m Benelux moet kampioen van de vrijhandel worden SÜ üen kleine ondernemer ussen wal en schip "m Verlies voor Wegener's 7 Beurs van Amsterdam 20N0MIE LEIDSE COURANT ZATERDAG 8 MEI 1982 PAGINA 15 leer ontslagen ij Macintosh SIN Bij het cohfectiebedrijf Macin- i staan opnieuw banen op de tocht, djirzitter G. Bayer van de raad van be- |tr heeft dat gisteren gezegd. Hoeveel ar- iBsplaatsen verloren zullen gaan, wilde iniet meedelen. Macintosh heeft een in- fcende reorganisatie achter de rug, i.Jrbij enkele honderden arbeidsplaatsen I geschrapt. Niettemin zijn aanvullende itregelen nodig, aldus Bayer. Gedacht Tdt aan sluiting van Rifi in Terwinsel bij trien (80 werknemers) en inkrimping de vestigingen De Vries en Susan in pstricht, met samen 150 werknemers. V bij de hoofdvestiging in Stein zouden en moeten verdwijnen. FGH verlaagt hypotheekrente AMSTERDAM De FGH Hypotheekbank gaat met ingang van maandag haar hypotheektarieven met 0,4 pet verlagen. De nieuwe tarieven zijn 10,5 pet voor een hypotheek met gemeentegarantie, 10,7 pet voor een basishy potheek en 10,95 pet voor een tophypotheek. Vol gens een woordvoerdster van de bank loopt de FGH door'deze verlaging in de pas met de handelsbanken die hun hypotheektarie ven ruim een week gelei den al wijzigden. VOORVERGADERING OPEC-COMMISSIE CARACAS Een bijzondere commissie van de Organisatie van Olie Exporterende Landen (OPEC), bestaande uit de ministers van olie van Venezuela, Algerije, Indonesië en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), komt op 18 mei in Caracas bijeen om een rapport op te stellen over de situatie op de wereldoliemarkt. Dat zal wor den voorgelegd aan de tweejaarlijkse OPEC- -conferentie die op 20 mei in Quito, Ecuador, zal worden gehouden. De minister van olie van Ve nezuela, Humberto Calderon Berti, die de com missievergadering aankondigde, verklaarde dat de OPEC erin is geslaagd de olieproduktie on der het toegestane maximum van 17,5 miljoen vaten (van 159 liter) per dag te houden, waartoe op de vorige OPEC-conferentie was besloten. De produktie bedraagt nu 16,5 miljoen vaten per Verkoop Stokvis en NAHV definitief rond ROTTERDAM De verkoop van de OGEM-dochters Stokvis en de Nieuwe Afrikaanse Handels Ven nootschap (NAHV) aan de Arabi sche handelsmaatschappij Trans- gulf is definitief afgerond. Omdat nu ook de goedkeuring van het banksyndicaat dat het OGEM-con- cern financiert is verkregen, kan de overdracht plaatsvinden. Dit hebben directies van Stokvis en NAHV gisteren bekendgemaakt. Stokvis en NAHV waren na de splitsing van de OGEM-holding ondergebracht in een aparte stich ting. honUXVAN DER STOEL: *ix van der Stoel. SF DEN HAAG Minister Max van der Stoel van Buitenland se Zaken vindt dat de Benelux zich moet gaan opwerpen als kampioen van de vrijhandel. Gisteren tijdens een plechtige viering van het 25-jarig be staan van de raadgevende Be- neluxraad in de Ridderzaal te Den Haag zei de minister: „In deze tijd van economische re cessie gaan veel landen over tot het nemen van protectio nistische maatregelen. Het be lemmert het economisch her stel, zodat er voor de Benelux- landen alle reden is hier het bezielende