9 SIÊI 8* Seicbe Qowto/nt WINNAARS WEEK 7 EIND- HOOFD PRIJZEN WEEK PRIJZEN WEEK HOOFD PRIJZEN 1e aflevering: 13 maart 2e aflevering: 20 maart 3e aflevering: 27 maart 4e aflevering: 3 april 5e aflevering: 10 april 6e aflevering: 17 april 7e aflevering: 24 april 8e aflevering: 1 mei puzzden Coördinatie comité Zd Holland helpt Polen weekhoofdprijzen: Spectrum Encyclopedie: C. van Leenen. Ahornplein 51. 's Gravenzande. 2 Pioneer speakers: K. Charan, Brueghelstraat 13. Den Haag. Kosmos Dierenencyclopedie: P Albus. v.Necklaan 173, Leidschendam.. Litho Nette Koornstra: P. Hoekveen. Delftsestraatweg 224, Delfgauw. Frag menten L.de Jong: B. Verwaal. Gijsin- glaan 822b hs. Rotterdam Diner restau rant Pascha te Den Haag: F Nommen- sen. Van Halewijnplein 64. Voorburg. Handwoordenboeken: W. Spaans. Post bus 32396, Den Haag. weekprijzen: Sporen aan de hemel: C de Kiviet, Ha venstraat 17. Gouderak. Grote WP woor denboek Ned.. E. de Ligt. Gashouder straat 46a, Rotterdam. ANWB's Beste boek voor de weg: J. Stafleu, Seringen straat 67, Monster. Thiames vogelatlas: F. Hilker, van Walsumlaan 301, Vlaardin- gen. Militaire luchtvaart in Ned.lndie: J. Isselmann. Rouboslaan 1. k.227. Voor schoten. Een koor van vogels: J. Sleven, Kon.Wilhelmmalaan 515, Voorburg. Beste verhalen Scotland Yard: M. van den Berg. 2e Ant.Heinsiusstraat 77. Den Haag Molens van Rotterdam J Som beek. Roland Holstlaan 1028, Delft. Op reis met Anton Pieck: W Groenendijk. Rietgors 150. Barendrecht. Verzameld werk W. Elsschot: A van der Molen. Tristanstraat 61. Gouda. Delta's diere nencyclopedie: M. de Koning, van Speijk- straat 10. Den Haag. Het grote bouwstij- lenboek A. Blonk. Leeuwerikstraat 14/ Haastrecht. Langs oude en nieuwe we gen: R. Gelauff, Thorbeckelaan 112, Pij- nacker. A. de Booij. Rossinilaan 455. Den Haag Don Quichot: C. Hylkema, Berken laan 9. Klaaswaal. Beelden voor ogen: F. Broeder. Douglaslaan 91, Voorburg. Op roep der kabouters: P. Zonneveld, Wees- perstraat 13. Den Haag. Met het oog op onderweg: D. Blok. Mozarllaan 302, Den Haag. Autoboek Benelux: C. Hoogewo- ning, Faassenplein 26. Schiedam. De we reld van de lichte muziek: J. Frantzen. Lumeystraat 22b. Rotterdam. Heersers van de 20ste eeuw. J. Versluys, Lange- rakkerweg 3. Schoonhoven. Sagen en le genden: A. Slottje, Drijfriemstraat 23, Den Haag. Het dal van de Issa: N. v.d. Linden. Populierendreef 828, Voorburg. Leven en werk van Hendrik Chabot: J. Meinders, Papaverhof 6. Den Haag. Gui neas Recordboek 1982: W. Siebrecht. Joubertstraat 200, Den Haag. XYZ der muziek: P. :Blanken, Jasmijnstraat 17. Bergambacht. Het oude Griekenland: Mevr. van Noorl. D. .Costerplein 157, Delft. Politieke atlas: E. den Dijker, Oud Reeuwijkseweg 16. Reeuwijk. Muntenal- bum: G. van Linschoten, van der Schel lingstraat 18b, Rotterdam. Gustave Do- ree bijbel: C. Pieterse, Mijsstraat 6, Ter Aar. Langs binnenpad en brandgang: M. de Ruyter, N. Zasstraat 32b, Rotterdam. Groot literair citatenboek: M. van der Voort, van den Woudestraat 31. War mond. Het mysterieuze motel L. de Ouaasteniet. Valckesteyn 3. Monster. UFO'a: K van Deursen, Stresemann- plaats 133, Rotterdam. Mensen in brons: L ten Brummeler. Post