Bevestiging deelneming aan WK verbaast Britten John Nunn weer terug in de race Chaos in Giro Revanche Ton Koop Titia Pride snelste op boulevard oetballerlei Cuba sterk bij WK boksen Judoka's kansloos LEIDSE COURANT ZATERDAG 15 MEI 1982 PAGINA 11 Reling fair gestraft - FC Den Haag zal [id in het thuisduel te- l moeten stellen zon- Jreling. De Delftenaar Kir gestraft, nadat zich ling een handgemeen Idaan tussen hem en 1 René van Delft. Duik van FC Den I gisteren gepraat met I trainer van Feye- is Kraay, over het le- aantal spelers, onder J Bouwens. Deze zou Ut overigens al tot een j|jn gekomen met de Tweedeklasser Harelbe- fvan René Notten. Bundesliga KAISERSLAUTERN Voor de Bundesliga is giste ren één wedstrijd gespeeld: 1 FC Kaiserslautern - Borussia Dortmund 2-1. Invaller Freiedhelm Funkel scoorden na zijn binnenkomst in de 85ste minuut de winnende treffer. Hiermee heeft Bo russia de kans om volgend jaar Europees bekervoetbal te spelen aanzienlijk ver groot. De stand aan kop: 1. Hamburger SV 44 pnt. uit 31 wedstrijden, 2. 1 FC Köln 42 pnt. uit 31 wedstrijden, 3. Bayern MUn- chen 41 pnt. uit 30 wedstrijden, 4. Borussia Dortmund 39 pnt. uit 32 wedstrijden, 5. 1 FC Kaiserslau tern 38 pnt. uit 32 wedstrijden. Reutemann niet terug bij Ferrari SANTA FE - De Argen tijn Carlos Reutemann, die kort geleden stopte met autoracen, heeft een aanbod van zijn vroegere stal Ferrari afgeslagen om weer te gaan rijden. Reute mann zou de plaats hebben moeten inne men van de afgelopen weekeinde verongeluk te Gilles Vileneuve. Giuseppe Saronni heft de arm, zijn eerste ritzege is binnen. jrs geeft jens lessure De als num- ilaatste Amerikaan tors heeft zich we- letblessure moeten met ir gedoteerde open ïiskampioenschap- iburg. De 29-jarige staakte de strijd in lales bij een achter- i-5 in de eerste set >S Gomez uit Ecua- |aat eenvoudig niet de strompelende 29 minuten de :er te kennen. De blesseerde zich :ele balwisselingen i] 0-1. Bij een fore- Jteeds meer pijn. Mve finales plaatsen ^e 22-jarige Gomez -"I Mayer. ^rts heeft zich in ^Oaatst voor de halve het vierde tennis- Jn het Belgische sa- zar Wilborts won d van de Amerikaan Vpson. leelnemer aan de Europese bil- ^}2, Jos Bongers, zich *d in de kopgroep. iekte in Santander ronde een zege op irijker Stenzei en j voor de tweede •ertfi carrierre het Eu- 7e<precord door de 400 pén beurt te maken, pden leidde Bongers zonder verlies met i en een gemiddelde &l tweede ronde: "iel 400-34/2; Werni- esenbeek 158-400/7; Wesenbeek-Bou- Arenaza-Hose Stenzel-Bongers 2- alvez-Wernikowski ,j, vierde ronde; Vesenbeek 254- ^ourezq-Hose 349- r Wi ";Jits en Hans Vultink j leiding in het Ne- librekampioenschap 'fyde ronde: Burgman-Ha- fOO/1; Velthuis-Van der Vultink-Vet 0-500/1; uisweg 500-242/8, le: Vet-Havermans 500- i-v.d.Ven 500-124/4; Iruisweg 500-0/1; Ar- s 428-500/3; stand: 1. 500/187.50; 2. Arnouts 3. Vet 5/500/251.00; 4. 1/500/150.00; 5. Velthuis 6. v.d.Ven 2/500/59.90; ans 2/500/57.22; 8. 