medede! gemeentebestuur 24 tm 28 mei'82 Beiden 1 JULI ZES T.V. KANALEN ERBIJ i PAGINA LEIDSE COURANT VRIJDAG 14 I s k d 0 ti k si h h R je h N P K fi g' b ft O" st h H d k R 1 r O hi g» di D A n; N di di N V\ te di Ji L A 2- Gemeenteraad NS Maandag 17 mei a.s. om 19.30 uur. Benoeming leden Raad van Bestuur van de Stich ting tot Exploitatie van Bejaardencentra. Uitgifte van gronden in erfpacht (Erfpachtsnota). Vaststelling algemene bepalingen voor de uitgifte in erfpacht. Vaststelling Inspraakverordening. Volkshuisvestingsplan 1982 tot en met 1985. Overdracht stations met bijbehorende grond t.b.v distributie gas en elektriciteit aan Energiebe drijf Rijnland. Voorstel intrekking van de verordening op de Ad viescommissie inzake het huisvestingsvraagstuk en wijziging van de verordening op de commissie voor de beroep- en bezwaarschriften. Krediet voor de reconstructie van de Oegst- geesterweg (Schiphollijn) tussen het Stations plein en de Willem de Zwijgerlaan. Vaststelling van het bestemmingsplan Room- Advies van de commissie voor de beroep- en be zwaarschriften betreffende het bezwaarschrift van de Stichting Welzijn Leiden met betrekking tot vermindering subsidie. Intrekking van de verordening voor de Recreatie- raad. Opheffing openbare lagere school "De Meerpaal II", Broekplein 5. Slotbegrotingswijziging voor het dienstjaar 1979 van het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Aanvulling I.S.R.-verbeteringsplan De Kooi/ Noorderkwartier. Verdaging beslissing vaststelling van de eerste herziening van de bestemmingsplannen Leiden- Noorderkwartier en Leiden-Morssingel. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond in de Waard aan B.V. Aannemersbedrijf Du Prie. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond aan de Plesmanlaan aan Aramco Overseas Company. Commissie vergaderingen Commissie Onderwijs en Samenlevingsopbouw. Woensdag 19 mei a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Verzoeken om medewerking - Aanschaffing nieuw meubilair t.b.v. de g.l.o.- school. Van Vollenhovekade 19 - Vervanging ontvreemde goederen t.b.v. de g.l.o.-school. Valkenpad 1. Zelfevaluatie bestuurscommissie Dukdalf/Loop- Ontwikkelingen binnenstadsschool. Bestuursvorm Reinwardt Academie. Samenwerking SWL - WKL. Ontwerpplan en -programma kinderdagverblijven. Thema: Vrijwilligers. Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschrif- Vrijdag 21 mei a.s. in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Bezwaarschriften tegen het sociaal-cultureel pro gramma en -plan: 15.00 uur: Leids Volkshuis. 15.30 uur: Stichting Meerburg. 16.00 uur: De Zevensprong. 16.30 uur: Peuterleidsters Groenknollenland. 17.00 uur: Stichting Morschwijck. Overige Commissie- en Projectgroep vergaderingen Beheerscommissie Stadskabei Leiden. Dinsdag 18 mei a.s. om 19.00 uur in kamer 212 van het stadhuis. Agenda: Rekening 1980. Voorlopige cijfers van het afgelopen jaar '81. Tariefwijziging i.v.m. de uitbreiding van het zen derpakket. Definitieve formatieplaats voor het personeel van Bureau Stadskabei (binnen direktie Financieel Be heer). Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, .kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet "'sSi Nieuw verzoek Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: 1. Restaurantbedrijf in het pand Hogewoerd 16. De aanvrage is afkomstig van F.C. Bik, alhier, en be treft het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van het bakken van voedings- en genotmiddelen in oliën en vetten an nex restaurant in het pand Hogewoerd 16. Op dinsdag 1 juni 1982 zal om 14.30 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdie ping, een openbare hoorzitting worden gehouden. 