Toestand Rijnsburgse Boys nog altijd zorgelijk Ter Leede zet opmars voort RCL blijft ook G de baas 'i FC Lisse „ouderwets MSW KAMPIOEN .,1 s| BENNEKOM KAMPIOEN )E dl Laatste paal SV Voorschoten 'LEIDSE COURANT MAANDAG 17 MEI 1982 PA(^ BENNEKOM In de slot minuten van het duel Ben- nekom - Rijnsburgse Boys ging er op sportpark Eikel hof een enorm gejuich op. Ook de Bennekom-spelers waren blij, maaken tussen het voetballen door kleine vreugdedansjes. Reden voor die vreugde was hel bericht, dat DOVO zojuist met 1-2 van Kozakken Boys had verloren. En om dat Bennekom op dat mo ment een 3-1 voorsprong in handen had, was het kampioenschap een feit. Tegenover die Bennekom- se blijdschap stond Rijns burgse berusting. Want De Rijnsburgse ploeg kende een wel zeer beroerd weekeinde. Concurrenten Kozakken Boys en DTS'35 wonnen, zodat de situatie aan de staart van de rang lijst erg spannend is ge worden. WHC en IJmuiden zijn al een tijdje geleden gedegradeerd. Waar het nu nog om gaat, Is de gevaarlijke derde plek van onderen. De ploeg die op die plaats eindigt, moet een de gradatie-wedstrijd spelen te gen de lotgenoot uit de eerste' klasse B. SSS bezet die ge vaarlijke positie momenteel. Rijnsburgse Boys, Kozakken Boys en DTS'35 hebben maar twee punten meer dan SSS. Met nog twee wedstrijden te spelen, is Rijnsburgse Boys dus nog allerminst in veilig heid. Trainer Arle Lagendijk kon In het duel met Bennekom niet beschikken over een vijftal ba- sispelers. In feite waren er dat vier. Ruud van der Voort was door Lagendijk disciplinair ge schorst. Van der Voort had af gelopen woensdagavond in to taal drie minuten meegspeeld In de Leidse bekerfinale tussen zijn ploeg Landwer en UVS. Aangezien Lagendijk het zijn spelers had verboden in deze drukke weken te zaalvoetbal len, hield hij Van der Voort aan de kant. Ton Arroyo was ook niet van de partij. Arroyo ver blijft momenteel in Spanje waar hij speelt in een elftal van 'Nederlandse' Spanjaarden. Piet Haasnoot zat nog een schorsing uit, Freeks Rienks had griep en Nico Zwaan tob de met een knieblessure. Kortom, problemen voor trai ner Arie Lagendijk die lijdzaam moest toezien hoe zijn formatie in de eersto twintig minuten van het duel volledig werd overspeeld. Bennekom viel stormachtig aan en de Rijns burgse defensie, met Gerrlt van Egmond als laatste man. kon het in die openingsfase niet bijbenen. Na twaalf minu ten spelen was het raak. André Leander zorgde voor 1-0. In de vijfentwintigste minuut was het Wim van Zwam die profiteerde van een fout in de Rijnsburgse defensie en 2-0 liet aanteke nen. Daarvoor was Rijnsburgse Boys diverse malen door het oog van de naald gekropen. Van Egmond en Manuputty moesten de bal van de doellijn koppen en de Bennekomse aanvallers lieten een aantal fraaie kansen onbenut. Het was dan ook verrassend dat Rijnsburgse Boys zich na die stormloop zo sterk herstel de. De verdediging kreeg de zaak onder controle en op nogal omzichtige wijze werd de aanval gezocht. Eindeloos werd de bal door de Rijns burgse Boys-spelers rondge- tikt. In de veertigste minuut kwamen de Rijnsburgers terug in de wedstrijd. De goed spe lende Jack Manuputty bereikte Johan de Kroon met een slim passje. De Kroon ging goed door, drong het vijandelijke strafschopgebied binnen en trok de bal vanaf de achterlijn voor het doel. Henk Merbls schoot koel raak. De stijgende lijn werd na rust doorgetrokken. Rijnsburgse Boys was met overtuiging op zoek naar de gelijkmaker en Bennekom werd wat onzeker der. De ploeg van Lagendijk, met Leo van Egmond voor Gerrit van Egmond, kreeg twee fraaie kansen. Merbis stuitte echter op Drost en in het twee de geval kwam Drost wederom als winnaar uit de strijd tevoor schijn. De Kroon ging alleen op Drost af, de doelman was Iets eerder bij de bal, die echter voor de voeten van Leo van Egmond terecht kwam. Dio schoot naast het leer en ver volgens was het De Kroon die inknalde. Drost was dus pa raat. In de twintigste