iatwijkse radiopiraat rijgt legale status i ENDMACHTIGING AANGEVRAAGD Van Thijn opent Katwijks politiebureau Woonwagenkamp aan Haarlemmerstraatweg Eerste woningen in „Hoge Rijndijk West" in 1983 opgeleverd Mooi meegenoi rl' Ccid&e Sou/umt IGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 27 MEI 1982 PAGINA 5 L/PPR-bus rijdt door Voorschoten _,CHOTEN De ,/PPR-Voorschoten rijdt van zaterdag en dinsdag met een e verkiezingsbus door de rjhotense wijken. Vanmorgen Vlietwijk bezocht, vanmiddag »ord Hofland aan de beurt en vond de Bloemenwijk en Nas- JVejk. Morgen staat de bus op de (t aan de Schoolstraat. Zater- torgen is de PvdA/PPR-bus te in aan de Papelaan van negen na elf uur rijdt de bus we- i de Vlietwijk in. Dinsdag en wordt Noord Hofland aan- fcn, dinsdagmiddag Bijdorp. 'Jïijë ouderwetse, speciaal omge- letyde bus zijn zowel zittende als imstige raadsleden aanwezig om met degenen die daar belang stelling voor hebben te praten over tal van politieke zaken. Er is ook een speciaal Klachtenboek aanwe zig waar de Voorschotenaren hun kleine ongenoegens in kunnen op tekenen. Het gaat dan niet om klachten over de woningnood en meer van dat soort grote zaken, maar om bijvoorbeeld het ontbre ken van een speelplaats in de wijk, te veel verkeer in een straat en dergelijke. Die kleine klachten worden geïnventariseerd. In de bus is ook een clown aanwezig die met vele korte voorstellingen de kinde ren zal bezighouden. De bezoekers krijgen een plantje mee als aanden ken. Politieke activiteiten LEIDERDORP In de week voorafgaande aan de gemeente raadsverkiezingen worden er door de politieke partijen de nodige acti viteiten ontplooid. Het CDA houdt vanavond een discussie-avond in Gebouw Irene aan de Hoofdstraat. De bijeenkomst begint om acht uur. Morgenavond is er van zeven tot negen uur in de bibliotheek in Mu- zenhof een verkiezingsinfomarkt met vertegenwoordigers van de po litieke partijen. Tegelijkertijd is er in Winkelhof een politieke markt waaraan alle partijen, behalve de PSP, meedoen. De politieke markt wordt zaterdag 29 mei voortgezet. De PPR houdt maandag 31 mei een slotmanifestatie in de boerderij van Kees Bos aan de Achthovenerweg 15 van twee tot vijf uur. De verkiezingscampagne wordt op dinsdag 1 juni besloten met een fietstocht door de gemeente van alle politieke partijen. De tocht start aan het gemeentehuis om half zeven. Op de verkiezingsdag, woensdag 2 juni, is 's avonds de raadszaal in het gemeentehuis om getoverd in een verkiezingscen trum. De uitslagen worden op bor den bijgehouden. Na het bekend worden van de einduitslag treedt de gloednieuwe raad voor het voet licht en volgt er nog een politiek debat van alle lijsttrekkers. Het ge heel wordt muzikaal omlijst. WERKBEZOEK D'66 AAN BOLLENSTREEK BOLLENSTREEK Een delegatie van D'66-afgevaardigden brengt mor gen een werkbezoek aan de Duin- en Bollenstreek. Het zijn Elida Wessels, Lynde Meenhorst en Harry van Woer den. Zij beginnen hun toer in Katwijk, waar gesproken zal worden over de visserijproblematiek. Vervolgens trekt het gezelschap naar Noordwijk waar de horeca onder de loupe wordt genomen. Daarna doet de delegatie achtereenvolgens Noordwij- kerhout, Lisse en Hillegom aan. In Lis- se, waar men tussen drie en vier uur wordt verwacht, zal met vertegenwoor digers van het gemeentebestuur en de Keukenhof worden gepraat over het belang van een NS-station in Lisse. Verpleger bekent diefstallen en overval WARMOND Een 23-jarige verpleger uit Roelo- farendsveen is gisteren aangehouden in verband met diefstallen uit het bejaardencentrum Mariën- haven in Warmond. De man, lid van het verple gend personeel, heeft bekend geld uit kleding en tasjes van collega's te hebben gestolen. Tevens