1
Standard Luik weer titel na elf jaar
i
^sportuitslagen
buitenlands
voetbal
hockey
rolhockey
volleybal
honkbal
korfbal
handbal
tennis
atletiek
roeien
zwemmen
dammen
autosport
motorsport
wielrennen
paardesport
SPORTTRIBUNE
Eredivisie
Eerste divisie
LEIDSE COURANT
MAANDAG 10 MEI 1982 PAG]
Periodestand Programma Topscorers
Prijsvrage
Feyenoord-Willem II 2-0
NEC-PEC Zwolle 3-1
HaaHem-FC Twente 3-0
AZ*67-Graaf schap 4-0
Rode JC-Ajax 1-1
FC Utrecht-Oen Haag 4-0
Go Ahead Eagles-Groningen 3-1
PSV-Sparta 2-1
NAC-MW 0-0
Ajax
PSV
AZ'67
Haarlem
FC Utrecht
Feyenoord
Groningen
Go Ahead Eagles
Roda JC
NAC
FC Twente
NEC
Willem II
PEC Zwolle
MW
FC Den Haag
Graafschap
32 24
32 23
32 20
32 16
32 17
32 13
32 14
32 12
32 12
32 13
32 11
32 13
32 9
32 9
4 11 38 55-36
11 8 37 57-54
8 10 36 64-53
9 11 33 59-47
8 12 32 55-47
6 13 32 53-49
9 12 31 39-46
4 15 30 47-53
8 15 26 37-62
6 17 24 46-62
10 15 24 42-65
10 16 22 33-62
5 23 13 26-74
6 23 12 28-91
FC Den Haag en De Graafschap gedegradeerd
SW-Helmond Sport 3-0
SC Veendam-FC Den Boech 0-2
FC WV-Vite#ee 6-2
FC Amaterdam-Heerenveen 2-4
SC Cambuur-Volendam 1-1
SC Heraclea-Teletar 0-2
Wagenlngen-Fortuna S 2-0
SC Amerafoort-Excelaior 1-5
DS79-Eindhoven 4-1
Helmond Sport
Fortuna S.
Heerenveen
Excelsior
Telstar
FC Den Bosch
FC VW
SVV
SC Cambuur
FC Amsterdam
SC Veendam
Volendam
Heracles
Eindhoven
SC Wageningen
DS'79
SC Amersfoort
32 17
32 19
32 17
32 16
32 14
32 16
32 13
32 12
32 12
32 8
32 10
32 9
32 8
32 9
32 9
32 4
32 5
32 6
12 3 46 49-26
5 8 43 57-34
7 8 41 60-39
8 8 40 68-42
12 6 40 40-30
6 10 38 59-39
11 8 37 59-45
10 10 34 49-42
8 12 32 42-37
13 11 29 22-33
8 14 28 36-51
9 14 27 42-51
10 14 26 38-45
8 15 26 45-61
6 17 24 34-61
14 14 22 31-47
12 15 22 45-64
9 17 21 35-64
Helmond Sport gepromoveerd
Periode
Heerenveen
Excelsior
FC Den Bosch
Helmond Sport
Fortuna S
Telstar
SW
Vitesse
FC WV
FC Amsterdam
Eindhoven
Volendam
SC Wageningen
DS'79
Veendam
SC Amersfoort
Heracles
SC Cambuur
1 14 18- 5
1 12 24- 5
1 12 17- 9
1 12 12- 7
1 11 11- 6
1 11 9-4
2 10 9- 4
2 10 12- 9
4 7 12-11
4 7 9-14
4 7 10-15
3 6 9-14
4 5 5-8
1 2 5 4 8-19
8 0 3 5 3
Zaterdag 15 mei
MW-Willem II
Ajax-AZ'67
PEC Zwolle-Feyenoord
FC Gronlngen-FC Utrecht
FC Twente-NEC
Sparta-Go Ahead Eagles
De Graafschap-Haarlem
FC Den Haag-Roda JC
NAC-PSV
Zondag 16 mei
Eindhoven-Helmond Sport
FC Den Bosch-SW
Vitesse-Veendam
Heerenveen-FC WV
Volendam-FC Amsterdam
Telstar-SC Cambuur
Fortuna S.- SC Heracles
Excelsior-SC Wageningen
DS'79-SC Amersfoort
Eredivisie
1. Kieft (Ajax)
2. Kist (AZ'67)
3. Mc Donald (Willem II) 19
4. ErlKsen (Roda JC) 17
5. Schapendonk (MW) 15
Houtman (FC Groningen)
Geels (PSV)
Böckllng (Haarlem)
9. Carbo (FC Utrecht) 14
Koeman (FC Groningen)
Tol (AZ'67)
Loggie (Sparta)
Sanchez-Torres (FC Twente)
Gullit (Haarlem)
15.Janssen (NEC) 13
Thoresen (PSV)
Schoenaker(Ajax)
18.Vanenburg (Ajax) 12
Kees Kist pro
beert de score
van AZ '67 te
verhogen met
deze acrobati
sche doelpoging.
Eerst* divisie
1. Den Boer (Excelsior) 2
2. Bosman (Heerenveen) 2
3. Koolhof (Vitesse) 1
Smeets (Fortuna S.)
5. Romeljn (FC Den Bosch) 1
6. Taihuttu (FC VVV) 1
Zuidersma (Fortuna S.)
Schouwenaar (FC Den Bosch)
8. Cox (Helmond Sport)
Evers (DS'79)
10. Van der Hooft (Helmond Sport)
12
Toto: 1-1-1-3-1-1-1-3-2-1-3-;
deelnemers: 86.455; Inleg f',
zen 168.000.
Lotto: 4-16-24-37-39-41. Resq
deelnemers 670.000; inleg:
prijzen: ƒ1.722.047.
Cijferspel: 177844.
Spiel 77: 9702911.
LUIK Standard Luik is
zaterdag voor het eerst
sinds elf jaar voetbalkam
pioen van België gewor
den. De titel werd zaterdag
een feit door de zege van
3-1 in de thuiswedstrijd te
gen Waterschei. Het be
faamde FC Brugge, dat
ook op de laatste competi
tiedag nog de meest se
rieuze kandidaat was om
KV Mecheien te vergezel
len naar de tweede klasse,
slaagde er in zich in de
hoogste afdeling van het
Belgische voetbal te hand
haven door een zege van
5-0 op het uitgebluste
RWD Molenbeek.
Zoals zo vaak dit seizoen wa
ren het ook zaterdag de Ne
derlanders Arie Haan en Si
mon Tahamata, die Standard
Luik de weg naar de zege we
zen. De 40.000 toeschouwers,
die naar het stadion op Scles-
sin waren gekomen, zagen
Haan de score openen. Taha
mata was de aangever van de
doelpunten, waarmee de
Zweed Bennie Wendt en Jos
Daerden het totaal opvoerden
tot drie. Vliegen redde namens
Waterschei de eer. Anderlecht,
dat als enige Standard nog
kon bedreigen, won thuis met
3-1 van Cercle Brugge. De
Spanjaard gebleven Juan Lo-
zano scoorde tweemaal. Cou
rant scoorde tegen en Frimann
zorgde voor 3-1. Anderlecht
vertegenwoordigt België met
AA Gent en Lokeren komend
seizoen in de strijd om de
UEFA Cup. Beringen, dat vorig
jaar al degradeerde, maar eer
steklasser mocht blijven, om
dat Beerschot zich schuldig
had gemaakt aan omkoop
praktijken, moet nu toch dalen
naar de tweede klasse. Berin- van AZ '67 wil meenemen,
gen had aan een zege tegen
AA Gent genoeg om degrada- WeSt-DUltSldnd
tie te voorkomen. Het verloor
echter met 2-1. Cordiez nam
de Gentse treffers voor zijn re
kening. De Nederlander Wanny
van Gils (ex-NAC) scoorde te
gen.
Door de nederlaag van Berin
gen en doordat het zelf met
liefst 5-0 (Jan SÖrensen twee
maal uit een strafschop, Jan
Ceulemans tweemaal en Gil
bert van Binst) te winnen van
RWDM, bleef FC Brugge eer
steklasser. Het handhaven van
die status impliceert tevens,
dat Georg Kessler komend sei
zoen aan het hoofd staat van
de technische staf bij Club
Brugge. Er gaan geruchten,
dat Kessler Johnny Metgod
Met nog drie wedstrijddagen
voor de boeg heerst er zowel
aan de kop als aan de staart
van de Bundesliga vol op
spanning. Hamburger SV leidt
nog steeds, maar Bayern Mün-
chen volgt de formatie van
trainer Ernst Happel met
slechts een verliespunt meer.
Ook FC Köln is nog kansheb
ber, zij het met twee verlies-
punten meer dan HSV.
