Dieptepunt in de Kuip iode kaart in lacompetitie paraplu ilaarlem-Ajax êf een fn een ietsketting PORTTRIBUNE MAANDAG 24 MD 1982 PAGINA 13 ROTTERDAM Feyenoord, dat dit seizoen teleurstelling op te leurstelling stapelde, heeft trainer Jezek uitgeluid met een gelijk spel (33) tegen FC Twente. De 3919 toeschouwers in de Kuip. een dieptepunt in de historie van de Rotterdamse club, had na afloop een bescheiden applausje over voor de Tsjech. De sup porters wilden daarmee te kennen geven, dat zij in de Oosteuro- pese oefenmeester niet de schuldige zien van het desastreuze seizoen. In de laatste competitiewedstrijd verscheen Feyenoord door blessures en schorsingen in een fantasie-opstelling. In de eerste helft fungeerde verdediger Sjaak Troost als spits, een po sitie die niet aan hem besteed was. Desondanks speelde Feye noord vlot op de aanval en werd FC Twente in de defensie ge drongen. De oostelijke club nam toch de leiding toen de buiten- spelval van Feyenoord te laat dichtklapte en Lindsted voor 01 Von zorgen. Nog voor de rust nam de thuisclub de leiding door doelpunten van Nielsen en Bouwens. In de tweede helft was Feyenoord opnieuw het meest aan de bal. Lucratief was het allerminst. Van Til werd binnen de lijnen ten val gebracht, maar arbiter Mulder zag er geen strafschop in. Dat zag hij een minuut later wel na de actie van Wotte tegen Sanchez Torres. De Spanjaard benutte zelf de elf metertrap: 22. Nog leek Feyenoord op de verdiende overwinning af te gaan, toen Carlo de Leeuw zijn eerste en enige doelpunt in deze competitie maakte (32), maar vier minuten voor het einde bracht Vreijsen zijn club alsnog langszij. Scoreverloop: 22. Lindsted 0— 1, 31. Nielsen 11. 40. Bouwens 21, 53. San chez Torres 2—2 (strafschop). 78. De Leeuw 32, 82. Vreijsen 33. Scheids rechter Mulder; toeschouwers 3919. Geel: Dilling (Twente). Vermeulen (Feye noord). Feyenoord: Van Engelen; Nielsen, Brard, Stafleu. Troost (Groenendijk); Bouwens, Vermeulen, Van Til; Wotte. de Leeuw. Hoekstra (Snoei). FC Twente: Van Gerven; Birkendahl. Kaak. Gritter, Dilling; Kila. Bos. Sanchez Torres; Lindsted. Harleman. Vreijsen. MW—PSV Het bijzonder gemotiveerd spelend PSV heeft MW zaterdaga vond met een fikse pak slaag teruggestuurd naar de eerste divi sie. 17 was de eindstad in het Maastrichtse Geusselstadion. Het was niet eens geflatteerd. Zeker niet als men bedenkt dat de Eindhovenaren reeds na tien minuten met 40 voorstonden. Al les wees op een regelrechte debacle voor MW. 22 seconden wa ren gespeeld toen de Koreaan Huh met een ver schot doelman Baetsen voor de eerste keer kansloos liet. Koolhof (derde mi nuut), René van de Kerkhof (vijfde minuut uit een vrije trap) en Poortvliet (tiende minuut) haalden meteen daarna alle twijfels weg. Voor de Maastrichtse aanhangers tweeduizend kon de pen ningmeester er nog begroeten ontspon zich desondanks een leuk partijtje voetbal, waarbij een 47 of 510 eindstand best tot de mogelijkheden had behoord. MW was echter niet bij machte de kansen, die het kreeg af te maken en zo bleef de doelpuntenmachine steken op 17. Voor scheidsrechter Charles Corver werd het een rustige partij in zijn aanloop naar het WK voetbal in Spanje. Scoreverloop: 22 sec. Huh 01, 3. Koolhof 02, 5. René van de Kerkhof 03. 10. Poortvliet 04, 27. Van der Kuylen 14. 