Max telt eest lit Nieuw argument voor degradatie van FC Den Haag Hennie Kuiper eerste in Grote Prijs van Europa Franse versterking voor drafsport idetitel jrenveen Rolhockeyers goed op dreef Nederlaag Joegoslaven Van de Boogaart turnkampioen LEIDSE COURANT MAANDAG 10 MEI 1982 PAGINA 13 Peter Boeve heeft Ajax op een voorsprong gezet en loopt onder goedkeurende blikken vanWim Kieft voldaan weg. Doelman Jos Smits en René Hofman demonstreren de verslagenheid bij Roda JC. diviRADE Ajax heeft i kampioensfeest een trs« moeten uitstellen. jP'fmiddag in Kerkrade seinen door een over ig op Roda JC offi- ida de landstitel kunnen urjjihalen. Ajax-voorzit- la%msen had de mana- *eJn Roda, Hans Coer- viirijdag al telefonisch 2-lCht de champagne te rllen, maar gistermid- 'esion de kurk op de fles 'olh. Voor twlntigdul- 'toeschouwers kwam wJrmate van Kurt Lin- n, [onder de geblesseer- ijnlim Jansen en Johan id I maar met Ziegler atste man, niet verder 3n gelijkspel van 1-1. •etisch is de kans nog If/'teig is dat PSV de per achterhaalt. Pen- lo'ójeester Bartels van ia»insterdammers zal het 30 laat met welgevallen fn begroet, want het rüent in ieder geval dat ..„.oroende zaterdag in 'llympisch stadion te- lZ'67 een vol huis kan ijchten. 3. '««"heeft het elftal niet be- gegokt op deze gang van - 1.. Zeker In de eerste twln- JJ^iuten pakte Ajax de za- aaiirieus aan. In die periode /3!de eveneens jeugdige i mploeg huizenhoog op te- s. tjax en de Amsterdam- hadden in die periode ukelijk naar 3-0 kunnen m.ïn. Het bleef echter bij ™"pffer, gescord door Peter so| in de tiende minuut. ,atsRoda na die openingsfa- ijschroom van zich af zet- mJAjax krachtig te lijf ging fi) Sook -dat de Amsterdam- "a"hiet meer de grote vorm hadden. Nadat scheidsrechter Bakker in de 28e minuut een strafschop door de vingers zag, omdat Ophof de koppen de John Eriksen tegen de zo den duwde, kwam Roda drie minuten later toch langszij. René Hofman besloot over rechts een fraaie solo met een schot in de korte hoek en ver raste daarmee ook doelman Piet Schrijvers, die een voorzet verwachtte. Daarna ontwikkel de Roda zich, vooral op basis van de tomeloze inzet, tot de evenknie van de Amsterdam mers. Dertien minuten na de rust was Roda nog het dichtst bij de winnende treffer, toen Martin van Geel via het been van Frank Rijkaard de binnen kant van de paal raakte. Het bleef echter bij de stand van 1- 1. Scoreverloop: 10. Boeve 0-1, 31. Hofman 1-1. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 20.000. Gelo kaart: Lerby (Ajax). Roda JC: Smits; Hanssen. Degens, Ehlen. Tsinos; Marijnissen. Van Geel, Van de Ven; Hofman, Nanninga, Erik- Ajax: Schrijvers; Ophof, Rijkaard, Zie gler. Boeve; Schoenaker, Lerby, Van enburg; Ling (Van "t Schip), Kieft, Ol- Haarlem-FC Twente Aan één punt uit de laatste twee wedstrijden heeft Haar lem voldoende om voor de eerste keer in de geschiedenis Europees voetbal te mogen meespelen. Dat ene puntje lijkt geen probleem. Niet alleen op basis van het programma (De Graafschap uit en Ajax thuis), maar ook op basis van de vorm, die de ploeg van Hans van Doorneveld zaterdagavond tegen FC Twente etaleerde. „De beste thuiswedstrijd van dit seizoen", concludeerde de trainer trots. „Ik heb in deze wedstrijd een ploeg aan het werk gezien, die