iBEELDl ISPRAAK Geheimagent van Israëlieszat tien dagen met Eichmann in één kamer RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT MAANDAG 10 MEI 1982 Pj Eichmann als Ober- sturmbannführer bij de SS. door Ton Oliemuller Eichman in Jeruza lem voor zijn rech ters. De Israëlische geheimagent Eli Man (schuilnaam) zat na het oppakken van de jodenja ger Adolf Eichmann in mei 1960 in een buitenwijk van Buenos Aires tien dagen met hem op een kamer in een vil la. In afwachting van diens geheime overtocht naar Jeru zalem voor zijn berechting gold voor de geheimagent een strikt spreekverbod. Maar tien dagen samen op één kamer smeedde een on zichtbare band tussen jager en gejaagde. Bovendien wilde Man weten waarom Eich mann deed wat hij gedaan had: miljoenen joden richting gaskamer sturen. En of de man ook schuldgevoelens kende. Zo kwam het tot ge sprekken tussen die twee. Ook daarover moest Man zwijgen. Tot het graf, zoals de Israëlische geheime dienst Mossad zijn agenten ver plicht. Hij kon het echter niet langer stil houden en vertel de na lang aandringen uitein delijk zijn verhaal aan tv- maker Ben Eikerbout, die bij TROS-tv gelegenheid tot uit zenden krijgt, vanavond op Ned. 1 om 22.45 uur. Titel: „Ik nam Eichmann gevan gen". Het verhaal van het opspo ren van Eichmann na zijn vlucht naar Argentinië werd eerder verteld, kwam ook te recht in een boek. Geheim bleef wat er gebeurde in de tien dagen tussen zijn arres tatie en zijn wegsmokkelen uit Argentinië. De Israëlies zouden hem met zich meene men in een El Al-vliegtuig, gekleed als steward. De El Al vliegt echter niet op Argenti nië. Ben Goerion, het toen malige Israëlische staats hoofd, moest erin bemidde len, dat om heel andere mo tieven een El Al-vliegtuig met een schijnbare diploma tieke missie naar Argentinië vloog. In dat toestel ging Eichmann gewillig mee. Hij had zelfs een stuk getekend, waarin hij verklaarde werke lijk Adolf Eichmann te zijn. In Buenos Aires woonde hij in een buitenwijk onder de naam Ricardo Clement en werkte hij op een fabriek. Hij onderschreef ook zijn verkla ring, dat hij de gerechtigheid niet langer wilde ontlopen, stemde ermee in voor zijn rechters te verschijnen. Eichmann zover te krijgen was het werk van Eli Man. Hij vertelde zijn hele verhaal aan Eikerbout, die speelt met de gedachte dit onder te brengen in een toneelstuk. Hij legde echter ook het hele gesprek met Man op film vast, waaruit de belangrijkste delen nu worden vertoond. Bij zijn berechting in Jeruza lem verklaarde Eichmann zich onschuldig. Schuldig is wie de opdracht gaf, niet wie de opdracht uitvoerde. Man vertelt in die tien dagen op die kamer niet anders ge hoord te hebben. Toch zond hij miljoenen joden naar de kampen volgens een perfecte dienstregeling van het spoor. Eichmann's treinen kregen zelfs voorrang boven solda- tentreinen. EEN MONSTER Dit moet geen mens zijn, zegt Man, maar een monster. Wat hij deed was zo verschrikke lijk, dat het bijna niet is in te denken. Man is zelf een Pool se jood, die in de jaren dertig al met zijn hele familie naar Israël trok. Later keerden zij terug naar Polen, maar zagen kans voor de Duitse inval weer in Israël terecht te ko men. Alleen het gezin van zijn zuster weigerde. Die hele familie werd omgebracht. Praten met Eichmann leek een gesprek door een glazen muur heen. Je zag hem wel, maar je bereikte zijn hersens, zijn hart niet. Een robot ge worden mens, een mechani sche man. Er ontstond een band tussen jager en gejaag de. Zij dronken samen wijn. rookten