32. René van de Kerkhof 15, 60. René van de Kerkhof 16, 61. Poortvliet 17. Scheidsrechter Corver; toe schouwers 2000. MW: Baetsen; Dijkstra. Busk, Llnders (Frantzen). Dassen; Ouaden, Delahaye, Van der Kuylen (Penders); Adam, Schapendonk. Van Staveren. PSV: Doesburg (Segers); Wildschut, Van Kraay, Landsbergen, Van Aerie; Huh. Poortvliet, Thoresen; René van de Kerkhof. Geels, Koolhof (Van Bergenhene- gouwen). FC Utrecht—Sparta FC Utrecht heeft de noodacr^mmodatie aan de Veemarkt niet ongeslagen verlaten. Op de laatste competitiedag, toen er hele maal niets meer op het spel stond, werd van Sparta met 10 verloren. Eerder hadden NAC (22) en Roda JC (00) als enige clubs kans gezien een gelijkspel te behalen. Sparta pakte op de valreep de volle winst tegen FC Utrecht, dat reeds zeker was van een nieuwe UEFA-beker-deelneming. De thuisclub wilde best zijn ongeslagen status handhaven, maar had daar na de ontsnapping in Groningen vorige week en de verloren bekerfinale in Alkmaar van dinsdag eigenlijk niet meer de energie voor. Bovendien was het ontbreken van de vaste krachten Van Veen, Duchatinier (blessures) en Wouters (geschorst) merkbaar. Daar kwam nog bij. dat op de vleugels Monster en Gozems door Van Tiggelen en Tiktak volkomen werden uitgeschakeld. Hoe dan ook. Utrecht was toch het gevaarlijkst. Sparta hield de nul echter vast door doelman Formannoy. Het winnende doelpunt van Sparta viel ze ven minuten voor tijd toen het gros van de 2500 teleurgestelde toeschouwers al op weg was naar huis. Van Breukelen trapte slecht uit naar Van Tamelen, die er niet op rekende aangespeeld te worden. Olde Riekerink was wel wakker en profiteerde handig met een lob over de nationale doelman. Scoreverloop: 83. Olde Riekerink 01. Scheidsrechter Bosman; toeschouwers 2500. FC Utrecht: Van Breukelen; Van de Akker. Van Tamelen, Tervoort, Flight; De Kruyk, Van der Lem; Adelaar; Gozems. Carbo. Monster. Sparta: Formannoy; Van Tiggelen. Robinson. Dekker, Tiktak; Holverda, Meijer (Andriessen), Advocaat; Van de Berg (Meijer), Olde Riekerink. Lengkeek. Roda JC—FC Groningen Roda JC en FC Groningen hebben zaterdagavond de vierduizend supporters een genoeglijk partijtje voetbal voorgeschoteld. Geen van beide ploegen had afgezien van de winstpremie iets te verdienen op de ranglijst en zo kon men met een gerust hart op de aanval spelen. Met zeven doelpunten waarvan enkele van uitstekende gehalte waren en met Roda aan de winnende kant van de score (43), beleefden de Kerkraadse fans tot slot nog een leuke avond. Scoreverloop: 14. Nanninga 10, 21. Raeven 20, 38. Wiebing 21, 55. Van Geel 31. 71. Veldmate 32. 82. Waalderbos 33. 86. Eriksen 43. Scheidsrechter Severein; toeschouwers 4000. Roda JC: Smits; Hendriks. Degens. Ehlen. Hansen; Tsinos. Marljnlssen. Van Geel; Raeven. Nanninga, Eriksen. FC Groningen: Tukker; Steenge, Veldmate. Waalderbos. Mulder; Van Dijk. Keukens, Wiebing; Dijkstra, Houtman, Goble. Willem II—PEC Zwolle Na twee decennnia betaald voetbal stapte Rinus Israël zaterdag avond een kwartier na rust licht hinkend van het veld. Willem II PEC Zwolle werd zijn laatste wedstrijd in betaald voetbal. Een zege was er voor de 40-jarige nestor niet weggelegd. Willem II, dat nog een kleine theoretische kans op degradatie had, nam geen risico en won met 