het verdient op de vierde plaats te staan". Haarlem toonde tegen FC Twente staaltjes voetbal, die de grens van de perfectie dicht benaderden. Ironisch genoeg leverden de fraaiste aanvallen geen doelpunten op. Twee van de drie treffers ontstonden uit merkwaardige momenten. Haarlem kwam op 1-0 door een treffer van Böckling, die scoorde nadat Verkaik op de paal had geschoten. Böckling, die later nog een keer scoorde, waardoor zijn seizoentotaal op vijftien treffers kwam, werd herhaaldelijk in stelling ge bracht. Door Martin Haar met een slim lobje, door Gullit en door Wim Balm. De „voorzet" waaruit hij 3-0 maakte (Gullit had kort voor rust een vrije trap van haar tot 2-0 gepromo veerd) kwam echter uit een on verwachte hoek. Een zeer ver re uittrap van doelman Paul de Jong stuiterde het strafschop gebied binnen, zorgde voor paniek bij Snelders, waarna Böckling inkopte, waarmee Haarlem zich vrijwel kan gaan opmaken voor Europa. Scoreverloop: 5. Böckling 1-0, 48. Gullit 2-0, 73. Böckling 3-0. Scheids rechter: Severein. Toeschouwers: 5900. Gele kaart: Rutten (Twente). Haarlem: De Jong; Masefield, Huyg, Haar, Leysner; Verkaik, Kleton, Balm; Gullit (Kerr), Böckling. Van Leen. FC Twente: Snelders; Kila, Rutten. Harleman, Dilling; Vreysen, Leyenaar, Bos; Sanchez-Torres, Gritter, Lind- Go Ahead-FC Groningen De standvastigheid van scheidsrechter Henk van Ette- koven in de 67e minuut was beslissend voor het duel Go Ahead Eagles-FC Groningen. In deze minuut overlegde Van Ettekoven met zijn grensrech ter over vermeend buitenspel van Go Ahead Eagles bij het maken van het tweede doel punt tot 2-1. Nadat Koopman uit een hoekschop van Wouds- ma voor 1-0 had gezorgd en Dijkstra in de tiende minuut na rust 1-1 maakte, twijfelde grensrechter Hertog in de 67e minuut over een terugspeelbal van Hiddink. Eykelkamp profi teerde. Van Ettekoven gaf zijn fiat aan het doelpunt. Die be slissing had betekenis in het duel om de plaats in het UEFA- bekertoernooi. De protesten van FC Groningen, dat zich be nadeeld achtte, hielpen niets. Het fluitconcert van de 4000 meegereisde Groningse sup porters ook niet. Van Etteko ven bleef bij zijn beslissing en het was 2-1 en werd zelfs nog 3-1. Scoreverloop: 30. Koopman 1-0, 55. Dijkstra 1-1, 67. Eykelkamp 2-1, 86. Hazelhekke 3-1. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 11.000. Go Ahead Eagles: Endeman; Back, Koopman, Oude Wesselink, Schrijver; Woudsma, Voskamp, Smits; Eykel kamp. Schuurmans, (Hazelhekke). Witbaard. FC Groningen: Tukker; Hiddink, Steenge (Veldmate), Waalderbos, Mulder; Van Dijk, Koeman, Keukens (Wiebink); Goble, Houtman, Dijkstra. Feyenoord-Willem II Vaclav Jezek gelooft nog steeds in de kansen van Feye- noord volgend seizoen Euro pees voetbal te kunnen spelen. De Tsjecho-Slowaak>-*was na afloop van het zeer matige duel tegen Willem II zo reëel toe te geven dat de kans op UEFA-baker voetbal wel erg klein is. Feyenoord won weer eens maar erg overtuigend was het niet. De Rotterdammers be gonnen goed en kregen in het eerste kwartier ook enkele mo gelijkheden door Van Til (2x) en de op de het middenveld achter de voorhoede opereren de Nielsen. Daarna zakte Feye noord angstig diep weg. Wil lem II kon ook geen indruk ma ken. Na de rust zette Jezek de Leeuw en Hoekstra in