2/373/39.05. ZURICH Engeland, Schotland en Noord-Ier- land hebben bevestigd het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal niet te zullen boycotten. Dit heeft de wereldvoet- balfederatie (FIFA) in Zu rich bekendgemaakt. Al gemeen secretaris Joseph Blatter verklaarde dat vertegenwoordigers van de drie bonden hem deel neming hadden bevestigd en hedden verzekerd niet onder politieke druk te staan. Naar aanleiding van berichten over een moge lijke boycot van de Britse teams in verband met de crisis ronde Falkland-ei- landen had de FIFA om. een dergelijke bevestiging gevraagd. Bij de betrokken voetbalbon den van Engeland, Ierland en Schotland werd de uitlating van Blatter als „Raadselach tig" omschreven. Officials van de Engelse voetbalbond ver klaarden in Londen niets af te weten van enig direct contact met Zürich over de volgens Blatter gedane bevestiging. Een woordvoerder van de Ier se voetalbond zei eveneens dat er recentelijk geen contact met de FIFA was geweest, maar hij voegde aan deze uitlating toe: „Vermoedelijk hebben ze aan het opsturen van de lijst met de 40 geselecteerde spelers verbonden dat er geen proble men zijn betreffende de deel neming". Vanuit de Schotse bond kwam zelfs een nog ster ker commentaar: „Wij hoeven niet te bevestigen dat we deel nemen. We hebben ons ge kwalificeerd en werken toe naar deelneming aan de eind ronden zoals elk ander ge plaatst land". De Nieuwzeelandse voetbal bond is niet van plan zich te rug te trekken als deelnemer van het eindtoernooi. Dit heeft de voorzitter van de organisa tie, Charlie Dempsey, ver klaard. Dempsey reageerde op geruchten, volgens welke Nieuw-Nieuwland een moge lijke boycot van Engeland, Noord-Ierland en Schotland in verband met het conflict rond de Falkland-eilanden zou steu nen. Algerije zal de eindronde ook niet boycotten. De Algerijnen geven geen gehoor aan de op roer van Solomon Gomez, hoofd disciplinaire zaken van de organisatie van Afrikaanse eenheid (OAE). De OAE had de Afrikaanse deelnemers, Al gerije en Kameroen, herin nerd aan de resolutie van Nai robi, waarin alle Afrikaanse landen zich uitspraken voor boycot van sportevenementen waaraan deelgenomen wordt door Nieuw-Zeeland. Een Al gerijnse official verklaarde te genover het Britse persbureau Reuter: „Er is geen kwestie van dat wij het WK boycotten. Het Algerijnse elftal is nor maal in training voor het WK". Oefenduels Het Chileense voetbalelftal heeft in Santiago de Chile de Belgische eerste-klasser RWDM met 4-2 verslagen. Halverwege dit oefenduel stonden de Chilenen met 3-1- voor. Belangrijkste man bij de Chilenen was Caszely, die drie doelpunten maakte. De vierde treffer kwam op naam van Neira. Voor RWDM scoorde Cnaudt twee keer. Chili moet in het eindtoernooi om het wereldkampioenschap in Spanje in groep 2 opnemen te gen West-Duitsland, Oosten rijk en Algerije. Vandaag zet Chili zijn oefenreeks voort met een wedstrijd tegen FC Barce lona. Het Franse voetbalelftal heeft gisteravond te Lyon in een oe- genwedstrijd ter voorbereiding op Spanje tegen Bulgarije ge lijkgespeeld met 0-0. De Fran se coach Michel Hidalgo testte in dit voorbereidingsduel een aantal jongere spelers zoals de aanvallers Daniel Bravo en Bruno Bellone, die goed voor de dag kwamen. De Fransen creëerden voldoende kansen, maar doelman Velinov door velen als één van de beste doelverdedigers van Europa gekenschetst redde zowel voor als na de rust enkele keren formidabel. De wedstrijd stond onder leiding van de Neder landse arbiter Mulder. Er wa ren 30.000 toeschouwers. El Salvador zal slechts een doelman naar het toernooi in Spanje meenemen. In de acht tien spelers tellende selectie kan alleen de negentien-jarige. Luis Ricardo Quevara als „ge specialiseerde" doelman wor den gekwalificeerd. Indien Quevara uitvalt, wordt hij ver vangen door aanvaller Julio Eduardo Harnandez. LEIDEN Een te grote tijdnood heeft John van der Wiel in de voorlaatste ronde van de