minuut was het Ineens afgelopen met de ople ving van Rijnsburgse Boys. Bennekom onttrok zich even aan de Rijnsburgse druk en dat leverde meteen resultaat op. Uit een voorzet van Van Kooten kopte Gardien fraai raak. Dat doelpunt betekende het einde voor Rijnsburgse Boys. De ploeg werd in het verdere verloop van de tweede helft niet meer gevaarlijk. Ben nekom kampioen, voor Rijns burgse Boys zijn de zorgen nog lang niet voorbij. KEES VAN HERPEN Scoreverloop: 12 Leander 1-0: 25 Van Zwam 2-0; 40 Merbis 2-1; 65 Gardien 3-1. Rijnsburgse Boys: Van Voorbergen. Manuputty, Gerrlt van Egmond (Leo van Egmond). Kuyt, Van Delft, Van Dijk, Toet, De Kroon, Cas Zwaan, Gil lissen (Peter Hogewoning), Merbis. SASSENHEIM Enkele weken geleden leek het slechts theorie dat Ter Leede zich In de tweede klasse zou kunnen hand haven. De Sassenheimse ploeg begon echter aan een Imposante opmars. Die opmars werd afgelo pen zaterdag vervolgd, koploper Be Fair werd met 1-0 verslagen. Overigens was die zege op de Wad- dinxveense ploeg geen prestatie van formaat. Daarvoor werkte Be Fair, uiteraard ongewild, teveel mee aan de eigen onder gang. Resultaat is echter wel dat Ter Leede het za terdag niet spelende DOTO (dat had een wed strijd meer gespeeld) pas seerde en de derde plaats van onderen bereikte. Een plek die veiligheid bete kent. Van start af aan was Ter Leede over alle linies ijverig, maar wist, net als Be Fair, nog niet al teveel lijn In de aanvalspa- tronen te krijgen. Maar na ver loop van tijd werden de bezoe kers aanmerkelijk gevaarlijker. Wim den Besten en vooral de razendsnelle Bert Graafland toonden zich evenwel meesters In het slordig omspringen met kansen. De sterk voor de dag komende doelman van Ter Leede. Jan Blankenspoor, werd ook nog eens geholpen door de doelpaal. De aanvoer der van de thuisclub, Nico van de Fange. gaf de eerste serieu ze tegenstoot door bij een vrije trap ineens effectvol uit te ha len. Doelman Verhoef was op tijd ter plekke, maar had toch de grootste moeite het leer te onderscheppen. Ook Hennie Zoet mocht even aan een tref fer ruiken, toen hij, na sterk doorgaan van de veel overzicht tonende vleugelverdediger Pe ter Bergman, de bal naast het Be Fair-doel knalde. Voor het overige waren de, soms enor me, kansen voor Be Fair. Ook Alfred de Jong rangschikte zich echter bij zijn teamgeno- ten-kansenvermorsers. Na rust bleef dit beeld be- Ter Leede-spits Pieter van der Plas heeft het moeilijk tegen twee Be Fair-verdedigers. staan. Ter Leede was overi gens ook enkele malen gevaar lijk. Te ver schieten van Zoet (met een vrij veld voor zich) en een half geblokkeerde spetter van Van Harskamp bleken toch onvoldoende. Met de lan ge ballen van de van achteruit dirigerende Nanne Sluymer kwam Ter Leede ook al niet veel verder. Net toen elke toe schouwer zich bij een 0-0 ge lijkspel had neergelegd, kreeg Ter Leede plotseling een pre sentje. Bert de Wilde verspeel de de bal in eigen strafschop gebied knullig aan Nico van de Fange, die rustig en gecontro leerd profiteerde. Met een schuiver in de linkerhoek ver sloeg hij de bij vlagen zeer zwakke Be Fair-goalie Verhoef: 1-0. Be Fair, even aangeslagen, trok massaal ten aanval. De mannen uit Waddinxveen mis ten echter de rust om echt te kunnen toeslaan. Al was Be Fair met een afstandssxhot van laatste man Van 't Riet (de bal werd knap gehouden door Blankenspoor) wel erg dichtbij de gelijkmaker. Na het laatste fluitsignaal ging doelman Blan kenspoor op de schouders van de supporters. Zijn ploeg heeft het al dan niet degraderen nu in eigen hand. Uit een bijna hopeloze positie is razendsnel omhoog geklauterd. Maar Ter Leede is er zeker nog niet. LEJO BUCK Scoreverloop: 72 Van de Fange 1-0. Ter Leede: Blankenspoor, Van de Zwart, Verloop, Sluymer, Bergman, Zwetsloot (Hoekstra). Van de Fange, Van Harskamp, Enthoven, Van der Plas. Zoet. VEENENDAAL RCL heeft de uitwedstrijd ti benut om nog eens duidelijk aanspraak te mak* derde plaats achter