rovincie tegen verplaatsing reevoederbedrijf Schrama LWS-personeel bevreesd voor verlies status als ambtenaar ZELFS EEN groent^ betaienmeJ «NÖROENE. ÉflMpOcgöKd^] lemeente overweegt ^yername Menken-hal .EIDOOI VOOR ONDERZOEK NAAR RIJKSWEG 11 •JQUUS schitterende vorstelling van LEST industriebond fmr BON PA' DEN LEIDSE COURANT DONDERDAG 13 MEI 1982 PAGINA 3 JN De gemeente Leiden over- t de overname van de Ton Men- "—"tJsbaan aan de Vondellaan. Dit en mogelijkheid zijn om sluiting |e hal te voorkomen. De exploita- de hal verloopt uiterst moei- men De schulden zijn groot. Oorza- niekiervan zijn het sterk tegenval- :e teiaantal bezoekers (het afgelopen kon kwamen maar 130.000 schaat- ;peeiiegen 315.00 in het eerste seizoen) n zitje gestegen energiekosten. Het e veebedrijf Rijnland heeft vorige 1 de energievoorziening afgeslo- tnwege een schuld van ruim een ton. Overname van de hal door de ge meente Leiden is een van de mogelijke oplossingen. De gemeente zou er dan een tweede sporthal kunnen inrichten. Maar ook andere oplossingen zijn nog mogelijk. Zo heeft een bedrijf zich als koper van de ijsbaan aangediend en is er wellicht de kans dat de gemeente Ton Menken de helpende hand toe steekt, opdat deze zelfstandig de ex ploitatie kan voortzetten. Behalve de ijshal in Leiden staan er Menkeri-hal- len in Rotterdam, Dordrecht en En schede. Ook de situatie van de hal in Enschede zou zorgelijk zijn. Interpellatie over gebreken LWS- woningen LEIDEN Het CPN-raadslid J.M. Brands wil tijdens de komende vergadering van de gemeenteraad een interpellatie houden over de bouwkundige toestand van de 230 LWS- woningen aan. de Oranjegracht en omge ving. Daarbij wil het raadslid ook ingaan op het beleid van diverse gemeentelijke dien sten. Het raadslid acht het noodzakelijk, dat onafhankelijke adviseurs worden ingescha keld omdat de gemeentelijke afdeling Volkshuisvesting wellicht ernstige fouten heeft gemaakt en derhalve moeilijk het col lege omtrent de problemen van advies kan dienen. De heer Brands vraagt het college ook, of de bewoners de financiële schade die in de afgelopen jaren is geleden door warm teverlies, vergoed krijgen. ;rou| Mog>EN Het veevoederbedrijf Schrama aan de idijijk mag niet worden verplaatst. De provincie fat i-Holland heeft haar goedkeuring onthouden aan mnfdeelte van het bestemmingsplan Stevenshof. De jrigfncie is van mening dat er geen geld is om dit plan doode gemeente uit te voeren. bestemmingsplan ging ineente ervan uit, dat het derbedrijf naar elders jaden zou moeten verhui- ipit zou nodig zijn om de mstige bewoners van de le wijk geen overlast van »edrijf te bezorgen. De icie stelt in haar be king over het bestem- jplan, dat ze met de ge- e*e van mening is dat het kjf in principe weg zou sn. De provincie vindt i deze verplaatsing niet incierd kan worden, on- j;ht moet worden of het voorzieningen kan i om de overlast zoveel ilijk tegen te gaan. Een' l van deze beslissing van jovincie is dat er in een van 100 meter rond de ik geen huizen gebouwd en worden. De provincie floor een aantal kleine be- rond Schrama te vesti- i met name de geluids lost van het veevoederbe- loveel mogelijk in te per- weg 11 Provincie is verder van ng dat de gemeente Lei- In het bestemmingsplan ling moet houden met de juele aanleg van rijksweg Qn het plan gaat de ge- te ervan uit dat rijksweg nr^niet komt. Dit zou tot ge- enfiebben dat rijksweg 11 in - ijeheel op het grondgebied 9-4ie provincie Wassenaar 2ilegd zou moeten worden, ffei^ovincie stelt dat onder zocht moet worden wat het beste tracé voor de weg zou zijn en hoe breed de weg moet worden. Rijkswaterstaat pleit te in een bezwaarschrift tegen het bestemmingsplan voor een rijksweg van