een sigaretje. Maar voorop bij Man bleef staan die man voor zijn rechters te brengen. Man's filmverhaal wordt on derbroken door opnamen van de berechting in Jeruza lem. Ook door Man's terzijdes hoe Eichmann met zijn vrouw Vera, ten onrechte in de film Eva genoemd, en kinderen woonde. Een hard werkende huisvader, die men zijn misdadigheid niet aanzag. Gezien het getal van zijn slachtoffers, onder wie ook miljoenen kinderen, de grootste misdadiger ter we reld en toch een onaanzienlij ke burgerman uit de Garibal- c istraat in Buenos Aires. Als geheimagent reisde Man als kunstschilder over de hele wereld op zoek naar Eichmann en andere oorlogs misdadigers. Om de schijn op te houden exposeerde hij in alle grote wereldsteden. Zijn verhaal mocht hij nergens kwijt. Zelfs in zijn eigen ge zin wist niemand van zijn werkelijke activiteiten. Ten slotte heeft hij het aan zijn noeder verteld op haar sterf- oed. Waarna fcij voor altijd insliep met een uitdrukking van verbazing en tegelijk te vredenheid op haar gezicht. Samen met Eichmann op die kamer, tien dagen lang, heeft hij grote gevoelens van geluk over zich gehad. Alsof een zware last van zijn schouders was gevallen. Een gevoel van grote bevrijding ook. Eich mann hield vol Eichmann niet te zijn. Hij heeft hem ontkleed en het SS-brand- merk op zijn lichaam gevon den. Tenslotte bleek Eich mann een man die niet wist wat hij met zichzelf aan moest. „Gaan jullie me doden", vroeg hij. „Nee, je krijgt een eerlijk proces", antwoordde Man naar waarheid. Toen stemde hij erin toe gewillig mee te gaan, al kreeg hij wel een spuitje van een Israëli sche arts, die aan het opspo ringsteam was toegevoegd, om hem in een rustige toe stand te houden. NIETS GEDAAN Eichmann hield vol niets misdaan te hebben. „Ik stuurde ze alleen maar weg met de trein". Volgens Man identificeerde hij zichzelf zo sterk met de Fiihrer dat hij uiteindelijk niet meer wist wie hij zelf was. Gebiolo geerd als hij was door de gro te leider. Een wezenlijk on derworpen mens die zijn denkvermogen had uitge schakeld. „Toch haat ik je niet", had Man gezegd. „Ik wil je alleen maar voor de rechter brengen. Daar heb jij recht op". Dat vond Eich mann tenslotte ook. Ben Eikerbout: „Deze film is al in verschillende landen uitgezonden. De komende zo mer ook in Israël. Het is te verwachten, dat er daar moeilijkheden zullen ont staan, omdat Man tot zijn dood had moeten zwijgen. We hebben Man voor de filmcamera een bril, een pruik en een snor opgezet om hem te vrijwaren tegen wraak door neo-nazisten. Via relaties ben ik achter de naam van Man gekomen. Ik had er een documentair dra ma van kunnen maken, maar het verhaal zit al vol inner lijk drama. Dat maak je al leen maar stuk als je er din gen aan toevoegt, beelden uit de kampen bijvoorbeeld. Man wilde tenslotte pfaten, omdat de Mossad-mensen door hun zwijgplicht onder grote druk leven. Daar willen -ze wel eens van af. Zelfs zijn kinde ren kennen zijn verhaal niet. Je moet ook voorzichtig zijn met zo'n film, omdat Man op zoek gaat naar de mens in Eichmann, terwijl dat in we zen een onmens is. In die vil la waren gedurende die tien dagen andere Mossad-men sen aanwezig. Die verkeer den daar in grote spanning, omdat zij ontdekt zouden kunnen worden. De zoon-van Eichmann is tien dagen naar zijn vader op zoek geweest, alle ziekenhuizen af. Naar de politie durfde hij niet gaan, omdat hij dan zijn ware iden titeit had moeten onthullen. Dat durfde hij niet. Op een gegeven ogenblik kreeg Man met Eichmann te doen. Dat