IJsselmeervogels en DETdJ gevend op betaald bekervoetbal volgend seizoi komen terecht ging de overwinning in de zomen partij naar de Racing. De Leiderdorpers, die ni^ technisch het betere van het spel hadden, namei gens pas laat afstand van de thuisclub. Hoewel de eerste helft als gelijkopgaand bestempeld den, waren het toch de gasten, die het intiatlef voortdi zich toe trokken. GVW was gehandicapt door het nie len van Herman van Veenendaal, terwijl andere routinie teweg slechts het eerste part uitdiende. De beste RCL-kj eerste helft kon halverwege dat part worden genoteerd.) Bohemen soleerde knap en schoot hard in. De heen| kaatsende bal kwam bij Eric van Doeselaar terecht, die li in de bovenhoek prikte. Een katachtige sprong van di goalie hield de stand echter op 'dubbel nul'. Een score die tot een kwartier voor tijd gehandhaafd zoj I Toen leverde een door Dick van der Bijl en Pierre van I ingeleide actie de verlossende openingsgoal van Ceesl I Ruis had overigens al een keer tegen de lat gekopt. Vijl i voor het einde schoof de door Thijs Bruna diepgestuurl j kers het leer beheerst in de uiterste hoek, met die treffP1 rechte eindstand bepalend: 0-2. ,eld ii rtinle™ Olli LISSE Na een reeks van wedstrijden, waarin Rd< niet erg uit de verf kwam, was de Lisser ploeg eer dag weer helemaal. Het Zaanse ZCFC werd na re ruststand met 5-1 teruggewezen. |kr m FC Lisse verwierf zich bijna de volledige anderhalf uur wicht door opportunistisch spel. Met vaak fraaie acties w j regelmatig het doel van Ben Stronks, de Zaanse gcLf stookt.'Al in de achtste minuut schoot Renè Griffioer combinatie van Ben Barten en Wim van Langeveld zijn f11 wat gelukkig naar 1-0. De bal werd namelijk van richtirfts derd. Twaalf minuten daarna kreeg Stronks de bal uile standschot van Frans van der Laan niet onder contr^o Schalk was aanwezig om de zaak af te ronden. Dezelfd»e, bracht de pauzestand op 3-0 door vijf minuten later eei van Griffioen af te ronden. Nadat Van Langeveld voor |jv treffer had gezorgd, werd Van der Laan op eigen verzorg seld voor Peter Slobbe. Omdat het middenveld hiercbi zwakt was kon ZCFC wat terug doen. Verder dan een )ze van Erwin Faner kwamen de Zaankanters niet. In dekr waarin nog veel Lisser kansen om zeep werden geholpeik Ben Barten de eindstand naar 5-1. w< i Ik» Dames Zevenhoven laten steekje v?an, LEIDEN De dames van Zevenhoven, reeds kamplef eerste klasse zaterdag, lieten in hun laatste wedstrijd te#5'] ster toch nog een steekje vallen: 0-1. C( In Al na 5 minuten belandde een stuiterbal in het doel vaf hoven, dat daarna nog wel met schoten op paal en lu maar de juiste weg naar het vijandelijke doel toch niet l weten te vinden. Een toernooi bij LSW '70 werd gewonnen door de Hazt P se Girls 1, die de "gastvrouwen in de finale met 2-1 ve Dit nadat de Leidse studentes na een snelle uitval zelfs' c sprongwaren gekomen. KRV 2 eindigde op de derde pr; Het net opgerichte SV Voorschoten zette zaterdag opnieuw eerr stap voorwaarts. Bij de twee nieuwe velden langs Het Wedde werd de 'laatste paal' geslagen voor het nieuwe kantinecomplex van de kersverse zaterdagvereniging. De eer was toebedeeld aan het jongste elftal van de club. De pupillen waren in de nieuwe (geelzwarte) tenues gehuld. Ook ontbrak het zaterdag niet aan de nodige toespraken. Wethouder Marcelis bijvoorbeeld toonde toch wel gemengde gevoelens bij het afscheid van Randstad Sport 'zaterdag'. De nieuwe voorzitter Hans Toor had daar geen, last van. De opstallen zullen door eigen mensen woraen gebouwd en moeten op 21 augustus, bij de start van het nieuwe LEIDEN NSV *46 werd gisteren kampioen van de vierde klasse E door zich tegen Nieuwerkerk van het beslissende punt te verze keren na een 0-0 gelijk spel, waarmee de gastheer meteen een eventuele de gradatie ontliep. Overigens had NSV zelfs nog mogen verliezen: mede-titelkandi daat Floreant verspeelde tegen WSE één punt door 1-1 gelijk te spelen. In de vierde klasse