2. Autoherstelinrichting exclusief verfspuitin richting annex dieselolieinstallatie c.a. De aanvrage is afkomstig van Leidse Taxicentrale EL- TAX B.V., alhier, en betreft het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven installaties t.b.v. het herstellen, doorsmeren en wassen van eigen bedrijfs auto's exclusief verfspuitinrichting alsmede twee ondergrondse en een bovengrondse tank voor diesel olie, afgewerkte olie respektievelijk smeerolie, een en ander in en op het pand Admiraal Banckertweg 2. Op dinsdag 1 juni 1982 zal om 15.30 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Ie verdie ping, een openbare hoorzitting worden gehouden. Tijdens bovengenoemde hoorzittingen zal gelegen heid worden gegeven over deze aanvragen van ge dachten te wisselen. De aanvragen en alle andere daarop betrekking heb bende stukken liggen gedurende de gehele behande lingstermijn ter inzage in kamer 012 van het Stads bouwhuis. Voorts liggen de stukken gedurende vier weken na heden ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voor lichting in de hal van het Stadhuis. Gemotiveerde bezwaren kunnen schriftelijk tot en met 11 juni 1982 bij het College van Burge meester en Wethouders worden ingediend (Postbus 9100, 2300 PC Leiden). De persoonlijke gegevens van degenen die schrif telijk bezwaar hebben ingebracht worden, indien hierom - gelijktijdig bij aparte brief - wordt verzocht niet bekendgemaakt. Degenen die bezwaren hebben ingebracht, en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gelegenheid worden gesteld bezwaar tegen de ontwerp-beschik- king in te dienen. Voor nadere inlichtingen omtrent bovengenoemde aanvragen kunt u zich wenden tot de directie mi lieu, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 012, tel. 071-254437. Projektgroep Pancras-West. Maandag 17 mei a.s. om 15.30 uur in kamer 109 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Agenda: Stand van zaken m.b.t. het verbeteringsplan Pan- cras-west; aanleg van rioleringen en bestratingen in de Nieuwstraat en Hooglandsekerkgracht e.o. Stand van zaken m.b.t. het bestemmingsplan Pancras-west; bezwaarschriften die zijn ingediend tijdens de 2e tervisielegging. Stand van zaken m.b.t. - de school/parkeergarage op de Kaasmarkt; - restauratie van de kelders Hoogstraat. Riolering Nieuwstraat en omgeving Deze week is begonnen met het leggen van riolering in de Nieuwstraat en de stegen tussen Nieuwstraat en Nieuwe Rijn. Achtereenvolgens komen aan de beurt: 1. Nieuwstraat tussen Hooigracht en Hartesteeg 2. Hartesteeg 3. Nieuwstraat tussen Hartesteeg en Beschuitsteeg 4. Beschuitsteeg 5. Nieuwstraat tussen Beschuitsteeg en Burgsteeg 6. Burgsteeg Het gehele werk zal 12 weken in beslag nemen, zo dat het voor de bouwvakvakantie zal zijn afgerond. Sloop schoorsteen Nieuwenhuizen Maandag 17 mei zal om 17.00 uur wethouder Waal de schoorsteen van het voormalige Nieuwenhuizen- komplex aan de Morsweg slopen. Bouwplan en ontwerp- uitwerkingsplan voor een terrein in het gebied Herengracht-Zijlsingel Met ingang van maandag 17 mei 1982 ligt gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage een bouwplan voor het terrein dat wordt begrensd door de Langestraat, de 4e Groenesteeg, de Oranjegracht en de bebou wing langs de Nieuwe Rijn. Het bouwplan betreft deels een uitwerking van de in het bestemmingsplan Herengracht-Zijlsingel aange wezen globale bestemmingen Woa1 en Woa2. Hier voor is een ontwerp-uitwerkingsplan, bestaande uit een toelichting en een verkavelingsplan, gemaakt. Dit ligt eveneens met ingang van bovengenoemde datum voor een ieder ter inzage. Deels heeft het bouwplan betrekking op gronden waarvoor de Raad op 8 maart 1982 een voorbereidingsbesluit heeft geno men (Raadsvoorstel no. 75). Het ligt in de bedoeling voor dit deel van het bouwplan onder toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet een bouw vergunning te verlenen. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen belang hebbenden schriftelijk bezwaren indienen tegen het ontwerp-uitwerkingsplan bij het College van Burge meester en Wethouders (Postbus 9100, 2300 PC Lei den). Voorzover het bouwplan betrekking heeft op gron den waarvoor de Raad het bovengenoemde voorbe reidingsbesluit heeft genomen kan gedurende boven genoemde termijn een ieder hiertegen schriftelijk bezwaren indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders (Postbus 9100, 2300 PC Leiden). Rioolvernieuwing Tousaintkade Maandag 17 mei wordt in een groot gedeelte van de Tousaintkade het oude hoofdriool vervangen en ver nieuwd. De totale werkzaamheden zullen ongeveer 5 we ken in beslag nemen. De aannemer start halverwege het kruispunt Da Costastraat en werkt naar de richting van de Ter Haarkade. Na ongeveer 3 weken begint men bij de andere helft van het kruispunt Da Costastraat, vanwaar gewerkt gaat worden naar de richting van de Genestetstraat. De rioleringswerkzaamheden gaan tot en met huis nummer 27. Na de werkzaamheden komt de oude bestrating er weer .in. Zolang de werkzaamheden aan de gang zijn, is de Tousaintkade afgesloten voor het verkeer. Gemeentewoning te koop De gemeente biedt te koop aan woonpand Maredijk 50. De bij deze woning behorende grond zal in erfpacht worden uitgegeven. Tevens zal de koper de verplich ting opgelegd worden de woning te verbeteren. Prijs en verdere gegevens De prijs voor de opstal is f 30.000,— k.k. en de erf pachtcanon is f 2.292,— per jaar voor de eerste pe riode van 5 jaar. Het perceel is kadastraal bekend als gemeente Lei den, sectie L nr. 372 en 1877 gedeeltelijk. De uit te ge ven oppervlakte bedraagt ca. 108 m2. Wie komen in aanmerking? Voor de aankoop van de betreffende woning kunnen zich laten inschrijven: degenen die als woningzoekenden staan gere gistreerd bij de gemeentelijke directie Woonruim teverdeling en/of een woning van een Leidse wo ningbouwvereniging of Leidse woningstichting leeg kunnen achterlaten; Werkgroep Herengracht/Zijlsingel. Dinsdag 18 mei a.s. om 15.30 uur in de Pancras op het Ir. Driessenplein. Agenda: Stand van zaken met betrekking tot a) de werkzaamheden aan de Kerkpleinbrug, aan het gedeelte van de Waardgracht tussen de Oosterkerkstraat en Zuidsingel, aan het maken van de walmuur langs het Katoenpark; b) de werkzaamheden aan de walmuren, bruggen en rioleringen in het gebied tussen de Haven en de Zuidsingel; c) voorbereiding van het nieuwbouwplan voor het terrein Kempeneers. Renovatie of nieuwbouw van het Leids Volkshuis. Filmopnamen Breestraat Zondagavond 16 mei zullen rond middernacht enkele filmopnamen plaatsvinden op de Breestraat vanaf het kruispunt Gangetje/Korevaarstraat tot aan het stad huis. Gedurende korte perioden kan het verkeer hier enige stagnatie van ondervinden. Informatieavond bewoners Vestestraat Voor bewoners en toekomstige bewoners van de nieuwbouwwoningen van Wijk-Zaalberg, wordt op maandag 17 mei a.s. om 20.00 uur een informa tieavond gehouden over de definitieve straatin richting. De bijeenkomst is "In den Bierdeghel" Veste straat 1e. Meer informatie over stadskabei? Mocht u meer willen weten over Stadska- bel Leiden, dan kunt u zich vervoegen op het stadhuis. Bureau STADSKABEL, be gane grond (loket 26). Dit bureau is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.30 uur. Overdag kunt u het bureau ook bellen voor informatie, telefoon 254124. F.M. Radio uitbreiding Deze zomer zal ook het F.M. radiostation meer ontvangst mogelijkheden te bieden hebben. Het wachten is momenteel op het bestelde ap paratuur om de uitbreiding mogelijk te maken. Te zijnertijd hopen wij u meer over de uitbrei ding te kunnen vertellen. degenen die een particuliere huurwoning in Leiden leeg kunnen achterlaten waarvan de huurprijs lager is dan f 850,— (kale huur) per maand; degenen die niet als woningzoekenden bij