kan de kijker ook overko men. Maar hij hield zich aan zijn opdracht Eichmann heel huids naar Israël te bren gen". Het lukte. Na een lang proces kreeg Eichmann de doodstraf door ophanging. Zijn as werd ergens op zee uitgestrooid. Onbekend waar. Warhoofden en neo-nazisten mogen niet de kans krijgen een gedenk teken op te richten FINSE JASPERINA ENIGE VERRASSING Vrouwen en namaak-vrouv op eerste dag Gouden Roos MONTREUX De Zwitserse jour naliste, die het 22ste Gouden Roos Festival voor televisie-amusement in Montreux komt bekijken vanuit een feministische hoek, heeft na de eerste dag waarschijnlijk het meest té schrijven van al haar collega's. Want het was al vrouw wat de klok sloeg in het keurige, toeristi sche stadje aan het Meer van Genè- ve. Op het scherm wel te verstaan. Want de sterren zelf schitteren door afwezigheid. Programma-ma kers, tv-bonzen en journalisten vormden het publiek voor de vrouw op z'n Portugees in Sabadabadu, voor Sylvie Vi een concert-optreden, voor de mannelijke namaak-\ Mary en Gordy uit Duitsland, en de enige verrassende lijkheid, de Finse Irina Milan: een intrigerend vrouws die ook het loensen tot een van haar schoonheden mag en met nogal aparte teksten en liedjes een soort Finse J, de Jong lijkt. Wie dacht, dat alleen Nederlanders weinig den met het Duitse gevoel voor humor, heeft het mis. I de Joegoslavische afvaardiging is het mopje over hel boekje ter wereld (over die Duitse humor dus) doorgec en dat werd hoofdschuddend gedebiteerd na Duitse in Mary en Gordy van de ARD. En de Oostenrijkse in Showdown. Mary en Gordy is een travestie-show vj mannen, die aan het slot van het programma het boven bloten om ons inderdaad van hun sekse te overtuigen, een lange slungel, die er als vrouw inderdaad heel wat a; lijker uitziet dan als man (dat blijkt aan dat slot), en d een jongere uitgave van Albert Mol. Zo lang ze met alle en d'r an zangeressen imiteren is het best gek (wie D kan ontvangen heeft ze o.a. met Oud en Nieuw kunne maar verder blijft het een wat plakkerige, uit de hand nachtclub-act. Maar Nana Mouskouri, Mireille Matthieu prima neergezet, met als mannelijke surprise tussendoor na enge imitatie van de blonde, donkergebrilde, robot Heino. Maar alles in play-back tijdens een zaal-optreden, lend is dat toch. Met Showdown hadden de Oostenrijkers een Dracula- gemaakt met als „running gag", een bestofte griezelgi elke keer uit z'n graf wil opstaan, maar alsmaar haastij moet, omdat er óf een verkeerd geplande haan bt kraaien, óf een van de Wiener Sangerknaben plotseling sunshine in" inzet. De enige echt knotsgekke vondst eri koortje Sangerknaben, die met Draculagebitjes uit de fi kelenwinkel „Wiener Blut" mogen slissen. De klassieke zangeres Debriah Brown (ooit in Nederland als „Carr zien geweest), mag er voluptueus en populair in opdre zelfs oer-Dracula Christoffel Lee werd binnengehaald wi nengehaald voor een zogenaamd leuk nep-interview: er niemand een lachje af in Montreux. Terug naar de vi Sylvie Vartan is een complete vedette met een hoop gl, ken geworden, die inderdaad een prima brok wegzingt een concert in Parijs. Mooi van registratie, dat wel, maa liever in de zaal zitten om het „live" mee te maken. Ge gramma waar Nederland om zit te springen. En helaas ook wel gelden voor de Finse Irina Milan. Haar hele overigens in het Zweeds; een deel van Finland is Zweei kend. Voor de televisie gemaakt door een collectief van melijk vrouwelijke tekstschrijvers en een regisseuze. E merken: Irina is o.a. een zich klassiek