ereldtitel einddoel oor Hillegomse udoka Van Deursen De Danaïden en Zuiderkwartier op herhaling korfbalclubs verenigen zich LEIDSE COURANT ZATERDAG 8 MEI 1982 PAGINA 13 ,EGOM Jean Pier- |n Deursen vraagt het oprecht af. „Waarom een ander wel 'jldkampioen kunnen en en ik niet? Ik heb h net zo goed de mo- i beden voor?" Het duidelijk zijn. De •ige judoka uit Hille- mag dan tevreden ,'Jnet wat hij tot nu toe bereikt, hij wil nog meer. En dat „meer" dan best worden ge- als „wereldtitel", el ook Van Deursen t dat voor een derge- prestatie nog een weg dient te wor- if gelegd. iderland vergaat het de JDEN IS SPORTFEDERATIE RIJKER bij het Haarlemse Ken Am Ju trainende judoka overi gens ,al uitstekend. In totaal konden drie nationale titels worden begroet. Een bij de jongere jeugd, een bij de ju nioren en de laatste bij de se nioren. Aan dat laatste kam pioenschap dankt Van Deur sen ook zijn uitzending naar de Europese. Kampioen schappen voor senioren, die op 14 en 15 mei in het Oost- duitse Rostock worden ge houden. Een kampioenschap waaraan Van Deursen niet als naamloze begint. Onlangs immers, boekte de Hillegom- mer tijdens een vijflanden- toernooi in Brugge al een fraai succes. Door al Zijn te genstanders te vloeren, bleek Van Deursen, uitkomend in de catagorie tot zestig kilo, verreweg de sterkste in zijn groep. „Ik doe er ook veel aan", vertelt Van Deursen. „Per dag train ik ongeveer vier uur. Een uur conditie-trai ning in de duinen en daarna zo'n drie uür hard werken op de mat. Bij judo is dat ook puur noodzakelijk. Je moet een worp echt duizenden ke ren maken, wil je kunnen zeggen dat je hem beheerst. Een beheersing die nodig is om die worp wanneer dan ook in een wedstrijd te kun nen toepassen." Als alles goed was gegaan zou de E.K. in Oost Duits land de tweede internationa le ervaring voor Van Deur sen zijn geweest. De Wereld kampioenschappen voor ju nioren (internationaal mag hij zich nog junior noemen) die in Brazilië gehouden zou den worden, gingen echter niet door. „De internationale judofederatie keurde het toernooi af. Erg jammer. Ik had me er helemaal op voor bereid, was al ziek geweest van de inentingen. Op zo'n moment komt zoiets dan wel erg hard aan." De Europese Kampioen schappen kunnen door Van Deursen worden aangegre pen voor een sportieve re vanche. Aan de inzet en voorbereiding van de jeugdi ge Hillegomse judoka zal hel ongetwijfeld niet liggen als er onverhoopt een minder geslaagd resultaat uit de bus zal komen. „Daarbij", weet Van Deursen, „gaat de pres tatiecurve van mij maar ge leidelijk aan omhoog. Een minder resultaat over twee weken zal, mij dan ook niet weerhouden nog harder door te werken aan dat ene doel..." )EN De opheffing de Sportstichting duidelijk katalyse- gewerkt op het ont- van diverse belan- ;_P0 roeper ingen in de ;e Sportwereld. Ter een overkoepelende craad in oprichting is de voetballers de V omgezet hebben tot L is er ook een bun- ig opgetreden van de korfbalverenigin- De acht clubs die ;2|en rijk is, richtten op ril j.l. de Stichting Korfbal Federatie ivelke zich ten doel de belangen te be- gen van de aangeslo- erenigingen. loei van de stichting is »pzet ruim gekozen ver telt voorzitter Roelof de Bruyn Prince. „Wij kunnen momen teel nog niet precies overzien hoe breed het belangenspec- trum is. Het voornaamste is voorlopig de behartiging van de eigen belangen naar de ge meente toe. Veldhuren, even tuele nieuwe accommodaties, onderhoudskosten en alle din gen die onder de Kaderwet Specifiek Welzijn vallen". Ook andere gezamelijke acties kun nen onder auspiciën van de Leidse Korfbal Federatie wor den gevoerd. „We