Protest tegen reigende sluiting leuterschool d Lisse legt bezwaren tegen •nwapenbesluit naast zich neer l*i iet ;er subsidie voor latschappelijke ^nstverlening „Stations Voorhout en Leiden-noord aanvaardbaar" Denksporttoern ooi voor Zoeterwoudse scholieren geslaagd Vandalisme op speelplaatsen neemt toe OVERDEKTE AUTOSTALLING VAN DE BAAN IN LEIDERDORP ■a HÖ LEIDSE COURANT DONDERDAG 13 MEI 1982 PAGINA 5. LINKS MORREND AKKOORD meente de plicht had aan te geven hoe men dergelijke bezwaren dan wel moet in dienen. Unaniem heeft leggen, n&lneenteraad van Lis- 'ui akkoord verklaard Mevrouw Van Ruiten (PPR) J i» voorstel van R en fiiog weliswaar akkoord tie door de vredes- maar in haar stemverklaring Burgemeester Gernts verde- 4 trok zij fel van leer tegen digde het beleid van de ge- dc I anderen wa( noemde gebrek aan meente onder meer door op Atpnde bezwaarsehrif- voorlichting De bezwaren te merken dat de zaak al v gen het genomen wor(ien namelijk op grond meermalen en uitgebreid aan inzake het niet van een formele zaak onge- de orde is geweest en dat n van kernwapens grond verklaard. Het PPR- men alle ruimte heeft gehad e, naast zich neer te raadslid vond dat de ge- om zich te uiten. Politieke uitzending op Lissese kabel LISSE Op de Lissese kabeltelevisie zal 27 mei een lokale uitzending rondom de verkiezingen worden verzorgd. De Lissese gemeenteraad ging er gisteravond mee akkoord een zendmachtiging bij het minister van CRM aan te vragen. Het pro gramma zal worden'verzorgd door het VJV-cen- trum en het Haarlems Dagblad, die ook verant woordelijk voor de inhoud zijn. Als voorwaarde stelde de raad dat de uitzending de gemeente niets mag kosten en ook dat de abonnees van een verhoging verschoond blijven. Bij monde van de CDA-fractie werd nog op nadrukkelijke wijze be toogd dat in het programma een objectieve weer gave van de gang van zaken moest worden gege ven. Alleen de heer Aangeenbrug stemde tegen het voorstel. Hij vond het allemaal te laat en te ondoorzichtig om zijn fiat eraan te geven. Versoepeling inschrijvingsnormen bepleit LISSE Het PvdA-raadslid Rosdorff heeft gisteravond tijdens een vergadering van de gemeenteraad een lans gebroken voor ver soepeling van de inschrijvingsnormen als woningzoekende. Het ging hem met name om personen met een sociale binding aan Lisse. Volgens de huidige woonruimte ver ordening kunnen personen die binnen een straal van tien kilometer van Lisse wonen, niet worden ingeschreven als woningzoe kend. Dit geldt zowel voor de economisch als de sociaal gebondenen. En juist vóór de laatste groep wijde de socialist een verande ring in de verordening aanbrengen. Het col lege zegde toe, een en ander te bekijken. rt fIJK Ouders van Teijgen van de openba- ^Uterschool 't Kwet- J 1 hebben gistera- ge geprotesteerd tegen ?koflgende sluiting van is fijool in Katwijk aan Rf.4jn. ,,'t Kwetternest ^lijven", stond er in liwende letters op loot spandoek en in at kleiner formaat leze eis ook ver- j in een petitie die de avond tijdens •gadering van de immissie onderwijs éuij aangeboden aan JMder N. Parlevliet. deel kwam de raads- rdetie aan de wens van de deitegemoet. De sluiting leuterschool moet vol- raadsleden voorlopig n jaar worden uitge- i het nieuwe schooljaar lechts 12 leerlingen de je kleuterschool 't eejnest bezoeken. Veel te Taal weinig om de school rendabel voorzien dat *t Kwetternest te laten