ston Villa volbrengt missie Solleveld lijdt verschrikkelijk Rijnreis met MPS 'Basilea' ZEKER BESLISSING FINALE FA-CUP I Arnhem nog bereid tot hulp Vitesse ORT LEIDSE COURANT DONDERDAG 27 MEI 1982 PAGINA 15 chel Valke or een lizoen naar eyenoord ItTERDAM Mi- jl Valke speelt vol- jd seizoen in de dp. De middenvelder floor PSV voor een r uitgeleend naar enoord. bedrag dat de Rof- jamse club moet be- i voor het lenen de ex-Spartaan is bekend. Mühren weg bij Ipswich Town LONDEN Arnold Mühren gaat definitief weg bij Ipswich Town. De Nederlandse international, die dins dag meedeed bij EngelandNeder land, heeft gisteren geweigerd het contract te tekenen, dat de runner-up uit de Engelse eerste divisie hem had voorgelegd. Volgens Ipswich-mana- ger Bobby Robson was het het uiter ste bod. waartoe hij kon gaan. Müh ren wil graag bij Manchester United of het Londense Arsenal spelen. Ron Atkinson, de manager van Manches ter United, was speciaal naar de wed strijd EngelandNederland gekomen om Mühren te bekijken. Men neemt aan dat hij één dezer dagen met een aanbod zal komen. EISEN DE POORTER TE HOOG DEN HAAG Sjef de Poorter gaat met naar FC Den Haag. De 31-jarige vrije verdediger van hoofdklasser DHC wilde zijn maatschappelijke carrière alleen in de waagschaal stellen voor een aantrekkelijk contract en daarop kon de eerste-divi- sieclub niet ingaan. FC Den Haag krijgt wel versterking van twee zeventienjarige ama teurs. Peter Selier. doelman van UVS en Ronald Willemsen van VIOS zullen volgend sei zoen deel uitmaken van de se lectie van Cor van der Hart. CENAV wil subsidie DEN HAAG De CENAV, exploitatie maatschappij van het circuit van Zandvoort. heeft bij de overheid een subsidie-aanvraag van 250.000 gulden ingediend Volgende week zullen de ministeries van CRM en Economische Zaken deze aanvraag met de circuit-exploitanten bespreken. Volgens de CENAV is een bijdrage van tweeëneenhalve ton van de overheid noodzakelijk om de Grote Prijs van Nederland voor formule-1- wagens op 3 juli aanstaande mogelijk te ma ken. Afgelopen vrijdag kreeg de CENAV na het niet doorgaan van de Spaanse GP alsnog de organisatie van een Formule- I-wedstrijd voor het wereldkampioenschap aangeboden. Vorig najaar was Zandvoort wegens een niet ingeloste schuld aan de FOCA (organi satie van renstallen) van de GP-kalender geschrapt en tot reservecircuit gedegra deerd. LONDEN In de replay van de Engelse bekerfinale tussen Tottenham Hotspur en Queens Park Rangers staat een 110 jaar oude traditie op het spel. Bij een gelijk eindigen (na verlenging) van de tweede wedstrijd wordt het duel beslist via het nemen van strafschoppen. Tot dusverre werden de bekerfinales bij ge lijke uitslag altijd overgespeeld totdat een van de twee ploegen de wedstrijd in zijn voordeel besliste. De Engelse voetbalbond heeft deze regel na afloop van het eerste duel tussen beide Lon dense clubs voor een keer opgeschort. De voorbereiding van de drie Britse deelnemers aan de WK-eindronde loopt gevaar in dien de Spurs en de Rangers nogmaals op herhaling gaan. Bo vendien staat voor dit weekeinde de strijd om het Britse kam pioenschap op het programma. De belangstelling voor de replay is overigens enorm. Alle 92.000 plaatsen in het Wembley-stadion zijn verkocht. iTTERDAM - De ks handjes die Pe- Withe minuten na p van de triomf |0) van zijn team in middencirkel aan daar uitgeblust op grond liggende en ;ende tegenstan- gaf was niet van demonstratief ka ter ontbloot. Ter zijn ploegmaats Aston Villa in de [bijheid van de zij- in afwachting wa- van de bekerui- iking door Artemio anchi aan aanvoer- r Dennis Mortimer 1de het „beest" Villa onder meer igs Paul Breitner Karl-Heinz Rum- snigge. •edetten van Bayern Mün- i, van wie Breitner gister- id overigens meer de aan- it op zich vestigde dan zijn