voor Vermeulen en Kaczor, die bei den last hadden van een bles sure. Feyenoord beheerste de tweede helft wel volledig. Duut wees Feyenoord de weg. De achttienjarige Rotterdammer, die na de rust in de spits speelde, scoorde tweemaal. Scoreverloop: 71. Duut 1-0, 83. Duut 2-0. Scheidsrechter: Draaisma. Toe schouwers: 7212. Gele kaart: Van Til (Feyenoord) en Braam (Willem II). Feyenoord: Van Engelen; Troost, Stafleu, Duut. Brard; Nielsen, Van Ha- negem, Van Deinsen; Van Til, Kaczor (Hoekstra), Vermeulen (De Leeuw). Willem II: Verkerk; Braam, Krijgh, Huybregts, Havermans; Van de Ven, Hoyer, Nelemans, Calderwood; McDonald, Van Bommel (Leon Hut ten). AZ'67-De Graafschap Terwijl in het stadion drie meisjes handtekeningen verza melden voor het behoud van Jan Peters en Kristen Nygaard heeft AZ'67 zich zaterdaga vond door een overwinning van 4-0 op De Graafschap ver zekerd van Europees voetbal. Topvoetbal zal het wel niet worden. Ook al zouden de twee ontevredenen het voor beeld van Peter Arntz, die het van de week op een akkoordje gooide met de zuinig gewor den Alkmaarse club, volgen. AZ doet te veel aan energie besparing en te weinig aan energie-benutting. Vijf minuten geïnspireerd voetbal van Pe ters in de beginfase en van Pier Tol direct na de hervatting gaven de Alkmaarders han denvol kansen, die echter alle onbenut bleven. Het werd toch nog 4-0 en dat zei veel over het niveau van De Graafschap. Scgreverloop: 12. Metgod 1-0, 61. Klsf 2-0, 67. Tol 3-0, 76. Tol 4-0. Scheidsrechter: De Munnlk. Toe schouwers: 2500. Gele kaart voor Leeuwerik (De Graafschap). AZ'67: De Koning; Van der Meer, Spelbos, Metgod, Hovenkamp; Pe ters. Oberachter (Gaasbeek), Ny gaard, Jonker; Tol, Kist. De Graafschap: Pasveer; Hiddink, Wanders, Steur. Leeuwerik; De Kip, Marwa, Wildenbeest. Kelderman; Trentelman, Pieneman. NEC-PEC Zwolle NEC heeft het verblijf in de hoogste betaalde voetbalafde ling vrijwel zeker weer veilig gesteld. Door de overwinning van 3-1 op PEC Zwolle heeft de Nijmeegse ploeg nu vier punten voorsprong op MVV. Met nog twee wedstrijd te spe len, moet dat voldoende zijn om volgend jaar weer in de eredivisie te kunnen uitkomen. PEC leek in het slecht bezette Goffert-stadion, waar de da mes ook nog gratis toegang hadden vanwege moederdag, bepaald niet van plan de te genstander met open vizier te bestrijden. NEC mocht het ini tiatief nemen en deed dat ook en won. Scoreverloop: 24. Meyers 1-0, 49. Vievermans 2-0, 63. Kamstra 2-1, 89. De Groot 3-1. Scheidsrechter: Bos man. Toeschouwers: 4000. Gele kaart: Drost (PEC Zwolle) en Salflsch- berger (NEC). NEC: Schellekens; Wlllemse, Mulderij, Sije Visser. Guerin (Van Zinnen); De Groot, Salfischberger, Vievermans; Janssen, Kurek (Hubers), Meyers. PEC Zwolle: Raven; Booy, Drost, Kamstra. Hamming; Hendriksen. IJ zerman. Visscher (Van Moorst); Rie- mens (Delamere), Van der Hengst. NAC-MW Willy van der Kuylen vervulde zaterdagavond de negatieve hoofdrol in het voor MVV erg belangrijke treffen tegen NAC. De doorgewinterde schutter kreeg pal na rust via een straf schop de gemakkelijkste kans om zijn club in veilige haven te brengen tegen NAC, dat alle mogelijke moeite leek te doen om de 5500 toeschouwers de finitief van de tribunes te ja gen. Tot afgrijzen van alles wat MVV was, koos