draaien en wethouder het als zelfstandige kleuter- N. Parlevliet startte enigp school niet zou redden terwijl maanden geleden dan ook een overal in het dorp het kleute- procedure om 't Kwetternest te sluiten. Omdat hiermee de laatste vohm van openbaar on derwijs in Katwijk aan den Rijn zou verdwijnen kwam de Vereniging van Openbaar on derwijs tegen dit voorgenomen besluit in het geweer terwijl ook de ouders van de weinige leerlingen zich njet onbetuigd lieten. Kritiek was er ook van de verschillende raadsleden. Kritiek ronderwijs wordt geïntegreerd bij het basisonderwijs." Wethouder N. Parlevliet wees deze kritiek echter van de hand. „Ik was al drie jaar gele den van mening dat er in Kat wijk aan den Rijn een openba re basisschool zou moeten ko men op het terrein van De Hoop. De consequentie daarbij was voor mij wel dat de open bare Boorsmaschool zou moe ten worden- gesloten. De schoolraad wehste die conse quentie niet te nemen en nu zitten we met de brokken." Volgens de PvdA-er Van Oos ten ontbreekt bij de verant woordelijke wethouder Parle- In beroep vliet de wil om te komen tot een oplossing van de proble men van het Openbaar Onder wijs in Katwijk aan den Rijn. „Er is veel mogelijk om een noodlijdende school in stand te houden en de wil om die mo gelijkheden te onderzoeken ontbreekt bij de heer Parle vliet. Het is al énige tijd te De gemeenteraad besloot enige tijd geleden wel tot de stich ting van een openbare basis school in Katwijk aan den Rijn maar aan dit besluit werd de goedkeuring van gedeputeerde staten onthouden. De gemeen te ging tegen de weigering van GS in beroep en deze procedu re bij de kroon loppt nog steeds, voor Harry van- Mierlo (D'66/Gemeentebelangen) was dit één van de redenen om 't Kwetternest, hangende de procedure bij de Kroon, niet te sluiten. Een ander motief om de school niet per 1 augustus op te heffen was volgens de raadsleden dat zowel de ou ders van de leerlingen als*de kleuterleidster mevrouw Plu de tijd moeten krijgen om naar alternatieven uit te zien. Mocht er na dit jaar nog geen duidelijkheid zijn over de toe komst van het openbaar on derwijs in Katwijk aan den Rijn en mocht het leerlinge naantal dan nog zo laag zijn als nu het geval is dan zal de school per 1 augustus 1983 daadwerkelijk worden geslo ten. Het openhouden van 't Kwetternest kost de gemeente boven de geplande kosten voor het kleuteronderwijs voor het seizoen 82/83 zo'n 10.000 gul den extra. Wanneer besloten zou zijn dat het Kwetternest nu al gesloten moest worden dan had de gemeente Katwijk rond de twee ton bespaard. nd ;iken been en bon voor bromfietser i ezi CHOTEN Een bromfietser uit Leidschendam liep gis- en bij een ongeval op de Rouwkooplaan een gebroken jeval gebeurde rond half twaalf. Een automobilist uit wilde met zijn wagen van de Veurseweg rechtsaf de joplaan op. Bij het afslaan zag hij de eveneens op de veg rijdende bromfietser over het hoofd. Maar niet al- automobilist was in de fout gegaan. De politie moest ook ferbaal op maken tegen de bromfietser. De jongeman i jar oud te zijn en dus niet gerechtigd om op een brom- ijn rijden. Saken in Zoeterwoude opgelost RWOUDE Met de aanhouding van twee Hagenaars politie vijf inbraken in Zoeterwoude opgelost. ïen, 31 en 35 jaar oud, werden onlangs op heterdaad be- een inbraak in een bedrijf op het industrieterrein van Het tweetal poogde met een sluipschijf