v.d. Burgstraat 17. Delfgauw. Giftige planten in en om huis: M. Nuyt. van Walsumlaan 217, Vlaardingen. Als wij ook eens wat mo gen zeggen: W. Spoor, Laan van Helden burg 47, Voorburg. ABC van stad en land J. Koorevaar, Leeuwerikplantsoen 23. Schipluiden. De profetien van No stradamus: H. op 't Land, Laan van N.O. Indie 61. Den Haag Helden op sokkels: M. Kievit. Ackersdijkstraat 107a. Rotter dam. Irena Conti in gesprek met Wale sa: J. Baggerman, Ambachtsherenlaan 950. Zoetermeer. Schrijverskwartetspel: J. Vierling. Fuchsiastraat 149. Den Haag. '150.000 puzzelwoorden: D. Fenijn, Zwaardvegersgaarde 78. Den Haag. Van Eemlandt detective: A. Mittendorf, Hof- laan 21; Rotterdam. G. Spruit, Westeinde 71b. Roelofarendsveen. Davo Postzege lalbum Nederland: L. Bouman. E. Brugs- maweg 1-11-405. Den Haag. DAVO post- zegelinsteekboek: A. Hoehler. Goudriaan- kade 35. Den Haag. G. Haaiman. Brede- straat 39c, Rotterdam. KABE postzege- linsteekboek J de Boer, Gaspeldoorn laan 14, Gouda. Imports postzegelalbum Nederland: W. Olsthoorn, Kleine Woerd laan 15a, Naaldwijk. Geschenkdoos champagne: S. Langendoen, Oliphant- spad 2. Heenvliet. Polaroid camera: H. de Waart. Mauvelaan 62. Rijswijk. Alle prijswinnaars krijgen hun prijs au tomatisch thuisgestuurd. De puzzelactie ten bate van de Stich ting Puzzelen voor Polen bestaat uit tien opgaven, die wekelijks in deze krant worden gepubliceerd. Door het inzenden van de gevraagde slagzin dingt u mee naar de aantrekkelijke H00FDWEEKPRIJZEN en de vele fraaie WEEKPRIJZEN. Aan het eind van de 10 afleveringen kunt u meedingen naar de geweldige EINDHOOFDPRIJZEN. Hiervoor telt u het aantal malen dat de letter P in alle tien puzzels voorkomt. Dit aantal stuurt u met uw tiende oplossing in. De grote Oosthoek encyclopedie, in 21 delen. Een algemene encyclopedie voor nu en later. Uitgebreid met een volledig verklarend woordenboek der Nederland se Taal (Van Dale) en met aparte wereld atlas. Waarde f.3.000,-, aangeboden door Oosthoek's uitgeversmaatschappij te Utrecht. 8-daagse vliegreis voor 2 personen naar Playa del Ingles op het altijd zonnige ei- landGran Canaria met verblijf in de ap partementen Barbacan op basis van lo- giesAangeboden door Arke Reizen te En- NEC videorecorder, type PVC-760e, ter waarde van f.2.495,-, aangeboden door Importeur Kes trading te Woerden. NS-jaarkaarl. 2e klas. voor het hele ge zin. De NS-jaarkaart is de meest comple te treinkaart. De treindeuren staan 365 dagen voor u open. Er is geen enkele be perking wat dagen of trajekten betreft, u hoeft geen afzonderlijk kaartje voor uw treinreis te kopen. In D-treinen hoeft u geen toeslag te betalen. Voor een gezin bestaande uit 4 personen bedraagt de waarde f.2.850,-. Aangeboden door de Nederlandse Spoorwegen te Utrecht. Een reis per ballon, ter waarde van f.2.000.-, aangeboden door Amro reizen te Amsterdam. Nederlandse^ Spoor wegenj De grote Winkler Prins '80 encyclopedie, ter waarde van f.3.990,-, aangeboden door Elsevier te Amsterdam Alpha surfplank, type competition, com pleet met 2 zwaarden en voetbanden, ter waarde van f.2.190.