igelise Driehuis Idt Unicum ichting promotie Pernix verdwijnt kansloos uit promotieklasse jord succesvol bi] lustrumwedstrijden Hollandia Winst voor „oude ASC-meesters" NK op tennispark Unicum IMBURG DEGRADEERT NAAR TWEEDE KLASSE Tiende titel voor Filippo Promotie Sassenheim Nederlaag Volle Bak \GÉ g=i|=lllJi LEIDSE COURANT MAANDAG 24 MEI 1982 PAGINA 19 Noordwijk speelster Monique Lembeck verloor deze com petitie slechts èén keer het enkelspel. Tegen Metselaars was zij de enige van haar team, die een punt uit het enkel spel sleepte. Mede dankzij dat punt won Noordwijk en promoveert naar de eerste klasse. Noordwijk is |j een zwaar bevoch- 3 overwinning op laars IV gepromo- naar de eerste klas- ik Sassenheim werd ten en promoveert Ie tweede klasse na 2 zege op Thor RW. 0>eg kreeg wel alle /erking van concur- elftse Studenten, dat het praktisch puntlo- tacker met 5-3 ten- ging. Unicum II voor het duel tegen oort nog drie punten voor d^ tweede en de daaraan ver- i promotiewedstrij- ie Leidse ploeg zag jd optimistisch tege- maar kreeg het )enauwd toen er na ikelspelen een 1-3 stand op het score- ïtond. Dat het alle- nog goed afliep is imelijk te danken e 14 jarige Ingelise die als enige in gels scoorde en als ng lady" in de da- mesdubbel aan de zijde van Maureen Meier een groot aandeel in de zege had. Noordwijk was voor de tweede plaats en de promotie naar de eerste klasse zeer afhankelijk van het resultaat tussen Jaag pad II, dat al kampioen was en Quick Nijmegen, dat ook in de slag was voor de tweede plaats. Omdat Jaagpad II er niet echt met de pet naar gooi de (3-5) en Noordwijk zich op timaal herstelde van een 1-3 achterstand na de enkelspelen, eindigde beide ploegen in pun ten gelijk. Het onderling resul taat tussen Quick en Noord wijk deed de balans naar de Noordwijkse ploeg doorslaan. Monique Lembeck, die een voortreffelijke competitie af werkte, zorgde voor het uiterst belangrijk singelpunt. Forescate moest met 8-0 van OTC II winnen om te promove ren en drie punten scoren om degradatie te voorkomen. Dat eerste zat er niet in, dat twee de lukte wel door enkelspel winst van Jacquelien van Wijk en Herman van der Capellen en winst in de herendubbel van Bob van Overbeeke en Her man van der Capellen. De ge mengd dubbels worden op tweede pinksterdag afgewerkt. Unicum II had tegen Zand- voort nog drie punten nodig om de tweede plaats te berei ken. Die positie geeft recht op het spelen van promotiewed strijden en die strijd wordt met enig optimisme tegemoet ge zien aan de hand van de resul taten van stadgenoot Room burg tegen de toekomstig op ponent Hilversum III. Echt ge makkelijk ging het niet nu in tegenstelling tot de return Maureen Meier het enkelspel verloor. Ook Anne Jan van der Meer en Ivar de Jong gingen tenonder, maar Ingelise Drie huis speelde wederom goed tegen de sterke Ineke Aalbers: 6-1, 7-5. Met Maureen Meier kende de 14 jarige speelster uit Lisse één mindere set, maar herstelde zich in de der de set prima: 6-3, 4-6, 6-3. Met een 2-4 achterstand werd aan de gemengd dubbels begon nen. Het ontbrekende punt werd buiten verwachting ge makkelijk binnen gehaald: Hans Tönjann en Ingelise Drie huis wonnen met 6-1,,6-2 van Wijnand van der Boom en Ine ke Aalbers, Anne Jan van der Meer en Maureen Meier gun den Maarten Mes en Freeke Weers maar vier games. Unicum I spande Zich niet echt in tegen Bilthoven I. Het werd 4-4, waarbij een tegenstander van Frans Grimbergen boos van de baan stapte. Dat zal dit seizoen nog wel eens een keer tje gebeuren. TEAN handhaafde zich door met 6-2 van Bakkum te win nen. Inge van der Loo-Korsten is onbetwist de speelster uit het Leidse district met de beste resultaten; zij won vijf maal het enkelspel met 6-0, 6- 0 en én keer met 6-1, 6-1. Roomburg zakt af naar de tweede klasse. Het