kunnen nu ook een gecoördineerde propa ganda voor de korfbalsport voeren", noerrlt De Bruyn Prince. „Maar. ook zaken als sporthalbouw en -exploitatie. Stuk voor stuk zijn we te klein voor dergelijke omvangrijke projecten, maar wellicht zijn er mogelijkheden als Leidse Korfbal Federatie". Ondanks deze grootse plannen en mogelijkheden zou er geen sprake zijn van een dergelijke bundeling van krachten als de Sportstichting niet zou zijn op geheven. De Leidse korfbalve renigingen hadden al ander half jaar een vorm van onder ling overleg tussen de voorzit ters. Maar de acties van het GLKV bleven beperkt tot het gezamenlijk beheer van de speelballen voor de sporthal len en enige brieven naar de exploitanten van de kantines van deze hallen. „Het particu lier initiatief is nu gedwongen zich te bundelen. De korfbal verenigingen in Leiden waren niet van plan hun belangen te laten behartigen door organen of instanties, waarvan de in houd en inspraakmogelijkhe den nog onbekend zijn. Met de Leidse Korfbal Federatie heb ben we een adres waar ieder een terecht kan". Het bestuur van de Stichting wordt gevormd door de acht voorzitters van de deelnemen de verenigingen, zodat de LKF geen gewone leden zal kennen en een democratische besluitvorming gegarandeerd is. Er is een dagelijks bestuur gevormd bestaande uit een voorzitter, Roelof de Bruyn Prince (voorzitter De Danaï den) en een secretaris/pen ningmeester Wim Nijenhuis (voorzitter Ons Eiland). Joop Cornelisse, het voormalig lid van de Raad van Beheer van de Sportstichting, is adviseur geworden van de nieuwe stichting. De Leidse Korfbalfe deratie vertegenwoordigd zo'n 1600 korfballers, maar aange zien korfbal een echte fami- liesport is, is het werkelijke welzijnsbelang van de Leidse korfballerij veel groter. Het is niet uitgesloten dat de stich ting zich in de toekomst niet zal beperken tot de Leidse vereniging, maar zich zal rich ten tot de gehele Leidse regio. Het Oegstgeest KNS heeft al te kennen gegeven voor lidmaat schap in aanmerking te willen komen. LEIDEN Het Leidse topkorfbal krijgt komend weekeinde een herkan sing. Uitgestelde kam pioensfeesten van De Da naïden en Zuiderkwartier kunnen wellicht morgen gevierd worden ,als de ploegen tenminste de be nodigde winstpunten ver garen. De Danaïden dient te winnen van AKC, ter wijl Zuiderkwartier aan een gelijkspel tegen De Regenboog al voldoende heeft. Ook in de regio wordt al voorzichtig aan stel van degradatie wel eens afstel komen. kampioensfeesten ge dacht. TOP speelt zater dag het belangrijke duel tegen GKV en bij winst ren kampioensduel tegen wacht de week erop het Groen Geel werd snel De teleurstelling na het verlo- kampioensduel. Heel wat minder florissant is de po sitie van Pernix, maar na een overwinning op De werkt. Dezelfde zondagavond zat De Danaïden al aan een koud buffet. De stemming was wel minder feestelijk, maar het kostelijke etentje bleef nu Vinken kan van het uit- eenmaal geen week goed. De ploeg van Ron Ek pepte zich er weer op voor het volgende kampioensduel tegen AKC. Zeker geen simpel klusje, want de Almelose ploeg is nog altijd niet volledig veilig. En met de teruggekeerde And ré Schorn als prijsschutter heeft AKC zich in de zaalkorfbal- hoofdklasse te duidelijk gema nifesteerd om zich op het veld uit de landelijke competitie te laten spelen. Wordt het kam- De meest gefotografeerde korfballer van Leiden. Hennie Devilee, kan morgen met zijn ploeg De Danaïden het kampioenschap binnenhalen. pioenschap van De Danaïden ten tweede malp uitgesteld. t dan dreigt uitstel, wanneer de week erop het laatste duel te gen naaste belager DOS