Rijnsburgse Boys: op alle fronten minder slecht ui Quick Boys slaagt in opdracht RCL speelt „op zeker" Ter Leede onderuit in tumultueus duel SPOI-tl IRIBUNE Medailles voor Leidse estafette* ploegen Johan Gordinou voert Ajax naar overwinning IN DEGRADATIEDUEL MET IJMUIDEN Steekers? vierde in Wieringer werf FC LISSE DEELT DOELMAN JAN BLANKENSPOOR UIT VELD BESTUURD LEIDEN Bij de Neder landse estafettekampioen schappen hebben AV Hol land en De Bataven-Leiden vier medailles veroverd. De Bataven behaalden brons op de 4x400 en 4x1500 meter heren. Hol land werd derde op de 4x400 meter jongens en tweede op de 4x400 meter meisjes. Een enigzins verzwakte jon- gensploeg van AV Holland. Jan Janssen was geblesseerd, is er toch in geslaagd een bronzen medaille te veroveren op de 4x400 meter bij de nationale estafettekampioenschapppen. Peter van Proosdij, Erik Ulrich, Hans Baljet en Menno Swier hadden 3.32.3 als eindtijd. De meisjes van Holland kwa men iets beter voor de dag. Cathy van Loon, Hanneke van de Westen, Regina van Duyn en Yvonne van Dorp kwamen in 4.01.9 als tweede over de eindstreep. De 4x400 meter herenploeg van De Bataven moest zich dit jaar opnieuw met een derde plaats tevreden stellen. Koen Gijsbers, net van een operatie hersteld, Han Kulker, Maarten Gijsbers en Renè Verlaan lie pen 3.22.0. De 4x1500 meterploeg van de Bataven werd eveneens derde. Kees van Klink, Jan Verloop, Hans Minnee en Wybo Lelie veld liepen 16.00.0 LEIDEN Johan Gordi nou de Gouberville speel de gisteren een absolute hoofdrol in het crickettref- fen tussen Ajax en Sparta. Eerst bleek Gordinou aan bat nauwelijks te stuiten met een totaal van 53 runs, vervolgens bracht hij de Rotterdamse batsmen tot wanhoop door voor een totaal van tien runs. maar liefst acht Spartanen naar de kant te bowlen. Mede door deze inbreng van Gordi nou, kende Ajax Leiden maar weinig problemen met de vorig Jaar nog in de eerste klasse uitkomende Sparta-ploeg. Ajax, dat de wedstrijd tegen VOC 2 op Hemelvaartsdag had zien verregenen, startte sterk aan bat. Danny Eldering (18) en Eddy Fifield (35) legden een goede basis, die zoals gezegd door Gordinou knap werd uit gebouwd. Via 112 voor 5 ging Ajax sterk scorend door (Frank Snieder 35, Ruud IJssel de Schepper 11) naar een eindto- taal van 181 voor negen. Sparta kwam vervolgens nau welijks tot enige tegenprestatie van betekenis. Nadat IJssel de Schepper en, overigens weinig succesvolle, Frits de Jongh' Sparta van veel runs hadden afgehouden, maakte Johan Gordinou het karwei uiterst bekwaam af. Bij een totaal van 75 runs viel vervolgens het doek voor Sparta. LEIDSE COURANT MAANDAG 24 MEI 1982 PAGl^ RIJNSBURG De Ingre- dlënten voor (minimaal) een „aardige partij voet bal" waren zaterdag voor aanvang van het treffen tussen Rijnsburgse Boys en IJmuiden toch aanwe zig. De Rijnsburgers im mers, zouden dit duel hoe dan ook moeten winnen om uit de directe greep van het nog immer op sportpark „De Middel- mors" rondwarende de gradatiespook te blijven en het (al lang) gedegra deerde IJmuiden zou vrijuit spelend voor het nodige tegenwicht en wat leuke momenten kunnen gaan zorgen. Echter, niets van dit alles. De uiterst gespannen Rijns burgse elf zat, afdalend tot een zeer bedenkelijk niveau, ne