voorbeeld te geven. Met hetzelfde elan als waar mee Sint Joris de draak be streed, dient de Benelux het veel koppiger monster van het protectionisme te lijf te gaan". Minister Van der Stoel was ook de mening toegedaan dat op financieel, economisch en sociaal gebied samenwerking in Beneluxverband geboden is. Van der Stoel vond het zeker van belang dat accijnzen en btw-tarieven op elkaar wor den afgestemd. De minister wenste er nog eens de nadruk op te leggen dat ook in EG- verband een gezamenlijk op treden van de Benelux-landen gewenst is. „De drie landen zouden elkaar nog meer moe ten consulteren, alvorens hun standpunten in de gemeen schap uit te dragen", zo sprak hij. Premier Van Agt, die evenals zijn Belgische collega Wilfried Martens het woord voerde, on derstreepte nog eens het unie ke voorbeeld van internatio nale integratie van de Benelux dat anderen heeft geïnspireerd dezelfde weg op te gaan. Hij wees er op dat de Benelux de vierde handelsmacht in de we reld is wat de uitvoer betreft, en met een markt van 2Ü> mil joen mensen. UUB EIJKENBOOM (NAF): jeb erht MEGEN Miljoenen in voor het scheepsconcern L Een enorm bedrag, maar volk schrik er niet meer wakker. Er is al zoveel gestopt in een reeks grote rijven, dat een miljoerie- fuus voor een ziek concern een vanzelfsprekende the- e wordt gezien. Wie er |er(ir niet aan kunnen wennen de kleine ondernemers, patroons met een handvol ioneel. Zij trekken zich ook de haren uit het hoofd van financiële zorgen, maar ter hen staat geen overheid «ir met een passend toupe- En als er een subsidierege- B bestaat, waarmee ze zich het moeras kunnen wer- dan laat het hoopgevende kei zich moeilijk vinden, zjiiwekul, zult u zeggen. Er genoeg goeroes, die me- f2jr in het doolhof van regel- 112! willen gidsen. Of ze het 'oo kunnen lijkt een gerecht- rdigde vraag. Huub Eijken- m, direkteur van de Ne- A mpullenfabriek id&F) in Nijmegen, kan daar z r meepraten. Hij heeft bij zijn nek gebroken op de p, die hem van alle kanten aangeboden, het zicht van het faillisse- it heeft Eijkenboom een Jtste vertwijfelde poging ge- mln om voldoende contanten Oj en te krijgen voor zijn be- pri f. Het is hem gelukt dank •ut het ministerie van Econo- .jÜj che Zaken (EZ) en de Gel- 'f sè Ontwikkelingsmaat- ;tei appij (GOM). Deze twee in- aa ïties hebben Eijkenboom "V- lening van acht tón in het ^uitzicht gesteld, waardoor dertigjarig bedrijf van een Mp oorlijke toekomst is verze- ïoi d. Weggegooid geld? islist niet", verzekert Eij- ïboom. „Wij hebben zoveel ers, dat het personeel zater- bo 5 moet overwerken om al zi ange levertijden te voorko- '3j n. Mijn bedrijf is kernge- id. Toch had ik de poort eten sluiten als ik geen geld gekregen voor de noodza- «I ijke vernieuwing van het sleten machinepark". 