Vrouwen voor eigen omroep in wereldje vol mannen BEELD ISPRAAK RADIO/TELEVISIE „Ot en Sien" na 1 ruzie van scherm l gekleurd gezien LEIDSE COURANT MAANDAG 24 MEI 1982 PAG door Ton Oliemulier De vrouwen in de omroep peinzen er ernstig over een eigen omroep te vormen. Daarmee willen zij de kwa len in haar eigen bedrijvig heid tot in de wortels aan vatten. Onderzoek van de vrouwenprogramma's wees uit, dat daarop nogal wat kri tiek bestaat. Maaksters van programma's blijken te wei nig bekend met het effect, dat zij met haar programma's sorteren. Er wordt ook te weinig gebruik gemaakt van vrouwelijke deskundigen wanneer er een bevoegd oor deel wordt verlangd over een bepaald onderwerp. De uitzendingen zelf ziin niet al tijd even vrouwelijk gericht.- Zodoende ontstaat er kritiek achteraf. Dat maakt de pro grammamaaksters kop schuw. Faalangst bij gebrek aan zelfvertrouwen. Hier door ontstaat zelfcensuur uit vrees iets niet goed te doen. Die schroom moet er uit. Dat kan alleen als er naast de al bestaande zuilen opnieuw een zuil wordt gezet: Een ei gen omroep van en voor vrouwen. Tot deze conclusie voert het rapport „Vrouwen en om roep", dat is samengesteld door een werkgroep van de Amsterdamse universiteit. Het eerste exemplaar kreeg NOS-voorzitter E. Jurgens dezer dagen aangeboden. Staatssecretaris Hedy d'An- cona van Emancipatiebeleid stelde zich van harte achter de bevindingen van dit rap port, schreef er ook een voor woord voor. Met graagte brengt zij dit rapport onder de aandacht, ornaat de erva ring haar heeft geleerd, dat er zelden of nooit verslagge vers komen naar vrouwen vergaderingen. Hedy: „Het ligt in de wereld van de media niet anders dan in de rest van de samenle ving. Vrouwen zijn er schaars - als uitvoersters van het werk zijn ze onderverte genwoordigd; aan de top - daar waar besluitvorming plaats vindt- praktisch afwe zig. Dat zal van invloed zijn op hetgeen ons via de media bereikt. Selectie van nieuws geschiedt nu eenmaal vanuit een bepaalde Visie op de sa menleving. En zo'n visie wordt beïnvloed door de ei gen positie in die samenle- Ageeth Scherphuis:En toen zei Marijke: „Ik vind dit zulk rotwerk. Dat kan en wil ik niet". ving. De krant, de publiciteit, zo luidt een oud gezegde, is een mijnheer. Dit kan in let terlijke zin worden uitge legd". Zij voegt hier .nog aan toe, dat zij voor dit onderzoek om die reden met graagte subsidie heeft verstrekt. INGRIJPEND Deze uitspraak vindt men in het rapport bevestigd. Man nen spelen in de aanmaak van vrouwenprogramma's een ingrijpende rol. Mannen overheersen het meest bij al gemeen informatieve pro gramma's. Vrouwen verke ren hier in alle opzichten in een minderheidspositie. Uit de praktijk is gebleken, dat voorzover er is geprobeerd om vrouwenonderwerpen te brengen in een vrouwelijke benadering dit is mislukt. Als een oppervlakkige vast stelling mag dit feit niet wor den beschouwd. Het kwam boven water bij het doorvor sen van de programma's en vooral uit gesprekken met programmamaaksters, onder wie Sonja van Proosdij (AVRO's radiojournaal), Hanneke Groenteman (Hoor haar VARA), Kiki Amsberg (Villa VPRO) en nog wat mensen achter programma's van de verschillende omroe pen, zoals „De letter M" en „Terwijl de mannen kijken" van de KRO, „Ot en Sien" van de NOS, „Plein publiek" van de NCRV en „Week in week uit" van de TROS. Uit het onderzoek is ook naar voren gekomen, dat het moeilijk genoeg is om de vrouwen in de omroep op één lijn te krijgen. In 1975 organiseerde Liesbeth den Uyl onder invloed van het jaar van de vrouw praata vonden met omroepvrouwen. Allemaal