logelijk nog meer illustere ga zullen Withe met ge- igde gevoelens hebben ge leerd. Want de treffer, die Ingelse international in de minuut van de tweede in een door de luidruch- ;e aanwezigheid van de Vil- •lans sfeervolle Kuip maak- brak een Duitse stormloop hel doel van invaller-doel- in Nigel Spink en daarmee hoop van de Zuidduitse ig om na een lange onder- iking weer eens de belang- :ste Europa Cup aan de st te kunnen drukken, it genoegen smaakte dus As- Villa, de Engelse kam- i die in het jaar dat het itinent werd veroverd chts beslag kon leggen op de de plaats in de eigen compe- e en als gevolg daarvan de ■opese beker der nationale lhouders dringend nodig 1. Meer dan Bayern Mün- n. dat immers onlangs de estduitse beker had gewon- n en in ieder geval verze- rd was van een geprolon- erd optreden op het Europe- podium. e missie van Aston Villa ird al meteen na de aanvang uiting gebracht. De Engel ontwikkelden na het eer fluitsignaal van de aanvan- Peter White zorgt voor het enige doelpunt en de winst van Aston Villa Aanvoerder Dennis Mortimer toont de Europa Cup aan zijn uitzinnige fans. f 5 kelijk aarzelende leidende, maar zich later herstellende Franse arbiter Konrath op de golven van enthousiasme van de eigen fans veel druk op de Duitse defensie. Die in de laat ste fase van het seizoen nogal wat treffers had moeten incas; seren. Tegen de tamelijk stere otiepe opzet van de Engelse kampioen, die zich in die aan vangsfase ook bediende van de nodige hardheid, kon Bavefn München zich echter goed staande houden. De enige die regelmatig voor fraaie indivi duele acties zorgde was Garv Shaw, maar zijn intenties wer den meestal niet goed begre pen. Voor het overige onder scheidde Aston Villa zich nau welijks met persoonlijke esca pades, waarbij de latere matchwinner Withe zich zelfs negatief opwierp met een aan tal zinloze kaatsmanoeuvres, die hij eerst maar eens onder Vroege vervanging Een streep door de rekening van de Engelsen leek de vroe ge vervanging van doelman James Rimmer te worden. Al in de negende minuut moest Rimmer plaats maken voor Nigel Spink, nota bene een doelverdediger die pas één wedstrijd in het eerste van Villa had gespeeld. En dan ook nog eens tweeëneenhalf jaar geleden. Maar van planken koorts bleek de 23-jarige stand-in totaal geen last te hebben. Sterker, Spink groei de uit tot één van de meest op merkelijke spelers van deze Europa Cupfinale, die traditie getrouw in de eerste helft niet vermocht tot een happening uit te groeien. Mede debet daaraan was de speelwijze van Bayern Mün chen, dat kennelijk beducht voor de inzet en aanvalskracht van de Britten met een ver sterkt middenveld opereerde. Slechts Dieter Hoeness en Rummenigge vormden de aan- valslinie en doordat vooral de eerste zich geen moment kon los maken van de voortdurend met zijn armen werkende Ken McNaught ging daarvan nau welijks gevaar uit. Tweemaal Toch ontworstelden de Duit sers zich na een half uur aan de pressie van Aston Villa, dat zich tweemaal op doelman Spink moest verlaten om on heil te voorkomen. De doel man van Villa mocht overi gens van geluk spreken dat een knappe omhaal van Rum menigge net buiten het doel- vlak vloog. De "wederopstan ding" van de drievoudige Eu ropa Cuphouder kreeg na de pauze een logisch vervolg. Op basis van toch een wat grotere ploeginhoud en vooral dank zij het inzetten van een derde aanvaller. Günther Güttler voor Reinhold Mathy, werd Bayern München gevaarlijker. Maar de beloning van het be tere Duitse spel, dat tevens de wedstrijd als kijkspel stevig uittilde boven het teleurstel lende niveau van de eerste helft, bleef achterwege. Vooral dank zij doelman Spink, die een schot van Bernd Durnber- ger onschadelijk maakte en tweemaal op de lijn assistentie kreeg van Gary Williams bij inzetten van