vier rijstroken. De provincie spreekt zich niet uit over de vraag of de weg er nu wel of niet moet komen, maar wil de mogelijkheid tot de aanleg ervan open houden. De provincie vindt dat als de weg er dan toch komt, er geen aansluiting op de Stevenshof- dreef aangelegd mag worden. Dit zou het verkeersdruk in de nieuwe wijk veel te groot ma ken. Door deze beslissing van de provincie kunnen er min der woningen in de polder gebouwd worden dan de ge meente van plan was. Caravanbedrijf De provincie is het met de ge meente eens dat het caravan- bedrijf van Chrispijn op de huidige lokatie niet gehand haafd kan worden en de ge meente genoeg mogelijkheden biedt om het bedrijf elders on der te brengen. De provincie is het niet eens mét het bezwaar van de Leidsche Roeivereni ging tegen het bestemmings plan waar het bepaald dat in de Dobbewatering woonboten gelegd mogen worden. De olie handel van H. van de Berg aan Rijndijk mag blijven. Het bedrijf hoeft alleen maar een klein gedeelte van zijn grond af te staan voor de aanleg van groenvoorzieningen. Een luchtfoto van de Stevenshofjespolder. DEN Het Leiden English Speaking Theatre t met het stuk „Equus" van Peter Shaffer, dat gis- in de schouwburg gespeeld werd, een enorme atie geleverd. juus" wordt de psyche van een jongen van zeventien ocht, die gedreven door een religieus-sexuele obsessie 'oor zijn omgeving krankzinnige, onverklaarbare mis- Bej begaat: hij steekt acht paarden de ogen uit. Wat hem >e gebracht heeft, wordt in gesprekken met zijn psy- tr geopenbaard. Essentieel hierbij is dat het gedrag van -'2$ngen niet volkomen verklaard kan worden uit milieu eden; er blijft iets over dat zich aan rationele verklarin- inttrekt. 1 psychiater ziet zich geplaatst voor een probleem dat hij lu toe heeft kunnen ontwijken. Hij is in staat de jongen lijn obsessie te bevrijden, maar hij kan hem voor zijn l niets in de plaats geven dan een „normaal", gruwelijk ied«h, waarin hij in het gunstige geval zijn gevoelens even zal ervaren als de plastic producten van de fabriek hij na zijn genezing naar tot gestuurd zal worden. De iater is jaloers op de hartstocht die de jongen heeft ge- 'stuk is bijzonder indringend. Het stelt zulke hoge eisen (de acteurs, dat een uitvoering door amateurs gemakke- fcen mislukking kan worden, maar LEST heeft bewezen jiitstekend aan te kunnen. De spelprestaties waren goed; lofdrollen werden door Jon van Eerd en Rick van Vliet isioneel gespeeld, frikele details was ik het met de interpretatie niet hele- eens - Hesther, de vrouw die de mening van een voor- revende, maar uiteindelijk begriploze maatschappij ver- l, had als de vertrouwelinge van de psychiater wat min- burgerlijk kunnen zijn - en het tempo lag soms iets te maar over het geheel was de voorstelling schitterend, edetailleerde aanwijzingen van Shaffer voor spel en to- beeld waren tamelijk nauwkeurig opgevolgd; van de 'jiums van de paarden was meer werk gemaakt dan hij pchrijft, maar dat had een prachtig resultaat, zonder dat irake was van het realisme, in de zin van nabootsing van paarden, dat door Shaffer verboden is. Vandaag is s nog in de Schouwburg te zien; wie Engels verstaat, t beslist gaan kijken. MARIAN VAN NOORT "iinhuisje leeggeroofd 4 )EN Een tuinhuisje op het volkstuincomplex Ons •Oin is in de afgelopen dagen geheel leeggeroofd. De dief- Verd gepleegd na het verbreken van een ruit. Meegeno- werden onder meer geluidsapparatuur en levensmidde- De waarde van de goederen bedraagt zeker 1700 gulden. Politiehond bijt man LEIDEN Een beet van een politiehond heeft gisteravond rond acht uur een 24-jarige Leidenaar tot bedaren moeten brengen. De man raakte licht gewond aan het zitvlak. De man was woedend gewor