Van de drie titelpretendenten
behaalde Bayern als enige de
volle winst (1-0 in het thuisduel
tegen VfB Stuttgart). Op aan
geven van Karl-Heinz Rumme-
nigge liet Paul Breitner de
35.000 man tellende aanhang
juichen. HSV had het bij de
gradatiekandidaat Darmstadt
erg moeilijk en kwam niet ver
der dan 2-2. Cestonaro be
zorgde HSV een achterstand,
die door Hartwig en Kaltz
(strafschop) werd omgebogen
in een voorsprong. Cestonaro
tekende voor de eindstand van
Littbarski de score, maar Du-
send maakte gelijk.
MSV Duisburg kan de degra
datie niet meer ontgaan. Het
verloor met 2-1 bij Bayer Le-
verkusen, hoewel het enige tijd
door een doelpunt van Büssers
met 1-0 leidde. Szech en Her
mann sloegen met hun treffers
de Duisburgse hoop de bodem
in. Karlsruher SC won met 3-2
van bekerfinalist FC Nürnberg.
Beide clubs zijn nog niet vrij
van degradatiegevaar. Dat is
wel Arminia Bielefeld, dat zich
'in veiligheid bracht door een
zege van liefst 5-0 op Borussia
Mönchengladbach, dat de kan
sen op deelneming aan het
2-2. FC Köln had veel moeite toernooi om de UEFA Cup zag
om bij Fortuna Düsseldorf een slinken. Bovendien zag het Bo-
gelijk spel van 1-1 te bewerk- rowski van het veld gestuurd
stelligen. Weliswaar opende worden. Borussia Dortmund
consolideerde zijn kansen op
UEFA Cup-voetbal door Ein-
tracht Braunschweig de twee
de thuisnederlaag toe te bren
gen. Een treffer van Manfred
Burgsmüller was hiervoor vol
doende. Ook FC Kaiserslau-
tern (winst van 2-1 bij VfL Bo-
chum) en Werder Bremen
(winst van 2-1 op Eintracht
Frankfurt) behielden hun uit
zichten op Europees bekercon
tact.
Engeland
De strijd om het kampioen
schap in Engeland is nog
steeds een duel tussen Liver
pool en Ipswich. Na zaterdag
leidt Liverpool met twee pun
ten voorsprong en een wed
strijd minder gespeeld. Dank
zij een doelpunt van i I
(weer hij) wonnen dd|
met 1-0 bij Birmingtfl
Ipswich Town won d!
strijd tegen Brighton!
door een treffer van Pl
ner. Heini Otto lijkt nf
lesbrough te moeten,
naar de tweede divlR
..Boro's" verloren ka
met met 3-1 van Arse
genoot WolverhamptU
derers kwam bij EveL.
verder dan 1-1. Leed"'
werd door Tottenham^
diep in de degraded
gedrukt. Dit gebeurdïï
gens op een drama%|
nier. Kennie Burns vertr
te een strafschop en r
eigen doel. Dit was vor.
voldoende om met 2-1P'
vieren. Worthington r|l€
eer voor Leeds. Wes|oi
wich (de club van Jol
dervan, die zaterdag L'.
verloor van Aston Villi
gis uit het veld zag won
stuurd), Birmingham, (01
land en Stoke City zijn (ir
betrokken in de strijd ff
degradatie. U
ENGELAND
BirminghamLiverpool 01,
BrightonIpswich Town 01.
EverionWolverhampton 11.
Manchester CityCoventry City
13. Middlesbrough—Arsenal 1
3, Nottingham ForestSwansea
02. SouthamptonSunderland
10. Stoke CityNotts County
22. Tottenham HotspurLeeds
2—1. West Bromwlch AlbionAs
ton Villa 0—1. West Ham United-
Manchester United 1—1.
Stand:
Liverpool 3982
Ipswich 40—80
Manchester United 4072
Tottenham 3870
SCHOTLAND
AberdeenSt. Mlrren 5—1. Air-
drieoniansMorton 1—1, Dundee
United—Celtic 3—0. Hibernian—
Partlck Thistle 1—1. Glasgow
RangersDundee 4—0.
Stand:
Celtic 35—53
Aberdeen 3449
Glasgow Rangers 3543
Dundee United 35—38
WEST—DUITSLAND
Eintracht BraunschweigBorussia
Dortmund 01. Werder Bremen
Elntr. Frankfurt 21. Bochum
Kalserslautern 1—2. Darm
stadt '98Hamburger SV 22.
Bayer LeverkusenDuisburg Z—
1. Karlsruher SC-Niirnberg 32.
Fortuna Düsseldorf—FC Köln 1—
1. Arminia Bielefeld—Borussia
Mönchengladbach 50. Bayern
MünchenStuttgart 1—0.
Stand:
Hamburger SV 31—44
FC Köln 31—42
Bayem München 3041
Borussia Dortmund 3139
BELGIE
Winterslag—Luik 1—0. Brugge—
Molenbeek 50. Beringen—Gent
1—2. Lierse—Beveren 4—2. Kort-
rijk—Waregem 1—0. Lokeren—
Mee helen 2—1. TongerenAnt
werp 1—2. Anderlecht—Cercle
3—1, Standard Luik—Waterschei
3—1.
Eindstand:
Standard Luik 48
Anderlecht 46
Gent 45
Antwerp 43
Kortrljk 38
Waterschei 30
Tongeren 30
Waregem
Winterslag
Cercle Brugge
Brugge
FRANKRUK
1—0.
Saint—Etlenne—Metz 9—2. So-
chaux—Laval 3—1, Paris St. Ger
mainTours 43. LensBastia
deaux 6—0. Nancy—Lyon 2—1,
Saint—Etlenne
Bordeaux
Laval
Valenciennes
Montpelller 22
Estorii—Sporting 0—3. Benflca—
Penatlel 1—0. Rio Ave—Porto 0—
2, Qulmaraea—Viséu 3—0. Lei-
rla—Braga 4—0. BoavlstaEspln-
ho 50. PortimonenseSetubal
2—0, Amor aBelenen ses 2—1.
Stand:
Sporting 2844
Benflca 28-40
Porto 28—39
Qulmaraes 28—36
ITALIË
Avellino—Cagfiari 1—4. Bologna-
Inter 3—1, Como—Cesena 2—1,
FlorentinaUdinese 3—0. Ge
nuaCatanzaro 2—0, Juventus—
Napoli 00. MilanTorino 00.
Roma—Ascoll 2—1.
Stand:
Juventus 29—44
Florentina 29—44
Roma 29—36
Napoli 29—34
GRIEKENLAND
Panionlos-Panathlnalkos O-O,
Apollon-OFI Kreta 1-1. Panseral-
kos-Ethnikos 1-0, Otympiacos-
Kastoria 5-0, Kavala-Rhodos 1-1.
Corinthos-Larissa 0-2, Iraklls-
Doxa Drama 2-I. loannina-Aris 1-0,
PAOK-AEK 1-1. Stand na 31
duels: 1. Panathinalkos 46 punten.
2. Olymplacoo 45 punten, 3. PAOK
42 punten.
OOSTENRIJK
Voest Unz-Linzer ASK 1-1. Grazer
AK-Austria Salzburg 2-1, Austria
Wlen-Wiener Sportclub 0-5, SSW
Innsbruck-Sturm Graz 2-2, Admira
Wacker-Rapld Wlen 2-2. Stand na
33 duels: 1. Rapid Wien 43 pun-
ten. 2. Austria Wlen 40 punten, 3.
Admira Wacker 35 punten.
ZWEDEN
Elfsborg Boras-IFK Göteborg 0-0,
AIK Stockholm-Nörrköplng 1-1.
Brage-Hammarby 1-0, Kalmar-Os-
ters VëxJÖ 1-0, Atvidaberg-Halm-
stad 0-2. Oergrypte-Malmö FF 1-
1. Stand na drle duels: 1. Malmö
FF 5 punten. 2. IFK Göteborg 4
ponten. 3/4/5/6/7. KaJmar. Ham-
marby. Oergrypte. Halmstad. AIK
3 punten.
Servette-FC Zurich 1-1, Grass ho p-
pers-Sankt Gallen 3-2, Aarau-Lau-
sanne Sports 2-0, Bulle-Young
Boys 0-0, FC Luzem-Sion 4-0,
Chlasso-Nordstem 2-2, FC Basel-
Bellinzona 3-1. Vevey-Xamax Neu-
chétel 0-2. Stand: 1/2. Servette en
Grasshoppers 41 punten. 3/4. Xa-
max Neuchètel en FC Zurich 39
punten.
HEREN
Hoofdklasse: Bl'daal-Hattem 1-0.
Kampong-KI. Zwits. 5-4, Gron.
Stud.-MEP 3-0, HGC-Tilburg 1-2.
Wageningen-Laren 1-2, Oranje
Zw.-Amsterdam 3-0.
