Regatta Sterke start ploegen AV Holland itel en fomotie or Ikmania Van der Steen en Ge Bruijn slaan toe op Randstad- iks ten onder in fslissingsduel ASC wint eveneens Laurens van Kampen succesvol ZEVENENDERTIG JAAR EUNQSVOETBALi LEIDSE COURANT MAANDAG 17 MEI 1982 PAGINA 19 sj Na zevenender- et afdelingsvoetbal e seizoenen, mag nia het volgend jaar et eerst in de „grote gaan proberen. De uit Oude Wetering, Snovember 1945 on- naam Weteringse zijn Intrede in de Iwereld deed, bleef Groen gisteren op )lle Boshuizerkade Q de baas en werd rin Rde onbereikbaar eg eenig overgebleven narent ASC. De zege Ikmania het afde- impioenschap uur werd overigens ties T in de tweede helft •Sfrf een feit. Zeven zijn jhuten voor het laat- ichtirftsignaal van goed ai uile scheidsrechter Dontrjot, loodste Cock ;zelfdieester Alkmania "fis de derde treffer, erzo^kant paal, de KNVB- hiercbinnen. een ce kostbare overwin- dekroonde Alkmania een olpeik seizoen. In vieren- wedstrijden Incasseer- ■Milkemadese elf van trai- n Mugge slechts acht A yanten. Dat de eerste "van de Leidse afdeling ,mpic?nks nog een (traditio- Jd tejbijzonder spannende 'competitiedag beleef- In het feit dat ook ASC el va!r succesvolle jaargang tï. Na een uiterst matige even uit zeven) zette T In opmerkelijke inhaal- dle de roodzwarten tot Hazt Punt achter Alkmania ,-j ve In het rechtstreekse zeifsl drie weken terug ge- .cjQ pjSlaagde ASC er op de De Kempenaerstraat mmmmm niet in Alkmania op- verslaan, waardoor de It Alkemade zich met wedstrijden te gaan handhaafde. verder. Rob de Jeu en Jan van der Meer verslikten zich in de bal èn de lange Max Pit, een voorzet langs doelman Peter Muller volgde en Johan Stou ten was aanwezig om de eerste echte doelrijpe kans voor Oranje Groen maar direct te verzilveren. Het besef dat die 1-0 achterstand, In combinatie met de voorsprong van ASC In het treffen met Warmunda, Alkmania titelloos dreigde te maken, veranderde het gezicht van de Alkemadese formatie volledig. De nervositeit maakte plaats voor een forse dosis wilskracht en ook al omdat Ed win Roos nog geen minuut la ter fraai koppend de gelijkma ker liet noteren na een hoek schop van Fred Mol, kon Alk mania definitief op jacht gaan naar het afdelingskampioen schap. Een jacht die vijf minu ten na de gelijkmaker door Pe ter van der Meer vanaf de stip van een succesvol vervolg werd voorzien. Oranje Groens laatste man Ed de Boer had Mol gevloerd en Van der Meer kogelde hard in:1-2. Nadat aanvoerder Wim Ouwehand namens het nog altijd goed partij biedende Oranje Groen tot tweemaal toe Alkmanla- doelman Peter Muller bij harde inzetten zeer stijlvol op zijn weg had gevonden, besliste Cock Bouwmeester zeventien minuten voor het einde de wedstrijd. Een snelle combina tie met Leo Olljerhoek bracht Bouwmeester alleen voor Tldhoreg en binnenkant paal werd de alles beslissende 1-3 Alkmania kampioen. De vierde klasse van de KNVB lonkt. Met nog twee „eenvoudige wedstrijden", te gaan, zo heet te het toen. Leidse Boys en Oranje Groen misten immers, naar door velen bij voorbaat werd aangenomen, de kracht om de Alkemadese koploper al te zeer in problemen te kunnen brengen. Hoewel Alkmania die resterende duels inderdaad winnend en met de zo begeer de titel afsloot, bleken de krachtsverschillen echter aan zienlijk minder groot dan ver wacht. Zo