Leidse be slissingsvierkamp toch nog enigzins iri problemen gebracht. Door zijn neder laag tegen John Nunn, tij- doverschrijding in gewon nen stelling, zijn de vier spelers weer op gelijke hoogte gekomen. Staen en Mestel deelden namelijk al na twaalf zetten het punt. John van der Wiel leek tegen John Nunn rechtstreeks op een overwinning af te steve nen. Na een wat agressieve o- pening, John Nunn moest winnen om nog een reële kans op plaatsing voor het interzo nale toernooi te behouden, for ceerde John van der Wiel een doorbraak op de koningsvleu gel. Met zwart spelend posteer de hij een pion op h2. Promo tie kon op dat moment door John Nunn niet meer worden voorkomen. Allleen de tijd kon John van der Wiel nog stoppen. Tot groot ongenoegen van het publiek deed de tijd dat ook. Bij het uitvoeren van veertigste, de spelers moeten veertig zetten in twee en een half uur uitvoeren, en laatste zet viel de vlag, waarna arbi ter Schuering niet anders kon doen dan een nederlaag toe kennen aan John van der Wiel. Lange tijd daarvoor hadden Jonathan Mestel en Micheal Stean de vrede al getekend. Beide spelers meenden vol doende te hebben aan remise. Na twaalf zetten verdwenen hier dan ook de stukken in de doos. Door de zege van Nunn op Van der Wiel is Stean nu echter in grote problemen ge raakt. Als het treffen in de slotronde tussen Mestel en Van der Wiel in remise eindigt, moet Stean winnen van Nunn om uitschakeling te voorkomen. Als de vier spelers namelijk met drie punten op een gedeelde eerste positie ein digen gaat het aantal wins tpartijen de beslissing brengen, en Stean heeft tot op heden al leen maar remsies geboekt. Zettenverloop van de partijen uit de vijfde ronde Nunn-Van der Wiel I.e4,c5; 2.Pf3,d6; 3.d4,Pf6; 4.Pc3,cxd4; 5.Pxd4,Pc6; 6.Lc4,e6; 7.Le3,a6; 8.De2,Dc7; 9.0-0- 0,Pa5; 10.Ld3,b5; ll.a3,Lb7; 12.f4,Le7; 13.g4,d5; 14 Ld2,dxe4; 15.Pxe4.0-0-0; 16.Lxa5,Dxa5; 17.Pb3,Dc7; 18.Kbl,Dxf4; l9.Thfl,De5; 20.Pec5,Dxe2; 21.Lxe2,h6; 22.Txd8+,Txd8; 23.h4,Lxc5; 24.Pxc5,Td2; 25.Ld3,Lg2; 26.Tgl,Pxg4; 27.Pxa6,h5; 28.Lxb5,g5; 29.hxg5,h4; 30.g6,fxg6; 31.Lc4.h3; 32.Lxe6+,Kb7; 33.Pc5+,Kc6; 34.Pb3.h2; 35.Tel,Tf2; 26.Lxg4,Tf4; 37.Le2.g5; 38.Pcl,Te4; 39.Tfl,Kd6; 40.Pd3 en zwart verliest door tijdo- 3.Pf3,d6; 4.Le2,Pf6; 5.Pc3,0-0; 6.Le3,e5; 7.dxe5,dxe5; 9.Dxd8,Txd8; 10.Tadl,Le€; ll.Txd8+,Txd8; 12.Tdl SCHEVENINGEN De kor- tebaandraverij gisteravond op de Scheveningse boulevard is onder grote belangstelling ge wonnen door de Noordhollan der Aad Pools met de vijfjari ge merrie Titia Pride. Eige naar Thijssen mocht de eerste prijs van 3600 gulden in ont vangst nemen van de Stichting Scheveningen Bad. Jan van Dooyeweerd moest met Sovereign genoegen ne men met een tweede plaats voor Tineke H met Jaap Hart. De opening van het korte- baandraverijseizoen was op de boulevard de start van de Scheveningse paardendagen, die tot en met morgenmiddag' zullen duren. VIAREGGIO De organisatoren van de Ronde van Italië zullen zich in het vervolg wel twee keer beden ken, alvorens zij als proloog een ploegentijdrit op het programma zetten. De consequentie daarvan is name lijk dat een aantal renners in dezelfde tijd in de alge mene rangschikking genoteerd worden. Als de eerste etappe dan in een massasprint eindigt, zoals gisteren het geval was, is de situatie niet meer te overzien. Bo vendien maakte het toekennen van tijdvergoedingen voor de eerste vier aankomenden de zaak voor de wed strijdcommissarissen alleen nog maar