Van der Kuy len echter de verkeerde hoek en van Eenennaam de goede om daarop ook nog de re bound van Van Staveren te ke ren. Het bleef daardoor 0-0. De Westduitser Rausch zat weer in de dug-out van MVV. onanks het feit dat de WON daarover zijn veto had uitge sproken. „Hij zit er ook niet als trainer", aldus MVV-manager Nico Jongen. NAC-MW -0. Scheidsrechter: Weer ink. Toeschouwers: 5500. Gele kaart: Van Marwijk (MVV). NAC: Van Eenennaam; Krijnen, Joo- re, Janssen (Van den Dungen), De Kroon; Lokhoff, Waslander, Nees- kens, De Schepper; Van der Borgt, Cornelissen. MW: Baetsen; Dassen. Busk, Van Marwijk, Linders; Van der Kuylen (Bonfrere), Quaden, Delahaye; Scha pendonk, Adam, Van Staveren. UTRECHT - Op het Veemarktterrein, waar afgaande op de capriolen van de bal door de week kalveren en veu lens moeten grazen, heeft FC Den Haag gisteren zijn aanstaande afscheid van de eredivisie weer van een overtuigend argument voorzien. Net als een week eer der^ thuis tegen Go Ahead Eagles, was het tegen beker finalist en kanshebber op Europees voetbal FC Utrecht weer een uiterst povere vertoning die met 4-0 nog schappelijk werd gehonoreerd. Opnieuw bleek dat de verzameling voetballers die trainer Cor van der Hart tot zijn beschikking heeft na zijn beslissing om Schoenmaker en Mansveld verder links te laten liggen. Morgan wegbleef en Melis' blessure spelen verhindert voor de eredivisie .schromelijk te kort schiet. Maar tevens namen de twijfels toe over wat FC Den Haag met deze selectie een afdeling lager moet doen. Wéér bewees Van der Harts ploeg dat de reserves daaro ver, indien niet tot het aantrekken van versterking wordt overge gaan, zeer op zijn plaats zijn. Nu Van der Hart enige weken de jonge garde aan het werk heeft gehad „in het kader van de voorbereiding op het volgend sei zoen" kunnen al enige conclusies worden getrokken. Rekening houdend met de door de al zeker zijnde degradatie niet optimale instelling kan toch worden vastgesteld dat dit FC Den Haag in het algemeen te licht van kaliber is. Maar tegenover het bepaald niet als stimulans werkende feit van de degradatie staat dat een aantal jongeren juist in deze weken moet bewijzen het waard te zijn zelfs in de eerste divisie tot de basis te behoren. Maar uit gaande van deze laatste wetenschap ;evert een doorlichten be droevend weinig positieve zaken op. FC Den Haag trad na het debacle van vorige week (0-6 tegen Go Ahead) aan met een andere libero, Cees Tempelaar, die Chris Treling van die plaats had verdrongen. Tegenover de nonchalan ce van Treling stelde Tempelaar, die toch zo veel ambitie heeft voor die positie van laatste man, slechts een portie opzekerheid. De ooit als rechterverdediger enigszins furore makende Tempe laar bewees opnieuw dat hij de organisatie van een defensie niet aan kan, hem ontbreekt een lucht brengende lange trap en ook in de persoonlijke duels schiet hij te kort. Kortom, FC Den Haag zal inderdaad op zoek moeten naar een nieuwe laatste man. Het overige deel van de defensie oogt ook weinig overtuigend. Rech terverdediger Arie van der Zwan forceert zich, bergt te veel hard heid in zijn spel, maar kan het op de duur - ook gezien zijn leef tijd - wel redden. Voorstopper Simon van Vliet keert waarschijn lijk niet terug, maar ook zijn inbreng