34Jekomst tuinman kan een hoop doen aan het gazon voor Nederlandse Ampullenfa- "J ek. De gevel van het ge- iw zou ook best een op- gïpbeurt kunnen gebruiken, 1 ar voorlopig zal aan het sjo- uiterlijk niet veel veran- n. Direkteur Johannes 'a bertus Eijkenboom heeft 1 andere zorgen aan zijn )fd. Hij wil er eerst hele- al zeker van zijn, dat zijn Rl irijf tot ver in de toekomst it jft draaien. Dus moeten er 14 uwe machines komen, die dikke orders van binnen lij buitenland kunnen verwer- ,Als alles op volle kracht Jjj ictioneert kan ik 44 miljoen ipullen leveren, dat is nog de helft van de binnen- J# idse vraag", zegt Eijken- j )m. „Vorig jaar zijn drie er zoveel opdrachten uit het 1V( itenland binnengekomen pder dat de NAF daar iets heeft kunnen doen". Eijkenboom voldoende d krijgt om te investeren orziet hij een grote bloei ju or zijn bedrijf. ^,In dat geval n ik werk geven aan min- |ns vijftig man personeel voor een lange termijn". Dit soort geluiden zijn zeldzaam' geworden in het doemtijdperk, waarin bezuiniging, sluiting en faillissement de sleutelwoor den zijn van menig gesprek. Eijkenboom, een half jaar ge leden nog diep in de zorgen, ziet Nederland al herrijzen uit de poel van neerslachtigheid, die alle hoop op betere tijden ontneemt. Tegenvallers Huub heeft tien jaar rondgek- rabbeld in een meer van te genvallers. Hij is ook eert paar keer kopje onder gegaan, maar net, voordat hij voorgoed ver dween onder de oppervlakte voelde hij grond onder zijn voeten. Nauwelijks bekomen van de schrik neemt hij fors afstand van de ellende, waarin hij bijna is gestikt. „Het begon al in de eerste helft van de jaren zeventig. De Rotterdamse havenarbeiders kregen ineens vierhonderd gulden meer. De rest van Ne derland wilde dat extraatje ook hebben, waardoor de loon kosten sterk stegen. De eerste optatèr, die ons bedrijf te ver werken kreeg. De exportpro- dukten werden .wat duurder en dus minder interessant voor de klanten. Ik verspeelde in no-time een grote order aan Iran. Verlies: twee ton". „De tweede dreun werd ver oorzaakt door de VAD-rege- ling, waardoor een stuk over winst in een potje moest wor den gestort ten gerieve van het personeel. Drie van de vijf aandeelhouders van de NAF zagen het toen niet meer zit ten. In die periode had ik een plan gemaakt voor de vervan ging van de produktiemachi- nes, maar dat maakte geen schijn van kans meer. Verrekt vervelend, want daardoor kwam het bedrijf in een on mogelijke situatie terecht. Er moest worden geïnvesteerd, maar het nodige geld ontbrak. Nou niet meteen hakken op de aandeelhouders, want die heb ben het toch al zo gauw ge daan. Die mensen leveren geld en moeten maar afwachten of het bedrijf, waarin ze hun ka pitaal hebben gestoken, winst maakt". „Als de aandeelhouders de knip op de beurs houden ben je als ondernemer op de be reidheid van de banken aan gewezen en die lenen onder veel beroerdere voorwaarden. Het le^k me toen het besté zo snel mogelijk eenderde van het aandelenpakket in handen te krijgen. Dan kon ik tenmin ste ingrijpende akties zoals verkoop van het bedrijf tegen gaan. Het is maar goed dat ik dat gedaan heb". deed het wel leuk als bedrijfs leider, maar mijn manier van ondernemen was toch niet meer van deze tijd, zo werd mij hoffelijk meegedeeld. Het ogenblik was aangebroken om de zaak groot aan te pakken". „Er diende als de weerlicht een gigantische fabriek te worden gebouwd in de buurt van Vaals, het drielandenpunt. Honderd grote produktiema- chines moesten er zeker in kunnen, zodat de slag om de Europese