collega's kwamen daar bijeen, vrouwen onder elkaar. Maar toen het er op aan kwam als omroepvrouw één lijn te trekken in het om- roepwereldje van de man nen, bleek Ria Bremer van AVRO's „Televizier" heel iets anders te willen dan Hanneke Groenteman van de VARA. Mogelijk heeft dit er iets mee te maken, dat Ria Bremer op een zeer persoon lijke wijze een eigen inbreng heeft in de programma's waarvoor zij wordt ingescha keld. reden waarom zij door haar mannelijke collega's hoog wordt geschat. MOEDERS WIL De zaak van de vrouw in de omroep schijnt goed op gang gekomen te zijn, zo laat zich begrijpen uit het rapport, na het stoppen van haar werk in 1974 door Mia Smelt, die met pensioen ging na bij de KRO 25 jaar lang „Moeders wil is wet" te hebben laten preva leren. Met dit programma werd nadien geschoven on der de titel „De Letter M", die voor verschillende be grippen stond, zoals moeder, Maria, mama en matriar chaat (alle macht aan de moeder), maar zeker niet voor mannenbestrijdsters.. Dat werd een heel gedoe rond Wil van Neerven, die allemaal vrouwen in de re dactie zette, maar tenslotte toch opstapte, waarna Anke Wartenbergh de leiding kreeg. „De letter M" kwam in vrouwelijke handen, maar later traden er ook weer mannen tot de redactie toe. De KRO wilde meer vrou wen in de redactie hebben, maar het aanbod bleef ge ring. Tezelfdertijd begonnen vrou wen bij andere omroepen zich te roeren. Dit leidde gaandeweg tot de vorming van vrouwenprogramma's dan wel tot het vergroten van de vrouwelijke invloed op bestaande programma's. Het sterkst deed van het be gin af van zich spreken VA- RA's „Hoor haar", dat luiste- raarsters gelegenheid bood telefonisch het programma binnen te komen. Uiteinde lijk werd en bleef dit pro gramma het enige feministi sche geluid in de omroep. De mannelijke overheersing in veel programma's spreekt uit het sexi6tisch woordge bruik, zoals „mankracht" en „het zwakke geslacht". Ver der: woorden als stoeipoes, vrouwelijke chauffeur en aanhaalster krijgen altijd een bepaald toontje mee. Net als „de vrouwtjes". Anderzijds vinden zelfs feministische vrouwen, dat je van „man kracht" geen „vrouwkracht" kan maken zonder belache lijk te zijn. Ageeth Scherphuis: „Ik zal nooit iemand introduceren als de vrouw van die of die. Altijd als wie ze zelf is. Dat hebben we van het begin af heel bewust gedaan". Noortje van öostveen: „Ik let altijd scherp op discrimine rend taalgebruik jegens vrou wen. Ik kan er erg slecht te gen als er grappen over vrou wen worden gemaakt". Ilona Visser: „Je let er op, dat je geen moeilijke woor den gebruikt. Daarnaast moet je er ook op letten, dat je niet sexistisch bent in je taalge bruik". Hedda van Gennep: „In pri- cipe vinden mannen een vrouwenprogramma onzin. Het gaat om mensen en niet speciaal om vrouwen. Je kent dat soort praatjes wel". Het zal nog moeilijk genoeg worden om in een eigen vrouwenomroep de taken ge lijkelijk te verdelen. Vertelt Ageeth Scherphuis over het verdwijnende „Ot en Sien": „We zouden allemaal presen teren. We zijn allemaal naar een presentatiecursi en toen zei Marijke: dit zulk rotwerk. Dat kan en- wil ik niet". Navraag bij drie Hilversumse mannen naar het nut van een eigen vrouwenomroep leverde drie verschillende antwoorden op: één is voor (Wil van Neerven), de twee de heeft er problemen mee (Leo Janssen) en de derde is tegen (Jacques van Kollen berg). Die zegt met Marijke: „Dit kan en wil ik niet". HILVERSUM Het NOS-televisieprogr*t „Ot.en hoe staat het nou met Sien", waarin f' rende zeven winterseizoenen door een geheij^ vrouwen bestaand