is zo langzamerhand zoda nig dat een ander het op die plaats zeker niet minder hoeft te doen. Linkerverdediger Piet Groen draait nog te kort mee, heeft zich aanvallend nog nauwelijks kunnen laten zien en laat zich verdedigend nog wat makkelijk van de bal zetten. Van de middenlinie, gisteren in de samenstelling Purvis, Treling, Keloglu en Van Delft dient gezegd dat Purvis mogelijkheden heeft; hij beschikt over een goede techniek en indien zijn durf wat toeneemt kan hij straks een nuttige schakel zijn. Trelings mogelijkheden zijn bekend, maar hij gebruikt ze te zelden. Kelo glu slaagt er nog steeds niet in zijn potientiële inhoud gestalte geven, omdat hij mentaal en fysiek onvoldoende groeit en Van Delfts carriere lijkt zich net zo vast te lopen als hij zelf te vaak in een wedstrijd doet. Van de aanvalslinie van gisteren, Van Ber- genhenegouwen en Rontberg, bewees de eerste dat hij geen aanvaller is en moest de laatste te veel sjouwwerk verrichten om zijn aanleg uit te buiten. Rontberg heeft in zijn eerste profjaar aangetoond dat hij straks één van de steunpilaren van FC Den Haag kan zijn. Maar dan slechts in een team dat wat meer even wicht heeft, met een rustbrengende organisator in defensie en middenlinie en ook betere aanvallers dan de gisteren tegen FC Utrecht invallende Lelieveld en Prevo. Kortom, er dient nog het nodige te gebeuren voor FC Den Haag als eerste-divisieploeg kan worden gerekend tot de betere teams. FRANK WERKMAN Scoreverloop: 22. Van Veen 1-0; 31. Wouters 2-0; 79. en 84. Carbo 3-0 en 4-0. t Scheidsrechter: Keizer; toeschouwers: 4.000. FC Utrecht: Van Breukelen; Tervoort. Van Akker, Van Veen (De Kruyk). Du Chatinier; Kruys, Wouters, Adelaar; Go- zems, Carbo, Monster (Van der Lem). FC Den Haag: Havenaar; Van der Zwan, Van Vliet, Tempelaar, Groen; Purvis, Treling, Keloglu, Van Delft; Van Bergenhenegouwen, Rontberg. ^jjlAAG In de eerste dl- riel twee dagen voor het van de competitie weer ^'beslissing. Heerenveen rjj;J zich, na een overwin- 'net 42 bij FC Amster- yade vierde periodekam- io.i noemen. Opvallend wa- Jin^rder de nederlagen van ^fnmer een en twee op de «orfêt. Het al gepromoveer- BIS|lmond Sport verloor met i 4bij SVV en Fortuna S. Aen onder bij Wagenin- if(£eerenveen naderde For- rtoli. tot op twee punten en >g automatisch promove- et een tweede plaats op anglijst. Behalve twee bunten meer hebben de weirgers ook een iets beter sBldo dan de Friezen, plus 'ten plus 21. ikteristieken zijn: ^.Helmond Sport 30 (0—0). oij iemann 1—0, 57. Meyboom ]2. Derks 3—0. Scheidsrechter: sis. toeschouwers: 2500. Gele t Z jor Cox (Helmond Sport). h 2 en 03. 49. Bouwmeester 1. Bosman 1—4, 89. J. Weijers scheidsrechter: Van der Laan /Spuwers: 1200. Gele kaart voor J- (Heerenveen). Dolstra (Hee- ,J*a i) breekt kuitbeen. - -Eindhoven »-1 (2—1). 11. 3 1—O. 17. Matena 2—0, 31. 2—1. 68. Van Leeuwen 31. trechter: Broekman; toeschou- 250. Boer 0—1, 36. Van Leyen 1—1, 61. Piasmans 1—2, 67. ,3Óber 1—3, 71. Den Boer 1—4, H» Boer 1—5. Scheidsrechter: toeschouwers: 700. ,)wn—FC Den Boech 0—2 (O— Van der Horst 0—1, 52. venaar 0—2. Scheidsrechter: oe schouwers: 1000. f 4Ih—Teletar 0—2 (O-I). 2. 0—1, 49. Kamphues 02. Jsrechter: Van der Ent; toe- rers: 1000. rv—Vitesse 6—2 (1-1). 