laatste duel tegen Wilskracht verliep weinig gelukkig. Alleen de singel van Yvonne de Ruiter, de dames- dubbel van Jos van der Hoe ven en Yvonne de Ruiter en de eerste mixed leverden drie punten op en dat waren er drie te weinig. OLTC uit Oegstgeest mag gaan proberen om door middel van promotiewedstrijden de overgangsklasse B te bereiken. Het uit Carolien ten Bosqh, Nancy Toole, Hans Ekker èn Jasper van Marwijke bestaan de en door Jan Vonk gecoach te team won het laatste duel tegen Waddinxveen met 6-2. Sassenheim heeft die wedstrij den niet nodig en promoveert rechtsreeks uit de tweede klas se na het verrassende kam pioenschap. Verrassend, in de eerste plaats omdat de op pa pier niet al te sterke ploeg hier voor de competitie zeker niet op rekende, in de tweede plaats omdat na afgelopen weekeinde de titel niet haal baar leek, omdat de achter stand op concurrent Delfste Studenten drie punten be droeg. In de laatste wedstrijd tegen Thor RW IV ging alleen de singel van Benjamin Ruyse- naars en de mixed van Hump- hrey Stuyver en Alice Mouwen verloren. De Munnik ontliep degradatie door met 6-2 van VVGA te winnen. Cristel Verwoert en Marc van Opstal en Ellen Ge- resse in de mixed stonden een punt af. Leidse Hout, al kam pioen. ondervond wederom nauwelijks tegenstand van Lis- se: 8-0. Het jeugdteam van Unicum werd kampioen in de zondag jeugdcompetitie. Het uit Eric Weening, Martijn Krans, Ma- riëlle Hop en Diana Lacourt bestaande team speelt nu ver der voor het Nederlands kam pioenschap. het kader van de festivi- ten rond het negen tig ja- bestaan, ontmoette het dige eerste team van C zaterdag een formatie i „oude meesters". Het ude" team, samenge- ild uit spelers die in 1972 promotie naar de derde isse bewerkstelligden, )n dit prestigeduel met 2- Wim Maass, tien jaar te rug ook goed voor de win nende treffer die ASC het kampioenschap bracht, scoorde de twee goals voor de „meesters", Ronald van der Pot doelpuntte tegen. ASC greep deze wedstrijd overigens ook aan om Bob Logger te huldigen. Logger, nog altijd een steunpilaar van het eerste elftal - ai speelde hij zaterdag dan met de „oudjes" mee - komt nu ai zeventien sei zoenen voor het ASC-keur- korps uit. In die periode speelde Logger zo'n vijf honderd wedstrijden. Re den voor Wout Bergers oud-bestuurslid van ASC) om Logger een paar nieu we voetbalschoenen aan te bieden en vrouw Jenny een forse struik bloemen. LEIDEN De dunne draad waarmee Pernix nog zo lang aan de promotie klasse hing is tenslotte toch geknapt. Terwijl de Leidse Houtbewoners kansloos waren tegen VEO (5-10) stelde concurrent Tjoba zich via een over winning op De Vinken in veiligheid. Onbekend bleef nog welke ploeg de open gevallen plaats inneemt, want TOP verloor de kam pioenswedstrijd tegen Ro zenburg (6-3) en moet nu nog een beslissingsduel spelen tegen Vrienden schaar. Ook voor KNS is de competitie nog niet af gelopen. De Oegstgeeste- naren dienen nog een de gradatieduel te spelen om een plaatsje in de derde klasse. Het leek zo voor de hand te liggen. Pernix speelt haar laat ste wedstrijd tegen VEO, de ploeg waar toekomstig Pernix- coach Jasper Engel nog de scepter zwaait en redt zich via een opvallende overwinning. Maar de Voorburgers wensten niet mee te werken aan dit voor de hand liggende (wat stinkende) spelletje. Pernix diende het lijfsbehoud zelf te verdienen, maar het ontbrak de ploeg aan kracht. In de eer ste twee opstellingen liep het allemaal soepel (2-2 na elf mi nuten), maar daarné stokte het. Kansen waren in ruime mate voorhanden, maar de af werking ontbrak. Een minder fouten makend VEO profiteer de door weg te lopen naar 2-5, daarbij nog in de kaart ge speeld door een in tweede in stantie ook al falende eerste aanval, waarin nog voor rust Eelco Koolhaas werd vervan gen door Daan