GETIPT Vitale intelligentie in muziek van Elliott Carter Dansdrama in duplo Eind goed al goed bij Cunningham CDA wil hogere eigen bijdrage voor welzijnsvoorzieningen Dood Romy Schneider na depressief jaar KUNST LEIDSE COURANT DINSDAG 1 JUNI 1982 PAGINA 6 Het Pinkpop-festival trok veel belangstelling dertigduizend liefhebbers maar minder dan was verwacht. Aan het weer kon het niet hebben gelegen. Op deze foto de Engelse groep Au Pairs. GELEEN Volgens de orga nisatoren lag het aan het grote aanbod interessante concerten (Rolling Stones, Diana Ross, Simon Garfunkel) dat de opkomst voor Pinkpop dit jaar (30.000) beduidend minder was, dan de afgelopen drie fes tivals, toen jaarlijks 50.000 Pinkpop'ers naar het Burge meester Damensportpark in Geleen togen voor de muziek. Dat het zwakke programma er wel eens iets mee te maken zou kunnen hebben, werd met klem ontkend. Het was eigenlijk alleen Kid Creole The Coconuts die het ,de. Ne- uitge groeid tot een echte festival- act. die op het podium niet meer stuk kan) had weliswaar Kid Creole The Coconuts vijzelt Pinkpop op veel succes en de symfonische rockgroep Saga. (de zanger had witte handschoenen aan) kreeg vooral van de Duitse be zoekers een warm onthaal, maar het haalden het niet bij het swingende, muzikale thea ter van Kid Creole en het op treden van Mink de Ville. Ook uitsmijter ZZ Top (gekke hoe den, lange baarden), die een hele leuke, energieke show brachten en gitaarmoorde naars Y T kwamen daar lang niet bovenuit. Het waren vooral de tropische temperatu ren, die het verhaal over B'Dilli Bay, een eiland vol zondaars een levensecht tintje gaven. Op de in tropenpak ge stoken bassist/zanger August „Kid Creole" Darnell, vibrafo- nist/zanger Andy „Coati Mun- di" Hernandez, het uiterst be kwaam en zeer veel respect afdwingend „orkest" (met pri ma blazers en opvallend slag werk) en de drie immer swin gende dames: The Coconuts, leek de hitte nauwelijks van enige invloed. De opgedirkte „schoonheden", gekleed in jurkjes van schelpen en visnet ten (ze warén een genot voor het oog) vulden al dansend met hun kinderstemmetjes de teksten van zanger August Darnell aan. Door de wilde ta ferelen op het toneel met een constant springende Andy Hernandez en een druk bewe gende August Darnell was het publiek op het veld al snel veranderd in een sidderende, dansende massa. Het optreden van Kid Creole stond eigenlijk in schrille tegenstelling tot de podium-activiteiten van Mink de Ville, die vooral met zijn stem, spel en teksten overtuig de. Van show was bij Mink geen sprake en dat was maar goed ook want de inmiddels laag hangende zon, maakte het naar het podium kijken erg moeilijk en vermoeiend. Ter wijl de bezoeker op het veld naarstig naar een schaduw plekje zocht of zijn knorrende maag bevredigde met een broodje hamburger, vermaak ten achter het podium de ar tiesten en hun begeleiders zich in en rond het zwembad. Au gust Darnell en Andy Hernan dez deden er (in de schaduw) een aantal interviews, terwijl de leden van Doe Maar zich lieten fotograferen bij het zwembad. De inwoners van Geleen probeerden ondertus sen een nieuw tijdverdrijf uit: „Pinkpop'ers kijken" en zetten daarvoor de stoelen buiten. De horeca had geen slechte dag met volle terassen, terwijl een aantal restaurants een speciaal „Pinkpop menu" had. Geleen was het rustig Limburgse dorpje. Dat was in de nacht van zondag op maandag echter even anders geweest toen een aantal festivalbezoekers ver nielingen had aangricht aan etalageruiten en straatmeubi- lair. Het centrum was 's nachts urenlang onrustig geweest. De politie hield drie mensen aan wegens openlijke geweldpleging. Tijdens het na het festival verliep alles echter ordelijk. De politie heeft ech- fer twintig Nederlanders en een Belg aangehouden, die op en rond het festivalterrein verdovende middelen verhan delden. Zij hadden vijf kilo drugs in bezit. Tevens werd 10.000 gulden aan