een brandkast breken. Bij verhoor bleken zij meer op hun kerfstok te Zij bekenden in de periode tussen half maart en begin nbraken iq Bodegraven en 5 in Zoeterwoude gepleegd te Het tweetal ging'steeds op dezelfde wijze te werk. Met slepen zij het slot- van de brandkast er uit. In totaal i zij zo 10.000 gulden buit. Het schadebedrag is echter alen groter. Van de buit is niets teruggevonden. Het duo is inmiddels voorgeleid aan de officier van justitie in ïwe blusauto brandweer Lisse De Lissese brandweer krijgt een nieuwe auto. De ge- 'ooiraad stelde gisteravond 270.000 gulden beschikbaar voor ren ehaf van een nieuw blusvoertuig. i6-raadslid mevrouw Betlem twijfelde aan de noodzaak aanséhaf van een nieuwe wagen. Zij betoogde dat de auto toe steéds goed was geweest en zij vroeg zich af of het middel niet gekeurd zou kunnen worden, waaruit zou n blijken dat hij nog jaren mee zou kunnen. - eester Gerrits stelde dat de experts hebben gezegd dat leermiddel niet meer te vertrouwen is „En dan gaan we i uit", aldus de burgervader. De stichting maatschappelijke dienstverlening Bollen- srijgt bijna zes duizend gulden meer subsidie dit jaar. besloot de gemeenteraad van Lisse gisteravond. lbzuiniglngen bij het rijk, is de stichting in financiële pro- n n komen te verkeren. Het is niet ondenkbaar dat de subsi- rare n bij het rijk nog verder wordt dichtgedraaid, ra g rd gisteravond de suggestie gedaan om verder toegepaste ?nofen aan de Stichting door te berekenen. In dit verband kenie raad voor een vorm van samenspraak tussen de stich- 'ooi de commissie sociale zaken. edo' Rosdorff (PvdA) stelde dat het college op den duur de lening van de stichting in gevaar kan brengen en dat n dat men zich wel zal moeten gaan bezinnen op het ekenen van de kortingen in de toekomst. PROVINCIALE RAAD RUIMTELIJKE ORDENING: LEIDEN De provinciale raad voor de ruimtelijke ordening schaart zich achter het NS-plan om nieuwe stations langs de oude spoorlijn Leiden-Haarlem te openen. „Een nieuwe dienst regeling (stoptrein) is slechts dan mogelijk als meer dan één sta tion wordt bediend", aldus de raad. Met name de locaties Voor hout en Leiden-noord ziet de raad als goede mogelijkheden, om dat dat goed in het streekplan past. Een station bij Hillegom is volgens de raad na 1990 wel aanvaardbaar. Overigens wordt hiertegen van agrarische zijde bezwaar gemaakt. Voor de Bollenstreek geldt dat woninguitbreidingen leiden tot förensisme, aldus de raad. Realisering van de geplande stations zal daarom een verbetering betekenen voor de inwoners van deze streek. Wel stelt de raad dat een goed overleg met het streekbusvervoer (NZH) gewenst is. Er moeten goede aansluitin gen komen op de stations en er mogën geen bussent en treinen over hetzelfde traject rijden. Over de door de NS gekozen plaatsen stelt de raad dat Voorhout erg centraal ligt, maar dat bij bouwuitbreidingen hier, andere streekgemeenten minder moeten bouwen dan voor de eigen be volkingsaanwas noodzakelijk is. De raad bepleit verder bij Hillegom ook woningbouwmogelijk- heden voor mensen die op Schiphol werken. Deze locatie moet aansluiten op de openbaar vervoersvoorzieningen en daarom acht de raad de gekozen plaats in Noord-Holland aan de oude lijn ongelukkig. Vanuit de agrarische sector wordt nadrukkelijk „Nee" gezegd tegen een station, omdat daardoor ongeveer 300 hectare bollengrond verloren zal