Hoeness en Klaus Augenthaler. Eerste en enige En juist op het moment dat Bayern München de basis leek te gaan leggen voor de vierde Europa Cuptriomf in zijn his torie sloeg Aston Villa toe. De eerste en enige goede actie van linkerspits Tony Morley. die kappend en draaiend Withe in stelling kon brengen leidde tot succes. Het ..beest van Villa" trof volledig vrijstaand via de paal doel. daarmee een orkaan van bijval ontlokkend aan de juist aan die kant van het sta dion verzamelde massa Britse aanhangers. Nadat Aston Villa was uitgefeest trachtte Bayern München nog manrpoedig, maar evenzeer nogal ontmoe digd de balans nog in even wicht te brengen. Verder dan een buitenspeltreffer van de zich eindelijk eens van de ar men van McNaught, waarte gen de Duitser de hele wed strijd heeft lopen protesteren zonder dat scheidsrechter Konrath daar iets tegen deed, bevrijde Hoeness kwam Bayern niet. Waarmee voor de zesde achtereenvolgende keer een Engelse ploeg, na driemaal Liverpool en tweemaal Not tingham Forest, zich mocht la ten kronen tot Europa's meest succesvolle team. Tot grote vreugde van de Villa-fans, die zich dank zij de zege van hun favorieten niet behoefden uit te leven in ernstige wanorde lijkheden FRANK WERKMAN Scoreverloop: 66. Withe 1-0 Scheids rechter: Konrath (Fra): toeschouwers. 48.000; Gele kaart Williams (Aston Villa). Aston Villa. Rimmer (Spink). Swain. Evans. McNaught. Williams. Mortimer, Bremner, Shaw, Cowan. Withe. Morley. Bayern München Muller; Dremm- ler, Weiner. Augenthaler. Horsmann Kraus (Niedermayer), Dürnberger. Mathy (Gutlier). Breitner; Rumme nigge, Hoeness. IARDERWIJK Tegen Dveel samenspannende igenkrachten kon zelfs eweldenaar Gerrit Solle- eld even niet op. De ge affilieerde greep naar de lacht, die een aantal [enschijnlijk niet al te ivaarlijke renners in de sde étappe van Olym- ia's Ronde in de buurt an Meppel inluidde, zou ijzersterke Westlander hellicht hebben kunnen erijdélen. Maar toen daar mper tien kilometer ver- er nog een valpartij bij- '>wam, was de leider van iet algemeen klassement ansloos. Solleveld ver- Dor in het eerste gedelte iteindelijk drie minuten n 51 seconden op de kop- roep. de tijdrit leverde Solleveld i bijna bovenmenselijke restatie door met een achter land van welgeteld 1 seconde Neede te worden, achter vete- ian Arie Hassink. maar 22 se inden vóór Krasnov. Door de. en seconden bonificatie voor e tweede plaats krabbelde olieveld terug tot op zes se- onden van de leider, die in de chtendrit zo hard had toege- agen Ik heb verschrikkelijk gele en. Ik moest met de beide anden op het stuur rijden, rndat de pijn anders helemaal iet te harden zou zijn ge feest", aldus Solleveld. die in e uren tussen het einde van étappe en het begin van de -f Writ zoveel mogelijk in be rging was gebleven om stijf- eid te voorkomen. as na de zo uitmuntend gere ld en. maar net niet met her- vtring van de leiderstrui be- Arie Hassink op weg naar de winst in de tijdrit. kroonde tijdrit, begaf Solle veld zich naar het ziekenhuis voor een nader onderzoek van zijn kwetsuren. Daar pas drong het voor de volle hon derd procent door, wat zich 's morgens allemaal had afge speeld, met alle ingrijpende consequenties van dien. Terwijl Krasnov. in het gezel schap van elf medevluchters succesvol jacht maakte op het oranje leiderstricot. moest Gerrit Solleveld in het peloton letterlijk en figuurlijk pijn lij den Letterlijk omdat hij bij de tuimelpartij in Hasselt diepe en schrijnende wonden had opgelopen aan knieën, ellebo gen, handen, benen en heup. en figuurlijk omdat hij in die dramatische fase vrijwel al leen stond; zijn ploeg, met Hans Boom opnieuw als enige uitzondering, had andermaal de greep op de wedstrijd vol komen verloren en had geen enkele vertegenwoordiger in de kopgroep. Serieuze Hetzelfde