den toen een agent van de mo torpolitie hem vroeg zijn hin derlijk geparkeerde personen auto aan de Lammermarkt te verplaatsen. De Leidenaar weigerde dit. Toen de motor agent om assistentie vroeg, kreeg hij hulp van een hon dengeleider. Deze riep de daadwerkelijke hulp van de politiehond in, toen de man een straattegel pakte en daar mee dreigde. Na de hondebeet bedaarde de man, ging mee naar het politicbureau en kon na het opmaken van proces verbaal huiswaarts keren. LEIDEN Het personeel van de Leidse Wonings tichting (LWS) verzet zich tegen de omvorming van de Leidse Woningstichting tot een woningbouwvere niging, zoals het college van B en W voor ogen staat. Het personeel vreest onder meer, dat de recht- spostite momenteel ambtenaar in het ge ding komt. ADVERTENTIE Groene Betaalcheques en de Groene Betaalpas. Gegarandeerd tot f 100,- per cheque. Zonder kosten verkrijgbaar bij alle banken en spaarbanken van Nederland. selaar, waarin het functione ren van de LWS felle kritiek ondervond. Zo kende de LWS een politieke adviesraad, die weinig adviseert, de LWS en bureau huisvesting hebben een meer haat dan liefde verhou ding en zijn de klachten over de LWS groter in omvang dan de klachten over de woning bouwverenigingen. „De huidige situatie behoeft verbetering. Zowel wat betreft de organisatie als wat betreft het functioneren," concludeer de Tessqlaar en stelde, dat de LWS terug moet naar de ge meente en zij het karakter van een woningbouwvereniging moet krijgen. Tesselaar pleitte ervoor om het woningbezit van de corporaties en de LWS onder te brengen in een pool en wijksgewijs tot herverde ling over te gaan. Dit alles zou voor oktober 1982 gerealiseerd moeten zijn. Braderie op Lage Rijndijk LEIDEN De winkeliersve reniging Lage Rijndijk houdt komende zaterdag in nauwe samenwerking met de wijk- vereniging een braderie. De Lage Rijndijk is zaterdag verkeersvrij, er worden zo'n vijftig kraampjes geplaatst, twee muziekverenigingen en zeven majorettekorpsen treden op. Voorts is er een balonnen- wedstrijd en organiseert Roo- denburg het Leids kampioen schap jongleren en doelschie- ten. Ook zijn enkele kermisat tracties aanwezig, wordt een kleurwedstrijd gehouden en is er een demonstratie van am bachten. Voor het personeel gaat dat al lemaal iets te snel. Er zijn, zo wordt gezegd, nog vele proble men, die niet zijn opgelost. Ten eerste het probleem van de rechtspositie. Daarnaast meent het personeel van de stichting, dat het onmogelijk is om al de bewoners in te lich ten en mee te laten praten over de plannen. Het personeel is van'mening, dat juist de situatie moet ver anderen, dat de gemeente om een bepaald probleem in een wijk op te lossen (bijvoorbeeld wateroverlast) met wel 5 wo ningbouwcorporaties moet on derhandelen. „Juist die situa tie moet veranderen," meent het LWS-personeel, dat bang is „een geforceerde voortrek kersfunctie" te moeten gaan vervullen. Het personeel komt met een tussenoplossing: „Maak van de LWS gedurende een korte tijd (bijvoorbeeld 5 jaar) een ge meentelijk bedrijf. De raad kan voor die periode een com missie instellen, die de werk zaamheden van de LWS zou kunnen voortzetten, totdat in corporatieland duidelijkheid is gekomen over het fusie-gebeu ren. In de commissie zouden onder meer vertegenwoordi gers van de gemeenteraad, be woners, en andere deskundi gen (vakbonden, bejaarden bonden, organisaties van min derheden en zo voort) zitting moeten hebben. Het instellen van een commisie zou beter zijn, omdat de kans om het woningbouwgebeuren op korte termijn in een nieuw jasje te steken, verkeken lijkt „Het komt ons voor, dat een gefor ceerd gebeuren de woning bouwverenigingen kopschuw zal maken," besluit het