ingewikkelder. Het gevolg was, dat de huldigingsceremonie in de aankomst plaats Viareggio op een farce uitliep. Nadat Qiuseppe Saronni zijn sprintcapaciteiten andermaal had tentoongespreid door de eerste rit in de eindsprint te winnen, werd de aanvankelijk als nummer twee genoteerd Zwitser Robert Dill-Bundi in de rose leiderstrui gehesen. Immers, de tweede plaats leverde twintig seconden bonificatie op en dat was voldoende om Bernard Hi- nault als leider te onttronen. De jury kwam na het bestuderen van de finish-foto evenwel te rug op het besluit Dill-Bundi de tweede plaats toe te wijzen. De derde plaats leverde slecht tien seconden op, waardoor men Hi- nault als nummer een in de algemene rangschikking aanwees. De verwarring was tenslotte compleet op het moment dat Hi- naults ploeggenoot Patrick Bonnet de jury erop attendeerde, dat hij recht had op de rose leiderstrui. Bonnet voerde het argument aan. Dat hij na de eerste etappe dezelfde tijd achter zijn naam had staan als zijn kopman en dat daarom het aantal plaatsen be slissend was. Bonnet kreeg gelijk en start vandaag als leider van de Giro 1982. Bert Pronk en Roy Schuiten, de enige twee Nederlanders in de Giro, eindigden in de eerste etappe in het peloton in dezelfde tijd als winnaar Saronni. De klasseringen van de Nederlands in het algemeen klassement zijn 116e en 113e. Uitslag le etappe: 1. Saronni (Ita) 174 km. in 4 uur 12 min. 55 see. (met tijd vergoeding 4.12,25, gemiddelde snelheid 41,278 km. per uur), 2. Rosola (Ita) z.t (met tijdvergoe ding 4.12,35), 3. Dill-Bundi (Zwi) z.t. (met tijdvergoeding 4.12,45), 4. Bontempi (Ita) z.t. (met tijdvergoeding 4.12,50), 5. Girlanda (Ita), 6. Mantovani (Ita), 7. De Jonckheerde (Bel), 8. Cepollini (Ita), 9. Kehl (Wdl), 10. Cassani (Ita). Algemeen klassement 1. Bonnet (Fra) 4.32,04, 2. Madiot (Fra) z.t,, 3. Hinault (Fra) z.t., 4. Vigneron (Fra) z.t., 5. Didler (Lux) z.t., 6. Saronni (Ita) z.t., 7. Berard (Fra) z.t., 8. Becaas (Fra) z.t., 9. Fignon (Fra) z.L, 10. Rodriquez (Fra). De Belg Jean-Luc van den Broucke is winnaar geworden van de proloog van de wielerronde van de Oise. Bert Oosterbosch was de beste Nederlander. De Coureur uit de ploeg van Fred de Bruyne eindigde als vijfde. Arie Hassink en Dries Klein mogen toch deelnemen aan Olym piad ronde, de belangrijkste etappewedstrijd voor amateurswiel renners in Nederland. De strafcommissie van de KNWU had beide coureurs onlangs voor twee weken geschorst wegens een ruzie tijdens de ronde van Zuid-Frankrijk. De schorsingsdatum was vastgesteld op 15 mei, hetgeen inhield dat zowel Hassink als Klein, toprenners in hun ploegen, niet konden deelnemen aan Olympiad ronde. Hassink en Klein tekenden protest aan tegen de uitspraak. Aan vankelijk ging de protestcommissie van de KNWU niet in op de door Hassink en Klein genoemde argumenten. Gisteren besloot die commissie evenwel, „in het ploegbelang", de schorsing van Klein op te schorten, althans voorlopig, en de schorsingsdatum voor Hassink te wijzigen in 29 mei, de dag na afloop van Olym piad Ronde door Nederland. DEN HAAG Met de laatste etappe vanavond van de IWAZ voor de boeg zijn er zeker nog vijf renners in de strijd voor de eindzege. Gisteravond op de druk bezochte Ley- weg in Den Haag zege vierde Ton Koop van de ploeg De Wit. De renner uit Wateringen nam hier mee revanche voor afge lopen maandag toen hij in de eerste etappe in Leiden ook winnend over de fi nish ging, maar toen door de jury werd