A verzekerde Hillegom zich van de der de plek door Wassenaar op eigen veld met 2-3 te kloppen. NSV speelde In Nieuwerkerk tegen de ploeg met dezelfde naam een erg lauwe wedstrijd. De Noordense formatie trok zich voornamelijk terug in de verdediging, terwijl ook de gastheer weinig trek had in de aanval, beiden met de opzet het beslissende punt te pak ken: NSV om kampioen te worden, Nieuwerkerk om de gradatie te ontlopen. En daar zijn beiden ploegen goed in geslaagd: het was en bleef 0-0. Nieuwkoop en Schoonhoven deden belden hun best om de derde plaats tot de hunne te maken. Aanvankelijk leek het sterkere Nieuwkoop daar in te gaan slagen toen Jan van der Belt na een half uur in de twee de helft zijn ploeg aan een 1-0 voorsprong hielp. Schoonho ven produceerde echter de ge lijkmaker. En aan die stand kon ook de goed spelende Kees Sanders niets meer ver anderen, omdat zijn elftalgeno ten heel wat kansen onbenut lieten. Voor Wassenaar en Hillegom stond er in de vierde klasse A niet veel meer op 't spel. Laatstgenoemde ploeg nam zowel voor als na rust een Doelpuntloos gelijkspel tegen Nieuwerkerk voldoende en Boudewijn Pijpers, terwijl Wassenaar na de gelijkmaker van Gijsbrechtsen zelf de te genstander aan de beslissende 1-3 voorsprong hielp door een eigen doelpunt van Elligers. Van der Burg maaktè het laat ste doelpunt in de gezapige wedstrijd voor Wassenaar: 2-3. Teylingen kende een sterke start tegen Van Nispen, dat Ferrie Baak als eerste gevaar zag stichten in de Zilkse verde diging, die echter pas na een half uur werkelijk geklopt werd toen Peter van der Vlugt een goede solo afrondde met een strakke schuiver in de rechter benedenhoek: 0-1. Na rust was het Van Nispen dat de touw tjes in handen had. Eerst was het Rob van Saase die een af geslagen corner alsnog in een doelpunt omzette, vijf minuten voor 't einde zorgde Ton van Meurs zelfs voor de wat geflat teerde 2-1 winst. dreef tegen Alphen, dat na een uur spelen met de eerste tegentreffer geconfronteerd werd toen Fred van Haarlem op aangeven van Henk van Berkel 1-0 kon scoren. Beide ploegen hielden elkaar daarna weliswaar In evenwicht, maar de Leidse ploeg had toch de overhand in de aanval, wat tien minuten voor 't einde in de verdiende treffer van Steef Pattiapon resulteerde: 2-0. SVLV demonstreerde al voor rust haar overwicht op Meer burg, door via Rob Lamboo en Jaap Abarbanel een 2-0 voor sprong te nemen. Ook na rust was het de ploeg uit Voorscho ten die het spel dirigeerde, hoewel Meerburg na de derde tegentreffer van Willem Oranje tot 3-1 terugkwam door een doeltreffende kopstoot van Rini van Veen. Kort voor het laatste fluitsignaal tekende Harm Goossens na goed door zetten voor 4-1. Peter Beylen speelde gisteren zijn 250ste wedstrijd voor SVLV 1. Reden om dfhl ris voor aanvang van het duel met Meerburg eens in de bloemetjes te zettei^ niet al te gelukkige wedstrijd: allereerst moesten Alex Otto en tegenstander Van der Burg naar het ziekenhuis vervoerd worden nadat beide spelers in een kopduel eikaars hoofden op niet zachtzinnige wijze had den ontmoet. Daarna was het William Oostdam die uit een voorzet van Leo van der Pijl zijn ploeg op voorsprong zette, waarna VVP -overigens ver diend- driemaal tegen zou sco ren: uit een discutabele straf- rla fonr-n IA/» uit - Kampioen RKAVV vervulde de laatste verplichtingen bij SJZ met weinig moeite. Kort voor rust zette Bert Vogelaar de ploeg op voorsprong. Vlak daarna was het Theo Opdam die na één van de spaarzame tegenaanvallen van SJZ de bal met een doffe dreun op de lat deed belanden. Theo Kok be sliste het sportieve duel een treffer voor de forty Leidschendam. r(j Bernardus en degradj|s speelden een gezapig partijtje", dat bijna >t moest worden door brand naast het veld^j heel wat interessante^ zorgde. Gescoord wef i rigens wel: Ad de Jo&c Bernardus voor rust a v ding, Ton van Rooyefb die stand na rust uil t Ben Wisseldorp maak'v

Leidse Courant | 1982 | | pagina 18