Overgangsklasse: A: Hurley-Geel
Zwart 1-0, HTCC-Goolsche 0-1.
Rotterdam-Victoria 1-2, Deventer-
MOP 0-1. Sch weljde-Hudito 2-0.
B: SCHC-Quick SL 1-3. Venlo-
DKS 3-0. Were DI-HDM 0-0. Bra-
da-Nijmegen 2-2, Den Bosch-Ka-
meteon 3-2. Randwljck-Pinoke 0-
4.
Eerst* klasse A: HOCO-DSHC 1-
1. AMHC'65-Leonldas 1-3. Krom-
hout-Zoetermeer 0-1, Aeolus-RIng
wijk 2-0. Voorne-Pollux 0-0, Groen
Geel-Waddlnxv. 3-0. Cartouche-
Spirit 1-2. B: Roomburg-Hermes
D: Dordrecht-Push 0-3. Rapid-
Zwart Wit 0-0, Tempo-DES 0-0.
Waalwijk-Oude Maas 5-2.
DAMES
Hoofdklasse: HGC-Amsterdam 1-
6. Were DI-EMHC 1-1. Gronlngen-
GHBS 0-2. Nijmegen-Upward 0-4,
Hllversum-BCdaal 1-1, Oranje Zw.-
Gooische 2-0.
hem-HDM 0-1. Union-Forward 0-1.
HBS-PW 2-1. Gron. Stud.-Dash 3-
0. HDM kamp.. GCHC-Gron.
Studs 0-1. HTCC-Kleviten 1-1,
HDM-Push 2-1, Forward-Arnhem
3-1. PW-Unlon 1-2. Dash-HBS 0-4.
B: HOD-KI, Zwits. 1-1, Wagenln-
gen-Leeuwarden 1-0, Pinoke-MOP
2-1. HMC-Grasplep. 2-1, Ede-DKS
1-0.
1-0. t
Uden 2-2, Leeuwarden-HOD 2-1,
MOP-Wagenlngen 1-0, Grasplep.-
Pinoke 0-1. DKS-HMC 4-0. Venlo-
Ede 3-1.
Eerste klasse: A: Amersfoort-
Zandvoort 0-3. Laren-Strawberr.
1-2. Bennebroek-Voordaan 4-3,
HIC-Randwijck 0-2. Kampong-
Sch'weijde 1-1. B: Den Bosch
0.
Pass-Lelden 1-1,
Tempo'34-Aeolus 2-0. Dordrecht-
3-2. Te Werve-Alecto 0-0.
Marathon 3Zoet er meer 5—4,
Residentie 2—Lichtstad 2 8—6.
ZRC 2—iMarathon 2 48. Den-
nenberg 2—Rotterdam 46.
Eredivisie: Geldrop— Martlnus 2
3. EAVV—Brevok-Breda 1—3,
OrlonVoorburg 23. Lycur-
Hoofdklasse: Spartaan—Neptu-
nus 316 (7 Inn.); GiantsHaar
lem N. 2—5; HCAW—ADO 0—3;
SpartaAmstel T. 2—9; UW—Pi
rates 3—2 (12 Inn.).
Eerst* klasse A: Schoten—PSV
03; KinhelmTwins 9—0;
Storks—Quick A 1—3; Sparks-
DOS '32 2—5; Sparks—DOS '32
6—8.
B: Odiz-FrogsFeyenoord 13;
HeronsBl'daal 12—2; RCH
Thamen 23.
Hoofdklasse: NeptunusSpar
taan 102; Haarlem N.Giants
3—0; ADO—HCAW 7—0; Amstel
T.—Sparta 2—10; Pirates—UW
9—8.
Quick A—Storks 3—15.
B: TT Tigers—Hoofddorp 3—0; TT
"igersHoofddorp 4—0;
^oord - -- -
Tweede klasse B: NADO—V. Ce-
leritas 81; Vlaardingen Holy—
VUC 13-8; Jeka—Tilburg 5—11;
Comprl Zwljndrecht—Euro Stars
6—7; Tigers—Wassenaar 6—14.
West III, Standaardklasse: Bra
ves—Schiedam 5—8; MSV—Laak
kwartier 56; The Hawks—Blue
Birds 7—3; Botlek—Birds 8—4.
Hoofdklasse honkbak
1. ADO 5—8
2. Haarlem Nicols 5—8
3. Kok/Neptunus58
4. HCAW 5-6
5. Pirates 5-8
6. Ola/UW 5—6
7. Brugman/Sparta 5—4
8. Amstel Tijgers 5—2
9. Unique Giants 5—2
10. Spartaan 5—0
Eerst* klasse A;
1. Quick 6—10
2. Storks 5— 8
3. Klnheim 5— 8
4. DOS'32 5— 6
5. Gambro Twins 5— 4
6. PSV 5— 4
7. Pioniers
8. Bloemendaal
Tweede klasse B:
1. Nado V.
2. Tilburg
3. CA/Zwljndrecht
6. Euro Stars
7. Celerltas
8. Jeka
9. SAT Tigers
10. VUC
DL1F: Hercules-Oase 4-7.
DW/Hellas-Westlandia 12-12,
vdH/Treffers-HVS 14-14. MMO-
Wlngs 9-13. DR2A: P1 Foreholte-
WIK 8-8. Acttet-Anlmo 8-8. EHC-
Athene 9-7. DR2B: Hollandiaan-
Ancora 6-12. Hercules 2-UVG 4-9,
DWS-v. EIJm/Hermes 15-3.
HL1F: Hollandlaan-Ancora 25-11.
Actlef-UVG 13-17, DWS-SnelwIek
19-10. EHC-Wings 9-13. HR2A;
Meeuwen-Rijnstreek 25-16, Indus-
Westlandia 20-22, Kwlek Sport-
Unltas 15-24. HR2B: vdV/Qulntus-
Atomlum 14-14, Saturnus-Anlmo
20-14. vdH/Treffers-v. E/Hermes
Eerste klasse gemengd: Afd. 2
BLTV 1—Pell. Tennis 2 8-0; Rac
keteers 1—Leeuwenbergh 2 6-2.
Afd. 3 Son 1—Victoria 1 3-5; Joy
Mozaïek 1—Ready M 1 6-2.
Overgangsklasse A: Afd. 4 ULTC
Iduna 1—GTR 1 1-7; DDH 1—Po-
peye GS 4 7-1. Afd. 7 Racketeers
2—Vego 1 4-4; GLTB 1—Leimo-
nlas 2 2-8.
Overgangsklasse B: Afd. 1 Bak-
kum 1Overschle 1 8-0; Jaagpad
3Pljnacker 1 3-5. Afd. 11 KSW
1—Toeg/R 3 8-0; Delft se TB 1—
Leeuwenbergh 3 6-2. Afd. 12
Toeg/R 2—Vleut Meern 1 6-2;
Lucky Stroke 1—Noorderlicht 1 1-
7. Afd. 13 Bas D 1—BTCI 2 0-8;
Holy 1—Victoria 2 0-8. Afd. 14
Plaswljck 1—Markendaal 1 1-7;
Maas/VI. 1—Cash 1 0-8. Afd. 15
Peil. Tennis 3—Bast. Basel 1 6-2;
Mattenkloppers 1—Dash'35 1 3-
5. Afd. 16 Breda 1—DDH 2 2-6;
CC 2—Schelde 1 5-3.
Overgangsklasse heren: Afd. 1
Lucky Stroke 1Leeuwenbergh 1
3-3; Zuiderpark 1Zee en Duin 1
6-0. Afd. 2 Dijkzlcht 1—Toeg/R 2
3-3; Krimpen Y. 1—Voorhout 1 0-
6. Afd. 3 Heer Jan 1Middelburg
1 6-0; Nieuwkoop 1—Toeg/R 1 3-
13—9; Forluna—DOS '46 7—7;
Allen Weerbaar—PKC 19-7; Sa-
mos—Blauw Wit 7—8; LUTO—St.
Hooger 15—3.
Wordt Kwiek—KVS 10—10;
SCO—Sperwers 7-8. B: Dalto—
DKOD 6—7; Rapidltas—DETO 5—
5; TrekvogelsPams 106; Ons
Eibernest—Die Haghe 14—12.
Promotieklasse C: Geldrop
De Vinken— Pernix 10—10.
Eerste klasse A: AlbatrosAnimo
10—7; Vriendenschaar—ADO 8—
5; KOAG—Rozenburg 9—8;
TOP—GKV 6—5. B: Regenboog—
Zuiderkwartier 9—9; Kwiek (H)—
Het Zuiden 53; MerwicQuick
11—10; OSCRDKC 10—7.
Tweede klasse A: T. Donck—Al
gemene 107; ZwerversKVR
11—9; Overkanters—ELKV 8—5.