vrouwelijk aansi dame (heupgewieg en zwoele blikken), die probeert in de kamer van samenzweerderig-chauvinistische heren bii dringen. Ze wordt weggekeken. De heren blijven de bat zingt andersgetinte liefdesteksten, o.a. over het allermooi ment om met haar geliefde te beleven: een dag waarin zt verloren zijn en geen houvast meer hebben dan elkaar, lied dat lijkt over de liefde te handelen („Hij komt nad< voel de spanning") maar dan opeens over een vrouwelijl ka blijkt te gaan, die een meneer in een complete salto over haar schouders werpt. Een klasse:dame, die Irina Finland op het toneel staat in een musical over het lë\ Edith Piaf. Maar een tv-hit voor een groot publiek, n wachten is op de Nederlandse inzending, voor twee and mieken, Mini en Maxi, in KRO's Clowns in Gloria. Vand het eind van de dag te vertonen. Regisseur Fred Romboi iets van hoop in zijn stem: „Tot nog toe is er niets gebe Televisie vandaag NEDERLAND 1 NOS 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.28 TELEAC. Gemeentewij zer. 18.58 Journaal. TROS 19.00 Mickey's olifant. Teken filmpje voor de jeugd. 19.10 Simonskoop. Simon van Collem besteedt vanavond aandacht aan de volgende speelfilms: Missing - een film van Costa Gravas met Jack Lemmon en Sissy Spa- eek; Honkey Tonk Free way, een slapstickfilm van John Schlesinger met William Devane en Beau Bridges; Pursuit, een avonturenfilm met Robert Duvall en Treat Williams en De Koele Meren des Doods van Nouchka van Brakel. Met: Renee Soutendijk en Derek de Lint. 19.40 Het dagboek van Anne Frank. Amerikaanse tv- film van Boris Sagal (1980) met Melissa Gil bert als Anne Frank en Maximilian Schell als haar vader. 21.37 Journaal. 21.55 Misdaad op de ren baan. Zesdelige Engelse thrillerserie naar verha len van Dick Francis. In de vijfde aflevering wordt het renpaard Leapy Lad ('gespeeld' door het befaamde paard Red Rum) ont voerd tijdens de ope ningsceremonie van een nieuw benzinestation. Het is echter geen ge wone ontvoering, zoals Sid Halley (Mike Gwilym) al gauw ont dekt. 22.45 Ik nam Eichmann ge vangen. Een film van Ben Eikerbout en Mi chael Sandler, waarin Eli Man van de Israëli sche Geheime Dienst vertelt over de ontvoe ring van Eichmann naar Israël. Zie elders op deze pag. 23.40 Journaal. 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.35 Sesamstraat. 18.50 Jeugdjournaal. VARA 18.59 Dieren in beweging. Natuurserie voor de jeugd, met medewer king van de tekenaar Keith Shackleton. De af- levering van vandaag gaat over: Holen. 19.25 Shelley. Engelse serie over de amusante bele venissen van een on aangepast mens. Twee de afl.: Het bruine café aan de overkant, 'Het Schip', is aan vernieu wing toe; Shelley gelooft echter, dat het eerder de kwaliteit van het bier is die aan verbetering toe is. Ondertussen sta pelen de problemen met de hospita en Sociale Zaken zich voor Shelly op. 20.00 Journaal. 20.27 Achter het nieuws. Ac tualiteitenrubriek. 21.10 Pisa. Henk Spaan en Harry Vermeegen tonen aan, hoe het allemaal anders zou kunnen. 21.20 Solo. Engelse komische serie van Carla Lane over een jonge vrouw, die op eigen benen wil staan. Als op een hoogst ongelukkig mo ment de deur van haar flat dichtvalt, realiseert Gemma (Felicity Ken dall) zich, dat er maar een reservesleutel is. En die is in het bezit van Danny. 21.50 De ombudsman. Frits Bom vanavond over on dergelopen kelders in Oldenzaal, dure vakan tiehuisjes in Rotterdam en niet vergoede kos- tendeclaraties bij het reisbureau Holland In ternational. 