HetMeuwe Gast aanThfel Plan. Fantasievolle verfilming van Pinkpop 81 BON Stuur mij informatie over de eerste vijf partnerorganisatie! van Het Nieuwe Gast aan Tafel Plan. En over de manier waarop ik er één of meer kan steunen. kunst en kunstenaar; WU KNOKKEN VOOR ONS EIGEN GRAAM1 Het klinkt ongelofelijk, maar de streek Songea tón de graanschuur voor het eigen Tanzania worden. De eerste bewijzen zijn er. In die vrij régenrijke streek heeft bijvoorbeeld het dorp Lukuyufusi nu een grotere graanoogst dan het zelf nodig heeft. En tón dit dorp het volgend jaar voor het eerst redden zonder de zeer actieve Tanzaniaanse opbouworganisatie CDTF. In 1976 klopten een aantal boeren bij het CDTF aan om steun voor hun nieuwe land- bouwplannen. Het CDTF zorgde o.a. voor zaai goed en kunstmest. En werkte - samen met alle bewoners - aan vergroting van hun vakbekwaamheid. Op deze manier zijn meer dorpen in Songea met het CDTF gaan samenwerken. En kunnen met elkaar de graanschuur voor Tanza nia worden. Daarvoor is nog jaren steun nodig, dat klopt. Maar zo'n planmatige aanpak als van onze partnerorganisatie CDTF is wel de enige manier die uiteindelijk succes kan hebben. En tón leiden tot het niet meer nodig hebben van hulp. Daarom werkt Gast aan Tafel in de derde wereld samen met partnerorgani saties. Organisaties van mensen in de derde wereld zelf. Daarom vragen we u: doe ook mee met Het Nieuwe Gast aan Tafel Plan. U kiest zelf een partnerorganisatie in de derde wereld. Krijgt nieuwsbrieven over hun voor- en tegenspoed. Hoort regelmatig aan welke projecten uw partnerorganisatie uw geld besteedt. Want de mensen in de derde wereld willen u meer betrekken bij hun strijd. En zij verkiezen samenwerking boven alleen financieel eenrichtingverkeer. Naam Straat Postcode/Plaats Stuur deze bon in een open envelop met of zonder postzegel naar Novib/Gast aan Tafel, Antwoordnummer 1304,2500 WB Den Haag. ZATERDAG 8 MEI 1982LEIDSE COURANT GELEEN Met een nieuw Pinkpop-festival op pinkstermaandag 31 mei voor de deur, waar o.m. Kid Creole and the Coco nuts. Y T, The Au Pairs en Mink de Ville zendt KRO-t.v. vanavond een reportage uit van het twaalfde festival zoals dat in 1981 plaatsvond. Omdat de actualiteit ver te zoe ken is, hebben de makers geprobeerd er een docu- mentaire-achtig tintje aan te geven. Daarom staat de Engelse zanger lan Dury en zijn Blockheads cen traal. De ruim een uur du rende verfilming van het festijn begint op Ned. I om 22.50 uur. De reportage begint in Londen met een interview met de ex- kunstschilder Dury waarin de gehandicapte zanger (hij werd linkszijdig verlamd na een zware polio-aanval op jeugdige leeftijd) met veel humor vra gen van Bram van Splunteren over bijvoorbeeld zijn leeftijd beantwoordt. De filmploeg volgt lan Dury verder op zijn reis naar Geleen. Op de boot laat hij onder meer weten dat hij en zijn groep alleen goed zijn voor de eerste vier rijen van een theater. Op het Pink popfestival speelde hij voor 50.000 mensen en leverde niet zijn beste prestatie in num mers als „Wake Up", al is de samenzang tijdens „Sex Drugs Rock Roll", waar bij de groepen UB40 en Mad ness ook meezingen een ge denkwaardige gebeurtenis. Of de keus van de makers om lan Dury langdurig te filmen dels een (succesvolle) solo-car rière begonnen. Zeer geïnspi reerd is de groep aan het werk in „Remember Russia" en „Marlies". Gekleurde rookko lommen zorgen daarbij voor nog wat extra spektakel. Ook de Michael Schenker Group heeft inmiddels andere leden. Drummer Cozy Powell (die door middel van ondertiteling een extra vermelding krijgt) heeft de groep inmiddels ver laten. Vorige week verklaarde hij in Londen: „Ik heb de af gelopen maanden té hard ge werkt. Dat