31. Natuurlijk hadden de 4500 toe schouwers in het Tilburgse sportpark meer belangstelling voor het afscheid van Johan Havermans, die na elf seizoenen Willem II gaat verlaten. De 31-jarige Gilzenaar kan zijn werkzaamheden niet meer met het voetbal combineren en zette zaterdagavond een punt achter zijn carriere. Daarmee zijn de hoogtepunten van Willem IIPEC Zwolle opgesomd. Peter van der Hengst van PEC Zwolle kreeg een kwartier voor tijd van scheidsrechter Keizer de rode kaart na een trappende beweging naar Calderwood. Scoreverloop: 5. Van der Hengst 0—1, 33. McDonald 1—1, 39. McDonald 2— 1. 67. Nelemans 31. Scheidsrechter Keizer; toeschouwers 4500. Rood: Van der Hengst (PEC). Willem II: Verkerk; Braam (Hutten). Krijgh, Huybregts, Havermans; Hoyer, Cal derwood. Van de Ven; Bastiaansen (Soffers), McDonald. Nelemans. PEC Zwolle: Raven; Booy. Israél (Van den Wildenberg). Kamstra, Hamming; Hendriksen. Visscher (Van Moorst), IJzerman; Riemans. Van der Hengst. Jans. Go Ahead—NAC Verdediger Martin Koopman van Go Ahead Eagles, die deze week een verbintenis is aangegaan met FC Twente, had zich geen mooier afscheid van De Adelaarshorst kunnen wensen. Vier minuten voor het einde van het overigens slaapverwekkende duel tegen NAC, maakte Koopman de winnende treffer voor Go Ahead. Nog geen vijf minuten later, nadat scheidsrechter Gans had afgefloten, werd de Raaltenaar door supporters op de schouders genomen voor een afscheidsereronde. Onder applaus verliet de talentvolle Koopman huilend het stadion, waarin hij ze ven jaar betaald voetbal had gespeeld. Scoreverloop: 61. Waslander 0—1, 83. Hazelhekke 1—1, 86. Koopman 2—1. Scheidsrechter Gans; toeschouwers 3500. Go Ahead Eagles: Van Leeuwen; Back. Schrijver. Voskamp. Wltbaard; Coerver (Schuurmans). Woudsma, Smit (Bosveld); Koopman, Van Kooten. Hazelhekke. NAC: Van Eenennaam; Krijnen, Van der Dungen. Joore. Janssen; Lokhof. Waa lander, Neeskèns; De Kroon. De Schepper, Van der Borgt. NEC—De Graafschap De Graafschap heeft het korstondige verblijf in de eredivisie niet met een overwinning kunnen afsluiten. De Doetinchemse ploeg ging in de oostelijke derby tegen NEC met 20 tenonder. Wan neer de Nijmeegse formatie van trainer Van de Meent vooral na rust wat minder nonchalant was omgesprongen met de talloze mogelijkheden, dan zou De Graafschap een debacle niet be spaard zijn gebleven. Scoreverloop: 36. Vievermans 1—0, 46. Meyers 2—0. Scheidsrechter Van der Laar; toeschouwers 2500. NEC: Schellekens; Willemse. Mulderl). Dries Visser, Slje Visser; De Groot, Van Zinnen, Strik; Vievermans. Janssen. Meyers. De Graafschap: Pasveer; Schreur, Hiddink, Wanders, Pieneman; Marwa. Kel derman. Wildenbeest (DellemanK Kreileman. Trenteiman n* kio. l HAAG Heerenveen en Excelsior zijn de nacom- lie in de eerste divisie met als inzet een plaats in de jivisie goed begonnen. Heerenveen zegevierde thuis 11-0 op FC VVV, in welk duel de Venlonaar Mostert ode kaart kreeg en Excelsior won met 2-0 van Tel- :celsior-Telstar blonken gladde grasmat bij de :lub Nijssen, Van Tour en uit. Zo'n 3500 toeschou- zagen een aardige wed- omdat beide ploegen invallende instelling had- Excelsior kreeg de beste in in het eerste half uur. 