op het programma staat. In de eerste klasse B heeft Zuiderkwartier het aanzien lijk gemakkelijker. Eén punt heeft het twaalftal van coach Hen Zierikzee nog nodig om de concurrentie definitief ach ter zich te laten. Bovendien dient het onderlinge duel tus sen de voornaamste concur renten Kwiek (Hg) cn Het Zuiden als een redelijk be trouwbare verzekeringspolis. Maar de Leidenaren zullen on getwijfeld zelf het kampioen schap willen verdienen en dat zal gezien het verschil op de ranglijst met tegenstander De Regenboog ook best wel kun nen lukken. Het Sassenheimse TOP koes tert nog altijd een kleine, maar wellicht beslissende voor sprong op het achtervolgende Vriendenschaar. Een marge, die vorige week opliep tot twee punten, doordat Vrien denschaar een punt verspeelde aan GKV. Dezelfde Gorkumse ploeg komt zaterdag naar Sas- senheim, ongetwijfeld in de stellige overtuiging het kunstr stukje tegen TOP te herhalen. De vasthoudendheid van Per nix lijkt nog beloond te gaan worden met prolongatie van het promotieklasserschap. Vanuit een schier hopeloze po sities met vijf punten achter stand op het „veilige" Tjoba kwam de ploeg van coach Nico Steelink terug. Eén punt nog bedraagt de achterstand bp deze ploeg boven de rode streep, die na de winterstop geen punt meer behaalde. Het zelfde is het geval met Pernix' tegenstander van zaterdag, De Vinken. De debutant uit Vin- keveen liet in de eerste com petitiehelft van zich spreken, maar bleek de weelde van een toppositie n'et aan te kunnen. Goede kansen derhalve voor de Leidse Houtbewoners om via een overwinning zaterdag stuivertje te wisselen met Tjo ba. Van de tweede- en derdeklas sers zijn Ons Eiland en KNS nog gewikkeld in de strijd om lijfsbehoud. De Leidse ploeg van coach Co de Haas heeft haar overlevingskansen nog in eigen hand, maar de Oegst- geestenaren zullen het mogen laten aankomen op een degra-< datieduel tegen de voorlaatst eindigende ploeg uit III B. Met bijdragen van Kees van Herpen Algemene Vergadering de KNVB Afdeling Lei- stond afgelopen maan- vooral in het te- van geld. Gesproken over begrotingen, de van hetoude steeds niet de teruggang van toto en lotto-gelden. de financiën voer de boventoon. Er was veel kritiek op het beleid van de landelijke KNVB. Leen Kor bee, voor zitter van Noord wijk en sprekend namens de bollen streekclubs, kwalificeerde die KNVB als: „Een log li chaam waar nodig het mes in moet." Die kritiek was voornamelijk gericht op de begroting 82/83 van de Zeis- ter KNVB. Een begroting waarin de bondsbestuurders een contributieverhoging van één gulden per KNVB- lid hadden gecalculeerd. Die verhoging zou de een mil joen leden grote KNVB dus een een extra miljoen ople veren. Leen Korbee vond die con tributieverhoging onzin. De KNVB beschikt volgens hem over voldoende reser ves om op terug te vallen en daarbij kende de begroting een aantal posten waarop gemakkelijk besnoeid zou kunnen worden. „Zeker in deze slechte economische tij den kan de KNVB ook wel een stapje terug doen, meende de Noordwijk-voor- zitter. Om zijn gelijk te be wijzen, noemde Korbee een aantal punten uit die begro ting. Zo is de Europese voor ronde-wedstrijd IJsland - Nederland begroot op 160.000 gulden. „Uitgaande van een groep van 20 perso nen, kost die wedstrijd zo'n achtduizend gulden per man rekende Korbee voor. Nog een voorbeeld. De KNVB is van plan twee pr- mensen (public relations, re clame dus) in dienst te ne men. Mede door het aan trekken van die twee recla me-jongens zou de post sala rissen stijgen van /3.290.000 in 81/82 naar 3.685.000 in 82/83. Een stijging van bijna vier ton. Dit ook omdat de