houd ik niet vol. De komende maanden zal je mij niet achter een drumstel aantreffen". Hoogtepunten van het festival waren buiten Fischer Z, de Ierse groep U2. Zanger Bono zegt als hij de gigantische mensenmassa ziet die duidelijk laat blijken blij te zijn met U2: „Jullie horen ons eigenlijk niet te kennen". Hoewel de Pink popsfeer in de huiskamer ont breekt, gaan Bono, Adam, The Edge en Larry er met het ge bruikelijke enthousiasme te genaan en zwepen de massa op met nummers als „I Will Fol low", „The Cry" en „Electric Co". De makers hebben voor een. wat creatievere aanpak geko zen dan andere verfilmingen van popconcerten. Zo zijn er niet alleen speelse beelden te zien, maar is ook grafisch de handen uit de mouwen gesto ken. Elke groep wordt geïn troduceerd door het wegscheu ren van een stuk papier waar achter de naam verscholen zit. Het idee is niet nieuw maar wel leuk. Het enige storende element tijdens de uitzending is. de blauw-filter die gebruikt werd om de hoofdpersonen er extra uit te laten springen. IIII!II!IIIIIIIIII!I!IIIIIIIIIIIIIIIIII!IIIIIIIII!M De Ierse groep U2, een van de hoogtepunten tijdens Pinkpop 81. de juiste is geweest, is maar de momenteel eerder dalende dan met zanger/gitarist John Liddie bestaat niet meer. De vraag. Hoewel hij een aantal, rijzende. Dè film laat ook zien Watts, gentleman/bassist Da- groep nam op het hoogtepunt „klassieke"-hitsingles heeft af- hoe vluchtig het hele popge- vid Graham (in net pak met van z0n carrière (Pinkpop) af geleverd, is de ster van Dury beuren eigenlijk js. Fischer Z stropdans) en drummer Steve scheid. John Watts is inmid- White House Orchestra ver zorgt zondagmiddag het jazz concert in de Haagse Jazz Club, Papestraat 32 Den Haag. Het is een oude stijl big band, in de sfeer van de bands die in de jaren '20 en '30 de dansmu ziek in de grote ballrooms ver zorgden. Door middel van vaak zware collectieve arran gementen met geïmproviseer de solo's probeert het orkest de 'hot dance'-stijl uit die tijd weer tot leven te wekken. Met succes, gezien de resultaten op festivals en concoursen. Het Nederlands Kameror kest concerteert op maandag 10 mei in het Congresgebouw te Den Haag o.l.v. Kees Ba- kels. solisten zijn John Shir- ley-Quirck bariton, Margot Stroink mezzo-sopraan en Wouter Goedhart tenor. Op het programma staan Concerto Armonico no. 2 van Unico W. van Wassenaar, dat tot voor kort aan Pergolesi werd toege schreven, en voorts de cantate Ich habe genug van Bach en een integrale uitvoering van Pulcinella van Strawinsky. The Miracle Worker, het to neelstuk van William Gibson dat ook als film bekend werd, wordt 10, 11, 12 en 13 mei op gevoerd door de Anglo-Ameri can Theatre Group in het Ne derlands Congresgebouw. Glo ria Cardello studeerde het spel in met 25 leden van de j The Miracle Worker verhaal van Annie Si die met veel geduld ai werk gaat met de blinde stomme en enorm ver Helen Adams Keller. He saldo van de voorste gaat naar de Stichting den van Buitenzorg, di inzamelt voor een teh g Leiderdorp voor meer gehandicapte kinderen. Het Zuid-Hollands i koor o.l.v. Coen Ruivei jr. concerteert dinsdag in Diligentia. Medew I verlenen Ronice de Gr; praan, Arjan Liesker b Lodewijk Meeuwissen I Thea Roos piano. Op h< gramma staan fragemen opera's en operettes vai cagni, Donizetti, Mozart di, Bellini, Gounod, Millöcker, Kalman en S In de Pasadenha-pa Venestraat/Groenmarkt Haag, wordt van 10 tot een tentoonstelling geh van z.g. „naïeve" Frans fiek. Ze omvat werken bekende en minder b<B Franse kunstenaar, waa 0 Jaqueline Benoit, Frj tl Deberdt, Chiglion Greeg queline Humbert, La 'a dière, Jules Lefranc, L en Kené Rimbert.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4