Ifoera.tisweerK.ILK. i «mraammr Onderzoek naar baarmoederhalskanker Schitterend lustrumconcert Acties voor vakantie Noordierse kinderen T ennisvereniging Nieuwveen wint succesvolleSport-in Zilveren feest k St. Joseph Opifet REGIO LE1DSE COURANT MAANDAG 17 MEI 1982 PAGIN] Componist Renzo Rossellini overleden MONACO In Monaco is de Italiaanse componist Renzo Rossellini. die de mu ziek schreef voor enkele tientallen films van zijn broer Roberto Rossellini. aan een hartaanval overle den. Rossellini werd op 2 februa ri 1908 in Rome geboren en was 74 jaar oud. Hij schreef zowel opera's als filmmu ziek. De bekendste films waarvoor hij de muziek componeerde waren „Pai- sa", ..Europa 51" en „Gene ral della Rovere". Protestconcert Brabants Orkest DEN BOSCH Ongeveer tweeduizend mensen heb ben zondagmiddag in de Baroniehal van het Brabant- hallencomplex in Den Bosch het protestconcert van het Brabants Orkest tegen de plannen van minister Van der Louw van CRM bijgewoond. De minister wil het Brabants Orkest samenvoegen met het Limburgs Symfonie Orkest in verband met bezuinigingen. De Commissaris van de Koningin in Noord-Brabant, J. van der Harten, zei voor het concert het een vreemde zaak te vinden dat een minister een dergelijk besluit neemt zonder overleg met de provinciale overheden. De voorzitter van het Brabants Orkest, Van Lögten- steijn, was het niet eens met de opvatting van de mi nister dat samenvoeging van orkesten tot bezuiniging leidt. Samenvoeging leidt volgens hem in ieder geval wel tot culturele verarming. Het Brabants Orkest speelde onder leiding van André van der Noot en met-solistische medewerking van pia nist Daniel Wayenberg de Bolero van Ravel, het Eerste pianoconcert van Rachmaninov en de Piet-Heynrhap- sodie van Van Anrooy. HAZERSWOUDE Afgelo pen weekeinde werden de inge zetenen van Hazerswoude op nieuw eraan herinnerd dat in de periode 21 juli - 11 augustus veertig tieners uit de Noord ierse stad Belfast een vakantie zullen doorbrengen in de ge meente aan de Oude Rijn. Wil de werkgroep „Hulp Noord-Ier- land" dit samenlevingsproject kunnen financieren, is er veel geld (zo'n veertigduiend gul den) nodig. Dit weekeinde was er een fancy fair in het Mi- chelshuis. Intussen zijn ook dui zenden loten aan de vrouw- /man gebracht. Op 5 juni aanstaande denken HUNI-werkgroepsecretaresse Annemarie Slingerland en de haren zeer vele jongeren aan de start te zien voor de „loop van Noordierse kinderen". Vóór ge noemde datum zullen de schoolkinderen bij de ouderen uit Hazerswoude en Koudekerk een verzoek doen om de door hen te lopen kilometers te sponsoren. De belangstellende stelt dan een bedrag per kilo meter vast en rekent na de ge lopen afstand af. Iedereen kan meedoen aan de wandeltocht die het door schitterende gebied van Het Rietveld leidt. Om de actie te steunen, dient men dan een wandeltocht te kopen. NIEUWVEEN De eerste Sport-in in Nieuwveen is een grandioos succes geworden. De gehele week hebben de ver schillende verenigingen zich aan elkaar gemeten en de ten nisvereniging is als winnaar uit de bus gekomen. Een van haar vertegenwoordigers nam de wisselbeker aan uit handen van burgemeester Van der Kroft. De mythe dat er in Nieuwveen niets te organiseren valt, is met deze week de wereld uit geholpen, aldus Dick Tesse- laar, voorzitter van de sport en recreatieraad. Niet alleen het goede weer heeft bijgedragen tot het succes, maar ook de grote belangstelling was een stimulans voor de deelnemers. De winkeliersvereniging en de Rabobank hadden een sporti- viteitsprijs ter beschikking ge steld en de E.H.B.O.-leden hadden de taak deze toe te kennen, naast hun paraat staan voor de kleine en grote ongelukjes. De prijs ging naar vogelvereniging Witpen. Het, is vrijwel zeker dat vol gend jaar eenzelfde Sport-in gehouden zal worden en ver wacht mag worden dat zich dan meer verenigingen zullen melden en dat de werving van actieve deelname minder moeite zal kosten; veelal werd op de tribunes gehoord vol gend jaar ook actief mee te willen doen. Gitarist Rob Bakker overleden DEN HAAG Op 42-jarige leeftijd is in een ziekenhuis de Haagse gitarist Rob Bakker overleden aan een hartaanval. Hij was daar opgenomen, na dat hij dezelfde dag nog had geconcerteerd. Rob Bakker was een markant musicus. Hij gaf tal van recitals en school- concerten en zocht de laatste tijd nieuwe wegen door sa menwerking met andere musi ci, o.a. fluitsten en collega's die zich b.v. in het flamenco-vak specialiseerden. ZOETERWOUDE Deze maand begint weer het onderzoek naar baarmoederhalskanker. Een team van het Cythologisch Laboratorium van Leiden zal het onderzoek verrichten in Huize Emmaus voor de bewoners van de dorpskern en in De Eenden kooi voor de bewoners van de-Hoge Rijndijk. De dames die zijn geboren in de jaren 1929. 