team de plaats en de rol vL vrouw in onze maatschappij is belicht, is op vaartsdag voor het laatst op het scherm ge we a Officieel heet het, dat de programmamaaksters van meniid dat de noodzaak om de positie van de vrouw in televjri, gramma's te belichten nog steeds aanwezig is, maar dat i nen dat daarvoor een nieuwe grondslag moet worden gevjes Ageeth Scherphuis heeft definitief besloten over te stappa „Vrij Nederland". Na haar heengaan is ruzie ontstaan tugd< overige programmamaaksters, waarbij een lijmpoging 4. NOS-leiding is gefaald. Die leiding gaat onderzoeken met welke opzet en in welw matie actuele problemen en ontwikkelingen met betrekkf de man-vrouw-verhouding op de televisie kunnen wordf bracht. Omdat daarvoor tijd nodig is zal er niet vóór het jaar een nieuw programma komen. Intussen zal de NOS) streven ook in andere programma's aandacht te besteden) rol en de positie van de vrouw. I De vaktaal, het beroepsjargon, daar moeten we vanaf op| Teveel kunstprogramma's worden er bijvoorbeeld onbegrh door. Toch zat Hans Kraay er zaterdagmiddag vol van, to vertelde hoe de Spurs en de Rangers voor eigen gelijk off] men. Maar dat was voetbal en dat is geen kunst. L Hij had het over stijle ballen, in de diepte dekken, effect L het standbeen langs, de korte hoek, een man zonder link' en een lepe lob. Zelfs ging hij het geweld niet uit de weir bal in de lucht doodmaken. Het was zaterdagmiddag k^1 voor de voetballiefhebbers. Het ging om de Britse bel> daarvan drinken de Britten als destijds Socrates de gif| Zo'n ding wordt jaarlijks op Wembley tot de bodem gel Donderdag wordt-ie bijgevuld en dan kunnen ze het not dunnetjes overdoen. Kraay pleegde met zijn woordkeus z«r braak bij de kunst. Hij had het over de dirigent op het my veld. Dat nam hij van de klassieke muziek over. Zelfs rej over klassieke bewegingen. De sport heeft de kunst nodigi laten zien hoe spannend sport is op deze kijkdag van dete Men spreekt ook over de balletdansende voetballer Cruyjh pisch taal uit het voetbalvak toch, waar ze het ook vandakr ien' ti< Toch mijdt KRO's Leo Akkermans in zijn zondagse rf? „Heden kijkdag" vaktaal en beroepsjargon. Voor hem w(k gisteren „Kijkdag" en hij lichtte zijn onderwerpen allen) gemakkelijk mogelijk toe. Voor hem is kunst een dwarfe van een cent. Een tekenaar vertelde, dat-ie het leven kft tekent. Daar maakt hij een sport van. Hij schetst het diep c de mens én dat kreeg je ook te zien, een psychische diepL Twee boekenverslindende dames onthulden hoe zij met U zen van flutromannetjes begonnen steeds hoger waren g4a op de ladder van de literatuur. Een transfer van jewelste.^ ger hadden ze geen tijd voor lezen, moesten ze sokken sl i voor hun zes broers. Een andere man weer zei niet te lezejei dat een boekje in een hoekje je afsluit van de ontmoeting p; mens. Een boek zegt niets terug, vindt hij, wel een mens <f open boek is. Een voorzet voor open doel. Tekenaar Arnp liet de kijkers zien hoe de werkelijkheid altijd veel ma. 'jken. Net af onvergetelijke dag, voor hem een natuurlijk doelpuj* het jaar. Desondanks te weinig bekijks voor „Kijkdag". Intomart zocht dat en toonde het met cijfers aan. Tien keer zoveel voor voetbal als voor kunst. Daarom verdwijnt AkkeL „Kijkdag" uit de ether. Hij pakt het te eenvoudig aan. K^ iets hoogs, verdient de versiering van vaktaal. Het juichen/ gon van de sport. De sportieve kunstgrepen van Kr« Cruyff. Akkermans moet daar een sport van maken. TON OLIEMlfJ ld dan nagetekende dingen. Daar blijf je naar kijken. Net Weemoedt, de dichter, die een bloem open en dicht zaj Televisie