be kende hij ook andere diefstallen en berovingen. Onder meer had hij op 6 april een overval ge pleegd op een 76-jarige winkelierster aan de Oude Varkensmarkt. De beroving mislukte toen de be jaarde hem op een oorvijg trakteerde. Naar aanleiding van de aanhouding van de ver pleger werden gisteren in Leiden een 18-jarige meisje en een 22-jarige jongeman, beiden zonder beroep, aangehouden. Zij zouden vooral in Leiden actief geweest zijn. De buit was nimmer groot. Al len zijn ingesloten. Het drietal pleegde de misdrij ven om aan geld te komen om verdovende midde len te kunnen kopen. Twee piraten uit de ether LEIDEN De po- litie heeft gisteren in samenwerking met de radio-con troledienst van de PTT twee illegale radiozenders in be slag genomen. Een en ander gebeurde na klachten van omwonenden. In Leiden Zuidwest werd de installatie van „Bar-Pie" mee genomen en in de wijk De Kooij de zender „Happy Ha- UK Bij notarië le is vandaag opge- de Vereniging Loka- Omroep Katwijk K), die zich in de imst bezig wil gaan len met plaatselijke uitzendingen. Het itief voor de oprich- van deze vereniging ^tnomen door de groep jmjo-enthousiastelingen it voor kort de illega- tfejtzendingen van Radio (Radio Omroep aal Katwijk) ver- jden. ~na een aanvraag voor een .machtiging bij het minis- e/M| zal worden ingediend, ^gemeentebestuur en de di- jSCW van gemeentebedrij- ^de heer J. C. Riezebosch, i in beginsel positief te- yer de ideeën van de K. Voor Rico van der (voorzitter van de nieu- ireniging), Jan de Reus (secretaris). Hans Susan, Jos den Boer, Jan Varkevisser en Dick Zuidwijk is de oprichting van de Vereniging Lokale Omroep Katwijk een afslui ting van een illegaal radio- verleden. Zo'n twaalf iaar ge leden werd in Katwijk reeds op kleine schaal met zenden begonnen en in de loop der ja ren hebben de activiteiten van de groep zich enorm uitge breid. In de laatste maanden verzorgden zij per week ruim negen uur lokale radio waarin een zeer compleet programma werd geboden. Naast populaire muziek en verzoekplatenpro- gramma's besteedde Radio ROCK namelijk ook aandacht aan plaatselijke actualiteiten en verzorgde men ook een zeer gewaardeerd programma met geestelijke liederen. Aan het bestaan van Radio ROCK kwam vorige week dinsdag een einde toen de zen der, na een vijf maanden du rende speurtocht, door de PTT in beslag genomen werd. Illegale activiteiten Het idee voor de Vereniging Lokale Omroep Katwijk da teert echter van lang voor deze in beslagname. Voorzitter Nico van der Zwan: „We kre gen genoeg van de illegale ac tiviteiten omdat je, bij alles wat je deed, steeds rekening moest houden met een actie van de PTT. Je kon niet wer ken aan een toekomst omdat het voortbestaan van Radio ROCK voortdurend aan een zijden draadje hing". Een voordeel van de illegale uit zendingen is wel dat de groep momenteel beschikt over een groot aantal sympathisanten onder de bevolking en vanuit deze groep zullen ook vermoe delijk de eerste leden komen. De Vereniging Lokale Omroep Katwijk zal zich, als de toe stemming voor een zendmach tiging van CRM wordt verkre gen, bezig houden met een lo kaal totaal programma waarin men naast ontspannende pro gramma's ook veel aandacht hoopt te besteden aan actuali teiten en informatie over het gemeentelijk beleid. Voorzitter Nico van der Zwan: „Het be langrijkste is echter dat we al lereerst kunnen beschikken over een groot aantal leden. Met een grote achterban staan we sterk als de aanvraag bij Kabelvrije-dag In afwachting van de defini tieve zendmachtiging is het zeer waarschijnlijk dat de VLOK al op korte termijn een lokale uitzending zal kunnen verzorgen. Door het ministerie van CRM wordt namelijk per gemeente de gelegenheid ge boden