'elsense doelman Neder- voorkwam vroege doel- in door gedurfd uitlopen, ".ior linkerspits Nijssen rde het vooral via snelle isacties. In de 37e mi- ihad hij daar succes mee. schot werd in eerste in- ie gekeerd door Neder- h. Nijssen kreeg de bal ir opnieuw voor zijn voe- n dit keer was het raak, 1- s achterstand noopte Tel- meer risico's te nemen, ;om6en voor Excelsior weer en D ruimte in de aanval bete de e. Boere, die in de tweede r in Leenheer was komen ver tot en, zorgde al na negen <uniten voor 2-0, hetgeen de beslissing was. De slotfase bleef door de wisselende aan vallen spectaculair zonder dat er in de stand wijziging kwam. Heerenveen- FC VVV Heerenveen kwam voor ruim tienduizend man tot een ver diende zege van 1-0 op het sterk defensief ingestelde FC VVV. Vrijwel de gehele wed strijd is Heerenveen in de aan val geweest. De schotvaardig heid van de Friezen liet echter nogal te wensen over. Boven dien stak de Venlose doelman Ger Vooys in een voortreffelij ke vorm. Hij behoedde zijn ploeg voor een grotere neder laag. Slechts één keer had hij geen antwoord op een inzet van Koko Hoekstra, die in de eerste helft een hoge voorzet van Teun Kist onberispelijk af werkte: 1-0. Pas ver in de tweede helft ging VW wat ARLEM - Bijna typerend voor de manier waarop _;prlem Ajax zaterdag voorrang moest verlenen waren Mai„wapens" waarvan de respectieve aanhangers zich Jdafloop bedienden: een paraplu en een fietsketting. n Nrmee zij geenszins gezegd dat de landskampioen 1 van ruwe middelen bediende om ook in zijn laatste 14 (apetitieduel te zegevieren, maar slechts dat je met 31 fietsketting aanzienlijk sterker bent dan met een pa- ^llu. Het resultaat van de sportieve confrontatie was 3- oor de Amsterdammers, het gevolg van het optreden zijn vernielzuchtige en gewelddadige supporters s arrestaties. Die laatste oogst werd trouwens nog groter, want voor en na de wedstrijd werden er nog aangehouden. Jan Nederburgh moet toezien dat de bal door Nijssen (liggend) hem passeert. Excelsior leidt met 1-0 tegen Telstar. meer aanvallend spelen, maar veel gevaar leverde dat de Friezen niet op. Vijf minuten voor het einde werd de goed en strak leidende scheidsrech ter Van Swieten gedwongen de rode kaart te voorschijn te ha len toen hij geconfronteerd werd met een slaande bewe ging van de FC VVV-er Mos tert naar Eddie Bosman van Heerenveen. Stand: 1 Excelsior 2 Heerenveen 3 VVV 4 Telstar LODSE COURANT den de Ajax-fans op andere doelen. Om vervolgens letter lijk een „goal" bijna omver te rukken, provocerend tegen de hekken op te klimmen met fietskettingen in de hand en op het veld liggende besproeiings buizen over de omheining smij tend. Aan de andere kant van het hek raakten aanhangers van Haarlem ook danig opgewon den, waarbij één toeschouwer trachtte met zijn papaplu voor enig weerwerk te zorgen. Pas na enige minuten kwam een klein aantal politie-agenten in actie om het veld schoon te vegen. Het „onheil", opnieuw een reeks kwalijke daden van de aanhangers van Ajax, was toen echter al geschied en zou voor vele van de 16.500 zater dag in Haarlem aanwezige kij- het Europese podium echter niet vasthouden, want nadat Ajax in het eerste half uur on geconcentreerd spelend Haar lem alle ruimte had geboden pakten de Amsterdammers de zaken daarna wat energieker aan om uiteindelijk tamelijk moeiteloos de winst te grijpen. Waarbij Kieft overigens