klandizie kon begin nen, De „heren met visie" kre gen gloeiende konen van hun eigen fantasieën. „Je kunt de huidige fabriek gerust verko pen. Eijkenboom", riepen ze in koor. „Met ons plan ga je een gouden toekomst tegemoet". Stel je nou even voor, dat ik niet eenderde deel van het aandelenpakket had gehad. Dan was deze ampullenfabriek er niet meer geweest". Fusiekoorts „Weet je nog, dat niet zo gek lang geleden ondernemersland werd geteisterd door de fusie koorts? In no time klonterden allerhande bedrijfsjes samen tot onoverzichtelijke mam moetondernemingen. Ik heb altijd mijn twijfels gehad. Maar goed, als er dan toch een komt met een groot verhaal moet je wel luisteren. Op de eerste vergadering van de aan deelhouders over het onder werp fusie was vaagheid troef. Een groot concern, bleek inte resse te hebben in de NAF. Ik Voet dwars „Gelukkig kon ik de heren een voet dwars zetten en dat heb ik dan ook gedaan. Ik vroeg of ze alles nog wel op een rijtje hadden staan. Wie gooit nu ouwe schoenen weg, voordat-ie nieuwe heeft? Een grondig onderzoek naar de haalbaarheid van het fantasti sche plan mocht niet achter wege blijven. Op de volgènde aandeelhoudersvergadering al, deed een aandeelhouder het verbijsterende voorstel het be drijf te liquideren. Ik zou een gouden handdruk krijgen met enkele passende afscheids- woordjes. Moet je eens inden ken: eerst werd ik lekker ge maakt met een topfunktie in de nieuwe ampullenfabriek en een maand later kon ik ophoe pelen. De affaire walmde aan alle kanten. De oorzaak van de rare capriolen heb ik ook kunnen achterhalen, maar dat is weer een ander verhaal". „Intussen ging het met de NAF niet goed. Ik heb al ver teld, dat broodnodig in nieuwe machines moest worden geïn vesteerd, maar waar haalde ik het geld vandaan? Het was echt van de gekke: werk zat en desondanks niemand, die wilde helpen. Als zo'n situatie lang genoeg duurt ontstaat de idee, dat deskundige raadge vers je wel uit de puree zullen halen. Vertegenwoordigers van het eerste bureau dat ik inschakelde, hebben mij twee weken lang het hemd van het achterste gevraagd. Daarnaast zijn ze één keertje vlug door de fabriek gewandeld. Het re sultaat van hun werk was zo onthutsend simplistisch, dat ik verbaasd heb gevraagd waar om ze me voor een dergelijk pietluttig advies zo hadden uit gehoord. Ik moest veertiendui zend gulden betalen voor een luchtbel. Het tweede organisa tiebureau pakte zijn taak wat beter op, maar de kosten wa ren schreeuwend hoog. Toen de vijftig mille was gepasseerd heb ik het contact verbroken, hoewel het bureau nog lang niet aan een conclusie toe was. De rekening moet ik nog beta len. Wat moest ik anders? Als ik had doorgezet zou ik er fi nancieel aan kapot zijn ge gaan". „Daarna heb ik mijn geluk be proefd bij allerlei overheidsin- Huub Eijkenboom: tien jaar rondgekrabbeld in een meer van tegenvallers. stanties. Ook daar waren de ervaringen zeer teleurstellend. Ik wil niets vervelends zeggen van de ambtenaren, die mij te woord hebben gestaan. Ze vloeiden stuk voor stuk over van begrip voor mijn positie. Het probleem was alleen, dat zij niet echt konden helpen. Ik moest het