om een „kabelvrije dag" te organiseren en de jonge ver eniging hoopt van dit buiten kansje gebruik te kunnen ma ken. Een vergunning voor zo'n kabelvrije-dag kan worden in gediend door het college van B en W of door een representa tieve culturele instelling. Het is waarschijnlijk dat de ver gunning voor VLOK wordt aangevraagd door het Kat- wijkse gemeentebestuur. Als alles loopt zoals de vereni ging verwacht, wordt op zater dag 12 juni uitgezonden van negen uur in de morgen tot tien uur 's avonds. Gebruik zal worden gemaakt van de professionele studio's van Ra dio ROCK en de mogelijkheid om via het trafostation in de Van Lierestraat op de kabel in te pluggen. Jos den Boer: „Het mooiste zou zijn wanneer we het geluid van onze uitzending via de speaker van de tv in de huiskamers kunnen brengen en via een camera (die mo menteel reeds in de Van Lie restraat staat opgesteld) een beeld kunnen geven van de activiteiten in de studio. Als dit echter niet mogelijk mocht zijn hopen we apparatuur tot onze beschikking te krijgen om via de radio uit te zenden". Voor informatie over en ver zoekjes voor het programma van de kabelvrije-dag (waarin ondermeer een 7 uur durende beschouwing over de gemeen teraadsverkiezingen) op 12 juni kan contact worden opge nomen met de Vereniging Lo kale Omroep Katwijk. Belang rijk is voor VLOK ook dat een groot aantal Katwijkers zich opgeeft als lid. De kosten be dragen tien gulden per jaar. U kunt vanavond (donderdag 27 mei) en vrijdagavond van zes tot acht bellen naar de volgen de nummers: 01718-24906, 71939, 72197. Schrijven kan ook en wel naar Postbus 46 in Valkenburg. „De gemeenten zullen zelf het Initiatief moeten ne men om te komen tot een kwalitatief beter politie-ap- paraat. Van de rijksover heid valt In de komende jaren op dat gebied name lijk weinig te verwachten. De komende bezuinigingen zullen onvermijdelijk zowel de quantiteit als de kwali teit van de korpsen tref fen". Deze sombere bood schap gaf minister Ed van Thijn (Binnenlandse Zaken) zijn toehoorders gisteren mee tijdens de opening van het Katwijkse politie bureau. De openingshandeling, het hijsen van een lange wim pel met daarop de niet mis te verstane tekst „Geo pend". was overigens één van de laatste officiële da den die de heer Van Thijn als minister in het tweede kabinet Van Agt heeft ver richt. Uitziend over het warme binnenterrein van het nieuwe bureau, dat met parasols en zitjes ge zellig was aangekleed, noemde hij zijn komst naar Katwijk een „zonnige af sluiting van een regenach tige periode". Uitbreiding takenpakket tmenwerkingsorgaan ollenstreek bepleit '"fjwiJK Aan het Sa- ived^erkingsorgaan Bollen- halik (SOB) zou meer in- edeii moeten worden gege- fracfDit is de mening van 7ia/ifcmeester Gerrits van i die gisteravond tijdens ergadering van het alge- i bestuur van het SOB te voor uitbreiding van takenpakket van deze regeling". Een - int aantal regionale sa le* Werkingsverbanden zou de heer Gerrits bij __?OB moeten worden on- bracht. 'B fungeert momenteel in zeer licht samenwer- 'erband tussen een aan- meenten in de Bollen-- De invloed van het lis beperkt omdat elk ge- ïn besluit moet worden /o/flgen door de gemeente- Tabtvan de aangesloten plaat- en öHet merendeel van de Daemende gemeenten is ook van mening dat men ten aanzien van de financiële ondersteuning van het SOB „op de nullijn" dient te gaan zitten. Als één van de weini gen pleitte de heer Gerrits voor de uitbreiding van het ta kenpakket van het SOB. „Alle verschillende samenwerkings verbanden die nu een afzon derlijk leven leiden, zouden moeten worden ondergebracht bij het SOB. Er wordt nu zeer ondoorzichtig gewerkt en bij onderbrenging in één sterker- wordende regeling zou