teruggezet naar de tweede plaats we gens hinderen van Ron Kok die toen de bloemen in ontvangst mocht ne men. Over die beslissing is de afgelopen dag nog veel nagepraat en de meeste volgers konden de me ning van de jury onder leiding van Bertus Ouwe hand niet delen. Vertrok gisteravond Peter Ho- gervorst in de leiderstrui van avond zit dit rode tricot weer om de schouders van Ruud de Graaf, die twee etappes wist te winnen en gisteren met een vijfde plaats genoegen moest nemen. In het algemeen ploe- genklassement kan de Haagse 4formatie De Wit niet veel meer gebeuren en de ploeg zal zonder enige twijfel vanavond de ploegenprijs in ontvangst kunnen nemen. Al vrij snel was er aan de Ley- weg een kopgroep van vijf renners. Dat waren veldrijder Hans Steekers, die het verras send goed doet in de IWAZ, Michel Meere, Paul Kooiman, Ton Koop en de Engelsman Bruce Hodges. Later deden Alex Jansen en Bram Jouve- naar pogingen om bij deze lei ders te komen. Maar het lang gerekte peloton haalde dit tweetal weer terug. Met nog dertig van de vijfenzestig ron den voor de boeg had de kop groep een voorsprong van meer dan één minuut en enke le ronden later lapte de groep het peloton. Inmiddels was er een groep van acht renners weggesprongen uit het peloton en deze kwamen in de laatste paar ronden dicht in de buurt van de leiders, bij wie door materiaalpech Paul Kooiman was teruggevallen. Ton Koop versloeg in de eind strijd de jarige Michel Meere en Hans Steekers werd derde. De Engelsman Bruce Hodges zat in de finale helemaal ka pot. Koop: „In de finale had in feitelijk alleen maar angst voor de Engelsman. Maar ge lukkig moest die het af laten weten. De samenwerking in de groep was goed", aldus de man die ook de leidersprijs wist te winnen. ARTHUR VAN RIJSWIJK De uitslag; 1. Ton Koop (Waterin- fen), 2. M. Meere (Alphen a d. Rijn), H. Steekers (Noordwijkerhout), 4 B. Hodges (Engeland). 5. R. de Graaf (Apeldoorn), 6. R Kok (Rijnsater- woude), 7 T. Vrolijk (De Lier), 8. L. Janszen (Alphen a.d. Rijn), 9. B. Jou- venaar (Den Haag), 10. W. Hus (Scheveningen). Algemeen klassement: 1. Ruud de Graaf 32 punten, 2. Michel Meere 30 pnt., 3. Peter Hogervorst 28 pnt, 4. Ton Vrolijk 27 pnt., 5. R. Kok 26 pnt. Ploegenklassement- 1. De Wit 284 punten, 2. Markthof 175 pnt., 3. Bata- vus 161 pnt.. anse ™'dermarkt Je miljoenenzaak liaanse transfermarkt dal steeds een miljoenen- m{(Het Zwitserse blad zette de zaken, die de ise clubs onlangs de- cijfermatig op een [Juventus trok de Pool van Widzew Lodz 4,2 miljoen gulden. iarsalaris van Boniek 60.000 gulden. De Michel Platini e Juventus voor ■slits" een half miljoen htbij Saint-Etienne, maar ruPlatini een jaarsalaris [ejn van 720.000 gulden. jrgentijn Diaz gaat voor I iljoen van River Plate 0 Napoli en vangt zelf g. ks 360.000 gulden. Het- ,rt salaris is zijn landge- ini ^ssarella overeengeko- n piet Fiorentina, dat aan Ev Plate 2,76 miljoen gul- aj(ioet betalen. Een verde- r0j line greep uit de grote ;r ërs: de Joegoslaaf Susic d^joor 2,64 miljoen gulden 1 iSerajewo naar Torino !n daris: f 180.000) gaan, e de transfer werd nietig reaard, omdat Susic ook 1 mtract had getekend bij eD Milan; de Peruaan Ger- px Barbadillo voor f 1,8 lCj|!n van Universidad de ,1c (Mexico) naar Avellino e, daris; f 180.000); de Joe- if Suijak voor f 1,8 mil- Jvan Paris SG naar Udi- ejS(jaarsalaris: f 270.000); n raziliaan Edinho voor f Daniel Passarella: object van en deelnemer aan Italiaanse miljoenendans. 