-. geschenk van dick van de starre, top star windsurfing, slie- Ploneer hifi rack X-330. ter waarde van f. 1.839,-. geschenk van Pioneer Neder land te Weesp. Een map compleet met de 112 etsen van Hercules Seghers, ter waarde van f.1.300,-, aangeboden door Martinus Nlj- hoff/Dr. W. Junk Publishers bv te Den Haag. Groeibriljant hanger in hartvorm. 0.24 ka raats, ter waarde van f. 1.240.-. aangebo den door Anjer ateliers te 's Hertogen bosch Van Dale, groot woordenboek der Neder landse taal. het standaard woordenboek, ter waarde van f.195,-, aangeboden door uitgeverij Martinus Nijhoff te Den Haag. ZO INZENDEN U kunt op drie manieren uw oplos sing inzenden. Per postgiro: u maakt minimaal f 2,- over op girorekening 8618. De slag zin (slechts één per girokaart) schrijft u op de voorzijde onder 'Mededelin gen' (zie voorbeeld). U kunt zowel een oude'als een nieuwe overschrij- vingskaart gebruiken. Per bankcheque: u stuurt uw cheque met daarop ingevuld een be drag van minimaal f 2,- in een enve lop naar ons adres. De slagzin (slechts één per cheque) schrijft u op de plaats die aangegeven is op het voorbeeld. Per briefkaart: naast de normale porto van 50 cent plakt u tenminste f 2,- (en ten hoogste 10 gulden) aan geldige Nederlandse postzegels ex tra ten bate van de Stichting Puzze len voor Polen. Vermeld duidelijk naam en adres (IN BLOKLETTERS) en de slagzin die u in de puzzel hebt gevonden (zie voorbeeld). LET OP: Het adres is Sijthoff Pers Postbus 16414 2500 BK DEN HAAG Wij verzoeken u om, indien moge lijk, zoveel mogelijk gebruik te ma ken van postgiro of een cheque, omdat wij van alle bijgeplakte post zegels op een briefkaart 10% moe ten afdragen aan de PTT. LET OP. Uw inzending is slechts gel dig, wanneer u tenminste f 2,- gireert of extra postzegels van f 2,- (boven de normale porto) bijplakt op een briefkaart. Inzendingen zonder deze extra postzegels zijn volkomen waar deloos en dingen niet mee naar de prijzen. Oplossingen u mag net zoveel in zenden als u wilt - moeten zaterdag a.s. in ons bezit zijn. Giro-over schrijvingen dus uiterlijk woensdag middag versturen. Wel voor elke op lossing een aparte girokaart, cheque of briefkaart gebruiken. De namen van de prijswinnaars worden steeds 2 weken na iedere aflevering gepu bliceerd. De trekking wordt wekelijks verricht in Rijswijk door notaris mr. W.A.M. Jacobse, bij wie ook de oplossingen en het daarin voorkomende aantal letters P zijn gedeponeerd. Over de uitslag kan niet worden ge correspondeerd of getelefoneerd. Gewonnen prijzen kunnen niet wor den geruild, evenmin kan daarover worden gecorrespondeerd, ook niet met de betreffende fabrikant. LET OP! 50 cent. PUZtCUN »w* PCXBN| S»JTHOFF PrM POSTftUS *4414 I XCO© MNHAlWl Belangrijk: Tel vooral het aantal ma len dat de- letter P in deze puzzel voorkomt. Alle P's slechts eenmaal téHen. Noteer het aantal, maar zend nog niet in. Na 10 puzzels vragen wij u het totaal aan letters P uit alle 10 puzzels op te geven. U dingt daar door mee naar de geweldige eind- hoofdprijzen. /-• TTT3..R5J.. rvzixun ra* POLzn vjthw MM Vergunning Een se! van 3 delen 'Sporen aan de he mel'. Kroniek van een luchtoorlog boven Nederland, ter waarde van f.115,70. Geïl lustreerd met foto's, tekeningen en kaar ten. Aangeboden door uitgeverij Hollan- dia te Baarn. 