hier iets aan gedaan kunnen wor den". Voorzitter Bonnike beloofde de heer Gerrits dat zijn voor stel in de komende maanden onderzocht zal worden. Wel voorzag hij nu al een aantal moeilijkheden. „Het zal niet alleen een zeer kostbare maar ook een erg ingewikkelde ope ratie worden. Geprobeerd zal immers moeten worden om sa menwerkingsverbanden bijeen te brengen waarin niet alle bij het SOB aangesloten gemeen ten zitting hebben". eidooi D'66 Leiderdorp ior betere busverbindingen ^liERDORP„Leiderdorp is niet aan een spoorbaan gele- het heeft veel forenzen, het is een uit zijn krachten ge- id dorp. Ziehier een greep uit de problemen die goede bus- indingen voor Leiderdorp extra gewenst maken". Zo begint jota „Openbaar vervoer en Verkeersveiligheid in Leider- zoals deze door de politieke partij Democraten '66 aan het ge van B en W is aangeboden Voornaamste knelpunt in het openbaar vervoer signaleert het ontbreken van een rechtstreekse busverbinding met evefude dorP- D'66 vindt het verbazingwekkend dat de ge- De nlt Leiderdorp hieraan niet in een veel vroeger stadium DatL^* beeft geschonken. Het Patrimoniumpark in de Acht- ty -ferpolder heeft in het geheel geen busverbinding. Als op- eenc ziet D het doortrekken van lijn 48 (snelbus Station - len r^b Ziekenhuis) via Simon Smitweg - Persant Snoepweg, ^.Diepeningenlaan - Laan van Ouderzorg, Van der Valk [i^Tymanweg - Mauritssingel naar het eindpunt van bus 40 en [kgjLeiderdorp veiliger te maken moeten naar de mening van t ^verkeersproblemen principieel worden aangepakt. Zo wil- eerr democraten een verdere scheiding van bestemmings- en ■nate^aand verkeer- regionaal verkeer buiten Leiderdorp om, ligerL°rtige voorrangsregeling in heel Leiderdorp, extra voorzie- en ttn voor de zwakste groep verkeersdeelnemers, de fietsers iati(Lnde^aars en een systematiscbe inventarisatie van knelpun- eerL een meerjarenplan. t gesteld wordt van de Hoogmadeseweg in de richting van de het|a'aan éénrichtingsverkeer te maken. D'66 vindt dat ver en ?ende kruisingen veiliger moeten worden gemaakt, zoals bij d in'aniaardsbrug, Laan van Ouderzorg en Van der Valk Bou- 3 3 jGallaslaan en Grotiuslaan. Volgens D'66 moet het jiaande verkeer over de Engelendaal worden geweerd. Men dit te bereiken door direct na elk stoplicht de rijbaan te allen. Verhoging van het viaduct in provinciale weg 6 en 'tructie van het kruispunt bij Alberts Corner staan hoog op Tlanglijstje van D'66. Het terrein in de Morsebelpolder waar zeven standplaatsen voor woonwagenbewoners moeten komen. OEGSTGEEST Het lijkt er niet op dat de gemeente Oegstgeest zal afwijken van de locatie Haarlemmer- straatweg voor het woonwagenkamp. Na overleg eer der deze week met het rijk, de provincie en het regio naal woonwagencentrum is het stuk grond naast het Marine Electronisch Centrum in de Morsebelpolder, waar ook Haaswijk gestalte krijgt als beste plaats uit de bus gekomen. Om de bezwaren van de zeven woonwa gengezinnen tegen een mogelijk wat geïsoleerde lig ging te ondervangen zal worden bekeken of de stand plaatsen niet wat dichter bij de bebouwing kunnen ko men. De woonwagenbewoners beschouwen de locatie aan de Haar lemmerstraatweg nog steeds als een uithoek die veel te dicht bij de rijksweg ligt. Ze zien veel meer in het terrein naast zwembad Poelmeer. Dat stuk grond heeft echter al de bestemming sport hal gekregen. De woonwagengezinnen hebben nu het plan opge vat om straks toch naast het zwembad te gaan staan en de loca tie in de Morsebelpolder links te laten liggen, een houding die door Oegstgeest niet op prijs wordt gesteld. „De woonwagenbe woners zijn niets minder, maar ook niets meer dan andere bur gers. Bijna niemand kan in Nederland zelf bepalen waar hij