doen met halfgoden, die geen beslissing durfden té nemen. Als het een keertje toch gebeurde, moest de be treffende ambtenaar er abso luut zeker van zijn, dat hij zich geen buil kon vallen. Het komt er gewoon op neer, dat ik niet wist bij wie ik precies moest zijn. Zoals zoveel kleine ondernemers verdwalen in het overheidslabyrint". Eén van mijn adviseurs wist mij ervan te overtuigen, dat ik de oude machines maar moest reviseren. Heb ik gedaan. Voor een ton heb ik de handel laten repareren. Drie weken later stortte het zaakje in el kaar. Met de grootste moeite kon ik een bescheiden produk tie uit de puinhoop wringen. Er was geen ruimte voor enig -misverstand: voor Eijkenboom stond de klok op vijf over twaalf. Toch bleef ik in die moeilijke tijd geloven, dat er gens de oplossing van mijn probleem moest liggen". Cijfers „Na veel omzwervingen kwam rk terecht op Economi sche Zaken, afdeling Bijzonde re Bedrijfsproblemen. Ik had een afspraak gemaakt met een hoge ambtenaar in de overtui ging, dat het deze keer zou lukken. Oh, oh, oh, wat ging het verkeerd. Het was mijn bedoeling EZ te imponeren met een goed verhaal, geba seerd op overtuigende cijfers. Mijn financiële adviseurs had den mij verzekerd, dat de stukken er zouden zijn. Toen ik mijn betoog had afgerond met de zin: „En nu, meneer, zullen mijn partners u de cij fers laten zien" gebeurde er niets. De tassen bleven dicht want er waren geen cijfers. Ze hielden een praatje voor de vuist weg. Logisch, dat ik kor te tijd later zonder een enkele toezegging op de straat stond. Zelden ben ik zo kwaad ge weest als toen. Een grote kans was de mist in gegaan, omdat ik te goed van vertrouwen was geweest. Mijn accountant had me in de steek gelaten". Rug tjegen de muur „Toen hij bleef treuzelen heb ik een ander in de arm geno men, omdat ik de cijfers ook nodig had om een bank gerust te stellen. Ik had het gevoel, dat ik met de rug tegen de muur stond. Ik moest persé op korte termijn geld hebben om het bestaan van de NAF te kunnen rekken. Mijn metgezet nam me daarop mee naar de roulettezaal van het Kurhaus. Hij kocht een paar fiches en won in een handomdqaai vijf honderd gulden. „Moet jij ook doen", adviseerde hij. „Hier komen veel ondernemers, die geld nodig hebben". Ik ben er niet op ingegaan. Wat ik zag zei me al genoeg: een lange rij verbeten gezichten. Nee, zo wilde ik niet verder" „Het kwam zover, dat ik het niet meer zag zitten. Ik besloot het faillissement aan te vragen en lichtte onder meer de wet houder van sociale zaken ïn. „Zo'n uniek verhaal heb ik nog nooit gehoord", riep de man verrast uit. „De NAF buigt door van de opdrachten en toch moet het bedrijf dicht. Dat is net zoiets als het sluiten van een goudmijn". Ik moet zeggen, dat hij zich enorm heeft ingespannen om op het laatste moment nog een oplos sing te vinden. De meeste dank ben ik verschldigd aan Economische Zaken, waar ik tenslotte opnieuw om redding aanklopte. Het is mijn geluk geweest, dat ik in handen ben gevallen van uiterst capabele ambtenaren, die mij fantas tisch hebben geholpen". Huub Eijkenboom heeft de redding van zijn bedrijf niet in de laatste plaats te danken aan zijn