werd Leidse Boys vorige week pas in de slotfase teruggewezen (3-2, na een 1-2 achterstand) en kende ook Oranje Groen gisteren lange tijd uitzichten op meer dan een Nadat een flitsende opening van Alkmania zonder doeltref fende gevolgen was gebleven - mede omdat Jim Tldhoreg zich een uitstekende verdediger van het Oranje Groen-doel toonde, kreeg de thuisclub steeds meer vat op het spel. Sterk vertragend, moedeloos makend, risicoloos verdedi gend, maar regelmatig ook op tempo de aanval zoekend, hield Oranje Groen het toch al door zenuwen geplaagde Alk mania uit het gebruikelijke rit me. En werd de 0-0 ruststand een feit. Direct na de hervatting ging Oranje Groen nog een stapje En mag Alkmania zich dus na zevenendertig jaar gaan opma ken voor het echte voetbal- werk... GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 48 Stouten 1-0; 49 Ed win Roos 1-1; 54 Peter van der Meer 1-2; 73 Bouwmeester 1-3. Oranje Groen: Tldhoreg, Buyn. De Boer, De Bruin, Lek, Ouwehand, Bert Jan de Ridder, Sedljn, Johan de Rid der. Stouten, Pit. Alkmania: Muller, De Jeu. Rob Roos, Jan van der Meer. Van Veen, Peter van der Meer, Van Beek, Edwin Roos, Oiijerhoek, Bouwmeester, Mol. AMSTERDAM Superieur was de wijze waarop de Asopos twee zonder, Bart de Bruijn en Frans van der Steen, de race in de lichte twee zonder naar hun hand zette. Het nummer lichte twee was tevens de laatste en meest doorslaggevende test die de ad viescommissie voor het lichte roeien organiseerde in het kader van de formatie van een lichte nationale acht. Direkt na de start werd een voorsprong genomen van twee leng ten en die voorsprong is in feite nier meer in gevaar gekomen, hoewel Gyas het In de eindsprint nog probeerde. Het sterkste punt van de paarse twee is hun bijzonder beheerste recover en een haal-revocer verhouding die duidelijk beter is dan die van de andere tweetjes. Het zal voor de lichte TAC geen gemakkelijk weekend zijn geweest, want de uitslagen in de LS2- en LS4- en het vertoonde roeien In de LS8+ leveren geen duidelijk beeld op hoe het beste verder te handelen. De twee zonder van Nereus- /Willem 3 viel erg tegen, maar hun combinatie met Gyass klikte erg goed, in leder geval beter dan die van Asopos en Theta. Bo vendien zijn daar weer de oudgedienden Lycklama en Van der Kwast (Spaarne) die, ondanks een crashdiëet, zich voor twee TAC-tweetJes weten te roeien. Het roeien van de acht als geheel oogde onrustig en de voorsprong op Orca was weinig overtui gend. Na Vichy, waar hen internationale tegenstand wacht, zal er eventueel nog gesleuteld worden aan de bezetting. In de lichte overgangsklasse twee zonder, ging de zege naar Dullaard en Ouwendorp van Njord, die goed en gecontroleerd roeien lieten zien en zich daarmee duidelijk revancheerden voor hun Varsity optreden. De lichte eerstejaars acht van Njord ont deed zich van zijn beginnelingenstatus. In de voorwedstrijd liep het nog niet zo best en gedurende het uitroeien meenden enke len hun mederoelers op wat verbaal geweld te moeten trakteren, maar in de finale had ieder z'n hoofd weer bij het roeien en werd het blik getrokken. Voor Aaf Rietveld ontwikkelt het seizoen zich in een onverwachts goede richting. Twee maanden terug leek het seizoen weinig per- spektief te bieden, maar De Laak had nog een plaatsje over In de 4x. Samen wonnen ze de