1 set Spectrum Compact Encyclopedie, bestaande uit 20 delen, ter waarde van f.570,-, beschikbaar gesteld door uitgeve rij Het Spectrum te Utrecht. Een set van 7 delen 'Dierenleven' op de graslanden. In de woestijnen, in de zeeèn, in het gebergte, In de bossen, op de ei landen en in de rivieren, ter waarde van f.294,- Een prachtige dierenencyclopedie, aangeboden door uitgeverij Kosmos te Amsterdam. Crö PIONEER' Een set van 2 Pioneer speakers, ter waar de van f.298.-. aangeboden door Pioneer Nederland te Weesp. Set handwoordenboeken: N. NF-FN, ND- DN, NE-EN, voor thuis, school en bedrijf, ter waarde van f.235.50, geschenk van Wolters/Noordhoff te Groningen. door Elsevier te Amsterdam. ANWB's Het Beste Boek voor de weg, ter waarde van f.89,90. geschenk van Rea der's Digest te Amsterdam. flïïl thieme Thlemes Vogelatlas. De Europese broed- vogels. ter waarde van f.69.50. geschenk van uitgeverij W.J. Thieme te Zutphen. Militaire luchtvaart in Nederlands Indië, door H. Hooftman, 2 dln. ter waarde van f.68,50, beschikbaar gesteld door de Eu ropese Bibliotheek te Zaltbommel. 'Een koor van vogels', een boek voor lief hebbers met prachtige Japanse prenten) ter waarde van f.65,-. geschenk van uit geverij NN te Amsterdam. Beste verhalen van Scotland Yard. 2 dln., ter waarde van 64,90, aangeboden door Reader's Digest te Amsterdam. 'Molens van Rotterdam in oude ansich ten' door H.A. Visser, 2 dln. ter waarde van 64,-, aangeboden door de Europese Bibliotheek te Zaltbommel. til OMNIBOEK - DEN HAAG 'Op reis met Anton Pieck' door Hans Vo- gelesang, ter waarde van f.61,90, ge schenk van Omniboek te Den Haag. 'Willem Elsschot, verzameld werk', waarin o.a opgenomen 'Kaas', 'Lijmen' en 'Het Been', ter waarde van f.59,50, aangebo den door Querido te Amsterdam. Delta's grote dierenencyclopedie, ter waarde van f.59,50, aangeboden door de Centrale Uitgeverij te Harderwijk. Het grote bouwstijlenboek. de wereldge schiedenis van de bouwkunst, ter waarde van f.59,50, beschikbaar gesteld door uit geverij Elmar te Delft. Twee prijzen: 'Langs oude en nieuwe we gen, zwervend door België en Nederland' ter waarde van f.57,50, aangeboden door de Nederlandse Boekenclub te Den Haag. Cervantes' 'Don Quichot', verlucht met prenten van Gustave Dorë, ter waarde van f.56,75. geschenk van Querido te Amsterdam. 'Beelden voor ogen', door L. Dobroszyc- ki, ter waarde van f.49,50, aangeboden door Amphora-Books te Amstelveen. 'Oproep der kabouters' van Rien Poort vliet, ter waarde van f 49,50, beschikbaar gesteld door Van Holkema en Warendorf te Bussum. woord en beeld langs de monumenten in Nederland, ter waarde van f.47,50. ge schenk van uitgeverij J.H. Gottmer te Haarlem. Lannoo's Autoboek Benelux. Toeristische atlas voor reis, weekend, vakantie en vrije tijd, ter waarde van f.45,-, aangeboden door uitgeverij Lannoo te Tielt, België 'De wereld van de lichte muziek' door H. Middelburg, ter waarde van f.39,90. ge schenk van uitgeverij A.J.G. Strengholt te Bussum. 