gentig minuten lang zo vast als een huis en IJmuiden maakte de gehele wedstrijd duidelijk waarom dat team volgend jaar tweede klasse zal spelen. Dat de Rijnsburgers hun slechtste wedstrijd van het seizoen des ondanks met 3-0 winnend af sloten, daarbij mogelijkheden op een nog veel ruimere over winning bij bosjes missend, zegt alles over het tegenspel van IJmuiden. Zegt ook alles over het trieste schouwspel dat zaterdag aan opvallend weinig toeschouwers werd gepresen teerd. Natuurlijk kleefden er voor de Rijnsburgers ook positieve punten aan het tamme zater- dagmiddaggebeuren. Die twee winstpunten, bijvoorbeeld. Met nog een wedstrijd te gaan, kan het voor Rijnsburgse Boys, waar het het behoud van de eerste klasse status betreft, nauwelijks meer fout. Alleen als het laatste duel (tegen het op gelijke hoogte vertoevende DTS '35) wordt verloren en SSS en Kozakken Boys winnen van respectievelijk Noordwijk en Barendrecht, kan Rijns burgse Boys via allerlei beslis singswedstrijden nog in al dan niet hoge degradatienood ko men. Dat de situatie er op dit mo ment niet veel minder floris sant uitziet, dankt de équipe van Arie Lagendijk in hoge mate aan de tegenstander van afgelopen zaterdag. Hoe klun gelig Rijnsburgse Boys met uit zondering van Jack Manuputty ook verdedigde, hoe vaak er ook balverlies werd geleden op het zo belangrijke middenveld en hoe slordig de puntspelers ook met de, desondanks gebo den, mogelijkheden omspron gen, IJmuiden deed dit alles nog slechter. Ook de negatieve tweestrijd tussen de doelver- dedigers werd glansrijk door- IJmuiden gewonnen. Immers: zeer zwakke Henk van Voor bergen pakte zo af en toe nog een bal, collega Simon Ras kon daarop niet worden be trapt. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 42 Rienks 1-0; 75 Van Dijk 2-0; 75 Merbis 3-0. Rijnsburgse Boys: Van Voorbergen, Manuputty, Kuyt, Rienks. Van Delft. Van Dijk. Toet. De Kroon. Merbis, Haasnoot (Groenendijk). Gillissen. LEEUWARDEN Na het gelijkspel op de valreep bij het Harderwijkse VVOG, had Quick Boys in de laat ste competitiewedstrijd van dit seizoen aan een re mise voldoende om het eersteklasserschap weer voor een jaar veilig te stel len. In het verre Leeuwar den slaagden de Katwij- kers glansrijk in hun op dracht om in ieder geval gelijk te spelen. Het al ge degradeerde Blauw Wit '34 werd zelfs geen punt ge gund: 0-3. Hoewel de Katwijkse papleren toch bijzonder gunstig moch ten worden genoemd, begon Quick Boys zaterdag niet zon der zenuwen aan de verre uit beurt. Niet alleen zorgde het gegeven dat er minimaal een punt diende te worden veroverd voor de nodige ner vositeit, maar ook was daar nog de herinnering aan die eerste confrontatie met de Friezen. Een ontmoeting die Blauw Wit op Nieuw Zuid met een historische 0-6 zege af sloot. Dit keer kwam de nog immer sportief voetballende Blauw Wit-elf echter nauwelijks in de partij voor. Nog voor de eerste vijf minuten waren ver streken, keek de thuisclub al tegen een achterstand aan en die winnende Katwijkse marge is eigenlijk nauwelijks meer in gevaar gekomen. Na het sterke invalwerk van Frank van der Kley, twee da gen eerder in Harderwijk, had trainer Berry Janse aan deze jeugdige, bijzonder snelle spits de voorkeur gegeven boven