1,8 miljoen van Fluminense naar Udinese (jaarsalaris: f 270.000); de Westduitser Han- si Müller („Mijn knieblessure is voorbij") voor f 1,8 miljoen van VfB Stuttgart naar Inter Milan (jaarsalaris: f 600.000). Geen licentie voor MSV Duisburg De clubs uit het Westduitse betaalde voetbal moeten elk jaar hun cijfers overleggen aan een controlecommissie van de nationale bond. Deze beoordeelt aan de hand daar van, of het verantwoord is al dan niet een licentie te ver strekken voor het nieuwe seizoen. Gebeurt dit niet, dan moet de club terug naar het amateurvoetbal. Dit is Bon ner SC al een keer overko men. Vorige week heeft het onder een schuldenlast van 2 en het bijna uit de Bundesli ga gedegradeerd zijnde MSV Duisburg geen licentie gekre gen. Ook 1860 München krijgt voorlopig geen licentie. Freiburger FC en Bayreuth keren vrijwillig terug naar de amateurs. De cijfers van Bayern München en die van Borussia Mönchengladbach werden op formele gronden afgewezen. Zomertoernooien: gat in de markt De periode, waarin de clubs uit de meeste Europese lan den zich voorbereiden op een nieuw voetbalseizoen, schijnt een zeer geschikte gelegen heid te zijn voor het organi seren van toernooien volgens de opzet van het Amsterdam 700-toernooi. Is dit in Spanje al tientallen jaren gebruike lijk, in West-Europa is dit voorbeeld sinds een jaar of zeven frequenter gevolgd. Dit zal vooral in West-Duits land in juli en augustus het geval zijn. Zo neemt Feye- noord op 31 juli en 1 augustus deel aan een toernooi in Kas sei, waar ook Borussia Dort mund, Celtic Glasgow en Hessen Kassei aanwezig zijn. Op 30 en 31 juli doet Roda JC mee aan een toernooi in Aken met Bayern München, Standard Luik en Alemannia Aachen als overige deelne mers. Ajax is op 31 juli en 1 augustus van de partij op een toernooi in Hannover met Austria Wien, Eintracht Braunschweig en Hannover '96. De meeste toernooien werden geregeld door een sportagentschap in München. Zomertoernooien zijn kenne lijk een gat in de markt. Harald Nickel (rechts): niet eens met wissel. Analfabeten blijven geleerden de baas In de Braziliaanse staat Mi- nas Gerais hebben analfabe ten geleerden uitgedaagd voor een partijtje voetbal. Het resultaat was vernieti gend voor de geleerden. Zij verloren met liefst 9-1. De aanvoerder van het analfabe- tenteam vroeg zich af: „Waarom zullen wij gaan le ren lezen en schrijven? Goed voetballen moet toch ook voldoende zijn?" Uit protest naar verkeerde bank Het gaat momenteel niet goed met de voetballoopbaan van Harald Nickel. De spits, die enige jaren geleden bij Standard Luik zo goed draai de en zo vaak scoorde, dat Borussia Mönchengladbach hem voor zeer veel geld in palmde, is nu bij FC Basel. Bij de Zwitserse club kan Nickel, evenals de afgelopen seizoenen bij Borussia zijn draai niet vinden. Nickel werd zelfs regelmatig gewis seld. Dat was in het afgelo pen weekeinde in de thuis wedstrijd van FC Basel tegen Bellinzona weer het geval. Nickel, die ook een forse schorsing achter de rug heeft, was het niet eens met de wis sel en ging demonstratief op de reservebank zitten van de tegenstander, Bellinzona. Voet k.o., hoofd o.k. Op de training van Borussia Dortmund trapte Werner Eg- geling de jonge amateur Jörg Horn per ongeluk tegen het hoofd. Horn trainde ijverig door, Eggeling niet. Deze ging hinkend naar de kleed kamer. MÜNCHEN De Olym pische kampioen Armando Martinez heeft zich bij het wereldkampioenschap ama teur