'Heersers van de 20ste eeuw', samenge steld door journalisten van The New York Times, ter waarde van f.39,-, geschenk van uitgeverij A.J.G. Strengholt te Bus- tffl thieme Platenboek 'Het oude Griekenl waarde van f. 34,90, aangebc ICOB c.v. te Alphen aan de Rij 'Met het oog op onderweg'. Een tocht in verij de Haan te Bussum. Diner voor 2 personen in restaurant Hof van Brederode te Den Haag. aangeboden door dit restaurant. Diner in restaurant Oudt Leyden te Lei den, ter waarde van f.75,-, geschenk van dit restaurant. OMSCHRIJVING PUZZEL WEEK 9 Horizontaal: 1. Europeaan: 7. wensende ver wachting; 8. winters voertuig; 10. vermakelijk; 12. vangtoestel; 14. zacht; 15. zangstem; 17. soort snoepgoed; 19. kruiderij; 21. be vallig; 24. lichaamsdeel; 25. en andere (afk.); 27. persoonlijk vnw.; 28. verbreding v.h. hoofd eind v.e. ledikant; 30. plechtige verklaring; 31. hoewel; 32. gym- nastiektoestel; 34. muzieknoot; 36. telwoord; 37. senior (afk.); 38. 0.1 liter (afk.); 39. soort kers; 41. tegenover (afk.); 43. deel v.h. bo venbeen; 44. kwijtschelding van straf; 45. hoogdravendheid; 46. persoonlijk vnw.; 48. paardeslee; 49. bedekte hatelijke opmerking; 51. vogelprodukt; 52. muziek noot; 53. kloosterlinge; 55. mili taire ordedienst (afk.); 57, lof, hulde; 58. titel (afk.); 59. toespijs; 60. weidegewas; 62. bijbeldeel (afk.); 64. boksterm (afk.); 65. vis; 66. gemanierdheid; 69. begin v.e. sprong; 71. gemalen produkt; 72. aanmoedigingsroep; 74. sport- term; 75. stad in Italië; 77. sterk ruikende plant; 78. regel, richt snoer; 80. slok; 81. laag vierwie lig wagentje. Verticaal: 1. hakwerktuig; 2. bovendien; 3. niet parkeren (afk.); 4. verbran dingsrest; 5. zwemvogel in noor delijke zeeën; 6. dier met gewei; 7. zoogdier;, 9. officiële naam voor Ierland; 10. animo, zin; 11. oude lengtemaat; 13. wijnsoort; 14. onverschrokkenheid; 15. ten bedrage van; 16. ter zee (afk.); 18. schaakfiguur; 19. grondsop, droesem; 20. dwarshout aan een mast; 22. was getekend (afk.); 23. edel metaal; 24. versterkte plaats; 26. gehoororgaan; 29. speeltuinvermakelijkheid; 31. noodsignaal; 32. geldstraf; 33. diagonaal weefsel; 35. verdo vingsmiddel; 38. spoedig; 39. niet raak; 40. snel drogend mengsel; 42. wijfjesschaap; 47. hengsel mand; 50. telwoord; 52. misluk king; 54. persoonsaanduiding; 56. dier uit de poolstreken; 58. omlijsting v.e. bril; 59. bijna zon der sap (van vruchten); 61. uit blinker (fig.); 63. voorzetsel; 64. walkant; 65. uitgezette wacht; 67. signaal; 68. Noord-Holland (afk.); 69. Amsterdams peil (afk.); 70. ademhalingsorgaan; 73. sterk ruikend bolgewas; 76. woon schip; 77. honingdrank; 79. vorm van mij; 80 sportevenement (afk.). Een deel uil de Thieme-serie 'Sagen en legenden', Ier waarde van f.39,50, be- schikbaargesteld door uitgeverij W.J. Thieme te Zutphen. PETER VAN DER VELDEN 'Het dal van de Issa', door C. Milosz, No belprijswinnaar Letterkunde 1981, ter waarde van f.37,50, beschikbaar gesteld door Peter van de Velden, uitgever te Amsterdam. 