eigen personeel. Vanaf ok tober vorig jaar wordt aan een deel van het personeel geen ploegentoeslag meer gegeven en werkt men op zaterdagmor gen zonder betaling. De direc teur hierover: „Bij ons is het pompen of verzuipen. Het per soneel weet dat en is bereid in deze situatie niet het onderste uit de kan te halen. Ik heb mijn mensen beloofd, dat ze de helft van de toeslag terugkrij gen als de nieuwe machines zijn gekocht en geïnstalleerd". Vitaal „Er is wel een aan mij ge vraagd: „Waarom kon jij met zo'n vitaal bedrijf achter de hand niet aan geld komen?". Op de eerste plaats dit: de di- rekteuren van de slechtste be drijven kunnen de mooiste verhalen ophangen. De groot ste voorzichtigheid is dus ge boden. Vervolgens vergeet men wel eens, dat in ons wereldje een verkeerd woord meteen een hoopgevend ge sprek kan blokkeren". „Toch moet ik er vaak aan denken hoe gemakkelijk grote bedrijven met een uiterst dun ne orderportefeuille miljoenen steun kunnen krijgen, terwijl kleine ondernemers met een gezond bedrijf niet zelden het graf in worden geholpen. Je zou toch denken dat vele vita le kleintjes meer waard zijn dan één zieke mammoet?". JOS BOUTEN Wallstreet ruggesteun AMSTERDAM Met een ho ger Wall Street als ruggesteun heeft het Damrak gisteren op nieuw hogere koersen te zien gegeven. Ook de obligaties gingen omhoog. Er traden winsten op tot een half punt. De nieuwste 10 pet staatsle ning lag 0,1 punt boven de uit- giftekoers van 100.70. Bij de actieve aandelen be hoorde NMB weer tot de favo rieten, waardoor de koers rond het middaguur al 4,50 was gestegen tot 146,50. Nedlloyd ging nog eens 2 omhoog naar 132 en Heineken werd 1,50 duurder op ƒ61,40. Van de internationals was de grootste winst weggelegd voor KLM, die 1,20 duurder werd op 107,50. De andere waar den in deze sector hielden het op enkele dubbeltjes winst. ABN klom weer 2,50 tot ƒ296,50. AMRO Bank werd zestig cent duurder op ƒ56,10. WUH viel uit de toon met een teruggang van een gulden op ƒ94. Aannemer Pakhoed was ex-dividend een gulden beter op ƒ42,70. Ook op de lokale markt kon den weer veel fondsen tot winst komen. De koersvor- ming gaf wel eens wat proble men. Zo kwam er voorshands geen koers tot stand in VMF Stork. Er werd een adviesprijs opgegeven van 53,50, wat twee gulden meer was dan de voorgaande koers. Een zelfde lot trof Blydenstein-Willink, die rond de 600 werd geadvi seerd, tegen een laatste koers van ƒ550. Fokker steeg ƒ1,50 naar 34. RSV was een gulden in herstel op ƒ29,50, terwijl Holec ƒ2,50 duurder werd op ƒ47,50. Otra verwisselde 2 hoger van ei genaar op 57. Het jaarverslag van De Telegraaf werd gunstig ontvangen en leverde een koerswinst op van 1,20 op 80. Nogal vast waren fondsen als Vereenigde Glas, Nagron en Nedap. Proost en Brandt, die dit jaar een druk op de resultaten ver wacht, moest 3 terug naar 72. Schuttersveld zakte 2,50 naar 38 en ook Van der Gies- sen-de Noord was uit de gratie. De actieve markt kon zich la ter behoorlijk handhaven, waarbij de internationals en de scheepvaartwaarden zelfs nog lichte stijgingen te zien gaven. APELDOORN Wegener's Courantenconcern heeft, on danks een goede winstbijdra- gen