gaan. ZOETERWOUDE Ondanks het voortreffelijke lenteweer waren gistermiddag meer dan tachtig kinderen naar de Sjaloomschool gekomen voor het jaarlijks dam- en schaaktoernooi voor de Zoeter woudse scholieren. Er werd goed spel geleverd waarbij in het bijzonder het peil bij de schakers in positieve zin opviel. Zowel de dammers als de schakers waren ingedeeld in de categorieën klas 1-2-3 en klas 4-5-6. Bij de jongste groep dammers was het een spannende strijd die uiteindelijk een eerste plaats opleverde voor Mark Heemskerk. In de oud ste categorie was Wilko de Vlieger heer en meester en wist zonder veel problemen de titel die hij ook vorig jaar be haalde te prolongeren. De pas zes jaar oude Marvin Pet (van kleuterschool „De Hellebellen") zorgde voor een grote verrassing door de tweede prijs te behalen bij het schaken. Nudat Dirk Meijer driemaal op rij in de categorie klas 1-2-3 de sterkste schaker is geweest, liet hij ook bij de oudere groep alle concurrenten achter zich. Het rekord is momen teel in handen van Sjaak de Boer (schaken) en Arnout Brouwer (dammen) die beiden vijfmaal schoolkampioen werden. De uitslagen: Dammen klas 1-2-3: 1. Mark Heemskerk. 8 jaar, Sjaloom school; 2. Jeffrey van der Poel, 9 jaar, Sjaloomschool; 3. Liesbeth Beer- enfenger, 8 jaar, Sjaloomschool; 4. Bas van der Poel, 8 jaar, Sjaloom school; dammen klas 4-5-6: 1. Wilko de Vlieger, 12 jaar, Aloysiusschool; 2. Jeroen de Haas, 11 jaar, Sjaloomschool; 3. Hans Beerenfenger, 11 jaar, Sjaloomschool; 4. Esther Bouwman, 10 jaar, Klaverweideschool. Scha ken 1-2-3: 1. Antoine Straathof, 8 jaar, Aloysiusschool; 2. Marvin Pet, 6 jaar, kleuterschool „De Hellebel len"; 3. Dennis van de Water, 9 jaar, Aloysiusschool; schaken 4-5-6: 1. Dirk Meijer. 9 jaar, Aloysiusschool; 2. Jan-Bart Broekhuis, 10 jaar, Ber- nardusschool; 3. Angela van Slingerland, 12 jaar, Sjaloomschool; 4. Coen Loomans, 11 jaar, Aloysiusschool. OEGSTGEEST Er zijn de laatste tijd in Oegstgeest nogal eens klachten over vernielingen aan scholen omdat de jeugd op speelterreinen wat al te rigoureus bepaalde balsporten beoefent. Voor wat betreft de openbare scholen vindt de gemeente het goed als na schooltijd de jeugd op de bijbehorende pleinen kan spelen. De wethouder van onderwijs, mevrouw Th. L. Blom-de Koek van Leeuwen deelde gisteravond tijdens de raadscommissiever gadering mee dat men in het college overeengekomen was de schoolpleinen na schooltijd alleen toegankelijk te laten voor de lagere schooljeugd. Zij stelde dat men op dit punt ook contact op wil nemen met het bijzonder onderwijs in de gemeente om op „één lijn te kunnen zitten". De CDA'er P. van Veen vroeg zich af of de wethouder ook een oplossing in petto had voor 12-jarigen en ouderen. „Is er uitzicht dat er terreinen vrijgemaakt kunnen worden voor de wat oude re jeugd?" vroeg Van Veen zich af. Spreker zag als een goed alternatief het terrein aan de Lange Voort dat vrijgekomen is na afbraak van de noodschool „De Springplank". Verder noemde Van Veen het Hofbrouckerpark als openbaar speelterrein. Een beeld van de verwoede strijd. College wijzigt koers na gesprek met omwonenden LEIDERDORP Het college van B en W heeft besloten geen bestemmingsplanwijzi ging voor te bereiden om de bouw van een overdekte auto stalling op het terrein van de oude muziekschool aan de Hoofdstraat mogelijk te ma ken. Het college dat aanvan kelijk positief