DSA4x, hoewel de tegenstand niet sterk was. Een zeer sterke overwinning was er voor de eerstejaars zwaar van Asopos. De heren Luyendijk, Rensen, Van Ee en Van Oppen- raay misten op tamelijk knullige wijze de start van de beginnelin gen vier, maar in de nieuwelingen vier met werd het een en ander rechtgezet. Met stuwende halen werd het veld, waaronder oude rejaars ploegen op duidelijke afstand gezet. De nationale kam pioenen in de twee met stuurman, Bakker en Duterloo van Die Leythe, zegevierden ook gisteren in hun zware specialiteit al was hun tijd niet erg snel. In de beginnelingen dubbelvier ging de zege naar de dames De- zaire, Van de Meer, Zoetewelj en Roemer van Asopos, een over- winniong die direkt na de start al zichtbaar werd. De wedstrijden bij de jeugd leverden Die Leythe enkele tweede en derde plaat sen op en een eerste op naam van de Vrlesa en Cohen bij de jongens dubbelscull. MICHIEL ROEMER Fluks is er zaterdag niet In geslaagd het kamploen- in de afdeling Rijndelfland te behalen. Het beslissingsdu- de kampioen van 1B, Fortuna 5, verloren de Noordwlj- it 93. In de districtscompetitie besloot Crescendo het jmet een 910 overwinning op Terheijden. Fiks verloor [alduel tegen De Bermen (67), terwijl Ons Eiland won >69 (8—7). iampioenschap in de eerste klasse A en de daarbij beho- 'omotie.naar het district Zuid West geen kampioenschap [delfland voor Fluks. Uiteindelijk bleken de eerste minu- net duel al beslissend, Een snelle opening van de Noord- leverde niets op, maar kostte wel veel kracht. Gerouti- ailend en vooral geen meter teveel lopend, nam Fortuna Ie eerste helft het initiatief over. De ruststand liet al een irsprong voor de Delftse ploeg zien. Het verschil nam na en nog maar toe. Fluks had op het keiharde Noorder terrein erg veel last van blessures en in de slotfase bleek conditie ontoereikend. De 93 eindstand was ernaar. >ijpkes (2) en Aad van der Harst scoorden voor Fluks, plichtmatig werkte Fiks het inhaalduel tegen De Bermen en de Oegstgeestenaren bij rust nog met 32 aan de In de tweede helft kwam de score meer in overeenstem- Bt de krachtsverhoudingen. De Bermen boog de achter- a 36 om in een 47 voorsprong. Een opleving leverde j de 67 eindstand, waarbij Gwenny de Best (2), jeugd- ,m d|heo Vreeken (2), Reinette de Mooy en invaller Fredde etteJr9 voor de goals tekenden. uc Sprint van Crescendo kreeg In het duel tegen Terheijden cesvol slot. Ondanks dat er niets op het spel stond, ont- zich een mooie strijd, waarin het initiatief voor rust bij 1 'orrploeg lag. Maar naarmate de tweede helft voortschreed rde het wedstrijdbeeld. In de slotfase nam Crescendo 3grad||SSende 810 voorsprong, waarna men met een 9—10 Bzapijfcte competitieduel besloot. Tessy Burghouwt (3), John )t (3), Joke Geijer, Debbie Blog, Henk Alberts en Wilfred Joor fee scoorden. veld^ijze waarop Ons Eiland opereerde was wel duidelijk te jsantödat de competitie geen enkel belang meer in zich bergt d wet Leldenaren. DVS'69 verdedigde daarentegen nog een Ie Jo^che titelkans en maakte voor rust (45) die pretenties rust alwaar. De warmte sloeg echter onverbiddelijk toe. Olga ooyerbesliste in de slotfase het duel in Lelds voordeel: 87. ist uil treffers van Huib Hasselbach (2), Madeion Martens, maak van der Steen, Piet Beekman, Patrick Verra en Wim LEIDEN De ploegen van Holland zijn