vandaag NEDERLAND 1 18.58 NCRV 19.00 L Franse poppenfilm- serie voor de kleintjes. Minivoetbalshow. De vijftiende wedstrijd van dit seizoen om de derde en vierde plaats in de minivoetbalcompetitie tus sen MVT Limburg en MVT Holland. Scheidsrechters: Fred Detcourl en Theo Roos ten. Muzikaal intermezzo: Bato Band uit Haarlem. Eenzame opsluiting. Een BBC-televisiebewerking van het door David Edgar ge schreven toneelstuk, dat is in Zuld-Afrika hebben voor gedaan. De hoofdrol wordt vertolkt door Peter McEnery. Albie Sacks, een blanke ad vocaat is actief in de anti-a partheidsbeweging. De auto riteiten pakken hem met de 90-dagen-wet. Die wet laat toe dat verdachten zonder enige vorm van proces gedu rende negentig dagen vast gezet kunnen worden. i Huishouden in Parijs. Repor tage over au pair- meisjes. Samenstelling: Aart Nagel- kerke. i Uit vervlogen dagen. Jan de Waart voert de kijker door een gevarieerd programma van frivole Barokmuziek. I Tot bosluiL.Ds. van Glnkei uit Doetlnchem spreekt het slot woord. I Nieuw* voor doven en slecht- NEDERLAND 2 NOS 18.35 18.50 Jeugdjournaal. VARA 18.S9 Dieren in beweging. Natuurse rie voor de jeugd met mede werking van de tekenaar Keith Shaci^ieton. Aflevering: 19.2$ She!ley. Komische serie over de belevenissen van een on aangepast mens. Met: Hywef Bennett. Belinda Sinclair. Jo sephine Tewson. Elizabeth Sinclair en Tony Steedman. Vierde afi.: Shelleys vader schap wordt nuchtere werke lijkheid en dat legt de nodige taken op zijn schouders. 20.00 Journaal. 20.27 Achter het nieuws. Actualitei tenrubriek onder eindredac tie van Joop van Zijl. 21.10 Fddark. Een nieuwe Engelse aerie van Christopher Barry naar de gelijknamige boeken van Winston Graham. Met: Robin Ellis. John Bascomb. Frank Mlddlemass, Clive Francis, Norma Streader en anderen.De tijd. waarin Pol- dark speelt tussen 1763 en 1793, was een kleurrijke tijd, maar ook een periode van grote armoede en revoluties. In 1783 is de Onafhankelijk heidsoorlog van de Amerika nen voorbij en Engeland heeft vertoren. De soldaten keren naar huls; een van hen is Ross Poidark. Hij gaat te rug naar het ruige Cornwall, waar Elizabeth Chynoweth op hem wacht. 22.00 De Ombudsman. Frtts Bom bereikte met reisbureau Bei Air een overeenkomst ovar schadeloosstelling bij misluk te reizen met terugwerkende kracht en met alle kans op consequenties ook portage over de LSP - Lea ding Success People - waar bij de VARA in het gelijk werd gesteld. Tot slot Bom in de rol van Antwoordman. 22.30 Sonja op maandag. In theater Oe Brakke Grond te Amster dam ontvangt Sonja de pros- tltué Xaviera Hollahder, de Amsterdamse dia in New York een rleleksbedrljf sticht te. daar werd uitgewezen en daarover een .boek schreef. Voorts praat de Amsterdam se wethouder Jan Schafer over de vele kleine partijtjes, die in Amsterdam meedoen aan de gemeenteraadsverkie zingen. Optreden ook van de New Yorkse popgroep „Wall- street Crash", zeven jongens en meisjes met opvallend nieuw popgeluld. 23.30 De verenigde etast Serie in dertien delen over een door snee Amerikaans gezin, de familie Chapln. Libby's ex- -man komt onverwacht op bezoek. Hij it op zoek naar mensen die met hem mee willen doen in een handel, die volgens hem heel lucratief is. Met: Beau Bridges en Helen Shaver. 00.00 Journaal. 00.10 Nieuws voor doven en slecht horenden. DUITSLAND 1 16 10 Journaal. 16.15 Misaohlen bon ik oon tove naar. Portret van acteur Peter Luhr. 17.00 Plezier op maandag. Kinder programma. 17.50 Journaal. 18.00 Nila Hoigarssons fantastische rol». 18.30 Zoels het leven zoet verloopt 19.00 Nile. Met Peter Alexander. 