13. lonk 1—0, 35. Schneider 1—1, 2 lhmer 2—1, 63. Verlijsdonk 3 "Riether 41, 67. Oostrom 4 Luhukay 52, 84. Verlijsdonk Scheidsrechter: Oetelmans, i; louwers: 2200. imbuur—Volendam 11 (1 Helling 0—1, 23. Booy 11. 'trechter: Folmer; toeschou- f300. Gele kaarten voor Helling i«i dam) en Jaap Jonk (Volendam). lingen—Fortuna S 2—0 (1—0). >rry 1—0, 57. Rietveld 2—0. srechter: Mittelmeyer. toe vers: 2500. INNSBRUCK Hennie Kuiper heeft gisteren in Innsbruck de zowel voor beroeps- als amateurwiel renners openstaande weg wedstrijd om de Grote Prijs van Europa gewon nen. De Nederlandse prof legde de 171 km af in vier uur, 45 minuten en 42 se conden. De Westduitser Klaus-Peter Thaler werd tweede op één minuut en 17 seconden en de Zwitser Marcel Summermatter derde. De beste amateur was de Oostenrijker Hel mut Wechselberger, die vierde werd. De renners werden bij voortdu ring geteisterd door regen en, op hoger gelegen gedeelten, door sneeuw. Van de tachtig gestarte renners haalden zes tien de eindstreep. Tot de uit vallers behoorden o.a. Freddy Maertens, Didi Thurau en Ro ger de Vlaeminck. Na de Catalaanse Week heeft Jostein Wilmann met de Ronde van Romandië zijn tweede etappekoers van het seizoen gewonnen. De 27-jarige Noor is een goede klimmer en kan behoorlijk tijdrijden. Het ont breken van sprintcapaciteiten zal Wilmann er niet van kunnen weerhouden straks erg hoog te eindigen in de Ronde van Frankrijk. Voor Nederland ver- Iföp de Ronde van Romandië na de proloog (gewonnen door René Koppert) telerustellend. Joop Zoetemelk, op de laatste dag tweede achter Bernau- deau, was de beste Nederlan der in het eindklassement met een elfde plaats. Oud-winnaar Johan van der Velde, die zater dag het eerste gedeelte van de vierde etappe als tweede ach ter de Zwitser Gilbert Glaus beeindigde, werd dertiende. Peter Winnen, nauwelijks her steld van een schouderblessu re na een valpartij in de Waal se Pijl, reed de ronde uit. Dat was meer dan van hem kon worden verwacht. Voor Winnen was de Ronde van Romandië een gelegenheid de conditie op te bouwen voor de Ronde van Frankrijk. Geleid door het perfecte koer- sinstinct van Jan Raas heeft de Belg Frank Hoste van de ploeg Post de vierdaagse van Duin kerken gewonnen. In de drie etappes van het weekeinde kreeg de ploeg van Peter Post verschillende aanvallen op de leidende positie van Hoste te verwerken, maar deze werden met succes afgeslagen. Eerder dit seizoen greep Hoste de zege in de klassieker Gent-We- velgem. De laatste etappe van de vierdaagse van Duinkerken werd een zege voor de Belg Mare Sergeant. Het eerste ge deelte van gisteren werd ge wonnen door Fons de Wolf. Op de voorlaatste dag was de Deen Kim Andersen als eerste door de finish gegaan. Toen werd Raas! die in het eindklas sement vierde werd, tweede. Angel Arroyo heeft de Ronde De Belg Eddy van Haerens passeert als eerste de finish van de laatste etappe van de Ronde van Spanje. De jui chende tweede is zijn landgenoot Eddy van Hoof. van Spanje gewonnen. De Belg Eddy van Haerens bracht de laatste etappe van Segovia naar Madrid op zijn naam. Een dag eerder werd de etappe,, met vier bergen van de eerste categorie, gewonnen door de Spanjaard Juan Fernandez. Wies van Dongen bracht giste ren de profronde van Breda op zijn naam. Een dag eerder deed Adri van