de competitie goed begonnen. De da- mesploeg heeft op de eer ste competitiedag de lei ding genomen in de twee de klasse. De heren staan in de eerste klasse op de vierde plaats. De heren van De Spartaan staan in de hoofdklasse in de mid denmoot geklasseerd. De dames van deze ploeg uit Llsse nemen momenteel een elfde plaats in de hoofdklasse in. De Bata- venploegen, die op de eer ste dag met nogal wat blessures te kampen had den, nemen in de tweede klasse voorlopig wat lage re posities in. De heren van De Spartaan scoorden op de eerste dag in de hoofdklasse 27.555 punten, goed voor een zevende plaats. John van Loon liep een zeer sterke horden race: 14.8. Ad van Doorn deed hier met 15.2 niet veel voor onder. Hij liep de 400 meter horden in 55.8. Pe ter van Noort kwam weer dicht bij een nationaal record ko gelslingeren: 56.61 meter. Pe ter Blokker, een A-junior, liep de 400 meter in 50.4 en sprong 13.68 meter met de hink-stap-sprong. Rob Brou wer had voor de 3000 steeple chase slechts 9.17.7 nodig. De andere lange afstand, de vijf kilometer, werd door Piet Wa ning in 15.07.1 gelopen. Op de sprintafstanden kwam het duo Kees Toussain, Theo Dijksta goed voor de dag. Toussain liep 11.0 en 22.7, terwijl Dijk stra tot 11.2 en 23.1 kwam. /t |ior» W'» /no r«o_ ter horden In 56.0. De zelfde afstand, zonder hindernissen, werd door John van der Zwet in 51.7 De damesploeg krijgt het dit jaar zwaar In de hoofdklasse. Na de eerste dag wordt een plaats in de degradtiezone in genomen met 15.314 punten. Marian van der Niet kwam tot de beste persoonlijke resulta ten met 14.6 op de 100 meter horden en 25.8 op de 200 me ter. Goed was ook het speer werpen met 33.38 voor Klarien Winkelmolen (ook 5.11 ver) en 31.72 voor llone van der Meer. Joke van Gerven liep een ster ke 3000 meter: 9.51.0. Marinda van der Meer sprong 1.65 hoog. Leny van der Poel liep de 800 meter in 2.18.0. In de eerste klasse gaat Thor aan de leiding. Holland volgt op bijna zeshonderd punten achterstand (21.514 tegen 22.101) op een vierde plaats. niet aan het maximaal haalba re gekomen. De ploeg onder ging ten opzichte van vorig sei zoen behoorlijk wat wijzigin gen. Nieuwelingen waren Nico van Noort (afkomstig van De Spartaan), Jek Persoons (oud- AAV) en Frans Blom. Zij volde den volledig aan de verwach tingen. Van Noort stootte 13.03 meter met de kogel en wierp 45.48 meter met de dis cus. Jek Persoons, een zeer talentvolle middenafstandslo per, had voor de 1500 meter slechts 3.53.7 nodig. Frans Blom tenslotte sprintte op de 100 meter naar 11.4. Erik Ul- rich, een A-junlor, was hier nog sneller met 11.2. Hij liep de 400 meter in 50.8. Sterke num mers waren verder de 110 me ter horden, Bert Paauw 15.9 en Walter Botman 15.7, en de 800 meter, Michel Moll 1.54.7 en Cor van Loon 1.58.5. Mark van Vliet had weer geen moeite met de vier metergrens bij het pr>l«^tnk«r»rlnnon- 4 3f> De dit seizoen aanzienlijk ver sterkte damesploeg van Hol land ging zeer overtuigend van start in de tweede klasse. Met 12.947 punten gaan zij mo menteel aan de leiding. Karin Komdeur (Olympus '70), Tanja Mahieu, Jenny Litjens (Spado) en Cathy van Loon (Bataven) scoorden voor hun nieuwe ploeg de meeste puntenn. Jenny Litjens sprong 1.70 hoog en liep de 100 meter hor den In 15.2. Karin Komdeur wierp 39.08 meter met de dis cus. Tanja Mahieu