Zeister trainingsstaf 'wat meer' gaat verdienen. Geld (3) Het mag geen verwondering wekken dat Korbee voor stelde die twee pr-mensen maar niet aan te trekken en de contributieverhoging niet door te laten gaan. Na ein deloze discussies, waarin Af delingsvoorzitter Dusée en KNVB-afgevaardigde Bou- wels („Die reclame-mensen zijn nodig om het slechte image van de KNVB te ver beteren") de morrende ver gadering trachtten te bewe gen die ene gulden nu maar wel te betalen, kwam het dan eindelijk op een stem ming aan. Er werd unaniem tegen de verhoging gestemd. Slechts één vereniging bleek bereid de extra contributie te betalen. Of het veel zal helpen is nog maar de vraag. Nu al is bekend dat zes afdelingen in den lande die extra gulden wel pikken. Geld (4) Problemen dus in deze moeilijke tijden waarin ook de voetballers de broekriem moeten aanhalen. Toch is er een oplossing voor al die geldelijke moeilijkheden. Wij van Hutspo(r)t hebben die gevonden. Tenminste, dat denken we. Dat zit zo. Elke vereniging, die behoort tot de KNVB Afdeling Lei den, is verplicht een afge vaardigde naar de algemene ledenvergaderingen te stu ren. Verschijnt een vereni ging niet dan wordt de ab sente club een boete van vijftien gulden opgelegd. Af gelopen maandag waren er in motel Sassenheim 73 zaal- voetbal- en 11 veldvoetbal- clubs niet komen opdagen. Een rekensommetje leert, dat dat de Afdeling Leiden die avond de leuke somma van 1260 gulden opleverde. Daarbij hoefde de de Afde ling ook nog eens zo'n 170 consumptiebonnen minder uit te delen. Tel uit je winst. Jammer alleen dat de Afde ling maar twee keer per jaar algemeen vergadert. Ons ad vies, vergader meer. Eens in de maand bijvoorbeeld. Afscheid De Algemene Ledenverga dering van de KNVB-afde- ling Leiden was de laatste die werd voorgezeten door Ad Dusée. De voorzitter houdt er per 1 juli van dit jaar mee op. Dusée, zeve nenzestig jaar oud, zat sinds 1954 in het bestuur van de Afdeling Leiden. Daarvoor al was de voorzitter actief als scheidsrechter. Met recht een indrukwekkende staat van dienst. Het afscheid zal ongetwijfeld op passende wijze worden gevierd. In deze rubriek een voorproef je in de vorm van een foto. Een foto die een door Dusée in de loop der jaren duizen den keren gepleegde hande ling toont: het uitreiken van een beker. Fiets Zoals de trouwe Hutspo(r)t- lezers inmiddels weten gaat Hazerswoudse Boys-voorzit ter Bertus Poot altijd fietsen wanneer het standaardteam van die vereniging moet spelen. Als Poot als toe schouwer aanwezig is dan verliest Hazerswoudse Boys, is h(j er niet dan is winst ge garandeerd. Afgelopen za terdag ging de wedstrijd Ha zerswoudse Boys VVOR niet door. De slechte om standigheden van het ter rein zouden daarvan de oor- zak zijn. Boze tongen bewe ren echter dat Bertus Poot vanwege het slechte weer geen zin had in fietsen, in de eigen warme kantine wilde blijven en wanhopige Hazerswoudse Boys-officials het veld daarom onbespeel baar verklaarden. Bloemetje Bettine Vriesekoop werd vo rige week in het clubhuis van Avanti uitgebreid in de bloemetjes gezet. Dit, zoals algemeen bekend, vanwege het behalen van een tweetal Europese tafeltennistitels. Bettine Vriesekoop stond uiteraard in het middelpunt van de belangstelling. San dra de Kruijff, met wie Vriesekoop was doorgedron gen tot de niet gespeelde fi nale van het damesdubbel, stond er die avond wat ver loren bij. Echter, niet hele maal verloren. Een club- makker van Scylla had ook voor De Kruijff een bloeme tje meegebracht. Een sym pathiek gebaar rfandra de Kruijff: ook een bloemetje.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13