alsnog zijn 32e competitiedoelpunt liet aantekenen. Glazuurlaagje Het betekende bij het afscheid van Wim Jansen, Steen Ziegler en waarschijnlijk Tscheu la Ling bij Ajax een fraai glazuur laagje op een knap opgetrok ken monument. Wat Jansen gaat doen is nog onbekend, vooralsnog heeft hij nog geen akkoord kunnen bereiken met Feyenoord over een positie als jeugdtrainer. Ziegler gaat terug naar Denemarken en Ling is nog in de markt voor Sout hampton, indien die ploeg zich alsnog plaatst voor Europees voetbal; hetgeen afhankelijk is van wat de Spurs donderdag doen in de herhaling van de FA-Cupfinale. Bij Haarlem speelde Ruud Gullit zijn laatste wedstrijd, aan welk feit hij nog enige glans meegaf door de openingstreffer te scoren. Waarna Haarlem, dat op zoek gaat naar twee aanvallers als vervangers voor de naar Feye noord vertrekkende Gullit, aantoonde terecht zo hoog te zijn geëindigd. Of het aange naam ogende, speelse spel (Balm, Leysner) en het talent volle optreden (Nijholt) de Noordhollanders straks ver in Europa brengen dient afge wacht. Maar datzelfde geldt voor Ajax, dat zaterdag zijn beste man had in de kleine Deen Jesper Olsen. FRANK WERKMAN Eén van de vernielzuchtige fans van Ajax wordt opgebracht. kers wel eens reden kunnen zijn om voortaan maar weer weg te blijven. Zodat Ajax, dat overigens zaterdagavond Cruijff buiten het team moest laten wegens zijn oude knie blessure. aan de ene kant heeft gezorgd voor een forse extra toeloop naar de diverse stadions. Maar tegelijkertijd in zijn spoor vernielzuchtige jeugd meetrok, die overal slechts uit was op herrie en trammelant en waarmee de goede reputatie die de lands kampioen zich inmiddels weer heeft verworven veel afbreuk werd gedaan. De wedstrijd Haarlem-Ajax stond in het kader van het af scheid nemen én „de misser van de eeuw", nota bene van topscorer Wim Kieft. Om met dat laatste te beginnen: op slag van rust werd de afgelo pen weekeinde alsnog door Kees Rijvers in de selectie voor het duel Engeland-Nederland van morgen opgeroepen Kieft door Lerby in een positie ge bracht waarin zelfs een pupil nog zou hebben gescoord. Kieft stond op minder dan een halve meter van de doellijn en het Haarlemse doelvlak was volledig onbeschermd. Kieft, die naar alle waarschijnlijkheid Europees topschutter wordt, slaagde er - ietwat gehinderd overigens door de naast hem staande Ling - in de bal óver de lat te lepelen. Hetgeen hem op een vorstelijk hoongelach van het publiek kwam te staan en Haarlem aan de ruststand van 1-1 hielp. Die score kon de debutant op na enige minuten veegt een klein aantal politie agenten het veld schoon. >aar minuten voor het ein- in wat voor beide ploegen „erewedstrijd" had moe- worden, de een tenslotte pioen, de ander deelnemer het UEFA Cuptoernooi, r het nooit werd, stormden iangers van Ajax al het op. Scheidsrechter Weer- tag zich genoodzaakt een 3 minuut voor het verstrij- van de officiële speeltijd af lazen, want binnen de lij- bevond zich inmiddels een late groot aantal jongelui verder spelen onmogelijk it Haarlems goede bedoe- n om op het veld nog mpagne aan beide ploegen bieden door de aanwe- van de baldadige jeugd imogelijk was gemaakt en peters pijlsnel de kleedka- I hadden opgezocht loer-

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13