B: Jodan Boys—OKV 5—6;
WION—Vlaardingen 8—12; Cres
cendo—Olymplaan 9—7; HSV—
Terheyden. C: Ondo—RWR 9—7;
Kinderdijk—Kwiek (R) 12—3;
DESMeervogels 89; Swift—Vi
tesse 10—4. D: iJsselvogelsSnel
5—9; DVS '69—Merwede 6—2;
Or. Wit—Stormvogels 5—0; TOP
(A>—Ons Eiland 3—7.
Derde klasse A: AvantiMaas
sluis 7—4; Hoekse SV—Nleuwerk
38; VelocltasOlympla
Ventura S—ODO (M) 7—8. B: Bol
nes—Or. Nassau 1—9; NIO—Sa-
gitta 11—9; VIOSTempo 5—6;
Weidevogels—SEV 6—10. C: Ac
tief—D. ZES 9—5; ALO—Hoog
vliet 10—10; Ons Huis—Keep Fit
12—7; USV—Hou Stand 5-8. D:
KNS—Chartols 157; Harga
ODO (D) 6—8; TOV—Eureka 5
13; Vr.schaar (B)—Phoenix 4—4.
Res. eerste klasse A: Excels. 2-
HKC 2 4—11; PKC 4—ADO 2 10—
7. B: Dan aid. 2—Het Zuiden 2
S.n.o.; Trekvog. 2—Deetos 4 10—
8; Ready 2Sperwers 2 7—9.
Fides P 3 6—5; HSV 2—DKC 2
l Zuiden 3—Oanald. 3 14-
OSCR 2—Fortuna 3 8—10.
Res. derde klasse A: GKV 3—
Snel 2 8—7; PKC 5—VEO 3 10—
11; DES 2—Meervog. 2 7—11;
Swlft 2—Pernix 2 15—4. B: Harga
2—De Bermen 2 9—13; Cresc. 2—
Fortuna 4 310. C: D. Haghe 3
Ready 3 5—5; Sperwers 3—Kwiek
2 4—2; Vlaard. 3—Quick 2 9—5;
Overkant. 2—ELKV 2 7—7.
Junioren A: IJsselvog.TOP 2—
10; GKV—Or. Wit 4—4; Pernix—
Kinderdijk 8—4; HKC—Snel 5—5.
B: KVS—Swift 8—9; Deetos—
Trekvogels 106; De Bermen
PKC 50; O. EibernestFortuna
6—6.
Reveljn (Bel) 2.12.26; 3. An
ton Eularlario (Spa) 2.14.14; 4. Mi
chael Kousls (Grie) 2.14.36; 5.
Glorgl Sinko (Hon) 2.15.40; 6. An
dras Vacsali (Hon) 2.17.30; 7. Jan-
Iver Westlund (Zwe) 2.19.57; 8. Ky-
rlakos Lazarldes (Grie) 2.20.41; 9.
Henk van Hoek (HAC) 2.20.26; 10.
George Avordakos (Grie) 2.20.40;
11. Rob Strik (BAV) 2.20.51; 12.
Richard Huhgton (Can) 2.21.04;
13. Splridon Nakos (Grie) 2.21.17;
14. Sandor Szendrel (Hon)
2.22.08; 15. Bengt Nordqulst (Zwe)
2.22.34.
1. (1) Cor Briend (PSV) 2.12.15; 2.
(9) Henk van Hoek (HAC) 2.20.26;
3. (11) Rob Strik (BAV) 2 20.51; 4.
(16) Jan van Oss (AVW) 2.23.18; 5.
(17) Roelof Veld (Daventrla)
2.24.09; 6. (18) Gerd Huygen
(Noordkop) 2.24.30; 7. (19) Frans
Thuys (AAC) 2.25.02; 8. (20) Hans
Vrolijk (Spana) 2.25.12; 9. (22)
Chris Steenkenbroek (ACC)
2.26.17; 10. (23) Kees de Haan
(Lycurgus) 2.26.18.
1. (54) Annie van Stiphout (HAC)
2.37.28; 2. (122) Hetty Passchler
(Olympla) 2.48.10; 3. (134) Eefje
Wissen (Hollandla) 2.49.40.
Bernlssetoop 15 km:
1. Joh an KIJne (Metro Rotterdam)
50.29, 2. Louis de Hoon (Zunder)
51.22. 3. Peter Frits (Metro Rotter
dam) 51.28. 2. Gerard de Kievit
(Spark Spljkenlsse) 51.41, 5. Wim
Lugtenburg (Spark Spljkenlsse)
52.14, 6. Dik de Jonge (Metro Rot
terdam) 52.18, 7. Cor Bezemer
(Spark Spljkenlsse) 52.57, 8. Carel
van Opdorp (Spark Spljkenlsse)
53.04, 9. Alex Halter (AVR Rotter
dam) 53.27. 10. Mary Paalvast
(Fonuna Maassluis) 53.27.
Eerste dame: Elly Smit—Paalvast
(Fonuna Maassluis) 66.32.
42.35.2, 3. Boucheriet/Bereard
(Fra) 42,35.2. 4. Jacobs/Reitmaier
(Ned) 43.15.0.
KI - 10.000 meter 1. Boccara
(Fra) 48.00.1, Daman (Ned)
48.05.5. 3. Nuys (Ned) 48.29.4.
K1 - 6.000 meter 1. Ann Kraske
(GBr) 26.33.4. 2. Marijke Kegge
(Ned) 26.36.4. 3. Ineke Stad (Ned)
37.34.8, 4. Edith Hlttlnger (Ned)
28.21.5, 5. Ans Stormink (Ned)
29.05.9.
K2 - 1.000 meter 1. Scabo/lrmau
(Hon) 3.32.2, 2. Stevens/Lebbink
(Ned) 3.32.9, 3. Glura/Velea (Roe)
3.33.4, 4. Haelyl/Rajna (Hon)
3.34.1. 5. Boccara/Bucherlt (Fra)
3.36.2. 6. Rltter/Giessen (WDI)
3.39.3. 7. Van Weerdenburg/Wil-
lems (Ned) 3.41.9. 8. Nagelkerke-
/Van Hezel (Ned) 4.04.3.
K2 - 500 meter 1. Irma/Cascar
(Hon) 1.37.8, 2. Scabo/Haelyi
(Hon) 1.38.3, 3. Stevens/Lebbink
(Ned) 1.39.3. 4. Glura/Velea (Roe)
1.41.8. 5. Nljkamp/Regtien (Ned)
1.45.3. 6. Van Weerdenburg/WII-
iems (Ned) 1.46.3. 7. Heusen-
/Muusse (Ned) 1 46.7. 8. Boccara-
/Berard (Fra) 1.50.0. 9. Riemensc-
hneider/Happ (WDI) 1.54.9.
K1 500 meter 1. Buhaev (Roe)
2.05.0, 2. Stefan (Roe) 2.08.4. 3.
Perrett (Eng) 2.10.0. 4. Smlther
(Eng) 2.11.3, 5. Craske (Eng)
2.13.6. 6. Crawley (Eng) 2.15.0. 7.
Jacobs (Eng) 2.15.7. 8. Kegge
(Ned) 2.17.7, 9. Hittlnger (Ned)
2.20.9.
K1 - 1.000 meter 1. Perrett 4.39.4,
2. Craske 4.41.6. 3. Crawley
4.47.2, 4. Jacobs 4.49.3, 5. Kegge
4.50.8. 6. Hittlnger 4.56.4. 7. Stor
mink (Ned) 5.05.9, 8. De Vries
(Ned) 5.10.6, 9. Kaiser (WDI)
5.22.0.
K2 - 500 meter 1. Stefan/Buhaev
(Roe) 1.57.4. 2. Perrett/Smlther
(Eng) 2.04.7, 3. Crawley/Jacobs
(Eng) 2.05.6, 4. Stad/Stormlnk
(Ned) 2.10.6, 5. De Vrles/Dljkstra
(Ned) 2.21.3. 6. Kalser/Klefer
(WDI) 2.23.0.
1.30.0. 2. Hongarije I
Hongarije I
II 1.32.8, 3.
Roemenië 1.32.8, 4. Berthasee
(WDI) 1.34.8. 5. Z wet plassers/Vi
king (Ned) 1.36.8, 6. Frankrijk
1.38.9. 7. Rhelntreue (WDI) 1.40.4.
8. Bayer (WDI) 1.41.0. 9. Bremen
(WDI) 1.44.9.
K1 - 1.000 meter 1. Blrladeanu
(Roe) 4.02.6. 2. Haelyl (Hon)
4.04.0, 3. Todh (Hon) 4.05.2, 4. El-
chelberger (Zwi) 4.05.2, 5. Boccora
(Fra) 4.07.5. 6. Bucherlt (Fra)
4.09.0, 7. Van Weerdenburg (Ned)
4.18.7. 8. Baaljens (Ned) 4.19.3.