stond tegenover een dergelijk plan van het au toverhuurbedrijf Prangers is tot deze koerswijziging geko men na overleg met de omwo nenden. Wethouder A H. Meerburg (CDA) kreeg in februari veel kritiek te verwerken in de raadscommissie ruimtelijke or- Het overleg met de bewoners dening. Tegen het plan van de AW1 om öp het braakliggende terrein 14 premie A-woningen te bouwen bleek niemand be zwaar te hebben, maar een meerderheid wees een bestem ming voor een overdekte auto stalling resoluut van de hand. Dit standpunt werd ingegeven door de vrees dat het verhuur bedrijf uit zou groeien naar een garagebedrijf die veel overlast voor de omwonenden met zich zou brengen. Wethouder Meerburg werd toen aangeraden eens met de omwonenden te gaan praten. Plan Lommerlust aangepast WARMOND In verband met het teruglopen van de vraag naar duurdere woningen is het plan Lommerlust aangepast. De raadscommissie financiën kreeg gistera vond de herziene exploitatie-opzet onder ogen. De be langrijkste verandering is de daling van de minimum prijs voor de bouwkavels in de vrije sector. De mini mumprijs van 400.- zoals die aanvankelijk in de ex ploitatie-opzet was opgenomen bleek onhaalbaar. Er is geen kavel verkocht. Als minimum wordt nu 200.- pm2 genoemd en 250.- per m2 voor een ander per ceel. De Raming vond dat er nogal wat onzekerheden in de exploita tie-opzet waren met name in de inkomstenkant waaronder de verkoop van de vrije sector percelen en de bijdrage die geleverd wordt door een exploitatiemaatschappij bij verkoop van grond door die maatschappij. De voorzitter van de raadscommissie de heer Van Schagen stelde dat de inkomsten als zodanig niet onze ker zijn, alleen het tijdstip waarop het geld binnenkomt. Dit jaar zal de hertaxatie plaatsvinden voor de grondslag van de onroerendgoedbelasting. Enkele commissieleden vroegen zich af of het niet voordeliger zou zijn te kiezen voor een andere grond slag. In Warmond geldt als grondslag de economische waarde van het objekt. Het is ook mogelijk de oppervlakte als grondslag te kiezen,en enkele commissieleden dachten dat dat veel een voudiger zou zijn omdat de maten minder schommelingen verto nen dan de economische waarde. Midgetgolfbaan krijgt opknapbeurt VOORSCHOTEN De raads- commissie welzijn en onder wijs wil zo spoedig mogelijk de gebreken aan de midgetgolf baan bij het zwembad „Het Wedde" laten herstellen. De baan is vorig jaar geopend vol gebreken. Verhaal op de aan nemer is niet mogelijk. Wel zal de fabrikant rechtstreeks wor den benaderd. Drs. Willemse (VVD) wil een onderzoek naar een betere bekleding en even tueel vervanging van de vloer bedekking, omdat de stoffen bekleding erg kwetsbaar is. Het gemeentebestuur kan niet achter de suggestie staan om de leegstaande hal van het voormalige automobielbedrijf Englebert aan de Dobbeweg om te vormen tot een tennis- hal. Wethouder Marselis (CDA) meent dat een dergelijk verzoek volkomen in strijd is met de wens om te komen tot uitbreiding van het industrie gebied ter plaatse. Eerst wan neer blijkt dat de hal totaal onverkoopbaar is, zou eventu- eel daarover gedacht kunnen worden, maar zover is het nog niet. Ook de actie die is onder nomen door de Stichting O- penbaar Golf in Den Haag om met de provincie in overleg te treden om te komen tot de in richting van een gedeelte van de zgn. Leidse Baantracé tot golfbaan, vindt de wethouder