wierp 38.04 met de speer. Cathy van Loon had slechts 60.8 nodig voor de 400 meter. Van de oud-gedlen- den liep Marion Komdeur de 800 meter in 2.20.0, terwijl Mies Kuipers 30 meter wierp met de discus. Bij de heren van De Bataven ontbraken Koen Gijsbers, Wybo Lelieveld, Peter Wezel, Gerrrlt Verdoes en Theo Bru- «rho hatnaon *lin had op de resultaten. Han Kul- ker vertolkte nu de hoofdrol met 50.2 op de 400 meter. Hans Verlaan bleef hier Iets bij achter met 51.7, terwijl hij op de 100 meter tot 11.3 kwam. Ed de Vos (ex-De Spartaan) wierp 37.52 met de discus en 47.84 meter met de speer. Bram Wassenaar liep op de 5000 meter niet voluit: 14.54.9. Kees van Klink bleef hier met 15.12.8 niet ver bij achter. Jan Verloop had voor de 1500 me ter 4.04.4 nodig. De dames van "de Bataven wa ren eveneens enigzins ver zwakt. Sandra Dorlas was ziek en liep alleen de 100 meter In een overigens behoorlijk 12.7. Irene Buntsma was sterk met de discus: 34.46 meter Femmy Jansen kwam hier tot 27.70 meter, terwijl zij 10.39 meter met de kogel stootte. Rla van Dijk wierp 30.34 meter met de speer. Hella van de «nronn 4 01 motor Arnhem Laurens van Kam pen van de ZIJI/LGB is de eni ge Leidse zwemmer die dit weekeinde bij de Speedo fina les een medaille wist te beha len. Een zeer groot succes voor de bij de jongens onder 10 jaar uitkomende zwemmer. Immers deze Speedo finales worden aangemerkt als de be langrijkste wedstrijden voor Jeugdzwemmers op de natio nale kampioenschappen na. Van Kampen finishte op de 100-rug zeer verrassend als derde In een knappe 1.32.1. Op de 100-vllnder greep de jonge Zljl/LGB-er net naast de ereplaatsen met een vierde plaats In 1.38.8. Bij de meisjes waren de prestaties eigenlijk wat tegenvallend. De beste klassering werd door Ingrld van Veen behaald. De Zijl/LGB-zwemster werd vijfde op de 100-vrlj meisjes '72 In een uitstekend te noemen 1.14.6. De overige klasseringen van de Leid se zwemmers: Jolande Laterveer. (meisjes '70) 100-vllnder In 1.13.5, 100-vrlj 1.06.5. 200-wlssel 2.43.9. In grld van Veen (ZIJI/LGB) 100-vllnder (mels)es '72) 1.25.8. Yvonne de Kier (LZ'66) 100-school meisjes '69: 1.21.0. Bas Wlllemse (LZ) 100-vllnder jongens'72: 1.33.0. Suzette de Kier (LZ) 100-school 73/74: 1.43.0. 100- vrlj 1.34.3. Mireille Correljé (ZIJI/LGB) 200-wlssel (70) 2-49.5. 100-achool 1.24.9. Martin Bartels (LZ) 100-school Jongens '72: 1.35.2. Berend Van Aken (ZIJI/LGB) 100-school Jongen» '72: ge- diskalificeerd 100-vrlj 1.17.4. Jolande Laterveer (ZIJI/LGB) verbeterde op de 100-vllnder het kring record voor mels|es '70 en bracht het terug tol. LEIDEN - ASC speelde In de laatste wedstrijd van de competitJe in de afdeling zondag tegen Warmunda en won met 2-0. Het zou ASC niet baten, omdat ook Alkmania het laatste treffen in winst omzette. In de vijfde minuut bracht Marc Drees ASC aan de leiding, een kwartier na de pauze maakte Ronald van der Pot er met een fraai afstandschot 2-0 van. Kickers'69 klopte ZLC met 3-2. Van Muiden (2x) en Ronald Wal let waren de doelpuntenmakers voor de thuisploeg. Daaf Harte- veld en André van der Hulst waren produktief voor ZLC. Het moment waarop Alkmania gistermiddag even titelloos was. Johan Stouten zet Oranje Groen op voor sprong. Ook Rob Roos (2) kan die treffer niet meer voorkomen.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 19