K1 - 500 meter 1. Blrladeanu
(Roe) 1.49.0. 2. Rajna (Hon). 3.
Frank (WDI). 4. Baaljens (Ned).
K2 - 1.000 meter 1. Jacobs/Cras-
ke (Eng) 4.19.2. 2. Perett/Smither
(Eng) 4.27.3. 3. Stad/Stormink
(Ned) 4.28.6, 4. De Vries/Dijkstra
(Ned) 4.51.6.
K2 - 6.000 meter 1. Smlther/Pe-
rett (Eng) 27.50. 2. Jacobs/Craw-
ley (Eng) 27.51. 3. Stad/Stormlnk
(Ned) 28.53. 4. Hlttinger/Aalderink
(Ned) 29.01.
41.06. 2. Brand. Glessen, Neu
mann. Melissen (Berihasee. WDI)
41.39, 3. Van Hezel, Nagelkerke,
Regtlen, Nljkamp (Ned) 42.04, 4.
Reltmaler, Willems. Jacobs, Roor-
da (Ned) 42.08.
Drielandenwedstrijd
Dames, 200 m rugilag: 1 De Ro
ver (Ned) 2 mln. 19.30 sec.. 2 De-
muth (Ned) 2.19.72, 3 Admans
(Gbr) 2.21.21, 4 White (Gbr) 23.22,
5 Garble (Ita) 2.23.41, 6 Tocchini
(Ita) 2.23.46.
Heren, 200 m rugeleg: 1 Falchini
(Ita) 2.08.95. 2 Jameson (Gbr)
2.09.36. 3 Eeftlng (Ned) 2.09.48. 4
Schlingemann (Ned) 2.10.34, 5
Lerplntere (Gbr) 2.11.57, 6 Forti
(Ita) 2.16.02.
Dames, 200 m vrijs slag: 1 Croft
(Gbr) 2.00.76, 2 Van Bentum (Ned)
2.04.13. 3 Wlllmott (Gbr) 2.05.55.
4 Maas (Ned) 2.05.72, 5 Lasl (Ita)
2.08.62. 6 Fusi (Ita) 2.10.39.
Hersn, 100 m vrije eleg: 1 Kroes
(Ned) 52.87. 2 Taylor (Gbr) 53.12.
3. Franceshl (Ita) 63.51. 4. Guar-
ducci (Ita) 53.57, 5. Goklsworthy
(Gbr) 53,70. 6 Drost (Ned) 54.33.
Dames, 200 m schoolslag: 1 Stan
ley (Gbr) 2.38.89, 2 Canzlani (Ita)
2.42.34, 3 Burt (Gbr) 2.44.17, 4
Belottl (Ita) 2.46.51. 5 Verberhe
(Ned) 2.50.07, Hlllenius (Ned) ge
diskwalificeerd.
Heren, 400 m vrij* slag: 1 Davey
(Gbr) 4.01.06. 2 Blanconi (Ita)
4.04.43. 2 Calabria (Ita) 4.04.43. 4
Harris (Gbr) 4.10.19, 5 Takken
(Ned) 4.11.74, 6 De Rouw (Ned)
4.14.00.
Heren, 100 m vlinderslag: 1 Maas
dijk (Ned) 56,23, 2 Rampazzo (Ita)
57,28, 3 Hubble (Gbr) 57,47, 4
Vervoorn (Ned) 57,61, 5 Abraham
(Gbr) 57.68. 6 Bernardl (Ita) 59.47.
Dames, 200 m vlinderslag: 1 Os-
gerby (Gbr) 2.17.37. 2 Van Velsen
(Ned) 2.19.87. 3 Scarponl (Ita)
.2.20.36. 4 Ross (Gbr) 2.20.38. 5
Latorre (Ita) 2.21.06. 6 Anema
(Ned) 2.22.'67.
Dames, 800 m vrije slag: 1 Wlll
mott (Gbr) 8.40.09. 2 Van der
Meer (Ned) 8.50.40. 3 Maas (Ned)
8.58.65. 4 Caldwell (Gbr) 8.59.01.
5 Lasi (Ita) 9.10.99. 6 Amadori (Ita)
9.19.00
Heren, 100 m schoolslag: 1 Moor-
ehouse (Gbr) 1.06.81. 2 Ali (Gbr).
1.08.26. 3 Boonstra (Ned) 1.08.45,
4 Tenderini (Ita) 1.08.48, 5 Avag-
nano (Ita) 1.08.57. 6 Vijver (Ned)
Dames, 400 m wisselslag per
soonlijk: 1 Scott (Gbr) 4.59.85. 2
Felotti (Ita) 5.00.97. 3 Dalla-Valle
(Ita) 5.04.12. 4 De Rover (Ned)
5.08.68. 5 Admans (Gbr) 5.11.42.
6 Demuth (Ned) 5.12.72.
Heren, 400 m wisselslag persoon
lijk: 1 Franceshl (Ita) 4.32,25, 2
Poulter (Gbr) 4.33.00. 3 Davey
(Gbr) 4.33.35. 4 Divano (Ita)
4.39.50. 5 Steenbrink (Ned)
4.47.68. 6 Eeftlng (Ned) 4.50.64.
Heren, 4x200 vrije slag: 1 Groot-
Brittannlë 7.42.06, 2 Italië 7.42.18.
3 Nederland 7.46.20.
Dames, 4x100 m vrije slag: 1 Ne
derland 3.53.33, 2 Groot-Brittan-
nië 3.54.69. 3 Italië 4.01.55.
Dames: 100 meter rugslag: Oe
Rover (Ned) 1.05.27. 2 Tocchini
(Ita) 1.06.26. 3 White (Gbr)
1.06.70, 4 Van Bentum (Ned)
1.06.80, 5 Mason (Gbr) 1.06.97. 6
Garbi (Ita) 1.07.59.
100 meter schoolslag: 1 Burt
(Gbr) 1.14.05. 2 Zambruno (Ita)
1.16.82. 3 Stanley (Gbr) 1.16.91, 4
Pia Caraco (Ita) 1.17.28. 5 Verber-
ne (Ned) 1.19.03. 6 Tijhuls (Ned)
1.19.67.
100 meter vlinderslag: 1 Osgerby
(Gbr) 1.03.49. 2 Cooper (Gbr)
1.03.87. 3 Van Velsen (Ned)
1.04.00, 4 Savl-Scarponi (Ita)
1.04.15, 5 Geljssen (Ned) 1.04,96.
6 Qulntarelll (Ita) 1.06.40.
100 meter vrije slag: 1 Croft (Gbr)
57.14 sec.. 2 Van Bentum (Ned)
58.10, 3 Van der Meer (Ned)
58.41. 4 Foot (Gbr) 58.72. 5 Co
lombo (Ita) 59.92, 6 Alessio (Ita)
Ie (Ita) 2.22.22, 2 De Rover (Ned)
2.23.721. 3 Scott (Gbr) 2.24.23. 4
Stanley (Gbr) 2.25.04, 5 Anema
(Ned) 2.26.06. 6 Savi-Scarponi
(Ita) 2.29.11.
400 meter vrij* slag: 1 Willmott
(Gbr) 4.12.72. 2 Croft (Gbr)
4.18.72. 3 Maas (Ned) 4.18.92, 4
De Jong (Ned) 4.23.71. 5 Feiotti
(Ita) 4.24.81. 6 Lasi (Ita) 4.32.02.
4x 100 meter wisselslag estafet
te: 1 Groot-Brittannlë 4.22.90. 2
Nederland 4.23.73, 3 Italië
200 meter vrije slag: 1 Kroes
(Ned) 1.55.88, 2 Rampazzo (Ita)
1.56.11, 3 Drost (Ned) 1.56.12, 4
Francesj
(Gbr)
1.57.78.
1500 meter vrije slag: 1 Stacey
(Gbr) 15.49.94 min. 2 Easter (Gbr)
16.00.40. 3 Calabria (Ita) 16.09.62,
4 Bianconi (Ita) 16.28.73. 5 Takken
(Ned) 16.32.41, 6 De Rouw (Ned)
16.34.19.
100 meter rugslag: 1 Jameson
(Gbr) 59.93 sec.. 3 Schlingemann
(Ned) 1.00.48. 3 Abraham (Gbr)
1.00.68. 4 Eeftlng (Ned) 1.00.68. 3
Franceschl (Ita) 1.00,75, 6 Falchini
(Ita) 1.01.58.
200 meter schoolslag: 1 Moor-
house (Gbr) 2.24.47 min.. 2 Del
Prete (Ita) 2.30.30. 3 Comellsse
(Ned) 2.30.90. 4 Tenderini (Ita)
2.31.91. 5 Forrest (Gbr) 2.34.42, 6
Vijver (Ned) 2.37.48.