Kees Zuyderduyn. Een keuze die al in de vierde minuut werd beloond. Na Cees van Rooyen zelf in de diepte te hebben aangespeeld, was rappe Van der Kley even later persoonlijk voor het Blauw Wit-doel aan wezig om de door Van Rooyen op zijn beurt breed gelegde bal in te tikken: 0-1. Nog voor rust werd de nummer twee een feit. Johan Jonker veroverde de bal namens het vroeg sto rende Quick Boys en Martin van der Plas was ter plekke om de thuisclub op 0-2 te zet ten. Hoewel Blauw Wit er in de tweede helft aanvallend gezien wat beter uitkwam, kende de Katwijkse verdediging (met Anne Ouwersloot als laatste man voor noodgedwongen thuisgebleven Sis Tu Pan) ei genlijk nauwelijks problemen met de Friezen. De counters van Quick Boys daarentegen, leverden wel zeer regelmatig gevaar op. Een van die moge lijkheden werd ook benut. Cees van Rooyen stond met een bekeken pass aan de ba sis, Martin van der Plas rondde af. Met die treffer zijn seizoen stotaal op achttien brengend. Scoreverloop: 4 Van der Kley 0-1; 44 Martin van der Plas 0-2; 75 Martin van der Plas 0-3. Quick Boys: Guyt, Anne Ouwersloot. Wim van der Plas. Vooys. Noort, Gert Ouwersloot, Jonker. Eijsberg. Van der Kley (Zuyderduyn). Martin van der Plas, Van Rooyen. >vc LEIDEN Divcfrse renrw,* de Leidse regio belandt.tl week-einde in de prijzer pers hierbij waren af Hans Steekers uit Noi kerhout met een vierde; In Wieringwerf en junior' Overdevest uit Leiden rna derde stek in Gouda. 1 Steekers bevond zich g' in een kopgroep van ze! waaruit 10 ronden voor de de van zijn blessure I zen Karei Teeuwen en I ers' plaatsgenoot JI Schalkers met lekke 11 terugvielen. Nadat He Buis nog aansluiting had te krijgen trok Amsterd) Jan de Nijs in de spurt tN langste eind. Steekers* niet verder dan de 4e jj^ Schalkers wist zich nogk te klasseren. me In Gouda verlieten z«7 halfkoers 12 junioren lW ton. Nadat ook hier twfn weg waren gevallen bl^S talentvolle Wim Otte uiPel lem in de eindgalop o™ snelste benen te besch f Kooijman uit Rotterdam tweede, op de derde >r kwam Swiftrenner bic Overdevest. Zijn clubfrn Jan-Hendrik Lagerweij én de als 6e. thuisrijder Ae i gerland werd 8e, Stfet Floor Berkouwer 9e. en Zondag konden in GoijW( nieuwelingen aan de baL, naar werd Peter VosL' Schoonhoven. Van S*a kwam Katwijker EddyL. terecht op de 12e sur; Caspar van der Meerf"c 20e. BARENDRECHT duidelijk te merken, geen belangen meer spel stonden bij het tussen Barendrecht en wijk. Tenminste, als je riodetitel of een betaald bekervoetbal vende derde plaats niet meerekent en lijkt dat al enige daad niet te doen. loom voetballende ontmoette een iets rendrecht en verloor met 4-1. Wat die Het wat ongeïnteresseer.. lende Noordwijk liet de ploeg in het eerste pari voetballen. Gevolg wsPn het thuispubliek tevrerf® rust in kon gaan, waP ploeg had tweemaal ges"1 Dat zat de Noordwijker® niet geheel lekker. Het if v werd vanaf de hervattinrn genomen en de pupillf®' Piet Buter pinden de J drechters regelmatig op»®' gen helft vast. DesoP counterde Barendrecht die tweede periode nol® een riante 4-0 voorr voordat Noordwijk via,a' Gerlof aan een tegeP kwam. Rijnsburgse Boys aan voor een schot. IJmuiden-doelverdediger Simon LEIDERDORP RCL heeft zich zaterdagmiddag het recht op