'Hendrik Chabot - Zijn leven en werk', ter waarde van f.37,50. aangeboden door uitgeverij Ad Donker te Rotterdam. Groot Guiness Recordboek 1982, ter waarde van f.37,50, geschenk van Lui- tingh te Laren. De toestand van de wereld/Polftf las, ter waarde van f.34,50, geschi uitgeverij Bert Bakker te AmstertJ. voor alle munten uit de regerings van koningin Juliana, tér waan, f.30,-, geschenk van de Amro-baf Gustave Dorè Bijbel, ter waarj' f.29,90. beschikbaar gesteld dodl c.v. te Alphen aan de Rijn. I 'Langs binnenpad en brandgang',i leven op de Veluwe, ter waart f.29,50, geschenk van uitgeverij Ij Schoort. Loeb, uitgevers Johannes Verhulsstraai 1071 MS Amsterdail Groot literair citatenboek, ter was f.29,50, geschenk van uitgeverij) Amsterdam. 1 Ploegsma te Amstërdam. UFO's, boodschappers van door Jacques Vallée, ter w< f.28,50, aangeboden door uitg Gottmer te Haarlem. boekmakerij/uitgeverij lui 'Mensen in brons', standbeelden derland, platenboek van P. de Mof T. Visser, ter waarde van schikbaar gesteld door boekerij/u^ Luyten te Amstelveen. 'Giftige planten in en om huis',1 boek. ter waarde van f 24.90. c van Balkema te Rotterdam. 'Als wij ook eens wat mogen zeg< waarde van f.24,90, gescher Ploegsma te Amsterdam. 'I 'ABC van stad en land' door W. aL' waarde van f.24,50, geschenk va/ en Keunlng te Baarn. E 'De profetiën van Nostradamif waarde van f.24,50, aangebode' uitgeverij Veen te Utrecht. 'l 'Helden op sokkels', literaire staP den in Nederland, ter waarde van& geschenk van Bosch en Keu* Baarn. (i Een boek over Polen: Irena Cont^ sprek met Lech Walesa. Interviei Solidariteit en Polen, ter waarji f.17,50, aangeboden door Peter t Velden. uitgever, Amsterdam. Schrijverskwartetspel ter waara] f. 16,50, geschenk van Loeb, uitgc Amsterdam. 150.000 puzzelwoorden op zak, ti de van f. 12,90, geschenk Elmar te Delft. Twee prijzen: Van Eemlandt-detecJ' waarde van f.12,'50, geschenk va? king te Amersfoort. Postzegelalbum Nederland, ter van f.30.- aangeboden door DAV(7 Twee prijzen: Postzegel-insteek bi waarde van f. 12,50, aangebodef DAVO te Deventer. KA-BE postzegel-ins'teekboek, 16 ter waarde van f.37,50, geschenk Filatelistische boekerij Fibo te Ka Postzegelalbum Nederland, ter I van f.27,50, beschikbaar gesteld dl porta te Uden. Geschenkkistje met 2 flessen wiji glazen, ter waarde van f.31,-, gej van Alliance vinicole te Alphen 1 Rijn. Polaroid camera ter waarde aangeboden door Broekhuizen Fo BV te Rotterdam. De vergunning voor fiet houden van deze puzzelactie is verleend aan: Stichting Puzze len voor Polen te Zoetermeer door de Staatssecretaris van Justitie bij besluit van 12 februari 1982, nr.L.O. 820/019/016. Alle op deze pagina genoemde prijzen t.b.v. de aktle 'Puzzelen voor Polen' zijn gratis ter beschikking gesteld. De prijzen kunnen, gelet op artikel 2 van de vergunning L.O. 820/019/016 afgegeven door de Staatssecretaris van Justitie op 12 februari Jl., slechts uitgekeerd worden, indien de netto opbrengst van de puzzel bestemd voor humanitaire hulp aan de inwoners van Polen, minimaal 60 bedraagt van de bruto-opbrengst van het kansspel, zijnde uitsluitend het totaal van de extra-bijdrage. Plaats in bovenstaande vakjes de letters, die corresponderen met de nummers in de kruiswoordpuz zel. Dan vormt zich een slagzin, die u onder de voorwaarden als genoemd onder 'Zo inzenden' dient op te sturen.f£?e letters P in deze slagzin hoeft u vanzelfsprekend niet mee te tellen).

Leidse Courant | 1982 | | pagina 16