200 meter vlinderslag: 1 Hubble
(Gbr) 2.03.19. 2 Poulter (Gbr)
2.04.41, 3 De Kort (Ned) 2.07.24. 4
Cappelleti (Ita) 2.07.85, 5 Dyblona
(Ned) 2.09.62. 6 Bernardl (Ita)
2.16.65.
200 meter wisselslag: 1 France
schl (Ita) 2.08.10, 2 Davey (Gbr)
2.10.68. 3 Forrest (Gbr) 2.12.90. 4
Eeftlng (Ned) 2.12.91, 5 Schlinge
mann (Ned) 2.12.95. 6 Divano (Ita)
2.14.87.
4x100 meter wisselslag estafette:
1 Italië 3.30.59. 2 Nederland
3.31.78. 3 Groot-Brit tannië
Eindstand: 1 Groot-Brittannlë 247
punten, 2 Nederland 117, 3 Italië
163.
Kringkampioenschappen
800 m vrij* slag heran: 1. M. La-
gas. WVZ 8.46.5, 2. P. Weitenberg
OSZ 8.54.7. 3. A. van Strien. Ra
ket 8.55.4.
idem j.o. 16: 1. M. Spaans. DSZ
9.06.8. 2. M. Beyer. Waterloo
9.29.3. 3. F. Degenaar. WVZ
9.07.4, 2. E. Ros. RZV 9.24.5. 3. J.
Sc holtes, RZV 9.37.2.
1500 m vrije slag m.o. 14: 1. E.
Kuiper, HZPC 18.48.4. 2. M. Wlek-
hart. ZIAN/Vitesse 18.59.0, 3. K.
Rijke HZPC 19.21.5.
Idem m.o. 16: 1. A. de Gier. RZV
18.08.1, 2. F. Knoppert 18.27.1, 3.
E. de Kok, Hoogwerf 19.11.9.
Idem dames: 1. E Voskes, WVZ
18.11.1. 2. S. Persoon, Z/V
18.28.9. 3. I. van der Laan. Z/V
19.01.1.
kampioenschap van
ijlde ronde: Bulstra—
Malahé 11, Van der Kool|Van
der Stap 0—2. Den Engelsman—
Bakker 0—2. Kaïn—Bentvelzen
20. Van EgmondKosior 11,
zesde rondo: Malahé—Kosior 1—
—Van der Kooij 1
stra. Van Egmond en Malahè 6-6.
Kosior 6-5. Den Engelsman 6-4.
Bentvelzen 6-3.
ilRon Heusdens 0
2. Chris Piens—Frank Teer 0—2.
Leon VaessenEran Binenbaum
Ier Bergh-
Frank Clai
02. Roger MagonetteTymen
Stobbe 1—1. Walter van Bouwel—
Ernst-Jan Koomans 02. Ray-
Eindstand: BelgiëNederland 2
GROTE PRIJS VAN BELGIË
1. John Watson (lerl) McLaren 1
uur 35 min. en 41.99 sec. (187.00
km/u), 2. Keke Rosberg (Fin) Wil
liams op 7,27 sec., op één ronde:
3. Eddie Cheever (VS) Talbot, op
twee ronden: 4. Elio de Angelis
(Ita) Lotus, op drie ronden: 5. Nel
son Piquet (Bra) Brabham, 6. Chi-
co Serra (Bra) Fittipaldi.
Stand in de strijd om het wereld
kampioenschap luidt: 1. Alain
Prost (Fra) 18 punten. 2. John
Watson (lerl) 17. 3. Keke Rosberg
(Fin) 14. 4. Nlki Lauda (Qos) 12. 5.
Dldler Pironi (Fra) en Michele Al-
boreto (Ita) 10, 7. Carlos Reute-
mann (Arg) en Gilles Villeneuve 6.
9. Elio de Angelis (Ita) 5. 10 Rene
Arnoux (Fra). Riccardo Patrese
(Ita). Nigel Mansell (GB) en Eddie
Cheever (VS) 4.
Grot* prijs van Frankrijk
Klasse 125 cc (30 ronden, 93.6
km.): 1. Sellni (Fra) MBA 45.47.78
(122.629 km/u); 2. Wlckstrom
(Zwe) MBA 46.18.00; 3. Vignettl
(Arg) Sanvenero 46.25.26; 4. Perez
(Arg) MBA; 5. Kinnunen (Rn) MBA.
Stand: 1. Nieto (Spa) 30 punten; 2.
Auinger (Oos) 20; 3. Perez (Arg)
18.
Kiese* 250 cc (35 randen, 109.2
km.): 1. Tournadre (Fra) Yamaha
51.00.35 (128.079 km/u); 2. Balde
(Fra) Kawasaki 51.09.84; 3. Sayle
(Aus) Armstrong 51.10.11; 4. Frey-
mond (Zwi) MBA; 5. Comu (Zwi)
Yamaha.
Klasso 350 cc (38 ronden, 112.6
km.): 1. Balde (Fra) Kawasaki
51.57.96; 2. De Radlgues (Bel) Ya
maha 51.58.46; 3. Sayle (Aus)
Armstrong 52.07.05; 4. North (Zaf)
Solo: 5. Wlmmer (WDI) Yamaha;
10. Schouten (Ned) Yamaha.
Stand: 1. Balde (Fra) 27 punten; 2.
Saul (Fra) 25: 3. De Radlgues 22.
Klasse 500 cc (40 ronden, 124.8
km.): 1. Frutschl (Zwi) Sanvenero
57.22.41 (130.513 km/u); 2. Gross
(Fra) Suzuki 57.31.54; 3. Parrish
(GBr) Yamaha 57.37.05; 4. Pellan-
dinl (Zwi) Suzuki; 5. Avant (NZI)
Suzuki; 6. Paci (Ita) Yamaha; 7.
Robinet (Fra) Suzuki; 8. Guy (GBr)
Suzuki; 9. Hofmann (Zwi) Suzuki;
10. Coulon (Zwi) Suzuki.
Stand 1. Roberts (VSt) 25 punten;
2. Sheene (GBr) 24; 3. Uncini (Ita)
Iotocross
Grote Prijs van België 250 cc rnp-
tocross
Eerste manche: 1. Jobe (Bel) Su-
zuku 45.07.6. 2. Laporte (VSt) Ya
maha 45.08.3. 3. Van der Ven
(Ned) KTM 45.27.1, 4. Kinigadner
(Oos) Yamaha, 5. Lacquaye (Bel)
Honda. 8. Wilkea (ned.) Maico.
Tweede manche: 1. Watson
45.57.1, 2. Jobe 45.57.3. 3. Dlef-
fenbach 46.09.1, 4. Wllken. 5. Van
der Ven.
Stand wereldkampioenschap: 1.
Jobe 75. 2. Van der Ven 39, 3.
Watson 38. 4. Tarkonen 32, 5. Gu-
erra 31. 11. Wllken 11.
Grote prijs van Zweden
Eerste manche: 1. Graham Noyce
(GBr) Honda 48.10.1. 2. Neil Hud
son (GBr) Yamaha 48.16.2. 3. Brad
Lackey (VSt) Suzuki 48.21.8. 4.
Andre Vromans (Bel) Suzuki
48.28.1. 5- Andre Melherbe (Bet)
Honda 48 31,0, 6. David Thorpe
(GBr) Kawasaki 48.59.6, 7. Gerrit
Wolsink (Ned) Honda 49.16.5.
Tweed* manche: 1. Noyce
47.45.5. 2. Mal her be 48.05.5, 3.
Lackey 48.12.2. 4. Hudson
48.22.7, 5. Semlcs 48.37.3.
Stand wereldkampioenschap: 1.
Lackey 53 punten. 2. Vromans 52,
3. Malherbe en Noyce 48, 5. Hud
son 40.
BIELSTEIN
Eerst* manche: 1. Bollhalder/Bu-
esser (Zwi), 2. Brockhausen/Rebe-
te (WDI). 3. Boehler/Burkhardt
(WDI). 4. Grogg/Huesser (Zwi). 8.
Jan Bakens/Henk van Heek (Ned).
10. Ton van Heugten/Frits Kiggen
(Ned).
Tweede manche: 1. Bollhalder-
/Buesser, 2. Brockhausen/Rebele.
3. Boehler/Burkhardt. 4. Grogg-
/Huesser, 7. Bakens/Van Heek.
Stand wereldkampioenschap: 1.
Van Heugten/Kiggen 121 punten.
2. Bakens/Van Heek 103. 3. Bock-
hausen/Rebete 98. 4. August Mul-
p" Bljl (Ned) 63. 5.
ler/Cor v
Wll van der U
vorst (N9d) 61.
Grote Prijs van Europa
1. Hennie Kuiper (Ned) 4.45.42. 2.
Klaus-Peter Thaler (WDI7 op 1.17.