Vreeken. Per nix, waarin na rust Willie van der Kooy opnieuw een come back maakte, kwam nog wel even terug, maar liep in haar haast zichzelf voorbij. Halver wege de tweede helft sloeg VEO definitief toe. Na 4-10 kon alleen Kees Brokaar nog te- genscoren. Kees Hortensius (2), Kees Brokaar en Peter Kui pers scoorden daarvoor. Fide* Pacta vervulde haar sportieve plichten tegen Achil les. De nog in degradatienood verkerende Hagenaars werden al voor rust op een onover brugbare 2-7 achterstand ge zet. In de tweede helft speelde de thuisploeg beduidend agre- siever, maar lachtend maakte de ploeg van coach Gerard Bos de speeltijd vol. Achilles kwam nog tot 8-9. Henny Piket (4).Ronald van de Velde (2), Wim Piket, Robin Sommeling en Dick Onderwater scoorden de Leidse treffers. Na het behalen van het kam pioenschap door De Danaïden was er voor de voormalige naaste concurrent DOS nog maar weinig eer te behalen. Geen grandioze seizoensafslui ting derhalve, maar een open partij korfbal met een 10-10 uitslag waar geen van de beide opponenten het na afloop moeilijk mee had. In een recht streekse confrontatie met con current Vriendenschaar zal TOP nu moeten bewijzen rijp te zijn voor het grote werk in de landelijke competitie. Tegen Rozenburg lukte het allemaal niet zo best bij de Sassenhei- mers. Net iets te tam, wellicht door de zekerheid van een tweede kans, werd een vrijuit spelend Rozenburg aangepakt. Tot de rust ging de score gelijk op (2-2) en met Bert Staal voor Gerko Westerbeek mikte coach Ruud van der Horst op een snelle en beslissende voorsprong. De twee treffers die volgden waren inderdaad beslissend, maar in het voor deel van Rozenburg, dat met een 6-3 voorsprong het einde haalde. Hans Oudshoorn, Otto Nieboer en Wim Kerkum scoorden voor TOP. Hoewel de eerste helft nog op een redelijk niveau stond haal de Zuiderkwartier in haar laat ste wedstrijd in de eerste klas se zeker géén voldoende. Het Haagse Kwiek bleek echter ook niet veel in te brengen te hebben. Zodoende kon kam pioen Zuiderkwartier een 6-4 voorsprong, halverwege het duel, simpel vasthouden: 8-7. Dirk Jan de Kreek (2), Joep van Dam (2), Carta Akse, Dick Derksen en Rens Henze, in de slotfase vervangen door Theo van der Leek, scoorden. Alleen De Algemene maakte nog een enigszins geïnteres seerde indruk in de streek- derby tegen Fiks. Konden de Oegstgeestenaren de achter stand voor de rust nog tot 4-3 beperken, na een kwartier in de tweede helft werd de ploeg van coach Peter Ciggaar sim pelweg terzijde geschoven. Via goals van Jory Sjardijn (2), Henny Waasdorp, Janny van Iterson en Wim van Vliet kwam een duidelijke 12-6 eindstand op de formulieren. Ruud van Vliet (3), Wilma Sinteur, Wim van Iterson en Ton Bey scoor den de overige treffers voor De Algemene, terwijl Diederik van Veen (2), Aad Knetsch (2), Rei- netta de Mooy en jeugdspeel- ster Sandra van Gelderen te- genscoorden. In het laatst^ duel ontnam Ons Eiland Oranje Wit delaatste ti- telkansen. De Leidenaren had den na rust (3-3) steeds een. punt voorsprong, maar werden vervolgens vyeer achterhaald, tot in de laatste minuut toe: 7- 7. De doelpunten waren van Olga Soudan (2), Rob en Huib Hasselbach, Hans van de Mee berg Jr., Patrick Verra en Wim Nijenhuis. Kampioensploeg ODO was er duidelijk op uit ook het laatste duel tegen Velocitas winnend af te sluiten. De in een fanta sieopstelling spelende ploeg van coach Frans de Haas maakte hetv de Maaslanders nog erg moeilijk. Ondanks tref fers van Beate Franso, Cooky de Graaf, Elvira Corts, Ybo Schutte, Leon Brouwers, Jan Scheffers, Ron Goudsmit en Rlen van Poelgeest won ODO (M) met 9-8. Ondanks een voortvarend be gin (3-0) slaagde Tempo er niet in het duel tegen Weidevogels te winnen. Via een 4-4 rust stand werd een 7-7 gelijkspel overeengekomen. Janetta van