perso neel van de LWS. Spelletjesavond Volwassenen uit de Merenwijk kannen zaterdag 22 mei van acht tot twaalf uur terecht in het buurthuis Op Eigen Wieken waar een soosavond wordt gehouden. Op deze avond kunnen diverse spelen gedaan worden, zoals sjoelen, schaken en klaverjassen. Ook is de bar geopend. Als de spelletjesavond aanslaat, is het de be doeling er een maandelijkse traditie van te maken. Poldervaart De Leidse afdeling van de Koninklijke Maatschappij Tuin bouw en Plantkunde houdt zaterdag 22 mei een polder vaart door de polders van Zoeterwoude en Hazerswoude. De tocht wordt gemaakt met een, uiteraard goed schoonge maakte, grond- en mestschuit. Vertrek is om negen uur vanaf de Hoge Rijndijk 165 in Zoeterwoude bij de Antoni- usstraat. De terugkomst is tussen twaalf en een uur. Voor inlichtingen en aanmeldingen J. van Wijck, Spanjaardlaan 17, Leiderdorp. Pelgrimstocht Op zaterdag 22 en zondag 23 mei vertrekt vanuit Noord wijk en Leiden een tweedaagse pelgrimstocht naar Banneux-Notre-Dame. Geestelijk leider van de bedevaart is mgr. B.G. Henning, voorzitter van het dio cesaan Banneuxcomité. Overnacht wordt in het con grescentrum Rolduc in Kerkrade. Voor inlichtingen: mevrouw Van Houten, Jeroenspark 38, Noordwijk (01719-16706) en Zuster Conrada, Huijgensdreef 5, Lei den (071-893621). Vestestraat Bewoners van de Vestestraat kunnen maandag 17 mei met vertegenwoordigers van de gemeente van gedachten wisse len over de toekomstige inrichting van hun straat. Het gaat om het gedeelte waar de nieuwbouwwoningen staan op het voormalige Van Wijk/Zaalbergcomplex, die voor de zo mervakantie worden opgeleverd. Het gemeentelijke voor nemen is om de Vestestraat onaantrekkelijk te maken voor auto's. Voorts wil men paaltjes en banken plaatsen, speel- gebiedjes inrichten en fietsenrekken neerzetten. De bijeen komst wordt gehouden in café/restaurant In den Bierdeg- hel: aan de Vestestraat 1 en begint om acht uur. Amateurfestival in Waag van start LEIDEN Het kamerorkest Madrigalesko heeft gisteravond de spits afgebeten van het amateurfestival in de Waag. Onder lei ding van Henk Briër werden werken van Mozart en Tsjai- kowsky vertolkt. Het festival (muziek, dans en theater) duurt tot en met 28 mei. De opbrengst van de avondvoorstellingen iedere bezoeker be taalt twee gulden vijftig wordt afgedragen aan het Anjer fonds. Dit fonds heeft vele Leidse amateurgroepen en andere culturele instellingen in de afgelopen jaren financiële hulp gebo den. Als aanvulling op het programma, zo is gisteren bekend ge maakt, wordt zaterdag in de Waag een rommelmarkt gehouden. Tevens zullen in de voorhal oude muziekinstrumenten en door Crescendo gedragen pruiken tentoon worden gesteld. ADVERTENTIE Sinds kort is van kracht de Wet op de Ondernemingsraden. Kleine bedrijven, waarbij bedrijven met een werknemers- aantal tussen 35 en 100 personen ook een ondernemingsraad moeten instellen. De Industriebond FNV organiseert daar om zaterdag 15 mei een themadag met als onderwerp: "De ondernemingsraad in de kleine bedrijven". Plaats en tijd: De Bierdeghel, Nieuwe Rijn 52, Leiden, zaterdag 15 mei 10.00 uur. Voor geïnteresseerde leden, werkzaam in bedrijven met minder dan 100 maar ten minste 35 werknemers, bestaat de moge lijkheid zich op te geven bij het districts kantoor van de Industriebond FNV, Statenlaan 126, Den Haag, tel. 070-514241. Nog green lid van de bond? Maak dan gebruik van de bon. Naam: Ik word lid. Adres: Postcode en woonplaats: Stuur mij uw uitgebreid informatie pakket over de ondernemingsraden in de kleine bedrijven. In enveloppe zonder postzegel aan Industriebond FNV, Antwoordnummer 466, 1000 PW Amsterdam.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 3