handelsgeld in beslag genomen. HANS PIËT Pulvis sluit seizoen van amateurtoneel af loopt langt de flat", van Jan Hof man, door toneelgroep Pulvit. Regie Jan Hofman. Congreagebouw, zater dagavond. Dé laatste voorstelling van dit seizoen van het amateurtoneel gaf een on verwachte draai aan de serie van enige tientallen voorstellingen van de af gelopen maanden. Niet zo zeer omdat er zo bijzonder goed gespeeld werd, maar meer omdat met zoveel enthousiasme twee eigen aardige nieuwe stukken werden opgevoerd. Jan Hofman, een ervaren hoorspelschrijver, regisseerde twee van zijn stukken die oor spronkelijk ook als hoorspel waren bedoeld. Eigenaardig, omdat ze zo af en toe absurd, en dan weer volstrekt geloof waardig waren. Vooral het eerste stuk, „Het Uitleenhuis", was de moeite waard. Een jong echtpaar be sluit te scheiden, en dat ook te vieren. Hij wil gaan samenwo nen met een vriend. Zij is in verwachting van een kind van die vriend, en de twee man nen willen dat kind samen gaan opvoeden. De familie re ageert daarop met verhalen over hun eigen huwelijksle ven. Alle mogelijke gezins- en relatievormen worden zo min of meer spottend aangestipt De groep speelt de situatie als een absurd toekomstbeeld, maar het bijtende daarvan is, dat een aantal van de geschet ste gezinsvormen in onze maatschappij al min of meer geaccepteerd zijn. De eenakter „De omgang loopt langs de flat", was als stuk veel minder interessant. Het beeld van de vergeten alleen staande jonge flatbewoonster was te oppervlakkig om de aandacht vast te houden. Het spelpeil lag in beide stuk ken niet erg hoog, maar daar stond tegenover dat het lef om te spelen wel duidelijk aanwe zig was. Ook in de mise-en- scnène werd wat aangedurfd. In het eerste stuk werd zowel in de zaal als afwisselend op twee afgekaderde vlakken ge speeld. Pulvis heeft zaterdaga vond laten zien dat het graag hard wil werken om op een eigen manier toneel te maken. TON VAN DE LANGKRUIS Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummer 071- 122248 en uw krant wordt dezelfde avond nabezorgd. AMSTERDAM Het tweede eeuwfeest van de diplomatieke betrekkingen tussen de Vere nigde Staten en Nederland werkt door in het Holland Fe stival. Met name aan muziek en kleinschalige muziekthea ter uit de USA wordt aandacht besteed. Daarbij staan persoon en werk van de 73-jarige El liott Carter centraal. Dat is een begrijpelijke keus want hij geldt als de grootste levende componist van de Amerikaan se natie maar geniet in Europa nog geen dienovereenkomstige bekendheid en waardering. Ook in ons land zijn uitvoerin gen van Carters werk uiterst zeldzaam, al maken grammo foonplaten het al jaren moge lijk van zijn voornaamste wer ken kennis te nemen. Die werken zijn op een niet spe ctaculaire maar wel in intrige rende manier progressief. Zijn opleiding verklaart dat. In zijn jeugd bewonderde hij Ives die hem stimuleerde. Daarna kreeg hij les van Pi ston en in het begin van de ja ren dertig werkte hij enige tijd bij Nadia Boulanger in Parijs waar hij de bloeitijd van de Groupe des Six meemaakte. De muzikanteske inslag daar van trok hem aan maar Carter wilde meer experimenteren met het muzikale basismate riaal en met de aard én de mo gelijkheden van stem en in strumenten. Daaruit putte hij inspiratie, en niet zozeer uit voor opgezette revolutionaire vernieuwingen. Na zijn terugkeer naar zijn va derland, bezielt Carters mu ziek aanvankelijk een wat aca demisch en traditioneel kara kter, neoklassiek van vorm soms, en hier en daar uitge sproken romantisch van expressie. Langzaam maar zeer gewetensvol en nauwkeu rig werkend, ontwikkelde hij geleidelijk aan een eigen ato nale stijl die zich ging kenmer ken door processen, die geli jktijdig maar onafhankelijk van elkaar in verschillende stemmen of groepen van stem men voltrokken en die toch geïntegreerd bleken te zijn. Polymetriek en polyritmiek gingen een grote rol spelen, in