z'n huis wil hebben en op dat gebied valt er dan ook weinig te ei sen". stelde burgemeester S.H. Scheenstra onlangs in een ge sprek met de woonwagengezinnen. ZOETERWOUDE De vaststelling van het bestem mingsplan „Hoge Rijndijk West II" in Zoeterwoude be tekent dat de woningbouw- voorziening in de gemeente de komende zes jaar gewaar borgd is. Het plan voorziet namelijk in de bouw van 285 woningen met een gemiddel de van vijftig per jaar zodat precies wordt voldaan aan de richtlijnen die in de door de raad vastgestelde „Nota Wo ningbouwbeleid" zijn opge nomen. De planning is er op gericht dat de eerste opleve ringen in 1983 kunnen plaatsvinden. De gemeente raad van Zoeterwoude zal zich vanavond moeten uit spreken over het bestem mingsplan. Bezwaren tegen het ontwerp zijn niet inge diend met dien verstande dat een door voetbalvereniging Meerburg ingediend be zwaarschrift in een later sta dium is ingetrokken. Het bestemmingsplan „Hoge Rijndijk West II" wordt be grensd door de Meerburgerwe-f tering, bebouwing aan Oranje laan, Julianapark en Kooiker spad, de Hoge Rijndijk en de groenstrook van het industrie terrein. Aan de totstandko ming van het bestemmings plan is een lange geschiedenis vooraf gegaan. Nadat het kloostercomplex van de Stich ting de Goede Herder medio 1970 was verlaten, deed het gemeentebestuur een bod op het complex. Een en ander leidde evenwel niet tot de aan koop waarna een periode volg de dat de gebouwen door kra kers werden betrokken. Niettemin wilde de Stichting De Goede Herder toch wel van het gebouwencomplex af en uiteindelijk is het gekocht door Noorlander Bouw b.v. Deze vennootschap bood op haar beurt weer het betreffen de onroerend goed aan de ge meente aan, onder de voor waarde, dat indien binnen het betreffende gebied woning bouw zou plaatsvinden, zij die woningbouw zouden mogen realiseren. Via deze construc tie zou de inmiddels door het rijk schriftelijk toegezegde sa- neringsbijdrage (80% van de aankoopsom) niet verloren gaan. Vervolgens besloot de gemeenteraad aan de realise ring van „Hoge Rijndijk West" prioriteit te geven boven „Westeinde III". Verdichting Uit onderhandelingen met het ministerie over een nog voor de realisatie van het plan noodzakelijk te verkrijgen lo- katiesubsidie, bleek al dat een deel van het nog te overbrug gen exploitatietekort moest worden opgevangen door een hogere woningdichtheid. Het plan is hierop verdicht tot 285 woningen, hoofdzakelijk in de sociale sfeer. In verband met de hogere woningdichtheid is de gestapelde bouw, die bin nen het plangebied slechts in beperkte mate voorkomt, ge heel langs de Meerburgerwete ring gesitueerd. Door het op voeren van de bebouwings dichtheid kon er niet aan wor den ontkomen dat de hoeveel heid groen werd verminderd, Dat is evenwel niet ten koste gegaan van het in het plan aanwezige waardevolle bo- menbestand. Ten aanzien van de differen tiatie van de woningbouw bin nen het gebied zijn de uitkom sten van de onlangs door de raad vastgestelde „Nota wo ningbouwbeleid" maatgevend geweest. Dat betekent onder meer dat in belangrijke mate rekening is gehouden met de behoefte aan woningen voor alleenstaanden en tweeper soonshuishoudens terwijl te vens wordt voorzien in de bouw van een aantal bejaar denwoningen. Zo komen er twee aangepaste woningen, 55 woningen voor alleenstaan den, 19 bejaardenwoningen en 209 gezinswoningen. De kleine moeite van het opgeven van een nieuwe abonnee wordt^^i|É graag beloond met deze 24 karaats vergulde miniatuur balpen, die gehangen is aanl een sierlijk kettinkje. Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een miniatuur balpen naar: Naam Adres Plaats/Postcode. Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 5