderdeel hoepel, waarvoor ze 9.35 scoorde. DEN HAAG Het is al weer ruim een jaar geleden dat het Nederlands hockeyteam ieder een verbaasde door in Pakis tan de felbegeerde Champions Trophy in ae wacht te slepen. Vanaf zondag staat Oranje voor de zware taak deze bo kaal in eigen hand te houden, want dan begint in het Wage ner Stadion van Amstelveen de vierde aflevering van dit imposante gebeuren, waarbij de zes sterkste hockeylanden van de wereld zullen zijn ver tegenwoordigd. Of Nederland, dat begin van dit jaar in Bombay bij het we reldkampioenschap tot een vierde klassering reikte, dit maal ook zo succesvol zal zijn, is uiterst twijfelachtig. De con currentie is groot en coach Wim van Heumen beschikt te genwoordig niet meer over de ijzersterke selectie die hij vroeger in handen had. De overige deelnemende lan den zijn Pakistan, India, West- Duitsland, Australië en de Sovjet-Unie. Allemaal zeer goede ploegen, die het Oranje op het eigen kunstgras zeker lastig zullen maken. De kracht van Pakistan en India is be kend, deze landen kenden bo vendien een maandenlange voorbereiding op het komende evenement. De Westduitsers tonen zich waar ook ter we reld een formatie waarmee re kening dient te worden gehou den. Verder is er dan nog de op komst van landen als Austra lië en de Sovjet-Unie. Austra lië greep in Bombay het brons en heeft een aantal technisch vaardige hockeyers in huis. Verder is de ontwikkeling in het Oostblok interessant. De Sovjet-Unie lijkt met de dag sterker te worden en afgelo pen weekeinde veroverde landskampioen Dynamo Alma Ata in Parijs nog het Europees clubkampioenschap op supe rieure wijze door het Haagse Klein Zwitserland in de finale met 4-3 te verslaan. Bondscoach Wim van Heumen gaat in ieder geval voor het eerst sinds jaren een belang rijk toernooi zonder Paul Lit- jens tegemoet. De Utrechter besloot te stoppen met tophoc- key en Job van der Have van Amsterdam wacht nu dë zwa re taak Litjens' rol als ausput- zer over te nemen. Omdat ook de twee doellieden Pierre Her mans (in principe de eerste keeper) en Joost Claushuis niet in een al te goede vorm. steken, kan Nederland in ver dedigend opzicht wel eens te zwak zijn. Bovendien bestaan er twijfels over het meespelen van Ties Kruize die nog tobt met een week oude rugblessu re. Roderik Bouwman is zijn eventuele vervanger als straf- corner-schutter, maar heeft zelf ook last van zijn rug. Kooijman Op het middenveld verschijnt in ieder geval niet Wouter Leefers. De regisseur van HGC („Ik had graag willen spelen, maar dan moet je wel een uitnodiging krijgen") maakte na zijn verblijf in Hong Kong in Bombay wel zijn rentree in het Nederlands team, maar werd door Van Heumen niet gekozen. De zes tiende man van de selectie is nu Hendrik Jan Kooijman. De Koninklijke Nederlands Hockey Bond (KNHB) heeft zich het afgelopen jaar zeker de nodige moeite moeten ge troosten om de organisatie rond te krijgen. Het organise rende land dient alle kosten voor zijn rekening te nemen en alleen al de overkomst van Australië komt de KNHB op een post van 94.000 gulden te staan. De totale begroting voor het evenement, waaraan de te levisie de komende week ruimschoots aandacht zal be steden, ligt rond de zes ton. Bij een bezoekersaantal van 25.000 op de zes speeldagen, wordt quitte gespeeld en de verwachting is dat deze cijfers wel zullen worden gereali seerd. De selectiegroep van bonds coach Wim van Heumen ziet er als volgt uit: Pierre Her mans, Arno den Harlog, Cees- Jan Diepeveen, Erik Pierik, Hendrik Jan Kooyman, Tom van 't Hek, Siem Voermans, Ewout van Asbeck, Ronald- Jan Heijn, Ties Kruize, Job van der Have, Jan-Karei Jen- niskens, Joost Claushuis, Ro derik Bouwman, Tim Steens en Maarten van Grimbergen. Als u tussen 3 en 26 juni 1982 bij ons bent, is het verstandig om even goed om u heen te kijken. Want wij hebben in onze showroon) een beperkt aantal splinter nieuwe Austins Metro en Triumphs Acclaim staan met een vorstelijke korting van niet minder dan 1.200,-! Is dit misschien de kans waar u op wachtte, om dit jaar eens met een splinter nieuwe auto op vakantie te gaan? Stap bij ons binnen en kijk om u heen. De auto's waar we het over hebben, zijn makkelijk herkenbaar. Per slot van rekening is een sticker op de voorruit met "nü 1.200,— korting" niet eenvoudig over het hoofd te zien- Maar haast u, want u begrijpt natuurlijk, de voorraad is beperkt. Austin Metro vanaf 12.890,-(excl. korting) en Triumph Acclaim vanaf 17.990,-(excl. korting). TRIUMPH A? Het trampolinespringen is hoofdzakelijk in de belangstel ling komen te staan door de resultaten van Jacqueline de Ruiter en Marjo van Diermen. Het Ermelose duo schopte het pas zelfs tot een wereldtitel bij het synchroonspringen. Juist die combinatie is in Den Haag niet te zien, wel het gemengd synchroon, dat nog nooit eer der in de wereld werd ver toond. Met nationaal kam pioen Marcel Verstraten sprong De Ruiter naar een tweede positie achter het Rus sische koppel Tolmacjeva- Krasnoshapka. Voor zo'n eers te keer oogde de in aanleg toch ongelijke vorm van sync hroon meer dan verdienstelijk. Jammer alleen, dat de sterke Zwitserse combinatie Keller- Mayer op het laatste moment had afgezegd. DICK HOFLAND KitJ k.m Job van der Have heeft in he Nederlands team de zwar taak om de positie van Pai Litjens als ausputzer over 1 nemen. Het programma luidt: zondag juni: PakistanWest-Duit! land, NederlandAustralil IndiaSovjet-Unie; maandq 7 juni: PakistanSovjet-Unit West-DuitslandIndia; woensdag 9 juni: Nederland- West-Duitsland, Pakistan- Australië; donderdag 10 jun India—Nederland, Sovje Hes UnieAustralië; zaterdag ïo'n juni: West-DuitslandAustr; lee lië, PakistanIndia, Nedei k landSovjet-Unie; zondag 1 n juni: AustraliëIndia. Sovjel rijc UnieWest-Duitsland, Nede q landPakistan. DENNIS MULKEN Suzanne Knip deelt met Irma Borgsteede de achtste positie bij de MRG

Leidse Courant | 1982 | | pagina 18