der Poel hetzelf de bij een profcriterium in Ven- lo. De Oostduitser Olaf Ludwig won gisteren in Praag de pro loog van de Vredeskoers. De individuele tijdrit over 5,7 km reed hij drie seconden sneller dan zijn landgenoot Falk Bo den. Ludwigs tijd was zes mi nuten en 39,90 seconden. De Tsjechoslowaak Michal Klasa werd derde. Steven Rooks, die na de Vredeskoers prof wordt en gaat'rijden voor de ploeg van Peter Post, .was met een dertiende plaats op de beste Nederlander. Veertiende werd Johan Lammerts. De Tilburger Jean-Pierre van de Poppel won de tweedaagse etappewedstrijd Omloop van Zeeuws-Vlaanderen. Zaterdag werd hij eerste in de opening setappe, waarmee hij de basis legde voor de eindzege. De tijdrit werd een prooi voor de Brit Dave Akam. Pim Bosch toonde zich de sterkste in de rit in lijn in Oostburg. Gerrit Solleveld uit De Lier werd in het eindklassement zevende. Hij was in de tijdrit als derde en in de rit in lijn als tweede geëindigd. Maarten Dukrot uit Utrecht won de amateurwedstrijd En- schede-Münster. Gerrit Pronk uit Scheveningen toonde zich de sterkste in een criterium in Rotterdam. Ton Vrolijk uit De Lier was dit in een criteruim rond Zestienhoven. BARCELOS Het Nederland se rolhockeyteam heeft in de finalegroep in de strijd om het wereldkampioenschap voor een verrassing gezorgd door gelijk te spelen (22) tegen Portugal, de gedoodverfde fa voriet voor de eindzege. Door het gelijke spel moest het gastland de leiding afstaan aan Spanje, dat uit de drie wed strijden de maximale punten- winst behaalde. De vierde wedstrijddag ver sloeg Nederland met 54 Co lumbia. Daardoor bezet de Ne derlandse ploeg in de finale- groep de vijfde plaats met vijf punten. Spanje zette zijn zege reeks voort met winst op Italië: 6—2. Portugal herstelde zich van het gelijke spel tegen Ne derland en versloeg West- Duitsland met 31. Nederland verloor gisteravond met 32 van Italië nadat bij rust Oranje nog een voor sprong had van 21. Spanje vefsloeg gemakkelijk Zwitser land met 61. WASSENAAR Voordat een draver aan de drave rijen in ons land kan mee doen moet hij eerst een kwalificatieproef afleggen. Die eer had zaterdagmid dag ook de zesjarige Fran se hengst Kaho Des Cas- telets, die in Frankrijk heeft gekoerst met de daar werkende Nederlan der Jan Kruithof en die sinds kort door zijn Haag se eigenaar Buitelaar is overgebracht en in.training gegeven bij Jan van Dooy- eweerd in Hoofddorp. In zijn vaderland had de hengst al menige prijs gewon nen. Maar niettemin moest hij volgens de reglementen van de NDR een kwalificatieproef lo pen. Regels die voor hem door een wijziging per 15 mei echter niet meer nodig zouden zijn. Niettemin gaf Jan van Dooye- weerd de voorkeur om enkele dagen eerder toch een kwalifi catieproef met Kaho Des Cas- telets te lopen. Hij moest dit doen om een afstand van 1,600 meter en de hengst moest ten minste een kilometertijd van 1.19 op de klokken brengen. Hij liet echter de tijdwaarnee- mapparatuur stilstaan op 1.15.5. En zo hard had nog nooit eerder een draver op de Wassenaarse baan gelopen. Het baanrecord, dat op naam stond van Speed Volita met 1.15.7, werd gebroken. Straks zal In de echte koersen blijken dat Kaho Des Castelets een versterking is voor de Neder landse drafsport. Gistermiddag was de