Urk, Tinja van de Bosch, Bert Jan van Weeren, Ernst van Hooidonk, Rob Wilschut. Dirk Turkenburg en Bob Bergshoeff scoorden voor de Alphenaren. Na de 8-6 nederlaag tegen ODO (D) moet KNS via een de gradatieduel proberen alsnog het vege lijf te redden. Vrijwel constant keek de ploeg van coach Dirk Jan Elzenga tegen een achterstand van twee tref fers aan (ruststand 5-3). Bij een 7-6 stand, vijf minuten voor tijd, werd ook nog een strafworp onbenut gelaten, maar zelfs een gelijkspel had het extra duel niet meer kun nen afbestellen. Erica Velders (2), Fred van Dijke (2). Yvonne van Dam en Renè Kooien scoorden. De jeugdploeg van TOP werd zaterdag kampioen in de junio rencompetitie van het district Zuid West. De Sassenheimers spelen volgende week een be slissingsduel tegen de kam pioen uit de andere afdeling, Deetos, om een plaats bij hel Nederlandse Kampioenschap voor jeugdploegen. iI aanval, waarin nog voor rust een snelle en beslissende Olga Soudan (2), Rob en Huib voor jeugdploegen. >hen aan de rijn SA8+, het slot- en Idnummer van de Hol la roeiwedstrijden, Ie le niet het spektakel waarop was gehoopt lie deze verregende lu- «piwedstrijd, de organi- bestaat al vanaf nog wat glans had "en meegeven. Njord zijn acht had samenge- 1 uit hun oude vier en tweedejaars vier leek meter, met de bin- locht nog te gaan, de sluiting met Laga nog verloren te hebben. meter verderop was itrijd beslist. Laga bleef lisch bij elkaar en hoe wel de inzet af en toe aan gelijkheid te wensen over liet liep het hard genoeg om het baanrecord te ver beteren in 5.53.77. Njord dat als eenheid, maar ook individueel slordig uitroei de volgde op 15 sec. Het hoofdnummer bij de dames Is de DSA4x+. Voor deze gelegenheid waren de tweedejaars dubbeltwee van Tineke Lambooy en Frederique de Jong, die eerder de DN2x wisten te winnen, en de overgangsklasse dubbelt wee van Wytse Fokkens en Heieen Heckman bij el kaar gezet. En niet zonder succes want de wedstrijd werd zonder veel proble men gewonnen voor De Laak/Njord en Orca. Met het oog op komende wed strijden en eventueel na tionale kampioenschappen Is doorgaan In de dubbel- vier te prefereren boven het weer doorgaan in tweetjes. Voor de licht blauwe damessectie was het een geslaagd roel- weekeinde want ook hun eerstejaars trokken een blik. Een boord aan boord gevecht met Asopos de Vliet ging zo gelijk op dat er na de finish enige tijd onzekerheid bestond wie er gewonnen had. De boegbal van Njord bleek 0.1 sec. eerder over de aankomststreep te zijn ge gaan dan die van Asopos. Op papier leek de SA2+ een spannende strijd te beloven tussen Njords Wessel en van Groningen en de twee van Die Leythe: Bakker en Duterloo. Maar toen Njord na de bocht be gon uit te lopen en Die Leythe een paar vuile klap pen sloeg gaven de laat stee de strijd op. Njord bleef krachtig doorhalen en vestigde een nieuw baanrecord In 7.25.60. Ge zien het zeker voor kleine nummers zeer moeilijke water moet deze tijd op b.v. de Bosbaan verbeterd kunnen wordên. Hun roei- maatjes uit de vier bleven nauwelijks achter. Zes se conden In tijd en een over winning in de overgangs twee met stuurman. Hoe wel verandering van spijs eten doet moet nog maar worden afgewacht of dit soort uitstapjes in de twee en In de acht niet ten kos te gaat van de snelheid in de vier. Volgende week wacht deze heren in Not tingham Internationale te genstand. Toch kreeg Die Leythe nog zijn revanche. In de nieuwelingen twee met stuurman finishten de oranjehemden uit Leiden voor de concurrentie van Willem 3 en Alphen. Een bijzonder sterk sei zoen maken de eerstejaars zware vier van Asopos de Vliet. Een vierde plaats op de Head vormt de enige dissonant tot nu toe. Dit weekeinde voegden de he ren Luyendijk, Rensen, Van Ee en Oppenraay twee blikken aan hun ver zameling