deelname aan het 'grote' bekertoernooi verworven. In Leider- dorpse kringen bestond vooraf nog enige twijfel over de wijze waarop zou geschieden. Men wist niet zeker of de derde plaats in de eindrangschikking, dan wel de derde plaats in de eindstand van de derde periode de deur naar het bekertoer nooi zou openen. Ze zijn er in Leiderdorp nog steeds niet he lemaal uit, maar dat geeft niet. Door de 0-0 deling tegen OWIOS en resultaten van de concurrentie behaalden de Bloe- merdbewoners in beide eindklassementen de derde plaats, zodat deelname verzekerd is. Die doelpuntloze deling met OWIOS kwam tot stand in een vrij pover duel. De Leiderdorpers hadden duidelijk nog het duel van afgelopen donderdag in Assen tegen ACV in de benen zitten. Ook ontbrak geblesseerde laatste man Cees Ruis, op wiens plaats nu Thijs Bruna was geposteerd. Het middenveld was aan gevuld met Henk van der Nat. Zonder echt tot grote hoogte te reiken bleken de Leiderdorpers voor rust wel wat sterker. Aan voerder Dick van der Bijl was tot twee maal toe dicht bij een treffer, terwijl Bob van Bohemen het houtwerk trof. Achterin bleek Bruna. die volgend seizoen overigens stopt, goed te vol doen als libero en konden de roodwitten het aardig dicht hou den. Vijf minuten voor rust moest evenwel doelman Peter van der Heijden uitvallen met een liesblessure. Jaap Visser nam z'n plaats onder de lat over. Na de thee was de terugslag van het duel van Hemelvaartsdag goed te merken. RCL draaide een stuk minder en bleek fysiek steeds minder opgewassen tegen de gasten uit Oldebroek. Die hadden evenwel onvoldoende kwaliteiten in huis om in aanval lend opzicht veel voor te stellen. De rijkelijk hard spelende Olde- broekers hanteerden het principe van de lange halen, maar de den dat zonder al te veel succes. Zonder problemen wisten de Leiderdorpers de aanvalspogingen van OWIOS onschadelijk te maken en kregen in de slotfase zelfs nog een prima kans op de volle winst. Invaller Sieto Schalkers legde twee tegenstanders in de luren, maar schoot vervolgens van dichtbij tegen de doelman op. RCL: Van der Heijden (Visser). Slera. Bruna, Haneveld, Kammlnga, Van der Nat, Braat. Van Bohemen, Van Gemerden, Van der Bijl, Van Doeselaar. NUNSPEET In een uitermate zwakke wedstrijd kwamen Nun- speet en FC Lisse niet verder dan een 1-1 puntendeling. Na een ruststand van 1-0 werd Lisse wat gretiger en wist tegen te sco ren. De slotfase bood nog een fel Nunspeet, dat immers de pun ten nog nodig had. Overigens speelde de thuisploeg zich door dit resultaat veilig. Vooral de eerste helft leek nergens op. Het spel werd er door het gladde veld (zware regenval) ook niet bepaald beter op. De gast heren trokken toch nog fel van leer, want helemaal vrij van de- gradatiege'vaar was de ploeg vóór het duel nog niet. Paul Boone verwerkte na een kwartier een voorgetrokken bal goed en bracht Nunspeet op voorsprong. Lisse bleef tam reageren, totdat in de rust een speech van de trainer voldoende bleek het team enigs zins te motiveren. De tweede helft werd wat gretiger aangevan gen en enkele kansjes werden gecreëerd. Halverwege het tweede deel scoorde Renè Griffioen na een fraaie combinatie van Hans van Aanholt en Piet Boot. Die gelijke stand zou ook na 90 minu ten