paardes- portvereniging Vooruit uit Alk maar gastheer op Duindigt. Omdat de baan in de kaasstad een verbouwing ondergaat wa ren de Noordhollanders voor hun meeting uitgeweken. De publieke belangstelling was echter gering. Het internationale hoofdnum mer, de PSV Vooruitprijs werd gewonnen voor de elfjarige ve teraan Monty Buitenzorg met Sjeng Hendrikx op de sulky. Na de start nam deze combi natie de leiding en stond de kop niet meer af. Rainier Gal lant moest genoegen nemen met een tweede plaats voor The Import Laren. Een gewel dige finish ontstond in de Wa- terlandprijs. Utahbon en Ursa Major gingen in dead heat over de finish. Tot in de laatste bocht zat Utahbon opgesloten, maar kwam erg hard in de laatste tweehonderd meter naar voren, maar moest ge noegen nemen met de halve winst. Supertriotip Voor supertrio 20 komende zondag op de draversbaan van Hilversum komen veertien paarden over een afstand van 2000 meter aan de start. Usur- pateur K is favoriet. Een serie van zeker zes paarden komt in aanmerking voor de tweede en derde plaats. Tony The Butler is hiervan een zeer regelmatig paard. Onze favorieten: Usurpateur K, Tony The Butler en Signora Fortuna. Onze outsiders: Tivoli Hazelaar, Roland Morgan en Parie Norton. ARTHUR VAN RIJSWIJK ALBA IULIA Joegoslavië heeft een oefenwedstrijd voor het wereldkampioenschap voetbal in Spanje in Alba lulia tegen Roe menië met 20 verloren. Vaetus (37e minuut) en Nicsa (79) maakten de doelpunten. De Joegoslavische bondscoach Miljanic testte in deze wedstrijden enkele kandidaten voor zijn selektie vafl tweeëntwintig voor Spanje. De Joegoslavische ploeg blijft nog enkele dagen in Roemenië, waarop 13 mei opnieuw een oe feninterland. Van Breukelen: interesse van Engelse topclubs LONDEN Voor de spelers van het Nederlands elftal wordt de interland op 25 mei op Wembley tegen Engeland wellicht zeer belangrijk. Im mers, volgens het Engelse blad Sunday Express hebben Liver pool, Southampton en Man chester United belangstelling voor Hans van Breukelen. De doelman van FC Utrecht en het Nederlands elftal zou ruim drie kwart miljoen gulden moeten kosten, hetgeen zeker voor de Engelse topclubs een „koopje" is. Jan Peters zou in de belangstelling staan bij Totten- ham Hotspur en John Metgod. zoals reeds lang bekend is, bij Everton. WADDINXVEEN Ad van de Boogaart van PSV heeft dit weekeinde in Waddinxveen de nationale turntitel bij de heren overgenomen van Dick Ooy- kaas. De oud-kampioen, weer terug na een voetblessure, werkte slechts een gedeelte van de oefeningen af. Hij nam niet deel aan de vrije oefeningen en het paardspringen, op de an dere onderdelen waren zijn prestaties van het niveau van Van de Boogaart. die zijn club genoot Will Fransen als ge vaarlijkste concurrent had. Franssen bleef viertiende van een punt achter bij Van de Boogaart. Belangrijkste resultaten: Heren: 1. Ad van de Boogaart (PSV) 48.65 pn». 2. Will Franssen (PSV) 48,25 pnt, 3. Kees Pot (Volvo) 46.25 pnt. Jeugd: 1. Branco Grootes (IJGV) 44,20 pnt, 2. Fred KuIJpers (Volvo) 39.45 pnt, 3. Harrie van der Woude (IJGV) 38,90 pnt. Jongens: 1. Wilco van Luyck (PSV) 4.-.90 pnt, 2. Theo Handgraaf (Mauri tius) 41,20 pnt. 3. Arthur van ReiJ- mersdal (VTV) 39,35 pnt.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13