toe. Op zaterdag de SA vier met stuurman sprint en een dag later werd de tegenstand in de nieuwelingen vier met stuurman op een straat gezet. Als het benenwerk nog wat effectiever wordt dan is ook de overgangs klasse niet veilig meer voor hen. Met een straat voorsprong winnenj dat kunnen ook zeggen de eerstejaars lichte heren van Njord. Triton en Pro- teus-Eretes kregen geen schijn van kans. De lichte vier van Njord beleefde ook bijna een dubbel. Za terdag wonnen ze de LSA4+, zondag een twee de plaats op minder dan een seconde achter win naar Nereus in de Lo4+. De veteranen van Asopos- /Die Leythe wonnen twee maal. Eerst de vier met en later de acht, mede omdat de Amstel onderweg pro blemen kreeg met een los geslagen overslagje. Michiel Roemer LEIDEN De Nederlandse kampioenschappen heren competitie worden op 5 en 6 juni op het park van Unicum gehouden. De dit jaar vijfen twintig jaar bestaande vere niging wordt tijdens deze ti telstrijd vertegenwoordigd door het uit Willem Pufkus, Philip van der Kwast, Har Meier en Jan Pieter Hop be staande herenteam. Zij zullen het opnemen tegen het Apel- doornse De Manege en De Warande uit Oosterhout. LEIDEN LKV De Spartaan heeft goed gepresteerd op de Nederlandse kampioen schappen eerste klasse. In de diverse gewichtsklassen wer den in totaal drie nationale ti tels behaald. Bovendien ver overde Hein van de Putten nog een derde plaats in het middengewicht. Herman Filippo behaalde in het midzwaargewicht z'n tien de titel. De Leidenaar behaal de bij het trekken een resul taat van 125 kilo en bij het stoten 150 kilo. In het mid dengewicht veroverde Dio Degenaars z'n tweede natio nale kampioenschap, het geen Jan Kluivers ook deed in de gewichtsklasse tot 56 kilo. LEIDEN Het eerste heren team van Sassenheim (water polo) behaalde zaterdag het kampioenschap van de eer ste klasse Kring. Hillegom werd met 6-3 verslagen. Door dit resultaat promo veert Sassenheim naar de eerste klasse van het District. LEIDEN Softbalvereniglng Volle Bak (dames) is een ma tige start tegen Blue Birds uit Delft niet te boven gekomen. Ondanks het feit, dat nadat in de eerste inning een 9-5 achterstand was opgelopen, invalster werper Claudet Ver schut meer vat kreeg op de Delfste slagmensen en Ma rian de Valk zelfs een home run produceerde, eindigde het duel in een 18-15 over winning voor de Delfste ploeg. Onnodig verlies LSG 3 LEIDEN De kampioen van de Leidse schaakbond. LSG 3. heeft tegen Nieuw West de kans op promotie naar de KNSB-competitie zo goed als verspeeld. Een groot aantal blunders in de slotfase werd het Leidse tiental noodlottig. In plaats van een grote zege werd het een kleine, 5.5-4,5, neder laag. Tegen het zo gevreesde Nieuw West, een van de finalisten in het bekertoernooi van de KNSB, stevende LSG 3 gerui me tijd af op een verrassende overwinning. Hagendijk en Leendert Pols legden met ge degen winstpartijen de basis voor een ruime zege. Met de tijdnood in aankomst ging het bij de 0-2 stand echter volledig mis. Andrè van der Drift was de eerste Leidse schaker, die een nederlaag leed. Huib Nieuwland, ging met nog twee zetten te spelen in gelijke stel ling door zijn vlag. Ed Noordijk en Wim van Putten verblunder- den hun gewonnen stellingen. Het werd zelfs 5-2 toen Gerard van der Born een beter staand pionneneindspel uit handen gaf. Remmelt Often en Leo nard Verburch brachten LSG nog wel tot 4-5 terug, maar de partij van Ruud Mieremet te gen Balk was toen al niet meer te winnen. Na een lange strijd werd hier inderdaad in remise berust: 5.5-4,5. LEIDEN Gerard van der Berg heeft dit weekeinde als enige Leidenaar een titel veroverd tijdens de Nederland se kampioenschappen taek wondo. Van der Berg bleek de sterkste in de klasse tot 73 ki logram.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 19