1932. 1935. 1938, 1941, 1944 en 1947 kunnen morgen mei en dinsdag 25 mei deel nemen aan het onderzoek in Huize Emmaus tussen negen uu en kwart voor twaalf, op 8 juni tussen half negen en kwart voo een en op 15 juni tussen zeven uur en half tien in De Eenden kooi. De kosten bedragen dertien gulden vijftig en dienen ter plaatse te worden voldaan. De dames ontvangen een oproep, die ze moeten meebrengen. Ook degenen die buiten de genoemde leeftijdsgroepen vallen, kunnen zich laten onderzoeken op de vermelde uren, maar zij betalen tweeëndertig gulden vijftig. Da mes die verhinderd zijn, kunnen contact opnemen op de dag van de oproeping met het onderzoeksteam in Huize Emmaus van negen tot tien uur (tel. 01715-9203) en in De Eendenkooi tijdens het onderzoek (tel. 01715-896478) of eerder met mevrouw L.A. van Diemen-Van der Veldt, tel. 01715-1382. OEGSTGEEST Oegstgeest bezit in „Capelle pro Canti- bus" een uniek jongerenkoor. Uniek omdat het zich bezig houdt met barokke en heden daagse kerkmuziek. Oorspron kelijk begonnen als gospel groep heeft men zich in latere jaren voornamelijk op ge noemde vormen van kerkmu ziek georiënteerd. Onder lei ding van dirigent Theo Tobé heeft men een hoge graad van perfectie bereikt. Kenners is dit al wat eerder opgevallen, reden waarom de Groene of Willibrordkerk te Oegstgeest afgelopen zaterdag geheel bezet was. „Capella pro Cantibus" heeft van het lu strumconcert iets bijzonders willen maken en zij zijn daar in, mede voor wat betreft de uitvoering van Bach's Cantate „Gott, der Herr, ist Sonn und Schild" magistraal geslaagd. De aria's daarin werden fraai vertolkt door de sopraan Ellen Looyenstein en bas Barend Tobé. Zowel in solozang als duet konden beiden het pu bliek voor zich winnen. Het koor werd tijdens de uitvoe ring van de Cantate bijgestaan door twaalf musici. Instru mentaal viel er veel te genie ten tijdens een door Dorine Jansma, Margot Buitenveld en Hans van Nieuwkoop gespeel de trisonate voor twee hobo's en orgel van Fuch§. De uitvoe ring begon met het zingen van Psalm 98, waarna men van Goudimal. a capella. „O Mensch, bewein dein Sünde gross" werd uitgevoerd. Van M. Haydn had men de „Missa Tempore Quadragesimae" op het repertoire genomen. Men kan veel bewondering hebben voor de zuivere vertolking daarvan, die vooral in het „Credo" tot uiting kwam. Hoe ftaai en levendig klonk het motet „Lobet den Hernn alle Heiden" van Bach. Het was dan ook geheel terecht toen na afloop van het concert, dat ei genlijk te kort duurde, een mi nutenlang aanhoudend ap plaus opklonk. Dirigent Tobé leek even wat verlegen daar mee. Als het werkelijk zo was dan was het geheel onterecht. Wat zal er achter de „scher men" hard gewerkt zijn aan dit lustrumconcert. Na afloop recipieerde het koor in Taber- na en velen kwamen daar de leden nog eens extra compli menteren. LEIDSCHENDAM Bis schop dr. A. Simonis van Rot terdam heeft zondag na de pontificale hoogmis ter gele genheid van het 25-jarig be staan van de St. Joseph Opi- fex-parochie in Leidschendam aan twee parochianen een pauselijke onderscheiding uit gereikt. De heren J.W. van Haastrecht en H. Willemse, vijfentwintig jaar respectieve lijk collectant en kerkzanger, werden begiftigd met de on derscheiding Pro Ecclesia et Pontifice. Het Pius X-koor met solisten onder leiding van Ad de Groot, het Tollens Ensemble en de organiste mevr. S. Peuschgens voerden de mis van Johann Ernst Eberlin uit, het „Koning is onze God" van Maurice Pirenne, de psalm 150 van Jan Vermulst en het Te Deum van Mozart. In zijn toe spraak tot de parochianen ver wees mgr. Simonis naar de le zing uit de Handelingen der Apostelen waarin was gezegd „zij legden zich ernstig toe op de leer der Apostelen, bleven trouw aan het gemeenschappe lijke leven en ijverig in het breken van brood en in gebed." Wij zijn de Kerk van ;ho de Apostelen, aldus d( 1 schop en niet van menee 'en theoloog Y, hoe belangri Tal meningen soms ook ki nd« zijn. Hij vroeg de aanw ren het kerkbezoek niet te afhangen van „geen zin ben" en tegen de jonger hij „blijf komen, we h a(j jullie nodig want waar rr we naartoe met de kerk jongeren het laten afw Tenslotte vroeg hij de k jn blijven zien als geloofsge: IVV schap want „geloof is hard nodig als eten en ken". Tot de genodigden i kerk behoorden burgem W. F. de Vreeze en zijn genote. Op het altaar b F" den zich behalve (de pastoor Buys ook de pa te Mey en Nederstigt v zusterparochies in Leids De viering van het zil bestaan van de „Opifex" chie werd gisteravond Witte Kaketoe" aan de laan besloten met een avond voor alle parochi, Amateur Comedie Voorburg voerde „De ipc van Don Juan" van Luig vei op waarna een gezell menzijn volgde met zaï dans. Katwijker in rug gestoken KATWIJK Een 18-jarige inwoner van Katwijk moest' zaterdagnacht met een forse messteek worden overge bracht naar het Leidse Acade misch Ziekenhuis. De jongeman kreeg rond half twaalf op de Te Brittenstraat een woordenwisseling met een onbekend gebleven man. Plot seling werd hij met een mes in de rug gestoken. De dader en de andere onbekende daarop het hazepad. De rige Katwijker zag kans gen kracht voort te ga; 3 onderweg een sur vei: auto van de politie aan te den. Nadat hij het verhaire de doeken had gedaan, hij per ambulance c bracht naar het Leidse 2 huis. Daar bleek hij een 11 van anderhalf bij zes een ter in zijn te hebben ofE pen. Bromfietser gewond WARMOND Een bestuur der van een bromfietser uit Leiden raakte zaterdag ge wond bij een aanrijding op de Herenweg. Dat gebeurde rond tien over half zeven. De bromfietser reed achterop een fietser, kwam ten val en moest met een hersenschudding overgebracht naar het A misch Ziekenhuis. De firna een 38-jarige inwoner vailul! derdorp liep hoegenaamd De! verwondingen op. Wel wiw zijn voertuig en een a; Herenweg geparkeerde beschadigd. vt r ein _h «PM 1 a «PflP «ft Haast u wel. Deze aanbiedingen gelden zolang de voorraad strekt. Allerliefst wit bloesje met fijn Schitterend T-shirt met avon- borduur en schulprandjes. Van tuurlijke print. De kwaliteit oneindig mooi polyester/katoen katoen is oké en voor die prijs en toch maar: 86-122 pakje'm gauw mee. 86-122 KKK-PRIJS: KKK-PRUS: Q. Romantische bloes van luchtig Puikbeste streeppolo met kort Met 'n fijn T-shirt doe je ze altijd Beeldschoon katoenen bloesje katoen. Daar heeft ze iets moois aangeknipt mouwtje. Van aan. En u een aardig mee vallertje. 128-152 KKK-PRIJS: polyester/katoen, daar heb je geen omkijken naar. 128-152 KKK-PRIJS: 'n plezier. Deze is van 't aller- met prachtig bloemborduur en beste-katoen; Daar doen ze lang "gaatjes"-inzet. En 't voordeel mee. Neem maar mee voor: 128-152 KKK-PRIJS: 11 mag d'r ook best wezen; 158-176 KKK-PRUS: Oil Te gek T-shirt met franje en squaw-print. Ook leuk als mini jurk of strandjurk. Is dat niet mooi voor één prijs. Katoen. 158-176 KKK-PHIJS: Parmantige piratenbroek met koordjes en elastische band. Puur stevige streepkatoen én puur laag geprijsd. 86-122 KKK-PRIJS: Die stoere salopette van katoe- Wapperwijde strokenrok van n Goeie broek herken je direkt. nen denim is in deze aanbieding fris bedrukte katoen. Da's 'n Aan de prima stof en precies 't mooi voordelig. Dus profiteer d'r zonnig gezicht. En de prijs lacht juiste modelLaat 'm dus niet snel van. 86-116 KKK-PRIJS: 17- je toe. 128-152 KKK-PRIJS: lopen en pak dat voordeel. Katoen. 128-152 KKK-PRUS: l»C_ Hartstikke leuk die moderne Superwijde katoenen piraten- Ja hoor,, de enige echte western broek met veterplooi op de kuit. broek. Op oosterse wijze gegar- blue jeans van oersterk katoen Van dikke streepkatoen dat wel neerd met siermuntjes. Dat staat kost in deze aanbieding maar 'n stootje velen kan. 128-152 feestelijk. En feest is 't. slechts; 158-182 KKK-PRIJS: 171* Kijk maar.158-176 KKK-PRUS: O C Off KKK-PHIJS: *Q_ AO." C&-A- U tacA OttrrttJcfir.o), I

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4