22.20 Sonja op maandag praat met kunstcriticus Rommert Boonstra en met Hans Boswinkel van de kunstenbond FNV over de bezuinigingen in de kunst. Voorts ge sprek met stiefmoeders, vrouwen die trouwen met gescheiden mannen met kinderen. Dit gaat soms wel, soms niet goed. Bram Vermeulen zingt samen met „De Toekomst" het lied „Burgerman" en ook optreden van de „Sa- dista Sisters", een nieu we vrouwen new wave popgroep. 23.20 De verenigde staat. Elf de afl.: Omdat een van de jongens in het gezin Chapin leesmoeilijkhe- den heeft, zoeken Libby (Helen Shaver) en Ri chard (Beau Bridges) hulp. Ze komen bij Lau ra terecht. 23.50 Journaal. 00.00 Nieuws voor doven en Eigen show van Grace Jones vanavond op Duitsland 1 om 19.00 uur. slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 IK wou ik was. Wat tijdgenoten zouden wensen. 17.50 Journaal. 18.00 Nils Holgerssons fantastische 18.30 Zoals het leven zoal verloopt. 19.00 Hits. Grace Jones met 'Liber- tange'. Presentatie: Frank Laufen- berg. 19.15 Actualiteiten. 19.45 Ansichtkaartenreis-van de Donau naar de Witte Nijl. 20.00 Journaal. 20.15 Een stukje hemel. Tv-serie naar de autobiografie van Janina Da vid. Vierde afl.: In de derde zomer na het uitbreken van de oorlog is Janina twee jaar met haar ouders in het get to van Warschau. 21.15 Contrasten. 21.45 Alsjeblieft omslaan. Ontspan ningsprogramma met bijdragen van Albert Krogmann en Christoph Wm- 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Een uurtje met jou. Ameri kaanse komedie van Ernst Lubitsch (1932) met Maurice Chevalier, Jeanet- te MacDonald e a. 00.15 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Inleiding tot het erfrecht. 16.35 Follyfoot. Engelse jeugdserie. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-geillustreerd. 18.05 Ruimteschip Enterprise (Star Trek). Amerikaanse SF-serie met Wil liam Shatner, Leonard Nimoy en De- Forest Kelley. Afl.: Bruidschip Enter- 19.00 Journaal. 19.30 Musicbox met Desiree. Pop sterren, songs en herinneringen. 20.15 Gezondheidsmagazine Praxis. Onderwerpen: zwijgplicht dokters: ouders als co-therapeuten; tips om het roken af te leren en psoriasis. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 Niet met onsl Tv-film van Hark Bohm. Met: Uwe Bohm, Dchingis Bo- wakov, Brigitte Strohbauer en Dieter Thomas. Chris is zeventien, heeft geen vrienden en is geen leerhoofd. In werken heeft hij ook niet veel trek. Kortom: geen grote toekomst. 22.45 Sport actueel. WK amateur boksen en tennis: World-Team-Cup. 23.35 Nieuwsoverzicht. DUITSLAND 3 NDR 16.30-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. 18.30 Na de schoolberg. Informatie ve serie over de dreigende sluiting van scholen. 19.00 Antiquiteiten van morgen. In formatieve serie. 19.15 Natuurwetenschappelijke fea ture: Schilderen met betalen. Infor matieve serie. 20.00 Journaal. 20.15 Auteur-scooter. Vraaggesprek met een schrijver. 21.15 Richting City. Tv-serie. 22.00-24.00 Spreken in plaats van schieten. Schrijvers uit Oost en West dicussleren over de vrede. Met Gun- ter Grass, Luise Rinser. Gunter de WDR 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. 18.30 Repetitie scheikunde. 19.00 Cultuur en wetenschap: Keu ken, kamer enz.-Afscheid van de ko lonie. Documentaire serie over de ge schiedenis van de arbeiderswoning. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Maandagavond op drie: De na tie. 21.45 Wij antwoorden. 22.00 Het Casanova-project. Film van Arend Agthe, Bernd Eilert, Ro bert Gernhardt en F.K. Waechter Met Alfred Edel. Rainer Friedrlchsen en Edith Volkmann. 