de ge meentelijke directie Woonruimteverdeling staan in geschreven en geen woning als hierboven bedoeld leeg kunnen achterlaten, maar die wel voldoen aan de door de directie Woonruimteverdeling te hante ren normen voor het verkrijgen van een woonver gunning. Selectie van inschrijvers vindt plaats in bovenge noemde volgorde. Waar informatie? Vanaf maandag 17 mei a.s. tot en met vrijdag 21[ mei a.s. liggen in de hal van het Stadsbouwhuis' Langegracht 72, gegevens ter inzage van de verkopen woning. Deze gegevens bestaan o.a. uit: - een tekening van de bestaande situatie en de situa tie na verbetering; een omschrijving en kostenra ming van de verplicht aan te brengen verbeteringen] en een overzicht van de mogelijkheid ter verkrijgini van woningverbeteringsubsidie. Voorts is ter inzage aanwezig een model-voorlopii koopcontract met daarin opgenomen de verkoop voorwaarden en een exemplaar van de erfpacht- voorwaarden van de gemeente Leiden. U kunt in de hal van het Stadsbouwhuis terecht op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur. Inschrijving en verdere gang van zaken. Als u zich na kennisneming van bovengenoemde ge gevens als gegadigde voor de woning wilt inschrij ven, kunt u dat doen door het invullen van een in schrijfformulier. Bedoelde formulieren zijn aan de bali in de hal van het Stadsbouwhuis te verkrijgen. De in schrijving staat open tot en met 21 mei a.s. Indien u in het bezit bent van een registratie- kaart van de directie Woonruimteverdeling dient u bij inschrijving het registratienummer te ver melden. Na genoemde datum wordt een selec tie gemaakt uit de binnengekomen formulieren op basis van de hierboven genoemde vereisten. Storingen tijdens de werkzaamheden Maandag 17 mei a.s. wordt gestart met de uitbreiding van zes extra t.v.-kanalen; belgië Kvlaams), twee belgisch-waalse, de engelse b.b.c. (1 en 2) en het commerciële engelse i.t.v. Waar wordt begonnen De uitbreidings-werkzaamheden gaan in de eerstvolgende wijken van start; in de periode van 17 l/m 21 mei Zuid-West, de Raadsherenbuurt, de Vogelenwijk, en het gedeelte Mors- kwartier, tussen spoorlijn Leiden-Den Haag, de Rijn, Turkooislaan, Agaathlaan en Opaalstraat. Van 24 t/m 28 mei Leiden Noord, de Kooi, de Zeeheldenbuurt, Waardeiland, Meerburg, Tuinstadwijk en Professorenwijk-Burgemeesterswijk. 1 juni komt het binnenstadsgedeelte aan de beurt. Na 4 juni volgt het resterende gedeelte van het Morskwartier, en het gebied tussen Witte Singel, Jan van Goyenkade en de spoorlijn Leiden-Utrecht. Bedoeling is op 30 juni alles gereed te hebben. Zodra een stadsdeel gereed is, kunnen abonnees direkt de ontvangst van 12 t.v. stations gebruiken of daarop af te stemmen. In de verschillende stadswijken waar men in eerder genoemde periode bezig is met de omschakeling, kan overdag gedurende 1 a 2 uur storing optreden in uw radio- en of televisie-ontvangst. Het is mogelijk dat tijdens de uitzending van schooltelevisie deze even onderbroken wordt. De omschakeling Het is niet nodig voor de omschakeling straten open te breken. De werkzaamheden betreffen voorna melijk het bijzetten van electronica in de schakelkasten, die her en der in de stad zijn aangebracht. Kwaliteit ontvangst De kwaliteit van de te ontvangen beelden is over het algemeen goed te noemen. Echter de Engelsè zender(s) laat bij slechte weersomstandigheden te wensen over. Abonnementsverhoging De beheerscommissie Stadskabei Leiden heeft nog geen definitieve beslissing genomen over de verho ging, die met de uitbreiding van het kabelnet gemoeid is. Wel kan alvast vermeld worden dat de verhoging om en nabij de f 0,50 per maand zal liggen. Hiermee komt het totaal bedrag voor stadskabel-abonnees, inclusief de nog vast te stellen verhoging op ongeveer f 40,50 per kwartaal.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 16