harmonisch en dynamisch opzicht manifesteerde zich eveneens een eigenzinnig vita le intelligentie, evenals in een origineel toegepaste contra- puntiek. De KRO heeft van de aanwe zigheid van Carter in Neder land gebruik gemaakt door af gelopen zaterdag in het Am sterdamse Stedelijk Museum een omvangrijk en een repre sentatief programma van zijn kamermuziek te laten uitvoe ren en opnemen, de werken globaal door hemzelf te laten toelichten en op een kleine tentoonstelling een indruk te geven van zijn tot in de klein ste bijzonderheden doordachte, snel van karakter wisselende maar pijnlijk exact vastgelegde partituren. Er waren vroege en latere stukken bij die gebo ren werden uit zijn composito rische lespraktijk, maar ook belangrijker substantiële com posities zoals hij er elke twee, drie jaar wel een voltooide. Mij imponeerde de relatief vroege pianosonate. Carter was als schepper een laatbloeier maar deze sonate toont al duidelijk 2ijn toekomstige richting. Ro sen, voortreffelijk pianist en ook auteur van een klein, in structief boek over Schönberg en een omstreden maar opmerkelijk boek over „De Klassieke Stijl", presenteerde zich als een overtuigd en over tuigend pleitbezorger, evenals voor de latere stukken. De snelle wisseling en de simu- taan verlopende processen vergden nogal wat van ui tvoerder en toehoorder. Op zo'n sonate is men niet spoedig uitgehoord. Persoonlijk had ik het veel moeilijker met het duo voor viool en piano met veel herha lingen, die echter nooit letter lijke herhalingen waren. De veranderingen erin komen in tussen pas tot gelding bij heel geconcentreerd toehoren. De Een deg met Elliott Certer. Een KRO-produktie in samenwerking met de Eduard van Beinum Stich ting. Canonische suite (1939) door het Nederlands Saiofoon Kwartet. Piano sonate (1946) door Charles Rosen. Acht stukken voor vier pau ken (1966) door Michael de Roo. Acht études en een fantastie (1950) door een houtblazerskwartet. Duo voor viool en piano (1974) door Ole Bohn en Noel Lee. Sonate voor fluit, hobo, cello en klavecimble (1952) door Nederlands Ad Hoc-ensemble. Sonate voor cello en piano (1948) door Frances-Marie Utti en Yvar Mi- khashoff. Night fantasies (1980) voor piano door Charles Rosen. Uitvoe ringen en opnamen in stedelijk Mu seum Amsterdam. Uitzandingen door KRO-radio, volgende week expressieve pauken-soli, mee sterlijk dat „recitatief" en dat „adagio", spreken gemakkeli jker aan evenals de sonates voor verschillende bezettingen waarin echter zoveel tegelijk gebeurt, er geleidelijk aan in zal moeten doordringen om ze in hun geheel te kunnen be vatten en te overzien. De film waarmee Buffalo Car ter huldigde, had buitenlan ders niet veel te zeggen en uit eraard moesten ook Carters toelichtingen aan de oppervla kte blijven maar met dat al was de kennismaking met deze bijzondere componist tê moeite ruimschoots waard. In de komende dagen zal deze kennismaking trouwens in verschillende steden nog wor den uitgebreid en voortgezet. JOHN KASANDER Rugzwemmen op het dro ge is wel vermoeiend, maar weinig esthetisch. Met zo'n inleiding trapt men de Schönberg-fans natuurlijk op 't hart, maar de overgecultiveerde schrikreacties en scèni- sche gruwelijkheden in het monodrama „Erwar- tung" en het melodrama „Pierrot Lunaire" moeten op de een of andere ma nier toch vanaf de podi- umvloer worden opge bouwd. Een sfeer als in de boeken van Hans Heinz Ewers wie leest die nog? deze tekst voor „Erwartung" van Marie Pap- penheim, die ruiterlijk toegaf niets van Schónbergs muziek te begrijpen. Voor het Bremer Tanztheater echter geen be zwaar dit Maeterlinckachtige gegeven in een sterk morbide sfeer met veel loshangende haren en een voortdurende pendelgang tussen im- en ex pressionisme als choreografie aan het Holland Festival aan te bieden. Dit slikt alles, ook de bij deze Bremers onvermij delijke stoelen, die kapstok en wanhoopszetel tegelijk zijn. In „Pierrot