23.15 Journaal. 17.25 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. 18.30 Telecollege II. Scheikunde. 19.00 College ondernemingsraad. 19.35 Bonanza. 20.25 Nader beschouwd. Filmrepor tage over loodsen en schepen. 21.10 Jazz op maandagavond: Duos: Jimmy Raney. 22.05-22.35 Aan de verkeerde kant van de vijftig. Afl.3: Huwelijksproble men. Met: Dieter Hildebrandt, Achim Strletzel en Gunther Jerschke. BELGIE BRT 1 18.00 De Bereboot. 18.10 Sesamstraat. 18.25 Klein,klein kleutertje. Pro gramma voor de allerkleinsten. 18.40 Hoe word ik Olympisch kam pioen in zeven lessen? Vierde afl.: Conditie. 19.05 Telegym. 19.22 Uitzending door derden. Pro gramma van de T. en O. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Met voorbedachte rade: Wurgmoord in M.P.I. Misdaadserie van Jan Matterne onder regie van Luc Segers. Op een winteravond, be gin 1979 werd Jaak Deguurs, een opvoeder in een medisch pedago gisch instituut, in een nabij gelegen bos vermoord. Waarom gelooft de rechter-commissaris, De Clerck in de verklaring van Ivo Furquet, die onbe trouwbare jongen? 21.15 De sportshow. Aandacht voor sporttakken en -gebeurtenissen, die in Sportweekend niet aan bod kwa- 22 40 Journaal. BELGIE BRT 2 Zie Belgie BRT 1 BELGIE FRANS 1 17.15 ONEM: informatie voor werk zoekenden. 17.30 Plein jeu. Gevarieerd kinder programma. 19.00 Lundi-sports. Actualiteiten uit de sportwereld met Mare Jeunlau. 19.25 Toto. Aankondiging van de wedstrijden. Aansluitend: Flash minu te papillon. 19.30 Journaal. 19.55 French Connection J. Ameri kaanse politiefilm van William deze film. die zijn uiterste best doet een bende heroinesmokkelaars op te doeken. 23.00 Journaal. BELGIE FRANS 2 19.00 Seniormagazine. Programma voor 65-plussers. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden 19.55 Chantons francais. Tweede kwartfinale. 20.25 Intre deux-euwes. Waals to neelstuk van Roger Duhautbois in het Brabants dialect. 21.50 Ulysse. Herhaling programma voor doven en slechthorenden. ENGELAND BBC 1 16.15 Songs of praise. 16.55 Play school. 17.20 Chegger plays pop. 17.40 Tekenfilm. 18.00 John Craven's newsround. 18.05 Blue Peter. 18.35 Tekenfilm. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.55 Triangle. Serie. 20.20 Brett Maverick. Amerikaanse serie met James Garner. 21.10 Panorama. 22.00 Journaal. 22.25 Speelfilm. 00.00 The world of golf. Tweede af levering. 00.28 Nieuwsoverzicht. 00.30 The computer programme. 00.55 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 18.40 Buck Rogers. SF-serie. 19.00 Maggie. 19 25 WK Biljart. 19.55 Better than new. Stoelen. 20.20 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechthorenden. 20.25 A moment to talk. 20 40 Appeal. 20.45 A family band. Reportage over musicerende families. 21.15 Johnny Mathis. 22.00 Then Chrurchill said to me... 22.30 Human brain. Documentaire 23.20 WK Biljart. 23.45 Newsnight. 00.30 WK Biljart. Radio vandaag NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. HILVERSUM 1 - 16.02 Cafe chantant - 16.30 De tien om kindershow - 17.02 Toerja toer- nee - 18.06 Aktua - 18.40 Luisterspel- serie - 19.02 Tros country - 20.02 Een mondje Frans - 20.30 Peekei onge zouten - 21.02 Een klein uur muziek - 22.02 Aktua - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 16.15 Nederlandse muziek - 16.32 Klanken van weleer - 17.00 Liederen- recital - 17.36 Actualiteitenrubriek - 18.20 Theaterorgelbespeling - 18.30 Irsraelisch kerkgenootschap - 18.45 Bond zonder naam - 18.50 Friese cul tuur - 19.30 