3. Macel Summermatter (Zwi) z.t..
4. Helmut Wechselberger (Oos)
z.t.. 5. Hans Lienhart (Oos) op
1.52. 6. Hans Traxler (Oos) op
1.54, 7. Niki Ruttlmann (Zwi) op
2.52, 8. Da Silva Acaclo (Por) op
3.47.
VENLO
1. Adri van der Poel. 100 km in
2.27.01. 2. Fons van Katwijk. 3.
Theo Smit. 4. Eric McKenzie (NZI).
ENSCHEDE^MUNSTER
Dukrot (Utrecht) 181
Piet Kuys (Vlijmen)
van der Weide (Amsterdam) z.t.. 5.
Herman Snoeyink (Denekamp) z.t.,
6. Ron Snijders (Zwanenburg) op
De ronde van Spanje
Achttiende etappe: 1. Juan Fer
nandez (Spa) 164 km in 4.30.06
(gem. 36.430 km/u); 2. Pierre-Ray
mond Villemlane (Fra) z.t.; 3. Mi
chel Pollentler (Bel) z.t.; 4. Marino
Lejarreta (Spa) z.t.; 5. Sven-Ake
Nilsson (Zwe) z.t.; 6. Stephan Mut
ter (Zwi) z.t.; 7 Alberto Fernandez
(Spa) z.t.; 8. Paul Wellens (Bel) z.t.;
9. Angel Arroyo (Spa) z.t.; 10. Is-
mael Lejarreta (Spa) z.t.; 27. Jo
Maas op 6.09; 42. Johnny Broers
op 12.30; 44. Roy Schuiten z.t.;
73. Heddy Nieuwdorp op 26.05.
Laatste etappe: 1. Eddy van Hae-
rens (Bel) 84 km in 1.49.03; 2. Jo-
han Louwet (Bel); 3. Eddy van
Hoof (Bel); 4. Benny Schepmans
(Bel); 5. Walter Planckaert (Bel); 6.
Juan Fernandez (Spa); 7. Stefan
Mutter (Zwi); 8. Benny van Brabant
(Bel); 9. Marc van den Brande
(Bel); 10. Jesus Suarez-Cueva
(Spa); 31. Angel Arroyo (Spa); 34.
Johnny Broers (Ned); 43. Heddy
Nieuwdorp (Ned); 63. Jo Maas
(Ned); 69. Roy Schuiten (Ned), al
ien dezelfde tijd als de winnaar
Eindklassement: 1. Angel Arroyo
(Spa) 95.45.28; 2. Marino Lejarreta
(Spa) op 1.55; 3. Alberto Fernan
dez (Spa) op 1.57; 4. Michel Pol-
lentier (Bei) op 2.13; 5. Sven-Ake
Nllsson (Zwe) op 3.12; 6. Faustino
Ruperez (Spa) op 4.09; 7. Jose-
Luis Laguia (Spa) op 4.32; 8. Pier
re-Raymond Villemlane (Fra) op
4.38; 9. Stefan Mutter (Zwi) op
6.13; 10. Jalme Villemayo (Spa) op
6.14; 22. Jo Maas (Ned) op 20.37;
29. Johnny Broers (Ned) op 42.01;
33. Roy Schuiten (Ned) op 53.15;
68. Heddy Nieuwdorp (Ned) op
2.06.02.
De Zwitser Stefan Mutter won het
puntenklassement, de Spanjaard
Jose-Luls Laguia werd bergko-
Ronde van Romandië
Delemont Johan van de Velde
is zaterdagmorgen als tweede
geëindigd in het eerste deel van
de vierde etappe van de ronde
van Romandié. Van de Velde had
één seconde achterstand op de
Zwitser Gilbert Glaus, de winnaar
van de 149 kilometer lange rit tus-
de Noor
Wilmann kwam niet in gevaar.
Zaterdagmiddag wordt het tweede
deel gehouden, een individuele
tijdrit over 27 kilometer.
De uitslag van het eerste deel van
de vierde etappe Is: 1. Gilberg
Glaus (Zwi) 149 km. in 3.41.10
(met tljdsverg. 3.41.05); 2. Johan
van de Velde (Ned) 3.41.11 (met
tijdsverg. 3.41.08); 3. Bernard Val
let (Fra) 3.41.11 (met tijdsverg.
3.41.10); 4. Frederic Vichot (Fra);
5. Rudy Pevenage (Bel); 6. Sean
Kelly (Ier); 7. Robert Dill Bundi
(Zwi); 8. Emanuelle Bomblni (Ita);
9. Antonio Bevilacqau (Hak 10-
Bernard Bourreau (Fra); 11. Lau
rent Fignon (Fra); 12. Albert Zwei
fel (Zwik 13. Benedetto Patellaro
(Ita); 14. Jean-Frangois Rodriguez
(Fra); 15. Jean-Rene Bernardeau
(Fra); 22. Ad Wljnands (Ned); 28.
Bernard Hlnault (Fra); 30. Ludo de
Keulenaer (Bel); 31. Jostein Wil
mann (Noo); 32. Henk Lubberding
(Ned); 35. Joop Zoetemelk (Nedk
40. Rene Koppen (Ned); 43. Ge
rard Veldscholten (Ned); 56. Peter
Winnen (Ned); 57. Theo de Rooy
(Ned).
Allen in dezelfde tijd als Van de
Velde.
(Noo) 16.07.30; 2. Continl
(ita) op 1.12; 3. Prlm (Zwe) op
1.14; 4. Grezet (Zwi) op 1.52; 5. Si
mon (Fra) op 1.55.
Laatste etappe: 1. Jean-Rene Ber-
naudeau (Fra) 172.6 km. In 4.49.41
(gem. 35.749 km/u); 2. Joop Zoe
temelk (Ned) op 28 sec.; 3. Ber
nard Hinault (Fra) op 31 sec.; 4.
Frederic Vichot (Fra) z.t.; 5. Sean
Kelly (Ier) z.t.; 6. Johan van der
Velde (Ned) z.t.; 7. Gody Schmutz
(Zwi) z.t.; 8. Silvano Continl (Ita)
z.t.; 9. Luclen van Impe (Bel) z.t.;
10. Jean-Marle Grezet (Zwi) z.t.;
15. Jostein Wilmann (Noo) z.t.; 29.
Peter Winnen (Ned) op 42 sec.; 32.
Gerard Veldscholten (Ned) z.t.; 36.
Henk Lubberding (Ned) op 3.00.
Niet gestart: René Koppen (Ned).
opgegeven: o.a. Theo de Rooy en
Ad Wijnands (beiden Ned).
Eindklassement: 1. Wilmann
21.34.55; 2. Tommi Prlm (Zwe) op
1.03; 3. Hinault op 1.33; 4. Contini
z.t.; 5. Grezet op 1.34; 6. Michel
Laurent (Fra) op 2.43; 7. Robert
Millar (GBr) op 2.50; 8. Pascal Si
mon (Fra) op 2.58; 9. Robert Al-
ban (Fra) op 3.31; 10. Daniël Mul
ler (Zwi) op 3.46; 11. Zoetemelk op
4.49; 12. Raymond Martin (Fra) op
4.49; 13. Van der Velde op 5.02;
14. Alessandro Pozzl (Ita) op 5.41;
15. Laurent Fignon (Fra) z.t.; 17.
Veldscholten op 6.05; 24. Lubber
ding op 8.08; 31. Peter Winnen
(Ned) op 12.23.
Vierdaagse van Duinkerken
Vierde etappe: 1. Kim Andersen
(Den) 184 km. in 4.51.15 (gem.
snelh. 40.790 km. p/u); 2. Jan
Raas (Ned) op 16 sec.; 3. Yvon
Berlin (Fra); 4. Daniel Willems
(Bel); 5. Etienne de Wilde (Bel); 6.
Frank Hoste (Bel); 7. Jean-Luc van
den Broucke (Belk 8. Ferdl van
den Haute (Bel); 9. Patrick Bonnel
(Fra); 10. Ortair Goossens (Bel);
19. Cees Priem (Ned) allen In de
zelfde tijd als Raas.
Eerste deel vijfde etappe: 1. Fons
de Wolf (Bel) 112.4 km. in 3.04.01;
2. Kim Andersen (Den) op 8 sec.:
3. Serge Beucherie (Fra) z.t.; 4.
Mare Sergeant (Bel) z.t.; 5. Charly
Berard (Fra) z.t.; 6. Jan Raas (Ned)
z-t.; 7. Rudy Matthijs (Bel) op 17
sec.. 8. Daniel Willems (Bel) op 36
sec.; 9. Frank Hoste (Bel) z.t.; 10.
Guy Gallopin (Fra) z.t.; 18. Cees
Priem (Ned) op 1.25; 20. Adrie van
Houwelingen (Ned) z.t.