Lunaire" overtrof de vaste décorontwerper Johan nes Schiitz zichzelf in tegen de toneelkitsch aanleunende vin dingrijkheid met ellenlange lappen, waaronder zich men sen en emoties stuwen als le vende lava in een krater Een scènisch bacchanaal, compleet met een half dozijn wandelen de toiletspiegels en veel ge mors van champagne. En ui teraard veel muziek op de band met dramatische en soubretteuze stemmen en een kamerensemble, dat een Paul Nettl eens met het lallen van een waanzinnige vergeleek. En voor de niet zo talrijke fes tivalgangers toch ook boeiend door de barbaarse kracht. FRANK DELBOY Zwaarmoedige solodans Of zij nu met haar en voor haar Bremer ensemble werkt, dan wel solo danst. Rcinhild Hoffmann is en blijft bezield van een krach tig ritueel en van het vele leed dat een vrouw in deze wereld moet torsen. Geen enkele van haar geslachtsge noten ontkomt daar aan. Rijke vrouwen op sofa's, ge knechte vrouwen als een soort Christus aan het kruis, sloven de en zwoegende vrouwen op het land, het blijft een voort durende worsteling met het lot. Mimisch en pantomimisch is daar natuurlijk wel wat van te maken en met een goed ge traind lichaam behoeven 39 ja ren in 't geheel geen bezwaar te zijn om via parterre-acroba- tiek bij de toeschouwers her- kenningsbeelden en beklem ming op te roepen. Vrolijk is het niet wat Reinhild Hoff mann in haar drie solodansen Solo mit Sofa, Bretter en Steine laat zien en onder gaan. Is dans dan niet ook schoonheid en overwinnende plastische kracht? Elke viool is toch ook geen jammerhout? Maar Duitsers tillen nu een maal zwaar aan hun dansex- pressionisme en het vleugje vrolijkheid, dat Reinhill Hoff mann in haar eerste jaren nog bij de theaterman Kurt Jooss zal hebben geleerd, is al lang uitgewerkt. In „Auch" zowaar weer stoelen op het podium, het handelsmerk van het Bre mer Tanztheater, dat ook hier weer de lange zwarte jurken niet schuwde. Geta Bahrmann was als alter ego een passende partner. HEIDEMARIE BEHNSEN Wat jammer, dat program ma III van Cunningham alleen maar in Carré in Amsterdam te zien was! Dit programma bevatte n.l. naast de vervormde country music in „Fiel ding Sixes", waarin de als plastische duivelskunste naars dansende Amerika nen zich in de Vreemdste bochten wringen, en het droog humoristische „Roadrunners", een soort persiflage van de Opera van Peking, compleet met een dubbeltalig gesproken tekst, het ballet „Locale" uit 1979. Een danswerk nu eens zonder dat oorverdovende en zinloze geblèr. De elektronici aan de knoppen hielpen nu eens geen melodieën naar de knoppen, maar afgezien van wat oefe ningen van een jonge ratels lang, het geklepper van een kapotgewaaid markies, een vallende dakpan en een onge zond hard genoten neus, hiel den zij zich gelukkig koest. Nu kon men zich volledig concen treren op de fabelachtige tech niek van deze danskunste- naars, die zijwaarts spagaat vallen, messcherpe tours laten zien, onderling in bijna niet te stuiten tegenbewegingen door en langs elkaar heen flitsen, vaak met het hoofd in een musculair niet voor mogelijk gehouden hoek en die dan plotseling in schoonheid stol len als waren zij volmaakt ge vormde sculpturen. Voorbeel dig en oogstrelend waren ook de kleuren van de kostuums, die evenals de choreografie -7- op zichzelf niets voorstel den, maar die alleen maar be wonderenswaardig werkten. Zó kan Cunningham het dus ook. FRANK DELBOY LEIDEN „We kunnen er niet onderuit om eer hogere bijdrage te vrager van iedereen die gebruik maakt van welzijnsvoor zieningen. En dan praat ik niet alleen over sociaal- cultureel werk maar ook over zaken als kinderop vang. Alleen voor één ouder gezinnen zou wat de kinderopvang betreft een uitzondering gemaakt moeten worden". Dat zei CDA-gemeenteraadslid Ellen van Dee zaterdagmiddag tijdens een forumdiscussie over sociaal-cultureel werk in het Leidse Volkshuis. Slechts twintig belangstellenden pre fereerden drie