overkwam de Gazel le-ploeg van Ben van Erp. die in groene truidrager Van Pop- pel een serieuze 'kandidaat .voor de eindzege meende te hebben Daar zowel Ben van Erp als Jan Gisbers zijn man nen de slag had zien missen, waren hun ploegen voor de zo veelste keer tijdens de uiter mate boeiende ronde "veroor deeld" tot een bondgenoot schap, zij het dat dat een een zijdig karakter had. omdat de inspanningen om de schade zoveel mogelijk te beperken alleen door de renners van Ben van Erp werden geleverd; de mannen van Gisbers waren daartoe eenvoudig niet meer in staat. Maar hoe met name Klein en Heeren aan de spits van het peloton kanslozen ook voch ten. de eerste en vierde plaats van respectievelijk Solleveld en Van Poppel konden niet met succes worden verdedigd. Daarvoor hadden te veel ploe gen belang bij het welslagen van de machtgreep en waren er te weinig équipes in het pe loton om het afstopwerk van met name de Russen te kun nen doorbreken en het tempo op te schroeven. Ondanks zijn ongelofelijke prestatie in de tijdrit is het ui termate onwaarschijnlijk dat Gerrit Solleveld Olympia's Ronde nog kan winnen. De laatste twee dagen zal hij im mers alleen maar meer hinder van zijn kwetsuren pndervin- den Voor Krasnov lijkt de weg vrij om in het spoor te treden van zijn landgenoot OLeg Logvin. die in 1980 de eerste Russische eindwinnaar van Olympia's Ronde werd. En dan te bedenken dat de Russen in de eerste plaats naar Nederland waren gekomen om te trainen. Krasnov; „Olympia's Ronde is een onderdeel van het trai ningsprogramma voor de baankampioenschappen. Het gaat ons er vooral om zoveel mogelijk kilometers op te doen, liefst in een hoog tempo. Maar als je de kans krijgt en passant de overwinning mee te pakken, laat je die natuurlijk niet liggen". HARRY BRINK Uitslag eerste gedeelte: 1 Albert Vosters (Aar) 174 km in 4.02.32 (met tijdvergoeding 4.02.17); 2 Anjo van Loon (Dri) op 1 sec (met tijdvergoeding 4.02.23); 3 Teun van Vliet (Amsf z.t. (met tijdvergoeding 4.02.28); 4 Henk Bouwman (Bat) z.t.; 5 Frits van Binsbergen (Bro) z.t.; 6 Alexei Krasnov (So\v) z.t.; 7 Jiri Bar- tolic (Tsj) z.t., 8 Luc Alberts (Exp) z.t.; 9 Ad Prinsen (Uni) z.t.; 10 Peter van der Knoop (Exp) z.t. Uitslag tijdrit; 1 Arie Hassink (Ams) 25.00 (met t.v 24.45); 2 Gerrit Solleveld (Erp) 25.01 (met t.v. 24.51); 3 Jnan-Paul van Pop- pel (Gaz) 25.06 (met tv. 25.01); 4 Vik tor Manakov (Sov) 25.07; 5 Joeri Pe- trov (Sov) 25.15; 6 Alexei Krasnov' (Sov) 25.23; 7 Geert Schipper (Bat) 25.23; 8 Henk Boeve (Mar) 25.24; 9 Dick van Egmond (Rbg) 25.32; 10 Marco van der Hulst (Ams) 25.33. Algemeen klassement: 1 Krasnov 24.12.01; 2 Solleveld op 6 sec 3 Manakov op 1.16; 4 Hussink op 1.19; 5 Van Poppel op 1.38; 6 Wedema op 2.52; 7 Bouwman op 3.30; 8 Klein op 3 46; 9 Van Binsbergen op 3 47. 10 Hofland op 4 11 Een sfeervolle Rijnreis met het MPS ..Basilea" van Nijme gen naar Rüdesheim en terug. Deze achtdaagse trip heb ben wij op zaterdag 26 juni voor u georganiseerd in samen werking met Swets Travel in Rotterdam. Het programma: zaterdag per bus naar Nijmegen van Den Haag of Rot terdam, inschepen, tussen zeven en acht uur 's avonds ver trek zondag aankomst in Keulen, gelegenheid tot het maken van een stadsrondrit. 's Avonds bingo maandag naar Königswinter. Gelegenheid tot winkelen, 's Avonds gemaskerd bal of hoedenshow dinsdag naar Koblenz. Gelegenheid voor een excursie langs de Moezel. In de avond gelegenheid voor bezoek, o.l.v. een hostess, aan een wijnlokaal woensdag naar Rüdesheim. Gelegenheid voor een be zoek aan Siegfried s muzieksalon donderdag naar Andernach. Gelegenheid voor excursie naar het Ahrtal. 