Algemeen klassement: 1. Hoste
23.35.30; 2. Van den Haute (Bel)
op 4 sec.; 3. Roche (Ier) z.t.. 4.
Raas (Ned) op 22 sec.
Twoede deel van de vijfde en
laatste etappe: 1. Mare Sergeant
(Bel) z.t.; 4.
Etienne de Wilde (Bel) op 4 sec.; 5.
Fons de Wolf (Bel) z.t.; 6. Leo van
Thielen (Bel) Z.T.; 7. Paul Sherwen
(GBr) z.t.; 8. Herman Crabbe (Bel)
z.t.; 9. Yvon Berlin (Fra) z.t.; 10.
Patrick Bonnet (Fra) z.t.; 13. Frank
Hoste (Bel) z.t.
Eindklassement: 1. Hoste
25.37.46; 2. Ferdi van den Haute
(Bel) op 4 sec.; 3. Stephen Roche
(Ier) z.t.; 4. Jan Raas (Ned) op 22
sec.; 5. Van den Broucke op 37
sec.; 6. Gilbert Duclos-Lassalle
(Fra) op 38 sec.; 7. Daniel Willems
(Bel) op 49 sec8. De Wolf öp
1.30; 9. Serge Beucherie (Frak op
2.39; 10. Maurice Ie Guilloux (Fra)
op 2.54; 11. Aad van den Hoek
(Ned) op 3.55; 15. Jacques Hane-
graaf (Ned) op 12.20; 20. Cees
Priem (Ned) op 15.23.
OMLOOP VAN ZEEUWS-VLAAN-
DEREN
1e etappe: 1. Jean-Piere van de
Poppel (Tilburg) 160 km in
3.43.47, 2. Jos Alberts (Neede)
z.t.. 3. Dries Klein (Ter Apel) z.t.. 4.
Arie Hassink (Neede) z.t., 5. John
de Crom (Hoogerheide) z.t.. 6.
Theo Appeldoorn (Roosendaal) z.t.
Tijdrit in Uzendijke: 1. Dave
Akam (GB) 12 km in 14.55, 2. Frits
van Binsbergen (Babberlch) op 11
sec.. 3. Gerrit Solleveld (De Lier)
z.t., 4. Van de Poppel op 18 sec..
5. Hans Baudoin (Valkenswaard)
op 27 sec.
Rit in lijn, Ooetburg—Oostburg:
1. Plm Bosch (Gorlnchem) 140 km
in 3.19,49. 2. Solleveld z.t„ 3.
Geert Schipper (Ter Apel) z.L. 4.
Henk Bouwman (Eelde) z.t.. 5.
Hassink z.t., 6. Peter Hofland (Bre
da) op 29 sec. en vervolgens de
rest van het peloton in dezelfde
tijd.
Eindklassement 1. Van de Pop
pel 7.19,05. 2. Schipper op 12
sec., 3. Alberts op 19 sec.. 4. Has
sink z-t.. 5. Klein op 20 sec., 6.
Bouwman op 27 sec., 7. Solleveld
op 31 sec.. 8. Albert Janssen
(Vries) op 1.19, 9. Hofland op 1.24,
10. John de Kroon (Utrecht) op
1.27.
2.08.49. 2. Adri van der Poel, 3.
Andrë Gevers. 4. Ad van Peer. 5.
Jonkers. 6. Mario van Vllmme-
7. Martin Havik. 8. Theo Smit,
acques van
Fred van Dongen,
bosch op 20 sec.
Rotter da m-Ooenkede:
Amateurs: 1. Ton Vrolijk (De Lier)
80 Km. in 1.56.34 uur. 2. T. Griep
(Spijkenisse) 3. A de Ruig ('s-Gra-
vendeel) 4. J. Klomp (Giessen-
burg) 5. P. Grootegoed (Rotter
dam) 6. A. Kraan (Gouda) 7. J. Ho-
gervorst (Pijnacker) 8. J. de Groot
(Langerak) 9. L. van Velzen (Zoe-
termeer) 10. K. Sintnicolaas (Dord
recht) 11. W. Schuurhuizen (Rot-
lerdam) 12. M. Buskop (Rotter
dam) 13. M. Bik (Lekkerkerk) 14.
"Houtbraken (Schiedam) 16. J.
Glesen (Naaldwijk) 16. H. Mlt-
tertreiner (Rotterdam) 17. R. Meel
dijk (Vlaardingen) 18. F. Ouwer-
kerk (Westmaas) 19. W. Kroon*
(Schoonhoven' 20. P. Breukel
(Schipluiden).
Zaterdag
Eerste koers, 2040 m.: 1. Volomes
(C. D. Imming) 2.52.3. 1.24.5; 2.
Volo Rapid; 3. Viva Uithuizen.
Winnend /4.10; plaats ƒ2.00,
4.90, 6.70; koppel 35.20; trio
455.50. Niet gestart: nr. 11 Urcy
Reglna en nr. 13 Utopia N.
Tweede koers, 2040 m.: 1. Volan-
"onker (H. W. Langeweg)
,10. 1,60; koppel I
f 26.50 0.
Derde koers, 2000 m.:r"
Town (J. H. Smith) 2.10.0J|e
Winnend 13.50; plaatT'
1,90: koppel 30.3g,
Winnend 13.00; plaathc
1.50. 1.40; koppel 3j
423,90. Ie!
Zesde koer*, 2000 m.: 1., 2
(M. van Gisteren) 2.13.1; j.,,
Raaphorst; 3. Prince AIM 7
Winnend 27.10; plaatifl
.40. 1.80; koppel 3ld
-mPt
Way (J. Bekker) 2.49.5.
Urice H.; 3. Upper Frejo. w
Winnend 2.50; plaats
2.00. 1.10; koppel UK
130.30. sn
Achtste koers, 1609 m.:"(
Westlandia (G. W. van P'
borg) 2.07.5. 1.19.0; 2. Sol
Tindemans W. D,
Winnend 6,70; plaats"'
2,40. 2,30; koppel l|S<
101.60. A
Negende koers, 2000 m:
King (M. van Gisteren) 20
Buthes Rika; 3. Lady Valeu.
Winnend 2.90; plaats1
2,00; koppel 4.40; trio!
Niet gestart nr. 5 ChanriH"
882.20.
Zondag VI
Eerst* koers, 2040 m_ 1. «bi
W. van Eykelenborg)
1.24.6; 2. Viola WittesteinJ
Winnend 5,20; plaats, r:
1,50. 1.90; koppel 1öu
206,10. Niet gestart no. D
Tweed* koers, 2040 r
Hanover (S. A. Hartm
1.20.9; 2. Ustinov Dasi
Winnend 2.10; plaats1"
4.50. 13,20; koppel ibl
70.10. Lp
Derde koers, 2040 m.: l'
Albo (J. van DooyeweerdilG
1.24.2; 2. Uniek Pertoift
Uvento Park. L'
Winnend 1,20; plaatsPS
12.50, 5,40; koppel lel
trio 64.60. L,
Vierde koers, 2040 m^ 1 d(
(S. A. Hartman) 2.46.4, ibU
Timothy Touch; 3. Ther«ir/
nedy.
Winnend 3,20; plaats 9»
1.50. 1,40; koppei 12i,
58,30. Niet gestart:
Vijfde koers, X
H (mej. I. v.d. Heuve
1.22.4; 2. Regina du Bols'J™
sjak.
Winnend 3,20; plaatsj
2,20, 1,20; koppel 27jo
f 108.70.
Zesde koers, 2040 m.: 1
Ossewaard (C. P. M. Ro
2.45.3. 1.21.0; 2. Trudy H
1.50. 1,30; koppel 6j
23.40. Niet gestart: no. 4,
Zevende koers, 2520 mjL,
Skoatter (G. W. van Eykef
3.24.8. 1.20.6; 2. Stef; 3. f
Forluna. r
Winnend 1,60; plaats n
2.80; koppel 4.30; I
Achtste koers, 2040 r
bon (J. F. van Dooy
Ursa Major (S. A. Hartm
1.22.1 (Deed Heat); 3. I
Winnend (4) ƒ1.10. (5)fr
plaats (4) 1.50, (5) 1,3001
koppel 4.70; trio (4-5-7) fc
trio (5-4-7) 73.60. I.
Negende koers, 2040 m.:
Buitenzorg (J. J. Hendrikxf
1.18.6; 2. Rainier Gallant; -
Import Laren. Wl
Winnend 3,10; plaats to
1.10. 1,50; koppel 4L
t 47.00.
Winnend 1,90; plaats ij
1,10. 1.90; koppel 2.
82,10. Niet gestart: n
Bush.
Elfde koers, 2040 m
Fortuna (M. Bouwhuis) I
1.21.8; 2. Tlne Windspiel; 3(
Winnend 2.00; plaats Uj