nog op het scorebord prijken. WË i Ter Leede-spits Jan van Harskamp (links) tracht de bal te bemachtigen. De Rijsoord-defensle zal echter als winnaar uit de strijd komen. SASSENHEIM Ter Lee de, dat zich de laatste ze ven wedstrijden zo knap boven de degradatiestreep had gevoetbald, is na za terdag weer op die streep beland. Het onderaan de ranglijst bengelende Rijs- oord wenste in Sassen- heim voor de laatste kans te vechten en won: 1-2. Ter Leede en DOTO, dat won van Spirit, staan nu op 19 pun ten, terwijl Rijsoord daarachter komt met 17. DOTO ontvangt Rijsoord volgende week, terwijl Ter Leede op bezoek gaat bij 's-Gravenzande. Overigens was de wedstrijd te gen Rijsoord bepaald niet Jncl- dentvrij. Juniordoelman Jan Blankenspoor werd zelfs we gens natrappen uit het veld ge zonden, terwijl de Ter Leede- grensrechter en het Sassen- heimse publiek scheidsrechter Lansbergen na afloop te lijf wilden. Arbiter Lansbergen had ook een matige wedstrijd afge werkt. Hoewel de sfeer binnen de lijnen niet onvriendelijk was, had hield de Vlaardlngse arbi ter het spel bijzonder kort. Een fluitwljze die duidelijk zowel binnen als buiten het veld irri tatie opriep. Het toch vriende lijk begonnen duel werd mede daardoor alsmaar grimmiger. Rijsoord kwam wat makkelijker in het, door het vele fluiten traag geworden ritme, dan Ter Leede en veroverde een duide lijk overwicht. In de zeventien de minuut met doeltreffend re sultaat. Arie den Uyl passeerde Johan Verloop simpel op links en schoof de bal voor de voe ten van De Snoo. Een eenvou dig tikje zorgde voor 0-1. Ze ven minuten later een vrijwel Identieke situatie. Den Uyl so leerde ditmaal op snelheid door de defensie en knalde nu zelf in. Door het hobbelige veld kon Jan Blankenspoor de bal niet klemvast krijgen, waar door wederom De Snoo kon scoren: 0-2. Een volkomen te rechte ruststand. Ook na de pauze was het Rijs oord, dat regelmatig voor het doel van Jan Blankenspoor verscheen. Tijdens een scrim mage werd het Blankenspoor door Sjaak Stip onmogelijk ge maakt op te staan. Toen de 16-jarlge eindelijk los was schopte hij de aanvaller, het geen door Lansbergen werd waargenomen. Resultaat: het veld uit. De bijbehorende straf schop werd door Mike Mast wijk over het nu door Wim van Harskamp verdedigde doel ge schoten, zodat de strijd nog niet hopeloos was. In ieder ge val had de beslissing van de 'scheids' wel gezorgd voor vuur in het spel van de thuis- spelers. Uit een voorzet van Johan Verloop verkleinde Hen- nie Zoet met een 'droge' kop stoot de achterstand. Een fors veldoverwicht leverde Ter Lee de vervolgens niet meer de zo begeerde gelijkmaker op. Re den voor een aantal suppor ters om Lansbergen na het laatste fluitsignaal serieus te bedreigen. Acties waarbij ook de Ter Leede grensrechter zich niet onbetuigd liet. Onder es corte reisde Lansbergen ver volgens af naar de kleedka mer, een ruimte die nog gerui me tijd „bewaakt" moest wor den... TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 17 de Snoo 0-1, 24 de Snoo 0-2, 70 Zoet 1-2. Ter Leede: Blankenspoor, van de Zwart, Verloop. Sluymer. Bergman. Zwetsloot (Wim van Harskamp). Jan van Harskamp, Enthoven, van der Plas. Zoot, Hoekstra (de Ruyter).

Leidse Courant | 1982 | | pagina 16