19.15 Actualiteiten. 19.45 Ansichtkaartenreis-van de Donau tol da Witte Nijl. 20.00 Journaal. 20.15 Een «tukje hemel. Zesde afl.: Nu Janina uit het getto van Warschau ontsnapt is, begint ze een nieuw lo ven bij de Qrabowski's. 21.15 De nieuwe men aan de Nijl. President Moebarak. 21.45 Het Boheems uurtje van prof. Muller. Eerste deel over het Bo heems, de (aal van de Duitse Tsje chen. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 De tiende dag. Frans-Italiaan se psychologische thriller van Claude Chabrol (1971). Met: Orson Welles. Michel Piccoll, Mariene Jobert en Anthony Perkins. Een kunstenaar raakt betrokken bij een moord. 00.45 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.35 Follyfoot. Jeugdserie. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 18.05 Ruimteschip Enterprise (Star Trek). Met: William Shatner, Leonard Nimoy en James Doohan. De afge vaardigde van de Federatie, Nancy Hedford is ziek en moet overgebracht worden van het transportschip Gali leo naar de Enterprise. 19.00 Journaal. 19.30 Nou, dat is ook wat. Muziek en gasten, geïntroduceerd door Thomas Gottschalk. 20.15 Kinderen, kinderen. Program ma over opvoeding. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Aan ons gelooft God ntot meer. In de serie 'Ausgestossen' een tv-film van Axel Cortl. Deze film be schrijft de weg die Duitse. Oosten rijkse en Tsjechische emigranten af legden. Alles begon tijdens de 'Reichskristallnacht' in november 1938. Met: Johannes Silberschneider, Barbara Petrltsch en Fritz Mullar. 23.10 Getuigen van de eeuw. Os wald von Nell- Breunlng In gesprek met Helmut Hammerschmldt. 00.10 Nieuwsoverzicht. DUITSLAND 3 17.00-17.30 Schooltelevisie 18.00 Sesamstraat. 18.30 Na de school berg. Informatie ve serie. 19.00 Antiquiteiten van morgen. 19.15 Prisme-uit wetenschap en techniek: Arbeidsplaats cockpit. Fllmreportage luchtvaarttentoonstel ling. 20.00 Journaal. 20.15 Onder de tv-toren. Konrad Fatter uit Boedapest. 21.15 Richting City. Serie. 22.15 De onvermoeibare vlinder. Portret van Karl Oppermann, schil der, leraar en dichter. 23.00-23.50 Schrijversportret (6). Portret van de Italiaanse auteur Edoardo Sanguineti. WDR 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. 18.30 Tv-curtus scheikunde. 19.00 Cultuur en wetenschap: na tuur en techniek op drie. Fllmreporta ge over Max Planck en zijn instituut. Keeper Ton Thie, die de vorige Keer nogal wat red dingen verrichtte, vana vond weer in „Minivoet bal" In het doel van Hol land tegen Limburg. Op Ned. I om 19.05 uur. Het werken van meisjes als au pair In Parijs bete kent niét altijd een plekje in een zonnig park. Dat leert het programma „Huishouden In Parijs" vanavond op Ned. I om 21.55 uur. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.16 Maandagavond op drie: Euro- 21.45 Wij 22.00 Televieieepel ven de maand. Aansluitend: Journaal. SWF Rhelland-Pfalz: 17.00 150 jaar Hambach-feesten. 17.25 Schooltelevisie. 18.00 8esamstraat. 18.30 Telecollege II. Scheikunde. 10.00 College ondernemingsraad. 19.35 Bonanza. 20.25 Nader beschouwd: De bruid uit de kaartenbak. Filmreportage van Jurgen Franzgrote over het huwelijks bureau. 21.10 Jazz op maandagavond: de drie gitaristen Herb Elllis, Barney Kessel en Charlie Byrd. 22.00-23.00 Een beetje luxe heeft de mene nodig. Fllmreportage van BELGIE BRT 1 18.00 Willem de woudgeest. Nieuwe kleuterserie van de Engelse televisie. Afl.: De bruidegom. 18.05 Sesamstraat. 18.20 Klein, klein kleutertje. Pro gramma voor de allerkleinsten. Sportorlentatle, 19.00 Telegym. 19.17 Uitzending door derdon. De Middenstandstribune. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen. 19.45 Journaal an sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Da Man ions. Een nieuwe Ame rikaanse driedelige serie over de Ier se Immlgrantenfamllle O'Manion. 1846: de Jonge Engelse aristocrate Rachel Clement reist naar Galway. Ierland, waar haar vader een land goed geerfd heeft. Ze wordt er ge confronteerd met de mensonwaardi ge omstandigheden waarin het Ierse volk moet leven. Rachels lot zal on verbrekelijk verbonden raken met dat van een van de pachter6famllles, de O'Manions. Met: Pierce Brosnan, Ni cholas Hammond, 8lmon MacCorkln- dale. Kate Mulgrew, Linda Purl e.a. 21.45 De aportshow. 22.30 Rubens. Herhaling van een Eritse documentaire, waarin we Pie- ter-Pauwel Rubens volgen op zijn weg door het Europa van zijn tijd. 23.30 Journaal. BELGIE BRT 2 BELGIE FRANS 1 17.15 ONEM: informatie voor werk zoekenden. 17.30 Plein jeu. Gevarieerd kinder programma. 19.00 Lundi-sports. Sportprogram ma van Mare Jeuniau. 19.25 Toto. Aankondiging wedstrij den. Aansluitend: Flash minute papil- 19.30 Journaal. 19.55 Flic story. Franse politiefilm van Jacques Deray (1975). Met: Alain Delon, Jean-Louis Trintignant, Renato Salvatori. Maurice Barrier e.a. Emile Buisson is een boef met een zwaar dossier. Hij slaagt erin te ontsnappen uit een psychiatrische inrichting. In specteur Roger Borniche krijgt de op dracht de man op te sporen. 22.10 Debat. Relatie tussen politie en misdadigers. 23.00 Journaal. BELGIE FRANS 2 19.00 Senioram*. Programma voor 65-plussers. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 19.55 Chentons francais. Finale speurtocht naar nieuw franstalig ta lent. 20.25 Theatre Wallon: Mondial Cir cus. Komedie in drie bedrijven van Georges Fay. 22.10 Ulyeae. Herhaling. ENGELAND BBC 1 16.15 Songs of praise. 16.55 Play school. 17.20 Chegger play* pop. 17.40 Tekenfilm. 18.00 John Craven'* newaround. 18.05 Blue Peter. 18.35 Tekenfilm. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.55 Triangle. Sarie. 20.20 Brett Maverick. Amerikaanse serie met James Garner. 21.10 Panorama. 22.00 Journaal. 22.25 I've been here before. 00.05 The world ol golf. 00.33 Journaal. ENGELAND BBC 2 18.55 Forty minutes. The George Formby Story. 19.35 Souvenirs of Sidmouth.' 19.55 Better than new. Over het op knappen van oude meubels. 20.20 Journaal. Met: Nieuws voor doyen en slechthorenden. 20.25 A moment to talk. 20.40 Appeal. 20.45 A family band. Musicerende families. 21.10 Johnny Mathis. 22.00 Then Churchill said to me. Serie. 22.30 Human brain. 23.20 Islam bank. 23.45 NewsnighL Radio vandaag NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. HILVERSUM 16.02 Cale chantant - 16.30 De tien om kindershow - 17.02 Pierewaaien vanuit Scheveningen 18.06 Aktua 18.42 Buitelkruid, deel 9 - 19.02 Ge rard de Vries met country wester nshow - 20.02 Een mondje Frans mu ziek - 20.30 Peekei ongezouten - 21.02 Een klein uur fouziek en inter view rond een artiest - 22.02 Aktua-s- port en muziek - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 16.32 Klanken van weleer - 17.00 Promenade - 17.36 Actualiteiten - 18.20 Theaterorgelbespeling - 18.30 Zevendedags adventisten 18.45 Bond zonder naam - 18.50 Over Frie se cultuur - 19.00 Qospelmagazine - 19.30 Leerhuis - 19.45 Britse bijdra gen aan het .liedboek van de kerken - 20.03 Theologische etherleergang - 20.30 Activiteiten van christelijke or ganisaties - 20.45 Het hoofd bij het nieuws - 21.00 Opvoedingsproblemen - 21.30 Teleac - 22.40 Banden met muziek: historische mono-opnamen - 23.00 Voor de Surinamers. HILVERSUM 3 16.03 Toppop disco - 18.03 (NOS) De avondspits - 19.02 (AVRO) Praatpaal met Birgit - 20.02 Folk live: bet Vlaamse duo Alfred Kristien den Ouden - 20.30 Het steenen tijdperk - 21.15 Blues, ballade beat - 22.03 Candlelight - 23.02 Swingtime. HILVERSUM 4 16.00 Collage van alledaags en zeld zaam - 17.00 Sluiting - 20.00 Concert - 22.30 Tonen en rusten: werken van Toru Takemitsu. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 10.00-11.30 Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. 14.00-14.30 Schooltelevisie. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. DUITSLAND 1 08.30 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 10.00 Journaal. 10.03 Een stukje hemel. 11.05 Het Boheems uurtje van prof. Muliar. 11.50 Umschau. 12.10 Kinderen kinderen. 12.55 Persoverzicht 13.00 Journaal. 16.10 Journaal. 16.15 Bijvoorbeeld: Worpsvrede. Over monumentenzorg. 17.00 Avonturen tegenwoordig. Do cumentaire over wilde paarden in New Forest, de Camargue en Shac- kleford Banks. 17.50 Journaal. 18.00 Kintopp-hertnneringen. Met Gunter Pfitzmann. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Mozaïek. Programma voor 65-plussers. 16.35 Strandpiraten (The beachcom bers). Canadese avonturenserle. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratle. 17.50 Dieren onder de hete zon. Do cumentaire serie. DUITSLAND 3 NOR 08.55 Gymnastiek. 09.05-13.05 Schooltelevisie. 16.30-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Seaamstraat. WDR 08.00 Gymnastiak. 08.30-12.00 Schooltelevisie. Om 09.25 Sesamstraat. 17.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. SWP 08.20-09.46 Schooltelevisie. Rhelnland-Pfalz: 17.00 150 jaar Hambach-feesten. 17.25 Schooltelevisie. 16.00 Seeametraat. BELGIE BRT 1 14.00-14.30 Schooltelevisie. BELGIE FRANS 12.00 Teletekst. 14.00-15.30 Schooltelevisie.Q< 17.15 ONEM: informatie vod zoekenden. 17.30 Plein jeu. Gevarieerd^ •programma. t BELGIE FRANS i 12.00-19.00 zim België Fr»ma. ENGELAND BBc!" 07.40-12.17 Schooltëlëvletë 14.00 Journaal. er 14.30 The Flumpe. Kinderpt ma. e 15.00 You and me. I 15.40-15.55 Descubra: Espait, sus Spaans. 16.25 Weekend wardrobe. Q/ maken van kleren. -1( 16.55 Play school. re 17.20 The all new people «hw 17.40 Record brvakers. SL^ -P records. ENGELAND BBClb 07.40-12.00 Schooltelevisie Radio morgen bc Dl HILVERSUM 1 0.02 (AVRO) Easy-listening ip 2.02 Service station - 6.02 A Avro aan - 9.03 Steunpunt - Lr beidsvitaminen - 10.03 De ar. show - 10.11 Vervolg Arbeid"; nen - 10.30 Biels en Co (luistd" rie) - 11.03 Uit is in 11.15 Ella ponistenportret - 12.03 Plm >S| platenscala - 13.05 RadiojOL. 13.20 De Avro Diligence - 14.r van Egmond met easy-lister»v ziek - 15.52 De zandbaksho»a< Lichte muziekjes uit het plateqla Wim Harsma - 16.30 Karei Pr^ i een ontmoeting met F.Aronsfe HILVERSUM 2 të! 7.20 (KRO) Het levende wooit' Actualiteiten en muziek Scheepspraat - 9.05 Gymnast|u de vrouw - 9.15 De werkbai Wel en wee in radio en 1 12.36 Actualiteiten 13.10 de sport - 13.33 Schoolradi- Open school - 15.03 Postbiih' 15.10 Boekenwijsheid - 15.) 17.36 Actualiteiten. HILVERSUM 3 h 7.02 (VARA) Felix Meurders -Bn roen met prima pop - 12.00 'e< - 13.03 Peter Holland - 15.L krantnleuws HILVERSUM 4 K 7.02 (TROS) Specialiteiten a I 9.00 Live music now - 9.30 Mke estra naar vreemde landen k, Opus tien tot twaalf - 12.00 L, dagheks, symfonische gedifi, Dvorak - 13.05 Een overzicht best verkochte klassieke |fr 13.30 Jeugd-vrouwenkoor enftg tensemble 'Die llethgesellen' ten - 14.00 Belcantorium - 171 ting

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2