uur zitten op een harde stoel boven het len tezonnetje. Aan het forum na men alle politieke partijen deel die momenteel in de ge meenteraad zitten. Mevrouw Van Dee ging in op de vraag waar het CDA denkt de 1 mil joen gulden vandaan te haien die volgens het college van B en W bezuinigd moet worden op het sociaal-cultureel werk. Ambtenaren werken momen teel aan voorstellen over de precieze posten, waarop zou moeten worden bezuinigd De gemeenteraad zal daar aan het Het CDA pleitte voor verdere bezuinigingen op het onder houd van straten en het aan leggen van wegen en andere verkeersvoorzieningen om daarmee het sociaal-cultureel werk te ontzien. „Uit de pot van ruimtelijke ordening is nog best wat te halen", aldus mevrouw Van Dee. Ze zei eerst de voorstellen van de ambtenaren te willen afwach ten. „Dan pas kan ik overzien wat er in de praktijk de conse quenties van zijn". Ook VVD'er Gijs de Vries wenste zich voor een groot deel op de vlakte te houden. „Ik ga nu niet met de natte vinger aan geven waar ik denk dat we geld weg kunnen halen. Eerst moeten de ambtenaren hun werk doen". Henriëtte van Dongen (PvdA) pleitte voor een stevige bezui niging op de subsidiering van de volksuniversteit K&O en van de streekmuziekschool. „Van dat soort voorzieningen, waarvan in hoofdzaak gebruik wordt gemaakt door mensen met de hogere inkomens kan nog veel af. De cultuursector mag niet meer worden ont zien". merkte ze op. Frits van Oosten (PPR) stelde tot wanhoop van mevrouw Van Dongen dat na de verkie zingen er een wethouder min der moet komen in Leiden. „Dat scheelt een ton". Bij K&O zou ook een ton wegge haald moeten worden. Van Oosten stelde een 35-urige werkweek voor met inleveren van loon als een andere moge lijkheid om de uitgaven van de gemeente in te dammen. Ook D'66-raadslid Jan Hoeke- ma en PSP'er Hans de la Mar zagen in K&O een goede be zuinigingspost. De PSP pleitte voor een verdere nivelering van inkomens. Motoren gestolen NOORDWIJK Drie moto ren en een auto werden in de pinksterdrukte in Noordwijk gestolen. De auto stond gepar keerd bij het hotel restaurant De Witte Raaf. Eén motor stond geparkeerd bij het hotel, restaurant De Baak en de an deren werden gestolen vanaf de afrit zeereep. Uit een kledingzaak aan de Hoofdstraat werden zondaga vond omstreeks zeven uur wat dure kledingstukken meege nomen, door een groepje jon gelui. Doordat hen dit waar schijnlijk erg makkelijk afging probeerden twee van hen het 's maandags nog eens. De be drijfsleider kreeg echter arg waan en waarschuwde de poli tie. Het tweetal is ingerekend. CDA en D'66: Geen actie in de raad tegen kernwapens LEIDEN CDA en D'66 hebben te kennen gegeven in de ge meenteraad geen actie te zullen ondernemen om de plaatsing van kernwapens in Leiden en het vervoer van kernwapens over Leids grondgebied tegen te gaan. Beide partijen hebben gezegd eventueel wel initiatieven van an dere partijen te zullen ondersteunen. Alle linkse partijen in Lei den hebben gezegd wel anti-kernwapens voorstellen in de ge meenteraad te zullen indienen. De linkse partijen hebben ook te kennen gegeven geen medewerking te zullen verlenen aan de bouw van atoomschuilkelders in Leiden. Eén en ander is het resultaat van een enquete die is gehouden door de IKV-kern Leiden. Het IKV meent dat ook plaatselijke poltieke partijen een rol te vervullen hebben in de bestrijding van de kernwapens. Van de VVD en het GPV werd geen ant woord op de enquetevragen ontvangen, het SGP wilde geen me dewerking verlenen. Universiteit onderzoekt stemgedrag immigranten ALPHEN AAN DEN RIJN De rijksuniversiteit van Utrecht stelt morgen in Al phen een onderzoek in naar het stemgedrag van immigran ten. Men wil nagaan in hoe verre deze groep betrokken is bij de Nederlandse politiek. Het gaat in het bijzonder om Nederlandse Surinamers, ge nationaliseerde Molukkers en Antillianen. Het onderzoek wordt verricht in het stembu reau aan