Theologische rubriek - 20.30 Activiteiten van christelijke or ganisaties - 20.45 Onder de kop - 21.00 Aandacht voor opvoedingspro blemen - 21.30 Teleac - 22.40 Klas sieke muziek. HILVERSUM 3 - 16.03 Toppop disco - 18.03 (NOS) De avondspits - 19.03 (AVRO) Praat paal met Birgit - 20.02 Folk live - 20.30 Het steenen tijdperk - 21.15 Blues, ballads beat - 22.02 Candle light - 23.02 Swingtime. HILVERSUM 4 - 16.00 Collage van alledaags en zeldzaam - 17.00 Sluiting - 20.00 Canto Ostinato, .Simeon ten Holt - 22.30 Muziek op het spel. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 10.00-12.20 Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. 14.30-15.00 Schooltelevisie. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. DUITSLAND 1 08.30 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 10.00 Een universiteit viert zijn ver jaardag. 400ste verjaardag van de universiteit van Wurzburg. 12.25 Contrasten. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 15.00 ARD-sport extra. Voetbal: W. Duitsland- Engeland (scholieren). 16.10 Journaal. 16.15 Fatima. Reportage van Ger hard Burger. 17.00 Net kinderen. Kinderprogram ma van Hallig Hooge. 17.50 Journaal. 18.00 Een goed humeur met mu- DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 16.00 Journaal. 16.04 Mozaïek. Programma voor 65-plussers. Informatie over allerlei hobby's In de artistieke sfeer. 16.35 Strandpiraten (The beachcom bers). Jeugdserie. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-geïllustreerd. 17.50 Dieren onder de hete zon. Do cumentaire over aalscholvers in Zuid- -Afrika. DUITSLAND 3 08.30-12.00 Schooltelevisie 09.25 Sesamstraat. 17.00-17.30 Schooltelevisie 18.00 Sesamstraat. BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 12.00 Teletekst. 14.00-15.45 Schooltelevisie 17.15 ONEM: informatie vo zoekenden. 17.30 Plein jeu. Gevarieerc programma. BELGIE FRANS 12.00-19.00 Zie Belgie Fran ENGELAND BBC 07.40-12.17 Schooltelevisie 13.30 Journaal. 14.00 Pebble Mill. 14.45 The Flumps. Kinderi 1^00-15.15 You and me. 15.40 Descubra: Espana. 16.55 Play school. 17.20 The all new popeye s kenfilm. 17.40 Record breakers. ENGELAND BBC 07.40-12.25 Schooltelevisie 12.25 WK Biljart. Radio morgen HILVERSUM 1 0.02 (AVRO) Tosca Hoogi Jerry van Rooijen - 2.02 Ser tion - 6.02 Auto in? Avro aa Steunpunt door ds. E.Borrei Arbeidsvitaminen - 10.03 D bakshow - 10.10 Vervolg Arb minen - 10.30 Luisterspel: Bi> - 11.03 Uit is in - 11.15 Een nistenportret - 12.03 Pim Jac tenscala - 13.05 Radiojoi 13.20 De Avro Diligence - 14. van Egmond - 15.52 De zandl - 16.02 Lichte muziekjes - 16. Prior ontmoet Anne van Egm HILVERSUM 2 7.20 (KRO) Het levende woor Actualiteiten en muziek Scheepspraat - 9 05 Gymnast de huisvrouw - 9.15 De wer 9.33 Wel en wee in Nederlanc Schoolradio - 11.33 Ratel - 1: tualiteiten - 13.10 Rondom d< 13.33 Schoolradio - 14.3c school - 15.03 Postbus 900 Boekenwijsheid - 15.32 Over ven en overtredingen, wetten ordeningen - 16.32 Babyion Actualiteiten HILVERSUM 3 7.02 (VARA) Felix Meurders - roen Soer met pop - 12.00 VI 13.03 Peter Holland - 15.2 Meurders en Leonle Jansen HILVERSUM 4 7.02 (TROS) Specialiteiten a li 9.00 Live Music Now - 9.30 Vi de en verre - 10.00 Opus twaalf: werken van Bartok en - 12.00 Het Promenade 0 13.05 Een overzicht van d« verkochte klassieke platen Opnamen van de Merry Min 14.00 Belcantorium: Claude f - 17.00 Sluiting Scène uit de film „French Connection" vanavond op België Frans 1 om 19.55 uur.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2