van Holding Utrechts Nieuwsblad, 1981 afgesloten met een verlies van 2,6 min tegen een nettowinst van 5,2 min in 1980. In december had het bedrijf al aangekondigd dat over 1981 een verlies van tussen de 2 en 2,5 min zou worden geleden. Bij een aantal deelnemingen van Wegener in Duitsland tra den in 1981 belangrijke exploi tatie- en liquidatieverliezen op en bleken voorzieningen van ruim 6 min noodzakelijk, al dus de raad van bestuur. In het verlies over 1981 werd te vens verwerkt een afwaarde ring van ruim 900.000 op een van de minderheidsdeelne mingen in Nederland. In 1981 trad een aanmerkelij ke achteruitgang op in de ont-' wikkeling van het adverten tievolume van de dagbladen en nieuws- en huis-aan-huis- bladen terwijl ook de betaalde oplage van de dagbladen voor het eerst iets verminderde, zo heeft de raad van bestuur meegedeeld. KLUWER In de jaren 1983 tot en met 1985 wil uitgeverij KLuwer zeven nieuwe Van Dale woordenboeken op de markt brengen. Deze op hande zijnde uitbreiding heeft tot het besluit geleid de huidige en toekomstige Van Dale woor denboeken onder te brengen in een afzonderlijke BV onder de naam Van Dale Lexicogra fie BV, Utrecht-Antwerpen. HERO Hero Nederland denkt dat het bedrijf de stor men beter kan doorstaan nu de sanering is aangevat en be-' sparingen op de vaste kosten zijn doorgevoerd. Het bedrijf is pessimistisch over de omzet en winst in 1982 die door de ac cijnsverhoging onder druk ko men te staan, zo blijkt uit het De daling van de omzet met 3 pet tot 137,8 min, die vorig jaar optrad, werd vrijwel ge heel gecompenseerd door een verbetering van de rentabili teit. Voor het eerste in vier jaar werd weer een winst werd behaald (f 1,3 min). hoofdfondsen Gist Brocades Heineken Hold. Holl.Beton.Gr. Hoogovens 82.30 29.60 294,50 89,40f 55.50 51.30 240.00 237,00 56.70 74,50 59.90 53.40 84.40 Kon. Olie Nat. Ned. Nedlloyd Gr. 92.50 118.10 130.00 Pakhoed Holding Pakh. Hold, cert Philips (div.82) Philips Ver.Bez.VNU Volker Stevin WUH 42.00 25,20 24.30f 211.20 149.70 161.00 60.30 35.50 94.10 overige aandelen ADM-Beheer Asd Rubber Asd Rijt. Ant. Brouw.' Ant. Verf Ass St. R'dam Audet Aut. Ind. Rt Ballast-N BAM Batenburg Braat Bouw Bredero Buhrm. Tett. Calvé O cerl ld 6 pet eert CSM CSM ert Chamotte Clndu-Key Gerofabr 200.00 70.00 88.00e 680,00a 72.80 28.40 359.50 67.50 108,00 148.00 199.00 201.00 45.30 33,90 213.50 1415.00 76,50 76.50 181,00 182.50 15,70 17.00 25.20 46.50e 16.30 173.00 47.00b 119.50 49.00 78,50 85,50e 225.00 92,20 4.10 126.00 315.00b 200.00 70,50 68,00 108,50 59,00 319.00 28,90 600,00 148.00 147.00 200,00 214.00 1425,00 76.00 MH^Adam ld 1-10 Idem 1-4 Mulder Mijnb. W. Ned. Crediet NEFIT Ned. Scheep Ned. Springs!. Porcel. Fles Proost Br Rademakers Rijn-Schelde Hoek's Mach Holdoh Holec HALL Trust. 