de Dennenlaan. De mensen van de universiteit zullen de immigranten na het uitbrengen van hun stem vra gen, dat nog eens te doen en tevens wat persoonlijke infor matie te verstrekken. Overi gens wordt de opiniepeiling in meerdere gemeenten in het land gehouden. TV opnamen Superstars LEIDEN Een aantal beken de Nederlandse topsporters staat morgen, vrijdag en zater dag in het middelpunt van de belangstelling bij de TV-opna- men voor AVRO's Superstars. De opnamen worden woens dag en vrijdag in het sport park de Leidse Hout en in het zwembad De Vliet gemaakt. Voor donderdagmiddag staat het wielrennen en het kanova ren op het programma. Voor het wielrennen wordt dan een parcours uitgezet op de Boisot- kade, de Vreewijkbrug, de Witte Singel en de Koepoorts burg met als gevolg dat de deze straten van twaalf tot vijf voor alle verkeer zijn afgeslo ten. Alleen de Koepoortsbrug blijft in de richting Heren straat open. Het programma wordt later dit jaar uitgezon den. Volkstuinen Ter Weer geopend WASSENAAR Wethou- der J.K. van Dingstee van technische diensten van Wassenaar heeft zaterdag middag het volkstuinen complex „Ter Weer" aan de Deijlerweg officieel ge opend. De vierendertig tuinen, met een gezamen lijke oppervlakte van een hectare, zijn allemaal al verhuurd. In zijn toespraak behandelde de wethouder in vogelvlucht de voorgeschiedenis van het complex Ter Weer. Hij merkte hierbij op dat de besluitvor ming in dit geval opvallend snel is verlopen. Van Dingstee sloot af met de mededeling dat Gedeputerde Staten geen be zwaar hebben tegen de bouw van tuinhuisjes en kasjes aan de Deijlerweg. Met de opening van Ter Weer heeft Wassenaar nu zes volk stuincomplexen. De volkstuin- dersvereniging heeft thans nog dertig leden op de wacht lijst staan voor een tuintje. De gemeente draagt bij in de ex ploitatietekorten van de vere niging als er alleen Wasse- naarders aan bod komen en flatbewoners en anderen zon der tuin voorrang krijgen. De jaarlijkse huur bedraagt 250 gulden. PARIJS De zaterdag op 43- jarige leeftijd overleden film- actrice Romy Schneider had een moeilijk jaar achter de rug. Haar 14-jarige zoon David Christopher maakte vorig jaar een dodelijke val, waarna de actrice tijden van diepe de pressies doormaakte. Uit medi sche verklarigen, waarin spra ke is van hartstilstand en uit haar dagindeling blijkt een na tuurlijke dood, die intrad toen zij een brief schreef. Romy Schneider werd 23 sep tember 1938 in Wenen gebo ren en stond op 14-jarige leef tijd al op de planken. Haar ouders waren de in Oostenrijk bekende acteurs Wolf Retty en Magda Schneider. Romy Schneider bouwde na haar de buut in 1953 met „Blanke le lies" in korte tijd een succes volle carrière op, met name door haar jonge-meisjesrollen, onder meer de Sissi-trilogie. De actrice was toen 17 jaar. Haar populariteit daalde, toen de actrice zich van dit patroon probeerde los te maken. Enige tijd was zij werkzaam als to neelactrice, waarna zij het toch weer bij de film zocht. Succes boekte zij weer in de door Orson Welles geregisseer de film „Het proces" naar het boek van Kafka. In totaal Romy Schneider maakte Romy Schneider meer dan 50 films, vooral in Frank rijk en Italië. In 1976 en in 1979 won zij de Franse Oscar, de Cesar-prijs voor „L'impor- tance e'est aimer" en „Une histoire simple". Haar laatste film „La passante du sans sou- ci" van Jaques Rouffio ging april van dit jaar in première. De actrice trouwde twee keer en had twee kinderen: David van haar eerste man Harry Meyen en Sarah van Daniël Biasnia van wie zij vorig jaar scheidde. Romy Schneider was enkele jaren de gezellin van de acteur Alain Delon, die zij in 1958 voor het eerst ont moette. Streepbloesje met matrozenkraag Van poL/katoen. In rood/wit, aqua/wit en groen/wit. Mt. 140 t/m 176. Slechts 25.- Asymmetrisch shirt. O.a. in wit en aqua. Mt. 128 (25.-) t/m 176 (29.-). Vanaf 25.-

Leidse Courant | 1982 | | pagina 6