voorbarig. De Stichting Open baar Golf heeft thans enige holes op het tracé van Rijks weg 11 en de beschikking over twee oefenvelden in het sport park Adegeest. Deze oefenvel den worden met ingang van het nieuwe sportseizoen verhuurd aan de SV Voor schoten. De Stichting Golf meent dat in korte tijd geble ken is dat deze sport aanslaat in Voorschoten. Er zijn thans voor de gemeente Voorschoten nog te veel onduidelijkheden omtrent de kostenverdeling en eerst zal regionaal bekeken moeten worden of een openba re golfbaan aan de Papelaan voorzien kan in een districts- funktie. heeft uitgewezen dat er geen bezwaar bestaat tegen een openluchtstalling voor de fir ma Prangers. Dit heeft het col lege doen besluiten niet meer te streven naar een wijziging van het bestemmingsplan, maar bij de inrichting van het terrein ruimte voor het bedrijf te creëren. Het huidige be stemmingsplan maakt woning bouw op het terrein onmoge lijk. Het ligt in de bedoeling van de gemeente deze oplos sing met de heer Prangers door te praten, waarna men zo snel mogelijk de woningen van. de Algemene Woning bouwvereniging van de grond wil hebben. Veel aanvoer op traditionele paardenmarkt De honderden paarden trokken veel belangstelling RIJNSBURG Rijns burg hield gisteren weer haar jaarlijkse paarden markt. Om zeven uur ging het programma van start met klokgelui. Het zonne tje scheen toen al volop en de eerste paarden werden aan de daarvoor bestemde paaltjes aan de Vliet Z.Z. en de Gr. Florislaan vast gemaakt. Gestadig volg den er meer en dat aantal zou al snel tot rond de honderd groeien. Paar den, veulens en pony's. Het was een vermakelijk gezicht. Rond deze traditionele paar denmarkt, waarvoor veel Rijnsburgers naar „huis" te rugkeren. waren allerlei ne venactiviteiten georganiseerd. Langs de Vliet N.Z. en de Koestraat was een braderie opgesteld met allerlei leuke stands met speelgoed, etenswa ren, antiek en sieraden. Ook de politieke partijen waren van de partij om hun stem mers te lokken met een roos of een prijsvraag. Op het terras van de Voorhof werd koffie gedronken en achter de Hof- tuin draaide de kermis. Rond twaalf uur werden de paarden weer ingeladen en ging men weer op huis aan. Sommige standhouders volg den het voorbeeld, maar ande ren bleven staan om op de middagbezoekers te wachten. Deze gingen hoofdzakelijk naar de Voorhof, waar om drie uur de bazar gehouden werd en de kermis. Om half vijf startte gymnastiekvereniging D.W.S. haar demonstratie ach ter het raadhuis. Verscheidene groepen meisjesgymnasten werden begeleid door de drumband D.W.S. en lieten zich al gymmende van hun beste kant zien. Ze deden rit mische- en vrije oefeningen en lange mat. Om zeven uur ging de wielerronde van de Oranje vereniging van start. Deze ronde werd voorafgegaan door een muzikaal optreden van D.W.S. en daarna volgden de twee jeugdronden en de Burchtronde. Het werd dit keer een zeer spannende strijd. Vooral bij de senioren werd er hard voor de eerste plaats ge knokt Uitslagen: Pupillen meisjes: 1. P. de Mooij; 2. L. van Rossum en 3. M. Ravens- bergen. Junioren meisjes: 1. Jolanda Grimbergen en 2. Co- 'rinne Hogewoning. Pupillen jongens: 1 A. Grimbergen; 2. J. van Egmond en 3. G. Lind- hout Junioren jongens: 1. H Kolenbrander; 2. W. Brusse en 3. H van Egmond. Senioren: 1. W. van Rhijn, 2. H. Grim bergen en 3. H. v.d. Voort

Leidse Courant | 1982 | | pagina 5