61,60e 172,00 45.00 45.00 70.50 185.00 •Kon. Ned. Pap 25.50 Krasnapolsky 96.00 Kwatta 11.30 Landré Gl 96.00b Leids. Wol 104.00 Macintosh 92,50e Maxwell Petr. 217.00 48.00b 117.50 49,00 45.00 70.50 186,00 56.00 195.00a 67.70 31.00b 96.50 103.00 93.50 217.00 Ver. Glasf. Vmf-Stork Verto cerl. VihamiJ Butt 950.00 550.00 320.00 25.00 6.60e 164.00 34.90 795.00 60,50 58.40 112.20e 139.00 65.00 146.00 75.00 332.00 125.00e 311,00 58,00 97.00 40.50 93.00 78.80 39.50 28.80 163.00 40.00 22.00 34.80 22.70 73,00 Alg. Fondsenb. Sumabel Tokyo PH(S) Tokyo PH 168.00 112.30 122.00 168.50 145.90 131,00 150.00 850,00 104.00 520,00 245.00 77.30 41.00 102.00 120,00 91.50 obligaties 12.75 Ned. 81-91 12.50 id 81-91 12.25 id 81-88 12.00 Id 81-91 12.00 id 81-88 11.75 id 81-91 11.50 Id 80 11.50 Id 81-91 11.50 Id 81-92 11.50 Id 82-92 11.25 Id 82-92 11.25 id 81-96 11.00 Id 81-88 10.75 Id 80 10.75 Id 81 10.50 id 74 10.50 Id 80 10.50 Id 82 10.25 Id 80-90 10.25 Id 80-87 10.00 id 80 9.75 id 74 9.50 id 76-1 9.00 id 79-94 8.75 Id 75 8.75 Id 75-2 8.75 Id 76-96 8,75 id 79-94 8.75 Id 79-89 8.50 Id 78-89 8.50 Id 79-89 8.25 id 76-96 8.25 Id 77-92 8.25 Id 77-93 8 25 id 79-89 8.00 id 77-87 8.00 id 78-88 7.75 Id 71-96 7.75 Id 73-98 7.75 id 77-97 7,75 Id 77-92 7.50 Id 69-94 7.50 Id 71-96 7.50 Id 72-97 7.50 Id 78-93 7.50 Id 78-88 7.50 Id 78-88-2 7.20 id 72-97 7.00 id 661-91 7.00 Id 66II 6.75 Id 78-98 6.50 id 681-93 6.50 id 6811 6.50 id 681V 6.25 id 66-91 6.25 id 67-92 6.00 Id 67-92 5.75 Id 651-90 5.75 id 65II 5.25 Id 64I-89 5.25 Id 64II 5.00 id 64-94 4.50 Id 58-83 4.50 id 59-89 >1-85 4.50 ic 4.50 id 6011 4.50 Id 63-93 4.25 Id 59-84 4.25 id 60-90 4.25 Id 61-91 4.25 Id 631 4.25 id 6311 4.00 id 61-86 3.25 id 50-90 3.25 id 54-94 3.25 Id 55-95 3.25 Id 55-85 3.00 id Grb 46 11.00 id 81-06 10.50 Id 1974 9.50 Id 74-62 9.50 id 74-99 9.50 Id 75-85 9.50 id 76-01 9 00 id 75-00 8 75 Id 75-00 8.75 id 77-02 8.50 id 70-85 8.50 Id 70-95 8 50 Id 73-98 8.25 id 70-85 8 25 Id 70-96 8.25 Id 76-01 8.00 Id 69-94 8.00 Id 71-96 8.00 Id 72-97 8.00 Id 73-79 8.00 Id 75-00 7.60 Id 73-96 7.50 Id 72-97 7.25 id 73-98 7.00 Id 661-91 7.00 Id 66-11 beurs van New York AFC Ind. All. Corp. Am. Brands BethL°Steel Boeing Citicorp Cons. Edison Eastm. Kodak Exxon Ford Gen. Electric Gen. Motors 20 3/8 21 3/4 20 1/4 20 3/4 6 1/4 28 3/8 37 7/8 37 1/6 74 1/4 29 23 3/4 65 1/4 42 3/4 23 3/4 31 1/2 10 7/8 64 7/8 Mc.D. Douglas 38 5/8 Nabisco Brands RCA Rep.Steel Royal Dutch S. Fe Sears R. Shell Oil South. Pec. Standard Oil Texaco Unilever U.S. Steel Uniroyal Un. Brands Un. Techn. Westlnghouse 11 1/4 38 3/4 26 3/8 20 7/8 buitenlands geld 222.00f 3350,00a 670.00 112.80e 140,00 57.00 171.00b 17,50e 199.00 335.00 332,00 128.00 314.00 29.00 76.00 74.50 610.00 62.50e 38.00 28.90 161.00 40.00 108.00 112.30 122,00 167.10 146.50 131,00 151.50 845.00 .104,50 520,00 243.50 84.90 88.20 88.20 94.60 89.30 84.90 87,10 93.90 86.30 85,40 87.00 84.50 82.20 94,50 95,50 97.30 94.90 94.00 93.80 98.40 93.70 92.30 92! 10 89.30 91.70 90.90 90.50 99.50 25 5/8 25 3/8 36 5/8 15 5/8 20 1/8 37 7/8 34 5/8 37 1/2 30 5/8 62 3/4 25 8 1/8 11 1/2 39 7/8 Ital lire (10 000) 18,75 Poriuoese esc (100 3,30 4.00 Canadese dollar 2.04 2,14 Franse fr. (100) 41,50 44.50 Zwitserse fr (100) 133.25 136.25 Zweedse kroon (100) 43.00 Noorse kroon (100) *150 Deense kroon (100) Oostenr sch (100) 31,25 15.65 Spaanse pes (100) 2.40 Gnekse drachme (100; 3.95 F.nse mark (100) Joegoal. dinar (100) Ierse pond 46.00 44.50 34.25 55.50 58.50

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15