boksen in M'unchen als vierde Cubaan geplaatst voor de finale. Zijn Bulgaarse te genstander in de halve finales Mihail Takov kan wegens een handblessure niet aantreden. Martinez treedt vandaag in de wedstrijd om de Alexander Kosjkin (Sov) - Tom Corr (Ier). Uitslagen halve finales: VUeggewicht, tot 51 kg.): Alexan- drov (Sov) w.o.p.v. Pool (Ven); Col lins (Vst) w.o.p.v. Titoiv (Roe). Vedergewicht, tot 547 kg.: Otgonbayer (Mon) w.o.p.v. Gray (Vst); Horta (Cuba) w.o.p.v. Nawa- kowski (Odl). Lichtweltergewlcht, tot 63,5 kg. Dong Kil Kim (Zko) w.o.p.v. Od- hiambo (Zwe); Garcia (Cuba) w.o.p.v. Puzovic (Jsl). Zwaarweltergewicht, tot 71 kg. Kocsjkin (Sov) windt door opgave tweede ronde van Corr (Ier); Marti nez (Cuba) wint door terugtrekken van Takov (Bul). Half zwaargewicht, tot 81 kg. Skrecz (Pol) w.o.p.v. Tadic (Jsl); Ro mero (Ciba) w.o.p.v. Sjin (Sov). Superswaargewicht- Damiani (Ita) w.o.p.v. Stoimenov (Bul); Biggs (Vst) w.o.p.v. Hussing (Wdl). ROSTOCK De twee Nederlandse vertegenwoordi gers, die gisteren op de tatmi kwamen bij het Europees kampioenschap judo in Rostock, zijn gisteren uitgescha keld in de herkansing. Het zijn Ben Spijker en Bert Verhoeven, die uitkwamen in de klasse tot 78 kilo en tot 86 kg. Verhoeven begon voortvarend. In nog geen vier minuten be haalde hij twee overwinningen: eerst de Liechtensteiner Buchel, die binnen de minuut werd gevloerd, daarna de Luxemburger Scheffen. Hij stuitte op Marco Vecchi, die veel te sterk bleek. Binnen de minuut-had de Italiaan tweemaal een waza-ari op zijn naam staan. Aangezien Vecchi zich vervolgens plaatste voor de finale tegen de Sovjet-vertegenwoordiger Iatskevitch kreeg Ver hoeven een herkansing tegen de sterke Oostduitser Detlev Ultch, die reeds viermaal derde is geworden bij de Europese kampioenschappen. Verhoeven verloor dit duel op tweemaal een koka en kreeg bovendien een shido tegen wegens gebrek aan activiteit. De Nijmegenaar Ben Spijkers won in zijn groep van Jacques Sa- pin (Zwi) door tweelmaal een yuko. Daarna trof hij de Roemeen Vratica, die te sterk voor hem was. Vratica plaatse zich voor de finale tegen Sjabareli (Sov). Spijkers kwam in de herkansing uit tegen de Tsjech Novotny, die vorig jaar tweede werd. Novotny scoorde tweemaal een yuko plus een waza-arei. Spijkers kwam niet verder dan een koka. De Roemeen Mirceo Fratica zorgde in de finale tot 78 kg. voor een grote verrassing. Vier seconden voor het einde van de partij versloeg hij de Olympische kampioen Chota Kabaleri. Fratica leek kansloos, omdat hij een shido wegens inactiviteit tegen zich had gekregen, maar een been worp bracht de beslissing. Deze moest door de hoofdarbiter zelf worden genomen. De regerend wereldkampioen Neil Adams werd derde. De Brit, die eerder had verloren van Kabaleri versloeg in de strijd om het brons Philip Lescak (Joe). De tweede bronzen medaille was voor An drea Sadej. De klasse tot 86 kg. werd gewonnen door de Rus Jazkewitsj, die na een jaar opnieuw de Europese titel pakte. Hij versloeg Mario Vecchi (Ita). De huidige wereldkampioen Bernard Tchoullouyan (Fra) versloeg in de finale van de herkansing de Hongaar Janos Gyanyi. De tweede bronzen medaille was voor de Oostduitser Detlev Utch. De judoka Henk Numan blijkt zijn middenvoetsbeen te hbben gebroken. Dat gebeurde donderdag in de verloren strijd om de bronzen medaille tegen de Fransman Roger Vechon. Numan, verdraaide zijn voet.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11