's Avonds feestelijk Basilea-diner vrijdag naar Düsseldorf. Gelegenheid voor stadsrondrit. Afscheidsfeest zaterdag, terug naar Nijmegen. Met de bus terug naar punt van vertrek. De prijs van deze Rijn-cruise bedraagt 625,- p.p. op ba sis van een D-cabine met douche en toilet. Toeslagen; C- kabine 125,-, B-kabine 175,- en A-kabine 225,-. Inlichtingen en boekingen voor alle reizen: o Telefonisch (na 9 uur; van maandag tot en met vrijdag) bij Sijthoff Pers Reisorganisatie: 070-190.696 of 190.698. o Wie in of bij Den Haag woont kam op bovengenoemde dagen ook terecht bij onze stadsvestiging in Den Haag: Spuistraat 71 (op de hoek van het Spui). ARNHEM De gemeente Arnhem is bereid om de eer- ste-divisieclub Vitesse van de financiële ondergang te red den mits de voetbalclub, dié een schuld heeft van bijna 5,5 ton. het komende seizoen ge middeld zeker 2400 bezoekers per thuiswedstrijd trekt. Lukt dat niet, dan trekt de gemeen te haar handen van Vitesse af en is faillissement onafwend baar. B en W van Arnhem hebben een reddingsplan voor Vitesse aan de gemeenteraad voorge legd waarin wordt uitgegaan van het stopzetten van de di recte subsidiëring van Vitesse. In plaats daarvan neemt de gemeente het stadion van de club over. Dat betekent voor de gemeente, zelf de grootste schuldeiser van Vitesse,' een jaarlijkse besparing van onge veer een ton. Door nu een voorschot op de jaarlijkse be sparing te nemen kan onge veer de helft van de totale Vi- tesse-schuld worden gesa neerd. De rest (ruim twee ton) moet van het bedrijfsleven ko men. Van Bracht wint met klein verschil GUAYAQUIL Rini van Bracht heeft in de zevende ronde van de wereldtitelstrijd direbanden in Ecuador, even als in de zesde, met het kleinst mogelijke verschil zijn partij winnend afgesloten. Zijn te genstander. de jonge Japanner Arai, maakte een achterstand van tien punten in de laatste drie beurten goed. Bij de stand 59-59 miste hij echter en kon Van Bracht de partij uitma ken Koploper Yoshihara versloeg de Peruaan Sugumizu. Hij heeft nu de leiding met 12 un- ten. Van Bracht volgt hem op de tweede plaats met 11 pun ten. Uitslapen: Muller (Wdl)-Viteri (Ecu) 60-53/62; Torres (Vst)-Rubio (Ecu) 60-40/57; Hallon (Vst)-Ulloa (Ecu) 60- 32/57; d'Oyarzabal (Arg)-Avalos (Mex) 31-60/40: Van Brachi-Arai (Jap) 60-59/60: Yoshihara (Jap)-Su- gumizu (Per) 60-56/55 Stand: 1 Yos hihara 12-12-1 163: 2. Van Bracht 11- 8-0.954; 3 Torres 9-8-0.893; 4. Avalos 8-8-1 126; 5 Hallon 8-9-1 102; 6. Mul ler 8-12-1008; 7 d'Oayarzabal 8-11- 0 934; 8 Arai 6-10-0.952. 9. Viteri 6-8- 0.918. 10 Sugumizu 6-8-0 856; 11 Ul- loa 2-6-0.628. 12. Rubio 0-8-0 703 Goede kansen basketbalteam LISSABON Nederland be gint vandaag de finalegroep van het Europees basketbal kampioenschap in Portugal (b- groep) met de wedstrijd tegen Hongarije. Gisteren werd in Lissabon de loting verricht voor de finale- groep, waarvoor zich acht lan den hebben gekwalificeerd. De eerste vier daarvan kwali ficeren zich' voor het Europese A-kampioenschap, dat volgend jaar in Frankrijk wordt gehou den. Aangezien de resultaten van de voorronde blijven meetel len, is de stand. 1 Nederland 3 3 0 6; 2 Zweden 3 3 0 6; 3 West-Duitsland 3 2 1 5; 4 Grieken land 3 2 1 5; 5 Turkije 3 1 2 4. 6 Hon garije 3 1 2 4; 7 Finland 3 0 3 3; 8 Roemenië 3 0 3 3. Sportwereld DEN HAAG De uitslag van de Westduitse lotto is als volgt 4-10-11-18-29-32-35 Reserve getal 26. Spiel '77: 6328079 ZEIST Elinkwijk en Rodha Raalte spelen 29 mei in Utrecht de eerste wedstrijd om het landskampioenschap voor voetbalamateurs. Op tweede pinksterdag volgt het duel Rohda-RKC DEN HAAG Op de voor jaarsvergadering van de Ne derlandse IJshockey Bond is het voorstel gelanceerd met ingang van het volgend sei zoen dopingcontroles toe te passen. ABERYSTWYTH De Rus Joeri Kasjirin heeft gisteren de derde etappe van de Ronde van Engeland gewonnen. Hij voert tevens het algemeen klassement aan

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15